Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) dobragab válasza #46372352 (#41048) üzenetére


dobragab
addikt

szóval én azért nem értem, hogy normál felhasználásra (nem játékra) mitől ajánlott.

Megbízhatóság, szenzor minősége elsősorban.

(Photoshoppolni próbáltál már 2000 dpi-vel?)

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41053) kemotox válasza #46372352 (#41052) üzenetére


kemotox
addikt

És neked nem esett még le, hogy itt elsősorban játékra ajánlanak egeret? Netezésre meg mindennapi használatra nyilván nem kell olyan pontosság, arra bármi jó.

(#41054) kemotox válasza #46372352 (#41052) üzenetére


kemotox
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#41055) Bicskás válasza dobragab (#41049) üzenetére


Bicskás
tag

Látom ez is az erősen nem ajánlott kategória, nade mivel sikerült ezt elérniük ?
Napi tizenx óra hardcore játékos falhasználással, kidobósozással, elkoszolódással ?
Nem mondom, hogy nagyon vigyázok a cuccaimra, de mint mondtam az A4tech WOP-49-es szeretett egerem tíz éve szolgál becsülettel, soha egyetlen panaszom nem lehetett rá.
Ahhoz viszonyítva milyen minőségű anyagokat használnak a Func MS-3 ( és egyéb verziói ) építésénél ?
Ha übergagyi, akkor miért kerül ennyibe ( Tudom, ezt félre lehet magyarázni, de ( remélem ) érted mire gondolok... ) ?
Palm Grip fogáshoz ajánlott, én így tartom a kezem, kezemről talán hogy az ujjaim nem hosszúak de vastagok, de összességében véve nincs kis kezem, és fontosabb a gyorsaságnál a kényelem.

(#41057) dobragab válasza #46372352 (#41056) üzenetére


dobragab
addikt

Oké, rekesszük be a témát.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41058) dobragab


dobragab
addikt

Nyunyu segítségét kérném kapcsoló-témában. Persze ha valaki más tud bármit, arra is kíváncsi vagyok.

Szóval adott a Roccat KPM. A görgő alatti kapcsoló itt megtekinthető. Valami "hosszú lábú vörös", annyit tudok róla, hogy a katt érzete rettenet. Rövid úton jár, és viszonylag kemény.

Sajnálatos módon a japán Omron-szériának az adatlapja alapján nincs ilyen kapcsolója, de van left- (és right-) angled, aminek a lába hosszabb: D2F-01F-A(1).

Számolásaim alapján kiegyenesítve a lába kb. 8,9 mm-es. Szerinted ez elég lehet a KPM görgője alá? Én úgy néztem, hogy igen.

Sajnos nem kapható a D2F-01F-A(1) nálunk, pár darabos kiszerelésben. Találtam viszont D2F-01FL-A-t (A1-et - ami a right-angled - nem) itt, itt és itt. Ha jól látom, az L verzió csak attól csak abban különbözik, hogy van rajta egy kis biszbasz, amit leszedve sima D2F-01F-A-t kapunk.

Azokat a nyomóerőket úgy méri, hogy a kar végét nyomjuk, vagy ha nem, akkor a D2F-01L-A 0,78 N-nal megy?

Right-angled-ben D2F-01F-A1-et szintén nem találtam, D2F-FL-A-t is csak itt. Egérbe az is jó? Ez elbizonytalanított:
Minimum applicable load (see note) * 100 mA at 5 VDC (D2f) 1 mA at 5 VDC (D2F-01)

Oldalgombnak van, ahova right-angled kell, de KPM-be, DB 3G-be és jobbkezes DA-be left-angled való.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41059) sideburns


sideburns
aktív tag

Kérdés:
adott egy Trust 16536 EasyClick Wireless egér. (Teljesen meg vagyok vele elégedve, olcsó, régóta teszi a dolgát, anyagminőség lehetne jobb, mindegy.)
Ha vennék még egy ugyanilyet, amit a szobában levő másik laptophoz használnánk, vajon a kettő zavarná egymást? Tehát elvileg mindkettő 2,4 GHz-en megy, de van azért némi játéktér? (Mint például a WiFi routernek a különböző csatornái.)

Alkérdés:
Ha egy másik Trust modellt (pl. 17176 Maxtrack Wireless-t vennék mellé, vajon annál fellépne interferencia?

Vegyem meg és próbáljam ki? :)

(#41060) TeebyKay válasza sideburns (#41059) üzenetére


TeebyKay
őstag

Elvileg nem zavarják egymást, és van is lehetőség több módon a frekvencia beállítására legtöbb esetben, legalábbis én ezt olvastam. De majd jön valaki okosabb és megmondja :)

(#41061) jaffa 2843 válasza dobragab (#41058) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valszeg nem így van, de az esély meg van rá, hogy az egy foglalat, mibe forrasztás nélkül ki lehet cserélni a kapcsolót. Most nem szedem szét ezért, csak előtte azért ellenőrizd ha még nem tetted.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41062) dobragab válasza jaffa 2843 (#41061) üzenetére


dobragab
addikt

Nem lenne rossz, ha úgy lenne. Az én KPM-em kb. nullkilométeres, eredeti talpakkal, még nem szedtem szét, és csak ezért nem szívesen tenném. Azon gondolkodom, hogy kicseréljem-e a kapcsolóit + talpait, és úgy adjam tovább, vagy eredetiben. Ha cserélek, akkor mindenképp a görgő alattival együtt tenném, az a legrosszabb.

Elvileg a tieden visszaragasztható tappancsok vannak, pláne, ha 1 mm-es. Az eredetiben nem bízom, szerintem ugyanúgy felpöndörödik és/vagy szétválik, mint a L talpak.

Most épp melyik egeret használod? G303, vagy KPM? :D

A G100s hozzám jött meg, hétvégén jut el faterhoz, addig én használom. Komolyan mondom, imádom ezt az egeret.

Ez a 70 gramm isteni, G402-t is féltéglának érzem mellette. A szenzora tényleg nagyon állat, MOHA-ban meg pont kapóra jön a natív 1000 dpi. Az oldalgomb hiánya alig zavar, az én fogásommal a középső ujjam a görgőn nyugszik, így a mögötte lévő 4. gombot tök kényelmesen meg tudom nyomni a középső ujjam tövével, és japán Omronnal teljesen jó. A görgő lenyomásán rengeteget dobott a JO, a főgombok is jobbak lettek.

Valamiért a két főgomb alatti JO nem egyforma. A bal keményebb, és magasabban van a nyomáspontja, a jobb puhább és mélyebb. Eredetileg emlékeim szerint semmi különbség nem volt. Használat közben nem zavaró, de a tudat kicsit fura.

Két apró negatívum. A görgő súrlódós feeling-je, de alig zavar. A másik a lefelé görbülő kábel. Elég merev, és a csomagoláskori hajtogatás miatt egy kicsit lefelé hajlik, így a padon eléggé súrlódik. Szerintem ez meg fog oldódni, ahogy máshogy hajlik.

Komolyan gondolkozom azon, hogy a saját használatra fenntartott G400s-t, meg a G402-t is eladom, és veszek még egy G100s-t. Annyiért 3-4 db-ot is vehetnék.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41063) SP!T


SP!T
addikt

Ma hazahoztam egy ASUS ROG Sica-t. Fogasa nagyon kenyelmes. Osszeszerelesi minoseg jonak tunik. Hetvegen kicsit foglalkozom a dologgal majd. Gyarilag kinai Omron van benne, de modular foglalat van benne, igy az konnyen cserelheto majd. Talpak nagyon vekonyak de jol csusznak QcK-n. Eddig bejovos. Ha bevallik lehet olyan merenyletre hajtom a fejem, hogy eladom a "tuning" WMO-t, mert csak porosodna. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41064) dobragab válasza dobragab (#41062) üzenetére


dobragab
addikt

UPDATE: hotfix released. A G100s kábelét a közepe táján hozzászigszalagoztam az asztal fölött lévő polc aljához :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41065) TeebyKay válasza dobragab (#41064) üzenetére


TeebyKay
őstag

engineers...

[ Szerkesztve ]

(#41066) dobragab válasza TeebyKay (#41065) üzenetére


dobragab
addikt

Even worse. Software / Computer engineer...

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41067) nyunyu válasza dobragab (#41058) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a kep ugy nez ki, mintha egy foglalatba lenne beultetve egy hagyomanyos kapcsolo.
Ide mehet a szokasos D2F-01F/D2F-F/D2F-01FL/D2F-FL, ugyanugy, mint a bal+jobb gomb helyere.

Lenyeg az, hogy az elso kotojel utan legyen F a kapcsolo tipusaban, mivel az jeloli az egerekben hasznalatos puha kapcsolokat. F nelkuliek ketszer olyan kemenyek!

Elvileg a kotojel utani 01 jeloli a kisaramu modelleket, ami jobban mukodik ilyen toredek ampereknel, de nem hinnem, hogy ennek hianya kizaro tenyezo lenne, elvegre Logitech sima D2F-F-eket pakolt az egereibe 15 eve. (Akkori MSekben mondjuk D2F-01F-ek voltak.)

L/L3/L30 veguek tenyleg csak abban ternek el a simaktol, hogy van rajtuk egy acel kar, aminek a vegenek lenyomasahoz szukseges ero van megadva, nagyobb erokarhoz kisebb ero szukseges.
De a kart egy mozdulattal le lehet pattintani roluk, es akkor van egy alap kapcsolod.

Oldalso gombokhoz hasznalt jobbos TTCk helyere balos Omron kell (D2F-01F-A1), mivel a TTC fejjel lefele nezi, hogy merre van hajlitva a laba... (vagy jobbrol a masodik a bal kezuk?)

-A veguek nem lesznek jok, mert azoknak jobbra van hajlitva a laba, nem tudom, mennyire birjak tores nelkul, ha fogoval nekiesel hajtogatni az ellenkezo iranyba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41068) nyunyu válasza TeebyKay (#41065) üzenetére


nyunyu
félisten

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41069) nyunyu válasza sideburns (#41059) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha vennék még egy ugyanilyet, amit a szobában levő másik laptophoz használnánk, vajon a kettő zavarná egymást? Tehát elvileg mindkettő 2,4 GHz-en megy, de van azért némi játéktér? (Mint például a WiFi routernek a különböző csatornái.)

Analog modulaciot utoljara a 27MHz-s garazskapu taviranyito frekvenciat hasznalo egerek hasznaltak, ott akadt ossze tobb eger.

2.4GHz-n mar digitalisan kodoljak a forgalmat, mindegyik eszkoz a sajat azonositojaval, igy a veluk parositott vevoegysegek nagyobb zajbol is ki tudjak szurni a jelet -> nagyobb hatotavolsag, 3m helyett 10m.
Itt a parositas mar nem annyi, hogy mindket eszkozon ugyanazt a frekit allitod be, hanem a vevo megjegyzi az eger/billzet azonositojat.

WiFinel is csak azert kell jatszani a csatornakkal, mivel az joval nagyobb teljesitmennyel sugaroz, siman behallatszik par haztombbel odebb levo masik WiFi eszkozok forgalmaba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41070) jaffa 2843 válasza dobragab (#41062) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amióta megvan a G303 azóta azt használom. Megmondom őszintén, hogy azóta nem is nagyon olvasgattam az újdonságokat. Már nem érintenek. Megvan amire azt mondom, hogy együtt tudnék élni vele, ha csak ez az egy egerem lenne.

Kaptam már szét a KPM-et de ennyire tüzetesen nem lestem bele, hogy ez foglalat-e vagy csak valami távtartó.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41071) izee válasza kemotox (#41053) üzenetére


izee
senior tag

És neked nem esett még le, hogy itt elsősorban játékra ajánlanak egeret?

Öreg hiba. -> Milyen egeret válasszak játékra és/vagy precíziós munkára? <- nem ez a topic címe.

Tegyük fel, hogy betéved topicba egy úriember és azt mondja:

"Sziasztok!

Lehetőségem van számítógép előtt ülve havi nettó 300.000-et / havi nettó 1milliót(I) (<- válaszd amelyik tetszik) (/I)keresni irodai programmal. Erre szükségem van egy jó egérre, ami passzol a munkahelyi dress code-hoz(I)(na jó ez baromság, de a lényeget értitek)(/I). Többek között nem világíthat, fehér szín előny. Kellene oldalt két gomb, mert rengeteg böngészéssel jár a munkám és button 4-5 -tel megkímélem magam a kurzormozgatástól(+klikk), utóbbi akármilyen precíz, az 2 lépéses lenne és fáraszt. Imádom az IME 3.0 és MX518 formáját is. Otthon ezek vannak meg, de nem viszem be, mert még valaki eltulajdonítaná...Sajnos ez az igazság.
Nos megtehetném, hogy ráköltök, de a cégem úgy döntött, hogy rajta keresztül bármelyik típust ingyen megkapom. Úgy gondolom, pénzügyileg luxus lenne kihagyni az alkalmat, de nincs nagy választék: mindenféle HP és Lenovo egerek, meg Cherry, Kensington márkájú egerek, meg egy két lim-lom márka(pl. Zalman)
Kérem a segítségeteket választani egy jót, ami prezentációs célra laptop mellett mindenféle főnökök között hát legalábbis megállja a helyét. Másokat se és engem se idegesít fel. Évente csak egyszer cserélhetek egeret, addig bírja ki, ha nem nagy kérés. Ne legyen vérgagyi, nem a tescoból vásárolok. Köszikeh!"

Ez az úriember kis-nagy topic-unkba... be sem ír :K

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#41072) dobragab válasza nyunyu (#41067) üzenetére


dobragab
addikt

Tutituti foglalat? Mert ha igen, nekiugrom.

Nyugi, van itthon jelenleg 63 db japán Omron D2F-01F-em, múltkor bevásároltam :D

Ja hogy azok a kapcsolók TTC-éknél jobbosnak számítanak? :DDD

Azt néztem el, hogy az A vagy az A1 a balos... Azt hittem, hogy az A :W

(#41068) nyunyu

Basszus, hogyhogy nem jutott eszembe ez a kép? Ismertem, és pont ide passzol! :W :C :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41073) jaffa 2843 válasza dobragab (#41072) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hát, nem bírtam.. szétkaptam, megfeszegettem, de nemigazán akart megmozdulni. Mintha a NYÁK-ot feszegettem volna... ergo nem foglalat :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41074) dobragab válasza jaffa 2843 (#41073) üzenetére


dobragab
addikt

B@sszameg. :R

Akkor vajon a balos kapcsoló lábai kiegyenesítve elég hosszúak? 8,9 mm-t számoltam.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41075) jaffa 2843 válasza dobragab (#41074) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az úgy már átérne a NYÁK-on. :K

Az a kis magasító pontosan olyan magas mint a mikrokapcsoló háza.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41076) dobragab válasza jaffa 2843 (#41075) üzenetére


dobragab
addikt

:R

Vajon pont olyan magas foglalat létezik? Lehet egyszerűbb lenne beszerezni, mint a balos kapcsolót.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41077) nyunyu válasza dobragab (#41072) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt néztem el, hogy az A vagy az A1 a balos... Azt hittem, hogy az A :W

D2F spec

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41078) dobragab válasza nyunyu (#41077) üzenetére


dobragab
addikt

Tudom. :W

Szerinted kapható olyan foglalat?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41079) Synthwave válasza dobragab (#41062) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Azon gondolkodom, hogy kicseréljem-e a kapcsolóit + talpait, és úgy adjam tovább, vagy eredetiben."

Szerintem ne buzeráld.

"A G100s hozzám jött meg, hétvégén jut el faterhoz, addig én használom. Komolyan mondom, imádom ezt az egeret."

Tényleg jó. Amíg működik.

"Annyiért 3-4 db-ot is vehetnék."

Ez így eléggé járható útnak tűnik. Mindig lesz egy kéznél, míg a másik RMA-ban van. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41080) sideburns válasza nyunyu (#41069) üzenetére


sideburns
aktív tag

Köszi, ez korrekt válasz!

(#41081) Dency01


Dency01
aktív tag

Na hali.
Aki esetleg Steelseries Rival-t akarnak venni, és kételyei vannak azoknak egy kis infó.
Volt egy pár egerem a4 tech x-750f, ss kinzu, ss kana, ss sensei és most a rival.
Sokan írják hogy nagy egér meg nehéz, én ezt nem veszem észre pedig a kezem se mondható nagynak és high sens player vagyok szal csuklóból játszok. Jó a fogása x7-esre emlékeztet, bár már rég volt. A talpak hogy kisebbek rajta mint a többi ss egéren ezáltal sokkal könnyebben csúszik az egérpadon ez külön tetszik. (qck+) Szenzora tapasztalataim alapján jobb az eddigieknél (bár még most kezdtem el használni)
Összességében szerintem jóra sikeredett az egér.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#41082) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sziasztok!
Új egeret szeretnék venni, Logitechet. Elégedett használója voltam a G400-nak 3 évig, sajnos aztán a kábele megadta magát, és a Windows úgy érzékelte, hogy szakadozik a kapcsolata az egérrel. Így vissza tértem az MX518-amhoz, amit már lassan 5 éve használok, sőt, használtan vettem. Ennek viszont a görgője megadta magát, nem érzékel.
Szeretnék tehát formában egy ezekhez hasonló egeret, 20k alatt, Logitechet. A formájában szeretném, ha hasonlítana ehhez a két egérhez. Ha szenzorban hasonló, az már bőven jó!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41083) PR0JECTNR56 válasza Cucuska2 (#41082) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

eBay, új kábel vásárlás kb. 2500Ft maximum és ismét üzemképes lesz a G400 vagy MX518 görgő kb. 1800Ft.

(#41084) Cucuska2 válasza PR0JECTNR56 (#41083) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ezekhez kell forrasztani?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41085) dobragab válasza Cucuska2 (#41084) üzenetére


dobragab
addikt

Nem. G400(s)-hez a kábelt gyári tappancsokkal együtt kapod. Leszeded az első + a hátsó talpakat, 3 db csavar tartja az alján. Belül először a görgőt kell kiszedni, a két rugóra vigyázz! Utána a felső, zöld, kapcsoló-nyákot kell leszedni, 2 csavar tartja. Utána a kábelt simán le tudod húzni a csatlakozójáról, és betenni az újat. Ugyanez fordítva, és az új talpakat ragaszd fel.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41086) Ribi válasza Cucuska2 (#41084) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem kell.
Ez az olcsóbb, nem bevonatos drót.
A bevonatos mint fentebb volt 2500 körül van.
Legtöbb Logi kábel ilyen.
Ahogy dobragab említette van ahol adnak tappancsot is, mert ha leszeded, nem biztos, hogy vissza tudod ragasztani rendesen az eredetit.

[ Szerkesztve ]

(#41087) Cucuska2 válasza Ribi (#41086) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nagyon köszönöm mindhármótoknak!
Akkor úgy tűnik, hogy egy pár évig még nem veszek egeret. :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41088) dobragab válasza Synthwave (#41079) üzenetére


dobragab
addikt

Tényleg jó. Amíg működik.

Jaja, de én nem félek pl. egy kábelhibától. Kicserélem, és kész. Kapcsolóhiba meg nem hiszem, hogy esedékes, a ~2 órás egérben lecseréltem az összeset japán Omronra.

Hány egered döglött kábel / kapcsoló / görgőhiba miatt? Ha egyszer ráérsz, elküldheted őket, megcsinálom :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41089) PR0JECTNR56 válasza Cucuska2 (#41084) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ahogy a srácok is írták abszolút nem kell. egy kis fejű, lapos csavarhúzóval finoman lehúzható a kábel a csatlakozóról, ha még sohasem csináltál ilyesmit, akkor is csak 5 perc a csere.
A görgőnél még kevesebb, műanyag sínpárokba csúszik be a görgő, egyszerűen csak fogod és kiemeld majd a helyére berakod a következőt és már kész is vagy vele.

(#41090) dobragab válasza Ribi (#41086) üzenetére


dobragab
addikt

Ez a kábel az MX518-ig volt használatban, és jóval vastagabb, mint a G400-é. Az is igaz, hogy csereszabatos, de szerintem jobb a G400-féle. A vékonyabbhoz mind adnak tappancsot is.

Nem valószínű, hogy normálisan le tudod szedni a talpát, egyben. Többrétegű, és a két réteg között szívesebben jön szét, mint az egérről le. És felpöndörödni is szeret.

Nekem múltkor sikerült leszednem az egyik G400-ról, de nem értem, hogy sikerült.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41091) dobragab válasza PR0JECTNR56 (#41089) üzenetére


dobragab
addikt

A döglött görgősnél?

Ha tényleg maga a görgő ment szét, igen. Ha a görgő optikai szenzora, nem ilyen egyszerű a helyzet. Az a nyákon van, és nem tudom, mit lehetne vele kezdeni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41092) PR0JECTNR56 válasza dobragab (#41091) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ha az optikai szenzor kuka, akkor valóban harangoztak az egérnek, de mivel nem tudjuk pontosan a hibát, így elsőre a leginkább kézenfekvő megoldás javaslattal éltem.

(#41093) Ribi válasza dobragab (#41091) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na ennyire nem néztem milyenek léteznek :R

Görgő részen kérdés mi ment tönkre. Érzékelő vagy led, esetleg csak bekoszolódott.

[ Szerkesztve ]

(#41094) Cucuska2 válasza Ribi (#41093) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szétszedtem, fülpiszkával és fogpiszkálóval kitakarítottam a görgő belsejét, most már jól működik. Először azért nem gyanakodtam a piszokra, mert érzésre nagyon is rendben görgött.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41095) TeebyKay válasza Ribi (#41093) üzenetére


TeebyKay
őstag

Első szétkapásnál ki lehet deríteni.

Látom közben megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#41096) jaffa 2843 válasza Cucuska2 (#41094) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Csak bele kell egyet lőni botfegyverrel aztán kész. Shel khek nem ron :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41097) kemotox válasza Cucuska2 (#41094) üzenetére


kemotox
addikt

Hajlamos nagyon durván bekoszolódni mint az optaikai érzékelő, mind a görgő mechanikája. Kicsit érdekes szerkezet, sok az apró rés, én a múltkor hét liternyi ragadós dzsuvát és két zsáknyi macskaszőrt szedtem ki onnan :D De legalább könnyen szét lehet kapni és ki lehet takarítani.

Jaffa: Áhhá! Nem tudtam eldönteni, hogy a szörpiről, vagy a Csillagkapus témáról kaptad a neved, de most már tudom :D KRÍ!

[ Szerkesztve ]

(#41098) Cucuska2 válasza jaffa 2843 (#41096) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha botfegyverrel belelövök, akkor már nem tudok eBayről annyi alkatrészt összeszedni, hogy működjön. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#41099) Synthwave válasza dobragab (#41088) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Jaja, de én nem félek pl. egy kábelhibától. Kicserélem, és kész. Kapcsolóhiba meg nem hiszem, hogy esedékes, a ~2 órás egérben lecseréltem az összeset japán Omronra."

Halott IC-vel mit csinálsz?

"Hány egered döglött kábel / kapcsoló / görgőhiba miatt?"

Egy se. Azok nem döglöttek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41100) dobragab válasza Synthwave (#41099) üzenetére


dobragab
addikt

Veszek egy másik G100s-t ;]

Nem hiszem, hogy az újabb szériát még érintené.

Egy se. Azok nem döglöttek.

Akkor használhatatlan valamilyen hiba miatt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.