Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) Reven666


Reven666
újonc

Üdv mindenkinek.

A tanácsotokat szeretném kérni hogy milyen egeret vegyek ?

ASUS Gladius (P501-1A) néztem ki magamnak 20 000 ft környékén ti mit ajánlanátok ?
(Menne a laptophoz az is rog :D ) ha netán annyira nem vészes ár/érték arányban és nincs ennyiért sokkal jobb akkor nem nyúlok nagyon mellé ha ezt választom ?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Reven

[ Szerkesztve ]

(#40302) SP!T válasza Reven666 (#40301) üzenetére


SP!T
addikt

A Gladius szerintem király cucc. Már ha a nagy mérete megfelel neked. A gumírozása oldalt nekem nagyon csúszós volt (nem is értem...) és elég nehéz is szóval ez nekem elég nagy hátrány volt.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#40303) aram01 válasza #19617792 (#40297) üzenetére


aram01
nagyúr

Ezzel mi van? szétesett? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40304) #19617792 válasza aram01 (#40303) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez ilyen Transformers kondom-szökevény mutáns egér. ez a menő, ha nem érted, akkor n00b vagy. :DDD mert az, hogy állítható hátelem, ujjtámasz még ötletes, de jellemzően vasbetonkocka tömegű az ilyen egér...

(#40305) Melorin


Melorin
addikt

Szerintetek MX518 vagy G400s-t vegyek?
Tudtok mutatni megbízható eladót? (gondolom ebay-ről lehet csak venni)

(#40306) Vanir válasza Melorin (#40305) üzenetére


Vanir
veterán

Szerintünk már leírtuk neked korábban. :P
G400s - új, dobzos, nullperces, 14000 körül
MX518 - új, doboz nélkül, 12500 körül

G400s-ben nincs AS, az MX518-ban van. Kismillió alkatrész beszerezhető mindkettőhöz íbéjről, ha valami elromlana, bár szerintem nem fog egy jó pár évig. Mindkettő atom masszív, tartós, viszont az MX518-nak esélyes, hogy egy-másfél év után megtörik a kábel és disconnectelgetni fog az egér.

(#40307) Melorin válasza Vanir (#40306) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor nagyon ragaszkodtatok az MX500-asom gombcseréjéhez, nem igen tágítottatok a témától :D
Ezeket az eladókat találomra linkelted, vagy van tapasztalat velük kapcsolatban?

(#40308) Vanir válasza Melorin (#40307) üzenetére


Vanir
veterán

Új MX518-at csak ő árul emberi áron, a másiktól pedig rendeltem már.

[ Szerkesztve ]

(#40309) Reven666 válasza SP!T (#40302) üzenetére


Reven666
újonc

Köszi a választ akkor nem lövök mellé ha ASUS Gladius választom esetleg egy két alternatívát tudnátok ajánlani ? (hátha valamelyik jobban megtetszik és nem igazán szeretnék úgy venni egy egeret hogy kb csak egyet néztem meg :D )

(#40310) Melorin válasza Vanir (#40308) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, a G400s-t meg is rendeltem :)

(#40311) ZsákosBilbó válasza Melorin (#40310) üzenetére


ZsákosBilbó
csendes tag

Kb. egy hete használom, remek egér. Enyém is eBay-es, eredeti és hibátlan. Eddig nem bántam meg :)

(#40312) oliwwer


oliwwer
aktív tag

sziasztok!

CS GO-ra és általános használatra vennék egeret. Nem szeretem ha túl nagy méretű az egér és egy plusz oldalsó gomb jó ha van rajta. Ennyi igényem van kb. Árat nem tudom, 5k körül lehet valami értelmeset találni?

Köszi előre is..

(#40313) Fehercsoki válasza oliwwer (#40312) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Logitech g100s most 7k körül van a media marktban.

[ Szerkesztve ]

(#40314) Vanir válasza oliwwer (#40312) üzenetére


Vanir
veterán

Van most egy eladó DA3G Hardveraprón ócsóér. Meg G400 is picit drágábbért, bár az nagyobbacska.

(#40315) oliwwer válasza Vanir (#40314) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Újonnan valami ebben az ársávban?

(#40316) Szoszo94 válasza oliwwer (#40315) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az említett g100s. Illetve az ajánlóból az ebayes egerek, ha játszik a külföldi rendelés.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#40317) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok. Valakinek van komolyabb e-bay-es tapasztalata? Vettem már pár dolgot, de eddig nem volt gond, most viszont ápr. 7-én rendeltem meg egy egeret, de még mindig nem jött semmi.
Mi a szokásos "eljárás" ilyen esetben?

Erről lenne szó.
(Tudom, nem "gamer", szar szenzor, de a jelenlegi wireless A4technél biztos jobb, és casual gamingre lesz, wowozni, meg WOT-ozni)

...Szeretem leracsniztatni...

(#40318) mqm válasza Pete55555 (#40317) üzenetére


mqm
senior tag

Ebay-es topicban kérdezd meg szerintem.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40319) jaffa 2843 válasza Pete55555 (#40317) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Előfordul a csúszás. Általában amikor elkezdek nyugtalankodni, hogy merre van a cumó, akkor általában még azon a héten megérkezik. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40320) SP!T válasza Pete55555 (#40317) üzenetére


SP!T
addikt

Jelezd az eladónak. Fel fogja ajánlani lehet, hogy még esetleg várj egy kicsit. Várj még 1 hetet és refundold. De mindenképp jelezd az eladónak.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#40321) Pete55555 válasza SP!T (#40320) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi mindenkinek az infókat, közben utánanéztem az eladó által megadott honlapon a tracking numberrel, ez van kiírva utoljára: Debrecen 2 posta, Kézbesíthetetlen / Undeliverable, Kiegészítő információ: elveszett

Na most ez nálam kb. azt jelenti, hogy lenyúlták :W

Írtam az eladónak is, hogy nézzen utána és hogy ilyenkor mi van...

...Szeretem leracsniztatni...

(#40322) jaffa 2843 válasza Pete55555 (#40321) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A legegyszerűbb, hogy besétálsz a debreceni 2-es postára a tracking numberrel és megkérdezet hogy wtf van. :D

BTW, hogy a csöcsbe pittyentették le debrecenben ha nincs ott a csomag? :U

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40323) Evil Snowman válasza Pete55555 (#40321) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Tetves magyar posta. Még egy kikúrt levelet sem szívesen adok fel náluk. :(((

(#40324) Pete55555 válasza jaffa 2843 (#40322) üzenetére


Pete55555
addikt

Az lesz, csak 7-ig volt nyitva, már nem értem volna oda, de hnap meló után megyek verni az asztalt.
Az a baj, hogy jóhiszemű voltam, mert eddig minden megjött, és nem néztem jobban utána, hogy merre tart, csak most. Pedig elvileg már 29-én "eltűnt" :U

Ja, a srác válaszolt, mondta, hogy holnap megy ő is a postára, utána érdeklődik, és röviden-tömören, nem hagy cserben, szóval remélem a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#40325) aram01 válasza #19617792 (#40304) üzenetére


aram01
nagyúr

Fel kéne nőnöm az ilyen komoly holmikhoz :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40326) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok
Gigabyte M6880X lézeres vezetékes egér 3500-as árával vállalható otthonra netezni filmezni?
a mérete nagyon tetszik, kényelmes, illetve nekem kötelező a hüvelyujjnál az előre hátra gomb netezéshez

van más egér ilyen méretben ilyen áron jobb gombokkal és érzékelővel?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40327) Synthwave válasza TeeJay (#40326) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Netezni, filmezni. De ennyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40328) TeeJay válasza Synthwave (#40327) üzenetére


TeeJay
félisten

meg egy kis photoshop-ra is talán alkalmas lesz pláne DPI állítással
3500-ért nem egy drága egér, az M7700-as vezetéknélküli notebook Giga 4éve megy nálam és teljesen jó még de hamarosan lecserélem majd egy nagyobbra :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40329) CsMarc


CsMarc
tag

Sziasztok!

A Logitech M510-es egeremet szeretném cserélni egy komolyabbra, ebben szeretném a segítségeteket kérni. A formája egyébként bejött, de úgy gondolom lassan cserére érett.
Leginkább sok asztalos online pókerre szeretném majd használni az újat. Programozható gombokra annyira nincs szükségem, inkább az lenne a lényeg, hogy pontos, megbízható és kényelmes egér legyen, amelyik nem merül le soha.

Amikkel szemeztem:

-Logitech G400s
-Logitech G303
-Razer Deathadder

Melyiket ajánlanátok erre a célra leginkább? Esetleg más alternatíva szóba jöhet?

Ugyanehhez az egérhez tudnátok ajánlani egy jó kis egérpadot? Nem lenne baj, ha csuklótámaszos lenne.

Köszi a segítséget előre is.

(#40330) Pete55555


Pete55555
addikt

Jól látom, hogy ez csak valami logitech koppintás ? Ha nem, akkor lehet jó üzlet :U

...Szeretem leracsniztatni...

(#40331) kemotox válasza Pete55555 (#40330) üzenetére


kemotox
addikt

Fostos A4Tech.

[ Szerkesztve ]

(#40332) _-ORANGE-_ válasza kemotox (#40331) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Nahát, mintha hasonlítana vmire...

(#40333) izee válasza kemotox (#40331) üzenetére


izee
senior tag

A4-tech X6-80D, előző egerem. Mx518 koppintásnak néztem (és az). Sikerült 2k-ért vennem, ami keret maximuma volt.
Ma meg (bár az árak is felívelnek!) 4ezer meg 7ezer Ft-os (de jobb) egereken vagyok túl. Ezt tettétek velem :)) Befektetésnek megfelel, csak akinek nem célja kihasználni a tudását és kerete véges, azt próbáljuk megérteni, hogy ő (ha gyarapodni akar!) nem pont ebbe szeretne befektetni a meglévő mindennemű tőkéjéből. Bár tudom, neki is jobb lenne az élete egy jó egérrel, csak a szokásait is érdemes akkor már módosítani, hogy az egérnek ezt a precízségét jól kihasználja.
Gálvölgyi csinált egy poént azzal, hogy emberünk megvette a drága jó fotel-t és(!!) rendelt mellé egy igazi (lélegző) embert (reklám hatására), aki ki tudja használni. Merthogy emberünknek "nincs ideje" ülni benne, pedig olyan jó.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40334) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az miért van, hogy ha húzok egy ferde vonalat az egérrel photoshopban, akkor az lépcsős lesz? Ez az AS miatt lehet van egyáltalán ilyen az egeremben? Vagy netán driver?
Teljesen mindegy, hogy 400 vagy 1600 cpi-n próbálkozom. Minél lassabban húzom, annál rosszabb.
A4Tech x718f-ről van szó (állítólag Avago ADNS-3080 inside)

Kép mellékelve
Balra az első vonal a referencia, hogy milyen lenne a lépcső mentes vonal.
Úgy látom a JPG zúzda is "segít" a ronda vonalon, de a nagyításon azért jól látszik a szögletesség.

[ Szerkesztve ]

(#40335) #19617792 válasza naja (#40334) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez inkább a jitternek (zaj az érzékelésben és a feldolgozott mozgási adatokban) látszik, mint szándékos korrekcióknak (AS).

(#40336) izee válasza Synthwave (#39998) üzenetére


izee
senior tag

Clawz - SS kana V1, ha hihetünk akommentnek (yt). (thread)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40337) dobragab válasza naja (#40334) üzenetére


dobragab
addikt

Ez azért van, mert sz@r az egér. Elvileg alacsonyabb dpi-n jobb, és semmi köze sem az AS-hoz (az csak közel vízszintes/függőleges vonalnál lép közbe), sem a driverhez. Egyébként a jelenség valamennyire természetes, 1-1 pici lépcsőt a G400s-em is tud. (A natív felbontása 800 dpi, afelett természetes, hogy jitterel.)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40338) Anubris


Anubris
őstag

Logitech G502-t nem látom az ajánlott egerek között, csak az 500-at az itteni korábbi kommentek viszont viszonylag pozitívnak tűnnek vele kapcsolatban.
Mindenképp valami nagyobb, kényelmes egeret szeretnék. A Roccat Kone XTD-n a görgő hibáját nem sikerült javítani az évek alatt?

(#40339) Evil Snowman válasza Anubris (#40338) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

G502 benne van a jelenlegi ajánlott egér listában.

(#40340) Anubris válasza Evil Snowman (#40339) üzenetére


Anubris
őstag

Én csak az itteni összefoglalót néztem, köszi. :)

(#40341) Evil Snowman válasza Anubris (#40340) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Azóta már frissült a Goggle Docs-os doksival. Nincs mit. ;)

(#40342) Synthwave válasza Evil Snowman (#40341) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az külön projekt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40343) Evil Snowman válasza Synthwave (#40342) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Azt nem tudtam. :B De gondolom attól függetlenül még releváns. :)

[ Szerkesztve ]

(#40344) mqm


mqm
senior tag

Egy kis egér gyilkos játék csak nektek! :DD

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40345) salytmasztor válasza mqm (#40344) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Akkor már itt egy másik is ami a sok klikk után megkíméli a gombokat. Csak egérmozgatás + w + space kell hozzá. Vigyázat, addiktív lehet a cucc. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40346) mqm válasza salytmasztor (#40345) üzenetére


mqm
senior tag

Úr isten! :D :C

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#40347) kemotox válasza mqm (#40344) üzenetére


kemotox
addikt

Én ezt még a kongregate.com-om nyomtam nem keveset. Meg egy csomó ilyen clicker/idle játékot. Nem lesz az egérnek semmi baja, le kell csak tölteni az Auto Clickert :D
A gond ott kezdődött, hogy ezek a szarok megjelentek mobilra is... Inkább letöröltem őket mert már *NAGYON* fájtak az ujjaim :D

(#40348) naja


naja
aktív tag

Akkor új megközelítésből újra az egészet:
Keresnék egeret, leginkább munka (rajzoláshoz), másodlagosan WoT-hoz. Ezekszerint ami fontos lenne:
-pontos - minél inkább raw adatokkal dolgozzon, interpolálás, AS stb. mentesen
-kis úton jár - valószínűleg nagy felbontás kellene (?), mert az OSX miatt csak a 125 Hz poll.ráta játszik (már ha jól tudom nem lehet feljebb vinni, de lehet tévedek ismét),
-min 5 csendes button - éjjeli WoT-ozásra ne ébredjen fel a család,
-ujjas/karmos fogáshoz,
-a görgő és a gombja strapabíró legyen, mert sokat használom (általába véve strapabíró legyen nem szeretnék mikrokapcsolókat forrasztgatni pár évente az amúgy elnyűhetetlen egéren),
-minél olcsóbb - tehát ne az über-bespeedezett-fps-huszárt-is-követő kategóriából ajánljatok, ha lehet ilyet kérni. Persze ha indokolt, mert a fentebb leírtak egyszerűen nem igazak semelyik "irodaibb" verzióra, akkor meghajolok.

(#40349) Wayne válasza naja (#40348) üzenetére


Wayne
aktív tag

[link] Igaz nem az olcsó kategória, de kellően kicsi a fogásodhoz, 5 gombos, 10+ egerem közül messze a leghalkabb... Én kb 5 évig használtam az enyémet, kábelt kellene cserélni rajta, mert az usb disconnectelget :) Igazából én is erősen gondolkozom rajta, csak hogy legyen tartalékba, amíg elérhető :D

[ Szerkesztve ]

(#40350) Pete55555


Pete55555
addikt

GAMER egér

"5700 DPI, hogy minden játék simán fusson vele"

Priceless :D

...Szeretem leracsniztatni...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.