Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) PR0JECTNR56 válasza Pete55555 (#40350) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Dobom is ki az MX518 v1-et, nem villog kis grofó ritmusra és nem is tudja az 5700 dpi-t, egeret tudni kellene gyártani ugye Logitech. :(

;]

(#40352) naja válasza Wayne (#40349) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi Dude az infót, gondolatébresztő volt. Szöget ütött, hogy "kellően kicsi". Szóval azért lehet ujjas vagy karmos a fogásom, mert kisebb az egér, mintsem hogy tenyeres lehessen. Akkor valószínűleg nekem csak azért ilyen, mert olyan hosszú a tenyerem és az ujjaim, hogy abban egy másnak normál egér is csak ujjassá válik. Most csekkoltam le a mostani egeremet, 12.1 cm-es is és 122 g, ez valszeg a "bighand" verzió a honlap adatai szerint. Amúgy meg szeretem, ha csak egész kicsiket mozdítok az egéren (szinte a tenyerem sem mozdul, csak az ujjak) és nem kell vállból tolni.
Szóval, úgy fest akkor nem kis egeret keresek.
Az árat is módosítanám 5-10 eforintból kijönne...

(#40353) SunMount3r válasza Pete55555 (#40350) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha annyit fektetne a Genius a bensőbe, mint a design-ba...

(#40354) Wayne válasza Pete55555 (#40350) üzenetére


Wayne
aktív tag

"- 5700 DPI, hogy minden játék simán fusson vele" :C :))

(#40355) CsMarc válasza CsMarc (#40329) üzenetére


CsMarc
tag

Erre tudna valaki válaszolni? Milyen lényeges differenciák vannak egyébként ezen modellek között?

Köszönöm!

(#40356) izee válasza CsMarc (#40329) üzenetére


izee
senior tag

Sok hirtelen pókerasztal váltás: én úgy gondolom, hogy egy kisebb egérrel járnék jobban. A g400s és a deathadder inkább nagy egerek.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40357) CsMarc válasza izee (#40356) üzenetére


CsMarc
tag

Értem, köszi. A G303-hoz egyébként milyen egérpadot javasoltok? Nem ártana, ha csuklótámaszos lenne...

(#40358) salytmasztor válasza CsMarc (#40357) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Minőségi csuklótámaszos egérpad talán nem is létezik.
(Lehet van, csak kevesen keresik, vesznek ilyet.)
Inkább szerezz be egy jó egérpadot (van egérpados topik is) és hozzá külön barkácsolj vagy vegyél valami kényelmes csuklótámaszt / párnát.

[ Szerkesztve ]

(#40359) CsMarc válasza salytmasztor (#40358) üzenetére


CsMarc
tag

Köszi, időközben rendeltem hozzá egy Logitech G240-et, mert láttam, hogy azzal tesztelték a G303-at. Remélem jól választottam.

(#40360) izee válasza CsMarc (#40359) üzenetére


izee
senior tag

Nem feltétlen, mert a műanyag G440 nem lett tartós. Ez meg majd kiderül.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40361) sagit válasza dobragab (#40019) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a kimerítő választ!

Amúgy 13.-án feladta takasta elvileg , kaptam is Tracking Numbert viszont semmit nem dob rá a gugli, ez normális?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40362) Vanir válasza sagit (#40361) üzenetére


Vanir
veterán

Tracking numbert nem gugliban kell nézni. :DDD

(#40363) aram01


aram01
nagyúr

Na megjött a rapoo, ügyeske. Női kézbe való, amúgy pontos furcsa hogy nincs rajta gomb. 2év év garival és gyárilag elemmel jött. A hátlap levétele halálos.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40364) sagit válasza Vanir (#40362) üzenetére


sagit
addikt

oda irányít át a link amit adott... [link]

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40365) PR0JECTNR56 válasza sagit (#40364) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Már úton van feléd:

(#40366) sagit válasza PR0JECTNR56 (#40365) üzenetére


sagit
addikt

akkor rossz volt a link a mailben amit kaptam

hol kellett volna egyébként nézni ?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40367) PR0JECTNR56 válasza sagit (#40366) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Gyakori hiba, eBay-es rendeléseknél nálam rendszerint a google-t dobja ugyanígy, ha ázsiából jön valami. Ezen az oldalon tudod nyomon követni (középső, nagy, kék szöveges téglalapra kattintva nyílik meg a tracking mező). Kicsit sokáig tölt a szám beírása után, de működik.

[ Szerkesztve ]

(#40368) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

CM Xornet: Első benyomások:

A nagy, nehéz és kicsit túlkomplikált MX Revo-m után valami könnyebbre, kisebbre és a fapados Logitech-em után halkabb görgőre, gyorsabb kurzor mozgatásra, valamit +2 oldalsó gombra vágytam, valami olcsó de jó megoldás formájában. Főleg netezéshez, egy kis játékhoz, egyéb szokásos appokhoz.

A dobozból kivéve már nyugtáztam az egész minőségi anyaghasználatot. Az egér nem is annyira aprócska, mint azt a netes képek alapján meg lehetett ítélni, főleg szélességében mondanám a vártnál nagyobbnak. Elég kényelmesnek tűnik, de a gyűrűsujjnak kialakított kis mélyedésről kissé lelóg az oda szánt ujjam, ez picit kényelmetlen, de nem mérvadóan, remélem később hozzászokok a fogáshoz (elég nagy tappancsom van). (Volt némi lutri a dologban, hiszen kipróbálni előzetesen nem volt alkalmam és az egér sem tartozik az épp legkonvencionálisabb formájúak közé.)

Az egeret a Win7 automatice felismerte, nem kell hozzá semmilyen külön driver-t telepíteni, minden funkciója tökéletesen működik így is. A jobb és bal click-et, rövidebbnek, csendesebbnek érzem mint a fapados Logi-ét, a görgő lefele görgetésnél pedig jóval csendesebb, puhább, mégis jól kivehetőek a fokozatai. Egyedül a felfele görgetésnél érzek és hallok néha valami kis súrlódást, de remélem ez idővel bejáratódik és megszűnik. A középső click picit kemény, de rövid úton jár és sokkal határozottabb mint az olcsóbb Logi-mon amivel voltak félre clickelési gondjaim néha, de a Xornet-nél azt csinálja amit akarok is vele. (A Revo-ról meg nem is beszélve, ahol a "csoda görgő" miatt szinte teljesen használhatatlan ez a funció.)

Az oldalsó gombok közül a vissza gomb pont jó helyen van, könnyen jár, de az előre gombot már kicsit nehéz külön helyezkedés nélkül könnyen elérni. Lehet némi kiismerés és hozzászokás után ez is könnyebb lesz. (Emlékszem ez az Revo esetében sem ment először.)

A DPI állító gombok teszik a dolgukat a 2000DPI ideálisnak tűnik netezéshez, megvan az elvárt gyorsulás, szeretem ha nem csak az egér a padon, de a kurzor is rendesen siklik vele.

A formát még szoknom kell, bár érdekes, hogy mérete ellenére az én nagyobb kezemnek is alkalmas Palm fogásra, holott ez inkább eredetileg egy Claw-os design akarna lenni.

Hát röviden ennyi az első benyomásokról, pár óra használat után, de mindenképpen teszek egy-két próbát majd pár játékkal is és mivel semmiféle HC multi FPS-t nem játszom, talán a Talos Principle vagy a Portal 2 alatt fogom tesztelni. Gyanítom, hogy bármennyire is olcsó és "nem ajánlott" kategória, valószínűleg jobban beválik majd ott is mint az inkább irodai MX Revo és pláne a most leváltott fapados Logi-m... :)

(#40369) Skimaster


Skimaster
senior tag

Nekem is megjött a Zalman M-401R....Külsőre nekem hibátlan,jó a forma,a gumi borítás jó minőségű,mérete súlya nekem fura(nagyobb,nehezebb),mert az alap trust könnyű volt,de majd megszokom.
Külső minőségre,forma nekem 5-ös!

1000-2500 lehet gombnyomásra változtatni a dpi-t,a világításból lehet tudni melyiken megy.Piros 1000 dpi kicsit lassú elsőre,de 1500-ön netre jó.

Kipróbáltam CoD MW3-al,ott is elég volt az 1500-as beállítás.Teljesen jól és szépen dolgozik.

Összességben teljesen korrekt minőség és működés(egy gyors teszt után eddig....),4400-ért ajándék....

Én ajánlom másoknak is,akik nem akarnak sokat költeni egérre,mint én.

(#40370) izee válasza Skimaster (#40369) üzenetére


izee
senior tag

Kipróbáltam CoD MW3-al,ott is elég volt az 1500-as beállítás.

Jó, CoD alatt teljesen mindegy, ha alacsonyabb (vagy magasabb, de minek) cpi-n játszol, akkor is ugyanazt be tudod állítani.

new sens = old sens * ( old cpi / new cpi )

new accel = old accel * ( old cpi / new cpi )^2

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40371) Vanir válasza Skimaster (#40369) üzenetére


Vanir
veterán

l0l
5000-ért vettem hibátlan, sőt, felturbózott WMO-t meg MX500-at, bizonyára ajándék volt a Zalman 4400-ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40372) SunMount3r válasza SunMount3r (#40368) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amit még most észrevettem, hogy kicsit túl magas a LOD, mint azt eddig megszoktam! Erre van valami megoldás, egy kis mókolás vagy szoftver? :F

(#40373) Skimaster válasza Vanir (#40371) üzenetére


Skimaster
senior tag

Örülj neki,hogy ilyen ügyes voltál.... Gratulálok nagy zseni vagy! Látod mindenkinél nagy a boldogság.... Biztos most dagad a májad önmagadtól, menő csávó vagy, le a kalappal...

(#40374) #19617792 válasza SunMount3r (#40372) üzenetére


#19617792
törölt tag

tape fix, ilyesmit kell kísérletezned a Xornettel. nem maga a szenzor van letakarva, hanem a LED ami a szenzor által lefedett területet világítja meg.

[ Szerkesztve ]

(#40375) Vanir válasza Skimaster (#40373) üzenetére


Vanir
veterán

Bocsánat, hogy beletapostam a lelki világodba... :U Mellesleg akármit írtunk neked eddig (pedig az elején tényleg próbáltunk konstruktívak lenni) csak és kizárólag támadólag válaszoltál, úgyhogy told el a biciklit. :)

(#40376) Skimaster válasza Vanir (#40375) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem tapostál ne aggódj!Normális voltam az elején,viszont a lenéző "vegyél csak szar egeret stílusú " dumától nem tudok boldog lenni....lehetett volna ezt normálisa is közölni...és nem mindjárt lesajnálni....és én nem voltam támadó,csak ezek után...majd olvass vissza.A biciklit meg akkor tolom el,majd ha akarom,ha nem probléma. :F

Ja és nem neked írtam,ezért ha lehet ne válaszolj arra,ami nem neked szól.....ha lehet.Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40377) jaffa 2843 válasza Skimaster (#40376) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Lapos a kerék vagy miért nem ülsz fel rá? :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40378) #19617792 válasza jaffa 2843 (#40377) üzenetére


#19617792
törölt tag

(#40379) Skimaster válasza jaffa 2843 (#40377) üzenetére


Skimaster
senior tag

Bizony lapos!

(#40380) Vanir válasza Skimaster (#40376) üzenetére


Vanir
veterán

Akkor kinek írtad, ha nem nekem? Nem láttam direkt válasz címzést, tehát a topik olvasóinak címezted, és abba a körbe szerintem én is bele tartozom. :U
Nyamvadt egér plz. Beköszöntél, linkelted az egeredet, megpróbáltunk lebeszélni, majd közölted, hogy megrendelted.
Egyre jobban kiégek az embereken akik idetévednek, mondjuk még mindig nem te vagy a legdurvább eset. :DDD Részemről befejeztem a társalgást, mert nem mondanám produktívnak.

(#40381) Skimaster válasza Vanir (#40380) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az egerekről,mint eszközről általánosságban fogalmaztam,mint azt le is írtam később,hogy nekem ennyit nem ér(új egérről beszéltem,nem használtról),ez volt úgy látszik minden bűnöm....bocs,hogy lenyamvadtoztam az egereket!!!

(#40382) jaffa 2843 válasza Skimaster (#40381) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A keretedből is lehetett volna jó egeret venni egyébként. De nyilván az ilyen nem hallja meg az ember. :D (főleg ha már already made up his mind)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40383) naja válasza naja (#40348) üzenetére


naja
aktív tag

Elnézést, esetleg hülyeséget írtam, hogy erre nem tud senki semmit válaszolni?

(#40384) jaffa 2843 válasza naja (#40383) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

WMO.. Ennél RAW-abbat, olcsóbbat és jobbat nem fogsz találni. Rajzoláshoz meg alacsony érzékenység való, szóval dupla win.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40385) jookomak válasza naja (#40383) üzenetére


jookomak
őstag

Én a Logi g400s-t ajánlom. Ez közelít a legjobban arra, amit leírtál, merthogy olyan egér nincs.

(#40386) sagit válasza PR0JECTNR56 (#40367) üzenetére


sagit
addikt

Köszi, link mentve :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40387) naja válasza jaffa 2843 (#40384) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen. Esetleg akkor már IME 3.0? Csakhogy legyen már 5 buttonom. Vagy ez már megint csak nem lesz jó nekem valamiért?

Amúgy ez a 400 dpi azért rendesen izéli a csőrömet. El fogok aludni, amíg átér az egér a képernyő egyik sarkából a másikba...

jookomak: Köszi ezt is, megjegyzem. Amúgy miért nem létezik olyan, amit írtam? Mármint hol feszül a konfliktus a kívánságlistámban?

Ok, lassan kezdek rájönni, hogy nem biztos, hogy olcsó lesz. Szóval ha emelném a plafont a költségvetésen, akkor mi férne még be? Tehát akár 10e fölé.
thx

[ Szerkesztve ]

(#40388) jaffa 2843 válasza naja (#40387) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Innen nézz ki párat, aztán megtárgyaljuk őket.
Egyébként halk klikkes jó szenzoros egér nincs.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40389) PitLee válasza naja (#40387) üzenetére


PitLee
őstag

Vannak halk egerek (Nexus,Kinobo,Tuscani), de a szenzorjuk gagyi, van bennük egy ilyen kapcsoló ami halk, cserébe rövidebb az élettartama. Ha szeretsz bütykölni kicserélheted vagy az interneten keresel módot a normál miki halkítására (coffee filter mód kicsivel lejjebb a vazelin mód : )) ha nagyon zavar, ezek a halkítási módok menyire beváltak nem tudom esetleg még vannak ezek halkításra :DD , vagy hagyod a WoT-ot és az asszonyt ölelgeted :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40390) jaffa 2843 válasza PitLee (#40389) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

..vaaaagy asszony megy és játszhat éjjel ameddig szeretne. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40392) nyunyu válasza sagit (#40366) üzenetére


nyunyu
félisten

hol kellett volna egyébként nézni ?

Mondjuk a magyar kiralyi posta oldalan?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40393) phenomHUN válasza nyunyu (#40392) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Mondjuk ez csak sz*ros magyar posta küldeményekhez jó? :N

(#40394) nyunyu válasza PR0JECTNR56 (#40365) üzenetére


nyunyu
félisten

Már úton van feléd:

Ragszam mar letezik, de a posta meg nem vette fel az adott csomagot.
Gondolom az lenne a pickup allapot, onnantol kezdve indult el a csomag a cel fele.

Alibaban vett cuccaimat siman mutatta a magyar posta oldala, MIUTAN a szallito sikeresen feladta.
Ezt egyelore nem, mivel a kinai posta meg nem vette fel a csomagot.

Azt mondjuk nem tudom, hogy a kulfoldrol jovo cuccok tracking informacioit milyen gyakran frissitik az a forras orszag postajatol, el tudom kepzelni, hogy csak naponta egyszer szinkronizalnak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40395) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék egy egert venni, csak játékra kell, WOT-ra!
Mostani:[link] ez is jól szuperál, csak ezt meg tartanám potnak.
Nem szeretem a sok gombot, és nagy kezem van az egeremet
most karommal fogom. Az ár :F jó legyen, nem kell semmi extra,
2 gomb+görgő.
Tudnátok ajánlani?

(#40396) nyunyu válasza phenomHUN (#40393) üzenetére


nyunyu
félisten

Jol van, beneztem a destination: austriat, de nagyon :B

Gondolom akkor az osztrak posta nyomkovetojen kene keresni, de az sem talalja :DD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40397) mqm válasza #63761920 (#40395) üzenetére


mqm
senior tag

Használt jöhet? Esetleg EBay?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40398) #63761920 válasza mqm (#40397) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Ha jó!
És esetleg úgy alakul lehessen javítani!

(#40399) izee válasza #63761920 (#40398) üzenetére


izee
senior tag

Tökéletes válasz ;)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40400) sagit válasza sagit (#40386) üzenetére


sagit
addikt

Meg is jött ma! 9 nap/7 munkanap alatt. Az azért nem rossz szerintem. :C

Driverben mit érdemes állítgatni? LOL-ra használnám.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.