Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) f8enter válasza Misser (#10300) üzenetére


f8enter
aktív tag

Bocs, pongyola voltam.

(#10302) StLui válasza Misser (#10300) üzenetére


StLui
veterán

Igen, mert ha fentről vetítesz kb pont oda kell, én sem értettem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10303) Gyeptegla válasza f8enter (#10301) üzenetére


Gyeptegla
tag

Nevezhetjük offsetnek, a kalkulátor mindíg adja, hogy a lencse tengelyétől hány centire lesz (pozíciótól függően) a vetített kép lefelé vagy fölfelé. Én úgy tudom hogy a vetítők ezt már régóta tudják, csak az állítási lehtőség az újabbak sajátja.

(#10304) tank1


tank1
tag

Benq W1070 mennyire szivárványozik gyors jeleneteknél? Érdemesebb inkább használt Sony/Epson helyette?

(#10305) andrew-msi válasza tank1 (#10304) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ezt embere válogatja.
Nézz meg egy DLP-s és egy LCD-s gépet is ha tudsz és könnyebb lesz dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#10306) Spuri2000 válasza tank1 (#10304) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Én eddig csak fehér feliratnál láttam és szar (alacsony) felbontású adásoknál/filmeknél. Az asszon ott se!

(#10307) sgery válasza CyDoN (#10293) üzenetére


sgery
őstag

Ilyesmire gondoltam.
Pontos méretet még nem tudok.
Akkor elvileg ez az elit screen márka jó?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10308) felhasználó1


felhasználó1
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Benq w700-as tulajdonosa vagyok, amely szépen szolgált eddig.
Egy bosszantó hiba jelentkezett az utolsó két használat alkalmával: kikapcsolás után nem indult el a 90 másodperces lámpahűtés. Ezt a funkciót nem lehet kikapcsolni ugye?(bár egyszer belőttem azóta én nem nagyon piszkáltam a beállításait) Szervizes a történet? A két használat között eltelt 1 nap, a második alkalom után már nem is használtam. Szeretném óvni. Jelenthetett problémát a gépnek ez az eset? Mi a véleményetek?
Köszönettel:
Zsolt

(#10309) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Valakit nem érdekel egy : Elite Screen Manual M84UWH 84" (16:9)

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10310) Bratee


Bratee
csendes tag

Sracok, meg mindig nem oldodott meg a homalyosodasi problemam. :(( Bekapcsolasnal beallitom a fokuszt, de kb 20 perc mulva picit homalyos lesz a kep, es utana kell allitani film kozben. ( Optoma HD 600 X LV )

Nem lehet az a problema, hogy a zoom maxon van ( hogy minel nagyobb kepet tudjak vetiteni ) es ugy van hozza allitva a fokusz ???

[ Szerkesztve ]

(#10311) tank1 válasza andrew-msi (#10305) üzenetére


tank1
tag

Minden háztartásban akad egy Benq. A spájzban pedig egy Epson. :)
Régebbi Benq itt osztja rendesen az "áldást" a vászonra:

http://www.youtube.com/watch?v=CPF9O2UMsFs

Persze a használt projektor vásárlásának is megvannak a veszélyei.
Plusz Epson számozásai követhetetlennek tűnnek nekem.

(#10312) jracz válasza Bratee (#10310) üzenetére


jracz
tag

Már írták, hogy ez egy általános jelenség, felmelegedett vetítőn állítsd be a fókuszt.
Az, hogy 20 perc után jön ez elő azt furcsállom.
A Zoomra nem tudok mit mondani.

(#10313) andrew-msi válasza tank1 (#10311) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Kérdezz rá, hogy a közelben ahol laksz hol kinek mije van.
Szerintem van sok ember aki szívesen megmutatja neked mit tud a cucca.
Más megoldás nincs.
Az új gépet sem tudod kipróbálni.

Epson nem egyszerű, ami nekem van Home Cinema 8100 az ugyan az mint a EH-TW3500 csak USA kiadás.

(#10314) Bratee válasza jracz (#10312) üzenetére


Bratee
csendes tag

Bocs, nem láttam..

Lehet nincs 20 perc, csak saccoltam. Most akkor kapcsoljam be, várjak 10-12 percet, azután állítsam be a fókuszt, és csak utána kezdjük a filmet? Mondjuk lehet megoldás lenne.. mert megfigyeltem, hogy amikor utána állítok, akkor film végéig teljesen jó.. na mindegy, mást én se tudok. Köszi! :)

(#10315) bbmt


bbmt
senior tag

Srácok,

Tud valaki olyan forgalmazót akinél meg lehetne nézni a Benq 1070-et vagy W1200 vagy más full HD-s Benq projit?

A kanál a gyengék villája

(#10316) StLui válasza bbmt (#10315) üzenetére


StLui
veterán

Már párszor leírtuk, nincs.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10317) bbmt válasza StLui (#10316) üzenetére


bbmt
senior tag

O.K

Akkor van itt olyan aki váltott 3D Ready-ről full 3D-re?
Mik a tapasztalatai? Most kifejezetten a 3D érdekelne.
Attól félek, hogy feleslegesen váltanék projektort, mert volt nálam egy Epson lcd-s full HD proji és a 3D szinte semmivel sem volt jobb mint az Optoma HD66 3D-je.
Tudom tudom, mindenkinek más a szeme hozzá,de kiindulási alapnak jó lenne.

A kanál a gyengék villája

(#10318) StLui válasza bbmt (#10317) üzenetére


StLui
veterán

Nekem benq w1070 van de nincs még szemüveg így nem próbáltam, azt hiszem eltelik még egy kis idő mire rendelek :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10319) StLui


StLui
veterán

Ilyen hdmi kábelt vettem hozzá, gondoltam teszt, ha nem jó visszaküldöm, semmilyen változást nem látok rajta még a nagy képen sem. Viszont az is tény, hogy a 720p videokat sem láttam eddig sem ezután sem rosszabbnak a kivetítőn mint az 1080-asakat (talán egy hajszállal, de lehet csak bemagyarázom, mert tudom mit indítok el).
Sok helyen fölmerül ez a mennyiért vegyek kábelt téma, ezért gondoltam, hogy leírom én mit tapasztaltam most.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10320) tozso76 válasza Bratee (#10310) üzenetére


tozso76
aktív tag

Már nem emlékszem hogy, itt vagy az AVforumon válaszoltam neked erre a problémára, de megírtam a választ. :)
Szvsz akár még az is számít hogy a zoom melyik végén van az optika. Tehát, lehet hogy pont azon a végén van a zoom-od, ahol pont közelít a "hőforráshoz" a lencse mechanika.
Még mindig azt mondom hogy teljesen normál dolog, nem hiba.
20 perc bemelegítés után állítsd a focus-t.

(#10321) deedee


deedee
őstag

üdv!

teljesen amatőr vagyok projektor kérdésben és mielőtt végig olvasnám az egész topikot, előtte azért inkább kérdeznék:

[link]

az első házimozimhoz ezt néztem ki,de "túl" olcsónak találom.
pedig dlp,full hd,3d stb
talán csak a képátmérője "kevés", ami 2,5 méter. /nekem elég lenne egyébként/

valakinek valami tapasztalata,esetleg? :R
észrevétel,vélemény?

van esetleg best buy projektor, 250 ezer ft-ig a piacon?

köszönöm a válaszokat

ui: még ez is jó áron van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10322) jracz válasza deedee (#10321) üzenetére


jracz
tag

Hibás az adatlapja.
Nem Full HD-s. Nem házi mozi vetítő, csak hordozható ledes gép.

Pedig ha visszaolvastál volna tudnád mi a Best Buy DLP 250-ig.

:-)

(#10323) deedee válasza jracz (#10322) üzenetére


deedee
őstag

vissza fogok olvasni,csak nem ma :B
egy gyors kérdés volt csupán és nekem is furcsa volt az ára. /vagy elírták,vagy el lett árazva/ :K

a súlya is kevéske volt, alig fél kiló

[ Szerkesztve ]

(#10324) válasza deedee (#10321) üzenetére



addikt

best buy: benq w1070

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10325) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Egyik ismerősömnél voltam tegnap, akinek kegyetlen jó házimozi cucca van(5.1-es cucc, jbl hangfalak, onkyo erősítő, projektor stb stb) és azt hiszem megkattantam. Még ebben az évben szeretnék venni valami jó kis 3d projektort :DDD Viszont nem igazán értek még hozzá. Így feltennék Nektek pár kérdést ezzel a témával kapcs.ban:

Először is: Többnyire géppel használnám, így filmek játékok mennének rajta(GTA részek, Crysis, Call Of Duty részek, stb stb). Azt viszont nem tudom, hogy az adatlapomon szereplő gép meg tudja-e majd hajtani a jelenlegi játékaimat a jelenlegi felbontással(vagy szükség lesz a nagyobb felbontásra is? :F ) ha projektorral vetíteném vászonra? :F

A másik, hogy milyen márkát érdemes venni? Olyat is hallottam, hogy van a projektorokban 1 kis cucc, amit időnként cserélni kell bennük, emiatt is írják ki, hogy pl 2000 órából 650 órát volt használva a projektor.

Az is érdekelne, hogy érdemes-e 3D projektort venni. Szóval ha 3D szemüveggel nézném, valós 3D hatást látnék-e vagy kamu 3D-t, ami csak színeltérésben különbözik a sima 2D-s filmektől :F

Sajna nem tudom, milyen árakba kell gondolkozni 3D projektorok terén. Valami minőségi cuccot szeretnék venni, de nem akarok sokat költeni rá. Remélem tudtok segíteni

Üdv

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10326) StLui válasza Satyricon (#10325) üzenetére


StLui
veterán

Az mindegy mekkora képet vetítesz, akkor is 1080p, ha eddig a fullhd monitorodra ki bírta rakni a képet a géped, akkor a projektorra is ki fogja

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10327) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Szerintetek nem kellene ebben a topikban is pár alapfogalmat az 1. Hsz-be "kőbe vésni" ?
Mert mostanában egyre több kezdő projektoros teszi fel többnyire ugyan azokat a kérdéseket,egyszerűbb lenne neki ha az 1Hsz-et végig olvasnák,és ha esetleg valami még nem teljesen világos arra kérdeznek csak rá. :D

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10328) Neoteric válasza Satyricon (#10325) üzenetére


Neoteric
addikt

Kis pénz kis mozi, nagy pénz nagy mozi.
Sok "kis cucc" van a projektorokban, de leginkább a lámpát szokták cserélni benne pár ezer óra után (jó esetben). FullHD-ra a mai játékokhoz az a GTX285 soványka, de low beállításokkal még talán eldöcögnek. Valami összegtartományt mindenképp meg kéne határozz, mert ez a kis pénzből vegyünk kurv@ jót úgyse fog összejönni. Azt mondják DLP-s 3D jobb mint az LCD-s, de ez nagyban függ a tartalomtól is amit nézel. Egy natív eleve 3D-sen felvett film nyilván jobban fog mutatni, mint egy 2D-ről utólag konvertált. Tekintve viszont a rendes 3D-s anyagok kínálatát ne az alapján válassz projektort. Belépő dlp-s fullhd 3d-s modellek 200-250k körül indulnak, lcd ennél picit drágábban 300-350 körül. Határ a csillagos ég.

(#10327) 69Raizen69: +1

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#10329) Satyricon válasza Neoteric (#10328) üzenetére


Satyricon
addikt

Atyaééég. Én kb 130-150.000-ret szántam volna a projektorra :DDD Akkor lehet használtan kell beszereznem majd megbízható személytől!

A filmek ha nem mennek 3D-ben, nem fogom magam összecsikarni. Elsősorban játszanék, és örülnék, ha azok mennének 3D-ben

Új játékokat nem tolok, leragadtam a GTA IV és a Crysis első két részénél(Bár az utóbbihoz nagyon kell a 4-6 magos proci), meg a COD MW részeknél.

Am ezek a játékok mitől függenek, hogy megjelennek-e a projektoron rendesen 3D-ben? A játéknak kell kompatibilisnek lennie a 3D-vel, vagy a projektor bármilyen játékot fel tud konvertálni a 'valós minőségű' 3D-be?

Am legjobban a GTA részeket játszanám, példának mondjuk a Vice Cityt.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10330) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Van esetleg olyan kedves pesti topik lakó, aki megengedné, hogy egy pillantást vessek az LG PA70G vetítőjére? Mivel elég sokat használom, felmerült bennem, hogy lecserélném a lámpás Optoma GT7000-emet, csak kicsit félek a papíron 700 ANSI lumentől, a youtube videók meg nem egyértelműek... :U

(#10331) Bratee válasza tozso76 (#10320) üzenetére


Bratee
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséged! :)

(#10332) brummmogo válasza 69Raizen69 (#10327) üzenetére


brummmogo
tag

Mint kezdő, egyelőre projektortalan projektoros magamra vettem és szerintem szuper jó volna. :C

(#10333) Neoteric válasza Satyricon (#10329) üzenetére


Neoteric
addikt

Annyiért szvsz használtan se kapsz 1080p-s 3D-s projektort. Játék válogatja h melyik tud 3D-t, de egy Vice City még a 16:9-es képarányt se tudja, nem hogy 3D-t.

PSN: ne0teric_sAN

(#10334) Satyricon válasza Neoteric (#10333) üzenetére


Satyricon
addikt

Angoltudásom elég gyér, de itt mintha lenne hozzá valami patch: [link]

Am 720p-s 3d-s projektor nem jó erre a célra? Én nem méregdrága holmit akarok magamnak. Bocs, lehet 2-3 hsz-szel ez előtt rosszul fogalmaztam :U Én minőségi cucc alatt azt értettem, hogy ne tré márkájú legyen a projektor, ami pár hét alatt bedöglik, hanem valami márkás, jó ár/érték arányú projektort szeretnék.Ha a 720p-s 3D-s projektorokról jó véleménnyel vagy/vagytok, akkor ajánlhattok azt is

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#10335) RoyalFlush válasza Bobolit (#10330) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Hétvégén Bp-n leszek. Én egyébként közepes/minimum fényerőn használom, ~2.6 méterről vetítek 84"-os képet. Annak aki sokat használja a projektort (filmezésre, tv-zésre is), jó lehet. Pár képet találsz a topicban, nem tudom azokat láttad-e már. Az optika hibájáról is találsz infókat.

szerk: válaszoltam a pü-dre.

Azt vajon a PA72G-nél javították már :F

#10327: ha veszi valaki a fáradságot és elkészíti, lehet nyitó hozzászólás információkkal.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#10336) deedee


deedee
őstag

üdv

akkor a gép már meg van: [link]

szemüveg is van ott, benq. az is megvan. [link]

már csak a filmlejátszó "kiléte" kérdéses....

ha pc-ről nézném a 3d filmeket, akkor 3d lejátszóprogi kell /pl power dvd 3d-s verziója, ha jól emlékszem/
összekötni pedig d-sub, aztán okés a dolog ?

média lejátszóból pedig mindenképpen 3d verzió kell?
mert azt nem láttam 70 k alatt.
pl ilyen kellene? [link]

[ Szerkesztve ]

(#10337) kssthomas


kssthomas
csendes tag

Aki projektort szeretne venni, annak ajánlanám ezt: Sanyo PLV-Z700 Full HD, Tartalék izzóval !

[ Szerkesztve ]

Optoma HD72i ... Sanyo PLV-Z700 ... Sanyo PLV-Z700 ... Epson EH-TW5000 ... Epson EH-TW5910 ... Optoma HD33 ... Epson EH-TW5910 ... Epson EH-TW5900 ...

(#10338) StLui válasza deedee (#10336) üzenetére


StLui
veterán

Médialejátszó topic, mede8er med600 3D a legjonbb ár-érték arányú 3D képes lejátszó jelenleg a topic szerint, annak pedig Ez a topicja
Összekötni pedig hdmi-vel ajánlátt, abból is high speed, (esetleg tévesen 1.4-es) megnevezéssel

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10339) milszab válasza deedee (#10336) üzenetére


milszab
senior tag

Én számítógépről játszom a filmeket és hdmi-vel van összekötve. Teljesen jó. Szerintem felesleges +70-ezrekért venni lejátszót! Amúgy ez a szemüveg elég húzós. Megér neked ennyit?! Vagy már meg is rendeltél mindent?

(#10340) deedee


deedee
őstag

köszönöm a válaszokat :K

mivel nem szeretnék kompatibilitási stb hibákat, ezért gondoltam a benq szemüvegre, de minden tanácsra, észrevételre, típusra nyitott vagyok.

lejátszóból a mede8er-t én is néztem, csak nem ismerem a márkát, ezért siklottam át felette
de majd utána olvasok az ajánlott topikban

[ Szerkesztve ]

(#10341) andrew-msi válasza deedee (#10340) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Med600-am van, csak ajánlani tudom. ;)
Volt már Asus és WD is de ez magasan veri mind a kettőt.
Pc-t is használtam, de ez nekem egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#10342) bbmt válasza andrew-msi (#10341) üzenetére


bbmt
senior tag

+1 a Mede8er 600-nak! :C
Nekem is ez van :D

A kanál a gyengék villája

(#10343) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok, vetítőgépet vennék használtan lehetőleg minél olcsóbban, elvárásaim:

720p
VGA-bemenet
csak filmnézésre lenne használva

Esteleg vannak márkák amiket kerüljek?

Üdv. :R

(#10344) c4 válasza Steve-0 (#10343) üzenetére


c4
őstag

Parancsolj, ha full HD kell, az is van. :)

(#10345) Trava válasza c4 (#10344) üzenetére


Trava
tag

Humorista! :D

(#10346) Spuri2000 válasza milszab (#10339) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Teljesen egyetértek veled! Ha van számítógép, akkor fölösleges egy külön lejátszó!

(#10347) andrew-msi válasza Spuri2000 (#10346) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Egyszer próbálj ki egy JÓ lejátszót, többet nem akarsz számítógéppel "szórakozni".

(#10348) deedee válasza Spuri2000 (#10346) üzenetére


deedee
őstag

a mozit a pincében tervezem megcsinálni és oda nem akarok külön pc-t tenni.
egyszerűbb egy kis dobozt levinni. :B

(#10349) andrew-msi válasza deedee (#10348) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Csak a talajvíz ne jöjjön filmet nézni. :)
Sok sikert, esetleg majd fotókat dobhatnál fel, hogy milyen lesz/lett.

(#10350) Bobolit válasza andrew-msi (#10347) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Van olyan lejátszó, ami képes arra, amire eddig csak az xbmc, hogy rar-ból lejátszik médiát?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.