Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) yodamastah válasza StLui (#10100) üzenetére


yodamastah
őstag

Azért a TW8100as már lenyomja a W1070et :) Bár nem minbenben, de összességében jobbak a nagy Epsonok. Persze ekkora árkülönbségnél ez már el is várható :)

[ Szerkesztve ]

(#10102) andrew-msi válasza StLui (#10100) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Azt hiszem van itt egy kis félreértés.
Én ezt az Epson-t vettem:
Epson 8100

(#10103) elodman


elodman
aktív tag

egy másik, frissebb buyers guide

elképesztő nálunk milyen vásárlókizsákmányolás honol:
ViewSonic PJD7820HD
Vagy nem sok figyelmet érdemel eme kütyü?

Itthon meg minden 1080p-s cucc min. 230k Ft, hirtelenjében nézve

[ Szerkesztve ]

(#10104) ripla válasza elodman (#10103) üzenetére


ripla
őstag

van a csodálatos 27%-os áfánk (mellesleg egész európában nincs még egy ország ahol ilyen magas lenne), plusz a magyarországi eladói bázis végtelen kapzsisága. mire számítottál? :)

a kedvenc példámnál maradva, amcsiból én is tudnék hozatni iphone 5s-t függetlenül 140k forintért. mert ott annyiba kerül. nálunk itthon, a fentebb vázolt okokból kifolyólag, ez is megugrik egy százassal. függetlenül, újat, 240 alatt nem nagyon kapsz. mindezek után csodálkoznak, hogy aki csak teheti az mind külföldről rendel, vagy hozat. vajon miért. szánalmas ez az ország.

[ Szerkesztve ]

(#10105) válasza elodman (#10103) üzenetére



addikt

Tényleg valaki ismeri ezt a Viewsonicot? Papíron nem rossz. Vajon gyakorlatban hogy teljesít a Benq-hez képest?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10106) Bobby81


Bobby81
tag

Van valakinek tapasztalata a Bydium vásznakkal?

(#10107) artiny


artiny
őstag

Hangos a hutese a projektornak (csapagyas zajt ad ki)...volt aki mar cserelte a ventilatorjat a projektoranak? nehez ugy megcsinalni es ..birna a hutest egy bequiet tapegysegbol kiszerelt ventilator ha kicserelnem?

[ Szerkesztve ]

(#10109) c4 válasza artiny (#10107) üzenetére


c4
őstag

A ventilátorok légszállítási értéke fontos, keresd fel Batyot, ő segíteni fog szerintem.

(#10110) t_vilmos


t_vilmos
tag

Sziasztok !

Vásároltam egy benq w700 típusú projektort. A polcot elkészítettem, felfúrtam, és amikor a projektor a helyére került az első teszt során a fele a vetítendő témának a mennyezetre került. Próbáltam beállítani, de nem tudtam. Egyetlen megoldás maradt, a tetejére állítóttam a gépet, kitámasztottam, és úgy tökéletes a dolog.
Nem történhet semmi baja a gépnek ha jól tudom így hiszen erre is gyártották hogy a mennyezeten lógjon fejjel lefelé. Csak az érdekelne hogy nincs e más megoldás, mert hát a polcon fejjel lefelé elég kiábrándítóan néz ki a projektor :)
Köszi

(#10111) 69Raizen69 válasza t_vilmos (#10110) üzenetére


69Raizen69
tag

Próbáltat azt ,hogy amikor normálisan a polcra teszed a projektor hátsó része/talpai alá teszel valami 3-5cm vastag dolgok pl: könyvet?

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10112) t_vilmos válasza 69Raizen69 (#10111) üzenetére


t_vilmos
tag

Igen próbáltam. A polcnak van felső része is, és csak egy darabig engedi. Egyenlőre fejjel lefelé van a masina.

(#10113) Neoteric válasza t_vilmos (#10110) üzenetére


Neoteric
addikt

Hát először kellett volna megnézni hova megy a kép, aztán fúrni faragni. :U -Captain Obvious

Vagy lejjebb rakod a projektort és akkor állhat a talpán, vagy marad megfordítva.

PSN: ne0teric_sAN

(#10114) andrew-msi válasza c4 (#10109) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Batyo-t csak ajánlani tudom!!!! :K :K

(#10115) Bobby81


Bobby81
tag

Csáó!

Meglett a várva várt Benq W1070! :)

Első benyomások:
- Nagyszerű kép, teljesen meg vagyok elégedve a színekkel, bár mintha a sötétebb filmeknél a kép túlságosan is sötét lenne (Lehet jobban be kellene állítanom!) Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egyenlőre még vásznat nem sikerült szereznem, ezért világos sárga falra vetítek, de a kép igy is szép!
- Kicsit hangos a veni (színkerék), de engem ez egyáltalán nem zavar. Film közben nem is hallom! Főleg ha iszok melé 1-2 sört! :)
- A távirányító kicsit gagyi szerintem. Nálam csak a megfelelő szögből veszi a jeleket. Ezen kívül 1.5V elem kell bele, az újratölthető nem jó, mert úgy gyengébb.
- A gép menürendszere áttekinthető és korrekt.
- Most kb. 110" vetítek eco módban, de a kisördög bennem van, hogy a nagyobb jobb lenne! Mozihatás! A 40" Tv már szinte monitornak tűnik a projektor után!
- A sokat emlegetett szivárványt én is látom, de csak ha felirattal nézem a filmet és a szemel le-fel jár! Ezt megpróbáltam kiküszöbölni azzal, hogy a felirat színét megváltoztattam! Próbáltam a sárgát- ezt valaki említette itt a fórumon-, de az nekem nem volt teljesen megfelelő, próbáltam a pirosat, de az meg túl erős volt, így a végén megpróbáltam a világos kéket. Na ez 90% elfogadható eredményt hozott, bár meg kell mondjam, ha az elején nem hívjátok fel a figyelmemet erre a "hibára" akkor lehet laikusként fel sem tűnt volna, ellenben most mindig ezt vizslatom! :) A feleségem például nem látja/nem zavarja! Nők...!
- Kipróbáltam a TV műsorokat is, de sajnos nekünk csak a MindigTV van és ott elég bitszegények a műsorok! Próbáltam az m1, m2, DunaTV, de pont akkor valami őskövület műsort adtak, így a kép is szar volt.

További észrevételeimet megírom, amint sikerült normális 110-120" vásznat szereznem és sikerült a projit felszerelni a plafonra! :)

Akinek nincs vagy nem volt tapasztalata egy ilyen projival, annak üzenem, hogy mindenképpen ki kell próbálnia! Szerintem-e nélkül már nem fogok filmet nézni! :)

(#10116) r4pt0r válasza Bobby81 (#10115) üzenetére


r4pt0r
tag

Nálam az a baj már mindent ezen nézek. Lassan vissza kéne kötnöm a 40"-es TV-t. :D

(#10117) andrew-msi válasza Bobby81 (#10115) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Gratula, üdv a "nagy képernyős" világban!
Elindultál a lejtőn! :D
Vászon még fog dobni egy nagyot.
Én először egy festett bútorlapra vetítettem :W , majd amikor megjött az első vásznam, dobtam egy hátast, hogy mennyivel szebb. :DD

(#10118) CyDoN válasza Bobby81 (#10115) üzenetére


CyDoN
senior tag

szerintem jól döntöttél :C

biztos lesz még jó pár boldog W1070 tulajdonos :)

(_._)

(#10119) t_vilmos válasza andrew-msi (#10117) üzenetére


t_vilmos
tag

Hello ! Én egyenlőre hagyom a sima fehér falon, pedig kaptam a w700 mellé egy ilyen vásznat.

http://www.edigital.hu/Projektor/EliteScreen_Manual_M84UWH_84_vetitovaszon-p46712.html

Tükör sima, fehér a falam. Volna különbség ezzel a vászonnal ?

(#10120) milszab válasza Bobby81 (#10115) üzenetére


milszab
senior tag

Hy!
Beléptem én is egy ilyennel a klubba! :) A színkerék 1 picit tényleg ilyen kerregő hangot ad, de film közben alig hogy hallani. Azért megcsinálhatták volna jobban is. 1enlőre falra vetítek én is de tervezem festeni, mer így full fehér falon nem túl jó a kontraszt. A fekete inkább szürke és nagyon világít. A távja nekem bejön. Kis aranyos. :) Meg ha 1szer be van lőve, nagyon nem kell tapogatni. :) Amúgy 220cm széles képet vetítek vele. Játék kajak jó rajta!

(#10121) c4 válasza milszab (#10120) üzenetére


c4
őstag

"A fekete inkább szürke és nagyon világít. "
Tedd SmartECO módba és végpontozd be a megfelelő beállítóábrával, jobb lesz a feketéd.

(#10122) andrew-msi válasza t_vilmos (#10119) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ha már kaptál én biztos kipróbálnám. :B
A falra vetítést nem ismerem, de a bútorlaphoz képest (ami sima) sokkal jobb volt már a gagyi vászon is (nekem).

(#10123) Bobby81 válasza c4 (#10121) üzenetére


Bobby81
tag

Ezt hogy kell megcsinálni, esetleg lehet olvasni róla vagy van valahol "tutorial"?

(#10124) c4 válasza Bobby81 (#10123) üzenetére


c4
őstag

Egy picit visszaolvasva rábukkantál volna erre. :)

[ Szerkesztve ]

(#10125) Bobby81 válasza c4 (#10124) üzenetére


Bobby81
tag

Ezt láttam, de gondoltam létezik más is!

(#10126) c4 válasza Bobby81 (#10125) üzenetére


c4
őstag

Létezik, akár THX-es ábrákkal, videókkal is beállíthatod.

(#10127) ripla válasza t_vilmos (#10119) üzenetére


ripla
őstag

szerintem nincs, viszont ha úgysem használod, nem akarod nekem adni? :))

(#10128) RoyalFlush válasza Bobby81 (#10115) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Hi! Honnan sikerült rendelned / venned és mennyiért?

:R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#10129) Bobby81


Bobby81
tag

Az újonnan vásárol projektoromhoz (W1070) szeretnék 3D szemüveget választani. Kérem segítsetek!

Kinek milyen tapasztalata van az alábbi 3D szemüvegekkel:

- Truedepth 3D (http://truedepth3d.com/)

- Sainsonic (http://www.sainsonic.com/3d-active-glasses/3d-for-dlp.html)
Ebből elég sokféle van! Van jelentős különbség?

- Benq (http://www.benq.hu/product/projector/68/264/)

(#10130) milszab válasza c4 (#10121) üzenetére


milszab
senior tag

Szerintem jó fekete akkor lesz ha nem full fehérre fogok majd vetíteni. "Végpontozd be" ...hát ez fogalmam sincs, hogy mit jelent pláne nem hogy mit kell hozzá csinálni! :D

(#10131) Misser válasza milszab (#10130) üzenetére


Misser
tag

(#10132) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Van egy remek Acer H5370BD projektorom! Azt írja 720P a felbontása, de mégis lehet állítani fullHDra és semmi baja nincs, ugyanúgy lejátssza az FHD filmeket! Ez miért van, vagy hogy lehet?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#10133) StLui válasza Bobby81 (#10115) üzenetére


StLui
veterán

Na most tudtam suttyomban 5 perce kipróbálni én is, egyszerűen teljesen le vagyok nyűgözve, se hang se semmi még, család alszik, csak 10 percet próbálgattam, belenéztem 3 filmbe.

pappesz: mert "lebutítja" a saját, natív felbontására

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10134) Bobby81 válasza StLui (#10133) üzenetére


Bobby81
tag

:)

(#10135) pappesz válasza StLui (#10133) üzenetére


pappesz
tag

bocsi, hogy most kicsit értetlenkedek. de hogy érted, hogy lebutítja saját valós felbontására?

Fogok egy FHD filmet és ablakban hagyom akkor totál befedi az egész területet, de egy kisHD videó meg csak épp 1280*720 felbontást takar ki a FHD felbontásból. Szerintem ez így nem butít semmit.. :/ bár én ennek örülök, csak furcsállom kicsit.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#10136) Zull válasza pappesz (#10132) üzenetére


Zull
senior tag

Ez pontosan azt jelenti amit leírtál: tud fogadni 1080p jelet, de továbbra is csak 1280x720 pixel jeleníti meg azt (mert ezt tudja a szenzor)

(#10137) PNP válasza CyDoN (#10118) üzenetére


PNP
őstag

Ez itthoni kép? Edigitalba nem került vissza a W1070. Lehet, hogy vennék, de csak idén (számla miatt).

(#10138) Vikthor válasza pappesz (#10132) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Native: 1280x720 Pixels

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10139) Vikthor válasza pappesz (#10135) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pedig de. visszaveszi a magasabb felbontást sima 720p-re

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10140) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Hali,

A W1070 bekapcsolása után 30-60 perccel a lámpa kikapcsol és a "LAMP" felirat elkezd pirosan villogni!

Szerintetek mi lehet a gond? Hibás a lámpa? Akkor miért tudom bekapcsolni? Miért van kép az elején?

Ötlet?

(#10141) r4pt0r válasza Spuri2000 (#10140) üzenetére


r4pt0r
tag

Szerintem a leírásban benne van miket jelentenek ezek, bár még én se olvastam el a könyvet. :D

(#10142) Neoteric válasza Spuri2000 (#10140) üzenetére


Neoteric
addikt

[link]
kb fél perc google, csak mert Karácsony van. :P

és akk egyúttal minden vetítős fórumtársnak is Kellemes Ünnepeket kívánok! :D

PSN: ne0teric_sAN

(#10143) pappesz


pappesz
tag

itt a videó! Full HD vagy sem??? YOUTUBE

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#10144) CyDoN válasza PNP (#10137) üzenetére


CyDoN
senior tag

Edigitálnál szerintem már idén nem tudsz venni. Ha ipon nyitva lesz akkor 30-án lerendeled akkor másnap át tudod venni, persze ha a közelben vagy :)

(_._)

(#10145) 69Raizen69 válasza pappesz (#10143) üzenetére


69Raizen69
tag

Ha te a számítógépen elindítasz egy FULLHD videót azt (gondolom) a HDMI kábelen keresztül elküldöd a projektornak ami az elektronikájával szó szerint lekonvertálja/lebutítja a (projektor) natív felbontására mivel csak 1280x720 pixelt képes kivetíteni,nyugodtan megszámolhatod a pixeleket a vetíttet képen.
Na de te azt nem érted hogy mégis teljes képernyőn látod a 1080p-s videót de az már csak 1280x720 pixelből áll a falon.
Gondolj bele ha megnézel a laptopodon egy alacsony felbontású videót pl: 624x352 azt is kitudod nagyítani,hogy a laptop teljes képernyőjén lásd,ez a projektornál ugyanaz csak visszafelé.

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10146) pappesz válasza 69Raizen69 (#10145) üzenetére


pappesz
tag

ahha... értem! :) tehát már magánál a hdmi cuccnál vágja 720p-re a jelet. de akkor miért van különbség a látott képek között, ha átállítom 720p-re akkor minden nagyobb lesz.

(bocsi az értetlenkedést.. szerintem igazatok van, de valahogy nem ezt látom :D )

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#10147) 69Raizen69 válasza pappesz (#10146) üzenetére


69Raizen69
tag

Mivel minél kisebb felbontásra állítod a windows-ban a felbontást annál nagyobbak lesznek az ikonok,attól még teljes képernyőn jelenit meg mindet.
Próbálgasd csak a notebook képfelbontását alligatni,látni fogod hogy az ikonok mérete változik,de a lejátszott fimben vagy egy képen az alakok mérete nem változik.
Tudom,hogy kicsit bonyolult,de a projektorod fizikailag maximum 1280x720 pixelt képes megjeleníteni,"küldhetsz" neki 1080p-s (videó) jelet,de azt a projektorod mindenképp lekonvertálja a saját felbontására.

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10148) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Teljesen kezdőként, egy 430x400-as szobába szeretnék projectort vásárolni, pár kérdésem lenne, mielőtt lecserélném a jelenlegi TV-m (55") egy jóval nagyobb vászonra (~100").

Létezik-e olyan projector (akár használtan is jó), ami ezekkel a paraméterekkel rendelkezik? Vagy ilyen ár körül csak álmodhatok ilyen tulajdonságokról?

-350k alatt van
-szép, mély fekete
-kifejezetten halk (eco mód, stb., mert megőrülök a zajoktól)
-lehetőleg támogassa a 3D-t
-több év garancia
-1080p-s felbontás
-fehér készülékborítás

A másik fontos kérdés, hogy ennyire kis térben is létre lehet hozni egy átlagos házimozis, projectoros szobát, ha pl.: egy 100"-es vásznat tennék fel a falra, és a plafonon lenne mögöttem fent a projector, és a szobába majdnem teljes sötétséget lehet csinálni?

Én példaként a sokak által emlegetett BenQ W1070-es projectort néztem ki, és hozzá egy Elite Screens ezFrame R100WH1 vásznat. Mennyire lehetne jó ez a kombináció?

:R

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#10149) Neoteric válasza djxp01 (#10148) üzenetére


Neoteric
addikt

A BenQ W1070 nem halk sajna, SmartECO-ban se. Csendes jeleneteknél simán kihallod, de számomra még éppen tűrhető kategória. (haklis vagyok a zajokra én is amúgy..) Amennyibe ez kerül, sajna elkerülhetetlen a kompromisszum kötés. Viszont sztem megéri.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#10150) 69Raizen69 válasza djxp01 (#10148) üzenetére


69Raizen69
tag

Ha 430cm x 400cm -re gondolsz,akkor bőven elég 100" képez :K
Az a kombináció annyira jó,hogy ebben a fórumban legalább tucatnyian lennének a helyedben hogy van rá pénzed. :))

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.