Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) Enton válasza formula01 (#67247) üzenetére


Enton
addikt

Kártyás témára ajánlott a revolut és paypal használata.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#67252) Mephike válasza freelanced (#67249) üzenetére


Mephike
senior tag

Nekem minden simán jött eddig tőlük, szerintem nálad sem lesz gond. Ha megérkezett a vas és már tesztelted, akkor majd pár sort írhatnál Köszönöm előre is!
Amúgy eddig a tesztek alapján nagyon jó lett, az elődje hiányosságait szépen kijavították, szóval a tesztek alapján jó vétel lesz.

(#67253) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

És egy oldalon látott a fiam olyan billentyűzetet, ami felirat mentes/szitázatlan.
Az a kérdésem, hogy ilyen létezik magyar kiosztás szerinti, csak vak? Egyáltalán tényleg segít a gépelést tanulni, ha feleslegesen nézi az ember a billentyűzetet?

Lehet ilyet itthon kapni?
Vagy megfelelően bontható billentyűzetből egy flakon festék/nitrohígító segedelmével DIY is megoldható ez?

Köszönöm a tippeket!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#67254) 4nick8 válasza vegyszer (#67253) üzenetére


4nick8
őstag

Daskeyboard ultimate

[ Szerkesztve ]

(#67255) dqdb válasza vegyszer (#67253) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mechanikus billentyűzetre akad ilyen AliExpressről, másfajta billentyűzetre nem árulnak külön kupakokat.

Vagy megfelelően bontható billentyűzetből egy flakon festék/nitrohígító segedelmével DIY is megoldható ez?
Nitrohígítóval inkább nem mennék neki ezeknek a műanyagoknak. Van olyan feliratozási módszer, aminél a felirat eltüntethető, van, aminél nem, és az utóbbi van többségben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67256) Zizi123 válasza agent_k (#67245) üzenetére


Zizi123
senior tag

Teny, hogy a vilagitas csak azert van rajta, hogy elmondhassak, hogy van. Ejszaka semmit nem er, nappal edig ugysem kell. Inkabb zavaro a vilagitas, mint hasznos.
A feher gombokkal tobbre fogsz menni, mint a vilagitassal.

(#67257) Redplee


Redplee
senior tag

A Varmilo billentyűzetek mennyire ajánlottak?

ezeket néztem:
VARMILO MA88M Moonlight EC Sakura v2 Magyar fekete
VARMILO VA88M CMYK Cherry MX Brown

Milyen az a Sakura switch? Vagy ha ezek nem jók, mit ajánlotok?

Ducky Shine 7 magyar van jelenleg, ABS capekkel, de kezdenek kifényesedni...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#67258) Redplee


Redplee
senior tag

ui: vagy lehet valahol venni Varmilo keycapeket, amik magyar kiosztásúak? Mert akkor kicserélném azokkal a Ducky ABS kupakokat, abból nincs magyar PBT-s.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#67259) nuke7


nuke7
veterán

egyébként a varmilo CMYK-ból nincs olyan ami clear vagy keményebb brown-os..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#67260) Molydeus válasza dqdb (#67227) üzenetére


Molydeus
őstag

@Mephike
Aliról a Gateron Silent Redeket innen rendeltem, most van fekete is. A db ár picit olcsóbb, mint a KPRep, cserébe valamivel drágább a házhoz szállítás. A karácsony ellenére gyorsan megérkezett, futár hozta, nem volt extra költség az Alin fizetetten túl.

@dqdb
Ma, némi csúszással megérkeztek a 1.5mm-es o-ringek is. Kipróbáltam őket a GMMK TKL-en, de hangban a világon semmit sem hoztak a Silent Switchek alap hangjához képest.
Úgy néz ki, hogy nálam max arra lennének jók, hogy rövidítsék az úthosszt. A ControlPadra sincs értelme felrakni, mert akkor a dual action üzemmódot teljesen ellehetetlenítené.

M.

(#67261) dqdb válasza Redplee (#67258) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valaha lehetett (Németországban a Candykeys árulta 80 euróért), de olyan 2 éve már nem ad el külön kupakot a Varmilo.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67262) Molydeus válasza Molydeus (#67202) üzenetére


Molydeus
őstag

Kiszedtem a Space switchét. Nem járt nehezebben és nem is reszelt, de egy kicsit tényleg erősebb rugóhangja volt, úgyhogy kicseréltem. Nem találtam semmit a drót körül, ami akadályozta volna az elfordulást, viszont amikor visszaraktam az új switchre a kupakot, elmúlt a reszelő érzés. Szerintem elsőre egyszerűen nem párhuzamosan került fel a stabokra a kupak (eleve elég nehezen vette be a keresztet a kupak), ez okozhatta, hogy a lenyomás mértékével nőtt az ellenállása a billentyűnek és a visszatérés is nehézkesebb volt.
Így most simán jár és sokkal jobb a hangja is. A bill. ház még mindig ad egy kis visszhangot, de a CK-khoz képest ez már elfogadható.

Azt hiszem ezzel sikerült a legtöbb kezdő buktatót előhozni egyetlen billentyűn. :)

M.

(#67263) Molydeus válasza dqdb (#67261) üzenetére


Molydeus
őstag

Pár hónapja majdnem vettem egy 109-est az apróról a magyar PBT miatt, az sem lett volna sokkal több, mint 80€. Aztán győzött a józan ész és inkább kihagytam. Kár is lett volna egy amúgy nagyon jó billencsért.

Viszont amióta az ISO-UK Arctic-ot használom, rájöttem, hogy nem is kell a magyarítás. Messze nem gépelek szabályosan, de az izommemória segít. Ékezetes betűt talán ha 2-3 alkalommal rontottam vakon.Vicces, hogyha lenézek és ugye nem azt látom, amit keresek, akkor meg egyáltalán nem rontom. :)
A zárójelek, alsó soros írásjelek is mennek. Az AltGr+ számsor problémásabb, de jóval ritkábban is kellenek.

M.

(#67264) Molydeus válasza zefran (#67250) üzenetére


Molydeus
őstag

Pcx-nél most éppen van kétféle glorious o-ring, csak hát az áruk...
Ha nem sürgős, inkább az aliról szerezném be, töredék áron. Elég sokszor rendeltem onnan, paypal-lal biztonságos. A refund is rendben ment abban az egy esetben, amikor szükség volt rá.

M.

(#67265) Mephike válasza Molydeus (#67260) üzenetére


Mephike
senior tag

Köszi a tippet! :R
Közben már jön az új spacebar-om, szám szerint kettő is, biztosra kell menjek :DD

[ Szerkesztve ]

(#67266) Throme válasza formula01 (#67247) üzenetére


Throme
veterán

Ahogy #67264Molydeus írta, sajnos ez a 2 lehetőség van szerintem is, hogy drágán, rövid határidővel veszel itthonról o-ringet, mindenféle bankkártya, paypal...félelmek nélkül, vagy ali/ebay... sokkal olcsóbban, de sokkal hosszabb határidővel.
Ha itthonról vennéd, akkor most csapj le rá, mert olcsóbb nem nagyon lesz és gyorsan változik az elérhetősége, még ilyen árazás mellett is.
Decemberben nézegettem az itthoni o-ring beszerzési lehetőséget. Akkoriban csak a vastagabb volt elérhető (thick ). Előző billentyűzethez én is ezt a 4k huf megoldást vettem, hogy hamar megjöjjön, de most már inkább ebay-ről rendeltem, aztán jön, amikor jön.
Ali-n nem vagyok annyira járatos, ebay-en az eladó értékelését érdemes figyelni. Én paypal-t használok, mert nekem sincs bizalmam megadni mindenkinek a kártyaadatokat, elég hogy a paypal "tudja" , mint 3dik fél.

(#67267) nyunyu


nyunyu
félisten

Nekem eddig sosem volt bajom az Alis fizetéssel, mindig beregisztrált bankkártyával fizetek, sosem volt vele probléma.

Amire figyelni kell:
Ha megjön a csomag, akkor lőjél róla bontatlan állapotban egy képet, aztán kibontás után is, hátha nem azt küldték vagy hiányos.
Ezek kellenek a minőségi reklamációhoz.

Billentyűalkatrészekkel eddig csak egyszer volt reklamációm, amikor a KPR kupakszettjéből hiányzott a Num4, Num6, akkor megreklamáltam, aztán KPR küldött pluszban egy teljes numpad kitet.

Bezzeg az olcsó alis Xiaomi headsetekkel csak a baj volt, aztán a fake fülest áruló bolt el akart hajtani az anyámba, de mivel counterfeit címkével reklamáltam, és nem fogadtam el a nemadjukvisszaazárát választ, Ali ügyintézői automatikusan átnézték a mellékelt képeket a bontatlan borítékról, meg a frissen kibontott, ránézésre kettétörik vékony drótos fake füles (másnapra tényleg kettétört) mellé odatett eredetiről, aztán úgy döntöttek, hogy visszajár a lóvé, egy hónap múlva vissza is utalták a kártyámra.
Boltos meg kapott egy strigulát, hogy nem felel meg az Ali szabályzatának. (pár ilyen után repül?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67268) formula01 válasza Throme (#67266) üzenetére


formula01
aktív tag

Rendeltem 1 csomagot a Thin-ből, köszönöm neked is, és a többieknek is a segítséget. Kb 3e Ft-ért nem akarok még várni hónapokat.

(#67269) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

Az ok amiért ideevett a fene, hogy billentyűzet vásárlását tervezem. Eddig a legócskább pár ezer Ft-os membrános billetyűzeteket használtam, az utolsó kettő a kivétel. (munkahelyen egy Genius SlimStar 220 Pro, otthon egy Gigabyte Aivia K8100)
A Gigabyte cseréjét tervezem - 2 zacskó vágott dohányért vettem - bár működik de pár havonta darabokra kell szedni mivel véletlenszerűen elveszít sávokat, komplett blokkokat. Szerencsés esetben, csak 1-2 betű nem működik. Összerakás után megint jó, de kezdem unni.
Kinéztem 2 TKL klaviatúrát - egyre kevésbé van szükségem a numerikus részre, ha mégis kellene van - a két versenyző a következő:
Redragon Kumara 2 (K552-2 Outemu brown)
SPC Gear Tournament (GK630K Kailh brown)

Hogy miért ezek? Csak. A specifikációk alapján ezek tetszenek :) valamint 20E-nél többet nem szívesen szánnék rá. Fontos a magyar kiosztás, a világítás szintén. 10%-90% arányban - játék/munka - használom a gépet sokszor sötétben, fél sötétben lámpát nem szívesen kapcsolok.

Kérdés(ek):
-Fontos a hotswap, vagy csak bebeszélem magamnak?
-Az SPC GK630 hotswap, vagy sem, mivel nem találtam róla infót?
-Fix vezeték, vagy lecsatlakoztatható?
-Melyikkel járnék jobban?

Bocs a láma és amatőr kérdésekért.

Üdv. V. Körte

(#67270) Grillo


Grillo
senior tag

Urak, olvasgatom a topikot pár hónapja, de inkább kérdeznék. Van egy Logitech K340 billentyűzetem, bazi régi, de jól működik MÉG, most így karantén alatt kiszedtem a billentyűit, átmostam, kitakarítottam, nagyon baba lett. Bírja egy töltéssel hónapokig, kényelmes, nem hangos. Gumidómos, ha minden igaz.

De mozgatja a fantáziám a csere, és akkor már lehet mozdulnék más felé, főleg, hogy nincs magyar szitázás már a Logitecheken sem, úgyhogy kb mindegy ebből a szempontból (MX Keys-en gondolkodtam, de bazi drága, meg ugye nincs magyar, ami a gyerekek miatt szempont volna azért).

Ami számomra kellene, az a vezetéknélküliség, és az alacsony profil, valamint a több géphez csatlakoztathatóság előny.

Ez alapján kinéztem a [Keychron K3 Ultra-slim Wireless] billentyűzetet. Gondolom, ha a kiosztás szempontjából magyarszerűt akarok, akkor az a DE (vagy az UK is jó?).
Esetleg más gyártó hasonló termékét ajánlanátok jobban? Nem célom a zsírozgatás, meg a kapcsolók cseréje, de persze el nem zárkózom tőle, de sok pénzt nekem ebből a szempontból nem ér meg pluszban. Világítás nem szempont, de ha van, akkor inkább fehér, az is fixen be lesz lőve, nem szeretem, ha villog, meg hullámzik. Öreg vagyok én már ehhez.

Ami még fontos, hogy lehetőleg halk legyen (tehát gondolom silent red kapcsolós), mert kiscsaládomat nem ezzel ébreszteném, arra van vekker.

Köszi!

(#67271) Csandi válasza Grillo (#67270) üzenetére


Csandi
őstag

UK-ISO is megfelelő arra, hogy magyarként használd.

Nagyon halk nem lesz olcsón, de ha nem floating design és nem kék switch az már haladás :)

Az a Keychron jó váalsztás egyébként

(#67272) 4nick8 válasza Grillo (#67270) üzenetére


4nick8
őstag

K3 ISO UK kb 6 hónapja nincs a Keychronnál sem azért nincs itthon se.

(#67273) Yany


Yany
addikt

Nem figyelmenkívül hagyva az itt kapott segítséget, amit nagyon szépen köszönök, végül Logitech Craft rendelés lett a dologból. Igaz, hogy magyar nincs, de a német kiosztás szépen összeegyeztethető a magyaréval és ráadásul olyan feature-öket is támogat, ami extra jól jön a páromnak, csak eddig nem is gondoltam volna, hogy ennyire alá tudna épp egy billentyűzet dolgozni ennek: átkapcsolni másik gépre egy gombnyomásra, vagy az egér szerint. Márpedig ez nagyon jól fog jönni, mivel a most összeépítésre kerülő desktop gép mellett notebook-on is dolgozik és ez nagyon kényelmessé teszi ezt. :K Köszi mégegyszer. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#67274) Enton


Enton
addikt

#67267 nyunyu:

Na igen ez ilyen, egyszer kaptam kék helyett zöld kupakokat, kprepublic, de pár fénykép és levél után kaptam egy kék is a zöld mellé. Tervbe volt hogy majd lesz olyan is de nem igy egyszerre, legalább mínusz 1 dolog a listáról.
Meg a bm60-asom jött egy kifordult led-del, de nem igen sikerült meggyőzően érvelnem az csere pcb-ért, azt lehidaltam és a többi led rendesen műxik, meg minden más funkciójai is.
Lassan egy unboxing videó se lesz ártalmas hogy igazadat tudd bizonygatni. De kb annyit meg is ér a dolog. Azt a pár percet.

Na meg ezt a Varmilo tkl-t sem nagyon értem miért ilyen félmagas házú:

Mer amúgy egész nem rossz deszkák lennének ezek se, a kupak elsőbb rendű, mint ducky és razer vagy corsair társaik hasonló áron, de 60e ft-ért felőlem ott fog megpenészedni a polcokon ilyen árért.
Meg ez a félmagas ház ezen nem tudok túl jutni.

Keychron q3 tkl hamarost q1-ben indul 160 usd-ért sokkal jobb alapot kínál.
Jól néz ki ez a kék is belőle:


Egyetlen hátránya az ANSI de azon túl lehet lépni idővel, meg a wireless hiánya még befigyelhet.
Q1 meg Q2 annyira nem fogott meg de azokkal is ellenék ha megdobnak vele ingyen(kék ISO ha lehet választani!).

#67226 Mephike:

Én black silent gateront innen vettem: [link]
7.72usd /10db volt 2020. december és környékén.
Semmi extra hozza amit kell de semmi kiemelkedő, esetleg cherry balck házban még lehet halkabb. Nem sokat szöszöltem még velük inkább nyomkodva vannak ha épp bejutnak egy leosztásba. Szettet nem hiszem hogy ebből vennék.

Nekem nagyon a gateron eddig még nem tudott levenni a lábamról, a kailh-ok annál jobban, sőt inkább. Box, box silent, tactile hegyek.

Nálam varmilo világítás végülis kupak függő, ha vastag sötét az kevésbé látványos, ha világos vagy fényes kupak akkor meg szépen látható a legnagyobb sötétben is.

Max fény félhomály sötétedős idő:

Fény lowon:

Végülis csak a megfelelő kupak kell a megfelelő felhasználási módnak és teljesen jó ennek a fénye.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#67275) Mephike válasza Enton (#67274) üzenetére


Mephike
senior tag

Köszönöm a tippeket! :R

(#67276) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, tudnátok ajánlani billentyűzetet vezeték és numpad nélkül?
10 e pénz magasságában gondoltam magyar kiosztással, minél keskenyebbet, viszonylag csendeset. Köszi.

(#67277) ribizly


ribizly
veterán

Amikor Varmilo-ék spórolnak (az új készletekről vett haver 110%-os Moonlight-ja):

Minek az az ablakos kupak. Drága azt megcsinálni. :(((

Nem mondom, hogy feltétlenül rossz megoldás amúgy, de jónak se tartom.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67278) dqdb válasza ribizly (#67277) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez rettenetesen igénytelen :(

Ha már spórolnának az ablakos kupak gyártási költségén, akkor ne a kapcsolóba tegyék a lock LED-eket, és egyáltalán nem kell ablakos kupakot gyártani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67279) ribizly válasza dqdb (#67278) üzenetére


ribizly
veterán

De tudod mi a probléma? Ez nincs sehol sem feltüntetve.
A gyártó oldalán a Moonlight-hoz tartozó képeken eleve nincs olyan, ami erre utalást tenne (csak a teli kupakokkal szerelt képek vannak), a CMYK (ami kapott plusz nevet) meg a régi, ablakos kupakokkal van 1 kép, a többi a telivel van.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67280) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem hoztátok meg a kedvemet hozzájuk továbbra sem :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67281) ribizly válasza nyunyu (#67280) üzenetére


ribizly
veterán

Jönnek a további különbségek.

A bal oldali az új

Régi oldalsó feliratozás

Új oldalsó feliratozás

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67282) dqdb válasza ribizly (#67281) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a fehér feliratos bal oldali numerikus Enter furcsa, mert vagy reverse dyesub vagy pad printing. Az előbbi sokaknak nem megy és megfelelő eszköz kell hozzá, az utóbbi igénytelenség lenne ezen a szinten.

A dyesub élességét nem lehet pontosan belőni sajnos a képek alapján, de elfogadhatónak tűnik (a KPrepublic készleténél sokkal jobb).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67283) ribizly válasza dqdb (#67282) üzenetére


ribizly
veterán

A fehér felirat elsőre nekem is feltűnt, de csak akkor esett le, hogy mi a gondom a szettel. Később egymás mellett már leesett és nekem a fekete felirat sokkal jobban tetszik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67284) dqdb válasza ribizly (#67283) üzenetére


dqdb
nagyúr

Belülről hogyan néz ki az a kupak?

Ha fehér és csak a kívülről látható öt oldala kék, akkor reverse dyesub (alul előfordulhat, hogy teljesen éles a határ), ennek a módszernek hátránya az egy helyett öt körös hőterhelés, amiből négy az oldalakat éri, és ami deformálódást okozhat.

Ha kék, akkor pad/UV printing, amit meg lehet csinálni relatíve tartósra, de kopni fog idővel.

A harmadik lehetőség a doubleshot, de ennek kicsi esélyt adok (bár nagyon szeretnék meglepődni).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67285) ribizly válasza dqdb (#67284) üzenetére


ribizly
veterán

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67286) dqdb válasza ribizly (#67285) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez reverse dyesub. A felirat eléggé élesnek tűnik a felső képen, az oldalak párnásodása nem vészes az alsó képen (bár a legtöbb gyártó a nagyobb kupakokon szokott elbukni), a stem esetleges csavarodásának megállapításához a felső kép szöge nem az igazi.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67287) ribizly válasza dqdb (#67286) üzenetére


ribizly
veterán

Nem cseszegetem jobban a srácot, hogy csináljon fotókat.
Már így is pánikban van, hogy nem azt a "Varmilo élményt" kapja. :(
Retteg tőle, hogy le fog kopni és ami TKL-t használtan vett apróról az jobbnak érződik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67288) nyunyu válasza ribizly (#67285) üzenetére


nyunyu
félisten

Kupak beszállítót cseréltek?

Új reverse dyesub kupak alja pont úgy néz ki, mint a 40$-os botanical szettem, vagy a Molydeus arcticéé.

Csodálkoztam is, hogy a múltkor linkelt JT árak miért lettek olcsóbbak 10-15k-val, mint a korábbi pixeles árak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67289) dqdb válasza ribizly (#67287) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ne aggódjon, nem fog lekopni, ez is ugyanúgy dyesub :) A különbség annyi, hogy nem a felirat van ráégetve kémiailag a háttér színű kupakra, hanem a felirat színű kupakra van a háttér ráégetve. Alulról látszódik is, hogy eléggé mélyen behatol a műanyagba a festék.

A reverse dyesub színhasználat terén doubleshot szintű lehetőséget teremt meg (sötét háttér-világos felirat), sőt annál többet is, mert kettőnél színt is lehet akár használni, cserébe a több lépés miatt több hiba csúszhat be, és a jó QC elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67290) ribizly válasza dqdb (#67289) üzenetére


ribizly
veterán

Ja, persze. Csak mégis fura kicsit, hogy több dolgon is változtattak, pedig nem kellett volna feltétlenül. Egyébként még mindig nincs jobb itthon tőlük, szóval nincs mit tenni. Bár akinek csak új kell azt igyekszem a Wooting Two HE US PBT kombó felé.

@nyunyu
Lehet azért használják ezt az eljárást amúgy, mert a régi megoldású nem világos vagy szürke kupakoknál látszódott a háttérvilágítás. Ennél meg lehet már nem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67291) nyunyu válasza ribizly (#67290) üzenetére


nyunyu
félisten

Már nem emlékszem melyikőtökkel (4nick8?) beszélgettem ~1-2 éve a Pixelben arról, miért nem kaptak Vintage Days/CMYK sémájú billzeteket, csak Charcoalokat, aztán kiderült, hogy fehér PBT kupak hiány volt akkoriban a ferdeszeműéknél.

Lehet, hogy emiatt néztek új kupak beszállítót.

De ez részemről csak feltételezés, továbbra sem a szívem csücske ez a kínai brigád :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67292) Jorus válasza ribizly (#67277) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez elég gyászos, a Yakumon még rendes kis ablaka volt a capslocknak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67293) ribizly válasza nyunyu (#67291) üzenetére


ribizly
veterán

Velem biztos nem. :N

Amit írsz az viszont nagyon érdekes és egyben kicsit aggasztó is.

@Jorus
Még az én CMYK-imon is :K

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#67294) freelanced válasza Mephike (#67252) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, mindenképp.

___________________________________________________________________________________________

Más, taktilis és lineáris vonalon miket érdemes megnézni jelenleg, milyen opicók vannak?

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#67295) dqdb válasza freelanced (#67294) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha lineáris esetében az a cél, hogy reszelés nélkül, minél simábban járjon, akkor Gateron X (kenni kell), Gateron CJ (nem kell hozzányúlni), Gateron Pro Yellow (gyári állapotban sem rossz, de van egy kevés rugóhang), NK Silk, Lavender (kenve), Tangerine V2 (kenve-filmezve). Ha az a cél, hogy "szép" hangja legyen, akkor Gateron X (kenve), Cherry MX Hyperglide Black (előbb bejáratva, aztán 1 hónap múlva kenve), Lavender (kenve) vagy progresszív rugóval Marshmallow (kenve-filmezve). Ha az a cél, hogy ár-érték arányban nagyon jó legyen, akkor Gateron Pro Yellow. Ha long pole kapcsoló a cél, ahol a stem hosszabb, mint amit elvileg a házba tennének, ezért a bottom out is hamarabb jön el, és kopogósabb bottom outot kapsz, akkor NK Cream (előbb bejáratva, aztán 1 hónap múlva kenve).

Ha az a cél, hogy halk legyen, akkor lineárisban Silent Alpaca (sehol sem látok, de ugyanaz, mint a Durock Silent Linear, csak átszínezve), Durock Silent Linear (kenve-filmezve), gyengén taktilisben Aliaz (kenve, MX Brownhoz hasonló taktilitása van). Kicsit erősebb taktilitással Kailh Box Silent Brown, de ez annyira nem győzött meg a halkságot illetően, erősebben taktilisben pedig Boba U4 (nem próbáltam).

Nem halkított taktilisben majd ajánl valaki más, mert ugyan a Kailh Box Royal erősen taktilisben szerintem egészen jó, de a Panda-vonallal nem igazán van gyakorlati tapasztalatom, a Boba U4T-t pedig nem próbáltam. Nagyon erősen taktilisben NK Blueberry, de ezt most sehol sem látom.

Én azt javaslom, ha lineáris és nem a némítás a cél, hogy vegyél egy adag Gateron Pro Yellow-t, ez a legolcsóbb és egy kevés rugóhangtól eltekintve gyárilag is majdnem tökéletes, aztán majd 1-2 hónap múlva kitalálod, hogy mi is kell neked.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67296) nyunyu válasza dqdb (#67295) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a Boba U4-nek új stemje van?
Keresztje ránézésre eltér az Outemu Sky Silent/Silent Grey stemtől.

Eddig nem tűnt fel, hogy az Outemu Sky Silent/Silent Grey stem vízszintes szára ugyanolyan vastag, mint a függőleges, és csak a szár legvége van picit vastagítva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67297) nyunyu válasza nyunyu (#67296) üzenetére


nyunyu
félisten

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67298) Archttila válasza dqdb (#67295) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én azt javaslom, ha lineáris és nem a némítás a cél, hogy vegyél egy adag Gateron Pro Yellow-t

Ezt nem HC gepelesre (ertsd atlagos pötyöreszesre) mennyire ajanlanad?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#67299) t.imi válasza nyunyu (#67297) üzenetére


t.imi
addikt

Bocs az offért.
Próbáld meg 10-20cm-ről fényképezni, akkor nagy valószínűséggel éles lesz a kép, utána telefonon belül kivágni a kívánt részt.
Spec engem kimondottan érdekel, csak alig látni.
[eredeti]
[vágott]
[készkép]

(#67300) dqdb válasza Archttila (#67298) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kevés gépelés és sok gépelés között szerintem nincsen különbség, mindkettő gépelés, mindkettő akkor jó, ha kényelmes.

Enyhén szubjektív, főként objektív megjegyzés: gépelésre a gyorsan érzékelő speed (1,1 mm-es érzékelési pont) és/vagy könnyű kapcsolók kevésbé jók, mert mindkettő bizonyos játékokban előnyös tulajdonság véletlen lenyomásokat tud eredményezni. Ez szokásos helyen érzékeli a lenyomást (2 mm-es érzékelési pont), valamint a pirosnál nehezebb kapcsoló (rugóerőre a piros és fekete között van félúton). Szóval igen, szerintem gépelésre tökéletes lehet az a kapcsoló.

Erősen szubjektív megjegyzés: én kizárólag olyan lineáris kapcsolós billentyűzeten szeretek gépelni, ahol nem atommerev a konstrukció, a bottom outnál van valamilyen rugalmasság a rendszerben, ami tompítja a csattanást (ami nem O-gyűrűre gondolok, mert az legfeljebb membrános emlékeket hoz fel), és kényelmesebb az ujjaimnak. Nem tudom, hogy a K8 ezen a téren hogyan áll, szétszedős videó alapján valószínűsítem, hogy nekem nem lenne kényelmes a billentyűzetedben, de ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.