Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) jaffa 2843 válasza atenza (#41499) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

G303 jöhet, többi kuka :D

(#41500) Shifty01

Az egészet nem érdemes letakarni. Nem átlátszó ragszalaggal kell kitakarni úgy, hogy a szenzor kör alakú szeme még látszódjon. [link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41502) Shifty01 válasza jaffa 2843 (#41501) üzenetére


Shifty01
tag

Ez a LOD csökkenésen kívül van más negatív/pozitív hatása?
Hány réteget kellene rátenni, hogy minimális legyen a lod?

(#41503) dobragab válasza Shifty01 (#41502) üzenetére


dobragab
addikt

A függőleges pozíciótól függ a LOD. Ha feljebb rakod 0,1 mm-t, kisebb, ha lejjebb rakod, nagyobb a LOD.

Elvileg csökkenti a szenzor teljesítményét, mert a szenzor "mátrix"-ának egy részét letakarod. A gyakorlatban szerintem ez max. annyit jelent, hogy függőleges irányban kicsit csökken a perfect control speed. Ami meg semmiben nem hátráltat. Használd nyugodtan, csak arra vigyázz, hogy ne vedd túl alacsonyra: akkor épphogy érzékel, és borzasztó.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41504) Shifty01 válasza dobragab (#41503) üzenetére


Shifty01
tag

@dobragab
@jaffa 2843

Köszi, akkor majd kísérletezek.

(#41505) atenza válasza jaffa 2843 (#41501) üzenetére


atenza
senior tag

Azért az mx510 se volt rossz :) Sajnos 6év után elkezdett duplaklikkelni, én meg jól elrontottam (akkor még nem értettem hozzá), így jött a g500 ami kicsit csalódás volt fogásra is meg valahogy érzésre is, nem tudtam vele úgy célozni, a szenzor is az elejébe van tolva picit, lehet ez is közrejátszott. (ráadásul gariztatni is volt, 2 hónap után random elengedte a lenyomva tartott gombokat, azóta jól működik) Ez is 3-4 évet kihúzott intenzív használattal.

A g402-őt pár hónapja vettem öcsémnek mert neki meghalt a régi razer deathaddere, amit már párszor javítottam, duplaklikk és eltört görgő ... (használtam egy ideig én is ezt a deathaddert, amég öcsém egy steelseries kinzu-t nyúzott, nekem nem jött be a logitech után, a steelseries sem, ráadásul mindkettő meghibásodott), és mivel elég jó a g402, így megvettem magamnak a g502-őt és g303-at mert nem tudtam eldönteni melyik lenne jobb, így jön egy kis tesztelés, aztán majd elválik hogy melyik mellett teszem le a voksomat.

(#41506) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

CM Xornet update-elt review itt: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#41507) maximilian4


maximilian4
addikt

Sziasztok!

Tönkrement a steelseries kinzu v2-öm. :(
Hasonló geometriájú egér kellene.
Fingertrip grip fogással használom az egereket.
Ebből kifolyólag (is) nem szeretem a túl magas, túl széles, túl hosszú egereket.
Milyen alternatívák léteznek?

Sürgős lenne!

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#41508) dobragab válasza maximilian4 (#41507) üzenetére


dobragab
addikt

Mi baja a Kinzu v2-nek? Jó eséllyel olcsón javítható.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41509) maximilian4 válasza dobragab (#41508) üzenetére


maximilian4
addikt

Megtört a vezeték. Aztán néha érzékelte a gép az egeret, néha nem. De már szétvertem az egeret, mostmár tuti nem javítható. :D :(
Szóval mindenképp kéne valami alternatíva.

Maxi

(#41510) kemotox válasza maximilian4 (#41507) üzenetére


kemotox
addikt

Kinzu V3. Hardverapró most tele van vele, valami genyón osztogatták, 8-9 ezrekért találsz bontatlan, 2 év garis cucclit.

(#41511) dobragab válasza maximilian4 (#41509) üzenetére


dobragab
addikt

A görgője még egyben van? Megvenném!!!

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41512) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!
Új egeret szeretnék venni, viszont így gyorsba átnézve nem igazán találtam nekem megfelelőt.

Az elvárosom valahogy így nézne ki:
-Halk/Csendes/Néma
-Lehetőleg vezetékes
-Lézeres
-Előre/hátra gombok (ez default nálam)
-Gumírozott felület
-Ergonómikus kialakítás(gamer szerű)
-11 x 3,7 x 7.2 cm dimenzióknál semmiképpen sem kisebb, ugyanekkora, esetleg nem sokkal, de nagyobb legyen
-Mindez minél olcsóbban, nem határozok meg összeget, remélem, hogy létezik ilyen egér :)

(#41513) maximilian4 válasza dobragab (#41511) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen a görgő tökéletes. A háza is tökéletes még, de az optika már tuti halott. Még a led is világít.

Maxi

(#41514) dobragab válasza maximilian4 (#41513) üzenetére


dobragab
addikt

Megy PÜ.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41515) Cidan válasza Cidan (#41512) üzenetére


Cidan
tag

A csendes működésről esetleg le tudok mondani, ha az megakasztaná a keresést/tippeket.
Köszi előre is!

(#41516) dobragab válasza Cidan (#41515) üzenetére


dobragab
addikt

Sajnos az minden esetben megakasztja, csendes egeret nem tudunk ajánlani.

Miért pont lézeres? Összefoglaló.

Játékra / precíziós munkára használnád?

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41517) Cidan válasza dobragab (#41516) üzenetére


Cidan
tag

Játékra is használnám igen, illetve szeretem, ha pontos az egér. Volt egyszer egy lézeres egerem és imádtam minden környezetben. Eszméletlen jó volt, azt hiszem, hogy Trust volt a márkája. :)

Ezen felül most egy optikaim van, ennél az a bajom, hogy ha már egy kicsit is megemelem az egeret akkor egyből nem érzékel semmit... Nem tudom, hogy ez minden optikainál így van-e, de az lézeres egeremre visszaemlékezve az egész szép távolságból is érzékelt még.

Ha tudsz pontos, gyors optikait ajánlani ami akkor is érzékel, ha nem éppen a padon, vagy a fölött van kicsivel akkor még azon is elgondolknék.

[ Szerkesztve ]

(#41518) dobragab válasza Cidan (#41517) üzenetére


dobragab
addikt

Az összefoglalóban benne van, hogy az optikai egerek jobbak, mint a lézeresek.

Milyen érzékenységgel játszol (cm / 360°-ban mérve), hogyan fogod a egeret?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41519) Cidan válasza dobragab (#41518) üzenetére


Cidan
tag

A link alapján inkább a tenyeres fogást mondanám, illetve csuklóból lövök :) Játékokban alacsonyra szoktam állítani az érzékenyéget, kb 5 és 10 között.

[ Szerkesztve ]

(#41520) Cidan válasza Cidan (#41519) üzenetére


Cidan
tag

Még annyit hozzáténnék, hogy az ilyen jobb oldalra megdöntött, erősen jobb kezes felépítésű egereket preferálom.
Körülbelül az ilyeneket:
Gigabyte GM-M6980X

(#41521) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Van egy Logitech LX8-as (M-BCK135) egerem, és hozzá egy C-U0007 típusú vevőm. Jól gondolom, hogy ez a páros nem passzol össze? Vagy van valami mód arra, hogy összepárosítsam így?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41522) dobragab válasza csabyka666 (#41521) üzenetére


dobragab
addikt

A Unifying vevőkhöz van egy connecter progi, azzal érdemes próbálkozni. Ha az nem eszi meg, akkor esélytelen.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41523) csabyka666 válasza dobragab (#41522) üzenetére


csabyka666
addikt

Az Unifying program sajnos nem ismeri fel a nano receivert. Letöltöttem valami SetPoint szoftvert, de azzal sem jutok egyről a kettőre. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41524) dobragab válasza csabyka666 (#41523) üzenetére


dobragab
addikt

Elvileg ennek a szoftvernek kell felismernie a vevőt. Ha a vevőt se ismeri fel, akkor valami gáz van.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41525) csabyka666 válasza dobragab (#41524) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezzel a verzióval sem jó. Aztán lehet, hogy a vevő amúgy működik, csak másik szoftver kell hozzá, lealábbis nincs rajta az a narancssárga ikon.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41526) dobragab válasza csabyka666 (#41525) üzenetére


dobragab
addikt

Jaaa, akkor a vevő nem Unifying... Akkor nem hiszem, hogy menni fog. Vannak másik connecter szoftverek is, de nem valószínű, hogy az egérrel kompatibilis lenne.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41527) csabyka666 válasza dobragab (#41526) üzenetére


csabyka666
addikt

Tehát akkor ahogy gondoltam, a vevő és az egér nem tartozik össze?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41528) dobragab válasza csabyka666 (#41527) üzenetére


dobragab
addikt

:K

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41529) csabyka666 válasza dobragab (#41528) üzenetére


csabyka666
addikt

Zsír...kérek addig kölcsönbe ilyen eszközöket. :D :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41530) TeeJay


TeeJay
félisten

olvastam az összefoglalót és látom a vezetéknélküli egerek nem ajánlottak
viszont laptophoz meg a lakásba nekem erre lenne szükség, nem tudok kábelezni
szóval mégis melyik az a vezetéknélküli egér ami nem Logitech és megfizethető de még jó?

jelenleg laptophoz egy Gigabyte GM-M7700-am van 4,5éve és már néha duplát kattint
szeretném nyugdíjazni és értelmesebb egeret venni.
akkum van AAA és AA méretű is, arról tolom mindig

a Logitech egerek nem olcsóak bár tudom tökéletesek
viszont hátha van pár olyan márka ami picit olcsóbban is tudja ugyanazt?
ja és olyat szeretnék most már ami 2méterről is működik és nem bizonytalan a vétele mint a Gigabyte-nak
valamint a vevőja NANO méretű

végül tényleg kénytelen leszek drága Logitech-et venni? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41531) Bicskás


Bicskás
tag

Egy cimborám érdeklődik, hogy van e köztetek olyan rágcsálóidomár kedves topiklakók, aki kicserélné az MX1100 görgőjének kattintásáért felelős mikrokapcsolóját ?

(#41532) dobragab válasza Bicskás (#41531) üzenetére


dobragab
addikt

@Nyunyu azt lehet ebből látni, hogy mi van alatta?

Lehet, hogy nem szabvány kapcsoló van alatta, akkor meg macerásabb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41533) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Lenovo (Steelseries) Rival Rescuer edition: kínai piacra szánt dotokettős Rival, elég érdekes példánynak tűnik. Fórumok alapján A3090 szenzoros ez is, az ortopéd kinézeten kívül nem tudom, miben különbözhet még a nálunk kapható változattól. Ami pozitívum számomra, az oldalsó gumi panel kukázása - és az ára sem túl borsos ~9-10e forint átszámítva, persze ha sikerül beszerezni valahonnan. ;]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#41534) Vanir válasza phenomHUN (#41533) üzenetére


Vanir
veterán

Na, majd az AliExpress megoldja. ;]

(#41535) nyunyu válasza dobragab (#41532) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen en 2 szokasos kinai Omront latok, gorgo billentonek meg a nemszeretem Panasonic EVQ-P0-akat.
Gorgo lenyomasert meg a kep bal also sarkaban levo barna paca a felelos, az valami SMD gomb akar lenni, de a tipusat nem tudnam megmondani, nem sikerult beazonositanom sem a Panasonic, sem az Omron kinalatabol.

Jo esellyel cserelhetetlen, sima pakaval max szejjelbarmolni lehet.
Legalabbis en a minimalis forrasztasi gyakorlatommal biztosan nem allnek neki.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41536) dobragab válasza phenomHUN (#41533) üzenetére


dobragab
addikt

Fórumok alapján A3090 szenzoros ez is

Még jó, hogy az eredeti Rivalban PMW3310 van :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41537) bodo753


bodo753
tag

sziasztok!

Megjött a roccat naval storm egerem,egészen furcsán,jobban mozog az asus gx 800 után, :DD
felmerült egy kérdés miszerint ha egy 2m-es usb kábellel kötöm össze a géppel akkor ez jár valami hátránnyal?

(#41538) PitLee válasza nyunyu (#41535) üzenetére


PitLee
őstag

SMD Tactile membrane button meg kell mérni hányszor hány mm(4x4,6x6) csak a sarkait kell forrasztani nincs lába ami átmenne a nyákon, de nem lehet rajta tartani a pákát precízen, gyorsan kell lehetőleg.

(#41539) PitLee válasza bodo753 (#41537) üzenetére


PitLee
őstag

Ha jól emlékszem 5méter a határ, az fölött már kell segédtáp, mert nagyon legyengül a feszkó benne.

(#41540) maximilian4


maximilian4
addikt

Na megvettem a kinzu v3-at, de még vidéken vagyok, holnap utazok haza. Kíváncsi vagyok mit produkál a v2 után. Majd írok róla pár mondatot.
Külsőre gyakorlatilag ugyanaz, direkt feketét vettem, ez valamivel komolyabb benyomást kelt, és matt felületű. A dpi is bőven elég, a kinzu v2-vel is 400 dpi-n játszottam, azon belül is extra alacsony sensivel játékon belűl. Elvileg az érzékelője jobb mint a v2-nek.. hát holnap minden kidrül.

Maxi

(#41541) TeeJay


TeeJay
félisten

no én végignéztem az összes laptophoz való vezetékmentes egeret de ami tetszett volna annak mindnek van baja a vásárlói vélemények alapján...

Logitech M560 nincs DPI gomb és drága
Logitech M705 nincs DPI gomb drágább és még sok helyen balklikk hibát is írnak 1-2év után
Rapoo 7800p Deluxe nagyon tetszene 5GHz miatt stabil is lehet de itt is sokan hibát írtak a kattintásra

4,5éve éve nyúzok egy Gigabyte GM-M7700-as lézeres egeret
de csak utóbbi fél évben kezdett el duplát kattintani, azt is az oldalsó gombja
a lézer mindig pontos volt, nekem netezni filmezni néha egy kis PS oda tökéletesen tette dolgát
a vevője micro, szobában rálátással 10métert simán visz, akkor akad be ha a gépház az asztal alatt van
és közel a router ami 2,4GHz-en bezavarja
laptop mellett gyönyörűen tette dolgát és 5500forint csak

néztem egyel nagyobb tesóját Gigabyte ECO 600 néven
annak van már V2 kiadása, megpróbálom kivadászni mert 1ezerrel drágábban nagyobb méretű
van DPI gombja és szintén lézeres ami nekem bőven tökéletes

ha a kis Gigabyte 4évet kibírt lazán akkor évente 1400forintba kerül tehát nem vészes az ára
legalább már nálam bizonyított, vagy veszek ismét egy ilyet vagy a nagyobb tesóját megnézem jól megy-e

oké a vétel karcsú egy Logitech-hez képest de nem is kell nekem 10méter hanem elég 1 mivel úgyis a laptop mellett van 20centire, ha meg asztali géphez kapcsolom van USB hosszabbítom az asztalra.

a Rapoo-t még szívesen megpróbáltam volna mert tetszik és 5GHz tényleg jó lehet
csak 8ezret nem adok ki potyára ha kiderül hogy kapcsolója az is hamar tönkremegy :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41542) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

3 egéren gondolkodom..
1. razer taipan battlefield 4 edition, mert ugyan az mint a sima taipan, csak ugye 10ezerrel olcsóbb.(nem tudom ennek mennyire jó a szenzora vagy mennyire nem)
2. logitech g400s (már sehol nem találom boltokban szinte, ahol van ott meg 20 ezer forint)
3. logitech g502
A két logitech mennyivel jobb a razernél, megéri azt a plusz költséget?

(#41543) Ribi válasza TeeJay (#41541) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nem akarod lecserélnia jól bevált egeret, esetleg kapcsoló csere is megoldhatja a gondod.

(#41544) dobragab válasza TeeJay (#41541) üzenetére


dobragab
addikt

Lézerhez nem kell ragaszkodni, sőt! Egy jó optikai jobb, mint egy jó lézeres. (Összefoglaló.) Bár egy ramaty szenzornál tökmindegy, hogy optikai, vagy lézer.

Mihez kell DPI-váltó gomb?

M705 tényleg hajlamos duplaklikk-hibára, de erre való a gari, másrészt párszáz forintból javítható.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41545) dobragab válasza asus1 (#41542) üzenetére


dobragab
addikt

Razer Taipan szenzora gagyi lézer. G400s és G502 sokkal jobb. G400s-t ebay-en kapsz elérhető áron, de érdemes megnézni a G402-t is, G400s-nél (szerintem) jobb, itthon 16k-tól vannak. Ebayen 12-13k. Aprón meg bármelyik kifogható jó áron, akár garival is. (Én 10k-ért találtam pár hónapos garis G402-t nemrég.)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41546) asus1 válasza dobragab (#41545) üzenetére


asus1
aktív tag

Köszönöm a választ!

Akkor taipan kilőve.
g402-vel az a bajom, hogy a nagyujjamnál ott van az a sniper gomb és elég idegesítő.
g502-nél ahogy néztem kicsit előrébb van és nem ér el odáig az ujjam.

(#41547) jaffa 2843 válasza asus1 (#41546) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Próbáltad mindkettőt?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41548) asus1 válasza jaffa 2843 (#41547) üzenetére


asus1
aktív tag

Nem, képek meg videó alapján látom úgy.

(#41549) dobragab válasza asus1 (#41546) üzenetére


dobragab
addikt

Mekkora kezed van, hogy fogod?

Én a 18 centis mancsommal Palm / Claw hibrid fogással elég messze vagyok a Sniper gombtól, sajnos egyáltalán nem érem el.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41550) Fricrich


Fricrich
tag

Ha már G402 a téma, a frimware-jét meg merjem frissíteni?
A hozzávaló szoftver nem enged semmit állítgatni amíg meg nem csinálom.... :F

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.