Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) StLui válasza DjKoxi (#10848) üzenetére


StLui
veterán

igen de ezek két nagyon rossz kép, a jobboldali kevésbé, de annál is ezerszer jobb a kép a kivetítőmön még egyszer egy sorozat egy részét xvid-ben letöltve és nézve is (ellenállás városa 9. része nincs meg 720-ban)

Én nem vitatom, hogy számít-e a kábel, nem is értek hozzá. Én azt mondom mindenki nézze meg, mert nekem pl semmit nem jelent még 10 méternél sem. Hozzáteszem másnak sem mutatott semmit. De senkit nem is érdekel ez a téma semennyire a környezetemben.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10852) robi222 válasza devil-k (#10846) üzenetére


robi222
senior tag

És melyik kép a jobb?Mert mind a kettőnek van előnye és hátránya.De egyiknél sem látok éles képet.
Természetesen jobb lenne a 3000-ért csak otthon nem lesz mihez hasonlítani ,és atoll félek , azt fogom hinni ,hogy ilyen a vetítő miközben 5 év múlva véletlen kiderül ,hogy sokkal szebben nézhetem volna 200 filmet,egy jobb kábellel. De fordítva is így lehet.

(#10853) devil-k


devil-k
nagyúr

Mint ahogy írtam, ez csak egy szemléltető kép, nem saját forrásból, ami hátha segít a különbséget észrevenni. HA még a két kép elmosódott is, akkor is lehet a különbséget látni, DE ez úgyis élőben fog kiderülni mindenki számára. Legyen szó 10 méter -3.600 Ft-os kábelről, vagy pedig 10 méter -25.000 Ft-os kábelről.

Részemről a never ending storyt lezártnak tekintem! :D :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10854) StLui válasza robi222 (#10852) üzenetére


StLui
veterán

ha van rá módod, elmész a KÁCSA boltjába kaucióra elhozhatsz kettőt, és visszaviszed amelyiket gondolod

devil-k: bedobtál ide két szar képet, kitudja mit akar ez mutatni, levakoztál és lezártad a témát :C

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10855) c4 válasza devil-k (#10853) üzenetére


c4
őstag

Pont az a baj, hogy semmit nem szemléltet. Csak a készítője dilettantizmusát. Az meg nem ennek a topiknak a tárgya. :)

(#10856) Chal


Chal
addikt

Nem baj, amíg él a hit ennek kapcsán, addig kell drága HDMI kábelt árulni :) Sajnos utána már tényleg csak azok veszik meg, akiknek valóban szükségük van rá a glitchek meg a kieső szinkron miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#10857) robi222 válasza Chal (#10856) üzenetére


robi222
senior tag

Ezt kifejtenéd részletesebben is?

(#10858) Chal válasza robi222 (#10857) üzenetére


Chal
addikt

Már kifejetettem többször is, keress rá a hsz-eimre, talán pont múlt héten írtam róla.

Egyébként nem gondolom hogy nekem van igazam, meg nem is érdekel nagyon hogy ki miben hisz, de egyelőre még bizonyíték nem nagyon van a gyakorlatban.

A legtöbb vitát az okozza, hogy gyenge minőségű kábellel valóban LEHETNEK képhibák, de azok egyáltalán nem olyanok mint az analóg korszakban (színek, élesség, stb..), ahol rengeteget számított a kábel minősége, illetve a legeslegjobb kábel se adhatta soha vissza a forrás minőségét 100%-osan, csak közelíthetett hozzá.

A HDMI-nél a kép/pixel/szinkronhibák említése, vagy felfedezése esetén pedig aztán jön hogy "NA TESSÉK, ugye hogy mégis számít?!!", + rögtön hozzá is kombinálják hogy akkor minőségi kábellel jobbak a színek, élesebb a kép, meg hasonlók, merthát ugye rögtön ez következik ebből :)

[ Szerkesztve ]

(#10859) xtremetuning válasza robi222 (#10857) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azt mondja, ha nincs hiba a képen, akkor jó lesz. Ha szétesik a kép, kockásodik, akkor dobd el a kábelt.
Viszont színbeli eltérést ne keress, mert az lehetetlen. Ennyi.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10860) Neoteric


Neoteric
addikt

Nálam 3ezres 5m noname aranyozott 1.4-es kábel van, hibátlan.

PSN: ne0teric_sAN

(#10861) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Kavicsot az amúgy sem álló vízbe... :DDD :DDD :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10862) devil-k válasza xtremetuning (#10861) üzenetére


devil-k
nagyúr

Naaaa, ez vérlázító! :D :D Nincs valami high-end fórum, ahova be tudnád dobni?? ;] ;]

tank1
Tévedésben vagy, ugyanis senki nem akar senkire sem kábelt rátukmálni, főleg nem 100.000 Ft-osat.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10863) tank1 válasza devil-k (#10853) üzenetére


tank1
tag

HA még a két kép elmosódott is, akkor is lehet a különbséget látni

Melyik kép lenne a menő és melyik a nem menő?
Szerintem nehezen tukmálnál rá százezres kábelt ez alapján valakire. :)

(#10864) yodamastah válasza xtremetuning (#10861) üzenetére


yodamastah
őstag

No comment... de biztos van az a pénz amiért bárki haja korpás :D

[ Szerkesztve ]

(#10865) Chal válasza xtremetuning (#10861) üzenetére


Chal
addikt

Hát ez egészen döbbenetes :)

Vajon a cikk írója erről mit gondolna:

http://www.tested.com/tech/3329-the-difference-between-cheap-and-expensive-hdmi-cables/

Másrészt miféle színekről beszél? Ha egy TMDS csomagban egy pixelnek FF0000 (piros) van beállítva (bár nem ismerem annyira a protokollt, biztosan más címzéssel vannak a színterek kezelve, szóval csak példa), akkor abból hogy a jó istennyilába lehetne már a KÁBEL MIATT másmilyen piros?

Bónusz kérdés: egy fél milliós monitor + egy 2 milliós workstation előtt ülő grafikus/cad-es, miért nem hokizik ennyit a HDMI/DVI/Thunderbolt/DisplayPort kábelen? (Az kevés magyarázat hogy azért mert nála rövidebb, ipari felhasználásról beszélünk, minden számít :) ).

Érlelődik a fejemben egy vállalkozás, amellyel VÁLOGATOTT SSD-ket fogok árulni az ilyen idiótáknak, és elhitetem velük hogy sokkal faszább minőségben tárolja a képet/fimet/mp3-at mint pl. a boltban kapható suttyó Samsung :))

[ Szerkesztve ]

(#10866) yodamastah válasza Chal (#10865) üzenetére


yodamastah
őstag

A HDMI vitához elég ha az ember elolvassa a TMDS kódolás leírását. :)

(#10867) xtremetuning válasza yodamastah (#10866) üzenetére


xtremetuning
addikt

Sajnos nem elég. :N
A látható különbségekre nem ad választ. Sokan sok helyen vitáztunk már erről. Addig jó, ameddig az ember nem látja.

"de biztos van az a pénz amiért bárki haja korpás" - nocsak Balázs, mesélj, nálad hol a határ ? ;]

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10868) tank1 válasza xtremetuning (#10861) üzenetére


tank1
tag

Le kell égetni szakszerűen a szigetelését, majd leadni a vastelepre. Jópézé veszik a vörösrézt. A kapott pénz pedig kompenzálja a helyére kerülő gagyi kábel rossz színvilágát.

(#10869) yodamastah válasza xtremetuning (#10867) üzenetére


yodamastah
őstag

Szerencsére nem áll fenn a veszélye hogy az én határaim szóba kerüljenek :) Részemről a HDMI téma publikus csatornákon jegelve van. Jobb a békesség mindenkivel :D

[ Szerkesztve ]

(#10870) Sefter válasza xtremetuning (#10847) üzenetére


Sefter
veterán

Nem lesz, mert jön egy mérnök aki megmagyarázza, hogy 1 és 0 ,aki nem hiszi az mutasson egy mérést... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#10871) Chal válasza xtremetuning (#10867) üzenetére


Chal
addikt

Azért nem ad rá választ a spec., mert nem ez a feladata. Illetve digitális átviteltechnikával foglalkozók úgyis tisztában vannak vele a spec. alapján, hogy a gyakorlatban milyen hibákat produkálhat egy ilyen protokoll kábelminőség miatt, és milyet nem. Pl eltérő színeket, meg kontrasztot biztosan nem.

Egyébként én nem akarom bántani azokat akik mégis látják. Nekik ez szórakozás, hit, tök jó hogy örömüket lelik benne. Az viszont zavar, hogy mindenféle alap nélkül írogatnak ilyen cikkeket,és félrevezetnek vele laikus embereket. Az analóg korszakban ez nem volt ilyen triviális, és ott igenis volt alapja a dolognak (még ha hihetetlen is volt kicsit, hogy ezt valaki képes érzékelni/látni/hallani). Itt viszont semmi sincs, olyat képzelnek oda ami nem létezik.

Ha ezeknek a hívőknek igazuk lenne, akkor egész IT ipar dőlne össze nyomban, hiszen nem tudnánk egy honlapot sem megtekinteni kétszer ugyanúgy. Ehhez képest 10 millióból 10 milliószor ugyanúgy néz ki (már ha eltekintünk attól, hogy lerohad a net/szerver, vagy hogy bugos az oldal). És ne fogjuk a dolgot a TCP-re, vegyük figyelembe, hogy az UDP-nél sincs újraküldés (ahogy a TMDS-nél sincs), és bizonyára nézett/hallgatott már mindenki UDP streamet, de ott sem úgy jelentkeztek a hibák, hogy mások voltak a színek, meg máshogy szólt a magas, hanem egyszerűen hibásak voltak pixelek, akadozott a kép, recsegett a hang. Ha erre pedig azt mondja valaki, hogy "de az más", akkor tényleg ajánlom neki, hogy az internetszolgáltatójának említse meg a kábelminőség dolgot, illetve hogy nála csúnyábbak a színek a Yutube-on, meg szarok a magasak, tehát jó lenne cserélni a datacenterben az optikákat :) Majd a választ copyzza be ide, bearanyozná a napunkat :D

[ Szerkesztve ]

(#10872) xtremetuning válasza yodamastah (#10869) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egyetértek. De azért néha jó zörgetni a harsztot.... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10873) paryxx


paryxx
tag

Sziasztok.
Ha valaki olcsó 3D szemüveg vásárlása előtt áll,akkor ezt mindenképp fontolja meg köröket ver a sainsonic szemüvegekre!
Ma vettem egyet és nagyon durván más az élmény.

[ Szerkesztve ]

(#10874) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek egy Acer H7531D képe milyen lehet egy benq 1070-vagy optoma hd25-hoz képest?

(#10875) belfiapu


belfiapu
csendes tag

HDMI elosztót keresek, ezt találtam:

http://www.hdmishop.hu/HDMI-elosztok-kapcsolok-HDMI-erositok/HDMI-eloszto-erositos-1-be-2-ki-3D-tamogatas.html

Mi a véleményetek?
Ki milyet használ?

Fontos, hogy tudja a full hd 3D-t.

(#10876) StLui válasza belfiapu (#10875) üzenetére


StLui
veterán

Én ezt rendeltem, úton van de fórumtárs itt mutatta az ő megoldását is, ami jóval olcsóbb.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10877) Az-X


Az-X
őstag

Üdv ismét! :)

Újra, meg újra előtör a gondolat, hogy felszereljem az Infocus X9-emet a plafonra. A villany megoldott, de a HDMI kábelt gondolatát a párom nem tudja elviselni :( Már ott tartottam, hogy felfúrtam a mennyezeti konzolt, megvettem a 15m-es kábelt, de a kábelcsatorna látványától visszahőkölt, és letiltotta projektet :O Szóval mostanában a fotel lábtartóján pihen a projektor filmnézéskor. Lássuk be ez így nem jó :DD

Kellene valami vezeték nélküli megoldás, ami minőség tekintetében elviselhető, árban pedig megfizethető (10-15 max 20e Ft-ot tudnék elkülöníteni erre a feladatra). Főként olyan eszközök ajánlását, véleményezését várnám amit valaki már ki is próbált. Ebay-en sokat találtam, de kérdés milyenek?

:)

(#10878) StLui válasza Az-X (#10877) üzenetére


StLui
veterán

visszább linkeltem egy lapos hdmi kábelt, amit én kétoldalas ragasztóval rögzítettem a mennyezetre, sokkal szolidabb mint a kábelcsatorna, erre valószínű ráragasztok még egy festhető szalagot, vagy olyat ami hasonlít a mennyezet színére

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10879) Az-X válasza StLui (#10878) üzenetére


Az-X
őstag

Ez nem megoldás :( Kb 6-7 kanyar lenne mire elérne a lejátszóig. De még ha nem is lenne, akkor is le lettem tiltva a plafonon történő kábelezésről. :B

:)

(#10880) StLui válasza Az-X (#10879) üzenetére


StLui
veterán

Akkor az szívás lesz és az is aranyárban, vagy marad az örök kínlódás, és a végén megunjátok a projektorozást.
Piszok kiváncsi lettem miért kell 6-7 kanyar, el nem tudom képzelni, több szobával odébb van a lejátszó?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10881) Az-X válasza StLui (#10880) üzenetére


Az-X
őstag

A szoba nem négyszög, hanem jóval több szög :) Közben van gerenda is... Persze lehetne keresztbe húzni légvonalban, de arra kizárt, hogy engedélyt kapjak :)) Marad a wireless, ebben kérnék segítséget.

:)

(#10882) robi222 válasza robi222 (#10874) üzenetére


robi222
senior tag

Erre valaki?

(#10883) xtremetuning válasza Az-X (#10881) üzenetére


xtremetuning
addikt

Felfúr - elvezet - lefúr - és bedug nem működik ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10884) Az-X válasza xtremetuning (#10883) üzenetére


Az-X
őstag

Már úgy gondolod, hogy a födémet fúrjam ár? Működni működik, csak a felettem lakó nem biztos, hogy örülne neki :DDD

:)

(#10885) bajnokpityu válasza Az-X (#10877) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ilyenkor kell csajt cserélni.. ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#10886) Az-X válasza bajnokpityu (#10885) üzenetére


Az-X
őstag

Nem biztos, hogy egy kábel miatt elhagynám a feleségem :(((

:)

(#10887) xtremetuning válasza Az-X (#10884) üzenetére


xtremetuning
addikt

Felső szomszédról nem volt szó ! :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10888) Gyeptegla válasza Az-X (#10881) üzenetére


Gyeptegla
tag

Szerintem olcsóbban jössz ki, ha a projektor kap egy külön wifi-s lejátszót (Asus, WD pl. ), csak a magas bitrátájú filmekkel lehet gond a vezetéknélküli átvitel miatt.
Azt a pici lejátszót meg el lehet dugni a projektor mellett.

(#10889) Spuri2000 válasza Gyeptegla (#10888) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Akkor meg gondolom a hang elvezetéssel lesz gond!

(#10890) Gyeptegla válasza Spuri2000 (#10889) üzenetére


Gyeptegla
tag

Igaz, :C :C :C

Csak egy kósza gondolat volt.

(#10891) andrew-msi válasza Az-X (#10884) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ha nem panel, akkor én vésnék a falba egy csövet és minden megoldva.
Sajnos a vezeték nélküli dolgok nem olcsók és hogy mennyire jók, nos ez kérdés.
Én vezeték párti vagyok!

(#10892) devil-k


devil-k
nagyúr

A vászonnak mi az ajánlott magassága?

Helyes az, ha úgy helyezik el, hogy szemmagasságban a vászonnak az 1/3 látod? Vagy tud valaki erről valami hitelesebb információt adni? :R

- mozi bolondéria -

(#10893) StLui válasza devil-k (#10892) üzenetére


StLui
veterán

Nálam 60cm-en van a 130 magas vászon alja, kicsit magasnak érzem, felfelé kell nézni a tévéhez képest. De szokható, szóval rakd amilyen mélyre tudod, szerintem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10894) devil-k válasza StLui (#10893) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, nekem is az jutott eszembe, amikor a moziban az ember az első sorban ül és felfelé kell néznie, ami megszokható, viszont nem a legkomfortosabb és legjobb szerintem. Így ezért lennék kíváncsi a véleményetekre :)

- mozi bolondéria -

(#10895) andrew-msi válasza devil-k (#10894) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Szerintem ez embere válogatja.
Nekem most 80 cm-re van az alja az 120 magas képnek.
Ha meglesz az új vászon akkor kb 70-re leviszem.
Nekem így kényelmes.
Ha tudod próbáld ki mind a kettőt.

(#10896) deedee


deedee
őstag

üdv

már a vásárlásnál tartok /benq 1070/, de az a bolt, amit elsőként kinéztem, ezt írta a garanciával kapcsolatban:
"Mivel a BenQ sajnos nem tesz gyári garancia jegyet a csomagolásba így a garancia idő valóban 3 év, de rajtunk keresztül lehet érvényesíteni. Vagyis bármi gond lenne, minket kellene felkeresni, mi visszárus futárt küldenénk a készülékért, szervizeltetnek és szintén futárral visszajuttatnánk."

ez viszont nekem nem igazán tetszik. :U talán bizalmatlan vagyok, de akkor inkább kiperkálok 10 rugóval többet és egy "nevesebb" online boltban veszem meg.

vélemény? :U

mivel első igazi házimozim lesz ez a proji-s rendszer, ezért biztosan nagy ugrás lesz az eddigi lcd-s mozihoz képest.
arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek arról, ha vászon helyett festenék azzal a bizonyos 499-es színnel, így elsőre?
van pénz vászonra is, csak nem tudom, hogy nekem, amatőrnek, 100 rugós különbség mennyire lenne szembeötlő. :DDD
amikor beüzemelem a cuccot, talán már így is le fogom pisilni a bokámat ;]

(#10897) wödör


wödör
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mobil projektort keresek, jó fényerősségűt, céges használtra, bérbeadásra 200.000-300.000Ft között. Strapabírónak kéne, hogy legyen és ha lehet olcsón fenntarthatónak égő és egyéb szempontból is. Előre is köszi!

(#10898) CyDoN válasza deedee (#10896) üzenetére


CyDoN
senior tag

érdekes mert elméletileg benne kellene lennie (Warranty Card (by region)) az mindegy honnan veszed, mert benne kellene lennie! Furcsa nekem!

(_._)

(#10899) xtremetuning válasza andrew-msi (#10895) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha jól emlékszem, a thx 80 centire ajánlja.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10900) StLui válasza CyDoN (#10898) üzenetére


StLui
veterán

nekem sem volt benne, avplanet

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.