Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) nyunyu válasza nuke7 (#67550) üzenetére


nyunyu
félisten

Nálam a monitor alsó élén vannak tapigombok, amiket sosem találok, így esélytelen azon bemenetet váltani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67552) bkercso válasza Mr.Csizmás (#67415) üzenetére


bkercso
nagyúr

A webtermekek.hu átverésgyanús, nem linkelném. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67553) bkercso válasza dqdb (#67544) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi! Sajna már nincs belőle sehol. :N

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67554) Mephike válasza [Prolixus] (#67534) üzenetére


Mephike
senior tag

Lehet megérné egy silentes tesztert berendelned. Pár ezer forint és választ kapsz a kérdésedre.

(#67555) Speedy007 válasza bkercso (#67552) üzenetére


Speedy007
őstag

Ezért is írtam rájuk.. Túl szép hogy igaz legyen hogy az egész országot át nyálaztam hogy hol találok ollósat erre két semmit mondó oldalon meg van érdekes módon..

(#67556) tvamos


tvamos
nagyúr

Olyan billentyuzetet kerestem, ami hasonloan jo, mint egy laptop billentyuzet.
Vettem othonra egy Rapoo E9080-at, hogy az majd jo lesz, hiszen kep alapjan olyan, mint a laptope, de ez egy nagyon vacak szerkezet. Nem tetszik.
Van egy ceges Logitec MX Keys billentyum, de az piszok draga, hogy megvegyem otthonra.
Most kiprobaltam egy nagyon olcso Dell KB113-mat, ez teljesen rendben van nekem, de nem lehet kapni sehol. Van ennek valami megfeleloje, ha vissza kell adnom a Logitec-et?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67557) F34R válasza dqdb (#67527) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg volt regebben a CM nek topre klonos TKL billencse, meg az is hasznalhatobb volt.

(#67558) Speedy007 válasza tvamos (#67556) üzenetére


Speedy007
őstag

Alacsony profilú billentyűzetek amiket én találtam és csak membránosak és nem ollósak.. DELL KB216, Kolink K3203C, redragon k502, illetve logitech mk235

(#67559) Enton válasza Jorus (#67533) üzenetére


Enton
addikt

" Az egér funkciókat kitenni külön layerre egyelőre kicsit meredeken hangzik azért... "

Nem szabad butaságokat beszélni, nyugodtan áldoz egy réteget neki, dqdb ajánlásával én is caps lock-ra raktam layert és a tkl meg 65 méreten bőven elfér a világítás és egyéb vezérlők mellett az első oldalon extraként.
Sokat dob a használaton ha egerészési időn is tudsz spórolni. XD

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#67560) 4nick8 válasza [Prolixus] (#67526) üzenetére


4nick8
őstag

kiégett a szemem.

(#67561) 4nick8 válasza nuke7 (#67525) üzenetére


4nick8
őstag

KB soha nem lesz Keychron akció. Amúgy utazik a Keychron.

(#67562) tvamos válasza Speedy007 (#67558) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom szepen!

Kozben azon gondolkodtam, hogy van otthon ket laptop billentyuzetem, nem lehet azokat valahogy atalakitani USB-sre? Ez a leiras kicsit meredeken nez ki...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67563) freelanced válasza nuke7 (#67550) üzenetére


freelanced
addikt

Nem olyan borzasztó.

Nekem a sima USB switch jól működik csak zavar az asztalon, de ez egyéni dolog.

A Display Port switch meg alapból nehezebb dió, szerintem a HDMI nem feltétlenül ilyen problémás, meg együtt lehet élni vele.

Abszolút monitor függő is. Ha párszor váltasz és könnyű váltani a monitoron akkor el lehet lenni vele.

Nekem a monitor esetén el van ásva a menüben, szóval jóval több mint egy gombnyomás, bár nekem igazából a DP port kettő felé osztása végett kellett. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67564) nuke7 válasza nyunyu (#67551) üzenetére


nuke7
veterán

Aha igen, touch az szívás :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#67565) dqdb válasza Jorus (#67533) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az egér funkciókat kitenni külön layerre egyelőre kicsit meredeken hangzik azért. :D
Caps+WASD: görgetés
Caps+QE: előre/hátra
Caps+Tab+WASD: egér mozgatása
Caps+Tab+QE: bal/jobb egérgomb

Weboldalon görgetésnél el sem kell engednem a billentyűzetet görgetéshez, ha keveset kell csak az egéren mozgatni, akkor sem kell elengednem, stb.

Próbáld ki, sokszor úgy is bal kézzel görgetek, hogy ott van a jobban éppen az egér.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67566) dqdb válasza tvamos (#67562) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sok laptop billentyűzet (és tapipad) a szalagkábelen kifelé manapság USB csatlakozós, csak a lábkiosztás kérdéses, hogy ebből fizikai csatlakozó legyen.

Az általad linkelt leíráson egy másik megoldás van, ahol a szalagkábelen maga a mátrix jön ki, és eköré tesz logikát, a folyamat a saját tervezésű mechanikus billentyűzet építéséhez hasonlít (sokkal, de kevésbé rémes, ha beletanultál, mint amilyennek kinéz).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67567) Mephike válasza 4nick8 (#67561) üzenetére


Mephike
senior tag

Legutóbb karácsony előtt Black Friday alkalmából volt pár napig akció, aztán kifújt. Nem is lesz egyhamar megint.

(#67568) Csandi válasza Domonkos (#67548) üzenetére


Csandi
őstag

(#67569) Molydeus válasza freelanced (#67531) üzenetére


Molydeus
senior tag

Miután sorra hajigáltam ki a lehetséges kínai KVM-eket a takra-barka szitázás miatt, mondván, hogy nem tudnám elviselni az asztalon a látványukat, a végül megvett kütyü végül - miután megoldódott a hotkey probléma - bekerült az asztal alá egy dobozra az összes kábelével együtt. Ami kábel feljön az asztal alól, azokat káberendezővel igazítottam el az asztallap hátsó élén.

Ha valamiért az asztal lapjára keresnék KVM-et, akkor mindenképpen olyat néznék, aminek az összes portja a hátlapon van. Kitolnám az asztallap hátsó szélére és máris csak a perifériák kábeleivel kellene foglalkozni, már ha vannak. És persze mindenképpen hotkeyset, hogy ne kelljen a dobozhoz vagy távirányítóhoz nyúlni.

M.

(#67570) Molydeus válasza Speedy007 (#67558) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ebből a DEll KB216 volt itthon tartaléknak, illetve a htpc-hez, ha nem akartam szenvedni a minix légegéren lévő torzszülöttel.
Azt nem tudom megmondani, hogy hangosodik fel a gumidóm öregedésével, de a dobozból kivéve kifejezetten halk volt. Egy ideig, ha késő este is kellett dolgoznom, akkor azt használtam, de a CK550-nel és a csuklótámasszal együtt a két full size bill. már sok volt, így kerestem neki helyet a családban. Utána kezdtem el kisebb a bill. méretek után nézelődni. :)

M.

(#67571) Jorus válasza dqdb (#67565) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hmm, ez érdekesen hangzik, ki fogom próbálni, bár nekem valahogy természetesebbnek tűnik látatlanban az egérfunkciókat a jobb oldali részre kitenni, ahogy 7 kolléga mutatta. (Remélem, nem gond neki, ha kiteszem az általa használt layert.)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67572) nuke7 válasza Jorus (#67571) üzenetére


nuke7
veterán

ez már nagyon elborult _ :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#67573) Speedy007 válasza Molydeus (#67570) üzenetére


Speedy007
őstag

Végül is nekem már teljesen mindegy. Mert nagyon be jött a Redragon K580 Vata.. Hiába hogy az egyesek szerint ronda.. Én csak arra lennék kíváncsi hogy ha későbbiekben részelném hol találhatok hozzá cuccokat?

(#67574) nyunyu válasza Speedy007 (#67573) üzenetére


nyunyu
félisten

Pár link kezdésnek:
#63129
#65671

Ezeken találsz pár hozzászólásnyi linket :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67575) Speedy007 válasza nyunyu (#67574) üzenetére


Speedy007
őstag

:R

(#67576) Molydeus válasza [Prolixus] (#67534) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ha az Mx Silent Red tetszett és amúgy nincsenek ellenedre a könnyebb kapcsolók, akkor a Gateron Silent Red is érdekes lehet. Ha a nehezebbeket kedveled, akkor ne olvasd tovább. :)
Nekem is az MX volt az egyetlen Silent kapcsolós tapasztalatom és tetszett, hogy könnyű illetve a rövidebb úthossz is a buttom-out-ig. A kipróbált bill.-be viszont a reszelős szériából való került, nem járt annyira simán. A ControlPad-emben Gateron Red van, az is hasonlóan könnyű és simán jár, de normál, 4mm-es az úthossza. Így adódott, hogy Silent-ből is Gateront nézzek lineárisból és majd egy 1.5mm o-ringgel csökkentsem az úthosszt (a puha buttom-out engem nem zavar). Lehet, hogy a Gateron puhább csillapítást használ a Red-ben, mint nyunyu Silent Brown-jaiban, vagy csak más ideális számunkra, de nekem a Silent Red o-ring nélkül is kellemesen csillapít, úgyhogy végül fel sem tettem őket. Kipróbáltam, de nem volt jobb a hang, csak az úthossz változott és tényleg kevésbé határozott a becsapódás.
A GMMK TKL designban hasonlít a Pulsarhoz, bár nekem faragnom kellett bele hangtompító filcet. A végeredmény viszont egészen jó. Persze nem olyan, mint amit egy gasket mount + lube-olt alpaca videón hallani, de mondjuk a CK-któl nagyságrendi különbség van.
Meg arra is jó, hogy az ember tapasztalja is, miért mondja dqdb, hogy mennyi összetevője van a jó hangnak. Egy gyári belépőben egyszerre annyi minden van messze az ideálistól, hogyha egy ilyen GMMK-val (vagy felteszem egy átalakított Kumarával) a legzavaróbb dolgokat meg is oldja, a korábban kevésbé feltűnő zajok is jobban előtérbe kerülnek. Csak az a kérdés, hogy megütik-e az ingerküszöböt a továbblépéshez, vagy örülünk a részsikernek. :)

M.

(#67577) freelanced válasza nyunyu (#67543) üzenetére


freelanced
addikt

Ez az Aten KVM ugye? [link]

Most nézem, hogy ez akár jó is lehetne egyébként.

Ez akkor egy monitor tud kettő PC kimenetére ugye, jól látom?

Viszont a kettő USB az nekem kevés, ez orvosolható valahogy? Mondjuk egy USB elosztó vagy ilyesmi segíthet a dolgon? Avagy jó eséllyel nem kapna elég áramot az eszköz? Hogy van ez?

Molydeus

Köszönöm a válaszod, így mindenképp emberibben nézne ki az asztal, ráadásul a hotkey miatt egyszerűbb is lenne a váltás. :K

Jó minőségű ez egyébként, megéri beruházni egy ilyenre? Nem olcsó, de már az X. eszközt veszem mert nem úgy működik ahogy kellene, és hosszú távon az nem megoldás. :N

Miben különbözik a drágább és az olcsóbb verzió?

CS782DP vs CS782DP-AT? A weboldalukon csak egy fajtát találtam, de az árukeresőben több is van, jó 20.000 Ft-al többért.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67578) nyunyu válasza freelanced (#67577) üzenetére


nyunyu
félisten

Én 55k körül vettem a CS782DP-t.

Ami bajom van vele:
- nem ad áramot a DP outnak, így nem lehet DP->HDMI adapterrel TVre kötni.
- elég szelektív, hogy milyen billzetet lehet rádugni, nagyobb fogyasztásúak, mint pl. Ducky One 2 NEM megy vele.
Többi billzetem működik, de ma vettem észre, hogy a unifying vevőhöz párosított K750-ről nem lehet bemenetet váltani, nem érzékeli a ScrLk ScrLk Enter szekvenciát.

Egyébként 3/4 éve hibátlanul működik.
Passzív USB hubbal nem próbáltam.

30-35k körül kapható DP switchekről viszont sok rosszat olvasni, hamar (1-3 hónap?) tönkremennek, meg nem is biztos, hogy átviszik az 1080p fölötti felbontásokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67579) Molydeus válasza Speedy007 (#67573) üzenetére


Molydeus
senior tag

Örülök, hogy tetszik. :) A külső szubjektív, ez a keycap design meg elég tipikus manapság.

Én a helyedben nem kapkodnám el az átalakítást. Próbálgasd, hallgasd meg a környezeted visszajelzéseit pl. a hangról. Ha esetleg később úgy gondolod, hogy valamit javítanál rajta, akkor a tapasztalatok alapján jobban be lehet lőni, hogy merre érdemes elindulni.

M.

(#67580) Speedy007 válasza Molydeus (#67579) üzenetére


Speedy007
őstag

Nem kapkodom pláne hogy amit ajánlottak kicsit kínai nekem.. Párom szerint nem zavaró sőt neki be jönnek az írógép szerű hangok.. Csak hátha ha szeretnék akkor legyen hová fordulni keycap-t esetleg erre lehet találni? Mert azt lehet hogy módosítanám mert a matt fekete felület tényleg gyűjt mindent és az még a laptop esetén is herótom van tőle..

(#67581) RetepNyaraB válasza 4nick8 (#67523) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Láttál már noctua hűtőt, toyota priust, nad elektronikai termékeket; nyilván sorolhatnám még a rusnya de minőségi dolgokat? :U
Ettől még a redragon lehet vacak persze.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#67582) pIIrash


pIIrash
tag

Varmilo VA88 / Silent Red / Moonlight Magyar (tapasztalat)

Minőségi darab. Egyáltalán nincs olyan érzése az embernek, hogy valami gagyi dolgot vásárolt. Masszív, semmi recsegés vagy mozgó/lötyögő rész.
Kellemes tapintásúak a gombok.
A billentyű leütés önmagában tényleg eszméletlenül könnyed és halk (halkabb, mint az ollós billentyűzetem). Viszont most már értem, hogy miért mondják furcsának a lineart -főleg a silent verziót- gépelésnél.

Ettől függetlenül sajnos visszament, mert
- Rendkívül nagyok a kezeim, így a keycap kicsi felső mérete miatt nagyjából minden második szónál volt egy dupla leütésem. Utólag mérve nincs különbség a keycap felső szélességében, de valahogy mégis idegen. Biztos a billentyűút távolsága miatt.
- Mivel elég hosszú úton járnak a billentyűk -a jelenlegihez képest-, és szélesek az ujjaim, így jön még lenyomásnál egy zavaró, a mellette lévő gombokhoz hozzáérnek az ujjaim érzés.
Jelenleg egy low-profile billentyűzetem van (Cougar 200k), amin szélesek a billentyűk, és kicsi a leütési út, valamint szinte nulla a távolság két billentyű között.
- A kép/videók nem adják vissza a billentyűk valódi árnyalatát. Abban a félhomályban, ahol a gépem van szinte olvashatatlanok, mert sötétebbek az alfanumerikus gombok, mint az ember arra számítana. Persze tudom, hogy a keycap (PBT) a minőség miatt nem lehet átlátszó, természetesen ez szintén nem a termék hibája.
- A ledek inkább rontanak, mint javítanak az olvashatóságon, mert az ellenfény miatt még kevésbé láthatók a gombok, illetve a fehér a szürke gombok között amúgy is fura.
- E mellett volt egy ilyen pengés/csengés hang -szerintem nem a rugó, hanem a ház-, ami főleg annál a tempónál, ahogy gépelek zavaró volt.

Összességében akinek vékonyabb / rövidebb ujjai vannak, annak kiváló választás lehet.

Egy kicsit alacsonyabb árkategóriában játszó játékos lett végül a Cougar 200K utódja.

[ Szerkesztve ]

(#67583) tvamos válasza dqdb (#67566) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akár hány billentyűzetet kipróbálok, semmi sem olyan jó, mint a laptop billentyűzet. (Dell Precision) Nagy gond ez...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67584) F34R válasza tvamos (#67583) üzenetére


F34R
nagyúr

Majd kijavitanak ha tevedek, de akkor az epitesen kivul mas nem nagyon marad. Vannak low profile switchek, igaz csak Kailh, TTC es Cherrynel lattam hasonlot, erre low profile kupakot sem egyszeru talalni. A rovid ut miatt gondolod jobbnak; vagy a lapos kivitel jon be? elobbire van normal meretu switch is ami kissebb uton jar.

(#67585) copass válasza tvamos (#67583) üzenetére


copass
veterán

dell precision ollós gumidómos megoldás. cherry stream 3 is olyan.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67586) nuke7


nuke7
veterán

én meg azt hittem, hogy thinkpad-ek billentyűzete az etalon laptopos körökben... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#67587) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
Fiamnak vennék billentyűzetet a következő paraméterekkel
1.Mekkora összeget szánsz rá? 20000ft
2.Használt szóba jöhet? ha új állapotú garanciális még de inkább az új felé hajlok
3.Milyen billentyűzetet használsz most?Gigabyte K8100 / Miért cseréled le? Kijárnak a billentyűk, lekopott olyan öreg
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék, iskolai dolgok
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikusat
6.Van konkrét modell ami tetszik? nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? jó lenne numpadosat
9.Extra igények: vezetékes, világítós
segítenétek, hogy milyen típust javasoltok?
tudom, hogy az ár költségvetés alacsony

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67588) copass válasza nuke7 (#67586) üzenetére


copass
veterán

ugyolyan ollós, gumidómos. laptopoknál túl sok választás nem nagyon van.
persze vannak már laptopok rugós switchekkel, de hát még az alienware is peng mint a szar...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#67589) F34R válasza copass (#67588) üzenetére


F34R
nagyúr

Az asus rog es acer predator notebookok is ilyen "mechanikus" switchet hasznalnak?

(#67590) Mephike


Mephike
senior tag

Kaptam tesztelésre egy Varmilo VA109M Moonlight Silent Redes billentyűzetet.
Ebben ugye Cherry MX-es silentes switchek vannak, amik tényleg nagyon csendesek. Ami igazán meglepett, hogy sokkal keményebbek a rugók, mint a sima Gateron redes Keychronomban. Nem gondoltam volna, két redes kapcsoló között ekkora különbség lesz.
Maga a billentyűzet amúgy tetszik. Sok ember ezt keresi, amikor ír ide, mert ugye magyar kiosztás és a halkság nagyon adja. A gombok hozzák azt, amit a PBT-ben szeretek, jó tapizni őket :)
Egyedül az ára az, ami sokaknak fáj, pedig ha azt nézed, hogy napi szinten több órát használod, akkor simán jó befektetés.

(#67591) nyunyu válasza Mephike (#67590) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry Red/Brown/Blue 50gr körül bottom-outol, míg a Gateronokban 5gr-mal puhább rugó van.
Outemukban 60?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67592) Mephike válasza nyunyu (#67591) üzenetére


Mephike
senior tag

Elvileg ezt írják:
Cherry MX Silent Red
Actuation Force: 45g
Bottom-Out Force: 75g

Gateron Red
Actuation Force: 45g
Bottom-Out Force: 55g

Szóval igen, ténylegesen erősebben bottom-outol.

(#67593) nyunyu válasza Mephike (#67592) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Red
MX Pink
Gateron Red
Outemu Red

Cherry Red 55gr körül bottom-outol, MX Pink viszont a hangtompító miatt 0.4mm-mel rövidebb úton jár, így nem nyomja annyira össze a rugóját a végén.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67594) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

COOLERMASTER CK550 RGB után 25k körül milyen , bilentyűzet van ami hozz hasonló, magyar kiosztásban?

Kell még egy ilyen billentyűzet, csak sajna már nem kapható sehol.

Köszönöm a segitséget.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#67595) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

évek óta nagy megelégedéssel használok egy Microsoft Wireless Keyboard 3000-et.
Azonban ma azt tapasztaltam, hogy az "ö" betűt csak nagyon erős nyomással tudom előcsalni.
Szétkaptam, megtisztogattam, de nem változott a helyzet.
Mit lenne érdemes megpróbálni vele?

Ha cserés, akkor milyen magyar kiosztásos, multimédiás bill-t tudtok ajánlani?
Logitech nagyon jó lenne, mert MX Master 3-at használok grafikai munkára, de jó magyar kiosztású Logi billt nem igazán látok...
G213 mennyire csendes? A korábbi gumimembránoshoz képest? :)

(#67596) tvamos válasza F34R (#67584) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, a rovid ut is szamit, meg ahogy ugrik a billentyu. A laptop gombjai frankok.
A Rapoo sem tul rossz, de az megsem olyan kenyelmes, es kellemes.
Lehet, hogy meg kell baratkoznom a Logitech-kel. Ez a billentyu barkacsolas megsem tetszik annyira.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67597) Shalee


Shalee
csendes tag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá? 20-30 ezer Ft
2.Használt szóba jöhet? Igen
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Modecom Volcano Hammer / Nem fér el kényelmesen az asztalon.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék. Gépelni marad a másik.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ANSI
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? TKL, vagy 60%
9.Extra igények RGB jöhet; bónusz pont, ha hotswap, anélkül viszont csak tactile érdekel (lehetőleg ne Outemu legyen). Külföldi rendelés esetén jó lenne EU-n belülről.

[ Szerkesztve ]

(#67598) zefran


zefran
csendes tag

Sziasztok!
CK550-re szeretnék keycapet venni. Olvasgattam itt a fórumot, ymdk, kbdfans és kprepublic árkategóriában gondolkodom. Erről a hármasról mik a tapasztalatok, minőségre melyik a jobb? Pudding doubleshot, illetve matcha dyesub ami bejön.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#67599) saucelori


saucelori
tag

Sziasztok!
Korábban vásároltam egy Ducky ONE 2 Mini billentyűzetet, amiben MX Silent Red kapcsolók vannak. A billentyűzet nagyon bejön, de össze szeretnék rakni magamnak egy sajátot Kalih silent brown kapcsolókkal. Ezt használnám, a másik jó szolgálatot tenne a munkahelyemen :)
Sajnos nem találtam olyan PCB-t, Platet-t, ami megeggyezik ezzel:

Aki rakott már össze egyedi mechanikus billentyűzetet tudna benne segíteni? Nem baj, ha forrasztani kell. Maximum 60-70k összeget szánnék rá. Köszönöm szépen!

(#67600) dqdb válasza saucelori (#67599) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legegyszerűbben (és valószínűleg legolcsóbban) úgy úszod meg, ha megvárod a One 3 sorozat itthoni megjelenését (ami még ~2 hónap valószínűleg), mert az már hotswap lesz, és a megadott keretbe belefér egy adag kapcsoló is.

A másik lehetőség a legózás, a célod egy 60%-os ISO kiosztással és 6.25u alsó sorral, a keretbe egy tray mount billentyűzet fér bele(az a Ducky pont ilyen), szóval kell nyák + ház + plate + stabilizátor + kupakok, ebből a jó plate a legnagyobb kihívás beszerzés terén, a többi könnyű, majd részletezem, ha az első ötletemnél messzebb mennél.

Építve sokkal drágábbra jössz ki, mint egyben, most azért lehet versenyképes, mert az a Ducky keményen túl van árazva.

Kalih silent brown kapcsolókkal
Ha a halkság a cél, akkor az Aliaz halkabb gyengén taktilis vonalon. A Kailh Box Silent Brown inkább csak halkított, de halknak azért nem nevezném, cserébe erősebben taktilis.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.