Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Molydeus válasza dqdb (#67838) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, a kiosztás világos, tervezgetem a Planck layereit pár napja, kezdem látnia nehézségeket. :) Inkább úgy értettem, hogy ha a 40%-os beválik a layerváltogatással, akkor a mérete révén kiütné a 65%-ot.

A stemcserére is gondoltam, konkrétan milky tetejű pro házára. Viszont azt nem tudom, hogy ami a gyári kenésből a házban maradna, az elég lenne-e ehhez a hibridhez. Mert ha nem, akkor a következő kérdés, hogy a gyári összeveszne-e egy utólag rákent kenőanyaggal. Takarítani nagyon nem szeretném a pro-k házait.

Igen, a teszt switchemet simán kinyírtam azzal, hogy kb 6-8 alkalommal kiszedtem a GMMK-ból, amikor a stabilizált billentyűket teszteltem még összerakás előtt.
A Dolphine 62g-ját meg simán benéztem. :W 42-nél kapcsol, akkor nem kell rugócsere. :)
Viszont ennek is PC a ház teteje, ha jól látom.

M.

(#67852) nuke7 válasza copass (#67850) üzenetére


nuke7
veterán

jópofa :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#67853) Archttila válasza Archttila (#67846) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Úgy látszik tévedtem, mivel a Keychron a 3 pines mellett 5 pines kapcsolót is fogad. (azért erre bólintsatok már rá pls) mert ha ez valóban így van akkor azt meg tudom rendelni Keygem-röl is, és ha már ott vagyok, akkor rendelnék bele a gyárinál jobb stabilizátorokat, illetve találtam (alin) 12.000mah akksit (4.5k) :K ami egy minimális faragással belevarázsolható :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67854) nuke7 válasza Archttila (#67853) üzenetére


nuke7
veterán

én úgy láttam, hogy a hotswap keychron fogad 5 pines switch-eket, csak egy gombnál van max 3... :U
(de nem tudom megnézni, mert nem tudom még, hogy mikorra fog megérkezni... :( )

https://youtube.com/user/nuke7

(#67855) Archttila válasza copass (#67848) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Értem.
Linkelnéd, hogy végül melyik stabot rendelted? (úgy rémlik neked is K8-ad van)

#67854nuke7

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67856) mzso


mzso
veterán

Helló!

Engem vezeték néküli billentyűzetek érdekelnének, ha lehet beépített trackballal(szimpatikusab), vagy touchpaddel.
Vannak ilyenek? Magyar kiosztással is?

Mivel a PC-m TV-hez van csatlakoztatva sokszor szívesebben néznék videókat (vagy ténylegesen TV-t tunerrel) a kapapéról. Viszont nagy nyűg, hogy így meg nem érem el az egeret/billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#67857) nyunyu válasza mzso (#67856) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, Trackpointos kékfogú Lenovoból nincs magyar kiosztás.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67858) copass válasza Archttila (#67855) üzenetére


copass
veterán

smokey full set de nekem csak a numpadhoz kell, a többi csak tartalék.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67859) mzso válasza nyunyu (#67857) üzenetére


mzso
veterán

Hát igen, a szokásos probléma hogy ezekhez nem csinálnak magyar kiosztást a ritkaságuk miatt.
Tán nem is lenne olyan nagy baj, hogy ha nem lenne más a shift meg az enter, de így mindenképp hiányoznának betűk.

(#67860) Mephike


Mephike
senior tag

Ha a billentyűzetemen a "nagy" enter hangosabb (jobban kopog, tehát nem a rugóhanggal van gondom, illetve szépen is jár, nem akad, stb), mint a többi billentyű, mi a javasolt eljárás a halkabbá tételhez?

(#67861) Molydeus válasza mzso (#67856) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ilyen célra szokták használni (második billentyűzetnek) ezeket pl.: Logitech K400+, Rapoo K2800, MS N9Z
Bluetooth-nál fontos lehet, hogy a tv mit támogat. Az LG-k pl. a Logitech-et szeretik, meg a sajátjaikat. 2.4GHz-es csatolónál nem volt ilyen gondom.

Azt azért hozzáteszem, hogy mindegyikre fogsz találni negatív értékeléseket.

M.

[ Szerkesztve ]

(#67862) ATI válasza nyunyu (#67857) üzenetére


ATI
senior tag

Ez igaz, viszont a gombsapkákat ki lehet cserélni egy ilyen bluetooth-os, ISO kiosztású billentyűn egy magyar kiosztású T440 billentyűzetről.

Nekem van egy ilyenem, csak az USB-s változat és gyárilag magyar kiosztású.
Sőt az "új" Trackpoint II billentyűből is vettem egyet az alzában, amikor megjelent.

Az nem megy a fejembe, hogy miért nem csinálnak belőle háttérvilágítósat is. Vagy csak azt.

(#67863) Laby


Laby
senior tag

Membrános billentyűzetet mivel lehet megfújni/megkenni hogy ne nyikorogjon?
Space-ről lenne szó. Félek feszegetve leszedni, nem tudom hogy rögzül és nem nyiffantom-e ki?!

(#67864) Archttila válasza copass (#67858) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezt mivel érdemes kenni?

Közben Alin a Smoother Store tett egy 79$/90pcs ajanlatot CJ-re, de nem fogadtam el :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67865) copass válasza Archttila (#67864) üzenetére


copass
veterán

Krytox GPL 105 rugóra, Krytox GPL 205g0 stemre

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67866) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

TX rugókhoz tud esetleg valaki egy-egy force curve-öt? Nem nagyon találok a neten. Mennyire lineáris karakterisztikájúak ezek?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67867) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Más:

Láttam nemrég volt téma a KV(M) switch, uGreen illetve egy Aten modell volt ajánlva. Hasonlóban gondolkozom én is (mármint csak perifériáknak kellene, monitornak nem szóval egy USB switch elég), viszont ha nem kellene a dobozon fizikailag gombot nyomogatni a váltáshoz az jó lenne.

Kérdés, hogy tudtok olyan USB switchről ami hotkey funkciót is tud?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67868) mzso válasza Molydeus (#67861) üzenetére


mzso
veterán

Hmmm én is kb ilyeneket találtam. Plusz egy Trust-ot:
https://mostelado.hu/Trust-Billentyuzet-Veza-vezetek-nelkuli-magyar-212
És még néhány Hama-t. Nem tudom ezeknek milyen megítélése van.

Jelentősen megnehezíti a dolgot, hogy csesznek képet rakni a magyar kiosztásúról hiába van odaírva, a képen nyilvánvalóan valamilyen angol Qwerty van általában, esetleg német. (Vagyis nem látszik, hogy mi hiányzik mi nem a magyarról) Még a Microsoft-éhoz sem találtam.

Sajna trackball-os csak az az egy Hama van ami elég nyomorgatott, és elég gyászos róla az értékelés is.

[ Szerkesztve ]

(#67869) Molydeus válasza [Prolixus] (#67867) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egyet találtam eddig, de ezek szerint van remény: [link]
Ennek a "brandnek" van KVM-je is.
Mondjuk azt nem írja, hogy milyen billentyű kombóra vált.

M.

(#67870) luks válasza [Prolixus] (#67867) üzenetére


luks
kezdő

Nekem a UGREEN USB2-es verziója van. Hibátlanul működik, szeretem. Előtte egy Ablewe típusú eszközt használtam (Amazon), azt nem szerettem. Erről a hotkey-ről nem tudtam, most megint megint cserélhetem le egy meglévő jó eszközömet. Egyébként tudjuk hogyan működik, milyen billentyűkombinációval lehet váltani a gépek között?

[ Szerkesztve ]

(#67871) [Prolixus] válasza luks (#67870) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ha eddig elégedetten használtad, akkor miért cserélnéd le? :) A hotkey csak egy kényelmi funkció, ha van akkor nem kell az USB elosztónak az asztalodon lenni aztán fizikailag nyomogatni váltásnál, csak a billentyűzeten megnyomsz egy kombinációt és már vált is. De ha eddig nem zavart hogy nyomogatni kell a gombot ezután se zavarjon.

#67869 Molydeus

Köszi a tippet! Sajna 4 anya USB port kellene, ezen meg csak 2 van. Lehet elengedem ezt a hotkey dolgot.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67872) Molydeus válasza mzso (#67868) üzenetére


Molydeus
senior tag

A legtöbb gyártó nem készít külön termékfotót a lokalizált eszközökről, szinte mindenhol ANSI-US-t látni. A forgalmazók szoktak lőni ilyen képeket időnként. A K2800-nak, a K400 Plusnak és az N9Z-nek pxc-es és mediamarktos képek alapján rendes nagy Enteres a magyar változata és az " Í " is a helyén van a bal shift mellett. A Vezaról viszont láttam olyan képet is, mint az előbbiekről (pl. a z MM-nél), de van olyan, nem magyar feliratos "félig" ISO kiosztása, ahol a kétsoros Enter ugyan megvan, de nincs billentyűnek hely a bal shift és a "Y" között.

Általában azt gondolom, hogy egyik sem különösebben nagy minőség. Ha egy ilyenen akarnál dolgozni, akkor nem biztos, hogy nagyon tartósak lennének, de ha csak tartalom fogyasztáshoz kellenek, akkor kapnának túl nagy terhelést.
A csatlakozás módja, hatótávja, a média vezérlés kényelme szokott inkább a buktató lenni.

M.

(#67873) Molydeus válasza [Prolixus] (#67871) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nekem is fura volt, hogy négy gépet akar kiszolgálni, de csak két perifériával... :F
Ez a K(V)M keresés nagyjából próbálgatás. Annó átrágtam magam vagy 40-50 switch leírásán. Miután kiszűrtem az összes átszitázást (a kínaiaknál van bőven), maradt kb. 10, ami hotkey-s volt és talán a felüknél adták meg a kombót.
Ráadásul az Alin pár hónap alatt 50%-ot drágultak, szóval már az sem feltétlenül jó érv, hogy annyival olcsóbb, mint az itthon kaphatók, hogy megérje kockáztatni.

M.

(#67874) Molydeus válasza Molydeus (#67872) üzenetére


Molydeus
senior tag

Mármint akkor nem kapnának túl nagy terhelést.

A touchpadra szoktak még panaszkodni az értékelésekben, kb minden típusnál.

M.

(#67875) mzso válasza Molydeus (#67872) üzenetére


mzso
veterán

Elég gáz. Nem mintha a gyártó nem tehetné meg, ha már képes volt, megtervezni legyártani, de 60 boltból egyik sem volt képes csinálni egy fotót a k2800-ra. Na mindegy...

K2800-ra a fél internet felkutatása után egy hardveraprós képtalálatot találtam. Az ez egyetlen tényleges fotó a billentyűzetről. Az összes többi angol, vagy valami más típusnak egy rossz minőségű képe.

Amúgy kb ez a három életképes alternatíva van amit mondtál. A Hamák nyomorgatottak néznek ki. Az az egy Trust talán még szóba jöhet. A másik Rapoo meg ilyen kerettelen amit megfogni se nagyon lehet.

Már csak azt kéne kideríteni melyik legyen. A Logitech elvileg jól tartja a kacsolatot, nem úgy mint némelyik, családtag tapasztalata alapján. (Mondjuk nem tudom, hogy fn-t kell e nyomni hogy az F gombokat használni tudjam, a festés azt sugallja.)
A MS-nál jobban kitapinthatóak a kurzor nyilak ami szimpatikusabb, A Rapoo-nál meg van görgő és bal/jobb egérgomb, ami esetleg kényelmesebb. (Bár az autoscroll-t jobban szeretem, de középső gomb híján az nem lesz egyikkel sem.)

UI:
Ja, amúgy a bill géphez lenne csatlakoztat, a gép meg a TV-hez. Kevésbé szoktam használni TV módban, még TV-zéshez is inkább tunert használok, mert van. Valahogy egy PC szerintem okosabb mint egy okostévé. :) Úgyhogy ezért igen szükésges a vezetéknélküli input.

[ Szerkesztve ]

(#67876) Y72


Y72
aktív tag

Keresek billentyűzetet:

- Hagyományos régi forma, olyan mint az olcsó 3000Ft-os kategória.
- Minőségi kivitelezés: a gombok ne szoruljanak ha kicsit oldalról vannak megnyomva.
- Vezetékes.
- Magasabb gombok, az irodai lapos kivitelűek nem jók.
- Sallangoktól mentes, csukló támasz nélküli (vagy levehető). Minimalista forma, de normál gomb távolságokkal.
- Numerikus billentyűzet kell.
- Ha van hangja nem baj, csak hangos ne legyen mint egyes mechanikus kapcsolók. Az nem érdekel hogy membrános vagy mechanikus, csak jó legyen.
- Nem kell semmilyen megvilágítás, max ami a betűkön keresztül világít de ez is már egy kompromisszum lenne. Gombok alatt világító típusok kizárva.
- A gombok feliratai legyenek láthatóak enyhe fényben is (fekete alapon fehér feliratok)
- Normális betűtípus, ne valami gamer fos (de játékra is kell).
- Layout is hagyományos legyen, pl a nyilak és felette lévő gombok között legyen távolság, ne legyen semmi lecsúsztatva vagy ergonomizálva.
- Magyar ékezetes betűk.
- Ne legyen túlárazva.
- gamer színes gombok ne legyenek, de ha csak ilyen van ezt el tudom viselni.

Nem sorrendben írtam, minden fontos.

Membrános 10 éves DELL bill helyére keresek valamit, ami akkor a 8000Ft-os kategóriát képviselte, ma már nem gyártanak ilyet, DELL csak laposabb kiviteleket árul már. Sajnos csak a drága "gamer" bill.ek között látok olyat ami jó lenne, de sok pénzt nem adnék érte.

(#67877) nuke7 válasza Y72 (#67876) üzenetére


nuke7
veterán

Hagyományos régi forma, olyan mint az olcsó 3000Ft-os kategória.
-- meg is van. mi a kérdésed? :F
sok pénzt se kell érte adni és megvan a hagyományos, régi forma is. :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#67878) Molydeus válasza mzso (#67875) üzenetére


Molydeus
senior tag

Az N9Z-nél biztos, hogy Fn-esek lesznek a funkció billentyűk, szerintem a K400-nál is, a Rapoonál meg pont fordítva, ott a médiavezérlőket éred el Fn-nel és az F sor az alap.

"UI:"
Világos, nekem is üzemben van egy HTPC (csak a tunner már kikerült belőle), amit vezeték nélküli bill.-lel használok kanapéról. :) A Tv-s BT nyűgöt csak azért írtam, mert én beleszaladtam abba, hogy az E9ezres Rapookat az LG tv-im ignorálják és ajánlgatják helyette a Logit. Úgyhogy végül egy-egy 2.4GHz-es USB csatlakozó ment a tv-kbe (azokkal gond nélkül mennek), minden más kütyü meg kénytelen BT-t használni.

M.

(#67879) Molydeus válasza Y72 (#67876) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ez a Dell még kapható, elvileg: [link]
Amennyire emlékszem így a HO távlatból, van bent az irodában pár ilyen és nem rosszabb, mint bármelyik szintén irodai ezüst-fekete membrános Hp-nk.
Viszont membrános, idővel felkeményedik és szorulhatnak a billentyűk.

M.

(#67880) luks válasza [Prolixus] (#67871) üzenetére


luks
kezdő

Pont azért, hogy ne kelljen nyomkodni és akár félre is tehessem az asztalról. A működés alatt a tényleges működésre voltam kíváncsi, hogy milyen hotkey-t kell nyomni a váltáshoz? Ez a leírásból azt hiszem nem derült ki.

(#67881) McDuglas válasza [Prolixus] (#67871) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Nekem valami Unnlink cucc van. 4 port, 2 gép + külső tápot tud felvenni + van hozzá hosszabbítón egy plusz gomb, amivel lehet váltani - így elég ezt a gombot kivezetni az asztalra.

(#67882) dqdb válasza Molydeus (#67873) üzenetére


dqdb
nagyúr

A hotkey-t tudó KVM-nél az NKRO billentyűzetek problémát okozhatnak azzal, hogy több USB eszközként látszanak, és több billentyűs hotkey-nél adott esetben másik eszköztől érkeznek az események.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67883) nuke7 válasza McDuglas (#67881) üzenetére


nuke7
veterán

A ugreen is pont ilyen ami nekem van, talán meg olcsóbb is és Magyarországon kapható - mondjuk nincs hozza hosszabbíto es csak micro USB külső táp van rajta…

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#67884) Molydeus válasza dqdb (#67882) üzenetére


Molydeus
senior tag

Van összefüggés a mátrix és az aktuálisan használt USB portok között?
Mert ha igen, és nem is változik a kiosztott port, akkor az magyarázat lehetne arra, hogy nálam a CK-k miért csak a NumPad számaival váltanak, a GMMK meg miért tudja ezt az alfák feletti számsorból is.

M.

(#67885) Molydeus válasza nuke7 (#67883) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem véletlenül szoktam írni, hogy a kínai KVM-ek a kalandvágyóknak valók. Ha jól működik a hotkey, akkor kényelmes megoldás, de erre nincs garancia. :)

Amúgy az Alin találtam még egy 8 gépes hotkeys KM-et, ami szintén csak két port ad a perifériák felé...és ennyi.
Azt gondoltam volna, hogy a HO időszak nagyobb igényt generálna az ilyesmire. Persze a vevők többségének megfelel a fizikai gomb vagy egy IR távirányító, akkor felesleges nagyobb energiát belefektetni.

M.

(#67886) dqdb válasza Molydeus (#67884) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az teljesen a billentyűzeten múlik, hogy melyik NKRO megoldást használja (kettő van ugyanis), és azt milyen módon felparaméterezve. Lehet, hogy az egyik billentyűzet az egyiket, a másik a másikat használja, és a switch csak az egyiket érti.

Ha jobban bele akarsz merülni, akkor ezzel elvileg meg lehet nézni (nem próbáltam még, csak majdnem telepítettem fel, mert sikerült rájönnöm USB raw HID használata közben a hibára a programomban, így okafogyottá vált a már letöltött telepítő elindítása).

Ez egy másik USB monitorozó alkalmazás, ezt sem telepítettem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67887) [Prolixus] válasza luks (#67880) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mármint a Molydeus által linkelt cuccnál? Fogalmam sincs, nem írják pontosan. Manualban remélhetőleg benne lenne :DDD

#67885 Molydeus

Wait a minute! Nekem távitós is teljesen okés lenne. Ilyenre mit találtál barangolásaid során? :) Igazából csak azt akarom elkerülni hogy legyen az asztalon még egy kábel. Monitoron is remote-tal váltom a bemenetet, nem nagyobb macera mint a billentyűzetet nyomogatni, ha hotkey képes lenne.

Gondolkoztam egy rendes KVM-en is, de az olyanok amiken van Displayport plusz 4 USB perifériának, hát bazidrágák.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67888) nuke7


nuke7
veterán

megjött a K8! :C

nagyon király eddig! a gombok vastagabbak mint amit eddig bármelyik amiket használtam, és jobbak is... minden módosítás nélkül eddig messze a legjobb ezen gépelni. Halk is, vagyis a tónus nagyon tetszik minden módosítás nélkül és a gateron brown is tetszik: könnyű, halk de mégis tactile.
olyan érzés mintha sokkal gyorsabban gépelnék.. :DD (nyilván nem, de érzésre nagyon smoooooth :D )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#67889) Archttila válasza nuke7 (#67888) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Üdv a klubban! :))
Nekem is hasonlóak voltak az első reakcióim, aztán meg itt egy kis mod, ott egy új kapcsoló és voálá, hirtelen lett egy sokkal fantasztikusabb billentyűzetem. :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67890) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!
Munkahoz keresek billentyuzetet, mert a Roccat-et erre nem fognam be :D



1.Mekkora összeget szánsz rá? max 15k
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Genius Scorpion K5, nemelyik gomb mar akad es alig lehet lenyomni, meg el is van mar torve a burkolat.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Munka
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mindegy
6.Van konkrét modell ami tetszik? Razer Cynosa lite, URAGE ILLUMINATED2
7.Milyen kiosztást szeretnél? Magyar nem lenne rossz, meg ne "pici" enter legyen (Tudom a razer pont ilyen :DDD )
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Teljes billentyuzet kellene
9.Extra igények Hattervilagitas elegge must have



Elore is koszonom a segitseget!

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#67891) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Varmilo billzetet itthon hol lehet venni angol kiosztassal? Mindenhol csak magyar kupasokat lattam. Vagy ha esetleg nem lehet akkor honnan erdemes rendelni? Varmilo VA109M Moonlight MX Silent Red/et neztem ki.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#67892) Mephike válasza nuke7 (#67888) üzenetére


Mephike
senior tag

Ha már használtad pár napot, egy pár sort írhatnál majd! Köszi előre is :)

(#67893) copass válasza Mephike (#67892) üzenetére


copass
veterán

december óta használom, akkor írtam róla pár sort.
teljesen rendben van ez a K8.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67894) Molydeus válasza dqdb (#67886) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ennyire nem merülnék el a kérdésben, de más témában még jól jöhet az USB forgalom figyelés, köszönöm! :) Csak ahogy így említetted az NKRO-t, jött az "áhá" érzés, hogy ez lehet az ok az itthoni bill.-eknél tapasztaltaknál.
Azt gondolnám, hogy a KVM tervezésekor erre is lehetne figyelni, de megértem, hogy a gyártók nem ilyen problémákra lőnek elsősorban. A HO miatt talán nagyobb lett az érdeklődés, de otthon is kisebbségben vannak, akik ennyire tudatosan keresnek egy konkrét megoldást.
A magam részéről örülök, hogy a GMMK jól megy, a CK-kat meg egyelőre pihentetem, amig kitalálom, mi legyen velük.

M.

(#67895) Molydeus válasza [Prolixus] (#67887) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha bármi köze van a brand KVM-jéhez, akkor erre lehet számítani:
ScrollLock + ScrollLock + 1, 2, 3 vagy 4
és/vagy
Ctrl + Ctrl + 1, 2, 3 vagy 4
Sőt, náluk volt egér gesztusvezérlés is.

Nem nagyon rakosgattam félre, ami nem hotkey-s, de most pl. ezt találtam IR távval és 4 perif. porttal:
[link]

Az enyémhez adtak távot. Kipróbáltam, működött, elcsomagoltam. Jobb, ha nem kell elemelni a kezem a billentyűzetről. :)
A displayportos megoldás ritkább és drágább is, ez sajnos tény. :(

@McDuglas
Az Unnlink jó tipp volt, köszi! Találtam hotkey-s verziót belőle:
[link]

M.

[ Szerkesztve ]

(#67896) Mephike válasza copass (#67893) üzenetére


Mephike
senior tag

Köszi! :R

(#67897) [Prolixus] válasza Molydeus (#67895) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az elsőként linkelt már tök jó lenne, csak nem USB 2.0 hanem 3.0 portokkal. De nem fárasztalak itt benneteket tovább. :DDD Hátha találok.

Neked milyen van egyébként?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#67898) nope válasza copass (#67824) üzenetére


nope
tag

Pont ilyennel jártam meg GMMK 100%-osban.
Szóköz helyére szépen becuppant, aztán a kicsikkel meggyűlt a bajom. A GMMK plate mintha ott vastagabb lett volna, nem tudtam bepattintani rendesen, a kis köröm nem akadt be. Amennyire lehetett, beleerőltettem, de a finom járás helyett szorult az egész.
Mindezt úgy, hogy a fém stabok, stem nélkül beraktam, és utána a stem-et nem tudtam beletenni, reszelősen járt, deformálta a feszültség a stab házat. Túl merev az anyag, az eredeti jóval puhább (POM talán?).
Ment visza a gyári stab, azzal frankóm működik, a Gateron clear (35g) fel tudja emelni a szóközt is.

Kíváncsi vagyok, neked mi lesz a tapasztalatod.

(#67899) Molydeus válasza [Prolixus] (#67897) üzenetére


Molydeus
senior tag

Egy ilyen (a középső modell), de csak saját felelősségre. :D
[link]

M.

[ Szerkesztve ]

(#67900) [Prolixus] válasza Molydeus (#67899) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szerintem az is csak USB 2.0.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.