Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) Kasya válasza copass (#67336) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ne is mondd :D. Viszket a tenyerem (fokent a kivancsisag es az osszerakas elmenye miatt), de mindig visszafogom mgam...

(#67352) copass válasza Kasya (#67351) üzenetére


copass
veterán

én is mindig ezt mondom. tavaly csak egy gagyi SA keycapet vettem, majd ezen jól berágtam és vettem egy Keychron K8-at + MT3 susuwatari-t! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67353) Archttila válasza copass (#67352) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

copass, a gyari szivacs mod-ot be tudnad nekem linkelni?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67354) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most jöttem rá, hogy én tegnap szétszedésnél rossz helyen fogtam rá a switch-re. :( :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67355) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Olyan kb. 40 ezer.
2.Használt szóba jöhet?
Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Asus Strix Tactic Pro
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél?
Magyar, vagy amin a nagy enter helyezkedik el. (igazából a nagy enter a lényeg)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Normált, numpadosat, de meghallgatok mást is.
9.Extra igények
RGB, vagy legalább 1 színen világítson.

PSN: salieven

(#67356) sanya53


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni billentyűzet vásárláshoz.
1.Mekkora összeget szánsz rá? 40-60k
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? A tartalék Geniuszt mert tönkre mentek a kapcsolók a Logitech 910 billentyűzetemen.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játékra
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus
6.Van konkrét modell, ami tetszik? VARMILO, STEELSERIES, ROCCAT, DUCKY, CORSAIR
7.Milyen kiosztást szeretnél? magyar, angol

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Mindegy
9.Extra igények: - Világítás, vezetékes, ergonomikus

Köszönöm a válaszokat. :R

(#67357) Rick3D


Rick3D
senior tag

Hali,
Készítettem egy billt varmilo-n és érdekelne a véleményetek, főleg a switch kiosztásról. Ez az első alkalom amikor mixelek több switcht egy billben.

Programozáshoz és játékra lesz.





Mit gondoltok ?

(#67358) nuke7 válasza Rick3D (#67357) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem gépelni szörnyű lehet inkonzisztens switcheken :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#67359) Rick3D válasza nuke7 (#67358) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nekem is pont ez jutott eszembe :F Lehet az egészet silent red-re kellene váltanom. Szívesen fogadnék tanácsot tapasztaltabbaktól :D

[ Szerkesztve ]

(#67360) Kasya válasza Rick3D (#67359) üzenetére


Kasya
nagyúr

Én, aki a lineart szeretem minden celra, azt javasolnam. A clicky/linear kozt szvsz a legjobb, ha magad dontesz, sajat preferencia alapjan.

En kulonbozo switcheket csak akkor hasznalnek, ha lenne NumPad a billentyuzeten.

(#67361) nyunyu válasza Rick3D (#67357) üzenetére


nyunyu
félisten

Szép-szép a custom konfigurátoruk, de vajon le is akarják gyártani? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67362) Molydeus válasza nyunyu (#67361) üzenetére


Molydeus
senior tag

Tervezni attól még jó a konfigurátor. Ikkiből szerintem is hamarabb lesz meg egy ilyen egyedi darab, mint a Miya-ból, pedig abból sincs sűrűn GB.:)
Lehet még egyáltalán ISO-s MIYA-t kapni?
Amit találtam, az mind ANSI.

@Rick3D
Csak a funkcionalitás miatt, ha használsz F billentyűket és nem vakon gépelsz, akkor a számsorban a 5..8 lehetne sötét szürke és/vagy az 1..4 plusz a 9..ó fehér. És akkor egyszerűsítettél az életeden, ha esetleg belevágsz egy ilyen hibrid kupak készlet összegyűjtésébe.
A kék kapcsolóknál mi a megfontolás? Lehet, hogy egy a barnákhoz képest erősebb rugóval ellátott taktilis switch jobb lenne helyettük érzetre és hangban is.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67363) Domonkos válasza Rick3D (#67357) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ebben a legjobb az az, hogy nem nekem kell majd hasznalnom. :D
En sem kavarnam a kapcsolokat. Foleg nem ennyire. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#67364) nyunyu válasza Molydeus (#67362) üzenetére


nyunyu
félisten

Hangilag az MX Blue kevésbé fáj, mint a Gateron/Outemu/Kailh Blue, mivel finomabban ketyeg náluk, nem kattan akkorát (ütvefúró vs légkalapács)
Viszont játékra nagyon nem jó a hiszterézise miatt: nagyon elválik egymástól az érzékelési és a resetelési pont.
Másik hármat könnyebben lehet spamelni, újranyomás előtt nem kell olyan magasan visszaengedni.

Rugóilag az MX Blue puhább, 55gr körüli bottom-outtal bír, míg a többiek 60gr körüliek.

Mondjuk az MX Bluet én csak a Cherry 1000-ben használtam, amiben nem volt plate sem.
Bezzeg a kiciócó acélbetétes, outemus kínai TKL-től az egész irodaház felébredt volna.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67365) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Na megjött a logi mx keys. Pár napja használom.
Szerintem baszott jó bill. Nagyon el van ez találva.
Végül német kiosztású lett....
De nem nagyon érdekel, már reflexből megy, hogy hol vannak az ékezetes cuccok.....
Ajánlom mindenkinek. Itt az apróban van jó áron ha valaki kedvet kapna..... (Ha még van.)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#67366) Molydeus válasza nyunyu (#67364) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, az megvan, hogy a cherry kékek barátságosabbak. Távoli terv, hogy egyszer ki próbálom majd hosszabban is valamilyen bill.-ben egy olyan időszakban, amikor sok doksit kell írnom, persze szigorúan HO-ban. :)
Inkább azt nem tudtam kitalálni, hogy miért tervezi be Rick3D, ha amúgy mindenhol barnát használna a WASD blokkot leszámítva. Az Entert meg a BackSpace-t még értem is valahol, de
a Rshift meg a többi egyelőre nincs meg.

M.

(#67367) Jorus válasza Molydeus (#67366) üzenetére


Jorus
nagyúr

MX Bluenak ház nélkül nagyon finom, halkan gyöngyöző hangja van, semmi kattogás, olyan, mint ha egy kis rizslabdát morzsikálnál. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67368) Rick3D válasza nyunyu (#67361) üzenetére


Rick3D
senior tag

Szerintem elég lóvét kérnek el érte, hogy le akarják gyártani :D
#67362Molydeus: Imádom a kék cherry switcheket , a hangját és nagyobb erőt kell kifejteni. Elméletben jól passzolna ahova raktam őket enter,esc stb...

Switchek mixelését még akkor átgondolom. Viszont így nem tudom mitévő legyek. Volt szerencsém hosszabb távon tesztelni red majd blue switches cherry mx billeket. A pirosat lecseréltem mert az érzékenysége játékokon kívül valahogy nem tudtam megszokni, utána jött a kék amit imádtam viszont játékokra katasztrófa ... Így lett végül brown amit még a mai napig használok, játékra és munkára is.

(#67369) dqdb válasza Rick3D (#67368) üzenetére


dqdb
nagyúr

Használtál már F-sor nélküli billentyűzetet? Azért kérdezem, mert a gyártók előszeretettel a bal felső sarokba teszik az Esc billentyűt, ami angol kiosztásnál teljesen rendben van, de magyarnál ez azzal jár, hogy a 0 kerül Fn rétegre.

Switchek mixelését még akkor átgondolom.
A clicky részek még oké, de a piros és barna keverése gépeléskor nagyon zavaró lesz. F-sorra használtam már másfajta kapcsolót (mert kifogytam), és sokan használnak space-re nehezebb kapcsolót, de az alfanumerikus részt nem jó összekeverni szerintem.

A pirosat lecseréltem mert az érzékenysége játékokon kívül valahogy nem tudtam megszokni, utána jött a kék amit imádtam viszont játékokra katasztrófa.
Ott van még a fekete, az a pirosnál nehezebb, az érzékeléshez kicsit kisebb erőt kell kifejteni, mint kéknél, de a bottom outhoz többet.

Vagy ott van a választható kapcsolók között könnyű clickyben a Kailh Box White, közepesben a Jade és nehézben a Navy. Fülnek szebb hang, kellemesebb taktiliis hupli, és nincsen a nyunyu által említett hiszterézis sem.

A VA68M előnye, hogy létezik hozzá open source PCB, szóval ha nem jön be a kapcsoló, de a kiosztás igen, akkor ki lehet cserélni a belét, mellékhatásként QMK támogatást is kapsz, amivel úgy konfigurálod a kiosztást, ahogyan jól esik. VIA támogatást nem látok, azaz a kényelmes GUI-n konfigurálás nem elérhető addig, amíg valaki meg nem csinálja hozzá a leírófájlt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67370) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Olyan egér és billentyűzet kombót keresek, ami több géphez (esetemben egy PC és egy dell laptop) csatlakoztatható és 1 gombbal tudok váltani köztük.
Példaként, amint találtam: Rapoo 9900M
Ez kinézetre és felhasználás tekintetében is tetszik.
Csak munkára kell, gépelek rajta, nem gond, hogy ilyen slim kialakítású.
Esetleg ha van billentyűzet világítás az előny lenne, de nem kötelező feltétel.
Árban is ez a 25k körüli ár lenne a max, ha olcsóbb, az ugye előny :)
Jelenleg egy CK550-esem van egy Roccat Tyon egérrel, és egy USB swicthet használok, de azzal több problémám is van:
- Mind a PC-t, mint a Laptopot "ébren tartja", ha arra van kapcsolva a bemenet.
- Külső tápot most kap egy mobil töltőről, de a laptop esetében még mindig random villog a billentyűzet, olyan mintha eldobná majd újra csatlakoztatná magát, ezt főleg a laptopnál csinálja.
- Kényelmetlen mindig a switch gombjához nyúlni a váltáshoz.
- Nem vagyok meggyőződve róla, hogy a PC-n játék közben nem okoz némi késést az eszköz.
- Amúgy erről van szó: Ugreen
Előre is köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67371) Molydeus válasza Tsebacsi (#67370) üzenetére


Molydeus
senior tag

Több megoldás is van erre.
Ha amúgy elégedett vagy a CK550-nel, akkor esetleg egy KVM-re cserélheted az uGreent.
Ugyanezt a setupot (asztali, Dell noti és CK550, később CK530 a közelmúltig) használtam ezzel a kapcsolóval.
A bill. és az egér mellett egy közös monitort is rá tudsz kötni (4K@60Hz-ig felbontásig jó), illetve van még egy szabad USB portja. Van gombja is, de a ScrollLock+ScrollLock+1 ill. 2 billentyű kombóval is lehet váltani a noti és a gép között. Én ezt a kombót makróztam az F11 és F12 gombokra a CK-kon, így egyetlen gombnyomással váltok. Saját tápja van és elég áramot ad le a CK-nak, hogy menjen a világítás. Van pár nyűgje, de amúgy használható. Van más alternatíva is hasonló KVM-re pl. az Ali-n.

A másik lehetőség, 9900M-hez hasonló, Bluetoothon és/vagy 2.4GHz-es csatolóval működő billencs. A 9900M-ről nemrég volt szó. Ezen az eszközök közötti váltást a billentyűzet alján lévő gombbal lehet kapcsolni, ami a tapasztalatok alapján kényelmetlen. Billentyű kombinációval sajnos nem megy a váltás. Viszont szintén a Rapootól a 9300M és a 9000M már tud kombinációval váltani (Fn+1, 2, 3 vagy 4, utóbbi a 2.4GHz). Világításuk nincs. A hozzájuk adott egerek egyszerűek, egyik sem csúcs minőség, de nagyon halkak. A 9300M-é kicsit laposabb, mint amit a legtöbben kényelmesnek tartanának, érdekes, hogy a kisebb és olcsóbb 9000M-hez jobb formájú jár.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67372) nuke7 válasza Tsebacsi (#67370) üzenetére


nuke7
veterán

én ennek az usb 2.0 változatát használtam/használom, billentyűzetet külső táp nélkül tudja etetni (redragon kumara) külső táppal (még egy usb a laptopról) pedig az egérrel együtt is jól lehetett váltani... :U

#67371Molydeus: mik a nyűgjei ..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#67373) Molydeus válasza nuke7 (#67372) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ami a mai napig megmaradt a kezdeti kiismerési fázis után:
- Van saját tápja, de ki/be kapcsoló gombja nincs, emiatt a rákötött bill., egér, stb világítása folyamatosan megy, akkor is, ha nincs bekapcsolva egyik gép sem.
- A hotkey kombóknál a CK-knál csak a numpados számokat fogadja el, az alfák feletti számsorét nem ette. Ezt úgy hidaltam át a CK530-on, hogy csináltam egy-egy makrót az F11-re és F12-re a párhuzamosan rákötött CK550 NumPadjával. Érdekes, de a GMMK TKL-en gond nélkül megy az alfák feletti számokkal is.
- Olyan mintha lenne egy default sorrend a bekapcsolásra és gépek felőli USB aljzatokra. Valamiért azt szereti, ha az asztali gép és a noti még azelőtt rá van kötve, mielőtt bármelyiket bekapcsolnám. Ha a noti volt utoljára kikapcsolva előző alkalommal és után a desktop bekapcsoláskor a noti nincs rákötve (nem kell, hogy be is legyen kapcsolva), akkor hiába váltok át a desktopra, a gép felé nem él a billentyűzet (az egér ilyenkor is jó). Ilyenkor kikapcsolom a desktopot, rákötöm a notit és újra bekapcsolom az asztalit. Az sem jó, ha mindkettő rá van kötve, de a notival kezdek, ilyenkor a desktop szintén nem látja a billencset.
Viszont ha már mindenkét gép be van kapcsolva a jó sorrendben, akkor bármelyiket ki és vissza lehet kapcsolni, rendben fog menni. Akkor sincs gond, ha az előző kikapcsolásoknál a desktop volt az utolsó, amit kilőttem.
- A ControlPad-et a 3. "kimenő" USB slot-ban alapesetben nem ismeri fel a notebook. Ez inkább win probléma lesz és úgy tűnik van valami köze a MasterPlus-hoz is, de még nem jöttem rá, hogy mi, mert ha közvetlenül rákötöm a notira és felismertetem a progival, majd utána visszarakom a KVM-re, akkor megy. :F
Az biztos, hogy áramot is csak akkor ad a ControlPad világításához a KVM, ha be van kapcsolva az asztali. Mondjuk így legalább nem világít éjszaka feleslegesen.

A sorrendes a legbosszantóbb, de most már hozzászoktam és ha a desktopból lépek ki utoljára és azzal is kezdek, akkor a notitól függetlenül mindig megy.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67374) Tsebacsi válasza Molydeus (#67373) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Ezek alapján a KVM-et inkább hagynám és a Rapoo nyerne. Úgyis csak melóra kell, játékhoz meg ott a CK. Gondolom a Pc nem sír majd hogy néha 2 bill és egér lesz rá dugva.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67375) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok.. Tanácsot szeretnék kérni hogy ti milyen mechanikus/fél mechanikus vagy hagyományos billentyűzetet ajánlotok? Jelenleg egy Genius GX billentyűzetet használok.. Problémám az vele de nem tudom hogy az összes többi féle fajta billyentyűzet esetén meg van e hogy nem olyan használni mint a laptop billentyűzetét ahhoz képest nyúlósabb ragadósabb hatást kelt illetve "szűkösebb" is... Fontos lenne a hagyományos kinézet tehát legyen minden rajta mint a sarki boltban kapható verziók esetén... Salamon töke effek nem lényeg fontos..Árban konkrét elképzelésem nincsen mivel nem tudom hogy lehet e ilyet találni és ha igen milyen áron mennek de jó lenne ha minnél olcsóbban úsznám meg új vagy használt mindegy csak jó legyen...Előre is köszönöm a segítséget

(#67376) nuke7 válasza Molydeus (#67373) üzenetére


nuke7
veterán

Minden billentyűzettel figyelni kell a sorrendre..? Mert így lehet h maradok a sima USB switch-nel és a monitoron váltok inputot :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#67377) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok, a kérdésem még mindig a következő, aki tudja a választ kérem ne tartsa magában:

A Ducky billentyűzetek még mindig ABS kupakosak, ha magyar a kiosztás?

Shine 7-em van magyar, ABS, de már fényesedik, plusz kisebbet is szeretnék, ONE 2 TKL-ben vagy One 3 TKL-ben gondolkozom, de nem derül ki a leírásából, hogy ABS vagy PBT a kupak a magyar verzión.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#67378) Kasya válasza Redplee (#67377) üzenetére


Kasya
nagyúr

A magyar továbbra is ABS.

(#67379) deserer


deserer
újonc

Sziasztok
A segítségetekre lenne szükségem tapasztalataitokra új billentyűzet vásárlásához:
1.Mekkora összeget szánsz rá? 20-35 ezer
2.Használt szóba jöhet? új inkább
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? laptopét (HP elitebook), valamin egy dell vezetékes volt (kb. 5000 forintos) - utóbbi elromlott, előbbi sokszor körülményes
4.Mire használnád a billentyűzetet? irodai gépelés, programozás
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? ollós vagy mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? logitech mx keys
7.Milyen kiosztást szeretnél? nem probléma a nem magyar nyelvű, viszont nagy enteres legyen (ISO)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? fn és numlock is szükséges
9.Extra igények: vezetéknélküli, de nem feltétlenül; világításnak is örülnék, de nem feltétlenül rgb-s kell
Sajnos valamiért ollós típusú billentyűzetet nehezen találok.
Amit még itt kommentekben sokan ajánlottak varmilo va109m, de ez nekem már túl drága.
Fontos lenne, hogy ne kelljen kenni valamint, hogy minél halkabb legyen.

(#67380) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek számlás Logitech G513 billentyűzete tenyértámasszal?
Szükségem lenne egy szériaszámra a billentyűzet aljáról (nem a dobozról) és a vásárlást igazoló számla másolatára.
A logitech-től ezek fejében tudnék egy tenyértámaszt rendelni, de ezeket kérik átküldeni nekik cserébe.
Ha szükséges, átküldöm a tőlük kapott levelet, bizonyítva a fentieket.
Ez nem jár semmilyen kötelezettséggel a segítő fél részéről, a saját nevemre vásárolnám, de nem hajlandóak külön értékesíteni, csak egyszeri eset lenne ez a részükről (utánrendelni nem lehet sehonnan, még tőlük sem).

Privát üzenetben várom a jelentkezőt, a honorálás megbeszélés tárgyát képezné.

Köszönöm előre is a segítséget!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#67381) Molydeus válasza nuke7 (#67376) üzenetére


Molydeus
senior tag

A két CK-val eleinte rendszeresen, aztán hozzászoktam a sorrendhez, utána már csak kb havonta egyszer fordult elő, ha nagyon komásan indítottam reggel a gépet és a noti fent maradt az emeleten.
A GMMK-t nem használom túl régen, még nem fordult elő, hogy ne ment volna, de holnap majd igyekszem szándékosan előidézni hibás esetet. Végül is a hotkey-ket is jobban kezeli a GMMK-val, mint a CK-kal, elképzelhető, hogy csak azokat nem szereti.

Nem csodálnám, ha a leírás nem hozta volna meg hozzá a kedvet.:D Napi használatban azért messze nem ilyen idegesítő. Csak azért írom le, hogyha valaki bevállalja, akkor kevesebb meglepetés érje. Az esetek döntő többségében teljesen jól teszi a dolgát. Amióta a hotkey kérdést megoldottam, magát a dobozt száműztem az asztal alá, mert hozzá sem kell nyúlni.

Ezek a kínai KVM-ek olcsó alternatívát jelentenek mondjuk egy Atenhoz képest, de tény, hogy valahol zsákbamacska a kiválasztásuk. Ez a kütyü két hét keresés eredménye volt, mire meglett az értelmes hotkey kombináció, a saját táp és legalább a remény, hogy működni fog a hdmi-n a WQHD felbontás 75Hz-en (a legtöbb KVM 4K@30Hz-et ígér, ami elvileg csak 60Hz-es WQHD-t jelentene, vagy azt sem), mindezt egy nem bazári dobozban.
Időközben bővült az asztalom egy RPi-vel, a 4 gépes verziót azóta is keresem...

M.

(#67382) nyunyu válasza Molydeus (#67381) üzenetére


nyunyu
félisten

Nemrég vettem egy DP 1.4 -> HDMI 2.0 kábelt, mondván az át tudja vinni a 4K@60Hz-t (ami kelleni fog, ha megjelennek végre a 42" OLEDek), de nem ad képet az Aten CS762DP-re kötve.
Először azt hittem, hogy a kábel rossz, de a kéznél lévő laptopokra, asztali gépemre kötve rendesen működik.

Aztán valahol az Aten support oldalán kisbetűkkel eldugva megtaláltam, hogy a KVM switch nem ad tápot a DP kimenetnek, csak passzív adapterekkel működik.
HDMIhez viszont nincs passzív adapter. :W

Úgyhogy előbb-utóbb kergethetek a meglevő drága DPs KVM helyett egy HDMIs KVM switchet, aminek a bemeneteit DP->HDMI adapterekkel kell majd etetnem. :(

Vagy barmolhatom szét az Atent, hogy valahogyan 3.3V-t varázsoljak a DP out 20-as lábára, de annyira azért nem bízom a saját forrasztási gyakorlatomban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67383) Molydeus válasza nyunyu (#67382) üzenetére


Molydeus
senior tag

Bakker. :(
Annó elsőre nem is gondoltam, hogy a KVM keresés ennyire nehéz ügy tud lenni. Nem tűnik olyan bonyolult funkciónak, aztán mégis el lehet veszni benne. A kínaiak fele le sem írja, hogy milyen hotkey kombóval működik (ha van egyáltalán ilyen) és akadnak vadhajtások, pl. a CapsLock+CapsLock+1 vagy 2...
A 4 bemenetes KVM-knél találtam egy DP-osat, de csak 4K@30Hz-et ígért és jelenleg nem is kapható. Viszont úgy tűnik, hogy nyár vége óta több új kütyü jött ki. Lehet, hogy pár hónapon belül lesz valami értelmes DP-s is.
Az átalakítótól én is tartottam, és mivel a céges Dell-en HDMI van, maradtam egy ilyen KVM mellett. Ennek csak annyi hátránya van, hogy reggelente a monitort kézzel át kell váltanom DP-ről.
A főkapcsoló sem tűnt fontosnak, aztán a KVM az RPi-vel egyetemben rákerült az UPS-es elosztóra a hálózati eszközök mellé, amit meg nem szerencsés áramtalanítani. :D
Szóval most ott tartok a 4-es keresésben, hogy mindkét jelöltnél kérdés a hotkey kombó és vagy főkapcsolóm lenne, vagy saját táp. Viszont legalább az eddig megvett hdmi és 2.0-s USB-B kábeleim jók lennének hozzájuk. Utóbbi pl. azért fontos, mert újabban terjed KVM-eken is a C illetve a 3.0-s B.

Viszont, hogy "On" is legyek, amikor megláttam a 4-es KVM-ek idei árait (->30k Ft), elkezdtem nézelődni a 40%-os ortho-k között. Ekkora méret még éppen elférne a monitor talpán. Gyakran tolom fel a TKL-t a monitorig, amikor hely kell az asztal elején, egy Preonic már rálógna.
Megnéztem, hátha akad valami BT-s/2.4GHz-es hotswap Planck klón. Egyetlen ilyet találtam (TU40), ami jelenleg kizárólag sárgában érhető el és amúgy sem tűnt ideálisnak, úgyhogy ez kiesik. Planckból újonnan csak piros van, ami nagyon elütne. A KPRepublic BM40-esét és az YMD40/Air40-et találtam még. Van esetleg még valami 4x12-esben, ami még elérhető?

M.

(#67384) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Keychron K8 Pro [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67385) Mephike válasza Archttila (#67384) üzenetére


Mephike
senior tag

Jól látom, hogy ezek szerint csak a Q-s széria fogja megkapni a Double-Gasket kialakítást?

(#67386) dqdb válasza Mephike (#67385) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahhoz teljesen új öntőformák kellettek volna a házhoz. Itt most adtak a K8-hoz képest délre néz kapcsolókat, új kupakokat, szivacsot és QMK támogatást. Ez utóbbire kíváncsi leszek a BT rész miatt, mert a hivatalos QMK-ba egy BT megoldást sem az eltérő licencek, sem energiatakarékosság miatt nem egyszerű beilleszteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67387) Mephike válasza dqdb (#67386) üzenetére


Mephike
senior tag

A dél felé néző világítás jobban látható sötétben, vagy más a koncepció?

(#67388) copass


copass
veterán

na ettől ég ki a szemed igazán, nem a keycap alatt átszűrődő fénytől! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67389) Mephike válasza copass (#67388) üzenetére


Mephike
senior tag

Valaki a villanógránáthoz hasonlítja, meg tudom érteni :D

(#67390) dqdb válasza Mephike (#67387) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy más a koncepció, mert a délre néző LED egyáltalán nem a világításról szól. Ez a Cherry által eredetileg kitalált elrendezés, ahol a LED-et délre lehetett befűzni, hogy az ablakos kupakokon az alsó részen található LED-et világítsa meg, míg a karácsonyfákban 180 fokkal elforgatták a kapcsolókat, hogy a felső részben lévő feliratokat világítsa meg elsősorban.

Az északra néző kapcsolók mellékhatása, hogy az aszimmetrikus kapcsolóházhoz optimalizált formájú Cherry profilos kupakoknál az R3-ban a kupak előbb bottom outol a kapcsolóházon, minthogy a kapcsoló maga bottom outolna, míg ez a hagyományos délre néző elrendezésnél természetesen nem történik meg. Ezért minden olyan esetben, ahol a célpiacon nagy a valószínűsége a Cherry profilos kupakok használatának, kizárólag délre néző kapcsolókat használnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67391) nyunyu válasza copass (#67388) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha valaki ilyesmit akar otthonra berhelni, akkor a hozzávalók:
- Pulsar ISO TKL barebone
- kapcsolók
- kupakok (Hmm, eltűnt a konfigurátorukból, régebben lehetett magyarra feliratoztatva kapni ~70$-ért)

Végeredményért felelősséget nem vállalok :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67392) Mephike válasza dqdb (#67390) üzenetére


Mephike
senior tag

Köszönöm, így már érthető! :R

(#67393) dqdb válasza nyunyu (#67391) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Rossz kapcsolót linkeltél, ebben a stem is áttetsző :)

Néztem már bele a fénybe, amikor SMD RGB LED-es nyákba dugtam bele az USB kábelt, hogy teszteljem, segítség, megvakultam effekt volt. A kapcsolók és kupakok rettenetesen sok fény megfognak a LED-ekből kijövőhöz képest .

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67394) nyunyu válasza dqdb (#67390) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a Cherry által eredetileg kitalált elrendezés, ahol a LED-et délre lehetett befűzni, hogy az ablakos kupakokon az alsó részen található LED-et világítsa meg

Mondjuk Cherrynél sem ez volt a mindennapos bevett gyakorlat:

Inkább csak a nagyoncustom billzeteiken használták a kapcsolóba tűzött LEDet, meg az ablakos kupakokat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67395) nyunyu válasza dqdb (#67393) üzenetére


nyunyu
félisten

Első találkozásom a GMMKval:

Telefonnal lőtt kép nem adja eléggé vissza a vakuljparaszt érzést.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67396) dqdb válasza nyunyu (#67395) üzenetére


dqdb
nagyúr

Telefonnal lőtt kép nem adja eléggé vissza a vakuljparaszt érzést.
Kevés ahhoz a legtöbb szenzor dinamikája :D Nálad legalább a plate egy nagyon minimálisat árnyékolt, nálam plate sem volt, csak a nyák.

"... the most memorable thing about that GB was probably the friendly complaints we received about the Blocker LED cluster being TOO BRIGHT out of the box. Basically, my genius of a partner, and hardware designer went over the top and put NINE LEDs on that 1u blocker position alone"
[link]

Mondjuk Cherrynél sem ez volt a mindennapos bevett gyakorlat:
A Cherry mindig is a költséghatékonyságra törekedett a saját billentyűzeteinél, de ettől függetlenül a kapcsolók elhelyezése mögötti logika a fent leírt volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67397) nuke7 válasza Molydeus (#67383) üzenetére


nuke7
veterán

nekem amúgy a 4k@30hz simán elég lenne... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#67398) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok kicsivel többet tudok már a múltkori kérdésem óta.. Milyen ollós billentyűzetet tudtok ajánlani ami itthon kapható?

(#67399) dqdb válasza Speedy007 (#67398) üzenetére


dqdb
nagyúr

Cherry Stream 3.0
Logitech MX Keys

Akad még más is, ami egyáltalán kapható?

--------
Ez egy határozottan érdekes konstrukció low profile kapcsolókkal és ívelt tentinggel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67400) Speedy007 válasza dqdb (#67399) üzenetére


Speedy007
őstag

Köszönöm találtam még egyet 8-9K körül a media marktban redragon vagy mit volt egy egerem tőlük ami ipari hulladék volt azóta nem bízok bennük

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.