Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Microsoft WMO egeremet szeretném lecserélni.
Kinéztem egy sima Logitech G400-ast, az jobb lesz? A mostani már elég szépen besárgult. Valamint nagyobb monitorra váltás miatt kevés lesz majd ez a 400dpi-s felbontás.

(#40402) Vanir válasza gyenesmartin (#40401) üzenetére


Vanir
veterán

Igencsak jó a G400. :)

(#40403) bbdzyx válasza sagit (#40400) üzenetére


bbdzyx
senior tag

DA 3.5G? Ahhoz érdemes a régi (legacy) driverét használni, de ha már fennt van a Synapse, akkor már mindegy.

Azt állítsd be ami neked kényelmes. LoL-ra meg végképp tök mindegy milyen CPI-n használod.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#40404) mqm válasza #63761920 (#40398) üzenetére


mqm
senior tag

[link] Ebben a listában keresgess ,vagy az összefoglalóban is található egy ajánlott egerekből álló felsorolás. Ha megvan a számodra szimpatikus akkor irány hardverapro vagy eBay ,és kezdődhet a vadászat! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40405) ZsákosBilbó


ZsákosBilbó
csendes tag

Próbálgatom a DA 3.5G-met, de nem az igazi. Lehet, hogy bekavar az, hogy először tudatlanul a Synapse-t raktam fel? Utána letöröltem és ment fel a Legacy, de mintha itt azt írtátok volna, hogy ezt már cseszhetem. Ha így van, akkor miért? Rántáskor a kurzor nem oda érkezik (közel sem) mint ha lassan húzom :(

(#40406) Vanir válasza ZsákosBilbó (#40405) üzenetére


Vanir
veterán

Kapcsold ki az acceleration-t.

(#40407) ZsákosBilbó válasza Vanir (#40406) üzenetére


ZsákosBilbó
csendes tag

Valaki azt írta, hogy csak a rendszer visszaállítás oldotta meg a problémát, mármint a Legacy vs. Synapse gondot. De valóban ez lehet a baj nálam is? Nem mostani telepítés, így a rendszer visszaállítása nálam kizárt, és új OP-t sem teszek fel e miatt mert túl sokat veszítenék vele.
Bár az acceleration sosincs bekapcsolva, azért ha hazaérek megnézem. De szinte kizárt.....

(#40408) triluan


triluan
tag

Üdv!

A régi motorosok közül valaki megtudná mondani ez milyen kapcsoló?

(#40409) Synthwave válasza triluan (#40408) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mikro.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40410) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
tanács kérés, mert nem találok olyan egeret amit szeretnék.

- Wireless
- szimmetrikus (balkezes vagyok)
- 5 v 6 gombos, azaz mindkét oldalán legyen legalább 1-1 extra gomb,

Formában nagyon jó lenne ha hasonlítani MS intellimouse optical-ra, v Steelseries Xai-ra (utolsó két egerem).

Megnéztem már kb 200 egeret, de vagy a méret nem stimmel (tök kicsi laptoposok), vagy nincs két oldalán gomb, persze legtöbb értelmesnél az a baj, h jobbkezes.
Az sem baj ha "gagyi", ágyból netezésre meg hasonlóra lesz használva, ha játszom akkor ott a madzagos Xai.
köszi előre is ha valaki tud ajánlani

(#40411) nyunyu válasza triluan (#40408) üzenetére


nyunyu
félisten

Gua Huano

Zowie egerekben szokott mostaban elofordulni.

Instant csere japan Omronra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40412) SunMount3r válasza gbela (#40410) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Microsoft Wireless Mouse 5000, Mobile Mouse 4000-6000. Bár formában kicsit messze van.

(#40413) gbela válasza SunMount3r (#40412) üzenetére


gbela
senior tag

Koszi a tippeket, majdnem mindennek megfelelnek ezek, csak ahogy irod is, a forma meg a meret messze van. Inkabb a meret zavar, wmo merete epp jo nekem, ezek kozul a legnagyobb is 1 centivel rovidebb. Azert kepben tartom.
Ha van még vkinek ajanlata azt szivesen vennem

(#40414) triluan válasza nyunyu (#40411) üzenetére


triluan
tag

Köszönöm!

Ez egy nagyon régi egér de meg voltam vele elégedve. A szenzorokat mi alapján lehet beazonosítani? (szétszedés után)

Azért akkor kicsit fura, hogy az "egérajánlóban" 16000Ft-21000Ft-ig terjedő kategóriában 9 db. Zowie egér van. Most azokban nem ilyen kapcsoló van mert ha igen akkor miért ajánlott ha megvétel után instant csere japán omronra. Azért is érdekel mert képbe került egy Zowie Fk is.

(OFF)(OFF) [oWn]f4te Valóban. Az egérszétszedéses kérdésem miatt még talán jogos is.(/OFF)(/OFF)

(#40415) kemotox válasza triluan (#40414) üzenetére


kemotox
addikt

Ezen sajnos mindegyik nagyobb gyártó spórol. Kínai cuccokat tesznek bele, amikkel amúgy nincs különösebb baj. Csak hamar tönkremennek. Bár kinek mi a hamar. Napi 25 óra játéknál tényleg hamar :D Aztán japán omronokat szokás belerakni, az sokkal tovább bírja, és más a keménysége is, ez már relatív, hogy kinek hogyan jön be, de általában jobban szokták csipázni az emberek a japán kapcsolók keménységét.

(#40416) mqm válasza triluan (#40414) üzenetére


mqm
senior tag

Ilyen világot élünk.. Tervezett elavulás! Ha meghal a kapcsoló cserélhető! Ez vigasztaljon. :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40417) kemotox válasza mqm (#40416) üzenetére


kemotox
addikt

Igen, szerencsére a tipikus egér-betegségek (kapcsoló halálozás, megtört kábel, talp kopás) nagyon olcsón és egyszerűen orvosolhatóak. Csak azért még is gáz :S

(#40418) triluan válasza mqm (#40416) üzenetére


triluan
tag

Értelek de ebben az árkategóriában már szerintem elvárható lenne, hogy az átlag (nem szakértő) vevő szeretne minőséget vásárolni, hosszú távra (a garanciát se véletlenül nézi az ember). Erre azzal szembesül, hogy x idő múlva lehal a kapcsoló, görgő, borítás???? És a megoldás csere. Javítást házilag kell megoldani amihez külön kell rendelni alkatrészeket megfelelő szerszámok szükségesek hozzá, tudás és kézügyesség is!

Ui.: X legyen a garancia szerencsés esetben előbb szerencsétlenebben utóbb történik a hiba tudjuk melyik a valószínűbb.

(#40419) mqm válasza triluan (#40418) üzenetére


mqm
senior tag

Ne érts félre ,én sem vagyok oda ezekért a dolgokért.. Sajnos ennek így kell lennie. Ha nem romlik el soha semmi akkor sajnos nem is veszel másikat, ami meg nem igazán hajtja előre a gazdaságot. :|
Egerből véleményem szerint ha a tartósság a szempont akkor vegyél régebbit! WMO,mx500/510/518 stb.. Ezek bírják a strapát + igen olcsón javíthatod őket. (nem is valami drágák,mégis minőségi darabok)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40420) Pete55555


Pete55555
addikt

mqm kollegától most érkezett meg a Storm beles CM Xornet.

Eddig bejön, féltem a hüvelykujjas résztől, de szinte egyből kézreállt. Kis megszokás kelleni fog, de egyáltalán nem vészes. 1800 DPI-n asztalon pont jó nekem, játékot még nem próbáltam, de szerintem nem lesz gond.
A kábel elég vastag, de nagyon puha, szerintem lehet nem is fog kelleni semmi kábel fixáló dolog.

...Szeretem leracsniztatni...

(#40421) nyunyu válasza triluan (#40414) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez egy nagyon régi egér de meg voltam vele elégedve. A szenzorokat mi alapján lehet beazonosítani? (szétszedés után)

Chip tetejen levo felirat alapjan, jellemzoen par betu+sok szam mogotte.

Zowie egerekben levo Huano kapcsolokat meg nem szoktak szeretni, mert kemenyebbek, mint a (puha) Omronok, nehezebb oket megnyomni. Plusz hamarabb is halnak.

Japan Omronnal oda kell figyelni a pontos tipusjelzesre, mert azokbol ketfele kemenyseg letezik: 1.5N-nal nyomando sima D2F szeria es variansai, illetve a puhabb 0.75N-os D2F-F szeria. (D2F-01F-et szoktam azokbol ajanlani, de egerben torteno felhasznalasra a D2F-F is tokeletes)

Kinai Omronokbol asszem csak puha van. (D2FC-akarmik, D2F-J01F)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40422) triluan válasza mqm (#40419) üzenetére


triluan
tag

Bocsi az előző írásomat nem konkrétan neked szántam, hanem úgy mindenkinek aki itt megfordul és tanácsokat ad, listákat ír, szerkeszt másoknak.

Az előre beépített, megtervezett elavulásról meg annyit, hogy a átkosból maradt katódsugárcsöves tv, mosógép, villanykörte (régi) simán működik. Az újak hullanak mint a legyek.
Ha nem romlik el soha semmi akkor sajnos nem is veszel másikat, ami meg nem igazán hajtja előre a gazdaságot. :| Saját vélemény de ez sem hajtja előre a gazdaságot inkább rontja kényszerítő erő.

(#40423) triluan válasza nyunyu (#40421) üzenetére


triluan
tag

Köszönöm!

Akkor valószínűleg holnap újabb képekkel jövök. :) Remélem nem probléma.

"Zowie egerekben levo Huano kapcsolokat meg nem szoktak szeretni, mert kemenyebbek, mint a (puha) Omronok, nehezebb oket megnyomni. Plusz hamarabb is halnak".

Én szeretem a határozottabb nyomáspontú egérgombokat és nem zavar ha van egy "katt" hangja. A görgő gombja legyen könnyebben nyomható nekem ez számítana persze jó lenne ha tartós is lenne..

[ Szerkesztve ]

(#40424) mqm válasza Pete55555 (#40420) üzenetére


mqm
senior tag

Egy kis ragasztószalag csodákra képes! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40425) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam és a kapcsoló csere esetleg Hama Urage Evo egér duplaklikk hibáját is javíthatja? A jobb gomb döntött úgy, hogy minek csak egyet kattintani mikor többet is lehet.

(#40426) dobragab válasza TeebyKay (#40425) üzenetére


dobragab
addikt

:K

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40427) Synthwave válasza TeebyKay (#40425) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Találó neve van az egérnek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40428) dobragab válasza Synthwave (#40427) üzenetére


dobragab
addikt

Hama' tönkremegy? :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40429) Synthwave válasza dobragab (#40428) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Urage.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40430) TeebyKay válasza Synthwave (#40429) üzenetére


TeebyKay
őstag

A megvétel után fél órával olvastam utána a neten, kapkodós vásár volt, és kiderült, hogy teljesen alapvető gyári hibája a duplaklikk, legkésőbb egy hónap után kijön mindenkinél. Mondjuk már több mint fél éve használom, de semmi jobbklikk igényes feladatot nem látott el eddig, viszont szétszedési útmutatót nem találtam a neten, szóval lehet nem vacakolok hanem kiadok egy kis pénzt egy használható egérre.

f4te ha már itt vagy nem másznék át a másik topicba, 5000ezer körül legajánlottabb nagyobb méretű szövet egérpadot tudsz mondani?

(#40431) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Microsoft IME 1.0a és IME 1.1 között sok különbség van?
Előbbire érdemes lehet beruházni?

(#40432) Synthwave válasza TeebyKay (#40430) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40433) Vanir válasza phenomHUN (#40431) üzenetére


Vanir
veterán

IME-ből csak a 3.0
IMO-ból 1.1a
WMO-ból 1.1a

(#40434) phenomHUN válasza Vanir (#40433) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Köszi! :R

Tényleg, IMO 1.1... Amit találtam az meg IME 1.0a volt - ez kavart be -, de akkor elvetem a vásárlás szándékát.

(#40435) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Asus GX1000-ről mi a vélemény? FPS-re és RTS-re lenne használva. Egyszerű külsejű, nagy logó nélküli egér kellene, minél kevesebb LED-del.

(#40436) Vanir válasza CsonkaImo (#40435) üzenetére


Vanir
veterán

Bullshit lézeres szutyok, ráadásul olyan formával, hogy szinte garantálni tudom az ínhüvelygyulladást fél év használat után.
Na, és most emberi stílusban is megpróbálom: itt van egy lista a tényleg jó egerekről, illetve a topik összefoglalóját ha átbogarászod, akkor megtudod, hogy miért nem jó a GX1000. :)

(#40437) CsonkaImo válasza Vanir (#40436) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Meggyőztél, még jó, hogy megkérdeztem. :) Köszönöm az ajánlót is! SteelSeries Kana V2 tetszik, szép letisztult külsejű. GX800-am cserélném, amivel nagyon elégedett voltam, csak a jobb egérgomb néha nem reagál.

(#40438) mqm válasza CsonkaImo (#40437) üzenetére


mqm
senior tag

Jó választás! :)
Csak a kétoldalon lévő gombbal számolj! Sokunknak nem túl kényelmes.. Sok a miss click!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40439) _-ORANGE-_ válasza Vanir (#40436) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Ez hogy az istenbe jutott az eszükbe, hogy fém/inox anyagból csinálják? :W

(#40440) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

Az előző kérdésem után röviddel kaptam kölcsön egy WMO 1.1a-t, igy eltoltam a vásárlást így elkezdtem nézelődni komolyabban is ebayen, mégjobban elbizonytalanodtam :D úgy néz ki soha se lesz egerem ha mindig találok valami mást.
Logitech G402/302 szerintetek jobb-e mint a Kana v2 vagy a hasonló 12-14 ezer körüli egerek? Ebayen belefutottam egy 12e-s refurbished G402-be, és nem hagy nyugodni. Esetleg még valami az google docsos ajánlón kívül amit érdemes lehet vadászni?

(#40441) SP!T válasza demerion (#40440) üzenetére


SP!T
addikt

Vagy maradj a wmonal. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#40442) Vanir válasza demerion (#40440) üzenetére


Vanir
veterán

Én nem cserélném le a Kanám egy 402-re vagy 302-re, annyi fix.

(#40443) mqm válasza demerion (#40440) üzenetére


mqm
senior tag

Ha WMO forma bejött akkor szerintem inkább kana. Közelebb áll mint a Logitech.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40444) triluan


triluan
tag

Üdv!

Ezek a szenzorok milyenek voltak a maguk idejében és mik a mai megfelelői? (esetleg még mindig jók)

(#40445) Vanir válasza triluan (#40444) üzenetére


Vanir
veterán

Na, ilyet még nem láttam.

(#40446) TeebyKay


TeebyKay
őstag

valaki tudja hogy a kana v2 black miért 4ezerrel drágább mint a white? :D maga a típus tetszik, de a fehér nem megy a gépemhez, a feketéért meg nem adok ki annyit. esetleg a v1 elérhető még valahol?

(#40447) #19617792 válasza TeebyKay (#40446) üzenetére


#19617792
törölt tag

csak néhány boltban drágább a fekete, mint a fehér. keresgélj árgépen pl. ott találsz fekete Kana V2-t azonos áron, mint a fehér.

(#40448) TeebyKay válasza #19617792 (#40447) üzenetére


TeebyKay
őstag

kerestem, egyedül a clickshopban találtam azonos áron, de az a bolt meg rettenetesen le van hordva, szóval nem hiszem, hogy merném onnan rendelni. valami más konkrétum?

(#40449) demerion válasza SP!T (#40441) üzenetére


demerion
tag

Ez is opció lenne, de mivel win8am van 125hz-en tudom használni és nagyobb rántásoknál "elmászik".

(#40450) Vanir válasza TeebyKay (#40448) üzenetére


Vanir
veterán

A feketének matt a teteje, a fehérnek meg csúszós.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.