Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) s4tch válasza csiby222 (#2400) üzenetére


s4tch
veterán

Mehet a Lumia 800, pláne, ha ismeed a tulajt, és gari is van rajta.

(#2402) csiby222 válasza s4tch (#2401) üzenetére


csiby222
aktív tag

Másfél év garancia van még rá, személyes jó ismerősöm. Viszont két dolog tart vissza feltétel nélküli vásárlástól, hogy egy most szervizbe van mert leejtette és elsötétült a kijelző (de mivel márkaszervizben van talán rendesen helyre pofozzák a kicsikét) kettő az hogy előfizetéses a telefon.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#2403) batai15 válasza csiby222 (#2400) üzenetére


batai15
félisten

Mindenképpen az ismerősödtől vedd meg a lumia 800 at.
Minden kritériumnak meg felel nagyszerűen amiket támasztottál! és 8mpx carl zeiss kamera van benne! nagyon jó képeket lő;) és ha ismerősödtől van 50k nem pénz érte!

(#2404) Cyberpunk válasza csiby222 (#2402) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ha megjavítják. Gondolom ismerősöd nem mondta nekik, hogy leejtette, mert akkor az nem garanciás. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2405) csiby222 válasza Cyberpunk (#2404) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ilyet nem szokás sosem a szerviz orrára kötni :)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#2406) Cyberpunk válasza csiby222 (#2405) üzenetére


Cyberpunk
félisten

;] :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2407) csiby222


csiby222
aktív tag

Viszont felmerül a nagy kérdés, hogy ha megveszem a telefont és teszem azt ismerősöm akár mennyire is ismerem jól megszorul anyagilag és nem fizeti az előfizetéses telefon számláit illetve részleteit és letiltják(IMEI alapján) a telefont akkor Én mit tehetek mondjuk ha az adásvételről írtunk egy szerződést(adásvételit :) ) ?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#2408) Cyberpunk válasza csiby222 (#2407) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Semmit! Ha letiltják, akkor bukód amíg az ismerősöd tartozik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2409) batai15 válasza csiby222 (#2407) üzenetére


batai15
félisten

De ki tudod ütni az ismerősödet cserébe..
Mert amúgy úgy áll hogy havi ügyileg kb 6000 ft-t nem tud fizetni?
Egyébként csak a tmobile szokta a telefonokat tiltogatni.

(#2410) csiby222 válasza batai15 (#2409) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nem, de bármikor beüthet a krach. Ráadásul Pont T-moblios a készülék.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#2411) ronda válasza agabe (#2399) üzenetére


ronda
aktív tag

Igen írtad.
Én meg írtam, hogy az egy gigás csomagra, majd az arról visszaváltás óta nem volt alkalmam a szifonon kívül másik telefonban kipróbálni és ha hazaérek, akkor visszateszem a ray-be a kártyát, megpróbálom és majd írom, hogy mi történt.
Hát ez történt...

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#2412) batai15 válasza csiby222 (#2410) üzenetére


batai15
félisten

Hát ha megbízhatónak tartod, akkor vedd meg. Főleg ha szerinted nem valószínű hogy nem tud fizetni.
De ha nagyon nem vagy biztos, akkor adásvételit csináltass vele, tallán ér valamit.

(#2413) Cyberpunk válasza batai15 (#2412) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Polgári peres eljárásban. De az elhúzódhat egy darabig.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2414) csiby222 válasza batai15 (#2412) üzenetére


csiby222
aktív tag

Értem kösz a választ. Igazából nem valószínű hogy nem tudja fizetni de ki tudja a mai világban már hogy kinek mennyire stabil az anyagi helyzete.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#2415) csiby222


csiby222
aktív tag

Még egy aprócska kérdésem lenne hozzátok. Jó pár cikket átolvastam a Lumia 800-ról és mindben arról panaszkodtak, hogy kevés alkalmazás van még hozzá de mivel ezek a cikkek kb a telefon kiadása után szinte rögtön megíródtak így az a kérdésem, hogy a mai napra ez mennyire változott meg?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#2416) Veron válasza Cyberpunk (#2408) üzenetére


Veron
őstag

Mennyire életszerű ez a letiltás dolog? Szolgáltatós ismerősöktől én úgy tudom, hogy nem igazán szokták a magyar szolgáltatók feketelistára tenni az EIR-ben a készülékeket. Nem biztos, hogy megéri nekik korlátozni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2418) sarkanyolo2 válasza pezo00 (#2379) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

T-nél nagyon túlárazott az ace! Rá se nézz ennyiért!

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#2419) HuMarc válasza sarkanyolo2 (#2418) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem csak ott túlárazott...

(#2420) Tewe013 válasza KennyONE (#2392) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem marad ki nézz be Sola Topicba. ;)

(#2421) KennyONE válasza Tewe013 (#2420) üzenetére


KennyONE
aktív tag

Köszi!:) na akkor meg van a következő telóm!

(#2422) reelc


reelc
veterán

Sziasztok!

Elnézést kérek, kicsit hosszú lesz.
Most egy 4 éves Sony Ericsson W200-am van, megérett a cserére. Elsősorban Sony/Sony Ericssonban gondolkodom.
A keret kb. 45000Ft - ez a maximum. Szolgáltató független érdekelne, de lehet Telenoros is, de előfizetés nélküli, kártyás.
Első sorban a Tipo tetszik. Illetve az Active is, bár azt olvastam nagyon gyenge az akkumulátor teljesítménye... ez még fennáll ICS-vel is? A másik ami tetszik a Sony Ericsson Live with Walkman. Ez utóbbi kettő hardveresen erősebb is a Tiponál, és megérné a különbözetet... A Mobilarénán elolvastam a teszteket, és néhány hozzászólást is a fórumban.

Honnan szabad vásárolni? Több bolt ajánlatában is láttam az Active és Walkman mobilokat. Tudom, hogy van olyan, hogy bolt vállal még rá garanciát, de van olyan bolt, ahol gyártóinak van feltüntetve mind a 24 hónap. Felárral. Gyanús. Gondolom ezzel nem mondtam Nektek újdonságot.
Ajánlott boltok?: mobilbirodalom.hu, mobilexpressz.com, http://vip-phone.hu, http://diszkontgsm.hu - pl. itt van Active vagy with Walkman. Tudnátok ajánlani boltokat?

Amúgy a szolgáltatók 1 vagy 2 év garanciával adják a telefonokat? Pl. a Sonykat?

Tudom, hogy most nagyon jó ár/teljesítmény arányú az OT-995 más néven Telenor One Touch, de valahogy nem bízom az Alcatelben.
Hagyományos SIM foglalatos telefon kellene. A mostani számomat/kártyámat szeretném beletenni az új készülékbe.

Ha esetleg tudtok jó vételt más gyártótól, érdekelne.

Előre is köszönöm!

(#2423) batai15 válasza reelc (#2422) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem már akkor inkább a sony xperia mini prot vedd ha még lehet kapni.
Elve hogy a liwe with walkmannnak ugyan akkora a kijelzője, de ekkora méreten lehetlen kényelmesen gépelni.
Másik dolog hogy kegyetlen lassú legalábbis eléggé gáz dolog szerintem amit multkor tapasztaltam.
Havernak ilyen telója van mondom meg lesem már meg nyomkodom: indítom a kamerát hát maga ahogy csak forgattam eszméletlenül szaggatott. ennyit erről.
[link]
[link]
itt nem rosz árba vannak. független 24 hónap garancia.

[ Szerkesztve ]

(#2424) HuMarc válasza reelc (#2422) üzenetére


HuMarc
addikt

Melyik szolgáltató? Mert pl. ha T-mobile, akkor olcsóbb, ha egy Domino csomagban veszed meg a kinézett készüléket, majd átrakod a régi kártyát. Egyébként a szolgáltatónál olcsón cserélik a SIM-kártyát akár MiniSIM-re, akár MicroSIM-re. (Azt hiszem, a T-nél 4500 Ft...)

(#2425) batai15 válasza HuMarc (#2424) üzenetére


batai15
félisten

Ingyen is meg csinálják ha okos vagy ;) elég sok egy simért aza 4500 forint..

[ Szerkesztve ]

(#2426) reelc válasza HuMarc (#2424) üzenetére


reelc
veterán

#2423 batai15:
A Mini Pro tényleg jónak tűnik. Tetszik, hogy billentyűzetes.
Az általad linkelt boltok megbízhatóak?

#2424 HuMarc: írtam, Telenor.
Igen, csak a 3 általam megnevezettből a Tipo van a Telenornál kártyásan. A másik kettő nincsen.

A SIM-et azért írtam, mert még nem mindegyik Sonyról találtam infót (többnél a tesztben sem láttam), milyen kártya kell bele. Nyilván az lenne a legegyszerűbb, ha simán bele tudnám tenni.

Köszönöm a válaszokat.

(#2427) batai15 válasza reelc (#2426) üzenetére


batai15
félisten

Több fórumtárs ajánlotta már ezeket a boltokat, és a vélemények nagyobb része is pozitív ha rá keresel.

(#2428) reelc válasza batai15 (#2427) üzenetére


reelc
veterán

Utánaolvasok a boltoknak.

Köszönöm mindenkinek.
Ez az Xperia mini Pro tetszik.

(#2429) jaPe válasza reelc (#2428) üzenetére


jaPe
tag

én az Alcatelt sem zárnám ki a helyedben. Nagyon jó kis telefon az. :)

(#2430) reelc válasza jaPe (#2429) üzenetére


reelc
veterán

Elhiszem. De valamiért a Sony Ericsson szimpatikusabb. Talán azért, mert 4 éve Sony Ericssonom van. Ismerősöknek is van, és elégedettek vele. Igaz Alcatelest is ismerek, ő sem panaszkodott, hogy gondja lenne rá.
Amúgy a Sony olcsóbb lenne, ez is szempont.

(#2431) batai15 válasza jaPe (#2429) üzenetére


batai15
félisten

Én azért elég sok rosszat hallottam az ot-kről. Most ha valami hibás darabot fog ki ő is , akkor egy életre elmegy a kedve. Válasszon akkor inkább egy jó kezdő okos telefont amivel nem lesz gondja valószínüleg egy darabig. Majd ha lesz rá igénye lecseréli egy jobbra.
Bár én se alcatelt se sonyt nem vennék igazából semmilyen adnroidos telefont nem vennék kivéve csak nexust.Most gyűjtök rá:) azzal nem lesz gondom sem hardverrel egy jó darabig, sem frissítésekkel:)

(#2433) reelc válasza batai15 (#2431) üzenetére


reelc
veterán

Nem játékra kell. Az ICS-t gondolom elbírja, a többi meg majd kiderül. Nagy váltás lesz hagyományos telefon után. Ha nem vacakolna a régi 4 év után, le se cserélném. Nézegettem mik vannak, és az árakat - az Android amúgy is érdekelne - és úgy gondoltam veszek egy okos telefont. Tabletet nem akarok. Ha már cserélnem kell a készülékem, akkor kihasználom a lehetőségeket.

Még keresnem kell wi-fi-s routert, itthon arról használnám az internetet. Tudom, ez nem az a topic, de van ötletetek? Digis netet akarok szétosztani.

(#2434) Cyberpunk válasza #40993792 (#2432) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nexus-okkal két gond van, az érintőgombok elhagyása, és a nem bővíthető tárhely. Itt vérzett el a Galaxy Nexus-is nálam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2436) batai15 válasza Cyberpunk (#2434) üzenetére


batai15
félisten

Szvsz de aza 16 giga elég sok mindenre elég. Az érintő gombok is jelen vannak a kijelző részeként. A külön álló erintő gombokkal is ugyan aza gond fent álhat -> lásd moto milestone egy digiter, de minden érintő gomb az előlapi digitizer része.szal ha meg hal tök mind1.

(#2437) Cyberpunk válasza #40993792 (#2435) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát pedig eléggé alapfunkció már vagy 10 éve. Értem én, hogy felhő, de adjanak mellé tisztes mobilnetett is akkor. ;) Nem kell mindenben az almát másolni. A kijelzőből veszem le gombokat, meg nem igazán tartom jó dolognak. Még a mai nagy méretű készülékek idejében sem. De a fizikai híváskezelő sem ártana. No de mindegy, legalább a Samsungokon van egy fizikai home is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2438) batai15 válasza Cyberpunk (#2437) üzenetére


batai15
félisten

de most mi bajod az effajta érintő gombokkal? Ugyan olyan érintő mint a többi hiszed vagy sem.

(#2439) Cyberpunk válasza batai15 (#2438) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyszerűen zavar, hogy a kijelzőből vesz le legalább 80-100 sornyi pixelt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2440) agabe válasza Cyberpunk (#2439) üzenetére


agabe
addikt

Viszont ezzel kisebb lehet az egesz keszulek, mert nem kella gomboknak alul kulon hely...a mostani bazi nagy kijelzok mellett ez nem hatrany.

(#2441) Cyberpunk válasza agabe (#2440) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem Note van, engem nem zavar ez. De hát kinek a pap, kinek a papné. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2442) batai15 válasza Cyberpunk (#2439) üzenetére


batai15
félisten

De nem minden esetben veszi el ezt a területet.

(#2443) Cyberpunk válasza batai15 (#2442) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ettől függetlenül gáz. S szerencsére a többi gyártó is így gondolja. De mindegy nekem rossz ez, ne is próbáljatok meggyőzni az ellenkezőjéről, mert reménytelen vállalkozás. Ja s volt már a kezemben nem egy-két G. Nexus. ;)
Persze másnak bejöhet, de nálam ez negatív lépés.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2444) batai15 válasza Cyberpunk (#2443) üzenetére


batai15
félisten

Persze persze ez evidens. Nekem be jön. Mondjuk az is elég rosz szokás hogy el hagyják a kamera gombot. Amugy nekem ez a samsung féle fizikai + erintő a rosz. Meg ha ugy nézzük akkor kijelzőn kivűl minden ics telon ilyen van.

(#2445) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Szerintetek melyik legyen a 3 teló közül ? Ami nekem fontos lenne, az a minimum 5mp camera, jó hangzás, lehetőleg elég strapabíró legyen, és ne kopjon le róla a lakk egy bizonyos idő után

Sony Ericsson Xperia Ray
Sony Ericsson Xperia Play
Sony Ericsson Xperia Active

best regards, egy fórumozó blogger

(#2446) batai15 válasza Dyrtyho (#2445) üzenetére


batai15
félisten

A play v ray

(#2447) lsebestyen válasza Dyrtyho (#2445) üzenetére


lsebestyen
addikt

Play, ha kihasználod, amúgy inkább a ray.

(#2448) HuMarc


HuMarc
addikt

Egyetértek @batai15-tel és @lebestyen-el: Ha akarsz játszani, akkor Play, egyébként felesleges, és elég a Ray.

(#2449) jaPe válasza Dyrtyho (#2445) üzenetére


jaPe
tag

A Ray nagyon jó kis telefon, minőségi anyagok, csodaszép kijelző...nem csinálnál vele rossz vásárt.

(#2450) #35104512


#35104512
törölt tag

Sziasztok,

Ismerősöm telefont venne, az alábbiak a lehetőségek:

Samsung Galaxy mini 2
Samsung Galaxy y
Samsung Galaxy Ace plus
Sony xperia U

Semmi extra elvárás nincs, ha tegyük fel, hogy mind ugyanannyiba kerül (gyakorlatilag céges előfizetés mellé ezek közül választhat), akkor melyiket érdemes megvenni? Köszönöm

Üdv, N.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.