Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) PitLee válasza triluan (#40444) üzenetére


PitLee
őstag

Agilent S2091 ha minden igaz, H2xxx széria leírása. Ebből cégből vált ki az Avago,ha jól hámoztam ki.

(#40452) TeebyKay válasza Vanir (#40450) üzenetére


TeebyKay
őstag

és megéri a fekete azt a 15 ezret? az ajánlottak között nem nagyon találtam másikat ami elnyerte volna a tetszésem, esetleg a razerek, de nem rendeltem még ebayről.

(#40453) nyunyu válasza triluan (#40444) üzenetére


nyunyu
félisten

Valami olcso 800dpis Agilentnek tunik a formaja+felirata alapjan, de konkretan ilyen tipust nem talaltam az oket atvevo Pixart weblapjan, valoszinuleg reg kihalt. (Tiedet a felirat szerint 13 eve gyartottak.)
Legkozelebbi talalat az A2051 adatlap volt.

Esetleg kinai hamisitvany, mivel foleg kinai oldalakon kinaljak eladasra az S2091-et.

Egyebkent a HP muszergyarto reszlegebol alakult ki az Agilent, kesobb valt ki beloluk a kulonfele szenzorokkal foglalkozo Avago, ami 1-2 eve atadta az egerszenzor gyartast a nem tul jol csengo nevu Pixartnak.

Volt egyaltalan epkezlab szenzora korabban a Pixartnak, mielott atvettek a konkurencia kinalatat?
Nem remlik, hogy barmikor is lett volna Pixart szenzoros eger az ajanlottak kozott :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40454) Vanir válasza TeebyKay (#40452) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem fehér van, és tökéletes a számomra az oldalgombokon kívül.

(#40455) mqm válasza TeebyKay (#40452) üzenetére


mqm
senior tag

Zowie? Razer DA 3.5g? (8 ezerből kijön és max 2 hét és nálad lehet)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40456) TeebyKay válasza mqm (#40455) üzenetére


TeebyKay
őstag

a zowie egerek nem sokkal drágább kategóriában vannak? mint mondtam ebayről még sose rendeltem kicsit tartok tőle, és általában sokat várakozni se szeretek azért gondoltam legegyszerűbb megoldásnak a kana-t.

(#40457) sepsi0 válasza TeebyKay (#40452) üzenetére


sepsi0
őstag

Nyugodtan vedd a clickből.... nincs baj velük.
Multkor vettem ott sd kártyát, gyári hibás volt. Futárt küldtek érte, igaz 20 nap volt a csere.
Rendesek voltak (5000ft-os sd kártya).

(#40458) mqm válasza TeebyKay (#40456) üzenetére


mqm
senior tag

Zowie 16 körül mozog.
Razer DA 3.5g használd a tak20 kódot és olcsóbb lesz!_
Innen tuti megjön, ne parázz tőle! Csak vágj bele!! (Mondta a fiú a lánynak egy kiadós anál$ex előtt!) :DD

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40459) _-ORANGE-_ válasza mqm (#40458) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Kis perverz :DDD

(#40460) triluan


triluan
tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségét! :R

Akkor most kérnék egy ajánlást a vásárláshoz "elvárások" :

Lehessen Magyarországon kapni, 2 év garancia, vezetékes legyen szövetborítású, 3+2 gomb max. nekem ennyi elég több nem nagyon kell, Közepes a kézméretem és vegyes fogásom van de leginkább "palm grip", eléggé izzadós a kezem ezért fényes felületű nem kell, Jobb kezes vagyok, Japán omron kapcsolókkal szerelt legyen, A szenzor pedig fontossági sorrendben PMW3310H, S3988, S3888, A3090, A rászánt összeg 17000 Huf egy kis mozgástérrel. Világítás, csicsa nem kell.(ha van benne ám legyen) Ennél jobban nem tudom megfogalmazni mit szeretnék. (ha valami kimaradt szóljatok :) )

Az ajánlásokat előre is köszönöm.

(#40461) Vanir válasza triluan (#40460) üzenetére


Vanir
veterán

Mionix Naos 7000/Avior 7000 3310
Roccat Kone Pure Military 3310
Roccat Kone Pure Optical 3090
DeathAdder 4G/Chroma 3988
Zowie EC1-A/EC2-A 3310
Zowie ZA11/ZA12/ZA13 3310
Japán Omronnal nem szoktak egeret szerelni gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#40462) dobragab válasza Vanir (#40461) üzenetére


dobragab
addikt

Roccat KPO / KPM szerintem palmhoz kicsi, még közepes kézmérettel is.

Logitech G400s: S3095
DA 3.5G: S3888
Logitech G402: AM010 + Fusion Engine (nem lebecsülendő)

Mondanám, hogy a PMW3366 a "legjobb" szenzor, de G502 túl nehéz, G303 meg nem passzol a fogásodhoz.

Japán Omronnal csak az ősöreg IMO 1.1 / IME 3.0-kat szerelték.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40463) TeebyKay válasza mqm (#40458) üzenetére


TeebyKay
őstag

ez az oldal mégis mi ez? :D

(#40464) jookomak válasza TeebyKay (#40463) üzenetére


jookomak
őstag

Az ebayről ismert takasta12 egérguru webshopja.

(#40465) mqm válasza TeebyKay (#40463) üzenetére


mqm
senior tag

Sokan rendeltek már ettől az egyéntől. Ebay-en is megtalálhatod csak ott drágábban árusít a levonások miatt. Én is rendeltem már tőle, másfél hét alatt meg is jött egy hibátlan állapotú DA! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40466) TeebyKay válasza mqm (#40465) üzenetére


TeebyKay
őstag

szóval ha innen rendelek, 2 héten belül 9ezerért egy igen jó egeret kapok kézhez? illetve ilyen esetekben esetleges garancia intézés hogyan történik?

(#40467) Vanir válasza TeebyKay (#40466) üzenetére


Vanir
veterán

3 hónapig van rá garid, viszont te fizeted a postaköltséget hozzá (mellesleg egyszerűbben és olcsóbban kijössz, ha garizás helyett megjavíttatod, ha elromlana valamije, bár nem hinném, hogy ez idő előtt bekövetkezik).

(#40468) TeebyKay válasza Vanir (#40467) üzenetére


TeebyKay
őstag

és milyen gyakran szokott ezzel a típussal hiba előfordulni?

(#40469) mqm válasza TeebyKay (#40468) üzenetére


mqm
senior tag

Razer-re jellemző (nem csak erre a típusra) ,hogy egy idő után duplán klikkel.. 500 ft 2 kapcsoló bele.
Ha nem tudsz forrasztani ,akkor szerintem találsz a fórum lakók között segítőkész emberkét! :)
Mellesleg van aki évekig használja és nem jön elő ez a probléma..

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40470) TeebyKay válasza mqm (#40469) üzenetére


TeebyKay
őstag

éppen ez a gond a mostani egeremmel is, és pont a forrasztással való bíbelődést akartam elkerülni, de ha ilyen egyszerű megcsinálni és tényleg van aki tudna segíteni elmagyarázni magát a forrasztás menetét, akkor lehet jobban járnék sima kapcsoló cserével.

(#40471) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Ismét én. :) Mionix Naos 8200 ellen valami? Ez tetszik eddig a legjobban külsőleg. Van valami kompromisszum?

(#40472) jaffa 2843 válasza CsonkaImo (#40471) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

7000-est vegyél inkább. Jobb szenzor és akkor kompromisszum sincs ha a forma kényelmes.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40473) CsonkaImo válasza jaffa 2843 (#40472) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tehát általánosságban az optikai szenzor jobb mint a lézer? Az Asus GX800-am lézeres volt, azon kívűl, hogy pattogott a kurzor ha beporosodott, nem volt vele más probléma. De hajlok a véleményetekre, mert ez lesz a második egerem, szóval nincs tapasztalatom. Akkor a Naos 7000 jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#40474) Stigma.HC válasza CsonkaImo (#40473) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

7000, olcsóbb és jobb.
Pattogott a kurzor? Ejj koma ott vágtam volna ki az ablakon azt az egeret akkor :D

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#40475) CsonkaImo válasza Stigma.HC (#40474) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igen előfordult, félévente egyszer. Sűrített levegővel kifújattam és teljes mértékben megszűnt. KB. 5 másodperc volt orvosolni, szóval 4 évig kiszolgált. Ahelyett, hogy kidobtam volna első alkalommal.

(#40476) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ejh, ha ezt az EC2 EVO-t inkább matt fehérben gyártanák, meglenne a következő kiszemelt...

Amúgy ha már ilyen "neves" gyártó a Zowie, hogy nem telik nekik egy jobb honlapra, még képeket is alig találok...

(#40477) Vanir válasza SunMount3r (#40476) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintem tökéletesen el lehet rajta igazodni, bár maga az oldal tényleg kicsit lassan tölt.

(#40478) SunMount3r válasza Vanir (#40477) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nem baj, ha egyszerű, nem kell rá interaktív gémör show műsor, de azért pl. az EC EVO-k ról tehetnének fel képeket...

(#40479) Vanir válasza SunMount3r (#40478) üzenetére


Vanir
veterán

Kifutott széria, felváltotta az EC1-A és EC2-A, nem fognak képeket rakosgatni már hozzá szerintem. Viszont a Google jóbarátod, ahogy az OCN és a YouTube is. :)

[ Szerkesztve ]

(#40480) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy A4Tech X710BK egeret használok. A formája számomra tökéletes, a rengeteg egerem közül ez áll a legjobban a kezemre.
Most viszont azt hiszem eljött a búcsú ideje (a bal klikk már nem mindig érzékel).
Nem tervezek sokat költeni egérre, nagyon maximum 10e.
Szóval olyan 5 és 10e környékén fel tudnátok nekem sorolni a szimmetrikus egereket, amik hasonló mérettel rendelkeznek? Csak az ujjbegyeimmel fogom az egeret.
Nem kell semmi felesleges sallang: oldalsó gombok, lézershow, millió nagyságú dpi.
Jó legyen a fogása, 1600 dpi-nél nem kell több, megbízható legyen, és pontos.
Egyedüli kérés, hogy legyen rajta dpi állítás. BF4-ben jól jön.
Válaszokat előre is köszönöm.

#KeepFightingMichael

(#40481) TeebyKay válasza TeebyKay (#40470) üzenetére


TeebyKay
őstag

Na szétkaptam az egeremet, és úgy döntöttem kicserélem a kapcsolókat benne aztán meglátjuk mi lesz. Próbáltam az összefoglaló alapján eligazodni, de nem találtam a weboldalon, pontosan honnan lehet az omron kapcsolókat beszerezni, illetve a két emlegetett típus között mi volt a különbség?

(#40482) Vanir válasza TeebyKay (#40481) üzenetére


Vanir
veterán

(#40483) TeebyKay válasza Vanir (#40482) üzenetére


TeebyKay
őstag

köszönöm, és az utolsó kérdésem, hogy ne floodoljam tovább a topicot, hyperglideos tappancsokkal van értelme erőlködni vagy nem tud sokkal többet mint a sima teflon? meg egyáltalán hogy van ezeknél a méretezés, mert minden egéren más.

[ Szerkesztve ]

(#40484) Vanir válasza TeebyKay (#40483) üzenetére


Vanir
veterán

(#40485) TeebyKay válasza Vanir (#40484) üzenetére


TeebyKay
őstag

köszönöm a segítséget, meglátom mire jutok :)

már csak kedden be kell ugrani ónért meg ónszippantóért és amint megjöttek mehet az ügyeskedés.

(#40486) dobragab válasza guftabi96 (#40480) üzenetére


dobragab
addikt

BF4-ben szinte minden scope-hoz külön tudsz in-game érzékenységet állítani. Jobban jársz vele, mint a manuális állítgatással. Egyébként meg szerintem G100s, aminek ráadásul az érzékenységére szkriptet is lehet írni. (Nekem van rá.)

Ja és nem érdemes 1600-on használni egyiket se, hanem in-game utánaállítani, de ez mindegyik egérre igaz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40487) guftabi96 válasza dobragab (#40486) üzenetére


guftabi96
addikt

Én is azzal szemeztem.
Illetve a Roccat Lua-val, de az már nagyon a keret felső határa.

#KeepFightingMichael

(#40488) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Nem találtam általános egeres topicot, így ide írom:

Van egy logi g100s egerem. A gond az, hogy így fél évesen a bal egérgomb duplán kattint, vagy inkább sehogy. Nagyon erősen kell nyomni ahhoz, hogy bevegye. Valamikor megjavul, de mostanában már naponta csinálja. Próbáltam másik gépen is, ott is ugyanez. Olvastam róla, elég sokan panaszkodnak erre a hibára, nem csak ennél az egérnél, úgy általánosan a logitech egereknél.

A dobozban van nekem egy "important information safety compliance and warranty nevű kis széthajthatós papír.
Ez lenne a gyári garancia? Elvileg 3 év van rá.

Ha ez a garancia, mi a menete ennek? Még azt se tudom, hogy hova kell postázni, meg hogy, melléklevéllel vagy nem. Sose csináltam még ilyet, csakis bolti garanciával van tapasztalatom, azt ugye csak bekell vinni a boltba és kész. Ez neten lett rendelve a mediamarkt-ről.

Köszönöm!

(#40489) Fehercsoki válasza ReSeTer (#40488) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Mediamarktos garit egyáltalán nem kaptál rá?(ez nagyon érdekelne, mivel ott akarok én is ilyen egeret venni) Egyébként az itt leírtak alapján tudod magadnak intézni.

(#40490) Vanir


Vanir
veterán

Amazonon a Logi G303 20 dollárral olcsóbb, azaz 50 dolcsiért vihető.

(#40491) linuxuser666


linuxuser666
tag

Ajánlott egerek közül fogásra hasonlít valamelyik az ime 3.0-hoz?
Ez volt eddig a legkényelmesebb egerem.
A g100s-t is szeretem, most az van, de valahogy fogásra nem az igazi.
Talán a hátulja túl magas.

(#40492) kemotox válasza linuxuser666 (#40491) üzenetére


kemotox
addikt

;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]

Ha jól tudom a Zowie-k hasonló formájúak. Vagy esetleg maga az IME? Kevés a DPI?

(#40493) SunMount3r válasza kemotox (#40492) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az egér burkolatának reszelővel nekiesni kb. annyira hasznos, mint a kínai gördeszkákon a fröccsöntött féket használni...
És az eredmény is kb. ugyan az... :D

(#40494) linuxuser666 válasza kemotox (#40492) üzenetére


linuxuser666
tag

Negatív gyorsulásom volt vele 1000Hz-en is.
45 centin fordultam 180 fokot akkoriban.
Most nem tudom elég lenne-e, mert már valamivel nagyobb sensivel használom.
Egyébként kedvencem lenne.

Kaposvári van itt az egérmániások között?
Jó lenne kipróbálni 1-2 ajánlott egeret, vagy akár csak megfogni hogy milyen.
Nekem 3 darab van, szóval mindenki jól járna.

(#40495) phenomHUN válasza SunMount3r (#40493) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Valóban, ez sokkal praktikusabb. ;]

Deathadder formája is hasonló, mint IME, vagy nem?

(#40496) Vanir válasza linuxuser666 (#40491) üzenetére


Vanir
veterán

Razer DeathAdder, Zowie ZA11/12, Zowie EC1-A, talán a SS Rival

[ Szerkesztve ]

(#40497) linuxuser666 válasza Vanir (#40496) üzenetére


linuxuser666
tag

A DeathAdder mindig tetszett kinézetre.
Megpróbálok majd valahol letapizni egyet hogy milyen.
Egyébként szenzorra a g100s is tökéletes nekem, szóval elvileg az is jó lenne.

(#40498) sagit válasza bbdzyx (#40403) üzenetére


sagit
addikt

Hát felraktam amit felajánlott ( Synapse )

Ez miért rosszabb és akkor miért mindegy már? Nem lehet letörölni és újrarakni a legacy-t?

Illetve milyen LED-ek vannak a Deathadder 3.5G-ben? A 2 kék ledet kicserélném 2 fehérre, jönnek lassan a kapcsolók is és akkor 1 körre megcsinálnék mindent.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40499) Vanir válasza sagit (#40498) üzenetére


Vanir
veterán

Amennyiben nem 70 centin fordulsz 360-at annyiban nem gáz a synapse. Lecsökkenti a malfunction speedet némileg.

(#40500) sagit válasza Vanir (#40499) üzenetére


sagit
addikt

Csak LOL-ozok, nincs FPS game. Akkor jó lesz ez így.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.