Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) CyDoN válasza StLui (#10900) üzenetére


CyDoN
senior tag

és magyar garancia levél se volt hozzá ?

(_._)

(#10902) StLui válasza CyDoN (#10901) üzenetére


StLui
veterán

nem, csak a számla

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10903) CyDoN válasza StLui (#10902) üzenetére


CyDoN
senior tag

akkor ha nem CEE régiós akkor a szerviz elutasíthatja!

(_._)

(#10904) deedee


deedee
őstag

második körben én is az avplanet-et vagy az ipon-t néztem ki, mert "régi" boltok már és elvileg megbízhatóak...

de magyarországon magyar garijegy nélkül hogyan akarnak garis terméket eladni?saját szakállukra szervizeltetnek? "olcsón" szerzik be a cuccot innen-onnan? :B

(#10905) boy25 válasza deedee (#10896) üzenetére


boy25
csendes tag

Szerintem sem 10ezer ft-on múlik a dolog.

A múltkor rendeltem winyót egy ismeretlen cégtől a grandon keresztül, azóta sem érkezett meg, és már eltelt több, mint 5 hét.

(#10906) boy25 válasza boy25 (#10772) üzenetére


boy25
csendes tag

Senki? :( Hétvégén megyek Pestre, ha megoldható valakinél szeretném meglesni a Benq w1070-est működés közben. Előre is köszönöm a segítséget!

(#10907) andrew-msi válasza xtremetuning (#10899) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Akkor legalább ez THX a moziban :)
Bár az erősítő is az ha jól emlékszem. :)

(#10908) xtremetuning válasza andrew-msi (#10907) üzenetére


xtremetuning
addikt

Erősítőkön ez ma már csak pénz kérdése, sajnos....Lyukas bácsi felett is eljárt az idő.....a sztárvárszt is eladta jópénzért...... :((

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10909) andrew-msi válasza xtremetuning (#10908) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Akkor le is kaparom azt a fránya feliratot. :D

(#10910) xtremetuning válasza andrew-msi (#10909) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha egy Lexicon procin van, egye-fene, fent hagyhatod... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10911) andrew-msi válasza xtremetuning (#10910) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Késő! :)

(#10912) xtremetuning válasza andrew-msi (#10911) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor muti, milyen lett.... ;], emlékeim szerint elég mélyen benne van a vésés... ;)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10913) andrew-msi válasza xtremetuning (#10912) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

[link]
Szerinted minek volt az elmúlt pár évnyi edzés? Meg sem kottyant. :P

[ Szerkesztve ]

(#10914) xtremetuning válasza xtremetuning (#10912) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kemény vagy Csoki.... :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10915) epzon válasza wödör (#10897) üzenetére


epzon
őstag

EPSON 1776W

- van wifi csatlakozás lehetőség (iphone vagy androidról is)
- automatikus képbeállítás - screen fit 0:35mp-től érdekes. a lényeg, hogy a képet automatikusan beigazítja, nem neked kell előre-hátra, balra-jobbra táncolni a vetítővel.

A többi paraméter egyértelmű

(#10916) 69Raizen69 válasza epzon (#10915) üzenetére


69Raizen69
tag

Igen ám,de nagy hátránya hogy a valós vetíthető képméret töredékét produkálja így :Y
Én inkább rászánnám az a +pár másodpercet hogy egyenesen elhelyezem a vetőtő felülettel szemben :D

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10917) epzon válasza 69Raizen69 (#10916) üzenetére


epzon
őstag

abból a szögből nem tudnál máshogy normális képet kihozni sehogy, ez a lényeg

aki ért hozzá az be tudja állítani, aki viszont nem annak a kisebbik gond az, ha valamivel kisebb a kép, mint hogyha igénytelenül torz az egész. És mivel bérbeadásról van szó, ezért javarészt nem lenne ott senki hozzáértő aki tudná, hogy egyáltalán balra vagy jobbra vigye az egészet. Ehhez képest 1 gomnyomással a fókusz és a kép is megfelelő.

amúgy a távolsággal ugyanúgy lehet játszani, azaz növelni a képméretet, ez a videó egy amatőr bemutatása a technológiának csak a lényeget akartam szemléltetni

(#10918) wödör válasza epzon (#10917) üzenetére


wödör
csendes tag

Ez szuper lenne, bár ár tekintetében ez kicsit sok, ahogy nézem ez 400.000 környéke és sajnos nincs ekkora keret, max. 300.000. Így esetleg van ötleted? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#10919) szepi0808 válasza deedee (#10896) üzenetére


szepi0808
senior tag

A bolti garis cuccok szürkeimportosak. Kintről hozzák és a behozott országba érvényesíti a behozó cég a garanciát, tehát a bolt oda küldi vissza, ha gond van.
A vászon jobb, ha nem akarsz sokat költeni, akkor egy neves cég manuális vásznát ajánlom vetítő felületnek.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#10921) epzon válasza wödör (#10918) üzenetére


epzon
őstag

EPSON 1761W
- kicsit kisebb fényerő és csak opcionális a wifi, egyébként ugyanazt tudja
a wifi modul az br 40eft környékén van

(#10929) tomsics


tomsics
senior tag

Szép napot!
Segítséget szeretnék kérni.Van egy Casio xj-s32 projectorom.Szeretném eladni,de fogalmam sincs,hogy milyen árban mozognak.Szép,megkímélt darab,kb 1000 ütemórát ment.Tokkal kábelekkel.

leírás

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10934) #75912448


#75912448
törölt tag

Jött az avforums-tól is egy Optoma HD91 LED review, nekik bejött.

Láttatok már TW9200-t? Vajon mekkora ráfizetést érne meg a 8100-hez képest, ami ár/értékben és minőségben még tűréshatáron belül van? Mondjuk max 300K, vagy az már sok?

(#10935) wödör válasza epzon (#10921) üzenetére


wödör
csendes tag

Köszi szépen, megsasolom!

(#10936) szepi0808 válasza #75912448 (#10934) üzenetére


szepi0808
senior tag

http://www.cine4home.de/
Konvergenciában és kép élességben javult, de nem nagy változás történt. Ha jobbat szeretnél, akkor inkább egy Sony HW55 előre lépés lenne.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#10937) 69Raizen69 válasza #75912448 (#10934) üzenetére


69Raizen69
tag

Valóban egész jónak tűnik.
Én meg találtam egy videót aminek a végén összehasonlítják a HD25-el,és nekem jobban tetszik a HD90 képe :D

[ Szerkesztve ]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10938) #75912448 válasza szepi0808 (#10936) üzenetére


#75912448
törölt tag

Köszi, vajh ezt a Sony-t hol lehetne meglesni, projektorbolt pl?

(#10945) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném projektor vásárlás terén. Eddig nagyon elkerült ez a téma, úgyhogy nem sok tapasztalatom van benne. Szóval amire kellene: zenekarba kéne, főbb rendeltetése, hogy karaoke szöveget vetítsünk rá, háttérbe reklám stb... ára max 100ezer-ig (addig lehet leírni... :DDD ) de ha olcsóbb az se baj. Nézegettem a következőket:

Optoma DS325 75ezer 2800 Lumen
Optoma DS328 80ezer 3000 Lumen
BenQ MS504 80ezer 3000 Lumen
Acer P1163 87 ezer 3000 Lumen

Szóval mindegyik svga felbontású, ez elég? Nem lesz nagyon gány a kép? Érdemes kicsit többet kiadni egy xga felbontásúra ( Epson EB-X02, vagy Acer X1240, de ezek már 100 ezer, és csak 2600/2700 Lumenesek...) ?
Az izzó élettartama is mindegyiknél azonos 4500óra. Van valami tapasztalat, hogy melyik márkának viszi jobban tovább, vagy pótolni melyik olcsóbb?
Csatlakozásból nem kell digitális, meg nagyon nagy felbontás sem, inkább a minőség és fényerő lenne fontosabb ebben az alja szar árkategóriában!

Előre is köszönöm :R

Megvenni és megszerelni...

(#10946) yodamastah válasza #75912448 (#10934) üzenetére


yodamastah
őstag

Érdekes.... nem írnak kontraszt mért adatokat. Csak annyit hogy nem valami jó a kontrasztja. Én 1200:1 fölé nem bírtam vinni natívban. SZerintem erre nem lenne szabad 9 out of 10-et adni egy 900e ft-os projektornál ilyen natív kontraszttal. Dynamic black-el persze jobb a kontraszt, de az meg tolja szét kicsit pontosságot. A mozgás közbeni árnyalatvesztésről se írnak semmit, pedig eléggé látványos volt ... Na mindegy lehet valóban nagyon korai sample volt amit én kaptam, vagy túl szigorú vagyok :) ( Ez utóbbi biztos )

[ Szerkesztve ]

(#10947) #75912448 válasza yodamastah (#10946) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vagy alaposabban vizsgáltad, vagy ők a jövőben is szeretnének adott cégtől projit kapni, te már nem fogsz :P ;) El lehet mismásolni félmondatokkal bármilyen kritikát, mondjuk pontszámban nem látszik.

(#10948) findalas


findalas
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék házimozi vásárláshoz.
A nappaliban nagyjából 4,5mről néznénk, sajnos nappal nem teljesen elsötétíthető a szoba, de nem is tűz be a nap direktbe (nagyrészt úgyis este néznénk). Most úgy gondolom jó lenne ha vetítő, konzol plusz vászon 400 körül megállna, bár vászonból motorosat szeretnék.
Az egyébként probléma ha a projektor a néző és a vászon között van felfüggesztve? Vagy legalábbis a fejünk felett lehetne, mivel a falhoz közel van ahonnan nézzük.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#10949) tank1


tank1
tag

Azt lehet tudni, hogy mikor jelenik meg a w1070 utóda? Vagy projektoroknál több évig azonos modellt forgalmaznak és nem érkezik idén utód?

(#10950) kabar válasza paryxx (#10873) üzenetére


kabar
senior tag

Tényleg jó kis szemüveg.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.