Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) jaffa 2843 válasza SP!T (#41150) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az úgy elég tré :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41152) SP!T válasza jaffa 2843 (#41151) üzenetére


SP!T
addikt

Nagyon tré! Feláldoztam magam, hátha... De back to the fuuuutuu... WMO!!! :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41153) mqm válasza SP!T (#41152) üzenetére


mqm
senior tag

+1!! :D
Azért remélem megtalálod az utódját. Legalább tudom mit veszek legközelebb! :P

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#41154) SP!T válasza mqm (#41153) üzenetére


SP!T
addikt

Az egér lodja kb 0.000001mm... :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41155) jaffa 2843 válasza SP!T (#41152) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Vegyé' G303-at oszt le van tudva. Azt a сука-t meg add el a francba. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41156) izee válasza SP!T (#41154) üzenetére


izee
senior tag

Az intellimouse-omon 1.2mm puretrak hd van, így elég alacsonynak számít a lod, de semmi bajom nem volt vele.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#41157) dobragab válasza phenomHUN (#41147) üzenetére


dobragab
addikt

Neee, ez fusi :D

Az a kis műanyag U, amibe a görgő bal fele beleilleszkedik, annak a bal széle a burkolathoz támaszkodik. Az U két szára és a burkolat közé érdemes egy kis papírdarabot bevágni, szabvány 80 g / m^2-esből ált. 2-3 vastagságban kell. Eddig 4 WMO-t, 1 IMO-t, 1 IME-t és egy Blue-t javítottam ezzel a módszerrel, és előnye, hogy nem tud kicsúszni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41158) Bicskás válasza dobragab (#41127) üzenetére


Bicskás
tag

Hol tudom kipróbálni ?
(Mondanám, hogy Somogy megyében, de ez a megye halott.)

(#41159) TeebyKay válasza Bicskás (#41158) üzenetére


TeebyKay
őstag

Annyira nem halott, én is itt élek :D

(#41160) jaffa 2843 válasza TeebyKay (#41159) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Somogybabodon elég nagy élet szokott lenni pünkösdkor. ;)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#41161) Bicskás válasza TeebyKay (#41159) üzenetére


Bicskás
tag

Boccs, nem akartalak megsérteni.

(#41162) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Valaki használ közületek ASUS ROG Gladius egeret? Általános véleményt szeretnék kérni róla, hogy milyennek érzitek, megérte-e az árát, stb.? Gondoltam, a ~270k ROG laposhoz dukálna azért egy ilyen egér :D (Amúgy meg most egy ~3ezer forintos GB lézeres egeret használok)

Válaszokért danke! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#41163) phenomHUN válasza dobragab (#41157) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

jaffa 2843, SP!T, valamint dobragab köszönöm a válaszokat!

IMO-nál görgő probléma is megoldódott (pápirusszal, de lehet, hogy később forrasztgatok is majd :DDD ), Panasonic kapcsolókat friss japán Omronra cseréltem, holnap jön a fehérítés.
WMO-t viszont baráti sörözés után nem mertem bevállalni már (lehet amúgy sem ment volna). Így kérnék tanácsot, a kis pöckeit felül mivel, vagy hogy tudnám kipattintani? Próbáltam tologatni, vékony csavarhúzó fejjel alányúlni, de nem igazán jött össze a várt eredmény - hogy szét pattanjon a burkolat // IMO-nál ugye nem volt ilyen gond. :(

Előre is köszönök minden tanácsot, tippet!

[ Szerkesztve ]

(#41164) SP!T válasza phenomHUN (#41163) üzenetére


SP!T
addikt

Az egeret a hátára fekteted és egy lapos fejű, jó vastag, nem éles csavarhúzóval a kis pöcköket az eleje felé tolod. Nagyon erősen kell! A lényeg az irány, hogy előre told. Eltörni nem fog, mert hamarabb pattan ki.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41165) Vanir válasza SP!T (#41164) üzenetére


Vanir
veterán

Na, én ugyanígy csináltam és mindkettő letörött. :DDD Mondjuk nem vagyok egy kézügyességi mintapélda...

necsak: teljesen jó egér.

[ Szerkesztve ]

(#41166) Skinny26 válasza Fricrich (#41146) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Szia!

Hasonló volt a helyzetem az FK-mal, visszaküldtem gariba, és kicserélték egy másik egérre. Ez a gumiledobás gyári hiba. Én kértem egy EC2-A típusú egeret, überkirály :))

[ Szerkesztve ]

(#41167) dobragab válasza phenomHUN (#41163) üzenetére


dobragab
addikt

Így érdemes.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41168) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Srácok, az mi, hogy most cseréltem két hete a mikrokapcsolót japán omronra, és már duplaklikkel?

(#41169) SP!T válasza TeebyKay (#41168) üzenetére


SP!T
addikt

Lehet nem tökéletesen raktad be a helyére és mikor lenyomod, nem tökéletesen mozog a kapcsoló fel-le. Más tippem nincs.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41170) Synthwave válasza TeebyKay (#41168) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Magyar szinonímaszótár a "szopás" bejegyzést találta rá.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41171) TeebyKay válasza SP!T (#41169) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi, erre a lehetőségre kicsit ránézek, hátha helyre tudom pofozni.
Bár szar egérbe hiába a jó mikrokapcsoló csodát nem tud tenni :D

(#41172) dobragab válasza Synthwave (#41170) üzenetére


dobragab
addikt

:C :C :C :C :C

Ilyennel még nem találkoztam, pedig már cseréltem egy rakás duplaklikkes mikrokapcsolót...

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41173) kemotox


kemotox
addikt

Csöcsi!
Már többször szóba került a dolog, hogy a kopott DB-ket talán fel lehetne javítani, egy ilyen donor csodával.
Kipróbálta már valaki? A gumicsíkra vagyok kíváncsi legfőképpen, hogy passzol-e faszán. Köszi.

(#41174) dobragab válasza kemotox (#41173) üzenetére


dobragab
addikt

Én is nézegettem, nemrég javítottam egy DB 3G-t. Azon van két oldalt két-két gomb, a Cobra-n nincs, ezért gondolom, a gumicsíknál sincs neki hely kihagyva. Persze némi fusizással lehet, hogy megoldható, de csak akkor, ha a függőleges pöckök pont ugyanott vannak.

Vagy a DB egész belsejét átszereled a Cobra-ba, bukod az oldalsó gombokat, és reménykedsz, hogy a görgő és a kapcsolók pöckei jó helyre kerüljenek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41175) nyunyu válasza TeebyKay (#41168) üzenetére


nyunyu
félisten

Srácok, az mi, hogy most cseréltem két hete a mikrokapcsolót japán omronra, és már duplaklikkel?

Hasznalj jo oreg olmozott forrasztoont, ha meg talalsz valahol a boltokban.

A mai RoHS kompatibilis olommentes onokkal sokkal nehezebb forrasztani, meg a forrasztas minosege is sokkal rosszabb, nem olyan rugalmas, konnyebben lesz kontakthibas, mint ha oldschool onnal forrasztottad volna.

(Esetleg a forrasztas minosege lehet a kulonbseg a haromhonaputanduplaklikkes Razerek, meg a ketesfelevigbirja Logitechek kozott, hiszen elvileg ugyanazt a kinai Omront rakjak mindkettobe.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41176) TeebyKay válasza nyunyu (#41175) üzenetére


TeebyKay
őstag

És miközben belélegzem remekül tudok ólommérgezést is kapni? Nem vagyok benne biztos milyen ónt használtam, de majd megnézem. Köszi a tippet.

(#41177) Fricrich válasza Skinny26 (#41166) üzenetére


Fricrich
tag

Ha jól értelmezem akkor fixálták a hibát. Tehát csak szerencsétlen voltam, hogy bár idén februárban vettem, még a régi szériából való volt.

Végül is nekem is jó lenne ez az egér, formája jobban fekszik, mint az FK, meg méretre nekem EC1 kell mert a 2-es kicsit az én lapát kezemhez. Csak ugye, ha a beszállító megint raktárról ad egy régebbit, akkor 2 hónap múlva újra szórakozhatok a garanciáztatással.

Mionix Naos az jóféle egérnek számít?

(#41178) dobragab válasza nyunyu (#41175) üzenetére


dobragab
addikt

FW-es / hardveres pergésmentesítés? Szerintem annak is óriási szerepe van.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41179) PitLee válasza phenomHUN (#41163) üzenetére


PitLee
őstag

Az nem lehet, hogy úgy működik mint egy oldható "zsanér" ? Anno a régi egerek szinte mind így voltak szerelve hátul egy csavar elöl körmök, de nem kellet kiakasztani hanem hátul kellet elkezdeni szétnyitni mint egy ollószerűen és eközben a körmök kiakadtak vagy ilyesmi :DDD kb mint itt

(#41180) dobragab válasza SP!T (#41150) üzenetére


dobragab
addikt

Sica elvileg PMW3310H-s, az pedig tud LOD változtatást. Legalábbis KPM-ben tud, nem tudom, Sica driverében benne van-e. Vagy esetleg FW-cserével, spéci bedugással, stb. van-e rá opció, szerintem egy Google keresést megér.

(#41179) PitLee

Nem, azok a pöckök tényleg csak brute force-módszerrel nyithatók. Nyugi, másodszor már könnyebb. Jobban jársz, ha úgy csinálod, hogy közben egy kicsit feszíted le a burkolatot, nekem úgy könnyebben lejött. 4 WMO-n vagyok túl :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#41181) HoaryFox válasza Vanir (#41165) üzenetére


HoaryFox
őstag

Megnyugtattál :DD Szóval nem dobok csak úgy ki 20e forintot, hanem értéke is van :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#41182) kemotox válasza HoaryFox (#41181) üzenetére


kemotox
addikt

Mindennek van értéke ha úgy nézzük. Úgy értem mindent lehet hasznosítani. Én pl a gagyi A4Tech egerem driver CD-jét poháralátétnek használom :D

(#41183) Bicskás válasza kemotox (#41182) üzenetére


Bicskás
tag

Ha gondolod van cirka 200 darab régi cd nálam elviheted őket ingyen odadom, és nem postázom mert nem ér annyit mint a postaköltség. :DD

(#41184) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

A Microsoft Basic Optical Mouse 1.0A-ban milyen szenzor van? És úgy általában mik a tapasztalatok a típusról? Érzésre elég finoman mozog, aztán lehet, hogy csak én érzem úgy...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41185) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

LOL, most nézem, hogy 500dpi-vel át sem érem a képernyőt a QCK minin... 1366x768... :C

(#41186) Synthwave válasza SunMount3r (#41185) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy azt hogy csinálod, az jó kérdés.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41187) kemotox válasza SunMount3r (#41185) üzenetére


kemotox
addikt

Ez tényleg érdekes. Winfos csúszka? Én 400 DPI-vel átérem a fullHD-t kb 15 centin, ami egy kényelmes csuklómozdulat + egy pici karlendítés (nemolyan :D)

(#41188) SunMount3r válasza kemotox (#41187) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jah, hát laboratóriumi körülmények között nekem is megy (úgy valszeg. meg lesz az 5 millió click is a mikro kapcsolókra :D ), de átlósan van értve és bizony gyakran lecsúszok valamelyik irányba a padról.

Emelgetés nélkül gyakran nem ott köt ki, ahol akarom és így nem abból kell szerintem kiindulni, hogy "szél-től-szélig" átéri-e a padon, mert ez gyakorlatban azért nincs algebra egyenletbe foglalva.

Megszokás kérdése is, de ez nekem ez már túl sok huziga. :N

(A régi golyós egér feelinget idézte ez a próba.)

[ Szerkesztve ]

(#41189) Synthwave válasza SunMount3r (#41188) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még úgy is bőven érdekes.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41190) izee válasza Synthwave (#41189) üzenetére


izee
senior tag

Én már értem. Pad közepén kell kezdeni, és akkor neked is sikerülni fog.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#41191) SP!T válasza dobragab (#41180) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, erre én is gondoltam, de nincs a sw-ben ilyen opció...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41192) Patrick


Patrick
addikt

Hy!

Egy olyan vezeték nélküli egeret keresek ismerősnek laptophoz max 5000 Ft-ig, ami nagy egér, nagy kézhez való, netezésre kéne, oldalt legyenek gombok és nem baj, ha minőségibb, strapabíróbb.

Gigabyte
Trust

Esetleg valami más?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41193) TeebyKay válasza Patrick (#41192) üzenetére


TeebyKay
őstag

A gigabyteot nem szokták javasolni. A trust nem rossz de kicsi egér nem nagy.

(#41194) Patrick válasza TeebyKay (#41193) üzenetére


Patrick
addikt

Köszi, akkor kutakodom tovább, de ha valaki tud egy jót, akkor írjon. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41195) Vanir válasza TeebyKay (#41193) üzenetére


Vanir
veterán

A trust nem rossz
Never trust in Trust.

(#41196) Patrick válasza Vanir (#41195) üzenetére


Patrick
addikt

Genius

Esetleg Geniusokból?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41197) TeebyKay válasza Vanir (#41195) üzenetére


TeebyKay
őstag

Volt több trust egerem is, még ha nem is a csúcskategóriát képviselik, általános használatra teljesen megfeleltek. Vezeték nélküli egérben sokkal jobb választás amúgy se sok van. :D

(#41198) Patrick


Patrick
addikt

Még esetleg Genius mellett A4tech.

A4tech

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#41199) TeebyKay válasza Patrick (#41198) üzenetére


TeebyKay
őstag

Van egy ilyen cikk, nem tudom mennyire megbízható.

(#41200) Patrick válasza TeebyKay (#41199) üzenetére


Patrick
addikt

Logitech-ek jók lennének, csak annyit nem adna érte és szerintem sem kéne... :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.