Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) kellcucc válasza Vanir (#40900) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Nem jött át az irónia. Tényleg jobb lenne a gyárinál? Ha ennyire jó már rendelem is!

[ Szerkesztve ]

(#40902) Vanir válasza kellcucc (#40901) üzenetére


Vanir
veterán

Tényleg mérföldekkel jobb, nincs semmiféle irónia.

(#40903) Bicskás válasza Bicskás (#40775) üzenetére


Bicskás
tag

Köszönöm a sok-sok segítséget kedves topiklakók ! :R

A Logitech MX Performance-hoz hasonló egyszerű vezetékes, lendkerekes egeret milyet tudnátok ajánlani ?
( Mint a topik oévasgatása közben megtudtam "palm grip,, kéztartással használom az egeret. ) :R

A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#40904) kellcucc válasza Vanir (#40902) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Én is köszönöm a segítséget, már intézkedek is :)

(#40905) PNP


PNP
őstag

Milyen lehetőségem van, ha olyasmi egeret keresek, mint a Logitech MX Revolution, vagy az M705, de lehetőleg más márkából? Volt mindkettő, előbbit imádtam, de viszonylag hamar meghalt benne a szabadonfutó váltója (úgyhogy inkább kiszereltem), mikrokapcsolót is cserélni kellett benne, és nagyon sűrűn kellett tölteni. Utána vettem az M705-öt, amiben tetszik, hogy kb. egy évig bírja egy elemmel, és a görgő kapcsolót kapott, így a váltás nem tud elromlani, ugyanakkor elég kicsi (legalábbis a Revo-hoz képest), iszonyú gagyi mikrokapcsolók vannak benne (főleg a bal, kicserélném szívesen, van is pót Omronom, csak akkor bukom a garanciát), de ami a legzavaróbb, hogy a görgő iszonyatosan érzékeny, bármit állítok be SetPointban, ráadásul ez az érzékenység nem konstans, néha teljesen használhatatlan. Ha weboldalakat görgetnék csak, nem biztos, hogy érdekelne, de pl. Photoshopban ha képtelen vagyok vele zoololni egy adott értékre, mert mindkét irányban túlfut rajta kb. 6 értékkel, az zavar. Ilyenkor olyan szinten érzékeny, hogy ha enyhén ráütök az asztalra, akkor is görget egyet. Máskor viszont teljesen használható. Fel kéne nyitni, lehet csak valami szösz van benne, de az ugye megint garanciavesztést jelent.
Ebből én annyit tudok leszűrni, hogy a Logitech fost gyárt ártól függetlenül. Viszont a szabadonfutó görgőt és a viszonylag ízléses, kényelmes formát egyelőre nem látom máshol. :(

(#40906) SunMount3r válasza PNP (#40905) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Logi M500-nak van még szabad pördülős görgője ebben az árban, más márkának meg szerintem egyáltalán nincs...

[ Szerkesztve ]

(#40907) ZsákosBilbó válasza Vanir (#40847) üzenetére


ZsákosBilbó
csendes tag

Mikor, honnan és mennyiért rendelted ( Newmen GX1-Pro)? Ha megjön tényleg kérünk egy összefoglalót róla :) Nagyon tesztős darab, kíváncsi vagyok Neked hogy jön be?

(#40908) Vanir válasza ZsákosBilbó (#40907) üzenetére


Vanir
veterán

AliExpress, 39 dollár. Még nem érkezett meg, de lesz róla teszt mindenképpen. :)

(#40909) #19617792 válasza Pete55555 (#40858) üzenetére


#19617792
törölt tag

fel is gyújtom őket, ha nem hozzák ki. :DDD 17track szerint már megérkezett Mo-ra, és úton van, hogy megtegyen kemény 30 km-t... és éppen ideje is lesz az új egérnek, mostani lengyel egypálcásban éppen most darálódott be a görgő és semerre se megy.

de jó, hogy a baj mindig csőstül jön.
először még év elején kinyiffant a VGA-m a tápnak köszönhetően. tápcsere - VGAcsere
nemrég az SSD murdelt meg - kelleni fog egy, mert hülyét kapok a vinyótól
most az egér szart be - Kana i-Cafe megváltás lesz ezután
és megint rágnak cserebogarak a falban... ezmindkellenifog

[ Szerkesztve ]

(#40910) Joe Swanson válasza salytmasztor (#40870) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Elég gyanús. A fecabookjukra ezt írta, az egyik nyereményjátékukra jelentkező személy. "szóval itt is csalódnom kell... elkeserítő.... tegnap 3 oldalon sorsolak és 3 nem létező személy nyert! Legalábbis a facebookon nem léteznek,de akkor hogy játszottak? :(, tegnap mindegyik oldalt jelentettem a facebooknak csalásért! nehogy már ezt is kelljen frown hangulatjel" Erre a válasz: "csak gratulálni tudunk..."

(#40911) Bicskás válasza Bicskás (#40903) üzenetére


Bicskás
tag

Mi a gond ezzel ?
Az amit kérdezek ?
Az ahogy kérdezek ?
Az hogy nem írtam összeget ?
Esetleg az amit korábban írtam, illetőtőleg annak szakmaiatlansága, vagy az, hogy azt mondtam hogy kényelmes legyen nem pedik számok alapján keresek ?
Megsértettem valakit ?
Van másik egér ajánlós topik ami él ?

A válaszokat előre is köszönöm ! :R

(#40912) Vanir válasza Bicskás (#40911) üzenetére


Vanir
veterán

Azert nem kapsz valaszt, mert mi magunk sem tudjuk, ilyen egyszeru.

(#40913) dobragab válasza Bicskás (#40911) üzenetére


dobragab
addikt

Sajnos az, hogy egy egér kényelmes-e neked, csak te tudod.

Lendkerekes egere csak Logitech-nek van.

Én első körben G500 / G500s (esetleg G502)-t mondanék, de az is lehet, hogy több vezetékes lendkerekes egér nincs is. Ránézésre a G500x-ek hasonlítanak a Perf MX-re, de egyiket se próbáltam még. G502 eléggé máshogy néz ki.

Mindegyiknek hátránya, hogy olyan nehéz, mint egy tégla, de szerintem Perf MX után nem fog zavarni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40914) izee


izee
senior tag

Jön majd a dobpergés...mastermouse :)

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40915) Vanir válasza izee (#40914) üzenetére


Vanir
veterán

inb4 12000 dpi high precision laser sensor

(#40916) PitLee


PitLee
őstag

Cougar 300M ismerős a dizájn :) 95g

(#40917) #19617792


#19617792
törölt tag

ajánlott egerek listája a'la reddit, ha már rátaláltam, bepottyantom ide. egerek listája mellett, CS, Quake, SC2 játékosok egér története is ott van egyben.

(#40918) Vanir válasza PitLee (#40916) üzenetére


Vanir
veterán

Szvsz jól néz ki, de akkor már inkább egy EC2 vagy egy ZA.

(#40919) izee válasza PitLee (#40916) üzenetére


izee
senior tag

nekem erősen cm storm alcor dizájn.
Mind IME, de nem ekkora, meg nem is ez a lényeg.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40920) dracox


dracox
addikt

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen egeret tudnátok ajánlani a tönkrement Logitech G5-ös rágcsálóm után? Szerettem nagyon azt az egeret és sokat is nézelődtem a neten, de nem igazán tudok dönteni. Amire használnám az AutoCAD, pár játék, netezés. köszöntem előre is. :R
ui: az ára max 15k

[ Szerkesztve ]

(#40921) SunMount3r válasza dracox (#40920) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt talán a Logi G400s-t ajánlanák a legtöbben ebben a formában (merthogy pont ilyen más nem nagyon van és ajánlott is).

(#40922) Bicskás válasza dobragab (#40913) üzenetére


Bicskás
tag

Nem volt még Logitech Performance MX egerem eddig, de egyébként sem zavar a súly, az viszont annál inkább, hogy ami most megtetszett az is vezeték nélküli, ettől függetlenül agyalok rajta, csinos.

Elecom M-XT1DRBK

http://www.amazon.com/ELECOM-Wireless-Trackball-function-M-XT1DRBK/dp/B00O1HYXSI#

(#40923) Bicskás válasza Bicskás (#40922) üzenetére


Bicskás
tag

Boccs, lejárt a szerkesztési idő.

Közben megtaláltam a vezetékes verzióját is, na így már elgondolkodtató.

Elecom M-XT1URBK

http://www.amazon.com/Elecom-optical-trackball-button-M-XT1URBK/dp/B00O1HYX9C

Ti mit gondoltok róla ?

Amúgy a cirka tízezer forint horror összeg egy ilyen egérért szerintetek ?

(#40924) dobragab válasza Bicskás (#40923) üzenetére


dobragab
addikt

Én meg nem venném. Trackball-t egyáltalán nem vennék. Ráadásul a márka ismeretlen, és nem tudom, kihozzák-e MO-ra.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40925) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, megjött a Salmosa, Nyomkodtam egy picit és nagyon elégedett vagyok egyelőre első benyomás alapján. Kana v2-t nyomkodtam, ahhoz képest sokkal jobban kézreáll és naagyon könnyű :) Úgy érzem hogy megérte a ~6600 forintot. jaffa 2843 neked külön köszönet a linkért :)

(#40926) kemotox válasza demerion (#40925) üzenetére


kemotox
addikt

Hol vetted? A normál, nagyobbik változat, vagy az ici-picike "Pro Gaming Edition"?
Ja és grat hozzá :P

[ Szerkesztve ]

(#40927) demerion válasza kemotox (#40926) üzenetére


demerion
tag

Ebay-ről vettem, de ahogy nézem már elfogyott annál az eladónál. Nagyobbik változatról van szó.

(#40928) dracox válasza SunMount3r (#40921) üzenetére


dracox
addikt

Razer Deathaddert nézegettem még. Az tudná hozni az elvárt szintet?

(#40929) TeebyKay válasza dracox (#40928) üzenetére


TeebyKay
őstag

A szintet igen, de egészen más a fogása mint a logitech egereknek, viszont könnyebb is valamivel.

(#40930) dobragab válasza TeebyKay (#40929) üzenetére


dobragab
addikt

Egyáltalán nem könnyebb, sőt, pár grammal a DA nehezebb. Fogásra _teljesen_ más, de a G400(s) szintjét hozza. G5-nél fényévekkel jobb mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40931) TeebyKay válasza dobragab (#40930) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor amit a weboldalaik írtak, hogy a da 120 a logitech 150 (szerk.: 100, 130gramm, bocsánat) gramm az téves?

[ Szerkesztve ]

(#40932) Vanir válasza dracox (#40928) üzenetére


Vanir
veterán

Lazán. Viszont a G400s-nek nagyon hasonló formája van a G5-höz.

TeebyKay: [link]

[ Szerkesztve ]

(#40933) TeebyKay válasza Vanir (#40932) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm, akkor nyilván a súlyozás miatt voltak eltérések :)

(#40934) Vanir válasza TeebyKay (#40933) üzenetére


Vanir
veterán

Sem a DA, sem a G400s sem súlyozható, csak a gyártók nem megfelelő értékeket írnak ki és kész.

(#40935) TeebyKay válasza Vanir (#40934) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nehogy már ennyire megbízhatatlanok legyenek a gyártók weboldalain feltüntetett paraméterek. Nem jelenti ezeket valaki nekik?

(#40936) dracox válasza Vanir (#40932) üzenetére


dracox
addikt

Arról a Naos 5000-ről milyen vélemények vannak? Tetszetős azaz egér is. ;).

(#40937) Vanir válasza dracox (#40936) üzenetére


Vanir
veterán

Inkább a Naos 7000, az 5000-ben szutyok a szenzor.

TeebyKay: ez van. A Kanámra 72 grammot írnak az SS oldalán, én meg 86-ot mértem. :)

[ Szerkesztve ]

(#40938) kemotox válasza Vanir (#40937) üzenetére


kemotox
addikt

Mert ők víz nélkül mérték.
Bocs nem lehetett kihagyni :D

(#40939) nyunyu válasza Vanir (#40937) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik Kana, a rendes, vagy az azsiai piacos, kicsinyitett i-Cafe?

Meg az is kerdes, hogy madzaggal annyi, vagy anelkul?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40940) Vanir válasza nyunyu (#40939) üzenetére


Vanir
veterán

Rendes, V2, madzag első két centijével mondjuk. :)

(#40941) jaffa 2843 válasza nyunyu (#40939) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem kicsinyített az i-cafe, csak sima kábel és fényes fekete felső a különbség. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40942) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag


"A Mastermouse egér esetében is a testreszabhatóság a kulcsfontosságú, ugyanis ahány ember annyi igény. A Cooler Masternél megpróbálják ezen igényeket egyszerre kielégíteni úgy, hogy az egér minden külső porcikája cserélhető, a teteje, külön a jobb és külön a bal oldala. Példának okáért aki nagyobb tenyérrel rendelkezik, az a tenyérrészt cserélheti a számára megfelelőre, ha pedig az ujjaknál van probléma, akkor az oldalát is lehet cserélni. Ráadásul az anyagválasztás is megoldható, ugyanis a hagyományos műanyag mellett a gumis bevonat is feltehető. Ám mindez még nem minden, ugyanis az egér hasában a szenzor helyzete is előre-hátra irányban változtatható, hiszen a gamereknél itt sem egyforma az ízlés."

Computex 2015 - Cooler Master - "Make it yours!" hardverek

Remélem össze lehet majd legózni valahogy azt a formát amit egy ideje elképzeltem magamnak + jófajta szenzort tolnak bele. :U

[ Szerkesztve ]

(#40943) dobragab válasza TeebyKay (#40931) üzenetére


dobragab
addikt

Gondolom, a kábelt is hozzászámolják.

"...ugyanis az egér hasában a szenzor helyzete is előre-hátra irányban változtatható, hiszen a gamereknél itt sem egyforma az ízlés."

Má' hogy a fenébe' ne! Középen, és kész! :D

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40944) izee válasza dobragab (#40943) üzenetére


izee
senior tag

Tömegközéppont vagy "geometriai" (ha jól mondom) középpont. Ez itt a lényeg. Engem a tömegközéppont jobban érdekel, ha aszerint van belőve, akkor kevesebb a baj a LOD-dal.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40945) dobragab válasza izee (#40944) üzenetére


dobragab
addikt

"Amíg ez a kettő külön van, addig ez baj!"

- Hofi Géza

Ha a kettő nem esik egybe, akkor lesz orrnehéz / farnehéz az egér. Asszem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40946) sepsi0


sepsi0
őstag

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0

Sziasztok!

A gyerekemnek szeretnék venni egy ilyen csodát.... :)
Ha jól értelmezem a leírást, csak 400cpi-t tud?
Eddig 1200-2000 cpi között használta az egerét (A4tech V7), nagy lesz neki a különbség? Esetleg valami "hack-el" lehet emelni az érzékenységen?
Azért akarom ezt venni, mert eddig minden egér megdöglött a fiam kezei között. Most éppen a mikrokapcsoló, ezért akarok viszonylag olcsón megbízható egeret (5000 huf lenne), ha nagyobb lesz kap egy Kana V2-t, nekem is ez van...
:R

[ Szerkesztve ]

(#40947) Synthwave válasza #19617792 (#40917) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MLT04 csak 1,5 m/s, az is csak 500 / 1000 Hz-en, alatta 1 m/s. 1,5-2 m/s között erős negatív gyorsulás, 2 m/s-nél malfunction rate.

Tovább nem is néztem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40948) Synthwave válasza jaffa 2843 (#40941) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg amúgy is kábel nélkül mérünk.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40949) Synthwave válasza sepsi0 (#40946) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen egere volt?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40950) jaffa 2843 válasza Synthwave (#40948) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

no shit.. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.