Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) 4nick8 válasza [Prolixus] (#67449) üzenetére


4nick8
őstag

Persze. Pulsar PCMK

(#67452) [Prolixus] válasza 4nick8 (#67451) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Huhh ennek tényleg ilyen átlátszó az alja? Igaz nem látszódik az asztalon de mindig is utáltam az olyan elektronikai eszközöket amiben egy feature hogy átlátszó a műanyag és emiatt látszódik a PCB.

#67450dqdb

Köszi a tippet, nem tudtam hogy how swap-es a One 3, lehet tényleg érdemes lesz akkor arra várni. :) :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67453) Speedy007


Speedy007
őstag

Amennyire ki bírtam magam nyomozni a dolgokat barna és a piros switch-es billentyűzeteket érdemes venni mert a kéknek írógép szerű hangja van..
Pirossal szereltek közül ezt találtam Trust GXT 865 Asta egy ismerősöm ilyet használ nincsen rá panasza.Azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.
Barna téren Cooler Master CK350/352-t találtam az előbbi esetén elég vegyes a vélemények utóbbi esetén nem találtam semmit.. A többi márkát Natec/redragon nem ismerem

(#67454) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Bocsi az OT-ert, de nem talaltam jobb forumot, de persze orulok az utbaigazitasnak, ha van.
KVM switchet cseretnek venni, de nem tudom, hogy milyet. 3 gepem van, egy asztali Linux-szal, egy laptop Win10-zel, es egy Raspberry PI. A billentyuzetem, meg az egerem is USB-s. Tobb feltetel nincs, nem lenne baj, ha lenne rajta HDMI kapcsolo is, de az nem feltetel, van HDMI atkapcsolom, vegulis azt tudom hasznalni, de persze jo lenne, ha 1 kapcsoloval menne a dolog. A keret 10 ezer, ha a HDMI-t is kapcsolja, akkor legyen mondjuk 20. Tudtok javasolni egy klasszat?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67455) nyunyu válasza [Prolixus] (#67452) üzenetére


nyunyu
félisten

Caseking.de-n február elejére írják a Ducky One 3-akat, még 1-2 hét.

[szerk:]Ejj, átírták március 22-re az érkezési dátumot :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67456) [Prolixus] válasza nyunyu (#67455) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mondjuk elég otromba színekben kapható jelenleg, ha ISO-ban is ezekkel jön, akkor sem hiszem hogy meg tudok barátkozni vele. A kék még hagyján lenne, de az oldalán az a sárga rész...meh.

Ehh.

Még alszom egyet erre a Pulsar PCMK-ra, az alját nem látom végülis...és van fehér plate-tel ami a preferált lenne. :)

köszi a tippeket! :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67457) nyunyu válasza [Prolixus] (#67456) üzenetére


nyunyu
félisten

Na ja, egyedül talán a Daybreak, ami kinéz valahogy, de az világítás kompatibilis kupakos az RGB miatt, ami meg nem biztos, hogy olvasható, ha nem megy a háttérvilágítás.

Nekem talán a világítás mentes Matcha jönne be, de az még a sötétzöld feliratos EnjoyPBT szettemnél is rosszabb kontraszttal bír :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67458) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok egy elég unortodox kérésem lenne.
A fő szempont, hogy nagyon halk legyen. Most egy 2 ezer forintos lassan 10 éves logitech k120 as billem van amivel tökéletesen megvagyok elégedve... nem úgy a környezetem mert nekik hangos :DDD Szóval kialkításra és nyomásérzetre is hasonlót keresek csak NAGYON halkat. Célkeret max 50k legyen a fölött nem szívesen adnék ki... Tekintve, hogy a mostani 2k -s is tökéletesen jó :D

Ha tudtok nekem segíteni azt előre is nagyon nagyon köszönöm :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#67459) nuke7 válasza Speedy007 (#67453) üzenetére


nuke7
veterán

az, hogy milyen színű switch-et szeretnél, nagyjából egyéni preferencia - én a piroson nem tudok normálisan gépelni, de ez nyilván eltérő... :U

#67454 tvamos : ebből a keretből egy USB switch-et tudsz venni. (Ugreen nálam jól működik, de mondjuk csak két kimenetest vettem)

én ezt találtam KVM switch-re, de nem értem :DDD
(4k 60hz usb3 - 48ezer huf)
https://www.bluechip.hu/termek/delock-kvm-switch-hdmi-4k60hz-usb-3-0---audio?utm_source=371842&utm_campaign=googlecom&utm_medium=cpc#fenykepek
itt ezekszerint a bill + egér kombó mellé kapok még két szabad usb 3-t..? :F
vagy igazából ha ledes a bill, akkor azt a csatlakozót kellene használni..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#67460) Speedy007 válasza nuke7 (#67459) üzenetére


Speedy007
őstag

Őszintén szólva dilettáns vagyok a témában.. Ami magyar a mechanikus téren vagy drága vagy túl olcsó.. Ezért vagyok tanácstalan hogy itt mi éri meg.. Nem professzionális szinten kell hanem csak átlag használatra hobbi game időközönként

(#67461) nuke7 válasza Speedy007 (#67460) üzenetére


nuke7
veterán

kezdd akkor egy szimpatikus redragon-al, talán a MM-ben meg is lehet nyomkodni...
neten rendeled, max visszaküldöd. Tipikusan amúgy vegyes használatra a brown szokott a legjobb lenni - az újabb redragonban az otemu dustproof brown nekem bejött, de csak te tudod, hogy hogy gépelsz és mi tetszik neked ezért ebben nem hiszem, hogy bárki többet tudna segíteni... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#67462) Speedy007 válasza nuke7 (#67461) üzenetére


Speedy007
őstag

Azok közül melyiket ajánlod esetleg? Mert abból legalább egy tucat fajta féle van

(#67463) nuke7 válasza Speedy007 (#67462) üzenetére


nuke7
veterán

amelyik szimpatikus ;)
(esetleg nézz újabb kumara-t vagy annak megfelelő teljes méretűt, mert azok már hotswaposak)

https://youtube.com/user/nuke7

(#67464) vadkörte válasza Speedy007 (#67453) üzenetére


vadkörte
addikt

Nálam nem nagyon lehetsz dilettánsabb. :)
A piros switch-es ún. lineáris. Tehát nincs határozott nyomáspontja nem kattog, csak a végállást elérve van hangja.
A barna un. taktilis, van egy jól érezhető nyomáspontja és kattan is de nem csattog úgy mint a kék.
Én csak teszteket olvasva és nézve egy barna switch-es SPC Gear GK630K mellett döntöttem és bár még nem használom egy hete de elégedett vagyok vele. Van hangja, de nem olyan mint egy megvadult telexgép, a keycap-ek felülete kisebb, mint egy hagyományos billentyűzeté, de kényelmes. Én elsősorban munkára használom.
A másik versenyző a Redragon Kumara volt, de ez mellett döntöttem

Üdv. V. Körte

(#67465) Speedy007 válasza vadkörte (#67464) üzenetére


Speedy007
őstag

Két-három napja zaklatom itt a topikosokat.. Azóta kezdtem el foglalkozni a témával addig nekem teljesen mindegy mindegy alapon volt a billentyűzet.. Mióta laptopon írtom az ellent azóta zavar a membrános billentyűzet

(#67466) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Csak a kereső nép kedvéért, nulla gyakorlati tudás birtokában és a félrevwzetés jogát fenntartva:

Kérdezgettem itt kicsit a minap, aztán vettem egy levegőt, megy egy msi vigor 60-at. Minden szempontból nagyon alap, cserébe cherry red kapcsolós és a gumidóm után egy felüdülés vele gépelni.
Nem hangos, nem reszelnek a gombok, nem visszhangzik.

:K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#67467) freelanced válasza dqdb (#67438) üzenetére


freelanced
addikt

Ezek milyen minőségűek egyébként? Általánosságban mennyire macerás DROP-ról rendelni? Gondolom nem EU Warehouseból küldik ilyenkor ezeket, nem?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67468) Molydeus válasza Speedy007 (#67465) üzenetére


Molydeus
őstag

A Redragon Kumarát (TKL) és teljes méretben talán a Vatát és a Mitrát azért szokták ajánlani a topikban, mert hotswap cserélhetők benne a switchek. Emiatt egyrészt könnyebben javíthatók házilag, másrészt egy forrasztott bill.-hez képest különösebb képzettség nélkül is módosítható, ha a idővel mégsem felelnének meg.
Ha pl. rájössz, hogy neked a gyárilag beletett outemu red vagy brown kapcsolók csak a kékhez képest halkak, abszolút értelemben véve nem, akkor van rá lehetőség, hogy halkított outemu kapcsolót (silent white a lineáris és silent grey taktilis) rakj bele. Ezenkívül - szintén, mivel nincsen összeforrasztva a kapcsoló és a PCB - lehet bele tenni alakra vágott hangtompító filcet, a nyák alá pedig valamilyen nem vezető szivacsot vagy szilikont.
Ezek persze mind további költségek, de ha jól emlékszem amikor legutóbb idén valaki összeszámolta, akkor még mindig valahol 50-60k HUF körül van a vége (beleértve magát a redragon alap bill.-t), attól függően, hogy cserélsz-e egyben kupakokat is és ha igen, akkor milyenre.
Ebből az összegből lehet ugyan kapni akár silent kapcsolós jó minőségű forrasztott billentyűzetet is, de ott nincs meg a lépcsőzetes módosítás lehetősége, egyben fizeted ki és vagy tetszik a dobozból kivéve, vagy nem.

M.

(#67469) Molydeus válasza freelanced (#67467) üzenetére


Molydeus
őstag

Amennyire én tudom, már nincs EU raktár a dropnál. :( Én mondjuk fülest rendeltem tőlük legutóbb, amit az EU-ban gyártottak, de kaliforniai raktárból szállították ki.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67470) Speedy007 válasza Molydeus (#67468) üzenetére


Speedy007
őstag

Végül és abba az irányba gondolkodok ahol van numerikus rész mivel a simulator játékok esetén kel nekem az is.. Így a kumara meg a hozzá hasonlóak kiesnek a képletből.. Csak engem az bizonytalanít el hogy bármelyiket is nézem több a negatívum mint a pozitívum az értékeléseknél

(#67471) Speedy007


Speedy007
őstag

Redragon K580 VATA
Ezzel szemezgetek nem tudom hogy ez jó lesz e

(#67472) dqdb válasza freelanced (#67467) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezek milyen minőségűek egyébként?
Jók, MT3 esetében vastag PBT vagy ABS kupakokról van szó. Meglehetősen magas és extrémen mélyített profilról van szó, szóval megosztónak számít, én imádom. Itt írtam pár profilról.

Általánosságban mennyire macerás DROP-ról rendelni?
Nem macerás, de a supportjuk legendásan rossz tud lenni, ha egy fogalmatlan hozzánemértővel hoz össze a ticketing rendszerük.

Gondolom nem EU Warehouseból küldik ilyenkor ezeket, nem?
Az EU raktár ~2 éve megszűnt, vagy az USÁ-ból, vagy Kínából küldik a csomagot. Korábban DHL eCommerce volt, azaz a posta vámkezelte és kézbesítette itthon, legutoljára UPS hozta. Ahogyan Molydeus is írta, még az eredetileg Németországban gyártott GMK készleteket is New Jersey-ből szállítják ide.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67473) dqdb válasza Speedy007 (#67470) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mielőtt bármit is vennél, érdemes lenne a legközelebbi Mediamarktban kipróbálni, mert a legtöbb mechanikus kapcsoló ott még nem is érzékel, ahol egy tipikus ollóson már tövig nyomtad a billentyűt, és nem mindenki képes ezt megszokni. A hang relatív, szerintem az összes hangos gyári állapotban, ahol a kapcsolók kilátszanak.

A hangra és a billentyűút rövidítésére a legtöbbször ajánlott gyors megoldás itt az O-gyűrű szokott lenni, na te olyat ne vegyél, mert azzal megnyered azt a nyúlós membrános érzést, amit el akartál kerülni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67474) Molydeus válasza Speedy007 (#67470) üzenetére


Molydeus
őstag

A Vata és a Mitra teljes méretű. A Vata valamivel laposabb, a Mitra ránézésre a Kumara teljes méretű verziója, mindkettőnek van NumPad-ja. Ha hülyeséget mondanék és a Mitra nem hotswap, akkor szóljatok!!!
Az negatív értékelések szerintem a túlzott elvárásból is fakadnak. Sokan - én is így voltam ezzel - amikor az első mechájukat veszik addig eljutnak, hogy az alap kapcsolókból a kék kattog, a barnának van érezhető visszajelzése, pirosnak meg nincs. Azt gondolják, hogy a barna vagy a piros halk lesz, de ez csak a kékhez képest igaz. A kapcsolón kívül ráadásul a hangot rengeteg más dolog is befolyásolja. A belépő szinten pl. egy amúgy látványos szálcsiszolt alu lemeztől (pl. a CoolerMaster CK sorozatnál) visszhangos lehet a bill. vagy ugyanez a gond, ha nagyon sok üres hely van a nyomtatott áramkör alatt. A tipikus világítós magyar kupakszettek, amiket ezekre raknak, ABS műanyagból vannak, amik vékonyak, könnyűek és ez nem segítik elnyelni a leütés hangját, plusz idővel lekopik a lakk és a festékréteg róluk, amiből laser-rel kiégették a karaktereket, stb.
Persze lehetnek konkrét hibák és minőségi kifogások is, elvégre ez egy belépő szint a mecháknál.

Szóval ha elmész és megnyomkodsz mondjuk egy CK350-et és biztos vagy benne, hogy tetszik úgy ahogy van, akkor minden OK. Ha azt gondolod, hogy kb jó lehet, otthon még rájöhetsz, hogy nem az igazi és visszaküldheted. De 2 hét után már nem baj, ha olyan alapod van, amihez hozzá lehet nyúlni. A CK pl. nem ilyen, a Vata/Mitra igen.

M.

(#67475) Speedy007 válasza dqdb (#67473) üzenetére


Speedy007
őstag

Nem vettem még semmit. Az a gond hogy nem tudom személyesen ki próbálni mivel a legközelebbi MM innen 120 km-re található BP-n

(#67476) Molydeus válasza nuke7 (#67459) üzenetére


Molydeus
őstag

Már csak félve merem leírni az alis kínai noname KVM-eket, mert ott azért messze nem ezen az áron mennek a 2x1, de akár a 4x1 kapcsolók sem. Cserébe ott van a felfedezés "öröme". :W
Tegnap kis híján kivágtam a francba az egészet, mert amikor reggel az előzőnapi tesztek után véletlenül sikerült előállítanom az egyik hibás sorrendet, majd visszaálltam a helyesre, akkor sem ment. Kiderült, hogy a GMMK-t valamiért "elfelejti" (pedig fut a Glorious sw a háttérben), a CK-kat meg nem. Így aztán be kellett másznom az asztal alá és áramtalanítás után végigcsinálni a kezdeti inicializálást (röhej...USB portokról beszélünk...), ami szintén egy adott sorrendben való bedugdosást jelent.
Persze azóta megint minden rendben megy, de ha egy évben csak egyszer kell ezt végig csinálni, akkor én már öreg vagyok ahhoz, hogy az ilyen rutinokat fejben tartsam, ergo minden alkalommal végigszívom a "találjuk ki, hogyan ment legutóbb" kört.

A +2 USB portra azt kötsz, amit akarsz. Ha a bill. világítása nem igényel másik portot, akkor
mehet rá egy másosik bill./egér vagy akár adathordozó is. Azokat is váltogatja a két gép között. Én pl. arra kötöttem a ControlPad-ot.

@tvamos:
Ha a fentiek nem szegték kedvedet, akkor én asztali + notebook + rpi felálláshoz ezt néztem ki: [link]

A középső 2x1-es van most, arról írtam a fenti sirámot (meg pár kitapasztalt részletet tegnap). Az utolsó 4x1-es. Papíron mind jónak tűnik.
Ha nem számít a felbontás (mert elég pl. a FHD), illetve nem ragaszkodsz a billentyűzetről hotkey-vel történő kapcsoláshoz, akkor ennél olcsóbb megoldások is vannak 4 gépig.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67477) tvamos válasza Molydeus (#67476) üzenetére


tvamos
nagyúr

De, az Aliexpress elveszi a kedvem. Olyat szeretnek, amihez EU webshoppbol hozzajutok.
Amit most nezegetek: Aten US424
Kicsit tullog a keretemen, de bemegyek a boltba, es elhozom.

A monitoron meg van tobb bemenet, majd veszek atalakitot, hogy HDM-DVI, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67478) Speedy007 válasza dqdb (#67473) üzenetére


Speedy007
őstag

Azt lehet tudni hogy ezek közül melyik olyan? Sajnos nem tudom ki próbálni személyesen

(#67479) [Prolixus] válasza Molydeus (#67468) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"nyák alá pedig valamilyen nem vezető szivacsot vagy szilikont"

Erre ki mit szokott venni és hol? Mármint hogy non-conducting legyen, nem tudom egy random szivacs mennyire vezeti az áramot. :D

Más: Valszeg beruházok egy Polsar barebone-ra, így az ezer éves Corsair Strafe-t leselejtezem, de nem lesz szívem 15 ezrekért vagy alatta elpasszolni aprón (még a nem RGB-s, elsőgenerációs változat), az eszmei értéke nagyobb nekem. Oda akarom adni ősöknek, anno mondta fater hogy de jó ezen gépelni fiam (MX Brown amúgy).

Probléma: Német billentyűzet, szóval ISO kiosztás de ők aztán végképp nem tudnak vakon gépelni úgyhogy muszáj a magyar keycap szett rá. Hol tudnék ilyet külön venni? Nem baj hogy csak ABS, double shot sem kell legyen, őket egy sima festett+lézerezett kiszolgálja szerintem. Glorious-tól láttam magyar szettet, Merlinhardvernél, de fura hogy glossy az oldala, nem győzött meg annyira. Ti tudtok más alternatíváról? Sokkal drágább (9 ezer vagy mennyi) azért nem lehet, mert akkor inkább veszek apróról valami CK550-t 15 rugóért aztán felhasználom annak a sapkáit, jobb híján.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67480) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szerintetek lehet valami egyéb oka annak, hogy a mai napon beüzemelt Cooler Master CK352 billentyűmön a hosszú i nem működik, vagy csak simán kifogtam egy hibás darabot? Csak furcsa, hogy pont a hosszú i nem működik. Kombinációval lehet(ne), de nem akarok ilyen kompromisszumot most. Ez az egy gomb nem világít és nem működik.

Köszönöm!

(#67481) freelanced válasza dqdb (#67472) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ.

Az jól hangzik egyébként, szívesen kipróbálnék az alap profilon kívül mást is.

Mondjuk az a helyzet, hogy így a vámmal, áfával együtt viszont elég drágán lehet ezekhez hozzájutni, legalábbis nekem azért van egy határ amit kupakkészletre szánnék. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67482) dqdb válasza antikomcsi (#67480) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, hogy ANSI firmware van rajta ISO helyett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67483) dqdb válasza freelanced (#67481) üzenetére


dqdb
nagyúr

MT3-at sokszor beszerzési ár alatt lehet venni alig használtan. SP SA már összetettebb, az adott készlettől függ, de van, amit ki lehet fogni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67484) antikomcsi válasza dqdb (#67482) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egy féle firmware van fent a gyártó oldalán, az van rajta. De, hogy az milyen, arról halvány gőzöm sincs.

(#67485) nyunyu válasza antikomcsi (#67484) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kellett volna rárakni.

Asszem a CK550-nél is csak az amerikai firmware volt kint a weblapjukon, és az is letiltotta az ISO verziók +1 gombját, aztán csak úgy lehetett javítani, ha visszaküldted a szervíznek, hogy tegyék vissza a gyári firmwaret.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67486) antikomcsi válasza nyunyu (#67485) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Köszi az infót.

Mindenesetre kedvesek, hogy így kirakják figyelmeztetés nélkül.

(#67487) Speedy007


Speedy007
őstag

elfelejtettem megkérdezni hogy a redragon magyar kiosztású és magyar nyelvű gombokkal rendelkezik vagy a kiosztása magyar csak?Mert itt a HV-n láttam egy eladó Mitrát és az US-nek tűnik a gombok bár a tulajdonos elmondása szerint magyar kiosztású..Nem akarok használtan venni csak próbálok minnél több infót össze szedni róla mert a boltok ahol redragon billentyűzeteket forgalmaznak ott is US a gomb kiosztás

(#67488) Molydeus válasza tvamos (#67477) üzenetére


Molydeus
őstag

Ha monitoron ez kényelmesen megoldható, akkor ez is egy módszer, de ebben az esetben valóban nem kell KVM, csak egy "KM", mint az Aten, amit írtál, vagy az uGreen, amit többen is elégedetten használnak erre.

Nekem személy szerint az volt a cél, hogy egy mozdulattal, a billentyázetről hotkey-vel menjen mindhárom eszköz váltása. A monitoromon van ugyan elég bemenet, de nem esik kézre a hátlapot nyomkodni, a d-pad-jából pedig nem nézek ki hosszú élettartamot.

M.

(#67489) freelanced válasza dqdb (#67483) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszod, nyitva tartom a szemem.

Q2 mellé egyébként az FR4 vagy a Poli plate ajánlottabb?

___________________________________________________________________________________________

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67490) Molydeus válasza [Prolixus] (#67479) üzenetére


Molydeus
őstag

Jó kérdés. Volt róla korábban szó a topikban, de a GMMK TKL-ben gyárilag raktak egy vékony szivacs lapot, úgyhogy én nem kerestem tovább.

A pulsarhoz jár hangtompító filc a plate és a PCB közé, ez mondjuk elég baráti. Egy estém ráment, mire kifaragtam az összes csavarnak, távtartónak, pozicionálónak a helyét az aliról rendelt filcen. A GMMK-n ilyenekből több, mint 30 van, ha jól emlékszem.

A magyar keycap set keresés unikornis vadászat. :( A glorious legnagyobb erénye, hogy kapható, a többi korábbi versenyző - a ahogy a tapasztalt forumtársak el szokták regélni - eltűnt a kínálatból és/vagy baromi drága.
Féléve ez volt az egyik indok, amikor a CK550 mellé megvettem az 530-at innen a HA-ról (a TKL méret kipróbálása mellett), így most van két készletem a legtöbbet használt kupakból. Más kérdés, hogy amióta PBT-t használok a GMMK-n, nem szívesen váltanék vissza ABS-re.

Azt viszont nézd meg, hogy a Corsair alsó sorában ugyanolyan méretű kupakok vannak-e, mint amik a Glorioushoz vagy a CK-hoz vannak. A Strafe RGB-hez pl. nem lenne jó, azon a Win és Menu 1U szélesnek tűnik, de lehet, hogy az első genesek nem ilyenek, erről hirtelen nem találtam képet.

M.

(#67491) Molydeus válasza antikomcsi (#67486) üzenetére


Molydeus
őstag

Ez elég barátságtalan. :W
Az 550 és az 530 is kötelezően frissít FW-t, amikor a CM Portalon belépek és talál újat, de hiába szúrtam el az 530-asnál és maradt ANSI a kiválasztott layout, attól még a frissítés után is rendben működött az í.

M.

(#67492) Molydeus válasza Speedy007 (#67487) üzenetére


Molydeus
őstag

Egy HA-s Mitra hirdetést találtam, a fotókon ANSI-US a kiosztás. Esetleg kérdezz rá, hogy valóban arról készítette a képeket.
A boltokban ha azt írják, hogy magyar, akkor szinte biztos, hogy valóban az is (kiosztás és a karakterek is), csak a gyártók nem készítenek külön termékfotót róluk, ezért mindenhol az US látható a képeken.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67493) tvamos válasza Molydeus (#67488) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kényelmes a monitoron kapcsolgatni, de túl lehet élni.
Ez az az ugreen switch, amire gondolsz? [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67494) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok
Melóra keresek full size iso mx brown sallangmentes billentyűzetet. Filco majestouch 2 eddig a legszimpibb, das vagy világít, vagy nekem felesleges funkciógombok vannak rajta. Más egyéb alternatíva? Ducky? Beszerzés elsősorban UK amazonról.
Rég olvastam errefelé, ezek még mindig tuti vételek, vagy vannak újhullámos csodák?

Kicsit más. Osztott mecha billentyűzet létezik iso kiosztásban? Esetleg olyat is el tudnék képzelni, mellé meg menne külön egy numpad, amire mindenképpen szükségem van.

[ Szerkesztve ]

(#67495) Molydeus válasza tvamos (#67493) üzenetére


Molydeus
őstag

Igen, ez az. Ha csak perifériákat kötnél rá, akkor én a USB 2.0-s verziót venném, amit linkeltél. Van ugyan 3.0-s is, de ott jelzik, hogy a 2.4GHz dongle-k nem biztos, hogy zavartalanul mennek rajta.

M.

(#67496) Molydeus válasza jookomak (#67494) üzenetére


Molydeus
őstag

Varmilo va109m-ek?

A split ISO lehet, hogy nem lesz könnyű, most hirtelen csupa ANSI-t találtam meg persze az ortholineárisokat.

M.

(#67497) antikomcsi válasza Molydeus (#67491) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm Neked is az infót. Így már nem tudom mit tévő legyek. Este írtam a supportnak, hogy mi a helyzet, és küldjenek egy megfelelő firmwaret, de még nem érkezett válasz. Ha azért állt elő ez a helyzet, mert amint beüzemeltem, felmentem a gyártó honlapjára, hogy regisztráljam a terméket és ha már ott voltam, és volt friss firmware akkor azt is feltettem, akkor nem akarom a boltba visszavinni, mert ez nem az ő hibájuk, ha viszont működnie kéne akkor kicseréltetném. Remélem "hamar" válaszolnak.

(#67498) Speedy007 válasza Molydeus (#67492) üzenetére


Speedy007
őstag

Értem köszönöm szépen a segítséget :R. Meg is rendeltem a Redragon K580 vata-t az Aqua-tól így péntekre itt lesz kb. 2.000ft csak a különbség a Mitra-hoz képest ami semmi.. Még annyit hogy ha esetleg a közel jövőben pimpelném hol találok hozzá keycap-t illetve switch-et?

(#67499) dqdb válasza antikomcsi (#67497) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez 110%-ig a gyártó hülyesége, de nem csak a CM ilyen idióta, mert az ASUS-szal járt korábban hasonlóan valaki itt a topikban.

Eleve meg tudnák könnyen oldani, hogy egyetlen firmware legyen ANSI és ISO billentyűzetre, vagy azt, hogy a firmware-t frissítő tool ellenőrzi a billentyűzet típusát, és nem engedi rátenni a rossz firmware-t, vagy azt, hogy a tool eleve tartalmazza mindkét firmware-t, és a megfelelőt teszi fel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67500) dqdb válasza jookomak (#67494) üzenetére


dqdb
nagyúr

Leopoldot nem látok, WASD barebone-t sem, így a Varmilo lehet minőségre a legjobb opció. Vagy egy Realforce, ha a taktilis MX vonal mellett a Topre is játszik (bár ISO-t ebből is úgy kell vadászni).

Osztott mecha billentyűzet létezik iso kiosztásban?
Igen, UHK, Dygma Raise, amelyek hozzák a hagyományos kiosztást, hogy az ISO értelmezhető legyen, és állandóan kaphatóak. Nagyon nehezen elérhető és méregdrága épített opciók léteznek még ezenkívül, olcsóban csak ANSI akad.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.