Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) jaffa 2843 válasza Vanir (#40850) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Enyém is meg volt, de mindenképp gagyi. :D A basszus meg nem a szép hangzás mércéje. :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40852) Vanir válasza jaffa 2843 (#40851) üzenetére


Vanir
veterán

Jogos, de még így is a legjobb füles amivel eddig dolgom volt, több pénzt pedig nem szeretnék kiadni rá (nem feltétlenül csak lossless cuccokat hallgatok, így ez is elég, játékra pedig kiváló. :P ).

(#40853) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!

Már régóta megvan az mx518-om, amivel csak egy problémám van, hogy a gyűrűs ujjam oldalt nem fér el. Régen játékoknál mindig oldalt volt a gyűrűsujjam, mert azzal pontosabban tudtam az egeret húzni, nem pedig fent napozott a jobb gomb mellett. Ebből az is következik, hogy picit hátrébb fogom az egeret, az egész tenyerem nem ér hozzá. Na már most ha oldalra kényszerítem az ujjam, akkor nagyon rövid időn belül eléggé nyomja az egér, ami nagyon idegesítő.

Tudnátok ajánlani 10 ezer ft alatt egeret, amit jó sokáig nyúzhatok? Mostanság letöröltem a játékokat a gépről, szóval főleg a kényelmi szempont az érdekes, nem az, hogy hogy teljesít fps játékban. Lehetőleg az mx518-hoz hasonlóan bal oldalt legyen meg a két gomb a böngésző és sokmás miatt. Nem agyonhasznált is szóba jöhet. Noname egeret nem szeretnék venni. usb/wifi mindegy. usb-s egér esetén nem hátrány a szövetbevonatos kábel, smooth siklás előnyben (review-ok alapján van pár kevésbé könnyen mozgatható)

Szerk: azért írok kisregényt, mert az összefoglaló nem elégítette ki a kérdéseimet, valamint már biztos vannak újabb egerek (jó, nyilván drágábbak, de ki tudja (ti))

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#40854) kemotox válasza kellcucc (#40853) üzenetére


kemotox
addikt

Ha nem vagy szívbajos lereszelheted a kiálló kis peremet ;]

(#40855) kellcucc válasza kemotox (#40854) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Az nem vagyok de talán még el is adható ilyen formában, mert tényleg pöpec egér, akinek rááll az ujja :) Ha fent tartom baromi kényelmes, viszont én alul szoktam meg, hiába próbálok változtatni rajta mindig "lecsúszik". Ezen nem akarok fabrikálni. Köszi az ötletet azért :DDD

(#40856) #19617792


#19617792
törölt tag

mennyire jellemző, hogy megvámolják, áfálják az egeret, amit eBayről rendeltem? mert elv. már ungarischeben van.

(#40857) jaffa 2843 válasza #19617792 (#40856) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Semennyire.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40858) Pete55555 válasza #19617792 (#40856) üzenetére


Pete55555
addikt

Annál inkább ellopják...Mint az enyémet. "elfújta a csomagot a szél"

...Szeretem leracsniztatni...

(#40859) izee válasza Pete55555 (#40858) üzenetére


izee
senior tag

komolyan?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40860) nyunyu válasza kellcucc (#40853) üzenetére


nyunyu
félisten

Már régóta megvan az mx518-om, amivel csak egy problémám van, hogy a gyűrűs ujjam oldalt nem fér el. Régen játékoknál mindig oldalt volt a gyűrűsujjam, mert azzal pontosabban tudtam az egeret húzni, nem pedig fent napozott a jobb gomb mellett.

Ez sajnos mindegyik Logitech egerre jellemzo, mivel tul rovidek es keskenyek.
Palmos fogashoz tul hatul es magasan van a gorgojuk, illetve a bal oldali elore/hatra gombjaik is tul hatul vannak.
Igy kenyelmes fogast csak hatul fogva talalsz rajtuk, de ugy nem fekszik fel a tenyered az egeren.

Korabbi jobbkezes L egereim (MM+, iF MM) joval testesebbek voltak, azokon elfert az ember gyurusujja a jobb gomb szelen, kisujj meg az eger oldalan.

De az MX500/700 ota nagyon erosen kanyarodik lefele a jobb gomb szele, azota en is ugy fogom az egereket, hogy gyurusujj tamasztja az eger jobb oldalat, ahova a dizajnerek a kisujjat almodtak, kisujjam meg az alateten fekszik.
Raadasul az mostani egerek masfel centivel rovidebbek lettek a gorgo tengelyetol hatrafele, mint az MM+. Ezen a regi kepemen jol latszik a kulonbseg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40861) kemotox válasza nyunyu (#40860) üzenetére


kemotox
addikt

Claw-os fogásra isteni az MX518 forma.

(#40862) kellcucc válasza nyunyu (#40860) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Ezek szerint logitech egérben ne gondolkozzak? Igazából kéne elém 10 patkány és fogdosnám őket, de nincs az az isten, hogy én 3-5 nagyobb üzletet körbejárjak, ahol ki vannak téve az egerek (se bérletem, se időm ilyenre nincs nagyon) Célirányosan mennék, hogy mondjuk tudok 3-6 típust és megnézem melyik boltban lehet megfogdosni.

Konkrétan utána kellett néznem miről beszéltek. Nem, én nem claw grippel gépezek, hanem fingertip-el. Kép

Legalábbis az mx518-nál. Lehet egy fás típusú egérrel a palm menne. Claw-ot a kis microsoft compact egérrel tolom, iszonyat fárasztó nekem.

De nem is az a fontos, hogy most a három közül melyiket használom, hanem az, hogy olyan egeret keressek, aminél a gyűrűsujj az egér oldalán van és oldalról támasztja, mint a hüvelyk a másik oldalról és nem fent napozik a jobb gomb mellett.

Közben rájöttem, miért fárasztó az 518. Sok kockulásnál mivel a gyűrűsujj fent van és nem segít annyit a mozgatásban, mint a kisujj, a kisujjam fárad el baromira. Ilyenkor csúszik lejjebb a gyűrűs, az meg megfájdul mert oldalról nyomja az egér. Patt helyzet. Emiatt akarok másik egeret.

[ Szerkesztve ]

(#40863) kellcucc


kellcucc
aktív tag

[link]

Itt gyönyörűen látszik. Neki is "szarul" áll a gyűrűsujja, nincs kinyújtva a középső mellett, ő is a mozgatásra akarja inkább használni, így viszont nagyon gyilkos (nekem).

(#40864) jaffa 2843 válasza kellcucc (#40863) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Meg is őrülnék, ha így kellene fognom az egeret. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40865) kellcucc válasza jaffa 2843 (#40864) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Látod! Erről beszélek. Én meg is őrültem régen, amikor még nagyban mentek a játékok. [link]
Viszont ilyet se tudnék elképzelni, nem szeretem ha el van különítve az ujjaknak külön parcella..Hisztis vagyok mi? :D

(#40866) jaffa 2843 válasza kellcucc (#40865) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Abszolút nem. Értem a problémádat.
Esetleg nézz szét aprón is, van pár finomabb darab.

1 2 3 4

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40867) kemotox válasza kellcucc (#40862) üzenetére


kemotox
addikt

Hát nemtom basszus, nekem ez a legkényelmesebb forma amit valaha fogtam. Ujjaim be vannak hajlítva, viszont azért szépen belefekszik a tenyerembe az egér. Kipróbáltam, elengedett kisujjal is simán tudom mozgatni.
Fingertipesen megfogva már nem tudom a tenyerem alsó felével tologatni, úgy tényleg más. Ilyen fogáshoz úgy tudom a kisebb egerek kényelmesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#40868) kellcucc válasza jaffa 2843 (#40866) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Pont ezeket nézegettem ma. Az explorer 3.0-át már fél éve nézegetem, de félő hogy a szélső gombja miatt megint rossz helyen lenne az ujjam. Nem tudom az ec2 nem-e lenne "túl kicsi", az ec1 kicsit nagyobb, közelít a mérete az 518-hoz, talán jobban is tetszene. FK1 is tetszik. Ezek szerint ha már más is ezt ajánlja és nekem is ezek tetszenek akkor ezeket fogom keresni. Köszi a segítséget :)

Kemotox: a tenyerem egyáltalán nem ér hozzá az egérhez. 2 ujjal tologatom az egeret. Kis- és hüvelykujj. Amúgy tényleg nagyon durván szépen "ráfekszik", követik a felső ívet az ujjaim és az egész tenyér. (Így kb másfél centi van az ujjam és a gomb végétől) A jobb oldala kicsit más lenne soha többet más egér nem kéne. Már kétszer szétszedtem és tisztítottam, kicsit meglazítottam a görgőjét is, így finomabban jár, nagyon pöpec patkány.

[ Szerkesztve ]

(#40869) nyunyu válasza kellcucc (#40868) üzenetére


nyunyu
félisten

IME 3.0 emlekeim szerint akkora, mint a kedvenc MM+-om, azt siman tudnam palmosan fogni.
Gyurusuj elferne a jobb gomb szelen, kisujj tamasztana az eger oldalat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40870) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Tegnap egy honlapot néztem ahol végre rendelhető az a két egér, amit már egy ideje meg akarok venni (vagy legalábbis kipróbálni), de azután rájöttem pár dolgot átnézve, hogy lehet kamu / lehúzás az oldal.
http://www.kander.hu
https://www.facebook.com/kander.hu
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#40871) izee válasza salytmasztor (#40870) üzenetére


izee
senior tag

Nekem is gyanús. Az adataimat bevittem(kivéve tel), de nem merek rányomni a gombra, hogy megszerezzék a címem, azt kiderítik az ip-m és célzott támadásokat kap majd a gépem. Pedig a hyperx egérpadom szállítással 1344Ft-ra jön ki. :D

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40872) dobragab válasza salytmasztor (#40870) üzenetére


dobragab
addikt

Az adószám és a cégnév passzol, bár a cégjegyzék szerint 1115 Budapest, Bartók Béla út 152/C. cím a székhelye / telephelye.

Az, hogy a gyömrői cím google szerint más cégekhez is tartozik, nem tűnik gyanúsnak a Street View után.

Viszont ha jobban megnézed a telefonszámot... Itt ugyanazt találod, de kicsit más profilú a webáruház, a cég meg német. Csak az zavar, hogy név sehol nincs mögötte.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40873) izee válasza dobragab (#40872) üzenetére


izee
senior tag

Egy bármilyen főnök (aki jogi útra tudja terelni az ügyet), nem adna bizalmat nekik, mert:

Itt-ott (szándékos?) helyesírási hibák vannak + többször valami bénázás lásd: ****
+ én választom ki rendelésnél, hogy jár-e nekem az ingyen futár (30000Ft felett).
Nincs személyes átvét.
Nincs nyomon követhető banki fizetés lehetőség, csak a készpénz.
Megj: csomagot nem minden futár engedi kibontani és az emberek gondolom több mint fele így is átveszi.

Az átverő az értelmeseket sikeresen lekoptatta.
Jöhetnek a naivak, legfeljebb rendőrségre viszik az ügyet, aztán nem lesz belőle semmi.
Ez lehet a rosszabb forgatókönyv.

Megj2: Kis összeget teljesítik(hurrá), nagy összeggel átvernek(kopp).

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40874) TeebyKay válasza izee (#40873) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor egy nem a topichoz tartozó kérdés. Ez a futáros csomag felbontatás hogyan működik? Elég régóta minden informatikai eszközömet interneten rendelem (meg sok mást is), persze igyekszem megbízható forrásokból rendelni, de eddig egyszer se nyitottam ki a dobozt a futárnál, átveszem, kifizetem, megköszönöm, és bent a lakásban nyitom ki. Ez hiba? Utólag nincs reklamációs lehetőség?

(#40875) HUfantom


HUfantom
őstag

Kedves egeres részleg a segítségeteket kérném!
Nemigazán választás, mert az már megvolt inkább probléma...

Egyik barátom csodaegere nem működik megfelelően.
Az egér 2 éves nincs rá garancia, a görgője ugrál. Felfelé görgetek vele és gondol egyet lefelé is elindul...

Amennyire ő utána tudott nézni a problémával nincs egyedül. Itt van angol nyelvű összefoglaló a problémáról.
Valaki kicsiny hazánkban foglalkozik ilyen egerek javításával ?
Barát mindenképp a javítás mellett áll, imádja az egeret de így nem lehet vele dolgozni...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#40876) dobragab válasza HUfantom (#40875) üzenetére


dobragab
addikt

A probléma topicban fogunk is válaszolni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40877) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

üdv!

ilyet próbált már valaki? félreértés ne essék, nem használni szeretném, hanem arra vagyok kíváncsi hogy eredeti diamondback belsőjét át lehet-e bele ültetni (ugyanott vannak-e a rögzítési pontok, elfér-e minden stb), csak mert a mostanim már kezdi levetni a bőrét sajna. vagy ennek olyan gagyi a burkolata hogy nem is éri meg szórakozni vele?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#40878) izee válasza FireKeeper (#40877) üzenetére


izee
senior tag

Más is felvetette ugyanezt a problémát ezzel a műegérrel, de eddig nem vállalta be. Engem is érdekelne.
Szerintem a méret nem lesz megfelelő, és ha mégis, az egér tömege megváltozik majd.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40879) FireKeeper válasza izee (#40878) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát, kidobni azért nincs 4ezrem ha nem jön be a dolog... :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#40880) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Érdeklődöm, hogy a Microsoft IntelliMouse Explorer-nek manapság mekkora becsülete van, illetve azt szeretném még tudni, hogy ebben is az a jóféle szenzor van, mint az IMO 1.1A-ban, vagy ez egy kommerszebb valami?

Erre gondolok, szerintem ez az első típus a szériából:

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40881) TeebyKay válasza csabyka666 (#40880) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az IME 3.0 fent van az ajánlott egerek listáján, az IMO széria újabb tagjai a nem javasoltak.

Igen a szenzoraik megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#40882) jaffa 2843 válasza csabyka666 (#40880) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A képen látható Explorer-ben nem a jóféle szenzor van.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40883) csabyka666


csabyka666
addikt

Na igen, MLT04, erre gondoltam. Viszont akkor nem értem, most akkor megegyeznek a szenzorok, vagy nem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40884) Vanir válasza csabyka666 (#40883) üzenetére


Vanir
veterán

IMO 1.1
WMO 1.1
IME3.0
Optical Mouse Blue

Ezekben van MLT04.

(#40885) csabyka666 válasza Vanir (#40884) üzenetére


csabyka666
addikt

Áhh, akkor kiestem a játékból. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40886) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Már egy ideje egérvásárláson gondolkozok, elsősorban fpseznék(CS:GO, ArmA 3), fingertip griphez keresek egeret. Ez lenne az első normális gamer egerem, eddig csak "tescos" egereim voltak. Először a Logitech G100S tetszett, viszont a perfect control speed valahol 2.5m/s környékén van, illetve azt olvastam, hogy alacsony sebességnél hajlamos a jitterre(amit szeretnék elkerülni), ezért arra gondoltam, hogy esetleg kicsit többet költenék rá, kb. 15k körüli összegre gondoltam, esetleg picit több is lehet. Kicsi/könnyű egeret szeretnék, kinéztem még kettőt a G100S mellé: Steelseries Kana V2, Logitech G303(ez alapesetben sokkal többe kerül, mint amennyit költenék rá, de a media marktban most akciós és ezért még esetleg beleférne ha megéri megvenni). Mekkora különbség van ezek között az egerek között, azaz pl. a 2 drágább egér mennyivel lenne jobb mint a G100S?(mert azért jó lenne ha minél olcsóbban megúsznám) Melyiket érné meg leginkább megvenni?(vagy van olyan ami hasonló áron jobb ezeknél?) Egyébként nem sürgős, nézegetem PH-n a használtakat is, de nem igazán találtam még olyat ami minden szempontból megfelelne.

(#40887) jaffa 2843 válasza Fehercsoki (#40886) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Próbáltad már, hogy valójában mennyi is az a 2.5 m/s? Nem jitterel a G100s. Egyébként ebay-ről 5ezer Ft körül megkapod, az azért nem mindegy, ha olcsón akarsz kijönni.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40888) Vanir válasza Fehercsoki (#40886) üzenetére


Vanir
veterán

Hány centin fordulsz 360-at CS:GO-ban? Ha 50 alatt, akkor nem lesz gond a G100s PCS-el, jittert pedig én egyáltalán nem vettem észre.

(#40889) Fehercsoki válasza Vanir (#40888) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Rendben köszi, akkor marad a G100S.

(#40890) jaffa 2843 válasza Fehercsoki (#40889) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link] :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40891) SunMount3r válasza TeebyKay (#40874) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak azt írom, hogy gyakorlatban hogy van, a jogszabályoknak nem néztem utána, de: nem nyithatod ki a csomagot átvétel előtt, ezt a futár sem szereti (1x én is próbálkoztam vele), csak akkor reklamálhatsz neki, ha a csomagon kívülről is van valami sérülés, ekkor simán vissza kel, hogy vigye. Ha már kinyitás után derül ki, hogy bibi van, akkor ott a 14 nap, de postaköltséget te állod (bár ez is elég nagy hülyeség szerintem).

(De ha pl. mini porcelán kerti törpét rendelsz a vitrinbe és csörmpöl a doboz ha megrázod, akkor is megy vissza simán, ha még átvétel előtt észreveszed.)

[ Szerkesztve ]

(#40892) Fehercsoki válasza jaffa 2843 (#40890) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Köszi! :R

Vanir: Egérpadot is akarok mellé venni, viszont eddig az ára miatt a Tesoro Aegis-t szemeltem ki, a neten nem sok tesztet találtam, de alapvetően mindenhol jókat írtak róla, a te irományodból viszont az jött le, hogy nem valami jó egérpad. Mi volt a gondod a felületével? Egérpados topicban sem írtak róla szinte semmit(ott is említetted hogy szörnyű a felülete).

(#40893) Vanir válasza Fehercsoki (#40892) üzenetére


Vanir
veterán

Az asztalhoz nem tapad rendesen a gumitalp, a felülete meg szimplán szar, nekem nem jött át, neked lehet, hogy tetszik, én nem tudom megmondani. Biztos nem vennék olyat, inkább QcK annyi pénzért.

(#40894) SunMount3r válasza SunMount3r (#40891) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most olvastam vissza... Ha gyanús a webshop, mindenképp tennék egy próbát az átvétel előtti kinyitással, hátha.

De erősen meggondolnám ilyenkor még magát a rendelést is...

(#40895) fradi81


fradi81
veterán

Hello
mx510-hez lehet még kapni ilyen talpakat itthon?

moto g72, Ninebot d28e

(#40896) Vanir válasza fradi81 (#40895) üzenetére


Vanir
veterán

(#40897) fradi81 válasza Vanir (#40896) üzenetére


fradi81
veterán

köszi

moto g72, Ninebot d28e

(#40898) kellcucc válasza Vanir (#40896) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Nekem mx518-ra kéne talpcsere, szerinted ez milyen minőségű a gyárihoz képest? Árat ne nézzünk most.

(#40899) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Logitech MX310 vállalható?

(#40900) Vanir válasza kellcucc (#40898) üzenetére


Vanir
veterán

1000%-os javulás alsó hangon.

phenomHUN: attól függ, hogy mire. Általánosságban véve igen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.