Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ez a 3D szemüveg jó Benq W1070-hez?

http://www.ebay.com/itm/3ACTIVE-3D-Glasses-for-DLP-Link-144-Hz-3D-TVs-3D-Projectors-/261144766632?pt=US_3D_TV_Glasses_Accessories&hash=item3ccd70e8a8

Van valakinek ilyen?

A Sainsonicra azt írják, hogy kicsit átengedi a pirosat. Ebből mi igaz?

(#10152) djxp01


djxp01
senior tag

Értem. Tudom volt már ez kérdés itt a topikban, de a fekete témával kapcsolatban a lenti videó látván, ekkora különbség lenne pl.: az Optoma HD25 és a W1070 között? Mert árban "csak" 30 ezer különbség van a két készülék között.

[link]

Vagy a BenQ-n, lehet a brightness túlságosan fel van tekerve, és akár el lehet érni olyan sötét feketét a BenQ-val is, mint az Optomával?

regisztrált: 2005-07-05

(#10153) r4pt0r válasza djxp01 (#10152) üzenetére


r4pt0r
tag

A W1070esnek "sokkal" több a feketéje kalibrálva. Itt egy magyar teszt mindkettőről.

(#10154) milszab válasza 69Raizen69 (#10145) üzenetére


milszab
senior tag

Szerintem ha csak 1024*720-as felbontást tudna a projektor, akkor win-be nem tudna nagyobbat beállítani neki. Viszont tud. Szóval így ez érdekes.

A színkerék látható helyen van a projektoron belül. Ha szétszedem, meg tudom nézni hogy miért katakol? :)

(#10155) Devid_81 válasza milszab (#10154) üzenetére


Devid_81
nagyúr

LG 70-esnek is tudok 1080p jelet adni windowsbol, de az attol meg 720p-s marad amig vilag a vilag.
A notebook kijelzojen (1366x768) is tudok 1080-as videot nezni...ha akarok, de akkor sem tud tobbet fizikailag a kijelzo a HD-nal stb stb.
Ha FHD-t akarunk nezni akkor vegyunk nativ 1080-as projectort, aminek ara is van azert.

...

(#10156) ripla válasza pappesz (#10146) üzenetére


ripla
őstag

a fullhd az az 1920*1080-as felbontás. meg kell nézni a projektor füzetkéjében, hogy oda mi van írva. mi a maximum amit tud.
az én optoma projektorom pl. natívban és max. felbontásban is 1920*1080, tehát fullhd. mondjuk meg is volt az ára, 2 és fél évvel ezelőtt vettem majdnem 250k-ért. :P
minden más meg úgy van ahogy a kolléga mondta. :)

[ Szerkesztve ]

(#10157) ripla válasza djxp01 (#10148) üzenetére


ripla
őstag

nézd, én egy 4*4 méteres szobában használom az enyémet és így hoz létre nekem egy 2,8 méteres képátlót. a kép szélessége 2,4 a magassága meg 1,4 méter. szóval egy marha nagy képet bámulok. :D

amúgy nézd csak, itt ez az oldal.
itt ni :)

a felső rublikában, ahol az 1-es szám szerepel, jelöld ki a gyártó cég nevét.
a második rublikában, ahol a 2-es szám szerepel, ott meg a projektor márkáját.

mindezek után alul megjelenik egy ilyen kis interaktív rajzocska, ahol be tudod állítani a következőket:

1. a ceiling (mennyezet), illetve floor (padló) opciók azt jelentik, hogy hová akarod rakni a projektort. (nem minden márkánál jön elő. mert van olyan projektor amelyiknek fix a képe és nem tud 90 fokonként körbeforogni a kép. ezeket csak a talpára állítva használhatod.)

2. 4:3 vagy 16:9, ez a képátlót jelöli. (projektor tulajdonságoknál jelölni szokták. illetve okos az oldal, mert az adott márkánál csak azokat mutatja, amiket ismer is az adott projektor. kiválasztani neked kell melyiket szeretnéd előnyben részesíteni. 16:9 a széltében hosszított kép, a 4:3 meg inkább a majdnem négyzet alakú kép. mozizáshoz a 16:9 az ideálisabb.)

3. az ft (láb), in (inch), m (méter), cm (centiméter) felsorolásoknál nyomd meg az m-et, akkor méterben kapod meg az értékeket.

4. a felső csúszkával a távolságot, az alsó csúszkával a képátló méretét tudod állítani, így látni fogod egyből hogyan változik a képméret és a képátló, illetve milyen messzire kell helyezned a projektort a faltól/vászontól.

5. egyből a csúszka mellett a kis ablakokban a kis piros nyilak mutatják a kép magasságát, szélességét, képátlóját. a mellettük lévő ablakokban a számok centire pontosan mutatja az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#10158) pappesz


pappesz
tag

köszönöm a válaszokat :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#10159) Shomci


Shomci
tag

sziasztok,

van egy Optoma PRO360W projektorunk amelyik 3D-ready.

egy ideje már szenvedek vele hogy kicsikarjam belőle azt a híres nevezetes 3D képet.
A távirányítóján külön van egy 3D gomb is amire nem reagál, és ha bemászok a menüjébe akkor a kép módok között a 3D el van szürkülve tehát nem választható.

Amit próbáltam eddig és ahogyan:

HDMI 1.3 + 1.4 kábelek vegyesen
MELE A2000 (1.4) lejátszó - csak 2D kép jött ki akármilyen playerrel

ekkor azt hittem a lejátszó a rossz így szereztem egy másikat
DUNE TV 301W (1.3) ezt előzőleg kiteszteltem a boltban egy aktív és egy passzív 3D tévén is. tökéletesen működött! (egyébként a lejátszót csak ajánlani tudom nagyon adja :) )

A teszt média ugyan az a 3D felvétel volt mint amit az üzletben is kipróbáltam. ott ment itthon nem.

a projektor egyszerűen nem dobja fel hogy 3D jelet érzékelne, az aktív szemüvegek sem csinálnak semmit.

kérdésem az volna hogy mi lehet a hiba, mit rontok el?

köszönöm szépen és boldog karácsonyt mindenkinek :)

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10160) ripla válasza Shomci (#10159) üzenetére


ripla
őstag

én nem értek a 3D-hez (meg konkrétan nem is érdekel), de ezt a topikot javaslom olvasásra.
itt ni
a kábel minőségétől kezdve, át a videókártyák fajtáin, egészen a "120 hz-en megy-e?" és "3D a film amit le akarsz játszani?" kérdésekig mindent megtalálsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#10161) Shomci válasza ripla (#10160) üzenetére


Shomci
tag

köszi próbálkozom ott! :)
(admin: átkopyztam a postot.)

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10162) elodman válasza 69Raizen69 (#10150) üzenetére


elodman
aktív tag

Ave, kellemetes ünnepek az érdemeseknek.

igen szerintem is az esetek jó részében - főleg mozizáshoz - ez bőséges képméret ilyen közelről.

Ám ha valaki be akar ugrani egy interaktív (sci-fi) film közepébe és épp székrekedés kínozza (Dead Space, Amnesia) v. természetjárásra szottyanna kedve (Elder Scrolls), akkor remélem egy 130-140"-es vászon megteremti majd e varázst kb. 4m-ről szemlélve, még ha ama recsegő nyakcsigolyák rázendítenek is az "Ey Ukhnem"-ra eme modernkori Etka (R.I.P.) jóga utánzat alatt.

(#10163) Gabriel72


Gabriel72
újonc

Üdv!

Ide is leírom a bánatom:DD

Egy 3D filmek nézésére alkalmas rendszert állítottam össze.
Med600X3D,Benq W750 és NECNP02GL (szemüveg) a felállás.
1.4 HDMI (ami a lejátszóhoz volt) kötöttem össze a kivetítőt a lejátszóval,az adat tárolás
külső vinyó (USB).
A boldogságom nem teljes,ugyanis a 3D filmek esetében nem tudom összehozni a 3D hatást.
Próbáltam HALFSDS és a BD25 filmeket lejátszani de szemüveggel és az nélkül is ugyanazt látom.
Nagyon nem vagyok szakértő a témában ezért bármiféle segítséget szívesen látok.
A szemüvegnek elég csak a vásznon lévő képet látnia és abból csinál 3D képet vagy a lejátszó ill.
a kivetítő elhelyezése is számít?
Előre is kössz a segítséget.
Kellemes ünnepeket Mindenkinek.

(#10164) bbmt válasza Gabriel72 (#10163) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

A Mede8er 600X3D-nél F3-al kapcsold ki a BD menüt és akkor tolja a 3D jelet ISO esetén!

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#10165) robi222


robi222
senior tag

Tudtok abban segíteni ,hogy a tesóm tegnap vet egy optoma hd25 projit, de legalább 20 percnek el kellet telnie ,hogy rendesen éles legyen.Ez normális dolog? :F Fél óra után teljesen meg változott a kép minősége ,persze jó irányba.
Vagy a projektoroknak is van bejáratódás ideje?

(#10166) Neoteric válasza robi222 (#10165) üzenetére


Neoteric
addikt

Csak az első bekapcsolásnál volt ilyen?
BenQ-nál mindig ilyen, de indítástól számítva kb 20 sec elég neki h adja önmagát.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#10167) robi222 válasza Neoteric (#10166) üzenetére


robi222
senior tag

Mindig ilyen.
Csak nem benq 1070 -ed van?Mert pont egy ilyent készülök venni vagy egy optoma hd25.
Elégedett vagy vele?Elég éles a képe (a bör polusai szörszálak látszanak)

[ Szerkesztve ]

(#10168) Neoteric válasza robi222 (#10167) üzenetére


Neoteric
addikt

De. Teljes mértékben elégedett vagyok vele, ennyi pénzért perpill ennél jobbat nem lehet venni. Egyedüli szívfájdalmam a hangja, szeretem ha minden kussban van a hangrendszeren kívül, de a projektort sajna lehet hallani csendes jeleneteknél.

PSN: ne0teric_sAN

(#10169) robi222 válasza Neoteric (#10168) üzenetére


robi222
senior tag

Benq-t hány métere kell rakni a vászontól?

(#10170) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Benq W1070-hez milyen 100"-120" közötti motoros vásznat érdemes venni? A nézési távolság kb 4,5-5,0 méter.

robi222: itt meg tudod nézni

köszi

[ Szerkesztve ]

(#10171) Lipton válasza Lipton (#10170) üzenetére


Lipton
őstag

Szerkesztési idő lejárt...
- Tudomásom szerint a vetített kép aljának 0,8-0,9 méterre érdemes lenni a padlótól, ez így van?
- milyen zoom állásban érdemes a vetítőt használni? A fenti linkelt oldal szerint 1,0-1,3x között lehet állítani.

(#10172) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok, valami jó bemutató termet ahol lehetőleg minél több projektort meglehet, nézi/kipróbálni?

(#10173) Neoteric válasza robi222 (#10169) üzenetére


Neoteric
addikt

Attól függ mekkora képet akarsz.

PSN: ne0teric_sAN

(#10174) robi222 válasza Neoteric (#10173) üzenetére


robi222
senior tag

240 széles vászont szeretnék 16.9 -ben

(#10175) tozso76 válasza robi222 (#10165) üzenetére


tozso76
aktív tag

Teljesen normális dolog ez a "hiba" egy ilyen alap vetítőnél. A hőtágulás okozza a kép változást. A hideg és az üzemi állapot között a fény motorban változik a dmd chip- front lencse közötti távolság. Samsung SPA600-am detto, volt Benq W100 detto így müködik. Egyébként, szerintem nem hiba. Tekints úgy rá mintha egy csöves erősítőt kapcsolnál be. Azt sem tudod egyből hallgatni.

(#10176) elodman válasza Neoteric (#10173) üzenetére


elodman
aktív tag

no persze, de ha változtatható méretet akarunk - előbb említett okaim miatt - akkor

- a Zoom funkció minőségromlás nélkül segít e bajon, ahogy a teszt oldal mutatja? Szóval nyugodtan rögzíthető a proji?
- meredek szögből (plafon / föld ) vetítésnél nem lesz trapézoid a vetített kép?
- vertical lens shift hatását nem tudtam kipróbálni az említett projector teszt oldalon, vkinek sikerült?

http://www.benq.com/microsite/projector/throwratiocalculator/
gr8 tesztlap, thanx!

[ Szerkesztve ]

(#10177) mm2014


mm2014
újonc

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

1. W1070 és W1080ST projektorok között hezitálok. Inkább mobil vetítőként használnám, tehát otthon is asztalra téve, ha éppen szükség van rá. Ezért talán a W1080ST felé hajlok, de kérdés, hogy van-e bármilyen minőségi kompromisszum a vetített kép terén a Short Throw" kialakítású lencse miatt?

2. A fentiekhez képest a W1300 vétele megéri-e bármi miatt is jobban?

Köszi szépen!

(#10178) Bratee válasza robi222 (#10165) üzenetére


Bratee
csendes tag

Nekem is hasonló a "problémám" egy Optoma HD600X LV tipusú projektorral, csak nekem az a baj, hogy bekapcsolom, beállítom az élességet, de kb 15-20 perc múlva egy kicsit elhomályosodik ( fokozatosan ) a kép, és már zavaró, állandóan utána kell állítani film közben. Erre esetleg tudna valaki mondani valami megoldást? Vagy ezen nem lehet változtatni?

(#10179) ripla


ripla
őstag

érdekes az optoma tulajok felvetése.
nekem optoma hd 200x-em van, neki bekapcsolás után durván fél perc kell mire felfűti a lámpát, utána beállítom az élességet (ami csak attól szokott elállítódni, hogy előző nap a lencsevédőt rárakom a lencsére és akkor elmozdul), de utána akár 5-6 órákat is mehet úgy, hogy egy pillanatra sem homályosodik el. szóval érdekes.

(#10180) StLui válasza marciart11 (#10172) üzenetére


StLui
veterán

Sajnos nincs, max a néhány milliós sim-eket tudod megnézni, egy-egy helyen egy-egy darabot. Webshopok elterjedésének egyik hátulütője. Én megvettem volna 10-15-ért többért a benq-t ha hozzáértő helyen megnézhettem volna, de lehetetlen.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10181) Neoteric válasza elodman (#10176) üzenetére


Neoteric
addikt

&robi222:

Nekem is kb 240 cm széles a kép, és bő 3 méterre van a projektor a vetítési felülettől.
Zoommal lehet játszani bizonyos keretek között igen, csak hozzá kell állítani a focust is. Vertical lens shiftje papíron azt hiszem +-10fok, ez nálam a két véglet között kb 15 centi difit jelent a képen. Ha meredek szögben vetítesz, akkor értelem szerűen trapézos lesz. Van trapéz korrekció, de digitális, szal a kép kárára történik. Tehát én azt javaslom mindenképp vízszintesen legyen a projektor.
Nálam nem homályosodik meg torzul, első indításkor belőttem a zoomot meg a focust úgy, hogy a kép faltól falig menjen, aztán azóta tűéles, hozzá nem nyúltam. Az egész projektort szoktam letakarni ha nem használom (plafonról lóg), így nem állítódik el a zoom+ a focus. Bekapcsolás után kb 20, max 30 másodperccel már lehet használni rendesen.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#10182) Lipton válasza Neoteric (#10181) üzenetére


Lipton
őstag

Milyen vásznat használsz hozzá?

(#10183) Neoteric válasza Lipton (#10182) üzenetére


Neoteric
addikt

Tikkurila h499-es falat.
Fix keretes ~100"-os vászonra nem volt 100-150k, rolóst meg nem akartam. Ez viszont munkadíjjal együtt került 10 rongyba, szal arányait tekintve nekem bőven megfelel. Kapott még egy-egy sötétszürke félméteres sávot a vetítési felületre merőleges falak, úgyhogy a fényvisszaverődés sem vészes. Elég budget megoldás, de halandóknak megteszi. :)

PSN: ne0teric_sAN

(#10184) Lipton válasza Neoteric (#10183) üzenetére


Lipton
őstag

Falra sajnos nem tudok vetiteni (polc, ajto is van benne reszben, TV ele jonne le a vaszon, stb). Ezzel a lendulettel esik ki a fix megoldas is. Egyetlen valasztasi lehetoseg a rolos vaszon. Ha mar rolos akkor legyen motoros is. A kerdesem a tipus es a meret lenne. 100"-125" kozotti mereteket neztem de nem igazan tudom igy tapasztalat nelkul eldonteni hogy melyik lenne a megfelelo meret. A nezesi tavolsag 4,5-5,0 meter.
Nyilvanvaloan valamilyen belepo szintu modellt tervezek venni. Egyik ilyen jelolt egy Elite Screen modell peldaul.

(#10185) brummmogo


brummmogo
tag

Sziasztok! A napokban döntöttem én is egy komplett házimozi kiépítése mellett és ennek a projektor részéhez szeretnék segítséget és tapasztalatokat kérni a hozzáértőktől.

Adott egy szoba ahol a néző (illetve a feje felett a projektor) 2,8 - 3 méterre lenne a vászontól. a belmagasság 2,6 méter a vászon szélessége max 2,6 méter lehet (16:9). Rolós vászonra gondoltam mert bútor elé volna megoldható a leengedése, a motoros verziót az árérzékenység miatt nem is vettem számításba.
Szeretném ha passzív 3D-s projektor lenne, valamint a 720p-re gondoltam mert ezek is sokkal olcsóbbak mint az 1080-as társaik. Nem konyítok még sokat a témához, de szeretném ha viszonylag gyorsan "bemelegedő" szép képet adó és hosszú életű projektort vásárolhatnék. Mivel kitűzött cél még egy médialejátszó vétele ezért azt is megköszönném ha ajánlanátok hozzá.
Akár privát üzenetben is várom a tanácsokat, hogy mire érdemes figyelni illetve, hogy ti mit ajánlotok.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#10186) jracz válasza brummmogo (#10185) üzenetére


jracz
tag

Passzív 3d-t két projektorral és polarizált ezüst vászonnal(rolós kivitelben arany áron van ha van) tudsz vetíteni és akkor még ott van a kérdés, hogy osztod szét a 3d jelet bal és jobb szemre. Ez nagyon jó 3d-t ad, de sokkal többől jön ki mint egy belépő szintű aktív szemüveges rendszer.

(#10187) brummmogo válasza jracz (#10186) üzenetére


brummmogo
tag

Ez esetben akkor az aktív 3D is szóba jöhet. :B

(#10188) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Mint korábban írtam a lámpám szarakodik! Szerintetek a gariztatás előtt érdemes a lámpát megkukkolni, hogy nem-e kontakthibás? Ez azzal járna hogy a lámpamodul feletti átlátszó fóliát el kell távolítanom. Megéri? Így esetleg garanciavesztés esete áll fenn?

(#10189) lemmy9 válasza Spuri2000 (#10188) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha garis akkor minek piszkálni?

Szerintem!

(#10190) Pro Koryak válasza Spuri2000 (#10188) üzenetére


Pro Koryak
addikt

most minek szórakozol??? majd belekötnek aztán cseszheted!!!

(#10191) djxp01 válasza ripla (#10157) üzenetére


djxp01
senior tag

Köszi! Ezek alapján belőttem, és a lenti két képre egy láttamozást, és jóváhagyást kérnék tőled :D (tőletek), hogy kivitelezhető lenne-e a tervem, vagy sem. A maximális távolság a készülék és a vászon között 385 cm. )

-a plafonra szeretném rakni a vetítőt, milyen magasra rögzítsem a készüléket, milyen döntést kapjon lefelé a készülék? (minőségromlás?)
-a kalkulátor alapján 22 cm legyen a projector lencséje és a vászon teteje között? ebben az esetben mindenképpen egy plafonra szerelhető rögzítőt kell használnom, amit fel-le lehet majd állítani?
-a kép alapján 1.14x-es zoom-mal tudtam kikalkulálni a kívánt távolságot, ezzel a vetítővel kivitelezhető minőségromlás nélkül a történet?
-milyen magasságban legyen a földtől a vászon?
-lenne egy csillár is a plafon közepén, ami csak 16cm-re nyúl lefelé a plafontól, ez nem lenne útban?

(vászon Elite Screens ezFrame R110WH1, vetítő Optoma HD25)

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#10192) lemmy9 válasza djxp01 (#10191) üzenetére


lemmy9
őstag

A kalkulátor alapján nem jó így.

Szerintem!

(#10193) djxp01 válasza lemmy9 (#10192) üzenetére


djxp01
senior tag

Esetleg bővebben leírnád mit kellene korrigálni?

:R

regisztrált: 2005-07-05

(#10194) Neoteric válasza djxp01 (#10193) üzenetére


Neoteric
addikt

A zöld mezőbe kell legyen a 2 csúszka.

PSN: ne0teric_sAN

(#10195) Spuri2000 válasza Neoteric (#10194) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Miért nem jó ha nem a zöld mezőben van? Az mit jelent?

(#10196) djxp01


djxp01
senior tag

Ja és most láttam, hogy sikeres módon rossz készüléket választottam ki, HD25e-t a HD25 helyett, és sajnos látok is különbségeket a két projector között.

Ahogy olvastam, ha a piros sávban van, ott a háttérfénnyel, szobabevilágítással lehetnek gondok? (amúgy világos falak vannak körben a szobában... nem tudom, hogy mennyire befolyásolja az egészet)

regisztrált: 2005-07-05

(#10197) ripla válasza djxp01 (#10196) üzenetére


ripla
őstag

nem befolyásolja, mert a projektornak nem szórt, hanem irányított fénye van, értelemszerűen. abba a "keretbe" vetít amekkora méretet beállítasz neki a távolság és a magasság variálással (meg a lencse állítgatásával, de az már csak finomhangolás). a vetített kép "keretén" kívül, mint egy határ, nem megy a projektor fénye. csak és kizárólag az adott felület fogja meghatározni a látott kép minőségét.
a fenti képre meg azt mondod nem jó, úgyhogy egyelőre akkor nem mondok semmit. :P

[ Szerkesztve ]

(#10198) r4pt0r válasza ripla (#10197) üzenetére


r4pt0r
tag

Ez így nem igaz. Egy fehér szobában egy több milliós vetítőnek is szar lesz a kontrasztja, egy fekete szobában meg tökéletes.

Úgyanis lehet hogy nem szórt fény jön a vetítőből, de a visszavert fény már az.

(#10199) Spuri2000 válasza Pro Koryak (#10190) üzenetére


Spuri2000
senior tag

OK kösz, akkor nem nyúlkálok!

(#10200) djxp01 válasza r4pt0r (#10198) üzenetére


djxp01
senior tag

Én is hasonlóra gondoltam, de mint érdeklődő, nem mertem így leírni. Tehát ha jobb képet akarok, feketére fessem át az egész szobát? :D

regisztrált: 2005-07-05

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.