Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) kssthomas válasza Gyeptegla (#10650) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Pedig szép képet vetít és közelről nagyot, fullHd, és szerintem nem adom drágán.
De még egy kis alku belefér.

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10652) Sefter válasza Gyeptegla (#10649) üzenetére


Sefter
veterán

köszi :R

Psn ID: sefter_hun

(#10653) c4 válasza Integra (#10646) üzenetére


c4
őstag

Ha van elég zsetonod, biztos nagy élmény lesz. Rövid vetítési táv, remek dizájn. Az LCD, SXRD, D-ILA technológiáknak nagyon jót tesz a 4K felbontás. Közelről is nézheted, nagy a képpontsűrűség. A forrásoldal még várat magára, de majdcsak lesz az is. Ez olyan BEO-féle megoldás, elegáns, praktikus.

(#10654) xtremetuning válasza c4 (#10653) üzenetére


xtremetuning
addikt

Milyen jó is lesz 170-200 Gb-os méretű filmeket nézni..... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10655) c4 válasza xtremetuning (#10654) üzenetére


c4
őstag

Lesz h265 és x265... sőt, már van is. Csak nem sok minden támogatja egyelőre.

(#10656) jracz válasza c4 (#10655) üzenetére


jracz
tag

Jöhetne már :C

(#10657) StLui


StLui
veterán

Nézek egy filmet, utána 1 óra szünet kb a következő filmig, kikapcs vagy hagyjam járni, lejátszó az órát pakolássza ide-oda képernyőkímélőként, fekete háttérnél, (DLP-s proji) ?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10658) xtremetuning válasza StLui (#10657) üzenetére


xtremetuning
addikt

Állítsd le nyugodtan.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10659) StLui válasza xtremetuning (#10658) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10660) andrew-msi válasza StLui (#10657) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én úgy tudom, hogy 1-2 órát mindig várni kell, hogy a lámpa vissza tudjon hűlni.
Mert a "ráindítás" nyírja ki.

(#10661) xtremetuning válasza andrew-msi (#10660) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kikapcs után még megy a ventillátor. Én monitoroztam már őket, 15-20 perc után semmi gáz nem lehet.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10662) Sefter válasza andrew-msi (#10660) üzenetére


Sefter
veterán

Mármint mikor kell várni 1-2 órát:F
Nem lehet egymás után 2 filmet megnézni..:F
Nem okoskodni akarok, csak nem értek hozzá...:B

Psn ID: sefter_hun

(#10663) xtremetuning válasza Sefter (#10662) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kikapcsolás után nem jó azonnal visszakapcsolni. Ennyi.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10664) Sefter válasza xtremetuning (#10663) üzenetére


Sefter
veterán

Ja ok :B

Psn ID: sefter_hun

(#10665) StLui válasza xtremetuning (#10663) üzenetére


StLui
veterán

Na még akkor jó, hogy tovább beszéltétek. Szóval ha film után elmegyek vacsizni, kikapcsolom, de meggondolom magam és nem eszem, hanem egyből néznék még egy filmet, na az nem lenne jó ötlet.

:R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10666) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Azt hiszem érdemes újra leírni:

Semmilyen elektronikai terméknek nem használ a sűrű ki-be kapcsolgatás, hálózatról leválasztás, készenléti állapot megszüntetése stb.

Ez hatványozottan vonatkozik a nagy hőtermelés mellett dolgozó eszközökre, lásd projektor lámpa, processzor, stb.

(#10667) StLui válasza Gyeptegla (#10666) üzenetére


StLui
veterán

jó ez nem sűrű ki-be kapcsolgatás, mert hetente max kétszer nézünk filmet rajta, tehát legfeljebb egyszer fordulhatna elő egy héten, mindkét nap nem gondolom meg magam. Szóval a leírásomban sem a sűrű ki-be kapcsolgatást próbáltam felvázolni azt hiszem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10668) yodamastah válasza Integra (#10646) üzenetére


yodamastah
őstag

Szépek a parasztvakítós képek (vetített kép a falon tökvilágosban :D)

(#10669) Gyeptegla válasza StLui (#10667) üzenetére


Gyeptegla
tag

Általánosságban beszéltem.

(#10670) elodman válasza Gyeptegla (#10666) üzenetére


elodman
aktív tag

Hilfe!

- Szal pl. Router & Modem maradjon bekapcsolva hónapokig?
- Asztali / laptop PC maradjon napokig/hetekig készenléti (Win: alvó, Linux: felfüggesztett) módban?
- Mennyire rövidítheti meg az élettartamot, ha pl. naponta teljesen áramtalanítjuk eme eszközöket?
- És a villanyszámla nem ugrik Mac?

Heißen Dank.
-----------

(#10650): Pontosan, IMHO megvannak a megfelelő apróhirdetés szekciók erre.
Jól nézne ki pl. egy "Azonnali processzoros kérdések órája" téma is teleszórva privi hirdetésekkel.
No meg aláírásban is lehet hirdetni.

[ Szerkesztve ]

(#10671) devil-k válasza elodman (#10670) üzenetére


devil-k
nagyúr

- router/modem nem kell áramtalanítani, főleg ha letöltesz, amikor nem vagy otthon.
- PC/laptop: ugye ezt nem komolyan kérdezed???

Az élettartam megrövidülés arra értendő, ha pl. a vetítődet, BD lejátszódat, vagy PC-det stb... ha naponta kb 15x be és kikapcsolod (lehetőleg rövid időn belül ;] ) Nem tesz neki jót... Viszont ha elutazol 1 hétre, akkor miért ne áramtalaníthatnád az eszközeidet?

- mozi bolondéria -

(#10672) xtremetuning válasza StLui (#10665) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pontosan. A lehetőségekhez mérten 15-20 percig ne kapcsold vissza.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10673) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

nem tudjátok vászonhoz anyagot hol lehet korrekt áron venni illetve milyet érdemes?

esetleg tudtok ajánlani v valaki foglalkozik ilyennel???

mindenképpen fix keretes kell, de boltban 100e felett kezdődnek :O vagy nem?

köszi

(#10674) kssthomas válasza Pro Koryak (#10673) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Ennél az eladónál válogathasz.
Egy ismerősöm innnen rendelte

Ebay

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10675) Spuri2000 válasza kssthomas (#10674) üzenetére


Spuri2000
senior tag

És milyen lett neki a vászna? Össze lehet hasonlítani egy boltival vagy olyan mintha egy darab lepedőt feszítenék ki? Mik a tapasztalatok?

(#10676) kssthomas válasza Spuri2000 (#10675) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Youtube
Youtube
AVfórum
AVfórum

Sehol egy gyűrödés, sehol egy ránc.
Meg lehet úgy feszíteni ahogy akarod, csak a keret bírja.
Elszakítani nem tudtuk, pedig egyikünk teljes erőből feszítette, amikor tűztük rá a keretre.

Ja és majd el felejtettem, festve nem volt a hátulja feketével, mégsem tudtad átvilágítani a vásznat semmivel, egy szikra fény nem ment át rajta.

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10677) StLui


StLui
veterán

Adott a tévé és a vetítő, van beltéri egység és médiaplayer, hogy oldanátok meg a váltogatást, hogy mindkét forrás tudjon jelet küldeni mindkét megjelenítőre?

pl egy ilyen? vagy jobb lenne váltani egy 4/2-es hdmi-s erősítőre? Ez utóbbi azt hiszem nem lenne túl költséghatékony.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10678) Spuri2000 válasza kssthomas (#10676) üzenetére


Spuri2000
senior tag

És mi a helyzet a színvilággal? Ez a DIY megoldás ár/érték arányban jobb mint a gyári vásznak vagy minőségben is?

(#10679) kssthomas válasza Spuri2000 (#10678) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Hát akkor amikor a szomszéd vette 2011 körül, akkor talán 20 ezerből megvolt csak a vászon az Usa-ból, plusz a faanyga, ha jól emlékszem 5-10 ezer körül volt. Tehát akkor kb. 30 ezer
30 ezerért boltba nem kapsz semmit.
A színvilág meg hibátlan volt.
Szerintem simán megéri, persze esztétikusan meg kell csinálni.
Ha nem sikerül szépen összerakni akkor biztos nem akasztanám fel a szobába, mert én nem szeretném hogy ott csúfoskogyon a lakásba.
Nekem nem volt megoldható a fix vászon. Én vettem motorosat 82 ezerért
És a kép nem volt jobb semmivel sem.

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10680) kssthomas válasza kssthomas (#10679) üzenetére


kssthomas
csendes tag

150x270cm

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10681) devil-k válasza kssthomas (#10680) üzenetére


devil-k
nagyúr

:) :) :K

És milyen vetítő van hozzá?
Mekkora távolságból vetítesz rá?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10682) andrew-msi válasza kssthomas (#10680) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Az oldalai mennyire hullámosodnak?
Nekem kézi van, az nem a legjobb.

(#10683) andrew-msi válasza StLui (#10677) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én így oldottam meg:
Közösítésre ilyet használok, nem távirányítós, de a rákötött cuccok (beltéri, médialejátszó, ps3) átkapcsolják oda ahova kell (amit bekapcsolok).

Elosztásra meg ilyenem van. Ez aktív így erősít is a jelen, ami kell is 20 m HDMI-hez.

(#10684) StLui válasza andrew-msi (#10683) üzenetére


StLui
veterán

Ha jól gondolom a közösítőbe a bemenetekre rákötöm a forrásokat, a kimenetet továbbkötöm az elosztóra, és onnan megy a megjelenítőkbe, ezek mennyibe kerültek? Jobb vagy olcsóbb ez mint amit linkeltem? Abban mintha a kettő egybe lenne integrálva.
Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10685) andrew-msi válasza StLui (#10684) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Igen így működik.
Nekem a közösítő már vagy 5 éve megvan, mivel a Tv-m 1 HDMI-s. Kínából jött akkor kb 4000 volt, de szerintem már ennyiért itthon is van.
Az elosztó kb 4 hónapja van előtte egy másik volt, de az nem volt aktív és néha voltak "zavarok" a képben.
Ezért cseréltem. 8000 volt Vaterán.

(#10686) kssthomas válasza andrew-msi (#10682) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Már amikor megvettem akkor hullámos volt, azóta 2 év eltelt és hullámosabb lett.
De film közben nem észrevehető, na jó, néha igen. :C
Youtube
Youtube

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10687) kssthomas válasza devil-k (#10681) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Jelenleg egy Sanyo Plv Z700 -as projektorom van.
420-430cm ről vetítek, 150x270cm vászonra, az kb 120"
Youtube

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10688) andrew-msi válasza kssthomas (#10686) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Sajnos ezért nem látom értelmét sima motorost venni. :(
A következő oldal feszített lesz!! ;]

(#10689) kssthomas válasza andrew-msi (#10688) üzenetére


kssthomas
csendes tag

Az a baj, hogy annyival meg nem jobb, amennyivel többe kerül.

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10690) andrew-msi válasza kssthomas (#10689) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Itt az árral nincs gond, amiket olvastam a termékkel sincs. Remélem jövő hónapban meg is lesz. :D
http://www.allcam.biz/catalog/product_info.php?cPath=75&products_id=1215

(#10691) cecil


cecil
aktív tag

Hali!

Projektor váltás lesz lassan Benq W1070-ről lépnék feljebb... (ez pedig eladó lesz...)

ezek a kiszemeltek de nem tudok dönteni:
Panasonic PT-AT6000E
Epson EH-TW9100 Light Power Edition
Epson EH-TW7200

esetleg más javaslat ebben az árszegmensben?
Kintről venném, ezek 2000-2200EUR között mozognak

(#10692) yodamastah válasza cecil (#10691) üzenetére


yodamastah
őstag

Sony HW55

(#10693) cecil válasza yodamastah (#10692) üzenetére


cecil
aktív tag

sajna az már 3000EUR felett van...

esetleg hw50es-t találtam 2450-ért... bár az is már a lélektani határom felett van...

[ Szerkesztve ]

(#10694) KatonaT válasza kssthomas (#10674) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Ezekkel a megoldásokkal szerintem az a baj hogy azért a fa vetemedik...
A keret amúgy nagyon jól lett megépítve így fénykép alapján.

(#10695) lemmy9 válasza StLui (#10677) üzenetére


lemmy9
őstag

Én az Aqua- nál vettem 4x2 elosztót, és hibátlan.

Szerintem!

(#10696) Vikthor válasza cecil (#10691) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Panasonic PT-AT6000E én ezt vinném, ez a legjobb pana proji ami készült.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10697) Spuri2000 válasza cecil (#10691) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Miért LCD?

(#10698) yodamastah válasza cecil (#10693) üzenetére


yodamastah
őstag

Szóba jöhet az 50es is. [link] Annyira nem lett jobb a HW55 mint az 50. Ebben az árkategóriában nekem a Sony jobban bejött az utóbbi időben.

Túlzás lenne állítani hogy hogy gyengébb pl a Pana vagy az Epson. De apróságok miatt nekem a Sony szimpatikusabb.

Kalibráltam egy-két Epson 9000 és 9100at az utóbbi fél évben, és egyik sem tetszett annyira mint amikor kijött a 9000 és kaptam egy tesztépldányt. A 6000 Pana nem rossz, de én nem vagyok smoothscreen rajongó. :) Igazából a JVC X35 lenne ebben az ársávban a kedvencem, ha nem spórolják ki belőle a CMS-t :)

Szóval én most HW55öt vennék ebben az ársávban (900k és környéke). De szerintem nem jársz rosszul egyikkel sem (HW50/55, Epson 9000/9100, JVC X30/X35, Pana 6000). Ezek a modellek egy hozzávetőleg egy szinten vannak, nagy kilógás egy tulajdonságban sincs közöttük szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10699) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Batyo bevállalta a full HD proji lámpacseréjét 24 K ért, igy pedig még jobb vétel lett az eszköz.

(#10700) Sefter


Sefter
veterán

Ha egy projektor nem tudja a "Lens shift"-et az azt jelenti, hogy magasságban a kép közepénél kell elhelyezni.. :F (nem rakható plafonra? )

Psn ID: sefter_hun

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.