Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) Throme válasza dqdb (#66490) üzenetére


Throme
veterán

.. nos átállítottam németre, mert ugye a CM Masterplus szoftver nem tesz különbséget US és UK között.
Így már elérhetővé vált a az "í" és az "ű"... beállítottam a kívánt színt, majd visszaállítottam angolra a nyelvet....
Kis trükközéssel megoldható... azért ennek nem így kéne működnie... vagy csak én várok túl sokat ... :N

(#66552) Jorus


Jorus
nagyúr

Nagyon érdekes, nem egész 3 napja használom az ortho splitet - kicsit kezdek már gyorsulni, és most visszavettem magam elé a Yakumot, mert egy hosszabb mailt kellett volna gyorsan megírni, és azt vettem észre, hogy a normál billentyűzeten semmit se találok, és mindent elütök :D Szóval most a két elrendezés között vagyok, de a split sokkal jobban bejön. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#66553) 7 válasza Jorus (#66552) üzenetére


7
addikt

Szerintem majd idővel érdemes gyakorolgatni a váltást hagyományos billentyűzetek és a Redoxod között. Pár oda-vissza akció után már nem fogsz melléütni egyiken sem. Nekem hasonló élményem volt az első Planckemmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#66554) Throme válasza Jorus (#66552) üzenetére


Throme
veterán

Nálam csak egy 100% -> TKL váltás történt és simán nyomkodom a win-FN-jobb CTRL-jobb Shift gombokat , mint irány gombok :DDD .... mert ugye eddig nem a billentyűzet szélén voltak...
Ugyanígy a Pause gombot "-" helyett ...
Megszokás kérdése...

(#66555) F34R válasza Molydeus (#66514) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen v1-es van es OEM kupakok... megnezem ezt a szuper glorioust. Koszi.

(#66556) dqdb válasza Throme (#66551) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érthetetlen, hogy miért csinálják így (és nem csak a CM, másnál is hasonlóan működik).

Összehasonlításképpen a custom világban adott a forrasztható PCB, amely támogat egy rakás opciót, ami alapján az igényednek megfelelően összeállítod a fizikai kiosztást. A billentyűzetre felkerül az open source firmware (azaz egy firmware lefed minden opciót, nincsen külön ANSI és ISO változat), elkészül egy leírófájl, aminek segítségével egy szintén open source konfigurátorban először beállítod először a választott fizikai kiosztást, majd úgy konfigurálod a logikai kiosztást és egy füllel arrébb a világítást, ahogyan tetszik. Amikor végeztél, akkor kilépsz a programból, a billentyűzet pedig teszi a dolgát. Ja igen, a konfigurátor Windows mellett macOS-en és Linuxon is fut.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#66557) ribizly válasza dqdb (#66548) üzenetére


ribizly
veterán

Leopold-ból van valami érdekesebb switch-el (pl. alps) szerelt jószág, ami érdemes a megvételre?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66558) F34R válasza dqdb (#66556) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez Qt felulet linuxon?

(#66559) dqdb válasza ribizly (#66557) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Alps 2000-ben befejezte a kapcsológyártást, új billentyűzetben nem tudsz venni ilyet. A utóbbi években előfordult még, hogy találtak errefelé-arrafelé NOS kapcsolókat bizonyos típusokból, de mára az egyetlen Alps beszerzési forrás a régi billentyűzetekből történő kiforrasztás és tisztítás lett (sokkal érzékenyebb a porra/koszra a design, mint a Cherry MX).

A Mattias gyárt Alps klónokat, ezekről az a közvélekedés, hogy messze vannak az eredetitől (nem próbáltam még ilyet). Van egy épített billentyűzetem clicky NOS SKCM White-tal, ezt imádom. Akad még itthon jó állapotú SKCM Orange kapcsoló, ez egy nagyon kellemes taktilis, rettenetesen koszos SKCM Cream Damped, erről véleményt sem tudok mondani, mert annyira karistol benne a kosz, és SKCM Salmon, ez annyira nem jött be.

Leopoldból a Cherry MX-eken túl akad kapacitív Topre kapcsolós is az FC660C és FC980C modelleknél, az előbbiből van nálam egy kölcsönben, de még nem jutottam el oda, hogy 1-2 héten keresztül teszteljem, milyen a cucc.

F34R: igen, ez Qt, de Windowson. VIA néven van nem open source konfigurátor is, az Electron app és szintén mindhárom nagy platformon fut, valamint Remap Keys néven böngészőből használható WebUSB-re építő változat is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#66560) ribizly válasza dqdb (#66559) üzenetére


ribizly
veterán

Köszönöm szépen a részletes választ! :R
Akkor lehet lövök majd egy Topre-s modelt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66561) pIIrash válasza dqdb (#66022) üzenetére


pIIrash
tag

Azt jól értelmeztem, hogy ez csak ANSI kiosztással lesz elérhető?

Erre van bármilyen valami alternatíva jelenleg ISO kiosztással? :R

(#66562) Throme válasza dqdb (#66556) üzenetére


Throme
veterán

Hát én ilyen nyalánkságokhoz nem értek. :B

Azért is furcsa nekem ez az egész, mert, ha már a szoftver (mindkettő, cooler master portal, masterplus) felismeri, hogy V1 vagy V2 billentyűzet van csatlakoztatva a géphez (a másikkal nem működik), akkor meddig tartana már, hogy felismerje automatikusan, hogy ANSI /ISO?

(#66563) nyunyu válasza dqdb (#66556) üzenetére


nyunyu
félisten

30$-os kínai billzeteknél * sincs külön ANSI meg ISO PCB, csak a plate más, meg a kupakok feliratozása. :DDD

De van valahol egy 30 éves BAE ANSI billzetem, amin szintén megvan az ISO +1 gomb helye, csak oda nem tettek kapcsolót.

Nagy tömegben gyártott ócó cuccoknál általában ilyenekre is figyelnek, hogy ne kelljen Európába másik verziót gyártani.

*: Valahol olvastam, hogy az EasternTimes gyártja a Redragon cuccait is.
Kumarát, Mitrát tuningoló kollégákat kérdezném, hogy náluk is megvolt az ANSI gombok helye a PCBn?

#66562: Nem tudod érzékelni, hogy ISO vagy ANSI a billzet, ha fizikailag ugyanaz a PCB van mindkettőben.
Fenti ócó német TKLen pl. minden kapcsolóhely aktív volt, simán beadta a \-t vagy az Entert, amikor az ANSI kapcsolóhelyen lévő forrasztási pontokat zártam rövidre, amikor a sokéve kallódó PCBt teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66564) dqdb válasza Throme (#66562) üzenetére


dqdb
nagyúr

akkor meddig tartana már, hogy felismerje automatikusan, hogy ANSI /ISO?
Semeddig. Csak sokszor a logikus gondolkodás luxuscikk :U

pIIrash: szerencsére rosszul, mert az eredeti GH postban szerepel az ISO opció, amit ki is emeltem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#66565) Throme válasza nyunyu (#66563) üzenetére


Throme
veterán

Kijavítasz, ha rosszul gondolom, de csak van valami IC ezeken a paneleken (ha már van memória a világítás/makro/profil...stb számára) amiben szoftveresen lehetne kapcsolni, hogy éppen most ANSI/ISO.
Ahol eldől egy billentyűzet "sorsa", hogy mely piacra megy (magyar, német, US, UK...stb) és kapja a kupakokat, ott el lehetne végezni, egy végső teszt keretén belül a lokalizációt/kiosztást.
Valahol, hogy visszatérjek a CM-hez, azt is beállítják, hogy V1 / V2 az a CK550/530.
Nem látok át a billentyűzet házon, de nagyon egyformának tűnik a V1 és V2.
Oké más gyártótól van a kapcsoló és a kupakok "grafikája" is eltér egyes esetekben, de szerintem lényegi különbség nincs.

De elfogadom, hogy ez nem olyan egyszerű, mint ahogy én azt lefestettem, akkor még mindig ott lenne a lehetőség, hogy a júzer ráklikkeljen, a szoftveren belül felsorolt x db sematikus kép egyikére, hogy neki milyen billentyűzet jutott. Enél olcsóbbat nem tudnék most hirtelen elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#66566) zolnagy


zolnagy
őstag

Nos, kezdem azt hinni, hogy az általam keresett kategória nem létezik, de felteszem itt is, hátha tudtok rá megoldást.
1. 30e Ft, de nem baj, ha olcsóbb
2. új
3. DELL KB212B [link] több éve jól működik, csak a háttérvilágítás hiányzik
4. Sok munka, böngészés, semmi játék
5. mint a fenti Dell, tehát egy hétköznapi használatra alkalmas, jól összerakott billentyűzet, ne legyen tarkabarka gamer
6. Nincs preferált modell
7. magyar kiosztás kellene
8. Teljes méretű billentyűzet kellene.
9. Világítás mindenképp kell rá.

(#66567) pIIrash válasza dqdb (#66564) üzenetére


pIIrash
tag

Engem ez kavar be.

Board options
Fully assembled version including Gateron Pro switches and PBT keycaps OSA profile [OEM height and SA look][atm ANSI only!]: 129$

Ez csak az előre építettre vonatkozik ezek szerint, de barebone-t lehet majd kapni ISO-ban?

(#66568) pIIrash válasza pIIrash (#66567) üzenetére


pIIrash
tag

De közben már megtaláltam: 5Pin ANSI/ISO hotswap PCB [southfacing]

(#66569) tusi74


tusi74
őstag

Sziasztok! Kíváncsi vagyok, erről mi a véleményetek? Nagyon tetszik, de 120-150 EUR körül adják. CHERRY MX 10.0N RGB

(#66570) steewcv65 válasza tusi74 (#66569) üzenetére


steewcv65
őstag

Jo cucc, de en mx3.0s valasztanam silent red kapcsoloval

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#66571) tusi74 válasza steewcv65 (#66570) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem azért tetszik, mert lapos.

(#66572) nyunyu


nyunyu
félisten

Aztaqrva, ilyet lehet kapni???


G80-3000N RGB TKL, MX Clearrel ~27k HUF.

Ennyiért??? :Y

Nyilván a nem TKL nagytesó, pláne Silent Reddel még jobb lenne, de ne legyünk telhetetlenek.

Mondjuk a teli Caps kupakért jár a faszkorbács. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66573) tusi74 válasza nyunyu (#66572) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, épp Te jutottál eszembe, amikor megláttam!

(#66574) tusi74 válasza tusi74 (#66569) üzenetére


tusi74
őstag

Most vettem észre, hogy erről a billentyűzetről már szeptemberben cikkezett a PH! Szivárványfényben pompázik a Cherry MX 10.0N billentyűzet - PROHARDVER! Beviteli eszköz hír

(#66575) steewcv65 válasza nyunyu (#66572) üzenetére


steewcv65
őstag

A firstshop-nal szokott lenni nemet iso es silent ren kapcsoloval

[ Szerkesztve ]

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#66576) nuke7 válasza nyunyu (#66572) üzenetére


nuke7
veterán

én azért csak rápróbálnék az mx clear-re, állítólag jobb mx brown, ami nekem a kedvencem... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#66577) nyunyu válasza nuke7 (#66576) üzenetére


nyunyu
félisten

Taktilisebb, mint az MX Brown, de jóval keményebb a rugója.

MX Cleares i186 meghajtású integrált számológépes anyahajóm 3.5 éve várja, hogy összerakjam + hegesszek hozzá soros-USB adapter firmwaret. :W
Mikor utoljára rádugtam a tápkábelt, már be se kapcsolt a kijelzője :(
Ha sikerülne életrekelteni, akkor sem lenne túl praktikus használni.
"Picit" drága volt az a 2.5 kilós levélnehezék.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66578) nuke7 válasza nyunyu (#66577) üzenetére


nuke7
veterán

mondjuk igaz, nem vagyok nagyon oda a nagyon nehéz kapcsolókért... nehéz kérdés... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#66579) Jorus


Jorus
nagyúr

Megrendeltem a Redoxra egy DSA Vilebloom szettet, január elejére ígérték, hogy ideér. Kíváncsi vagyok, mennyi lesz rá az ÁFA. A szett szállítással 90 GBP, erre jön nemtom, 10-15% vám, attól függően, hogy hogyan tarifálják be a szakemberek, és arra az ÁFA, olyan 55-60k körül fog megállni kb. De olyan szép. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#66580) Domonkos válasza Jorus (#66579) üzenetére


Domonkos
Ármester

DSA FTW! :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#66581) F34R válasza Jorus (#66579) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem is Funky. :DDD

(#66582) nuke7 válasza Jorus (#66579) üzenetére


nuke7
veterán

nem tudom elképzelni, hogy mennyi pénzemnek kellene lennie, hogy egy ABS keycap set-re ennyit költsek...

https://youtube.com/user/nuke7

(#66583) copass válasza nuke7 (#66582) üzenetére


copass
veterán

ABS Double Shot egész más liga mint a PBT Dye-sub

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#66584) 0xmilan


0xmilan
addikt

Nezzetek, milyen vaskos tolltartot talaltam a hardverapron 2500 Ft-ert.

Raadasul ANSI!
2017 - 2018 kornyeken nagy slager volt itt a topikban, de akkor is ISO HU kiosztassal arultak az apron.

"Alig hasznalt"-kent volt hirdetve, de nincs osszehasonlitasi alapom, mert ujat meg nem hasznaltam. Lehet, hogy kene venni a HA-s ISO-bol a teszt kedveert vagy csak backupnak, mert ez igy elso blikkre tetszik.

A SIL08-W25 az aljan vajon azt jelenti, hogy 2008-ban gyartottak? :Y

(Szerk. Lemaradt, hogy Lenovo Preferred Pro az illeto... hogy szeressen a search engine is)

[ Szerkesztve ]

(#66585) nyunyu válasza copass (#66583) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, annyira szerettem az alsó két doubleshotot, hogy inkább szereztem egy német verziót a felülről másodikból :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66586) nyunyu válasza 0xmilan (#66584) üzenetére


nyunyu
félisten

A SIL08-W25 az aljan vajon azt jelenti, hogy 2008-ban gyartottak? :Y

Azt.

Én szőke példányom hasára SIL11-W40 van írva, és iszonyúan csattog, mint minden elcsépelt régi gumidóm...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#66587) 0xmilan válasza nyunyu (#66586) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez szerencsere egyaltalan nem csattog. Egyedul a + es az Enter a numpadon, de azt amugy se hasznalom.

(#66588) copass


copass
veterán

Glarses mekkora troll ingyé billentyűzet! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#66589) 0xmilan


0xmilan
addikt

Boldog Karacsonyt mindenkinek! :)

Akinek tul sok penze van, az vegyen olyan billzetet, ami minden evben ~1 hetig szezonalis. :D

(#66590) Alan[HUN] válasza 0xmilan (#66589) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Viszont! :P

Egyébként az RK61 amúgy is ennyi, szóval az árát megéri, ha valakinek bejön ez a színvilág :DDD (Személy szerint inkább 95 dodóért összelegóztam egy GMK Burgundy klónt :DD)

(#66591) RoryBreaker válasza 0xmilan (#66584) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Nekem is van 1 ilyenem. Baszott jó bill. :)
Csak már megszoktam az ollós slim cuccokat, utána már nem szokok vissza........ :D

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#66592) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Logitech MX Keys - US INTL teljes kiosztású világító billentyűzet, amire magyarító fóliázás kellene. Még nem volt dolgom ilyen felrakásán mert mindíg magyar layoutos billentyűzett használtam. Kérdésem annyi lenne h tudnátok-e ehhez való magyar matrica forrást ajánlani, és ha igen akkor érdemes-e azt szakemberrel felrakatni (és kivel), vagy otthon megoldható? Nem vagyok jártas ebben a dologban, ezért előre is köszönöm az útbaigazítást. :R

(#66593) thomasrc


thomasrc
tag

Srácok, ha valaki Ducky Shine 7-et vásárolna magyar kiosztással, akkor sajnos elszomorító tapasztalatról tudok beszámolni a keycapeket illetően. Nyár végén vásároltam a billentyűzetet és múlt héten feltűnt, hogy az egyik hangerőszabályzó gomb élén van egy kb. mm-nyi áttetsző terület. Lekopott. A másik, hogy a fém borításról is lepattant már egy néhány mm-nyi területen a festék, holott tényleg semminek nem volt nekiütve, nem kapartam, nem pucoltam erősen... Az oké, hogy a magyar kiosztás miatt ABS keycapekkel árulják és ez kevésbé tartós, de legalább a dizájnborítást megcsinálhatták volna normálisan. :F

(#66594) 0xmilan válasza nightzone (#66592) üzenetére


0xmilan
addikt

En 5 eve cegnel kaptam ilyen matricakat az angol kiosztasu laptopra, de a manager kb. kinevetett, mikor megmutattam neki, hogy mit adott a HR, szoval ciki lett volna hasznalni es szerintem senki nem is rakta fel - meg amugy is, hogy nez mar ki. Akkoriban alltam at az angol kiosztasra otthon is es egyaltalan nem banom. A (programozashoz hasznalt) spec. karaktereket pl. sokkal konnyebb igy elerni.
Gondolom, atlag kezugyesseg eleg ahhoz, hogy egy ilyen matricat felrakj.
Az MX keys-nel viszont az bonyolithatja a dolgokat, hogy kor alakban homoru a kupakok felulete es lehet, hogy az egyenes feluletu kupakokra szant matrica nem simulna ra tokeletesen.
Masreszt meg azt javasolnam, hogy inkabb tanulj meg vakon gepelni es akkor teljesen mindegy, hogy milyen felirat van a gombokon. Bar tudom, hogy ez rovid tavon nem megoldas.

(#66595) nightzone válasza 0xmilan (#66594) üzenetére


nightzone
aktív tag

Rendben. Az biztos nem lenne túl szép, ezért gondoltam előbb megkérdezem hátha van tapasztalata vkinek ezzel a billentyűzettel matricázás terén. A vakon gépeléssel nálunk 2 gond van csak, az egyik hogy otthoni (kanapén való használatra lenne), és ezáltal nem sík felületen (lábon billegős) módon lenne használva, így elég nehéz vakon gépelni. Nekem a kényelem fontos szempont itthon, erről nem szeretnék lemondani. A másik hogy többen használnánk és nem hiszem hogy meg szeretném várni hogy mindenki megtanuljon ezért vakon gépelni. Szóval más megoldás kellene. :R

(#66596) Throme válasza nightzone (#66595) üzenetére


Throme
veterán

"kanapén való használatra lenne"
ehhez nem lenne jobb egy kicsi, 60%-os kiosztású, vezeték nélküli megoldás?
Van magyar karakteres is.

(#66597) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok! A billentyűzetet és egeret szeretném vezeték nélkülire cserélni egy windowsos asztali gépnél. Ehhez lenne pár amatőr kérdésem. Ahol párban adják a bill+egeret, ott csak egy usb adapterre van hangolva mindkét eszköz vagy mindkettőhöz jár 1-1? A másik, hogy van-e olyan, ami vezeték nélküli billentyűzet, de ha kell, pl telepítéskor, akkor lehet bele vezetéket dugni?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#66598) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Új billentyűzet vásárlása előtt állok és kérnék egy kis segítséget. Egy Asus Cerberus bill.-t használok évek óta, de már nagyon ramaty állapotban, úgyhogy ezért váltanék.
Elsősorban munkára kellene (office-csomag + cikkírás), így fontos lenne az ergonómia, hosszú távon is kényelmes legyen rajta a gépelés, másodsorban némi gamingre (főleg komp. FPS-ek). Magyar kiosztásút szeretnék, numpaddal, illetve fontos lenne a háttérvilágítás (gyakran éjjel dolgozom).
Nem tudom, hogy membrán, mechanikus vagy milyen típusú lenne az ideális, igazából amilyen ajánlotok.
Esetleg vezeték nélküliben van bármi ajánlható modell?
Árban nem nagyon szeretnék a 20-30 ezer Ft-os kategórián túlmenni (persze ha valami nagyon best buy kicsivel többért, akkor hadd szóljon :D ), de használt is szóba jöhet.
Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

(#66599) zolnagy válasza Destroyer91 (#66598) üzenetére


zolnagy
őstag

Én ugyanezt keresem (kivéve játék, de az mindegy) Be is írtam, de nem kaptam rá választ, így feltételezem, hogy nincs ilyen. Logitech G213-al szemeztem egy ideig, de több helyen olvastam róla, hogy nem túl tartós.

(#66600) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Elsősorban Kellemes Ünnepeket kívánok!

A kérdésem a következő lenne: Apex 7 red switch változathoz milyen O-ringet tehetek fel?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.