Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) Archttila válasza dqdb (#67300) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A konnyu kapcsoloval van mar tapasztalatom (Razer Huntsman) es soha tobbe! Elismerem jatszani tokeletes, de konkretan egy mondatot nem tud vele legepelni az ember anelkul, hogy ne utne melle. :D

nekem nem lenne kényelmes a billentyűzetedben

Itt most a kapcsolokat tarto talcara gondolsz, hogy szamodra akkor jo ha ez rugalmas, es nem csak ugy koppan mereven a linearis switch?

O gyűrűket par percig birtam, nekem valahogy olyan puha rugalmas lesz tole az elmeny, szoval nem tetszett. (lehet rossz meretet rendeltem)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67302) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, tudnátok ajánlani billentyűzetet vezeték és numpad nélkül?
10 e pénz magasságában gondoltam magyar kiosztással, minél keskenyebbet, viszonylag csendeset. Köszi.

(#67303) Zizi123 válasza Archttila (#67301) üzenetére


Zizi123
senior tag

Van magyarazat, hogy miert ut melle az ember a konnyu kapcsolon?
Bocs a hulye kerdesert, de nekem nem egyertelmu a dolog, mivel nem tudok 10 ujjal gepelni.
Elvileg a konnyu kapcsolon is csak azokat a gombokat nyomod le, amit szeretnel, vagy
amikor lenyomsz 1 gombot, akkor ohatatlanul a mellette levohoz is hozzaersz, es az is lenyomodik? Mig a kemeny kapcsolon ha nem direktben nyomod, akkor nem erzekeli?
:U :U :U

(#67304) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintetek ez mi a feszkes fene lehet? Biztosan nem kola vagy etlemaradek mert csak en hasznalom, nem eszek a gep elott, radaskent minden este le van takarva egy kendovel.
Kapcsolo meg a gyari, a kupakok tisztak voltak amikor felraktam oket.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67305) Mr.Csizmás válasza Archttila (#67304) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kenőanyag kiverődés? :F

#67306 offtopic helyen (gépészet), de hasonlóan nézett ki. mondanám kóstold meg fülpiszkálóval szedj fel belőle, és szimatold meg.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#67306) Archttila válasza Mr.Csizmás (#67305) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom de remelem igazad van. Talakoztatok mar ilyennel?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67307) copass válasza Archttila (#67304) üzenetére


copass
veterán

keychron?
spray lube, annak a nyoma.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67308) nyunyu válasza Archttila (#67304) üzenetére


nyunyu
félisten

3-as gomb stemje tocsog az olajtól.

Nem toltad picit túl a kenést?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67309) Xever


Xever
csendes tag

Teljesen hülye vagyok a témához így tőletek kérnék segítséget.
Mechanikus billentyűzetet keresek elsősorban gépelésre, másodsorban játékra. Az ideális billentyűzet (fontossági sorrendben):
- halk (vagy legalábbis nem ébred fel a szomszéd ha gépelek)
- egyszínű fekete
- magyar kiosztású
- nem világít. Vagy ha mégis muszáj világítani legalább színes ne legyen.
- bedugom és működik, nem kell barkácsolni
- vezetékes
- 30-40k fölé nem szívesen mennék árban
Elzarándokoltam boltba körbenyomkodni párat, hogy mégis tudjak mihez viszonyítani és a REDRAGON K551RGB-1 Mitra egészen kellemesnek tűnt gépelésre, csak sajnos az színesen világít és hangos. Szóval ehhez hasonlót keresnék (elvileg Cherry Blue ekvivalens switch van benne bármit is jelentsen ez), csak halkabbat. Ha van ennek "laposabb" verziója az sem feltétlenül lenne hátrány.
Minden segítséget/tanácsot nagyra értékelnék!

[ Szerkesztve ]

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#67310) Archttila válasza copass (#67307) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen Keychron.
Létezne hogy nem vettem észre amikor az új kupakokat raktam fel egyesével? Akkor ne parázzak ne szedjem szét? Én szivárgó akksira tippeltem hírtelen de akkor ezek szerint nem az lesz.
Csináltam még pár képet: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

#67308nyunyu

Ehhez én még hozzá sem nyúltam, full gyári minden. Egyedül a szivacsot rendeltem meg amit most ha már így szétkaptam akkor lehet bebele is rakok.

Mivel lehet ezt a legkönnyebben letakarítani?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67311) Csandi válasza Xever (#67309) üzenetére


Csandi
őstag

- Ha színesen tud világítani akkor fehérre is állíthatod (a legtöbb esetben)

- Numpad kell?

- Blue switchet akkor semmiképp, azzal lesz a leghangosabb.

(#67312) Xever válasza Csandi (#67311) üzenetére


Xever
csendes tag

- Ebből is látszik, hogy nem értek hozzá :)
- Numpad jó lenne ha lenne, de nem feltétlenül szükséges.
- Kerestem összehasonlításokat de kb olyanokat találtam, ogy 1-2 mm-el rövidebb az út vagy máshol "kattan" hangerőről nem igazán találtam semit.

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#67313) dqdb válasza atillaahun (#67302) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] [link]
Két boltban is csak egyetlen típus akad, ami megfelelhet az összes feltételnek, az pedig olyan, amilyen, ajánlani senki sem fogja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67314) Csandi válasza Xever (#67312) üzenetére


Csandi
őstag

Van ami nem kattan :)

Ha nem kell numpad: [link]

Charcoal szinben a legolcsóbb, és van silent red switch opció :) 3 ezerrel lóg túl a kereteden, de jó minőség, így készen kaphatók közül az egyik legjobb.

Magyar, fehér LED, egyszínű fekete, nem kell barkácsolni, mindent tud ami kell neked. :D

A kipróbált redragonnal köszönőviszonyban sincs.

[ Szerkesztve ]

(#67315) copass válasza Archttila (#67310) üzenetére


copass
veterán

simán. én se vettem észre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67316) dqdb válasza Archttila (#67310) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én szivárgó akksira tippeltem hírtelen de akkor ezek szerint nem az lesz.
Ha egy lítiumion akkuból áramon kívül bármi más kijön, akkor az füst, láng vagy ezen kettő kombinációja lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67317) Archttila válasza dqdb (#67316) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jo hat hirtelen mi masra gondoltam volna :) esetleg valami tipp hogy mivel celszerü takaritani?

Addig tippeljetek meg hogy hány darab kapcsolot tortem el mire kiszedtem az összeset :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67318) Xever válasza Csandi (#67314) üzenetére


Xever
csendes tag

Köszönöm a linket! Így pofára szimpatikus.

Esetleg tudsz olyan helyet ahol ilyen vagy hasonló billentyűzetet meg lehet nyomkodni? Ha próbálok ilyesmit keresni mire kell figyelni? Ugyanilyen kapcsolóval szerelt billentyűzetet ugyanilyen élmény lesz használni vagy ez több paraméteres?

Vagy arra van tipped hogyha numpaddal szeretnék akor hol nézelődjek?

[ Szerkesztve ]

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#67319) Enton válasza Csandi (#67311) üzenetére


Enton
addikt

Na azért vannak jó blue-s billek is, persze már egy kicsit drágábban és forrasztani kell az alanyt(tokat)(vagy kell egy ismerős aki ezt brahiból megcsinálja!):

Esetleg egy gmmk tkl vs full plusz outemu silent grey or white? Már csak legózni kell de egy kupakszett még pluszba lenne felára 40e-ren felül. :(
De van fullos reddragon is hotswap ilyen silent duohoz.

Ledek/világítás zavar csak ki kell iktatni a ledet magát vagy jófélére cserélni ha van rá mód.

Igazán halk már ennyiért nem kiváltság, mintsem kis munka kérdése már.

Silent redes teli deszkák se nagyon vannak már ennyiért maximum nagy akciókkal blackfriday-kor. :(
Szomorú, ezt a ducky-t még 30e-ért vettem másfél éve kb, 1 éves kicsit koszosabb állapotban de megérte gyakorlónak.

Pedig eskü, én is csak egy sima pandás kupakot/bill-t szerettem volna azóta lett 5-6 új billentyűzetem, egyet vissza is küldtem amazonnak a drevot. Mondjuk ezt sajnálom is azóta kaphatatlan státuszban van és még drágult is :(. Meg kellett volna tartani azt is. Nem volt az se rossz a brown-nal.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#67320) Csandi válasza Xever (#67318) üzenetére


Csandi
őstag

Többparaméteres, ahogy a bill hangja és hangereje is, nem csak a switchtől függ.

Pixel-ben meglehet nyomkodni ilyesmiket, de nem biztos, hogy pont azzal a switchel vagy pont az a modell kint van ami téged érdekel.

Én mostani kínálatból nem nézelődnék egyébként ennél tovább a helyedben, szerintem jobbat ami ugyanilyen szinten kipipálja az összes igényed senki nem fog ajánlani ebben az árban :) De ugye élhetsz elállással is ha nem tetszik.

Hogy mire figyelj: háát, a 3 nagy switch fajta közül (clicky, tactile, linear) mindenki mást szeret, ez preferencia, de egyértelműek a clicky a leghangosabb (mint az mx blue). Talán amit ami a leguniverzálisabb azok a tactileok (pl. brown) viszont amit küldtem bill-t ha megnézed floating designos, ami azt jelente, hogy a ház nem nyúlik fel a switchek mellé hanem a kupakok csak "lebegnek" ami miatt több hang szivárog ki a gépelésből ami miatt én ezt ha fontos a csendesség akkor csak silent reddel venném. Ha van olyan aminek rendes háza van akkor abból egy barnát, vagy nem silent redet is nyugodt szívvel ajánlok, viszont szerintem az igényeidet ismerve ennél jobbat olyanból sem fogsz találni. Emellett ugye a kupakok minősége is egy fontos szempont a gépelési élményben és tudtommal magyar PBT-t csak a Varmilo ad.

Enton: az igényei között látod, hogy odaírta, hogy ne kelljen építgetni, legozni, kenegetni, hanem plug n play legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#67321) Xever válasza Csandi (#67320) üzenetére


Xever
csendes tag

Hálásan köszönöm a kimerítő magyarázatot!

Elnézve a Pixel nyitvatartását ott biztosan nem fogom tudni kipróbálni :)

Valószínűleg az lesz amit mondtál, megrendelem a Varmilo-t és max ha nagyon nem jön be visszaküldöm.
Bár lehet előtte megpróbálok eljutni haveromhoz, neki barna switches gmmk-ja van (úgy tudom csak így lehet prebuildelve rendelni) és megpróbálom az milyen. Ha jól látom kb egy árban vannak. Mondjuk ott a magyar kiosztásról kellene lemondani a numpadért cserébe.

Ha nem veszett el minden, akkor hol van?

(#67322) Archttila válasza copass (#67315) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Es neked is ennyire bemocskolt mindent?
Most szepen kitakaritottam az egeszet, (meglepoen konnyen lejott) egyedul a stabilizatorokhoz nem nyultam, es ha mar igy alakult ugy dontottem ket legyet utok egy csapasra. Rendelek bele uj switch-eket, es megejte(né)m a szigetelest is.
A felso femlap es a PCB koze mar megerkezett a szigetelo habracs, de a PCB es a váz koze (ahol az akksi van) nem tudom honnan es milyen (meretu) szivacsot lenne erdemes rendelni.

Ebben tudnatok nekem segiteni?

dqdb

Teszek egy probat a Gateron Pro Yellow-al. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67323) copass válasza Archttila (#67322) üzenetére


copass
veterán

annyira nem volt vészes, de látszott.
olyat láttam hogy azt a fekete szivacsot vágta bele ami a gyári dobozban volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67324) Archttila válasza copass (#67323) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem az kicsit vekony, de amugy nem rossz otlet!
Rendeltem 110 db Gateron Pro Yellow switch-et, kivancsi vagyok milyen lesz. Papiron jobbnak tunik mint a red, arban sem annyira veszes... maximum 1-2 havonta megtorolgetem kicsit, :D ennel nagyobb gondom soha ne legyen vele. (mar ha pre-lubed)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67325) freelanced válasza dqdb (#67295) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a részletes választ, utánanézek, lesz miből válogatni :K

Mondjuk gondolom egy-egy népszerűbb modell olyan szempontból előnyös, hogy ha nem válik be akkor viszonylag hamar túl lehetne adni rajta a népszerűsége miatt.

A Tangerine esetén egyébként a hang miatt kell kenni, filmezni? Milyen filmet javasolsz hozzá?

A másik kérdésem az lenne, hogy a teljes művelethez, tehát switch nyitás, kenés, stb. milyen eszközöket javasolnál, milyen kellékeket érdemes beszerezni, illetve honnan? EU ismét előny, de persze ártól is függ.

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67326) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

nyunyu te használsz még Outemu kapcsolókat? Pár évvel ezelőtti hozzászólásaidban többször is említed a nyikorgó rugókat. Ezek még ma is jellemzőek a szériára?
Egész jó áron vannak most Alin: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67327) nyunyu válasza Archttila (#67326) üzenetére


nyunyu
félisten

Igen, a mostanában használt Silent Grey és White is nyikorog kenés nélkül.

Árak? Ugyaninnen vettem novemberben a 110db Silent Whiteot, 38.86$ volt akkor.
Előtte júniusban 30.6$ volt, de akkor még nem számolták fel előre az ÁFÁt.

Úgyhogy egy kapcsolónyitó az mindenképpen kell, aztán a rugókat egy cipzáras zacsiba téve pár csepp olajjal jól összerázni, majd pattinthatod össze a kapcsolókat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67328) dqdb válasza freelanced (#67325) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mondjuk gondolom egy-egy népszerűbb modell olyan szempontból előnyös, hogy ha nem válik be akkor viszonylag hamar túl lehetne adni rajta a népszerűsége miatt.
Ha nem nyúltál hozzá, akkor igen, de eléggé nagy bukással tudod csak eladni (kivéve, ha valami nagyon nem kapható éppen). Ha megkented, akkor szerintem még nehezebb, mert a vevő vagy elhiszi, hogy jól kented meg, vagy helyből plusz munkával indít.

A Tangerine esetén egyébként a hang miatt kell kenni, filmezni? Milyen filmet javasolsz hozzá?
Főleg azért, mert lötyög a felsőrész. Régi TX filmet mondanék, de azt nem kapni már sajnos, az újat utálom, mert sokkal több idő beigazgatni és még úgy sem lesz jó, így talán Deskey?

A másik kérdésem az lenne, hogy a teljes művelethez, tehát switch nyitás, kenés, stb. milyen eszközöket javasolnál, milyen kellékeket érdemes beszerezni, illetve honnan?
Nyitáshoz nem árt jó minőségű nyitó, ha Kailh/NK Cream kapcsoló használata is tervben van a jövőben, akkor olyan legyen, hogy négy füles mellett két füles kapcsolókat is tudjon nyitni. Nekem ilyen van, ez jó, de ez eléggé drága (még valamivel olcsóbban vettem). Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor AliExpressen akad 4-5 dollárért is, azoknál jó kérdés, hogy jó-e, nézzél értékeléseket. Lehet 3D nyomtatni is, ha van hozzáférésed nyomtatóhoz.

Kenéshez kell 0-s vagy 00-s ecset, bármelyik papírboltban akad, az a lényeg, hogy ne legyen túl nagy, és tartós legyen.

Ha nem akarod túlbonyolítani, akkor kenőanyagként Krytox 205g0-t vegyél. Lineárisra a legjobb, míg taktilisnél kihagyod a taktilitásért felelős részek megkenését, rugóra is jó. Ha a rugók kenését felgyorsítanád bag lubinggal, akkor arra olaj kell, mint Krytox 104 vagy 105, vagy itt linkeltem egy alternatívát. Kenésről nézzél meg videókat, itt az a lényeg, hogy vékony filmréteget vigyél csak fel, ami nem is látszik, csak fény felé fordítva tűnik fel, hogy csillog a felület.

Stabilizátorra sűrűbb állagú cucc jobb, mint szilikonzsír vagy 205g2 (ez utóbbi állagban tér el a 205g0-tól, de a drót végénél éppen az eltérő állag miatt jó ez és nem igazán a 205g0). Kenésről nézzél meg videókat.

Ha van hozzáférésed 3D nyomtatóhoz, akkor nyomtass egy ilyet magadnak. Apróságnak tűnik, de kényelemben és megspórolt időben hatalmas a különbség ezzel vagy nélküle.

Kapcsoló kiszedéséhrez felejtsd el a fémből hajtogatottat és az IC kiszedőt is, olcsón ilyen, ha pedig kellene a nehéztüzérség (ritkán előfordul), akkor Wuque vagy Kelowa switch puller.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67329) dqdb válasza Archttila (#67326) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem Redragon billentyűzeted van (és nem az van), amibe más nem megy bele, akkor szerintem kerüld el messzire a gyártót a Boba kapcsolók kivételével.

maximum 1-2 havonta megtorolgetem kicsit, :D ennel nagyobb gondom soha ne legyen vele. (mar ha pre-lubed)
Igen, gyárilag kenve van, de a kenés felfelé nem jut ki a kapcsolóból.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67330) Archttila válasza dqdb (#67329) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen, gyárilag kenve van, de a kenés felfelé nem jut ki a kapcsolóból.

Pedig némelyik képen tisztán látszik, hogy még a gomb tetején is van kenőanyag, de akkor ezek szerint az is oldalt távozhatott.

Kapcsoló kiszedéséhrez felejtsd el a fémből hajtogatottat és az IC kiszedőt is

Én pont emiatt törem el hármat még az elején.( igaz most csináltam először) Egyszerűen túl kemény a gyári fém megoldás , illetve egynémelyeik switch kicsit szorult, nehezebben adta magát, de azért a végére egész jól belejöttem :D bár így utólag azért azt mondom (főleg kezdőknek alap tool-al) hogy nem árt ha van a fiók mélyén 2-3 darab tartalék kapcsoló. :)

nyunyu
:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67331) dqdb válasza Archttila (#67330) üzenetére


dqdb
nagyúr

Oldalt sem távozik, mert a kapcsolóház belsejébe és a stem kapcsolón belül mozgó részére szokás csak kenőanyagot tenni, és a megfelelő kenőanyag pedig funkciójából adódóan tapad a felületre.

Ilyet maximum akkor tudok elképzelni, ha valaki nagyon lusta, és a kapcsolók rendes megkenése helyett bag lubingot tol a stemekre. Ekkor az egész stem úszik a kenőanyagban, az ujjaid, a kapcsolók oldala és a plate is olyan lesz, miután összeraktad a billentyűzet. De ez nem gyári kenés, azt a kapcsoló összerakás előtt viszik fel, és nem így, gyárilag kent kapcsolónál a stem külső része és a kapcsolóház külső része tökéletesen tiszta.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67332) dqdb


dqdb
nagyúr

[Keychron Q9]
Gasket mount Alice klón egy rettentő ostoba és érthetetlen húzással: dupla G. Emiatt vagy az ő kupakkészletükre vagy kényszerítve, vagy vehetsz kettőt egyetlen billentyű miatt másikból.

A dupla B ma már elterjedt, és ha egy készletből mégis hiányozna, akkor mehet oda 1u space, 1u 0 vagy 00, R4 novelty, és így tovább, míg R3-ra sokkal szűkebbek a lehetőségek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67333) Ticklee


Ticklee
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni billentyűzet választáshoz (ajándék lenne...):
1.Mekkora összeget szánsz rá? - A közepes árkategória a plafon esetemben.
2.Használt szóba jöhet? - Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Nem tudom.
4.Mire használnád a billentyűzetet? - Főleg munka, kis részben játék.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) - Mindegy, csak halk legyen.
6.Van konkrét modell, ami tetszik? - Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? - ISO magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? - Kell numpad, FN-sor, kurzorblokk
9.Extra igények: - Világítás, vezetékes, ergonomikus

(#67334) Molydeus válasza dqdb (#67331) üzenetére


Molydeus
senior tag

Esetleg valaki úgy gondolta, hogy a képen látható módszer jó ötlet? :DDD

M.

(#67335) dqdb válasza Molydeus (#67334) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan is volt, aki úgy gondoltam, hogy a tusfürdő jó kenőanyag, mert azt hallotta, hogy kenni kell a kapcsolókat, aztán kétségbeesve kért segítséget, hogy mit tegyen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67336) copass


copass
veterán

sokan vagyunk ezzel így! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67337) Jorus válasza dqdb (#67332) üzenetére


Jorus
nagyúr

Emögött milyen elgondolás húzódik meg egyébként?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67338) Kirir


Kirir
tag

A mostani billenytűzetemnél van, hogy duplán érzékeli a leütéseket, mely egy idő után kifejezetten zavar. Szeretnék egy mechanikus, piros vagy barna switches (amennyire lehet csendes legyen, rgb-s, magyar kiosztású billentyűzetet, melyen van külön í gomb.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Bruttó 15-40 ezer.
2.Használt szóba jöhet?
Nem.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Tesoro Gram Spectrum
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék, munka (excel, word, outlook)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Coolerr Master, de bármi jöhet.
7.Milyen kiosztást szeretnél?
Magyar.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Normált, numpadosat.
9.Extra igények
RGB-s, valamint vannak alacsonyabb billentyűzet magasságú mmodellek.

[ Szerkesztve ]

(#67339) dqdb válasza Jorus (#67337) üzenetére


dqdb
nagyúr

Általánosan az Alice kiosztásra vagy specifikusan a dupla B-re gondolsz?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67340) nyunyu


nyunyu
félisten

Vajon mennyire toltam túl a teflonsprayt?
(Krytox 105 nem volt kéznél, 205G00 nem tűnt elég folyékonynak, M-500-as szilikon olajjal nem akartam kísérletezni...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67341) Jorus válasza copass (#67336) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én épp a héten takarítottam meg és csomagoltam el 3 különböző billentyűzetet (Razer BW custom MX Blue, Asus Claymore MX Red, Varmilo Yakumo EC Rose V2), és maradt egyedüliként mindenre is az ortho split Redox :) Ahogy Domonkos írta, valóban nem kell mellé numpad, sokkal kényelmesebb új rétegként felvenni, és játékok alatt is kényelmesebb az ortho elrendezés, amitől tartottam kicsit. A DSA profil pedig etalon számomra. Az F és J billentyűk a megszokott bütykök helyett úgy vannak jelölve, hogy nem DSA, hanem valamilyen suction cap típus, talán MT3? Ujjbegybecuppantós. :)

dqdb: dupla B-re, G-re, igen.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67342) freelanced válasza dqdb (#67328) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm ismét a részletes leírást.

Ahogy néztem pl a Tangerine elég sok helyen out of stock, bár gondolom ez is attól függ, hogy épp mikor mekkora a kereslet, a gyártási kapacitás stb. Mindenesetre jó eséllyel úgy sem akarok annyi félét venni, hogy el kelljen adni, de aztán ki tudja.

Deskey film elérhető az EU-ból is? TX-et találtam, de csak újat gondolom. Ha nem lenne Deskey mi lenne a következő opció?

Illetve beszereznék egy könnyebb rugót is szerintem, márkából, méretből stb. mit célozzak meg?

Köszönöm a nyitóval kapcsolatos leírást, nem olcsó a KBDFans változat, de legalább fém, talán hosszú távon tartósabb mint a 3D nyomtatott, az Alis verziót azért még megnézem.

A kapcsoló kenés, pedig egyike lehet azoknak a dolgoknak ami nem hangzik ördőngősségnek, mégis vélhetően az első pár alkalom nem lesz olyan mint kellene. Talán így az olvasottak alapján az lehet a leginkább problémás, hogy az összes kapcsolót egységesre, egyenletesre kenje az ember.

Valahol van egy ilyen szerintem, de akkor gondolom ezt engedjem el: link

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67343) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Bocs, félig off.
Egy zsír új laptopon (Dell 7560) a space lenyomása nyikorog. Olyasmi mint amikor két műanyag felület csúszik egymáson, eléggé éles nyikorgó hangot ad. Nem merek kipattintani a billentyűzetet, nem tudom hogy rögzül és félek hogy eltöröm, úgy pedig talán meglenne a megoldásom is.
Be lehet fújni valamivel szétszedés nélkül ami segíthet? Vagy van valami módszer erre?
Ha befújás, akkor mivel szabad, ami elektronikával is érintkezhet?!

(#67344) dqdb válasza Jorus (#67341) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen egyetértés azt illetően, hogy szabályosan gépelve a B-t bal vagy jobb kézzel kellene lenyomni, ezért az eredeti TGR Alice mindkét oldala kapott saját B-t, nem csak a bal oldalra került fel. Maga a kiosztás népszerű lett, sok billentyűzet másolta, és mindenki másolta a dupla B-t is, így az elmúlt 1-2 évben gyakorivá vált az a kupakkészletekben is.

Dupla G-t még sosem láttam.

Nekem amúgy dupla Y kellene, nem Alice-on, de V alakban kettéosztott kiosztáson gépelve még több, mint 1 év után is előfordul, hogy bal kézzel átnyúlok a jobb oldalra.

Az F és J billentyűk a megszokott bütykök helyett úgy vannak jelölve, hogy nem DSA, hanem valamilyen suction cap típus, talán MT3? Ujjbegybecuppantós. :)
Háromféle megoldás van a homing billentyűk jelölésére: bar (azaz egy vízszintes kiemelkedés a felület alsó részén), nipple (azaz egy félgömb alakú kiemelkedés a felület közepén) vagy scoop (azaz a többi billentyűhöz képest nagyobb mélyítés). Az ott scoop lesz, és messze van az az MT3-tól mélyítésben :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67345) Domonkos válasza dqdb (#67344) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Nincsen egyetértés azt illetően, hogy szabályosan gépelve a B-t bal vagy jobb kézzel kellene lenyomni...
:U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#67346) nyunyu


nyunyu
félisten

Nekem ez az ócó fém nyitóm van.

Eleinte anyáztam, mert az Outemuhoz túl szűknek tűnt a pofa mérete, úgyhogy reszeltem rajta, attól meg túl tág lett, aztán úgy sem sikerült vele egyszerre nyitnom a két fület.

Végül az a technika vált be vele, hogy rézsútosan rányomom az egyik fület, majd 180 fokkal elforgatom a nyitót+kapcsolót, aztán a másik oldalával kipattintom a másik fület.
Így sikerült elérni átlagosan a percenkénti 6 kapcsolós sebességet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67347) Jorus válasza dqdb (#67344) üzenetére


Jorus
nagyúr

Így néznek ki a homingok - egyébként adtak a keycap szettben normál kialakítású F és J kupakot is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67348) nyunyu válasza dqdb (#67344) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez akkor a legjobb, amikor blank kupakot kapsz ömlesztve, és még az sincs jelölve rajtuk, hogy melyik kupak melyik sorba való.
2 óra türelemjáték volt méret szerint szortírozni.

Aztán 2 héttel a billzet összerakása után vettem csak észre, hogy összecseréltem az F és a Num5 kupakokat, mivel a szettben 2 mélyített+bütykös és 1 csak bütykös kupak volt...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67349) nuke7 válasza nyunyu (#67327) üzenetére


nuke7
veterán

Nekem a redragon dustproof barna nem nyikorog, csak némelyik, de azokat cseréltem a tartalékokkal amiket adtak hozza :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#67350) Archttila válasza dqdb (#67331) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem általánosságba elmondható, hogy aki Keychron billentyűzetet rendel az számoljon némi lucskossággal. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.