Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40252) Wayne válasza aram01 (#40250) üzenetére


Wayne
aktív tag

Idézek a téma összefoglalóból:
"Claw grip --> Karmosan / enyhén hajlított ujjakkal fogod az egeret, a tenyered töve a rágcsáló hátán pihen. A tenyértővel és csuklóval végzed az alap mozgatást, az ujjaiddal finomhangolsz.
Fingertip grip --> Csak ujjakkal (és csuklóval) irányítod az egeret, a tenyered nem érintkezik az eszközzel.
Palm grip --> Az egész tenyered rásimul az egér hátára, inkább vállból és alkarból irányítod."
Fingertrip fogással egerezek. A én kézméretemmel a deathadder-t csak "palmosan" tudnám használni. Más ajánlott, kimondottan balkezes egér tudtommal nincs :)

(#40253) Skimaster


Skimaster
senior tag

Üdv!
Erről az eegérről mi a véleményetek, esetleg tapasztalat?
Zalman
Ilyen árban kb. mit,ha nem ezt? Kicsit drágább sem baj.

Köszi előre is...

(#40254) SunMount3r válasza Skimaster (#40253) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Omron button", "Gold plated USB connector", "4 led color"... Én a helyedben nem haboznék! :D

(Nehogy komolyan vedd... :N )

(#40255) Skimaster válasza SunMount3r (#40254) üzenetére


Skimaster
senior tag

Amivel ezer éve tolom, annál biztos jobb... A legalapabb genius...
Ha nem jó a Zalman, helyette mit?

Esetleg ez :speedlink

[ Szerkesztve ]

(#40256) aram01 válasza Wayne (#40252) üzenetére


aram01
nagyúr

érdemes volt ma felkelnem :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40257) SunMount3r válasza Skimaster (#40255) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én 6K-körül rendeltem most egy CM Xornet-et, jókat hallani róla, bár ebben nincs benne:[link], de ha neked megfelel az E-Bay-es vásárlás (esetemben sajnos nem), akkor ezen az áron inkább a lineltek-ből válassz.

(#40258) Vanir válasza SunMount3r (#40257) üzenetére


Vanir
veterán

A Xornet egy húgy szenzorilag. :)

naja: mi a baj a használttal? :N Ha nincs leélve és tökéletesen működik, akkor az újnál jóval olcsóbban szerintem bőven megéri.

(#40259) mqm válasza Vanir (#40258) üzenetére


mqm
senior tag

+1
Mind a 2-re!

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40260) phenomHUN válasza Skimaster (#40253) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Logitech G100s, esetleg? :K

(#40261) naja válasza Vanir (#40258) üzenetére


naja
aktív tag

A használttal az van, hogy ha nem tudod kipróbálni, akkor ugye zsákbamacska. Szépet írni mindenki tud egy hirdetésbe. Azért a néhány eFt-os tételért, amit még értelmes dolog szerintem kiadni egy egéréért, azért nem fogok utazgatni a városon át, meg bénázni a csekkolással.

Tovább finomítanám a dolgot:
-ujjas/karmos fogással kapaszkodok az egérbe (hosszú zongorista/nőgyógyász ujjaim vannak),
-örülnék, ha csendes lenne a jószág gombállománya,
-nem CS-hez kell extrém rángatásra, hanem karikalábú parasztgyereknek fotosopot, tűzrókát meg wot-ot kommandírozni,
-valamelyest tartós legyen, ne kelljen pár év múlva nyugdíjazni.

Nézegettem még az eBay-en az MS 3.0-t, csak az a 400 dpi nem tűnik soknak. Én meg azt szeretem, ha kis felületen mozgathatom az egeret és mégis pontos marad (mily meglepő), ezért az A4tech-nek az 1600 DPI-je jött be leginkább. Vagy megint tévedek, hogy ez lassú lesz? Aztán húzhatom fel a skálán kívülre az érzékenységet.
Juteszembe OSX-en használom, ott meg a 125 Hz poll ráta játszik, a driveres megközelítéseket meg el lehet felejteni.

jeni: ne haragudj dude, de ennek semmi köze ahhoz amit írtam (a három button, meg a kilenc ropi kívül esik a metszethalmazon) azért persze köszi az energiát. Nem értem amúgy, miért vegyek ennyiért használtat (bármennyire jó vétel is az eredeti árhoz képest), ha jóval kevesebbért van új (nyilván másfajta), mert nem hiszem el hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#40262) SunMount3r válasza Vanir (#40258) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Don't be so hard on that little mice... :(

Amúgy nekem tetszik és amire kell, arra jó lesz. E-bay nekem nem játszik, ez van.
Még mindíg jobb mint egy A4-Tech vagy egy Ozone...
Amúgy kedden meglesz és majd kiderül...

(#40263) mqm válasza naja (#40261) üzenetére


mqm
senior tag

1600 után a 400 dpi halál lassú lesz. Vegyél egy Xornet-et oszt csókolom. Wot-hoz meg netezés-re full mind1 mit veszel.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40264) SunMount3r válasza SunMount3r (#40262) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egyébként: Finnországon keresztül rendeltem meg, ahol elkapja a Mikulás és tesz nekem bele egy AM010-es szenzort, díszdobozba csomagolja és úgy küldi nekem tovább... :K

...bár ez még nem teljesen biztos... :D

[ Szerkesztve ]

(#40265) Skimaster válasza phenomHUN (#40260) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem az lesz... Ennyit nem adok egy nyamvadt egérért.... Ahoz képest, amit használtam eddig, bármi előrelépés... Jól lesz nekem az a csillivilli Zalman.... Köszi mindenkinek a segítséget.... :R

(#40266) jaffa 2843 válasza Skimaster (#40265) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Avago A5050? Az egy retek gyalázat mocsok. Nehogy megvedd... :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40267) salytmasztor válasza jaffa 2843 (#40266) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Hagyd rá szerintem...
Már megírta, hogy "nyamvadt" (normális szenzorú) egerekért nem ad ki (annyi) pénzt, úgyhogy értelmetlen foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#40268) mqm válasza Skimaster (#40265) üzenetére


mqm
senior tag

Szerintem jó vétel! 2-t vegyél ,hogy sokáig legyen benne örömöd!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40270) Vanir válasza #46372352 (#40269) üzenetére


Vanir
veterán

Viszont az összefoglalóban benne vannak a jó szenzorok, a 3310 és 3366-on kívül. A 3305 tudtommal nem olyan rossz, bár azért az sem mindegy, hogy milyen egérbe van belerakva. :)

(#40272) Vanir válasza #46372352 (#40271) üzenetére


Vanir
veterán

Gagyibájt. :P Maradjanak az alaplapoknál és egyéb hardvereknél, az egerek nem az erősségük (ez most tapasztalat, volt hasonszőrű giga egerem és szétment a görgője kevesebb, mint fél év alatt).

[ Szerkesztve ]

(#40273) mqm válasza Vanir (#40272) üzenetére


mqm
senior tag

Se! :D

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40275) kemotox válasza #46372352 (#40274) üzenetére


kemotox
addikt

Logi G400s ebayről kijön 15 ből simán.

Vanir: Én alaplapot sem vennék Gigát. Volt egyszer, harmadjára már inkább másik márkájúra cseréltettem garisan :D

(#40276) Vanir válasza #46372352 (#40274) üzenetére


Vanir
veterán

SS Kana v2. Teszt a logout blogomban. :)

Más: Newmen GX1-Pro rendelve, teszt amint megérkezik (3 hét köbö). A3090, Kana forma, de két normálisan elhelyezett oldalsó gombbal és gumírozott oldalsó borítással.

(#40278) mqm válasza Vanir (#40276) üzenetére


mqm
senior tag

Az aztán a bazári kinézet! :D
Mennyi volt?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40279) Vanir válasza mqm (#40278) üzenetére


Vanir
veterán

10500. :) Ha bejön, akkor váltja a kannámat. :P

(#40280) mqm válasza Vanir (#40279) üzenetére


mqm
senior tag

Miért? Kana-val mi a baj? Mondjuk nekem IMO-nal a 2 oldalsó gomb nem volt kényelmes.. :|

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40281) Vanir válasza mqm (#40280) üzenetére


Vanir
veterán

Ugyanez. :)

(#40282) Skimaster válasza salytmasztor (#40267) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az időm nagy része munkával és nem játékkal telik,ezért nem használom annyit,mint a mai fiatalok,akik nonstop ülnek a gép előtt.....ha egy alap genius egérrel elvoltam az elmúlt 5 évben és tudtam sok játékot ezidő alatt játszani vele,gond nélkül, akkor azt gondolom a Zalman is jó lesz Kb 5 évre....biztos nem olyan jó, mint a másik... A szenzor szarabb (omg), de nem is annyi az ára.... És igen,nekem az egér nem a gép legfontosabb része, és hidd el meg tudnám venni a 20 ezres egeret is,mert nem anyám tart el,de nem ér annyit.....ugye érthető?!

Egyébként meg ahogy látom, itt sem akkora az egyetértés, mi jó és mi nem....

(#40283) mqm válasza Skimaster (#40282) üzenetére


mqm
senior tag

Ok. Akkor mi a ráknak kérdezel, ha pont lesz**od ki mit mond? Az árakat nem mi szabjuk. Ha olcsón kell jó egér (ami neked full mind1..) akkor eBay vagy használt piac. Ha ez nem tetszik akkor vedd meg ami neked jólesik! (Szerintem a nagyrészét a társaságnak nem apuci/anyuci tartja el.. Offolj máshol! Köszi!! :) )

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40284) Wayne válasza mqm (#40283) üzenetére


Wayne
aktív tag

+1 Én sem értem 4e ft-t tényleg nagyon jó egereket lehet venni (alig)használtan. Csak türelemmel kell vadászni rájuk :) Egy jó egér+pad combo pedig nem kicsit dombja meg a komfortérzetet...

[ Szerkesztve ]

(#40285) triluan


triluan
tag

Üdv!

Valaki megtudná mondani ebben a régi egérben milyen szenzor és kapcsoló van. Azért érdekel mert ez az egér nálam rengeteget működött (diablo 2, Sacred, fps-ek) mindenféle felületen és még mindig nagyon jó a kattintás érzete határozottan érezhető és a pontosságával sem volt baj. Ehhez hasonló egeret keresnék.



Még egy kérdés a ps/2 usb átalakítók mennyire jól használhatók egerekhez, billentyűzetekhez?
Előre is köszönöm.

(#40286) SunMount3r válasza triluan (#40285) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem működött átalakítóval régi USB-s egerem PS/2-portban, igaz az átalakítót az egérhez adták.

(#40287) kemotox válasza triluan (#40285) üzenetére


kemotox
addikt

Most ezt így hogy válaszolja meg bárki is?:D Belsejét fotózd le.

[ Szerkesztve ]

(#40288) triluan válasza kemotox (#40287) üzenetére


triluan
tag

Nem tudom, hogy kell szétszedni. :(
Szétbarmolni meg nem akarom :)

(#40289) Skimaster válasza mqm (#40283) üzenetére


Skimaster
senior tag

Azért kérdezem barát,hátha 4-5 körül tudtok jó egeret.....de ezek szerint nem....köszi azért!

(#40290) jaffa 2843 válasza Skimaster (#40289) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Tudunk, ajánlva is lett egy, de nem tetszik...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40291) dobragab válasza Skimaster (#40289) üzenetére


dobragab
addikt

Árban egy kicsit feljebb, apróról csemegézve:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Legalább 10 egerem van apróról, rossz tapasztalatom még nem volt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40292) bbdzyx válasza Vanir (#40276) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Nem oly rég (másfél hónapja) rendeltem Aliexpressről én is egyet, de hibás darabot kaptam, így ment vissza a feladónak, nekem meg a refund. :((( Méretre valóban Kana V2, de valahogy formára inkább a Sensei-re emlékeztetett, azt a formát meg nagyon szerettem. A kábel ugyanolyan kemény mint a Kanáé, a gumírozott oldala miatt meg lehetett fogni, bár én nem vagyok a híve a megoldásnak, a tartósságáról meg a 2 nap alatt nem tudtam meggyőződni. Ellenben a lilás gyöngyházfényezés nagyon csecse, hogy a wannabe birodalmi sas logóról ne is beszéljek. :DD Lehet rendelek is mégegyet ebből, az új verzió már túl csicsa. :N

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#40293) Vanir válasza bbdzyx (#40292) üzenetére


Vanir
veterán

Én az újból akartam rendelni, de kell az oldalsó gomb, így az a lehetőség kiesett. Amúgy kinézetre nagyon bejön a GX1-Pro, de értelemszerűen nem ez volt a döntő faktor. :)

(#40294) mqm válasza Vanir (#40293) üzenetére


mqm
senior tag

Bármennyire is szugerálom.. Nem... Egyszerűen nem megy!! :D Egyszerűen nem tetszik. :| Ez ilyen pimp my ride feeling.:DD

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40295) bbdzyx válasza Vanir (#40293) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Bárcsak mondhatnék többet a hardveres, gyakorlati részéről is...de hát valszeg törött kábellel / halott firmwarel jött meg. Peches voltam. :W Gondolom a LOD ugyanannyira óriási mint az összes A3090-es egérben, de azért majd írhatnál róla egy szösszenetet logoutba ha megjön, szívesen fogadnám. :)

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#40296) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Erről valami vélemény?:

A szenzor elég jó benne, nem túl sok a DPI? Remélem Japán Omron-os. :D :D

Napi 12 órás Quake Arena-hoz kéne, meg intenzív Dota-ra... Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40297) #19617792 válasza SunMount3r (#40296) üzenetére


#19617792
törölt tag

még mindig kényelmesebb lehet, mint ez ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40298) SunMount3r válasza #19617792 (#40297) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez is gyönyörű, kétségtelen... :D

(#40299) Dave567 válasza bbdzyx (#40027) üzenetére


Dave567
addikt

De mi a baj a szenzorával nem értem?
Volt egy teszt róla, erre az egérre lett cserélve egy másik, és igen komoly kis értékelést kapott.
De úgy látom minden egér ami tetszik nekem az sz@r, vagy túlárazott, és ki néztek a Topicból miatta. :DD ;]
Komolyan nem tudok választani már, Mx Revot ami nagyon komoly kis egér volt eladtam, mert vezeték nélküli volt, nem passzólt a játékokhoz, ez volt az egyetlen baja.
Valami sok gombos kis gedva kell nekem ami még tetszik is, mert azért nézzen már ki valahogy az a fránya egér. :DDD

(#40300) SP!T válasza Dave567 (#40299) üzenetére


SP!T
addikt

Ha egy kicsit utánaolvasol mi számít jó szenzornak, nem szenvednél ezen. Ezer féle egér van, ami jó szenzorral szerelt. Biztos találsz valamit magadnak. De ne azt helyezd előtérbe, hogy miképp néz ki, viszont legyen kényelmes mindenképp.

There's a device that I've been using called a whoop.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.