Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) chatran válasza Mephike (#67648) üzenetére


chatran
őstag

Köszi a részletes véleményt!

Jól látom, hogy mini usb a csatlakozó? Lasan a micro USB is kihal, ez, hogyan létezhet még?

(#67652) Mephike válasza chatran (#67651) üzenetére


Mephike
senior tag

Mindkettő idejemúlt az biztos, de itt a kép a billentyűzetről és a hátuljáról is ahol látható a csatalkozás.

(#67653) Molydeus válasza Archttila (#67649) üzenetére


Molydeus
őstag

Az akadozó space-re pár ötlet:
- Esetleg a stab fix részében nem fordul el könnyen a drót. ha korábban a barna switchekkel ezt nem csinálta, akkor ez kizárható.
- Ha kifejezetten lassan tér vissza, akkor lehet, hogy a hangtompító filc alsó élét valahogy begyűrte a stabilizátor drótja. Ha a plate-en kivágott résen nem sikerül megmozgatni, akkor erre gyanakodnék.
- Nem tökéletesen párhuzamosan és/vagy merőlegesen álltak a stabok stemjei, amikor a kupakot rátetted, akkor is tud ilyen reszelősen, lassabban járni. Én erre tippelnék, szerencsére ezt a legkönnyebb orvosolni.

Persze az is lehet, hogy pont egy reszelősebb kapcsolót sikerült kifogni oda.

M.

(#67654) Rick3D válasza dqdb (#67631) üzenetére


Rick3D
senior tag

A keycapeket meg a switcheket honnan érdemes beszerezni ?
Egyébként mind tetszik főleg a Knob csak majdnem az összes sold out :K

Knob nagyon tetszik. Kailh Switchek lehet bele rakni ?

[ Szerkesztve ]

(#67655) Archttila válasza Molydeus (#67653) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az elsot kizarnam, a barnaval nem volt gond.
A masodikra sem gyanakszom mivel viszonylag normalis tempoban jon vissza a space. Ha lassan engedem fel, akkor mintha feluton (vagy egy kicsit elotte) lenne egy megakadas. Szerintem ezt erzem gepeles kozben beragadasnak, bar most nappal (hogy tovig lehet csapkodni) nem tunik annyira veszesnek mint este.

Arra gondoltam, hogy nem csak a torott labu F11-et cserelem ki hanem a kicsit magasabb hangon jarokat is, van par tartalek meg a dobozban. Gondolom abbol adodik az akusztikai elteres, hogy gyarilag nem egyenletesen vannak kenve ezek a kapcsolok, bar ahhoz keppes eleg jo az arany mert atpotyoreszve max 10 db van benne aminek kicsit kongosabb, koppanosabb a hangja. Mondjuk itt lehet az is kozrejatszik, hogy a szigetelo szivacs egyenetlen, hol egy, hol ket reteg terul az aljan :) nem egy minosegi munka de atmenetileg megteszi, rengeteget dob a hangjan.

Tegnap elfelejtettem irni, hogy a switch factory lubbed. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67656) Archttila válasza nuke7 (#67650) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

65cN force
Ez mar szerintem tul kemeny. (nem probaltam csak tippelek)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67657) copass


copass
veterán

aftershop-ban van keychron K2, sima és hotswap(csak brown van már) is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67658) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Létezik valami olyan billentyűzet, ami
- képes fehéren világítani
- teljes kiosztású
- olcsó (azt nem is mondom, hogy ipari környezethez illeszkedik, mert olyan úgysem lesz :D)

USB-A csati elég rá.

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#67659) sanya53 válasza Mephike (#67648) üzenetére


sanya53
aktív tag

:C :R Köszi ez szép volt.Főleg az utolsó mondatod. Azért remélem nem így lesz.

(#67660) dqdb válasza Archttila (#67649) üzenetére


dqdb
nagyúr

eresem az általad emlitett hibakat, de nekem ez egyszeruen vajsima!
Nem hibát említettem, hanem azt, hogy a Pro nagyon simán jár. De ha ez is nagyon simán jár, akkor egy szót sem szóltam, mert pont ezért ajánlottam neked korábban a Gateron Yellow-t, és ez teljesült :)

Van benne par olyan switch (fokent baloldalt) aminek kicsit magasabb a tonusa mint a tobbinek
Ez inkább a billentyűzet sajátossága lesz, cserélj meg egy ilyet egy másikkal, és azonnal kiderül.

A space picit nehezebben jon vissza (nem ragad be) ez mar viszont zavar, de ennek reggel kideritem az okat.
A stabilizátorokra nézzél rá, és arra, hogy jól tetted-e rá a kupakot.

F11 nem mukodik, valoszinuleg elhajlottak a labai.
Ha csak egynek hajlottak el a lábai, az nagyon jó arány TKL méretben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67661) dqdb válasza chatran (#67651) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lasan a micro USB is kihal, ez, hogyan létezhet még?
A mini USB korszakban készítették el a ház öntőformáját, és azóta nem nyúltak hozzá, mert drága csak ezért hozzányúlni, és még a nyákot is módosítani kell. Majd ha az öntőformát fel kell újítani, akkor megtörténik náluk is a váltás.

Billentyűzeten szerintem a mini USB teljesen jó csatlakozótípus, a micro USB használata hibának nevezhető, az USB-C megint jó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67662) dqdb válasza Archttila (#67655) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tegnap elfelejtettem irni, hogy a switch factory lubbed. :)
Hmm, akkor akad a Próból nem milky felsőrészes változat is már?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67663) dqdb válasza Archttila (#67655) üzenetére


dqdb
nagyúr

a torott labu F11-et
Biztosan törött? Kailh horswap socket eddig sosem tört nálam kapcsolólábat (Mill-Max igen). Görbíteni többféleképpen görbített, de azt egy csipesszel ki lehet egyengetni

Ha lassan engedem fel, akkor mintha feluton (vagy egy kicsit elotte) lenne egy megakadas.
Ez éppenséggel arra utaló tünet, hogy a drót nem tud szabadon forogni.

gyarilag nem egyenletesen vannak kenve ezek a kapcsolok
Volt olyan Holy Panda variáns vagy klón, ahol ez volt a helyzet, de a Gateron gyári kenése eléggé konzisztensnek tűnt nekem. Inkább a szivacs vastagsága lesz a bűnös, hiszen az éppen a hangot tekeri el.

copass: aftershop-ban van keychron K2, sima és hotswap(csak brown van már) is
Senkinek sem tűnt fel, hogy elrontották a felső sornál a sakttáblát, és a szokásos 4+4+4 helyett 4+5+3 lett? :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67664) dqdb válasza Rick3D (#67654) üzenetére


dqdb
nagyúr

majdnem az összes sold out
Na bum, új modellek, előfordul a készlethiány és akkor is elő fog, ha már nem lesznek újak. Ha valaki most ide, de rögtön hozzáállású, akkor az épített mechanikus billentyűzeteket kerülje el messzire, mert itt jelenleg erősen keresleti piac van.

switcheket honnan érdemes beszerezni ?
Hülye válasz: attól függ. Van olyan kapcsolótípus, ami csak AliExpressen érhető el, van olyan, ami európai boltokban és AliExpressen is kapható, de Kínából olcsóbb, van olyan, ami európai boltokban és AliExpressen is kapható, de Európából olcsóbb, van olyan, ami csak európai boltokból érhető el, van olyan, ami sem európai boltokból, sem AliExpressen nem érhető el, de Délkelet-Ázsiából igen (Szingapúr, Malajzia).

Európában a MyKeyboard, Oblotzky, Candykeys, Keygem négyest érdemes megnézni, akad a választékukban közös elem és olyan is, ami exkluzív.

AliExpressen KBDfans, KPrepublic, YMDK, MKzealots az ajánlott, bár egyes ritkább kapcsolók más boltokból érhetőek el.

Délkelet-Ázsiában ILUMKB és Hex.

Amerikából nem érdemes kapcsolót rendelni, mert a szállítási költség agyoncsapja az egészet.

A keycapeket ... honnan érdemes beszerezni ?
Ez inkább a megcélzott profiltól, anyagtól és főleg a költségkerettől függ.

Knob nagyon tetszik. Kailh Switchek lehet bele rakni ?
A tekerő tetszetős tud lenni, de érdemes előtte feltenni magadnak a kérdést, hogy használnád-e, és ha igen, akkor mire használnád, vagy jobban jönne inkább helyette a plusz billentyű. Nekem például itt van a billentyűzettől 40 cm-re az erősítő egy böszme nagy, taktilis és hangosan csattogó encoderrel, szóval egyértelmű, hogy azon állítok hangerő, és más értelmes feladatot nem igazán találtam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67665) Rick3D válasza dqdb (#67664) üzenetére


Rick3D
senior tag

Már ne is haragudj de honnan veszed, hogy bármilyen fokon is aggyuramistendeazonnal hozáállású vagyok ? Amiket néztem mind sold out ebben a pillanatban(van ahova már supply inc. van írva) , egy megjegyzés volt és nem pedig támadás a személyed felé.... Már pár hete, szabadidőmben tervezem milyen legyen a bill, nem most fogok kapkodni mikor már tudom a paramétereket :D

A honnan érdemes kérdésem akármilyen hülye is számodra, mivel soha életemben nem rendeltem switcht és keycapeket ezért nyilván ha már itt vagyok megkérdezem. Mellesleg gyakorta rendelek aliról is de vannak nem ajánlott cuccok ...
Köszönöm így már tudom merre nézelődjek.

Hangerő szabályzónak gondolom ? Láttam vannak akik zoomolnak is vele :D Nem maga a knob fogott meg hanem az összes többi upgradelt paramétere az elődeihez képest.
Hangkártyám éppen nincs de az előzőnél ami volt SPARTAN A audioprobe ott én is inkább ezt tekergettem.

Olvasgatok revieweket és egyre inkább a GMKK felé billen a mérleg nyelve. IKKI68 Aurora- rettentő kevés esélyt látok, hogy sikerüljön beszerezni szóval majdnem teljesen letettem róla.

A keycapekkel kapcsolatban double shot PBT lenne a legjobb szerintem, ami itt számottevő. Jó volna találni egy olyan helyet ahol személyre szabottan mint a varmilo editorjában megtudom tervezni milyen színű legyen stb... GMKK-n egy árnyalat eltéréssel megtudom oldani az asimov féle szinkombót ami a kedvencem :D
Mielőtt félreértés esne, roppant hálás vagyok a topic lakók segítségéért ! :R

[ Szerkesztve ]

(#67666) Archttila válasza dqdb (#67660) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

pont ezért ajánlottam neked korábban a Gateron Yellow-t, és ez teljesült

Teljesult bizony, nagyon tetszik, ezuton is koszonom az ajanlast! :R

Ez inkább a billentyűzet sajátossága lesz, cserélj meg egy ilyet egy másikkal, és azonnal kiderül.

Megcsereltem tobbet is, kiteszteltem alaposan es igazad van, tenyelg nem a kapcsolo a ludas! :) Kerdes, hogy ez ellen tehetek-e valamit, vagy itt meg is erkeztunk a custom case megoldasokhoz...? :D

A stabilizátorokra nézzél rá, és arra, hogy jól tetted-e rá a kupakot.

Igen jol, azota mar vissza is tettem az egyedi kupakkeszletet de ezzel meg talan jobban ragad mint a gyarival. :W Ha par nap mulva megerkeznek a szivacsok akkor egyuttal ezt is fixalom, addig mar feleslegesnek tartom ujra szetszedni, osszerakni.

Hmm, akkor akad a Próból nem milky felsőrészes változat is már?

Fogalmam nincs, de kenve van ez 1000% :K (itt-ott nagyon minimalisan megcsillan, illetve alin is sokan irtak)

Biztosan törött?

Valojaban csak elgorbult. :K

Ez éppenséggel arra utaló tünet, hogy a drót nem tud szabadon forogni.

Elkepzelheto. A regi kapakkal fel sem jon [kép] (hamarosan fixalom)

Volt olyan Holy Panda variáns vagy klón, ahol ez volt a helyzet, de a Gateron gyári kenése eléggé konzisztensnek tűnt nekem

Ket okbol gondoltam ezt:
1, akkor meg nem tudtam, hogy aznos helyen kapcsolotol fuggetlenul elter az akusztika
2, Alin a rengeteg 5 csillag ellenere azert megjegyeztek paran, hogy (nagyon) minimalisan inkonzisztens.

Inkább a szivacs vastagsága lesz a bűnös, hiszen az éppen a hangot tekeri el.

Az ujjal probalok majd minosegi melot vegezni. (mar kutakodom ezugyben)

Ja igen meg valami. Igy utolag bevallom igazad volt mert nagy ujjak ide vagy oda, - meg ha ha minimalisan is - de azert valoban tobbet melle gepelek az XDA-n mint a gyari szetten. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67667) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

dqdb

Ajanlanal nekem egy normalis switch opener-t? (Aliexpress elonyben) vagy dragabban esetleg ez? [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67668) nyunyu válasza Archttila (#67667) üzenetére


nyunyu
félisten

Elsővel nem tudsz nagyfülü kapcsolókat (Kailh, Outemu) nyitni.

Nekem ez van, Outemuhoz nem tökéletes, de használható.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67669) copass válasza Archttila (#67667) üzenetére


copass
veterán

nekem Kelowna van. nem olcsó, de mindent is nyit. cherry, gateron, outemu, kailh-al teszteltem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67670) F34R válasza dqdb (#67647) üzenetére


F34R
nagyúr

Azigen, ebben minden pro benne van ami jol hangzik.. :) Kinel lehet ilyet kiprobalni? :D

(#67671) nuke7 válasza Archttila (#67656) üzenetére


nuke7
veterán

hát ja, de a cherry brown meg 45cn az nagyon puha volt nekem az otemu dustproof brown után, az 55cn az szerintem a sweet spot :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#67672) dqdb válasza Archttila (#67667) üzenetére


dqdb
nagyúr

Erről tudom, hogy jó, mert ilyenem van. Valamikor 2-3 évvel ezelőtt vettem akkori visszajelzések alapján, hogy ez bizonyítottan jó, mert akkor is akadt nem túl jól sikerült darab (tizedmilliméteren múlik az ilyesmi). A mostani, általad is linkelt olcsóbb opciók közül nem tudom, hogy melyik működik a gyakorlatban is, amikor én vettem, akkor még csak drága opció volt, azóta pedig nem néztem, mert van egy jól működőm.

Érdemes olyat venni, ami négy füles mellett két füles kapcsolókat is tud nyitni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67673) dqdb válasza nuke7 (#67671) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha rugóerőt tekintve csak egy nagyon szűk tartomány működik nálad, akkor rugócsere is megoldás lehet, ha a kapcsoló belseje "szabványosnak" tekinthető.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67674) Jorus


Jorus
nagyúr

Brit cég aranyos volt, mivel az előző rendelésből lemaradtak a 1.25-ösök, ezért most küldtek a lemaradtak mellé feketében is, meg 1.5-ösöket is, meg sok sima 1u-t is. Szóval most már csak a Jadeknak kellene megérkezni. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67675) 8.utas


8.utas
tag

Köszönöm a válaszokat :F , nem ezek alapján döntöttem ;] , jövök máskor is. :C

(#67676) mucsiattila


mucsiattila
tag

Sziasztok!

Pár hete már kérdeztem, de azóta sem találtam meg a szent grált, ezért átgondoltam a prioritásokat (halk, magyar, TKL, lapos):

1.Mekkora összeget szánsz rá?
- mindegy
2.Használt szóba jöhet?

- nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

- logitech k120 / mert rossz rajta gépelni és hangos
4.Mire használnád a billentyűzetet?

- programozás, gépelés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

- mindegy
6.Van konkrét modell ami tetszik?

- pl a logitech mx keys for business, de csak kinézetre, mert szép és lapos
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.)

- iso magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

- TKL
9.Extra igények

- lehetőleg legyen halk és lapos
- világítás és csuklótámasz jó, ha van, de nem kikötés

(#67677) tvamos válasza Jorus (#67674) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon kiraly! Mik azok a fekete, meg kek gombok kozepen, felirat nelkul?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67678) Jorus válasza tvamos (#67677) üzenetére


Jorus
nagyúr

Bármilyen funkciójuk lehet, amit beállítasz ízlés szerint, akár több rétegben is. Nálam most ez a 2 réteg van használatban, amik között egy adott gombot nyomva tartva tudsz váltani. De még azért faragom, hogy minél jobban kézreálljanak. :)


''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67679) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

compass, qdbd, nyunyu :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67680) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Közben én is olvasgatok itt mindenféle hasznosságot meg okosságot, aranybánya ez a fórum. :R

Pulsar-ról röviden: Kailh Black Box kapcsolók mentek bele egyelőre, az anyagminőség budget kategória, de kitömve elég csendes. Mondjuk nem egyszerű kitömni igazán jól, mert feléd csökken a magassága, szóval a távolabbi oldalon belemegy 1 centis szivacs is, de a másik végén még az 5 miliset is nyomja a PCB, illetve az alja lefelé szűkül is. Amúgy ez a transzparens alsó rész egy idióta ötlet szerintem, na meg kb tapintásra a műanyag olyan mint valami jobb minőségű tupperware... Stabok viszont meglepően jók szerintem, a plate műanyagnak tűnik de tényleg fém, a PCB-plate közötti gumiért meg nagy piros pont ebben az árkategóriában. Ahhoz képest meg amilyen könnyű a cucc (és hát nem vaskos sem a plate sem a case), stabilnak mondanám. A kábele istenkirály, nem azért mert szövetelt hanem azért mert nagyon flexibilis. Anno még a wireless korszak beköszönése előtt ilyen hajlékony kábelekről álmodoztunk az egeres topicban.

Nyilván közel sincs akkora tapasztalatom mint az itteni törzstagoknak, úgyhogy nagyon hitelesen megszakérteni nem tudom az egész konstrukciót, de azok alapján amiket a GMMK-ról olvasni lehetett, szerintem egy jobb választás ugyanannyi pénzért. Keychron-okhoz képest nem tudom...ahogy elnéztem a K2 vagy K8 modokat, Keychronokban sem a PCB felett sem alatt nincs szivacs, és ugyanúgy hatalmas rezonátortér az egész case. Bár gondolom akinek wireless hot-swap cucc kell sok felé nem tud nézelődni gondolom.

Még nem döntöttem el melyik silent switchet pakoljam majd bele, említve volt a Durock Dolphin, sok helyen a Gazzew Bubagum-ra esküsznek. Gateron Black Ink Silent is nagyon szimpatikus vélemények alapján. De nem tudom vajon 2-szer olyan jók ezek mint mondjuk egy sima Silent Gateron Black? Mert árban majdnem ilyen szorzó van sajnos. A Durock ekvivalens Alpaca meg kb beszerezhetetlen.

Mindenesetre kedvet is kaptam hogy a munkahelyen használt mechámat (Redragon Vishnu) is felpimpeljem kicsit majd ezzel a Pulsarral párhuzamosan. Berendelgettem már a switchek nyitásához, kenéséhez szükséges dolgokat, switch film stb. Amire nem voltam hajlandó költeni 15-20 eurókat vagy dollárt az a stabok drótjának kenéséhez mindenhol emlegetett dielectric grease. Itt a topicban teflon zsírt emlegettetek...nem tudom van-e különbség. Hol lehet egyszerűen beszerezni ilyesmit? Egy gyors guglizás kidobott random boltokat, de egy 10gramos tubust rendelni valahonnan és semmi mást...hát az ötlet elég fura. Obiban vagy praktikerben nincs valami jó alternatíva?

Ezeknek a switch pad-eknek mennyire van értelme szerintetek? [link] Mivel nem drága berendeltem egy szettet, de kérdés hogy megéri-e 88 helyre felragasztani meg ezzel időt elcseszni.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67681) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gateron CJ [link] (3:30-tol érdekes)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67682) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Szemezgetek a mechanikus billentyűzetekkel. Kinéztem már a konkrét típust (spc gk630k). Aki teljesen szűz még mechanikus billentyűzet téren (mint én), annak milyen switch-el szereltet érdemes választania??? Internetes keresgélés után leszűkítettem a pirosra és barnára.
Általános napi használatra kell, néha lesz egy kis játszogatás is. A legfontosabb talán, hogy ne ébredjen fel rá a szomszéd ha el kezdek gépelni, szóval legyen halk, már amennyire ez egy mechanikustól elvárható.

[ Szerkesztve ]

(#67683) dqdb válasza Archttila (#67681) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gateron CJ és X esetében a belsejét polírozzák (úgy tudom, hogy valamilyen kémiai eljárással). CJ nem volt a kezemben, de többektől azt hallottam, hogy gyári állapotban tökéletes, és nem szabad szétszedni, mert veszíteni fog a simaságából (szóval ha szétszedted, akkor kenheted meg azért, mert szétszedted).

Az X is nagyon sima gyári állapotban nulla kenéssel, de ezt moddolásra találták ki, és ha más nem is, de legalább a rugókat kenni kell, mert az is száraz ennél a kapcsolónál, és eléggé erős hangja van.

A Pro gyári kenést kapott, simaságra az X-t hozza. Majdnem tökéletesnek nevezném gyári állapotban, csak azért majdnem, mert van egy nagyon minimális és ritkán jelentkező rugóhangja, de van (az X-é mellett némának nevezhető). Mivel egyesével macerás rugókat kenni, ezért egy ideje halogatom a rugórendelést, hogy bag lubing mehessen a rugókra a kapcsoló többi részéhez hozzányúlás nélkül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67684) dqdb válasza Kowi84 (#67682) üzenetére


dqdb
nagyúr

Barna a legbiztosabb választás vakon, de érdemes lenne egy MM-be elmenni megnyomkodni.

Ha olyan a billentyűzet kialakítása, hogy látod a kapcsolókat, akkor az halk ugyan nem lesz, de elviselhetetlenül hangos sem lesz. Ha nem látszanak a kapcsolók, akkor egy membrános szintjét hozza majd körülbelül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67685) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Erre valakinek ötlete?
:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#67686) Archttila válasza dqdb (#67683) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Csak ne lenne ilyen draga... :W
de kovetkezo switch-nek azert el tudom kepzelni :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67687) Molydeus válasza hcl (#67685) üzenetére


Molydeus
őstag

nyunyu nemrég linkelte a saválló borítást cherry billentyűzetekre: [link]
Vajon ez rámegy ez egy JD0800Hu-ra (hogy kvázi-olcsó is legyen)?
Persze ez még nem világít.

M.

(#67688) dqdb válasza [Prolixus] (#67680) üzenetére


dqdb
nagyúr

stabok drótjának kenéséhez mindenhol emlegetett dielectric grease
Szilikonzsír néven fut. Az a lényege, hogy ne vezesse az áramot, sűrűbb állaga legyen (205g0 ezért nem jó oda, míg a 205g2 jó lenne, sőt jobb, de az még drágább), mérsékelten ragadjon bele por, ne vegye fel a levegő nedvességtartalmát, ne legyen vasra nézve korrozív. Alternatívát nem tudok, amikor a SuperLube-ot rendeltem, akkor eleve mást is rendeltem, így belefért.

Kenőanyagnál a mennyiségeknél figyelj a mértékegységre, mert van, ahol grammban adják meg, van, ahol milliliterben, és nagyon nem mindegy, mert 205 esetében például 1 ml = 2 g.

[O]egy 10gramos tubust rendelni valahonnan és semmi mást...hát az ötlet elég fura
2 éve még nehezebben voltak elérhetőek a dolgok, én Malajziából rendeltem kenőanyagot akkor, jött egy fiola áttetsző löttyel, az volt a 105 rugókra és egy másik fehéres trutyival, az pedig a 205, és utólag ugrott be, hogy hogyan fogom én ezt kimagyarázni, ha megállítják a vámon, hogy tényleg az van benne :DDD Az a bolt az ötszörösére nőtt szállítási költség miatt már nem alternatíva és azóta könnyebben/olcsóbban elérhetőek a kenőanyagok.[/O]

Ezeknek a switch pad-eknek mennyire van értelme szerintetek?
Inkább költsd az árát szilikonzsírra.

Még nem döntöttem el melyik silent switchet pakoljam majd bele
A Silent Inket húzd ki, drága, karcos és a Durockhoz képest hangosabb. A Bobagumot nem ismerem. A Gateron Silent Black is karcos kissé, valamint bottom out előtt és után kissé nyúlósabb, mint a Durock a lágyabb szilikon miatt, az előbbin a kenés sokat segít, az utóbbi rajtad múlik, hogy zavar-e. Ha nem, és olcsóbban akarod megúszni, akkor menj a Gateron felé, ha a jelenleg elérhető legjobb opció kell, akkor Durock (amire ugyanúgy igaz ez Pro helyett Silent Blackkel ↓)

Archttila: Csak ne lenne ilyen draga.
Inkább átlagos árunak nevezhető a kínálat alapján, a Pro számít nagyon olcsónak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67689) hcl válasza Molydeus (#67687) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg attól még valami olcsó, átlagosabb billzet kéne (egy gyárba nem tennék mechanikust).
:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#67690) nyunyu válasza Molydeus (#67687) üzenetére


nyunyu
félisten

Linkelt adatlapon ott van az összes WetEx verzió,
DC 2000-re a 4025112082306 cikkszámú, Stream 3-ra a 4025112082290 kell.

Utóbbiból nem tudom, hogy lehet-e még kapni a fehér magyar kivitelt, meg mennyiért.
(8-9k volt a rendes ára régen, aztán egy időben 3-3,5k-ért osztogatták, utoljára 10-12k-ért láttam)

Mondjuk a 46€/10db saválló gumibugyi nem tűnik olcsónak, de ha könnyen cserélhető vegyszerálló cucc kell, akkor még mindig olcsóbb, mint a leöntött billzetet cserélni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67691) [Prolixus] válasza dqdb (#67688) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Szilikonzsír néven fut"

Igen, de volt ahol azt írták van különbség a szilikonzsír vs dielektromos zsír között (bár utóbbi elég furán hangzik magyarul), és hogy a szilikonzsír idővel bekeményedik, a dielektromos zsír meg nem. De lehet hülyeség volt az egész, én aztán abszolút nem értek a kenőanyagokhoz. :DDD De szilikonzsírra példa: [link]

Akár egy ilyen is jó lehet? Ha urambocsá sikerülne egy olyan szettet összerakni amivel hosszú távon is elégedett vagyok, adódik a kérdés, hogy kell-e újrakenni a switcheket és ha igen, milyen gyakran?

"Kenőanyagnál a mennyiségeknél figyelj a mértékegységre, mert van, ahol grammban adják meg, van, ahol milliliterben, és nagyon nem mindegy, mert 205 esetében például 1 ml = 2 g."

Igen ez tök jogos és fontos tipp. Keygemről rendeltem (méregdrágán) Krytox GPL205g0-át a switchek kenéséhez, és eleinte még inkább elszörnyedtem az árán mert úristen 5-ös mennyiség 14€ (vagyis még több a magasabb magyar ÁFA miatt) Mondom akkor inkább Ali-n rendelek, nem érdekel ha ezer év mire megjön, visszamentem Ali-ra és akkor jöttem rá hogy hoppá, Ali-n az 5 gram a 10 dollár vagy mennyi, és valóban ezeknek a zsíroknak nem vízzel ekvivalens a sűrűsége, szóval az 5ml Keygem-ről majdnem 10 gram inkább. :) Így már csak egy szívroham és merevgörcs ennyi pénzt kiadni kevéske kenőanyagra, de nem toronymagasan jobb deal Ali-ról rendelni. 2 TKL-nyi kapcsoló (176 switch) kenésére elég lesz ez vajon? Mármint a 9-10 gram GPL 205g0.

"hogyan fogom én ezt kimagyarázni, ha megállítják a vámon, hogy tényleg az van benne"

:DDD Jah ez vicces lett volna. Mondhattad volna hogy kóstolják meg. ;]

Amit nem értek, hogy ha ugyanazon store-ból rendelsz is Ali-n, külön tételenként számolják fel a postaköltséget? De miért? Egyrészt így sokkal drágább, másrészt szegény postás (vagy szegény én, ha csak egy értesítőt kapok a postaládámba) jöjjön 5-6 etapban kézbesíteni a csomagot, és semmi más nincs egy-egy csomagban mint egy switch puller, vagy egy szettnyi switch film vagy valami? Összességében jelentősen olcsóbban jöttem volna ki ha mindent Ali-ról rendelek, de komolyan Keygem mellett egyik fő érv volt hogy gyorsabban és egyben kiküldik a cuccokat majd.

"Inkább költsd az árát szilikonzsírra."

Már mindegy. :DDD Nem volt drága, szóval whatever. De azóta én is gondolkoztam ezen, hogy okés hogy vannak rajta kivágások, de a switch-et akkor is megemeli azzal a fél mm-rel vagy mennyivel. Ez pont elég arra hogy ne passzoljanak a dolgok. Úgyhogy az ötlet nagyon baró, be is lelkesültem amikor megláttam, de szerintem ha ilyenekkel telepakolja az ember a PCB-t a switchek nem fognak rendesen illeszkedni a platebe. Az is gyanús hogy akárhány silent build-et láttam youtube-on, senki nem használt ilyet. :O Szóval nagy facepalm magamnak igazából.

"Durock a lágyabb szilikon miatt, az előbbin a kenés sokat segít, az utóbbi rajtad múlik, hogy zavar-e."

Az ubikviter MX Silent Red-hez képest is nyúlós a gateron silent black? MX Silent Red-es bill-t használtam már, ott nem éreztem ilyen nyúlósságot. Vagy ha éreztem is, nem zavart. És a Gateron Silent Yellow-val van esetleg tapasztalat? Volt itt szó nemrég a különböző Yellow variánsokról, és a Silent Yellowról nem sokat olvasni neten, úgyhogy nem tudom ez a különböző verziókkal szemben milyen is lehet (azon túl, hogy csendesebb).

Amúgy nekem is a sweet spot olyan 50-55Cn körül lehet, lineáris esetén, legalábbis a sima Red-es dolgok a tipikusan 45Cn-nel már túl lágyak nekem az ideálishoz képest, 60Cn meg túl sok. Ezért is merült fel a Silent Yellow mint wallet friendly opció, ami elvileg 50Cn? Bár jobb szeretném ha inkább 55-ös lenne a rugója.

"ha a jelenleg elérhető legjobb opció kell, akkor Durock (amire ugyanúgy igaz ez Pro helyett Silent Blackkel ↓)"

Ezt a Gateron Pro-s megjegyzést nem teljesen értem, ki tudnád fejteni?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67692) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy billentyűzetet a mostani fnatic streak mellé.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Minden lehetőséget meghallgatok
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Egy ollós cherry-t fog váltani - szegény kezdi megadni magát
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Munka (sw fejlesztés)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mechanikus, lehetőleg valami halkabb swtich
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO magyar, esetleg ha cserélhetők a keycap-ek és könyen elérhető lenne hozzá jó minőségű keycap szett az szuper lenne
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Numpad nélküli, az a TKL ha jól tudom
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Kapcsolható/fényerő állítható fehér backlit szuper lenne.

Má' nem

(#67693) dqdb válasza Coyot (#67692) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lényegében a Varmilo VA88M-et írtad körbe silent red kapcsolókkal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67694) Coyot válasza dqdb (#67693) üzenetére


Coyot
őstag

Ez gyorsan meglett :R
Tetszik is! Meg fizeti a cég is, nincs más hátra mint előre amennyiben nincs egyéb szóba jöhető darab.
Honnan érdemes megvenni? Számlaképes hely kell természetesen.

Má' nem

(#67695) Szaszati


Szaszati
tag

Sziasztok!

Hosszú idő után végre úgy látom, jól jönne egy mechanikus billentyűzet. Nem akarok nagy durranást, ez lenne az első, kóstolónak és mindennapi használatra. Alább a válaszok a kérdésekre :)

1.Mekkora összeget szánsz rá?

15-20 ezer forint körül van a terv
2.Használt szóba jöhet?

Kimondottan használtat vennék ebben az árkategóriában
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Egy vezeték nélküli Microsoft billt, valami alap irodai cucc. Szeretnék használni egy mechanikust, érdekel, hogy milyen.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Alap hétköznapi dolgokra, de elég sok szöveget gépelek, illetve időnként FPS játékra.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Mechanikus, inkább halkabb switch.
6.Van konkrét modell ami tetszik?

HyperX Alloy FPS-t néztem ki, de úgy látom ebből is van Pro meg meg nem Pro modell, picit elvesztem az ajánlatok között. Más modellre is nyitott vagyok.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Lehetőleg angol, ISO, de nem nagy baj, ha más.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Kurzorblokk feltétlenül, FN-sor nem fontos, a numpad-hez egy ideig kimondottan ragaszkodtam, de el tudom engedni, ha van TKL modell ami kimondottan jó választás ebben a kategóriában.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Világítás mindenképp kell, nem szükséges az RGB, egyszínű is jó. Csuklótámasz "nice to have" kategória, de nem ragaszkodom hozzá, egyéb nem fontos.

Előre is köszönöm a segítséget!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#67696) Molydeus válasza [Prolixus] (#67691) üzenetére


Molydeus
őstag

"Amit nem értek, hogy ha ugyanazon store-ból rendelsz is Ali-n, külön tételenként számolják fel a postaköltséget?"

Igen, ez nekem sincs ínyemre. :( Barátságosabb lenne, ha a rendelés lezárásakor számolnának egyben szállítási költséget.
Viszont a szállításnál az azonos szállítási határidővel rendelt termékeket a store egyben adja fel. Ezenkívül mostanában a különböző store-okból AliExpress Standard Shipping-gel feladott csomagokat összefogják egy csomagba, kap egy új azonosítót és egy dobozban hozza ki a futár (általában külön vámkezelés sincs már, mert azt valamelyik EU-s kikötőben végzik). Az Airmail-lel feladott csomagoknál viszont ilyen nincs, ott csak az egy storeból egyszerre feladottak vannak összekötve.

Gateront Silenteknél nyunyu a Brown-okra panaszkodott. Nekem a Red nem nyúlós, az MX Silent Red-hez képest sem. Lehet, hogy a Gateron színenként eltérő szilikon tompítást alkalmaz, de simán lehet egyéni preferenciabeli különbség is.
Ha úgyis meg akarod kenni őket, akkor egyben rugót is cserélhetsz.

M.

(#67697) dqdb válasza [Prolixus] (#67691) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akár egy ilyen is jó lehet?
Nem tudom, nem ismerem a konkrét terméket, így nem alkotnék róla véleményt.

Ha urambocsá sikerülne egy olyan szettet összerakni amivel hosszú távon is elégedett vagyok, adódik a kérdés, hogy kell-e újrakenni a switcheket és ha igen, milyen gyakran?
Elvileg aktív használat mellett is csak sok-sok éves távlatban jön elő az újrakenés téma, ha egyáltalán elő fog jönni.

2 TKL-nyi kapcsoló (176 switch) kenésére elég lesz ez vajon?
Ha 1 ml-nyi 205g0 nem elég 120+ kapcsolóra, akkor túlkented a kapcsolókat.

Amit nem értek, hogy ha ugyanazon store-ból rendelsz is Ali-n, külön tételenként számolják fel a postaköltséget?
Bolttól függ, van ahol így csinálják, ahogyan írod, ilyenkor kell máshol vásárolni :) Olyan előfordul, hogy a mennyiséggel skálázódik a szállítási költség, na de ezeknél sem duplázódni szokott.

vannak rajta kivágások, de a switch-et akkor is megemeli azzal a fél mm-rel vagy mennyivel. Ez pont elég arra hogy ne passzoljanak a dolgok.
Az összeszerelés lesz szívás, mert a kapcsoló lábainak nincsen kivágva lyuk, így azt neked kell behelyezéskor átszakítani. Ha peched van, akkor a kiszakított anyagból jut egy kicsi az alatta lévő hotswap socketbe, és a PE ugyebár szigetelő tulajdonságú :) Ez a szivacs a bottom outot tompítja kissé azzal, hogy a kapcsoló nagyon kicsit tud mozogni, de sokat nem, mert a túloldalon a forrasztás vagy hotswap socket mereven tartja.

Az ubikviter MX Silent Red-hez képest is nyúlós a gateron silent black?
Igen, "ragadósabb" szilikont használnak.

Ezért is merült fel a Silent Yellow mint wallet friendly opció, ami elvileg 50Cn?
Cherryt kivéve a többi gyártónál a yellow a red és black között elhelyezkedő lineáris, Gateronnál rugóerőben pontosan a kettő átlagát hozza rugóerőben. Ez a három kapcsoló (red, yellow és black) amúgy a rugótól eltekintve ugyanaz.

Ezt a Gateron Pro-s megjegyzést nem teljesen értem, ki tudnád fejteni?
A Gateron Silent olcsónak számít, míg a Durock Dolphin/Silent Linear az átlag felett van kicsit árban, szóval nem drága kapcsoló (persze nem is olcsó).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67698) tvamos válasza Jorus (#67678) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kiraly! Nem lattam meg ilyet, de jol nez ki.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67699) Flitzhugh válasza Coyot (#67694) üzenetére


Flitzhugh
újonc

Itthon elég sok nagyobb webshopban kapható szerencsére (PCX, iPon), ők számlával adják.

Leopold FC750R, Kailh Cream w 205g0, Durock Plate Mount stabs, GMK Botanical

(#67700) Coyot válasza Flitzhugh (#67699) üzenetére


Coyot
őstag

Jaja tiszta sor csak elsőre 1 helyen találtam meg ami nem volt valami bizalomgerjesztő, azért kérdeztem, de a moonlight verzió jól néz ki csak a pontos kivitel típusa kellett :R

Má' nem

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.