Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) PitLee


PitLee
őstag

Ha már így benne vagyunk a RoccatKPM-et megcibáltam bár tőlem már távol áll ez a játékstílus, ide-oda rángattam a padon szerencsétlent :DDD
500Hz 400cpi
kép

(#41802) Vanir válasza PitLee (#41801) üzenetére


Vanir
veterán

Durva az az 5 m/s, nekem már kiment volna a kezem. :DDD

(#41803) SP!T


SP!T
addikt

Tegnap lecsaptam egy Razer DA 3G-re és egy SS Sensei RAW-ra. Reménykedem valamelyik kényelmes lesz és kiváltja a WMO 1.1a-t.

A DA szétszedve áll egyelőre, mert kapcsolókra vár, de a méretéhez képest egész kényelmes.
Viszont az SS Sensei RAW (tudom, tudom lézer csoda...) Nagyon bejön! A fogása, mind küllemben olyan, amit keresek. Csak idegesít a jobb oldalán lévő gombok. Állandóan benyomom game közben. Illetve zavar a tudat is, hogy lllléééézeeer. :D Aztán lehet letojom, nem profi játékos vagyok, szerintem qrvára nem fogom észrevenni a különbséget játék közben. Vagy igen? :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41804) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Tényleg, erre: [link] van valakinek ötlete, hogy hogy érhetek el ilyen m/s értékeket vele? Mindig is tudtam, hogy villámkezű vagyok :D , node ez a többi teszthez viszonyítva mégiscsak furcsa... Az M100-nál normál értékek jöttek ki, tehát még csak nem is a Windows tehet róla ezek szerint?! :F

(#41805) dobragab válasza SunMount3r (#41804) üzenetére


dobragab
addikt

Nem, az egér tehet róla. Rettenet.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41806) Cidan


Cidan
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#41807) Cidan válasza BubisBublek (#41795) üzenetére


Cidan
tag

Szia!
Szerintem ne vedd meg.

Én is szemeztem ezzel az egérrel, de ez az infó nekem elvette a kedvem tőle.

[ Szerkesztve ]

(#41808) Godmax válasza BubisBublek (#41795) üzenetére


Godmax
tag

Csak szólok, hogy az MX110R-se lesz jobb ennél.

(#41809) BubisBublek válasza Cidan (#41807) üzenetére


BubisBublek
újonc

és Godmax:
Nem túl jó hírek ezek ...
Akkor viszont újraindítom a keresést. Legyen továbbra is aszimmetrikus és 5 gombos, de ezúttal akkor 6-7 ezer forintig és vezetékes.
Így viszont akkor megtartom a jelenelegi wireless-emet munkába és a vezetékes meg akkor otthonra + game-elni.

Tényleg fontos, hogy aszimmetrikus legyen, mert világ életemben csak olyan egereim voltak és rendkívül hozzájuk vagyok már szokva. Nem baj, hogy nincs benne az ajánlott listába, mert nem vagyok pro user, se pro gamer. Vagy ilyen esetben szinte mindegy is, hogy mit veszek? :F

[ Szerkesztve ]

(#41810) Godmax


Godmax
tag

Már amúgy is akartam kérdezni, hogy a többiek mit szólnak ehhez Shark Zone M20, nekem tetszene :). Neked is jó lehet!

(#41811) BubisBublek válasza Godmax (#41810) üzenetére


BubisBublek
újonc

A fórumban rákeresve nem igazán mondják jónak a Pixart 3305DK-t. Pluszban elég kicsi is, prohardver teszten ujjas/karmos fogáshoz optimálisnak mondják, én inkább tenyeresen szoktam fogni. :(

Nekem az A4Tech Bloody V5 tetszett meg, ebben elvileg ADNS3050 szenzor van.

[ Szerkesztve ]

(#41812) Godmax válasza BubisBublek (#41811) üzenetére


Godmax
tag

Kár. Mondjuk az is érdekes lehet (Bloody), ezek alapján főleg!

(#41813) jaffa 2843 válasza BubisBublek (#41811) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

3305DK az is... Egyébként a szenzor csak a harmada a történetnek...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41814) BubisBublek válasza jaffa 2843 (#41813) üzenetére


BubisBublek
újonc

Kicsit bővebb infót tudnál adni esetleg?

(#41815) Godmax válasza jaffa 2843 (#41813) üzenetére


Godmax
tag

Az ajánlott listában a SS Kana V1 ezzel fut, szóval úgy érted, hogy ettől még megütheti mindkét egér a használható minimumot a mércétek szerint?

(#41816) jaffa 2843 válasza Godmax (#41815) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

SS-nek kellt is hozzá FW-t frissíteni, hogy használható legyen, ráadásul max 800DPI-ig oké. Kétlem, hogy a trash gyártók foglalkoznának ilyenekkel.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41817) dobragab válasza jaffa 2843 (#41816) üzenetére


dobragab
addikt

A Kana v1 / i-Cafe az egyetlen olyan, amiben jól van implementálva a 3305DK. SS Kinzu v2-ben is 3305DK van, mégis egy hulladék. Kana v1-em van, Kinzu v2-m volt, már nem az eredeti nyák van benne. Meg tudom erősíteni, Kinzu v2 egy rettenet, Kana v2 800-on még jó, kb. 3,2 m/s-ig rendben van. 1600-on már pixel skippinget produkál (!).

Az, hogy egy egér teljesítménye jó-e, nem csak a szenzortól függ. Kell alá egy jó lencse, mellé meg egy jó FW. Jó szenzort is el lehet (el szokták) cseszni rossz FW-rel. Pl. mostanában sokat emlegettem a Tesoro Gungnir-t, abban (egyébként remek) A3090 van, mégis borzasztó FW-rel botrányos egér lett.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41818) BubisBublek válasza dobragab (#41817) üzenetére


BubisBublek
újonc

Akkor jól értem, hogy 6-7 ezer forint körüli áron ezek szerint szinte random vehetek egy egeret, jót úgy se nagyon találok, ami megfelel a kritériumomnak?

(#41819) dobragab válasza BubisBublek (#41818) üzenetére


dobragab
addikt

Sajnos igen. Aprón nézz körül, szoktak lenni igen jó egerek is. Most épp egy Asus Strix Claw van 8k-ért, bár az nemigen tenyeres fogásra van. Esetleg Logitech G100s, de az sem palm-ra való.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41820) TeebyKay válasza dobragab (#41819) üzenetére


TeebyKay
őstag

meg nem is aszimmetrikus.

[ Szerkesztve ]

(#41821) Godmax válasza dobragab (#41819) üzenetére


Godmax
tag

Vagy a korábban ajánlott Genius Maurus?

Ok, ez már ~9k, de ennyi talán még beleférhet a kategóriába!

[ Szerkesztve ]

(#41822) mqm válasza Godmax (#41821) üzenetére


mqm
senior tag

dobragab már várja ,hogy valaki lecsapjon rá és alaposan tesztelje! :)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41823) dobragab válasza Godmax (#41821) üzenetére


dobragab
addikt

Amit én "ajánlottam", az a sima Maurus, nem az X. Igen, jó lenne, ha valaki kipróbálná, de nyugodt szívvel nem ajánlanám. A Maurus X irdatlanul nehéz, még kiszerelt súllyal is kb. 150g.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41824) BubisBublek válasza dobragab (#41823) üzenetére


BubisBublek
újonc

Ez esetben lerendeltem a második kiszemeltemet, egy Gigabyte M6900 v2-t :)) Ez is pixart szenzoros, de 5,5k személyes átvétellel, az eddigi tesco-s egereimtől szerintem még ez is jobb lesz. :F

(#41825) Godmax válasza dobragab (#41823) üzenetére


Godmax
tag

Igen, nem az X csak a többire azt írják, hogy lézeres. Ez az X csak a súlya miatt lehet rossz? Mert nem lehetetlen, hogy kipróbálnám a közeljövőben.

Besóztatok...

Mondjuk vicces, hogy nem tudok rántani 1m/s-nál többet és nehéz egeret akarok, de mindegy :).

[ Szerkesztve ]

(#41826) Fehercsoki válasza Godmax (#41821) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Maurus X-nek elvileg nagyon alacsony a perfect control speedje, 1m/s körül van, a sima viszont elvileg rendben van. (test-gear.pl-en van róla egy teszt) A X is optika, ugyanaz a szenzor van bennük, viszont a firmware más, a gyári dpi értékek is különböznek.

[ Szerkesztve ]

(#41827) dobragab válasza Godmax (#41825) üzenetére


dobragab
addikt

Iponban most leesett 6,5k-ra. Igen, lézer van ráírva, ezek szerint nem tudják, mit árulnak. OCN szerint A3090. Gyakran látunk olyat, hogy a boltban rosszul tudják. Egyszer Roccat KPM-re (Kone Pure Military) is azt írták, hogy lézeres. Talán azért, mert a vérpistik azt hiszik, jobb, mint az optikai. Talán Roccat KPO-ra nem írják rá, hogy lézer.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41828) dobragab válasza Fehercsoki (#41826) üzenetére


dobragab
addikt

Köszi az infót, megtaláltam. Innen már nem is érdekel a Maurus X. Sima Maurusra még lehet, hogy befizetek :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41829) salytmasztor válasza dobragab (#41819) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Asus Strix Claw miért ne lenne tenyeres fogásra?
Szééép nagy darab a cucc (főleg, ha a magasságát is nézed) és közepes / kis kézzel nem is egyszerű finger / claw fogással használni.

Amúgy nem ajánlom a LOD-ja miatt.
Rettentő alacsony, 1 CD körüli, pedig a ROG Armoury szoftveréből még lehet is állítani az értéket, de a legmagasabb érték sem segít semmit a dolgon.
Én szeretem az alacsony LOD-ot, de ez már túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#41830) dobragab válasza salytmasztor (#41829) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen padon használod?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41831) salytmasztor válasza dobragab (#41830) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

SS QCK Heavy + A4Tech X7 500MP (gyakorlatilag egy QCK másolat).
De amúgy itt, a test-gear.pl-en is tesztelgették a LODját.

[ Szerkesztve ]

(#41832) dobragab válasza salytmasztor (#41831) üzenetére


dobragab
addikt

Maxra állítva is alacsony? CD-ben mérted? Asztalon / műanyag padon is ugyanolyan?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41833) salytmasztor válasza dobragab (#41832) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

1-10-es értékig lehetett állítani.
10-esen összeszarta magát az egér szenzora, meghalt az érzékelés. :DDD
9-es volt a legmagasabb működő LOD, de az is nagyon alacsony volt.

Hogy mondjak valami jót is róla: rettentő kényelmes fogása van (palm-osan).
Hatékonyság már más kérdés, mert kissé nehézkes volt emelgetni.
Mivel elég nagy az egér és jobb oldalt kiszélesedik kicsit, ezért nem könnyű aláfogni.

(#41834) Tiensin válasza mqm (#41786) üzenetére


Tiensin
csendes tag

Köszönöm.

A Kana V2 nagyon szimpatikus egér ,főleg mivel az IM 1.1 a-ra hasonlít, és az formailag elég jó volt.

Viszont USA-ból a balkezes DA-t (főleg az itthoni árakhoz képest) jutányosan megkaphatom most ,így teszek vele egy próbát, aztán meglátjuk, ha nagyon nem jön be eladom ,és veszek egy Kanát:D

Érdekes amúgy, hogy odakünn nem lehet kapni a V2-t, csak a V1-et, illetve én Amazonon nem találtam.

(#41835) SP!T


SP!T
addikt

Asszem a SenseiAdder is atom jó cucc: [link] ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41836) kemotox válasza SP!T (#41835) üzenetére


kemotox
addikt

Ha ilyet akarsz csinálni akkor inkább kérlek cseréljük el az én darabokban heverő 3.5G-met a 3G re :D Kevesebbet kell szerelned:P

(#41837) SP!T válasza kemotox (#41836) üzenetére


SP!T
addikt

:U ;]

Vagy WMO-Adder!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41838) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Szeretnék egy Intellimouse Explorer 3.0-át. Ebay-en láttam olyan 20-25 dollárért, kínai és hong-kong-i eladóktól. Érdemes ezek közül választani? Ha nem, melyik eladótól ajánlott megvenni?

(#41839) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv Urak!

Segítséget kérnék; nagyon láma vagyok egér témában, eddig nem nagyon volt szükségem játékos egérre. Most viszont nagyon belezúgtam a Star Citizenbe, és a jelenlegi egeremmel nem nagyon tudok tovább lépni benne. A lényeg: kéne egy kifejezetten gyors irányváltásokat pontosan levezénylő egér, amelyen legalább 5 gomb van. Az első hsz.-t végigböngésztem, de olyan mennyiségű infó van benne, hogy kicsit bele is zavarodtam. A lényeg tehát, hogy vezetékes, optikai, jó minőségű, 5-6 gombos játékos egér kéne max. 15.000 Ft-ig. Nem ragaszkodom hozzá, hogy makrózható legyen (persze ha belefér, nem árt). Az 1. hsz.-ban ajánlottak vagy nem kaphatók már, vagy nem férnek be a fönti keretembe. Én ezt néztem ki, nem tudom mennyire jó. Hálás lennék a véleményekért, javaslatokért.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41840) dobragab válasza GypsFulvus2 (#41839) üzenetére


dobragab
addikt

Jófajta. 2,7 m/s fölött eldobja magát, de azt tényleg csak ultra-alacsony érzékenységgel játszók érik el. Arra vigyázz, hogy a formája elég megosztó, van, akinek nagyon bejön, mások képtelenek használni. Javaslom, mindenképp próbáld ki, mielőtt megvennéd. Pixelben biztosan van rá lehetőség, talán Media Marktokban is.

Egyébként innen bátran válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41841) dobragab


dobragab
addikt

Ahogy nézem, Ipon-on a legtöbb egér ára esett 1-2k-t a napokban.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41842) GypsFulvus2 válasza dobragab (#41840) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszi szépen, megnézem ezt a listát is. A kezem az átlagos férfi méretnél valamivel kisebb, de eddig nem volt ezzel gondom.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41843) TeebyKay válasza dobragab (#41841) üzenetére


TeebyKay
őstag

mik jelenleg az iponon is elérhető jobbak?

(#41844) SP!T


SP!T
addikt

Valaki help me pls!

DA 3G-hez felraktam a legacy drivert. Az meg azt írja, hogy acceleration on. :F Honnan veszi ezt? Mert ki nem kapcsolható driverben sehol. W7-ben pedig kioffoltam a dolgot.

Illetve, hogy tudom az AS-t kikapcsolni? 1.4-es FW van rajta. 1.35-t kéne visszaraknom? Azt egyáltalán lehet?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41845) SP!T válasza SP!T (#41844) üzenetére


SP!T
addikt

Acceleration gombot megtalaltam. Csak nem volt nekem egyertelmu, hogy az egy gomb... :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41846) hesszan


hesszan
aktív tag

sziasztok!

Keresnék vezeték nélküli egér+bill, ha lehet kombót. 3-5M hatósugárral. Jó helyen járok? :) kérem ajánljatok típusokat ha lehet olyat amit Bp-n meg is tudok majd venni a héten.

mire használnám? net + hobbi szinten játék. WOT/gta/trackmania [olvastam összefoglalót, de mégis vezeték nélküli kell]
ami igények eszembe jutottak:

bill: standard magyar ahol már tudom melyik gomb hol van, windows gomb kell, jobb egérgomb kell, numpad kell, dupla soros enter, InsDelHomeEndPuPd gomb különálló stb. ha tudna hangerő +- annak örülnék, de az már úri huncutság. Nem kell makrózható gomb nem kell világítás nem kell szinte semmi rá. nem kell hozzá/elé csulkótartó.

egér: most ilyet használok, ebből adódóan nincsenek igényeim. fontos hogy működjön szöveten (kanapé), bár ezzel eddig egynél semmi volt gond. Az alján a "csúszótalpak" ne álljanak ki, ne akadjanak a szövetbe. A görgő legyen 3. gomb illetve fokozatos/kattogós [nem kell szabadonfutós] mérete legyen átlagos, ha lehet szimmetrikus [de csak mert eddig ilyen volt] Azt hiszem fingertip grip -ben használom.

ár? újban gondolkozok. 10alatt jó lenne. 15öt egy igazán jóra, hosszúgarisra stb gond nélkül kiadnék, 20at csak akkor ha valami olyat tud amit most még elképzelni sem tudok.

nehezítés: ugyanabba a helyiségben lenne ahol már üzemel egy ilyen de hun kiosztással jó enterrel nem olyan mint a képen Ezek nem akadnak össze igaz? (megjegyzés: ez a microsoft sztem nekem jó is lenne mégegyszer, de egy gond van vele az egérgörgő nem fokozatos/kattogós, így pl fegyvert váltani/zoomolni nem jó vele. ezért keresek másik típust a másik géphez [meg az F1F12 sincs szétdarabolva, de az én igényeimhez pl bőven elég, de az egér nem okés]

összefoglalóban van írva. vegyek egy logitech kombót. Háááát
MK 270/520 – nem jó az enter -- vagy a csak a képen nem HUN bill van?
MK330 nem jó az insert/home rész
MK710 drága csulkótámaszos
külön-külön meg mintha még az árak is el lennének nagyon szállva. [illetve bill-t nem találok jó kiosztásút]
még a végén veszek egy másik ms 2000-t?

Sungdurung

(#41847) dobragab


dobragab
addikt

Találós kérdés: Hány japán Omron van a képen látható egerekben összesen?

Az alsó sor ma érkezett, a középső sor bal fele a szégyenfal. M510, Tesoro Gungnir, GM-M6800, Mamba.

Felső sor, balról: MX510, G402, Kana v1, DA 3.5G, KPM, G400s
Középső sor: M510, Tesoro Gungnir, GM-M6800, Mamba, G400, WMO, Kinzuadder v2 3.5G
Alsó sor: MX310, Kinzu v1, Salmosa (normal), WMO, G100s, MX300(!)

Még fater használ egy másik G100s-t is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41848) SP!T válasza dobragab (#41847) üzenetére


SP!T
addikt

Azokat az MS egereket kifehéríthetnéd! :D és az MX300-at nekem adhatnád. :D Kapsz cserébe DA 3G-t! :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41849) salytmasztor válasza dobragab (#41847) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Durva, hogy van még egy wireless MX300-od és Kinzu v1-ed is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41850) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
A mai nap megjött az ebay-es g400s egerem. Az előző olcsó a4tech-hez képest még furcsa fogása, és a görgő is meglepően "fapados" érzést kelt. Csináltam is egy tesztet viszont szerintem valami nem okés a beállításokkal.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.