Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) dobragab válasza hoffman_ (#40699) üzenetére


dobragab
addikt

M510-et bő fél éve használom 2 helyett 1 ceruzaelemmel, eddig semmi baja, le se merült.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#40702) hoffman_ válasza dobragab (#40701) üzenetére


hoffman_
nagyúr

remek hír. így egy elemmel egészen más egerészni, még kényelmesebb. köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40703) Vanir válasza Joe Swanson (#40693) üzenetére


Vanir
veterán

A ZA széria igencsak jól sikeredett, jó választás lehet. :)

Melorin: Passzolom. Én még várnék vele.

(#40704) Joe Swanson válasza Vanir (#40703) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Mennyire lehet attól tartani, hogy leválik a gumi?

(#40705) Vanir válasza Joe Swanson (#40704) üzenetére


Vanir
veterán

Nem gumírozott, úgyhogy egyáltalán nem kell tartani tőle.

(#40706) Joe Swanson válasza Vanir (#40705) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Pedig nagyon úgy néz ki, mint ha gumírozott lenne. Csak szimpla matt fekete?

(#40707) Vanir válasza Joe Swanson (#40706) üzenetére


Vanir
veterán

Így van.

(#40708) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szeretném a Xornet-em DPI állító gombjait beprogramozni másra (mivel fix. 2000DPI-n nekem most mindenre jó), mondjuk copy-ra meg paste-re. Van erre lehetőség egy külön programmal (Win7)? Ezt az X-mouse-ot dobja ki a gugli elsőnek: [link], vagy van valami sokaknak bevált ami ennél ajánlottabb? :F

(A Xornet-nek ugye alapból nincs ilyen driver-e...)

A válaszokat köszi! :)

(#40709) jaffa 2843 válasza SunMount3r (#40708) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valószínűleg az egy dedikált DPI gomb, tehát nem fogod tudni állítani. Az a jel nem megy el gépig.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40710) SunMount3r válasza jaffa 2843 (#40709) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

:(

Hát akkor ez van, mindenesetre jó tudni, hogy vannak ilyen gombok is...

THX!

[ Szerkesztve ]

(#40711) felh003


felh003
csendes tag

Sziasztok!

Új egeret keresnék, mert a régi A4TECH X-710BH-m sajnos meghalt. A régi egeret azt hiszem fixen a 2. beállított fokozaton használtam mindenre (játék,internet), ami azt hiszem 800 CPI volt. Szerettem és megszoktam ezt az egeret az 5 év alatt amíg használtam (soha nem is volt más egerem), de most mindenképpen cserélni kell. Az új jelöltnek is intenzív játékra kell számítania, és sokfélére: BF3, WoW, különböző multiplayerek (Ghost Recon Phantoms, War Thunder) Skyrim, Dragon Age, GTA, magyarán stratégiákon kívül szinte bármire. Miután a régivel teljesen elégedett voltam, szívesen vennék újra A4TECH-et, főleg az ára miatt is, nem tudom, a 710-es széria újabb tagjai mennyire ajánlottak. Fontos, hogy az egérnek USB-vel kell csatlakoznia. Ti mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#40712) SunMount3r válasza SunMount3r (#40708) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Talán nem elvetendő 5-let, hogy az összefoglalóba is bele lehetne rakni (mondjuk láb jegyzettként, vagy hasonló), hogy vannak olyan egerek (főleg amikhez nem jár külön szoftver), amiknél a "dedikált" DPI állító gombok nem konfigurálhatóak külön, még egy 3rd party programmal sem...

Engem azért annyira nem zavar (nekem a plussz 2 oldalsó gomb volt a lényeg), de részben annak a tudatában éltem, hogy van erre lehetőség és nem tudtam, hogy a néha a DPI gombok, csak hardveresen működnek és nem lehet őket szoftverből "átmappolni"... Szerintem még sokan vannak így, ha épp olyan egeret nézetek ki és nekik lehet ez egy hasznos infó is, hogy erről is tájékozódjanak előtte, ha ez fontos nekik...

[ Szerkesztve ]

(#40714) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Új egér vásárlása előtt állok. Jelenleg egy gigabyte M6880-at használok, de a bal egérgomb duplán érzékel. Kb. az összes egerem így halt meg eddig ( logitech mx 1000, razer deathadder, + néhány olcsóbb ). Nagyon elegem van már ebből a hibából. Olyan egeret szeretnék ami hosszú évekig bírja a kiképzést.
Palmos fogásom van és kicsi tenyerem. Az eddgi kiszemeltjeim:

Logitech g400s
Logitech g402
Roccat kone pure military

Mindenféle játékkal használnám. Melyiket vegyem szerintetek?

(#40715) Synthwave válasza Xbean (#40714) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hosszú évekig akarod, hogy ne kelljen mikrokapcsolót cserélni (mert csak ennyi a hiba javítása), de olyan egereket sorolsz fel, amik nemrég kerültek piacra. Nem látunk a jövőbe.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40716) Xbean válasza Synthwave (#40715) üzenetére


Xbean
tag

Igaz, de egyeni velemenyekre is kivancsi vagyok a minosegrol illetoen.

(#40717) Vanir válasza Xbean (#40714) üzenetére


Vanir
veterán

A KPM jó lehet, én legalábbis azt választanám. Ha meghal a mikrokapcsoló esetleg, akkor kb. 2000 Forintból meg lehet javíttatni.

(#40718) hardy555


hardy555
tag

Üdv emberek :)

Egeret váltanék. Kikötés :
-szimmetrikus forma
-jó szenzor
-a formábol kiderül, hogy claw grip-re lesz

Kinéztem magamnak a Zowie FK2-őt. Erről mi a vélemény ? Illetve mit ajánlotok még ? :)

Köszönöm :D

[ Szerkesztve ]

★ Work Hard Play Hard ★

(#40719) Vanir válasza hardy555 (#40718) üzenetére


Vanir
veterán

FK2 jó választás lehet, vagy a ZA11/12/13 kézmérettől függően.

(#40720) hoffman_ válasza Synthwave (#40715) üzenetére


hoffman_
nagyúr

erre a mikrokapcsolós mizériára reflektálnék, mert most úton-útfélen ez jön szembe. mégis mennyit kéne kibírnia ezeknek a vackoknak? gyakorlatilag a csúcsegerekben is, meg a régi, általatok közkedvelt pro egerekben is rendre fossák el magukat. oké, hogy cserélhető, de mégis, mennyi az a limit, amit bírnia kell egy ilyen kapcsolónak? továbbra is lekopogom a Diamondback Plasmám, mert még mindig nem jelentkezett a probléma, de már 7 éves az egér, napi 4-6 órát van használatban, ha átlagolok és kb. 4 éven keresztül hardcore játékot is kapott, több ezer órát. szóval ennyire mázlis vagyok?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40721) felh003 válasza felh003 (#40711) üzenetére


felh003
csendes tag

Sziasztok!
Erre tudnátok valamit mondani? Még egy paraméter, palm grip-re alkalmas egeret keresek.
Előre is köszi! :R

(#40722) #19617792 válasza hoffman_ (#40720) üzenetére


#19617792
törölt tag

a kapcsolóra a gyártó megadja hogy mennyi kattintás a norma, a japán modellek doksijában 1 millió 'klikket' olvastam. a kínai gyengébb minőségű típusok ennél kevesebbet (talán fél millió?) bírnak, de persze van olyan kínai, amire ráhaluznak egy 5-20 millió klikket (hisszük, ha látjuk?)... hogy ez hány év használatot jelent? az már felhasználás függő, van, akinek 2-3 év alatt elhasználódik, és van, akinek több év kell. hardcore játék alatt sem mindegy mit játszol, mert pl. egy kiadós MOBA csatározás alatt percenként több a klikk, mint a pulzusod. :DDD míg mondjuk egy taktikus FPS-ben, pl. Arma-ban jóval kevesebbet klikkelsz. mindkettőt lehet 'hardcore' nyomni. meg gondolom az se lehet mindegy, hogy mikor klikkelsz hogyan klikkelsz, kis erővel, vagy kb. átküldöd a kapcsolót a NYÁKon...
addig örülj neki, amíg nincs ez a probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#40723) hoffman_ válasza #19617792 (#40722) üzenetére


hoffman_
nagyúr

túl komplex a felhasználás, hogy egzakt meg lehessen adni, jogos. örülök is, szó nincs erről (azért egy pár omron meg egy másik DB bent van a szekrényben).

ha ezeket a számokat tudom előre, akkor felírom a kattintásokat... :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40724) Bicskás válasza bbdzyx (#40653) üzenetére


Bicskás
tag

Nagyra becsüllek, mert te voltál aki legalább válaszolt. :R

De az a topik halott... :(

(#40725) nyunyu válasza #19617792 (#40722) üzenetére


nyunyu
félisten

Leggagyibb kinaira is 3M-et irnak, legujabb 'gamer' szeriakra mar 20M klikket marketingelnek.

Kozben az 1M kattra specifikalt japan Omron korberohogi oket tartossagra, mivel masfelszer annyi anyag van benne.

Atlagos hasznalatnal nalam 2.5-2.75 evet birtak a kinaiak, japanok minimum 4-et.
Mondjuk MOBAt utoljara kb. 10 eve jatszottam (classic DOTA, nem all-star!), FPSek sem a kedvenceim.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40726) TeebyKay válasza nyunyu (#40725) üzenetére


TeebyKay
őstag

mégis elég gyakori bizonyos egér típusoknál, hogy akár 1-2 hónap után bedöglik a kapcsoló, ott eleve az egész sorozat szériahibás?

(#40727) nyunyu válasza TeebyKay (#40726) üzenetére


nyunyu
félisten

Azokbol jellemzoen a kinai Omron is ki van sporolva.

Legalabbis eddig egyik D2FC-F-7N-mel szerelt L egerem sem ment ilyen hamar tonkre, de a melohelyen ramsozott gagyibajt 7000-et sem a D2F-J01F miatt vagtam ki masfel ev utan, hanem mert elegem lett a szar szenzorabol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40728) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Lenne egy kérdésem: a G402 akkor most optikai vagy lézer? Próbálok kutakodni utánna, de nem találok egyértelmű forrást...

(#40729) Addel válasza SunMount3r (#40728) üzenetére


Addel
senior tag

Infra

(#40730) Addel válasza Addel (#40729) üzenetére


Addel
senior tag

Mármint sima led, vagyis nem lézer.

(#40732) bbdzyx válasza #46372352 (#40731) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Enotus, de sokra nem mész vele.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#40734) jaffa 2843 válasza #46372352 (#40733) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40735) sagit válasza #19617792 (#40722) üzenetére


sagit
addikt

Egy nap lolozassal 100k klikk ment a deathadderbe xD

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40736) kemotox válasza sagit (#40735) üzenetére


kemotox
addikt

Jézus faxa... És gondolj bele, van aki ennél durvábban tolja. Gondolok itt az 84758475 APM-es kis csíkszeműekre akik napi 25 órát játszanak. Így már nem is tűnik olyan soknak az a 3-4-5 millió klikk élettartam. 10 ilyen "pihenős" nap alatt megvan az egy milla. Tegyük fel hetente nyomsz egy ilyen napot, a maradék 6 napban pedig mondjuk összesen ennyi klikket. 200k / hét. 5 milla megvan 25 hét alatt, nagggyon durván felfele kerekítve (beleszámolva mondjuk a kirándulásokat, áramszüneteket, meg mindenféle dolgokat) kijön 7 hónap.

Ha már így szóba jött mostanság többször is a kapcsoló-élettartam.

Azért, hogy 4-5 évet kibírjon egy kapcsoló, vagy valami szuperkriptonitból kell készülnie, vagy nagyon lajtos netezésre kell használni az egeret.

Gondoljatok bele, szegény kis törékeny lélek hogy szét van nyomkodva nap, mint nap... Nem csodálom, hogy ily hamar feladja a küzdelmet, és az örök klikkelőmezőkre távozik...

[ Szerkesztve ]

(#40737) TeebyKay válasza kemotox (#40736) üzenetére


TeebyKay
őstag

Eljött az ideje a magyar vasbetonból készült mikrokapcsoló szabadalmaztatásának. 30 évet és két atomtámadást kibír, és elfér akár egy kisebb sportpályán is.

(#40738) PitLee


PitLee
őstag

Nálam se a bal klikk fog tönkre menni elsőnek :DDD #39412 2015-04-26

(#40739) PitLee válasza TeebyKay (#40737) üzenetére


PitLee
őstag

Mindenre van megoldás :D

( az indok amiért született már nem olyan mulatságos sajnos)

(#40740) Synthwave válasza PitLee (#40739) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem is RSI-m van, de az életben nem használnék ilyet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40741) Synthwave válasza hoffman_ (#40720) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem. Az elsőgenes DB-k legendásan tartósak. Mint ahogy a legtöbb "régi" egér.

Nekem nem sűrűn voltak gondjaim a kapcsolókkal az elmúlt ~10 évben, pedig napi átlag 12 óra használat és játék is van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40742) izee válasza Synthwave (#40741) üzenetére


izee
senior tag

Az nem mindegy, hogy közben 2-3-4-5...esetleg 12 egered volt használatban.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40743) Synthwave válasza izee (#40742) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Általában 1.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40744) izee


izee
senior tag

Megmért egereket teszek be.


ASUS ROG Gladius


ASUS ROG Sica


ASUS Strix Claw


CM Storm Alcor


Razer DeathAdder Chroma


Zowie EC1-A

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#40745) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Hosszas válogatás után megvettem a Logitech G502-őt. Nem olyan letisztult külsejű mint amit szerettem volna, de 20k-ig bezárólag ez volt az a típus ami a legkevesebb anyagminőségi problémával rendelkezik. Az anyagok rendben vannak, matt felületű műanyag dominál, oldalt pedig gumírozott. Összeszerelés minősége is megfelelő, bár nekem kicsit "törékenynek tűnik", de nem lötyög vagy ropog rajta semmi. Gombkiosztás szokni kell, de minden kellemesen kattan és jól reagál. A letölthető szoftver átlátható és rengeteg funkciót kínál. Nagyobb tenyerűeknek nem ajánlom. Nekem nem nagy és így méretben pont jó. Az optika is jól teszi a dolgát, GX800-am után jelentős a különbség (átmeneti Dell egeremhez képest meg főleg :DDD). Egyedüli negatívum, hogy a hyperglide tesztek és tapasztalatok alapján hamar leválik, de itt hardveraprón könnyű beszerezni, akár méretre vágottat is.

Összességében meg vagyok elégedve az egérrel, jó döntés volt. Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#40746) Anubris válasza CsonkaImo (#40745) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

amit itt többen írtak, hogy az átlagnál nehezebb az egér, ezt mennyire érzed Te problémásnak?

(#40747) PitLee


PitLee
őstag

Tesoro új egereire kíváncsi leszek mit tartalmaznak belül. (azért az érdekes, hogy amióta kicsit többet foglalkoztak az e sporttal ahol a gamerek az öreg Microsoft egerekkel vagy annak "klónjaival" nyomulnak rájöttek, hogy a csili-vili fúúde dizájn nem nyerő és beálltak a sorba)
Az ötből kettő.
H6L_PDT_C
H3L_PDT_A

(#40748) kemotox válasza PitLee (#40747) üzenetére


kemotox
addikt

Az első a Logi MX518 és társaira emlékeztet. Oldalsó gombok alatt jó nagy mélyedés a hüvelykujjnak, az alja pedig ugyanúgy van "lecsapva". Másik meg tiszta SS így első ránézésre. De szépnek tényleg szépek amúgy, sőt.

(#40749) PR0JECTNR56 válasza kemotox (#40748) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az elsőről nekem is az ugrott be, hogy az MX518 és a Deathadder 3.5g szerelemgyerekét hozták össze.

(#40750) bbdzyx válasza PitLee (#40747) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Amikor a más hardwareket gyártók beszállnak az egériparba, az legtöbbször nem sül el túl fényesen.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.