Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) CyDoN válasza xtremetuning (#10500) üzenetére


CyDoN
senior tag

és mire váltottál?

(_._)

(#10502) xtremetuning válasza CyDoN (#10501) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mázlim volt...akkor lett kifutó a SIM2 D80E utolsó verziója, abba volt szerencsém belenyúlni.
Na az már más világ volt. Az 1,5 évig is bírta nálam, akkor egy topic társhoz került.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10503) CyDoN válasza xtremetuning (#10502) üzenetére


CyDoN
senior tag

wow :)

(_._)

(#10504) Uzi74 válasza xtremetuning (#10498) üzenetére


Uzi74
senior tag

Szétesés alatt mit értesz? Hogy kevés a fény vagy hogy a mozgás nem folyamatos a 24p miatt oldalra pásztázott képnél?

(#10505) tylerddd válasza CyDoN (#10494) üzenetére


tylerddd
veterán

Csak annyit mondtak, h kiment a lámpa és ugye olyan 55körül lenne az új.

Köszönöm a választ!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10506) CyDoN válasza tylerddd (#10505) üzenetére


CyDoN
senior tag

200-300 óra garancia sincs az Acer lámpáira :W ? Ha ilyen történik az MW523-al akkor cserélik a lámpát :K

(_._)

(#10507) xtremetuning válasza Uzi74 (#10504) üzenetére


xtremetuning
addikt

Elfogy a fény is, a kontraszt is és a színek is gyengülnek. Nálam ez nem vállalható. Ahogy olvasom, sokaknál igen.
Arról nem is beszélnék, hogy már a front-endekből sem jön ki normális kép. (Dune és tsai). Azt a maszatot kenjük el még jobban egy (a vetítőhöz !) túlméretezett vászonnal. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10508) c4 válasza xtremetuning (#10507) üzenetére


c4
őstag

Biztos vagy benne? A BenQ 1070 kalibrált fényerő és kontraszt adatai: 740 lumen / 1860:1. (projektor.hu)
Azért ekkora fényerő mellett marad jócskán fL tartalék. A Sim2 D80E fényereje: 850 ANSI Lumen kalibrálatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#10509) xtremetuning válasza c4 (#10508) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mielőtt fight illetve folyamatos szájkarate lenne a dologból : amit állítok, az az Én koordináta rendszeremben értendőek. Más láthatja másképp, csinálhatja másképp. A lényeg úgy is ugyanaz : rajongunk a moziért. :)

Hogy kinek milyen végeredmény a megfelelő, azt a saját ingerküszöbe fogja meghatározni.

Én ezekkel a kicsikkel nem mennék 100" fölé. A D80 nálam 266 centinél volt erősen határeset úgy, hogy elég komoly front-end - tápszűrés/regenerálás - vászon kombóval volt megtámogatva. Más vígan nézné 3 méteren. Én nem.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10510) xtremetuning válasza c4 (#10508) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen, papíron majdnem ugyanaz. Aztán a két gépet egymás fölé tesszük és jön a meglepi.
Más jelutak, tervezés, és máris totál különböző lesz a végeredmény. Nem a számadatokat nézzük, hanem a képet. Legalábbis én már megtanultam.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10511) c4 válasza xtremetuning (#10510) üzenetére


c4
őstag

A fényerő megjegyzésedre reagáltam, nem minősítettem. Hogy egy Sim2 D80E a maga 1 milliós használt árával még mindig nem versenyképes egy újonnan 250 ezerbe kerülő vetítőhöz képest az tök más kérdés. Mint az is, hogy milyen jelutat tesz meg az adott digitális csomag. Arról meg ne is szóljunk, hogy esetleg valaki nem szándékozik egy használt projira 1 millát kifizetni. Sőt, lehet nem is látja a minőségkülönbséget, mert a forrásoldalra, a moziszobára sem költ, a millás vászonról meg szót se ejtsünk. De az biztos, hogy papíron fényerő elég a w1070 esetén a 3 méter széles képhez. Remek vetítők a Sim2-es gépek, persze ott is találunk BenQ belsejű belépőmodellekre példát, de teljesen más árszegmensről beszélgetünk.

(#10512) xtremetuning válasza c4 (#10511) üzenetére


xtremetuning
addikt

" papíron fényerő elég" - akkor meg is érkeztünk. :)

Igen, egyedül árban nem versenyezhet. Minden másban meg nem tenném őket egymás mellé.
(Halkan megjegyzem az én állításom a 3m-es vászonnal kapcsolatban nem csak fényerőre vonatkozott, hanem kontrasztra és színekre is. )

" persze ott is találunk BenQ belsejű belépőmodellekre példát" - a Cube-ra gondolsz ? Azt én sem értem.
Nem hiszem, hogy ilyen blamára van szüksége a cégnek.... :U

Tisztára mint az új Lexicon proci, ami egy az egyben Brystol... :(((

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10513) andrew-msi válasza devil-k (#10491) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez már rajtad múlik, én LCD párti vagyok.

(#10514) c4 válasza xtremetuning (#10512) üzenetére


c4
őstag

Nem is kell egymás mellé tenni őket, több kategória különbség van a szóban forgó készülékek közt. Egy biztos, 750 körüli ANSI elég egy 3 méteres vászonhoz. Kb. 37 fL a minimum ajánlott 16 fL-hez képest.

(#10515) andrew-msi válasza xtremetuning (#10500) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Én eddig mindig így döntöttem, és még sosem bántam meg! :K

(#10516) xtremetuning válasza andrew-msi (#10515) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szerintem ez annyira egyértelmű, mint hogy forog a föld. :)
Sosem értettem a teli áron vásárlókat, szerintem az az igazi gazdagság. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10517) sgery válasza xtremetuning (#10512) üzenetére


sgery
őstag

Szerintem böven elég a w1070 fényereje 3m-en, legalábbis nekem úgy, hogy festett falra vetítek (ami ugye nem optimális) viszont teljesen sötétített szobában. Én csökkentett lámpa módban használom és tökéletes, a sima izzó mód már túl sok, fájdítja a szememet. Arról viszont nincs vita, hogy 3D-ben 3m-en kevés már a fényerö.
Persze értelemszerüen biztos hogy elmarad az 1 milliós géptöl (+akkor a drága vászon...), de szerintem 250e-ért (projektor, festék és tartó) olyan szintü élményt nyújt, amit egy több milliós sima tv sem tud. Pont a hetekben voltam körbenézni a MM-ban, most hogy költözök esetleg cserélem egy nagy Tv-re, de nem. Egyszerüen semmi sem adta vissza ezt az élményt, arról nem is beszélve, hogy azoktól kifolyik az ember szeme olyan fényesek (mármint a tv-k). Azért persze vettem egy sima lcd tv-t, mert valamin a tv paprikát is nézni kell, ugyanis a kivetítön a tv nézés max a jobb hd csatornákon élvezhetö.

Amúgy megértem, hogy ha egyszer kiépítetted a jót, akkor utána már fáj a szemnek egy ilyen belépö kivetítö. Én ezt a hifi terén érzem, egyszerüen sírok, mikor valaki valami low end hangszórón zenét hallgat és közben még élvezi is és büszke, hogy milyen hangosan szól. És sajnos tudom, hogy az én hifim is milyen távol van még attól, ami kéne, de ezen is úgy szól már Havasi zenéje, hogy már nem érzem szükségességét elmenni a koncertre :)

Egyépbként én is szinte mindent használtan veszek és olyat, ami legalább 1 éves széria, mert ott már felezödik az ár. A türelem sok pénzt megtakarít :)

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10518) Sefter válasza sgery (#10517) üzenetére


Sefter
veterán

Azért nincsenek illúzióim... Egy jobb plazma tv képminőségben bőven odaver a "mi kategóriás" projiknak...csak hát a méret/élmény faktor ugye :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#10519) Vikthor válasza Sefter (#10518) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem éppen, voltam megsasolni élőben egy Mitsubishi HC8000-et és nincs az a plazma tv vagy ledes ami a nyomába érne...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10520) xtremetuning válasza sgery (#10517) üzenetére


xtremetuning
addikt

Természetesen ha mozi, akkor vetített kép. Számomra ez egyértelmű. Egy saroktól-sarokig éles képet biztosító tv a fasorban sincs.

És csak magamat tudom ismételni : mások a preferenciáink. :K

Azért nem fáj ! a szememnek, csak van egy mennyiségi vs.minőségi határom, ami máshol húzódik.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10521) xtremetuning válasza Sefter (#10518) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez is kétélű fegyver. Mit nevezünk képminőségnek ?
Valaki a teli 50"-os éles képre élvez. Szerintem rettentő paraszt-vakítás. Ergó nekem a vászon + vetítő, ahol elkülönül a háttér, a képnek van mélysége és csak az éles, amit az operatőr annak szeretett volna láttatni sokkal nagyobb élvezetet ad. Szigorúan számomra.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#10522) Sefter válasza xtremetuning (#10521) üzenetére


Sefter
veterán

Ok, akkor mondjatok 500k-ig olyan proji + vászon kombót ami jobb mint egy Panasonic VT60 szériás plazma (az van kb 500-ért)...Az előzőben írtam, hogy "mi kategóriás" RÁD nem vonatkozik :DDD, sgery-nek írtam, mert Neki is belépő projija van.
Kedves "ismerősnél" láttam már olyat, ami jobb bármely plazmánál, de az nem is 5kilós szett...:B

Psn ID: sefter_hun

(#10523) StLui válasza Sefter (#10522) üzenetére


StLui
veterán

ha te értékeled a vt60 képminőségét akkor nincs olyan, én letojom, a méretet nem pótolhatja, 65-öst kicsinek éreztem amikor 2 méterre leültem elé, akkor eldöntöttem, hogy erre nem szánok pénzt. Nem cserélném el 1:1-ben a barátom 65st50-ére a w1070-et, esetleg ha eladhatnám, és visszavennék egy w1070-et

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10524) nuke7 válasza Sefter (#10522) üzenetére


nuke7
veterán

:N olyan nem lesz - de a VT60 meg csak 50" :U

(ezért próbálok én most a két szék között a pad alá... :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#10525) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Véleményem szerint ( kb másfél éve van használt full HD projektorom ) egész más dolog vetített képet nézni, és most tekintsünk el a kép minőségétől. Az egésznek van egy különös hangulata ami a mai napig ámulatba ejtő számunkra, és valahogy könnyebben, nyugodtabban nézhető a projektor képe. Nálam még a hang is másképp szól ha le van engedve a vászon :))

(#10526) Vikthor válasza DjKoxi (#10525) üzenetére


Vikthor
nagyúr

még a 65"-es TV is bélyegmozi bőven, míg az extra kicsi vásznak ~90" már a "rendes" mozi feelinget adják vissza. Én is inkább egy 720p-s projit néznék 100"-en mint 46"-on a fosadék Samsung TVmet.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10527) huzat válasza azerazer (#10239) üzenetére


huzat
csendes tag

Az Acer K520 igen akciós most a szomszédoknál, 389 euro:
http://www.alza.sk/acer-k520-hybrid-led-laser-d362208.htm

[ Szerkesztve ]

(#10528) Sefter válasza StLui (#10523) üzenetére


Sefter
veterán

Most tényleg nem értitek a mondandómat...?
Nem trollkodni jöttem ide, hiszen projektort szeretnék.
Erre reagáltam:
"Egyszerüen semmi sem adta vissza ezt az élményt, arról nem is beszélve, hogy azoktól kifolyik az ember szeme olyan fényesek (mármint a tv-k)"
A mondat második fele azt sugallja nekem, hogy egy 230k-s projektor a Lola-T...
Azt írtam, hogy az élmény nagyobb a projektornál a méret miatt (ezért akarok én is azt venni), de képminőségben 1 misi alatt nem összehasonlítható (pl.: Sim2 D80).
Persze megértem, hogy a méret fontosabb (nekem is az).

Psn ID: sefter_hun

(#10529) jracz válasza huzat (#10527) üzenetére


jracz
tag

Ennyit biztos megér és 3d-hez is elég a fényerő.

(#10530) Neoteric válasza Sefter (#10528) üzenetére


Neoteric
addikt

Egy >500k-s plazma képminőségét max a milliós projektoroknál látod viszont, viszont a 250k-s belépő projektor durván 2x akkora képet tud csinálni feleannyiért, miközben a képminősége azért bőven nézhető ha megfelelőek a körülmények. Ezért a filmezős userek >90%-ának (köztük nekem is), sokkal jobban megéri egy ilyen vetítő, mert bizony ez esetben a méret a lényeg.

PSN: ne0teric_sAN

(#10531) StLui


StLui
veterán

Benq W1070-nél hova fúrjam a mennyezeti tartót? ada ahol nem kell a zoom, tehát anélkül is kitölti épp a vásznat, vagy vigyem előrébb és használjak egy kis zoom-ot, hogy 3D-nél kisebbre tudjam venni a képet esetleg ha kevés lenne a fényerő? 235cm széles a vászon 306cm-re írja a kalkulátor, gondolom ez a lencse-vászon távolság, de 270-et ír legközelebbinek, hát én kb 260cm mértem most, ekkor van maxon a zoom, ha levesezm a zoom-ot akkor kb 170 széles képet vetít.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10532) StLui


StLui
veterán

Mi az a Diagonal és Throw range a táblázatban?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10533) Sefter válasza Neoteric (#10530) üzenetére


Sefter
veterán

Ugyan azt mondjuk - egyről beszélünk :B

Psn ID: sefter_hun

(#10534) jracz válasza StLui (#10531) üzenetére


jracz
tag

Szerintem ne fúrj semmit amíg nincs otthon a vetítő meg a vászon.
Ki kell próbálni mi a jó neked.

(#10535) andrew-msi válasza DjKoxi (#10525) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Ez egy az egyben tükrözi azt az élményt amit nekem is nyújt a projektor!!
:R :C :))

(#10536) milszab válasza StLui (#10532) üzenetére


milszab
senior tag

Szerintem ne centizd ki. Tedd minél hátrébb a vászontól, de hagyj egy pici állítási lehetőséget azért magadnak. Én is így csináltam.

(#10537) jracz válasza andrew-msi (#10535) üzenetére


jracz
tag

Dettó :)
Amikor két vetítő között voltam és a 42-es plazmát néztem, a film közben azon morfondíroztam, hogy mutatna ez nagyban.
És ez addig így volt amíg meglett a mostani PA70G .
:))

(#10538) StLui válasza jracz (#10534) üzenetére


StLui
veterán

Itthon van "sámliról" már vetítünk kari óta, csak szemüveg nincs

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10539) StLui válasza milszab (#10536) üzenetére


StLui
veterán

Tehát azért ne vigyem előrébb, hogy a zoom csökkentésével tudjam csökkenteni a képméretet ha 3D-ben vetítek? mert 235-höz állítólag kevés a fényerő 3D-ben

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10540) jracz válasza StLui (#10538) üzenetére


jracz
tag

e-bayen vannak olcsón szemüvegek, onnan érdemes venni szerintem

(#10541) jracz válasza StLui (#10538) üzenetére


jracz
tag

nekem meg szobai létrán van :-)
Majd most kerül fel konzolra ha a vásznam haza kerül.

(#10542) StLui válasza jracz (#10540) üzenetére


StLui
veterán

Most arról lehettt olvasni, hogy az 5eFt-os szemüvegek a pirosat átengedik, de nem fogok venni 25/db áron 3-4 szemüveget

Ne de hova fúrjak, zoomolós helyre vagy ne? :)

Már összeraktam, itt állok rajtra készen teljes fegyverzetben :D

ja és azt remélem jól gondolom, hogy a lencsének kell a vászon középvonalában lenni (megpróbálom kideríteni a használatiból, de nem tűntek az ábrák olyan egyértelműnek)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10543) StLui válasza StLui (#10542) üzenetére


StLui
veterán

de egyértelmű, lencsének kell középen lenni

viszont amit még nem értek a táblázatban: mit jelent, hogy ha a itt behúzom a csúszkát 270cm-es képátlóra, akkor pirosba kerül mindkét csúszka, mintha túl közel lenne a vetítő, túl nagy lenne a fényerő. (nem tudok angolul sajna)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10544) andrew-msi válasza StLui (#10543) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Fogj egy létrát és kezd el próbálgatni.
Ha nem tudod kiszámolni én ezt tenném.

(#10545) andrew-msi válasza jracz (#10537) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Az kemény!
Egy haver ezt 37 cm-s TV-vel csinálta 2 napig, amikor váltott, mert nem volt otthon más.
Szerinted?! :D

(#10546) StLui válasza andrew-msi (#10544) üzenetére


StLui
veterán

Ki tudom számolni minden egyértelmű, a kérdés továbbra is az:

Közelebb vigyem e annyira a vászonhoz a vetítőt, hogy kelljen nagyítani a képet, azért, hogy ha majd 3D-t nézek a zoom visszavételével kisebb képet tudjak vetíteni a kevés fényerő miatt? (és akár közelebb ülök a vászonhoz)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10547) sgery válasza StLui (#10546) üzenetére


sgery
őstag

én úgy kb a 60%-ra tenném a lehetöségek között (úgy, hogy csökkenteni tudjak többet)
Nekem mondjuk olyan 90-95%-os nagyításon van, de csak mert így alakult.

Nem hiszem, hogy a szélsöségre kellene tenni, mivel nem egy drága optika van benne így biztos, hogy a minöség rovására megy az erös zoom

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10548) JohannZimu válasza StLui (#10546) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Az oldal szerint ha 270cm-es képátlót szeretnél vetíteni, akkor a W1070-et 2,7 és 3,5 méter közötti távolságra kell tenni a vászontól. 2,7 méternél a zoom a maximális állásban lesz, 3,5 méter esetében nem lesz zoomolás. Szerintem az utóbbira kellene törekedned.

(#10549) StLui válasza JohannZimu (#10548) üzenetére


StLui
veterán

Yodamastah szerint ekkora képátlóhoz kevés 3D-ben a fényerő, viszont valóban a zoom ronthat a képen szintén amikor 2D-t nézek, bár próbálgattam, nem tűnt fel.

Azt hiszem marad a kompromisszum, a nulla zoom-hoz képest 20cm-rel előrébb viszem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10550) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Ma nézegettem egy házimozi lapot, ahol a tulaj egy szünetmentesre rakta a projektort.
Régebben én is agyaltam, hogy veszek, de azt is olvastam nem tesz neki jót.
Vélemények?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.