Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) dobragab válasza Ryder1 (#41649) üzenetére


dobragab
addikt

Mekkora mancsod van, mit használsz most?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41652) TeebyKay válasza Ryder1 (#41649) üzenetére


TeebyKay
őstag

Milyen egeret használtál eddig tenyeres fogással?

dobragab: oké nem láttam, hogy már rákérdeztél... :D

[ Szerkesztve ]

(#41653) Ryder1 válasza dobragab (#41651) üzenetére


Ryder1
senior tag

Tenyér kezdetétől középső ujjam végéig 17 cm, jelenleg Tesco M211 egerem van. Olyan, mint ez, csak vezetékes kivitelben.

(#41654) TeebyKay válasza Ryder1 (#41653) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha ezt tenyeresen fogod akkor a g100s is meg fog felelni.

(#41655) dobragab válasza TeebyKay (#41654) üzenetére


dobragab
addikt

:K :K

G100s jó vétel ebay-ről. Itthon is jó, de arányaiban szerintem megéri ebay-ről rendelni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41656) Dinter


Dinter
addikt

Üdv, én még csak most csöppentem bele ebbe a világba, lenne pár kérdésem. Egy zelotes t80 egeret vettem, ehhez nincs szoftver. Ha x-mouseban mondjuk kipróbálom magas dpi, low sens, az ront a pontosságán? Így minden nélkül, csak a dpi állításával az 1600 áll a legközelebb hozzám. Vagy csak simán hagyjam így?

[ Szerkesztve ]

(#41657) mqm válasza Dinter (#41656) üzenetére


mqm
senior tag

Szerintem vegyél másik egeret! ;)
Ez maximum éjjeli lámpának jó.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41658) Dinter válasza mqm (#41657) üzenetére


Dinter
addikt

Miért, mi a baj vele? Használtad, vagy mire alapozod, hogy rossz? Mert amúgy csak pozitív dolgokat olvastam róla, és kényelmesen elfér rajta a nagy kezem.

(#41659) ZsákosBilbó válasza Dinter (#41658) üzenetére


ZsákosBilbó
csendes tag

Nekem is van egy ugyan ilyenem, csak más a név amit ráfestettek. eBay-ről van, valami lóf@sz összegért (talán 1300.-ért) vettem. Netezni jó, másra nem. Kipróbáltam Crysis 3-ban is, de nem hozott többet, mint a régi, vezeték nélküli Trust-om. Nincs szoftver hozzá, nincs beépített memóriája, a dpi váltások teljesen kaotikusan működnek, ráadásul sosem tudom éppen milyen felbontáson áll, mert nem írja ki semmi. Az eslő napon(!) már duplaklikkezet, a duplaklikk gombja viszont nem működött :) Még szerencse, hogy van egy marék Omron-om itthon, kettőt beáldoztam belőle a főgomboknak. Határozottan jó lett ez a része, de eltettem tartalékba ínységes időkre. A fiam viszont elkérte, azt mondja nagyon jó, bár Ő nem fps-ezik főleg nem multiban. Egy előnye viszont van : nem mostanában fogtam ennyire kényelmes egeret! Minden újjnak megvan a helye és nagyon kényelmes is csak kár, hogy hulladék a belseje. Tudom, hogy ez csak egy "klón", de ez a Zelotes is mi? Van ilyen???
Mindegy is, inkább maradok a Deathadder-emnél és a G400s-emnél, hidd el, össze sem lehet hasonlítani őket ezzel a másik valamivel!

(#41660) naja válasza naja (#41629) üzenetére


naja
aktív tag

Hello, a Logitech G300-as egér mennyire ajánlott?
Tudom, hogy lézeres, és az ajánlott listán sincs fent, de ezeknek a feltételeknek mennyire felel vagy nem felel meg?
Negatívumként azt olvastam róla, hogy könnyű és nem szereti a rángatást. Ezek egyáltalán nem érdekelnek. Tehát ez és az alábbiak figyelembe vételével kérnék segítséget a döntéshez.

Leginkább munkára (Photoshop), némi WoT-ra, nem FPS-hez keresek strapabíró egeret.
Sok gomb, gyors és pontos mozgás és könnyed görgő a fontos.

Köszi!

(#41661) Pete55555 válasza naja (#41660) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem most jön a (második, az első elveszett postán) ilyen egerem, ha megjön megírom milyen.

Nyomkövetés szerint ma 11:50-kor érkezett meg a célországba :)

A storyt is meg fogom írni, mert érdekes.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#41662) salytmasztor válasza naja (#41660) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

El vagy tévedve. Több szinten is.
Nem lézeres a szenzor (A3055).
Viszont nem jó így sem, mert több szempontból is problémás az optikája.
"Negatívumként azt olvastam róla, hogy könnyű..."
A könnyebb mindig pozitívum.
Hiába szereti valaki esetleg a nehezebb egereket, az ízületeket érdemes minél jobban kímélni.

Kicsit sok a feltételed (+van 1-2 elég érdekes), de igazából az ajánlott listából ki tudod nézni, melyik lehet neked jó árban és azok formáját és méretét több helyen is meg tudod sasolni neten (méret infók / képek / youtube)...
Ha már hosszú ujjak, akkor talán G400S vagy Razer DA.

[ Szerkesztve ]

(#41663) naja válasza salytmasztor (#41662) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi a helyreigazítást, a lézeres dolgot jól benéztem.

A könnyűség szubjektív, így erről nem magyarázkodnék, meg amúgy is egyetértek veled ez ügyben. Csak azt olvastam róla vhol, hogy túl könnyű, nem én találtam ki.
A kéréseim melyik része túl sok, vagy "elég érdekes"?

Az ajánlott lista olvasgatásán már túl vagyok, de ilyenek pont nem derülnek ki belőle. Ezért is bátorkodom itt kérdezni, hogy --akinek van rálátása a teljes témára-- hátha tud csípőből válaszolni.

Amúgy ez a lista ha jól érzékelem inkább über FPS gamer egér ajánló, mint sima egér ajánló.

Tehát NEM FPS egér kiválasztásában kérem a segítséget.

G400S: nehéz elképzelnem, hogy kézre fog állni, és szerintem csúnya is. Ez két dolog megszokható, így lehet, hogy ez lesz majd a nyerő, annyit toljátok ezt a témát.
G400S+Razer DA 3,5: barom sok pénz amit elkérnek értük, ráadásul vadászni kell rájuk.

A "problémás az optikája" szófordulat érdekelne, hogy mit jelent.
Köszi szépen előre is!

(#41664) trafoka


trafoka
tag

Sziasztok! Van egy nagyon frankó kis razer salmosa asia pro egérkém, az egyetlen baja hogy kicsit kemények a kapcsolói. Nem tudja valaki hogy milyen kapcsolók vannak ebben a típusban, ill. hogy mire lenne érdemes cserélni? Áttúrtam a netet de nem sok infól találtam sajna :(

(#41665) TeeJay


TeeJay
félisten

Vettem ma egy Gigabyte ECO 600 egeret és azt kell mondjam jó ez teljesen
két AA elem jár hozzá, nano méretű vevője van, szobában simán tudom irányítani a másik végéről is
DPI állítás nagyon baba lehet 800-1200-1600 közül választani
érzékelője is nekem tökéletes, szépen mozgatja a kurzort és a görgő is finoman jár nem recseg pattog
szóval nálam bejövős és 2év garival 6500-as ár szerintem oké

tegnap voltam MM-ban ott a Rapoo 7800deluxe-ot néztem, hát az drágább és gagyibb mint a Giga egere :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41666) fogtunder


fogtunder
nagyúr

van itt olyan, aki rendelt már takasta-tól? befizettem most egy Deathadder 3.5-re, mennyire szokták mostanában megfogni a vámon a csomagot?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41667) Vanir válasza fogtunder (#41666) üzenetére


Vanir
veterán

Nem fogják megvámolni.

(#41668) jaffa 2843 válasza trafoka (#41664) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Vegyél apróról Omron D2F-01F -eket. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41669) trafoka válasza jaffa 2843 (#41668) üzenetére


trafoka
tag

Az a baj, hogy nem tudom milyen van benne gyárilag, és erről nem találok semmi infót. Szétszedni pedig nem akarom addig amíg nem tuti... de lehet beáldozom azt az 500 forintot :D

(#41670) jaffa 2843 válasza trafoka (#41669) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jó bele.. van ilyen egerem is.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41671) trafoka válasza jaffa 2843 (#41670) üzenetére


trafoka
tag

Te már kicsrélted benne ilyenre? Milyen volt benne eredetileg? Nem akarom pofozni a szart, hogy szétszedem és voilá, tökugyanez van benne...

(#41672) jaffa 2843 válasza trafoka (#41671) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nyilván nem japán van benne... Szokásos kínai retek. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41673) trafoka válasza jaffa 2843 (#41672) üzenetére


trafoka
tag

Ok, köszönöm a segítséget!

(#41674) bob143255


bob143255
csendes tag

Írtam a egér problémával kapcsolatba sikerült modingolnoma rat-9 et mostmár vezetéken kapja az áramot nagyon egyszerü volt megcsinálnom kelelt hozzá egy usb kábel amit szét bontottam és a piros fekete végét az egérben levő vezetékkel össze kötöttem ami eredetileg a aksiból vette az áramot. a vezeték kivezetésének nyilását egy felmelegitett csavarhuzóval oldottam meg


jól látható a képen hogy nincs benne az aksi és világít az egér

teljes mértékbe müködika dolog bárkinek tudom ajánlani ezt a fajta modingolást én nem vagyok egy müszaki ember de ezt probléma nélkül meg tudtam oldani

[ Szerkesztve ]

(#41675) izee válasza bob143255 (#41674) üzenetére


izee
senior tag

Wow. Gratu.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#41676) Vanir válasza bob143255 (#41674) üzenetére


Vanir
veterán

Nice mod, de a helyesírásodtól erős fejfájást kaptam. :)

(#41677) dobragab válasza Vanir (#41676) üzenetére


dobragab
addikt

Ezt én is akartam írni, de gondoltam, inkább nem indítok flamewar-t. Mivel te megtetted, már mindegy :DD

Kár, hogy az egér (1) továbbra is egy R.A.T, (2) továbbra is vezeték nélküli adatátvitelt használ, tehát az input lagtól nem szabadultál meg.

Az viszont tény, hogy a körülményekhez képest egész jól kijöttél belőle, hulladékból lett egy egészen használható egered.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41678) izee válasza dobragab (#41677) üzenetére


izee
senior tag

(2) továbbra is vezeték nélküli adatátvitelt használ,

Wow. Awwww!
A Gratu marad. :P

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#41679) Ribi válasza bob143255 (#41674) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet már kicsit off topik, de milyen vezetékkel kötötted össze?
Akksija hány voltos?

(#41680) TeebyKay válasza Ribi (#41679) üzenetére


TeebyKay
őstag

"kelelt hozzá egy usb kábel amit szét bontottam"

[ Szerkesztve ]

(#41681) Ribi válasza TeebyKay (#41680) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem voltam elég pontos.
Tehát az egérben mihez kötötte?
Mert arról volt szó, hogy az egérben lévő vezetékkel kötötte össze. És ez a kérdésem, hogy az egérben milyen vezetékkel.
Akksi gondolom nem 5Vos. Szóval az érdekel igazából, hogy az egérben volt-e valahol 5V, vagy hogy lett az 5V-ból megfelelően alacsony?

[ Szerkesztve ]

(#41682) TeebyKay válasza Ribi (#41681) üzenetére


TeebyKay
őstag

"az egérben levő vezetékkel össze kötöttem ami eredetileg a aksiból vette az áramot"

azt nem tudom itt mi kontrollálja a feszültséget, ha nincs benne akksi, ehhez a részhez nem értek

[ Szerkesztve ]

(#41683) bob143255


bob143255
csendes tag

Az egérben levő alsó lapkából ki indul egy le választható 3 utas vezeték az hozzá volt forasztva egy másik lapkához amiböl 3 darab rugó ált ki ami az aksi áramát vette fel fogtam az usb piros és fekete végét és addig probálgattama 3 rugohoz érintés variációkat amig nem világitott az egér és inentöl egyértelmű a dolog
megmondom öszintén fogalmam sincs hogy az aksi hány voltos volt
nem láttam semmiylen féle feszültség átalakítót ahol az áramot vette fel az aksiból

[ Szerkesztve ]

(#41684) TeebyKay válasza bob143255 (#41683) üzenetére


TeebyKay
őstag

Kérdés nem fogja-e így túlterhelni a ledeket a gép, de mint mondtam én nem értek ehhez.

(#41685) bob143255


bob143255
csendes tag

Én se de 1 biztos vissza csinálni már nem igazán lehet hogy aksiról menjen a dolog mert eléggé barbárkodtam de ez nem gond amúgy az tényleg igaz hogy alapjáraton egy mrat marad és hogy vezeték nélkülia jel küldés :) hát ez van gyerekek én 5-6 éve vettem akkor úgy gondoltam hogy ez egy jó egér most nyilván nem vennék ilyen egerek de hát utólag vagyok okos csak hozzá teszem hogy maga az egérrel tökéletesen meg vagyok elégedve azt leszámítva ami mostmár nem igaz hogy aksis és hogy vezeték nélküli a jel adás meg még1 hátrány hogy ahova teszem a hüvelyk ujjamatazt nem lehet olyan erösen rögzíteni hogy ha nagyon össze szoritod az egeret ne forduljon be ütközésig mert ugye oldal irányba is lehet álítani max házilag meglehet kokányolni öszeségibe biztos nem vennék rat egeret soha most oda tettem egy műanyagot hogy fixen legyena hüvelyk új tartó mostmár rendbe van eza része összeségibe így számomra teljesen rendbe van az egér fogom használni a jelenlegi álapotába szerintem kifogástalan de azt hozzá kell tennem hogy nagy felárat kellet kifizeti hogy vezeték nélküli legyen és házilag kokányolni kellet ha azt nézzük hogy a rat egerek közül melyiket kéne választania rat 7 jobb mint ez

[ Szerkesztve ]

(#41686) nyunyu válasza bob143255 (#41683) üzenetére


nyunyu
félisten

LiIon 3.6V-t ad le.

Ezek szerint az egerben van valami feszstab, ami az akkubol jovo feszultseget lecsokkenti a szenzor mukodesehez szuksegesre, es ennek nem okoz gondot az USBrol kapott 5V sem.

Vagy ha nem, akkor van egy melegedo teglad, ami a kezedben fog megolvadni. :DDD

Esetleg Agilent/Avago/PixArt/franctudjahogyhivjakmost A9500 lenne az egerben, ami 3V-rol es 5V-rol is tud menni?

Anno nezegettem a Logitech egereimet, Revo pl. siman tolti az akkujat, ha a hasan levo dokkolo elektrodakra USBt kot az ember, ezek szerint a benne levo toltoelekronika tetszoleges 5V-nal nagyobb feszultseggel elmegy, nem kell hozza a gyari 8V-os dokkolo.
Akku helyere mondjuk nem probaltam bekotni az 5V-ot, mivel nem volt celom az asztalon kerulgetni az eger farkat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41687) Ribi válasza bob143255 (#41683) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát mondanám, hogy szerencséd, hogy nem döglött meg az egér.
Így elmondás alapján nem tudom mi milyen drót, de lehet ha van ismerős azért megnézetném vele.
Ahogy nézem 3.7V akksi való bele. Ha e helyett 5V-ot kap. Háát.

(#41688) bob143255


bob143255
csendes tag

az aksi

ha sok neki az 5v és szerencsém lessz csak a világítás megy tönkre

[ Szerkesztve ]

(#41689) Vanir válasza bob143255 (#41685) üzenetére


Vanir
veterán

Kérlek tagold a mondataidat, mert ez így olvashatatlan...

(#41690) bob143255


bob143255
csendes tag

Néztem tirexihd-t :) neki rat 7 e van annyiból több esze volt

[ Szerkesztve ]

(#41691) jaffa 2843 válasza bob143255 (#41690) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Tajrexinek aztán rengeteg esze van...

Egyébként a PTE PLN2033 szenzornak 3.3V kakaó kell, 5V-nál nem tudom, hogy mi fog történni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41692) nyunyu válasza jaffa 2843 (#41691) üzenetére


nyunyu
félisten

Jol van, direkt ragugliztem hogy "rat mouse sensor", mielott irtam az elozo hozzaszolast, erre nem dobta ki ezt az oldalt :DDD

Tirexit meg ne emlegessuk, paran mar agyergorcsot kaptunk tole.

[kepek:]Szalagkabelen elbetuztek a WTF-et. :C

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41693) bob143255


bob143255
csendes tag


így nézki belülrőőől

[ Szerkesztve ]

(#41694) Pete55555


Pete55555
addikt

Megjött a G300.

Első benyomások:
Kényelmes, jó helyen vannak a plusz gombok.
A fő gombok, és az oldalsók kellemesen járnak, csak úgy, mint a görgő alatti. A görgő is finoman jár le, és fel is, egy kicsit ugyan "koszol" de majd bekopik. A görgő mögötti 2 gomb alatt másfajta mikrokapcsoló van, nagyon rövid az útjuk, és máshogy is kattannak, de azt úgysem tervezem sokat használni, bár egész tűrhetően el lehet őket érni.
Az egyetlen ami zavar, hogy ha görgetni szeretnék, a mutató ujjam hozzáér a középsőhöz.

Egyelőre ennyi, a szenzort még nem babráltam, szoftvere sincs fent még. Majd tervezek egy kisebb video bemutatót róla.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41695) Pete55555 válasza Pete55555 (#41694) üzenetére


Pete55555
addikt

Sokat kell forrasztanom, ha ki akarom cserélni japán omronokra :D

1750-en használom most. Egész jónak tűnik, fallouttal, és WOT-al próbáltam.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#41696) asdave válasza naja (#41660) üzenetére


asdave
csendes tag

nekem volt egy G300-am, csak le lett passzolva, mivel vettem egy g600-at.

abszolute megbizhato, pontos, az oldalso gombjainak hasznalata nagyon kenyelmes. ha olyan peklapat kezed van, mint nekem, akkor karomfogasban tudod hasznalni, amit mondjuk nehanyan nem szeretnek, de megszokhato - ez emberfuggo. en csak ajanlani tudom.

neha hasznalom a masik gepet, amire ra van kotve es racsodalkozom, hogy mennyire konnyu. :)

(#41697) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Sziasztok!

Milyen vezetéknélküli egereket ajánlanátok 10000 ft alatt, ami legalább átlagos szinten alkalmas játékra is? Nagy TVn játszanék PC játékokkal, ezért kell, hogy vezeték nélküli legyen. A legolcsóbb, már vállalható típusok is érdekelnének. A használhatóság mellett fő szempont az ár érték arány.

(#41698) MurdR válasza Trk.Adam87 (#41697) üzenetére


MurdR
veterán

FPS RTG MOBA CRT ABS...? Milyen játékstílushoz kell?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#41699) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Érdemes egy A4TECH x-710FS-t lecserélni egy CM Storm Devastatorra?

(#41700) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ebben esetleg vki tud segíteni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.