Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) TeebyKay válasza fi:zi'k (#41700) üzenetére


TeebyKay
őstag

talpnak vegyél hyperglideot jaffatól.

(#41702) Trk.Adam87 válasza MurdR (#41698) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Rpg (akcio Rpg is), néha Fps vagy Tps. Online ritkán játszom, ha játszom is inkább cooperativeba.

Az egérnél továbbá fontos, hogy bármilyen felületen használható legyen megfelelő pontossággal, tehát legyen lézeres vagy v track technológiájú.

[ Szerkesztve ]

(#41703) kukulec


kukulec
őstag

ha vannak ajánlott dolgok, akkor lehetne nem ajánlott is. több mint egy hete nem kaptam meg az egeremet (steelseries kana v2), és csak negyedik megkeresésemre tudtak valami dátumot adni az egér érkezésére. tanulság: aki teheti ne legyen olyan buta mint én, és vegyen neten megbízható forrásból, ne pedig az olcsó árakkal operáló "áramos" cégtől.

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#41704) Pete55555


Pete55555
addikt

Csináltam egy kis videótesztet a G300-ról és a Spawnról. Klikkelgetés, meg kis mozgatás van benne főleg.

LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#41705) SunMount3r válasza Pete55555 (#41704) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nem inkább egy Xornet? Vagy van fekete Spawn is?

(#41706) fi:zi'k válasza TeebyKay (#41701) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az is egy opció, de a görgő fontosabb lenne. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41707) Vanir válasza SunMount3r (#41705) üzenetére


Vanir
veterán

mqm csinált egy Xornet külsejű Spawnt, szerintem az ez.

(#41708) Pete55555 válasza Vanir (#41707) üzenetére


Pete55555
addikt

:K ;)

...Szeretem leracsniztatni...

(#41709) mqm válasza Pete55555 (#41708) üzenetére


mqm
senior tag

Nem jött be a "Spawn"? Hogy-hogy g300?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41710) Godmax


Godmax
tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot és felmerült bennem az igény egy olyan gyakorlati összefoglalóra, hogy mire figyeljen az egyszeri gamer ha egeret akar venni. Pontosabban szerintetek mi a különbség (gyakorlati különbség) egy jó és rossz szenzor között pl.

Vagyis ha van egy egerem amire azt mondjátok, hogy hulladék de nekem nincs vele gondom sőt szeretem, mik azok a jelenségek amik elárulják alávalóságát?
Mi indokolna egy cserét?

Pl: Avago 5050 es szenzorra fújtok, de miért? Mert olcsó? Hol jelenik meg a negatív tulajdonsága?
Tényleg tanulni akarok, nem vitatkozni :)!

(#41711) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

(#41712) mqm válasza JegesEmber20 (#41711) üzenetére


mqm
senior tag

Az a CM egér kaki!

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41713) Pete55555 válasza mqm (#41709) üzenetére


Pete55555
addikt

Igazából nem volt vele gondom, a forma is bejött, a szenzora is jó volt.
Már azelőtt megrendeltem jóval a G300-at, hogy tőled megvettem a spawn-t csak kb. 2,5 hónapot vártam rá... Az első "elveszett" a második érkezett meg most.
A Spawn-t azért vettem, mert kellett már egy egér, és nem tudtam meg fog-e érkezni az első rendelésem, vagy hogy mi lesz.
Most hogy meglett a G300 próbálgattam a kettőt együtt, igazából nekem kb egyformán jó mindkettő, de mivel a G300 új, ezért azt rendszeresítettem magamnak, a Spawn-t meg odaadtam öcsémnek, hogy legyen egy normális egere. 11 éves, neki palmos fogáshoz jó :D

A G300 sztori röviden.
Már több, mint 1 hónap telt el rendelés óta, de semmi nem jött. Akkor néztem fel először 17track odlalra, és láttam, hogy ott már "elveszett"-ként van fent. Postán utánajártam, igazából nem jártam sikerrel, annyit sikerült megtudni, hogy a kézbesítő biciklijéről elfújta a szél a csomagot. (persze...)
Tehát elveszett. Vagy 3-4x voltam a postán, hogy most mi legyen, a végső következtetés az volt, hogy a feladónak kell kártérítésért folyamodnia az eredeti feladóvevénnyel, az ottani postán.
Folyamatosan kontaktban voltam a feladóval, és írtam neki a fejleményeket. Igazából hitetlenkedve állt a dolog előtt, hogy az itteni hülye postás elhagy egy csomagot, akkor neki hong-kongból kell egy igényt benyújtania, ami tényleg egy "érdekes" helyzet, de ezt mondták a postán, többször is megerősítették.
Végül azt mondta a srác, hogy küld egy másik egeret, nem hagyja hogy én nyeljem le a veszteséget, és szerencsére ez meg is érkezett.
Ő volt az eladó.
És ezt a G300-at vettem tőle.

A történtek után bátran ajánlom.

...Szeretem leracsniztatni...

(#41714) dobragab válasza Trk.Adam87 (#41697) üzenetére


dobragab
addikt

TV-n inkább ne játssz semmivel. Még Windowsban is hülyé lehet kapni a TV lag-jától. Az egeret megmozdítod, és a kép 0,5-1 másodperccel lemaradva követi. Használhatatlan.

A lézeres szenzor, illetve a v-track rosszabb, mint egy jó optikai.

Vezeték nélkülit játékra nem ajánlunk, pont az input lag miatt, bár a TV mellett szinte mindegy.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41715) dobragab válasza mqm (#41709) üzenetére


dobragab
addikt

Egy Spawn szenzor tesztet részletesen szívesen megnéznénk! Én legalábbis biztosan! Paint teszttel, OxyPlot MouseTester grafikonokkal különböző DPI-ken, stb. Kíváncsi vagyok, mit tud egy A3090 egy egyelőre nem ajánlott egérben.

(Tesoro Gungnir egy botrány, van negatív tapasztalatom. Ott fekszik az asztalomon.)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41716) mqm válasza dobragab (#41715) üzenetére


mqm
senior tag

Az egér már nem nálam van ,viszont ameddig használtam teljesen megvoltam vele elégedve! Kár ,hogy már nem gyártják csak a "butább" testvérét a xornet-et.. :|

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41717) Pete55555 válasza mqm (#41716) üzenetére


Pete55555
addikt

Úgy adtam át öcsémnek, hogy vigyázzon rá, mint egy műkincsre :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#41718) Godmax


Godmax
tag

kép

A teszt nem a legnagyobb DPI-n ment, hanem amin játszani szoktam.
Ez szerintem nem olyan rossz.

pl ennél az én olvasatomban jobb :
Perixx

[ Szerkesztve ]

(#41719) Godmax


Godmax
tag

Illetve ezzel mérhető : Roccat Kone Pure

Vagy nem értelmezem jól az eredményeket?

A uRAGE Avago 5050-es szenzorral szerelt és úgy gondolom jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#41720) dobragab


dobragab
addikt

Enotus MouseTest egy kalap rakást nem ér. A DPI-mérése pontatlan, 200-ra kerekít, a Polling Speed-et egészen jól méri, a Max Speed elvileg a perfect control lenne, de valójában a kiugrásokat nem tudja értelmezni, úgyhogy nem lehet tudni, hogy az mit ér. A Precision és a Smoothness pedig végképp nem jelent semmit.

Oxyplot MouseTester-rel érdemes próbálkozni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41721) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali szerintetek érdems lenne lecserélni egy Gigabyte GM M800-et [link] egy Logitech G303-ra [link]?

(#41722) Godmax válasza dobragab (#41720) üzenetére


Godmax
tag

Köszönöm!

No és akkor ez most milyen? :) : TESZT
Elvileg a görbétől eltérő pöttyök jelentik a pontatlanságot?
Próbáltam körözni több kevesebb sikerrel, a végén pedig megrángattam (tartva a köröket valamennyire).
A DPI-t tök jól belőtte, a driverben 1800 van beállítva.

(#41723) TeebyKay válasza Matisz77 (#41721) üzenetére


TeebyKay
őstag

Alapból természetesen igen. Mivel nem vagy elégedett a gigabyte esetében?

(#41724) Vanir


Vanir
veterán

Bargain szagot érzek... csapjon le rá valaki mielőtt én fogok.

(#41725) kemotox válasza Vanir (#41724) üzenetére


kemotox
addikt

Háhá már 10 perce lecsaptam :D Meg ha minden igaz a héten lesz egy DB 3G-m is. Őszintén szólva nem tudom minek ennyi egér, de akarom, kellenek :D Olyan ez, mint a lányoknál a cipővásárlás..

[ Szerkesztve ]

(#41726) jaffa 2843 válasza Vanir (#41724) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Drága. Féláron oké. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41727) Wayne


Wayne
aktív tag

Pár hónapja elkezdett disconnectelgetni az mx310-em illetve a golithus speed-em sem volt már a régi, ezért elkezdtem olvasgatni az egeres és a pados topikot. Balkezes vagyok, fingertip fogással használom, ezért csak szimetrikus egerek jöhettek szóba. Kicsit átestem a ló túloldalára [link] :D , de azért végül megtaláltam a számomra legjobb egér, pad kombinációt, íme: [link] :) Köszönet [oWn]f4te, Vanír, Jaffa, meg akit még kifelejtettem! ;) Igazából aki használja a keresőt hsz-eitekből minden kérdésre választ találhat, mint egy lexikonból :R

(#41728) Matisz77 válasza TeebyKay (#41723) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Csak annyi a bajom vele hogy néha bal egér gomb mintha nem működne! Ezen kívül semmi gond, viszont lenen lehetőségem kb fél áron hozzájutni a logitech-ez!

(#41729) SunMount3r válasza Matisz77 (#41721) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Annak idején majdnem ilyet vettem (Giga), van valami a design-jában :U ... Sokat szemeztem vele, aztán egy MX Revo lett belölle. Pedig de szerettem volna... Ahogy látom ennek se programozhatóak a DPI gombjai, úgyhogy talán nem is baj... :D

[ Szerkesztve ]

(#41730) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Csináltam 1-et én is:

Xornet 2000DPI (elvileg):

Mit kell nézni és mi a verdict?! :F

[ Szerkesztve ]

(#41731) TeebyKay válasza Matisz77 (#41728) üzenetére


TeebyKay
őstag

A mikrokapcsolók egy kis forrasztással könnyen cserélhetőek párszáz forintért, ha nincs vele problémád, és nincs kijelölt célja egy új egérnek nem értem mi okod lenne váltani. De ha feltétlenül szeretnél és biztos helyről tudsz fél áron hozzájutni, akkor szerintem vedd nyugodtan.

Itt van róla a teszt.

(#41732) dobragab válasza SunMount3r (#41730) üzenetére


dobragab
addikt

Állítsd az egeret 800 dpi-re, és a progiba írd be az értéket, ne mérd!

Utána jobbra-balra rángasd meg az egeret, ahogy csak bírod, és xVelocity vs time grafikont screenshotold le.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41733) SP!T válasza kemotox (#41725) üzenetére


SP!T
addikt

En meg egynkibaxot da-t akarok de gyujtemenybe kerulnek... :W

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41734) SunMount3r válasza dobragab (#41732) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Íme:

Milyen lett?

(#41735) dobragab válasza SunMount3r (#41734) üzenetére


dobragab
addikt

Undorító :(
Ez most Xornet vagy Spawn szenzor, belül mi van?

Egy "tűrhető" grafikon ilyen: (SS Kana v1)
A végén már nem húztam teljesen vissza, a grafikon bal felét nézd.

Egy igazán jó pedig ilyen: (ez csak egy rántás)
Avagy Logitech G303 by Jaffa

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41736) Matisz77 válasza SunMount3r (#41729) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Állítható DPI 4 fokozatban és szoftveresen annyira lövöm be a fokozatokat amennyire szeretném!
TeebyKay Tudnál ajánlani valakit aki ilyennel foglalkozik?

(#41737) Vanir válasza kemotox (#41725) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem is alakul a gyűjtemény, most egy DB-re fáj a fogam, meg egy IMO1.1-re, de egyelőre nincs tőke. :P

(#41738) dobragab válasza Matisz77 (#41736) üzenetére


dobragab
addikt

Ha más nincs, én is el tudom vállalni. Kapcsolóim vannak itthon. A talpakkal lehet, hogy meg kell küzdeni. Nem hiszem, hogy egyben, ragasztóstul, visszarakhatóan lejön. Jaffától érdemes rá talpakat venni.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41739) TeebyKay válasza Matisz77 (#41736) üzenetére


TeebyKay
őstag

Konkrét embert nem tudok, de ahogy látom dobragab tud segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#41740) Matisz77 válasza dobragab (#41738) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Ha jól emlékszem vannak hozzá csere talpak! Alszom rá egyet és a többit megbeszéljük PM-ben!

(#41741) dobragab válasza kemotox (#41725) üzenetére


dobragab
addikt

Naa, azért én csak kb. 15-nél tartok, bár párat eladogatok közben. A japán Omron + jaffa-talp + pucolás kombó erősen értéknövelő hatású :DD

Valakinek be kéne ruháznia egy Genius Maurus-ra. Könnyű, ronda, A3090-es, akár jó is lehet. OCN-en egészen biztató infókat találtam róla, és újonnan is kb. bagóért megvehető, 7k alatt. Én már befürödtem a Tesoroval, több ilyenre nincs kedvem, bár arról még ennyi infó se volt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41742) SunMount3r válasza dobragab (#41735) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Xornet, kívül-belül. Lesz ez még jobb, csak most lelógok picit az asztalról a paddal... :U A görbe egybe függősége mutatná, hogy mennyire tudta lekövetni a mozgást?

Matisz77: Én arra értettem, hogy át lehet-e a gombokat programozni másra a DPI állítás helyett...

(#41743) dobragab válasza SunMount3r (#41742) üzenetére


dobragab
addikt

Ahogy nézem, a Xornet kb. 2-3 m/s körül meghülyült, elkezdett irreális értékeket közvetíteni (20 m/s-ot ember nem képes elérni). Te valahol 4 m/s körül rángathattad az egeret, ami elég durva tévedés...

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41744) Matisz77 válasza SunMount3r (#41742) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Azt valóban nem lehet de nekem bőven elég a 7 gomb és a 3 profil!

(#41745) Godmax


Godmax
tag

Rángattam én is :)

600 DPI

1200 DPI
1200 DPI

1800 DPI (ezt használom)

Ez milyen? Nem rossz szerintem! 1ms / infrás érzékelő
Létezik, hogy automatikusan állítgatja a mintavételezési frekit az egér?

(#41746) Godmax


Godmax
tag

Ez lemaradt :

1 közepesen gyors (nem idegbeteg) rántás.

Nagyjából ez a reális maximum, ami nem bicepszből megy, hanem ahogy gém közben is beszarok egy mutánstól :D.

Onnan gondolom, hogy állítgatja ezt a refresh rate dolgot, mert van egy Mouse Rate Checker ami jelzi az aktuális értéket. Ha lassan mozgatom, akkor kb 300-600 MHz, a közepesen gyorsan vagy gyorsan, akkor 1000MHz környéke.

Ezt ki lehet szerintetek iktatni, hogy állandó 1000 MHz legyen?
Szerintem ezért van az a fura tüske a grafikonon.

[ Szerkesztve ]

(#41747) dobragab válasza Godmax (#41745) üzenetére


dobragab
addikt

Az első kép szerint 0,8 m/s körül még oké, 0,9-1 m/s körül megáll a kurzor, és ha újra 0,3 m/s alá csökken a sebesség, akkor kezd el ismét érzékelni. Értsd: borzalom :D

A többi képen meg nem xVelocity van, hanem xCounts, abból meg nem tudok megállapítani semmit, de szerintem annál is rosszabb.

600 dpi a minimális felbontás? Minimumon minden egér jobban teljesít, bár szerintem ennek mindegy.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41748) Godmax


Godmax
tag

Na jó, utolsó, mert az előbb elcsesztem... fáradt vagyok :).

600 DPI oda-vissza - nincs kisebb érték.
1800 DPI oda-vissza - ezt használom

Így mondtad először, ugye? xVelocity
Ez talán nem igazán jó, de tűrhetőnél jobb, igaz :)?

[ Szerkesztve ]

(#41749) izee válasza Godmax (#41748) üzenetére


izee
senior tag

Lol, ne alkudozzál :DDD

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#41750) dobragab válasza Godmax (#41748) üzenetére


dobragab
addikt

Háát... én nem használnám :DD

Ultra-high sens gamerként (7,2/12,8 cm / 360°) is el tudom érni az 1 m/s-ot.

Az egér meg addig nem ad le jelet, amíg nem mozgatod / túl keveset mozgattad, ezért esett 1000 alá. Ja és nem MHz hanem Hz. A fura tüske meg azért van, mert a szenzor ott összesz@rta magát a sebességtől.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.