Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) sh4d0w válasza zex (#81591) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Firmware és software frissítések sokkal többet tesznek a biztonságért, mint bármi más. Szintén sokat segít, ha képes vagy felismerni a phishinget.

https://www.coreinfinity.tech

(#81602) rin33 válasza ubyegon2 (#81596) üzenetére


rin33
senior tag

Jó dolgok vannak benne, pl. nohang (earlyoom), zram, preload stb.. ezek nagyon jó dolgok régi pc-n, gyenge hardver esetén, minden telepíteskor felrakom, beállitom ezeket..
A Zram simán lehetne alapértelmezett swap ahogy már szinte minden Android nál.

(#81603) ubyegon2 válasza rin33 (#81602) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még éppen nem gyenge a gép, kicsit öreg azért már HP 8570p de azért melóban az online szerkrendszer meg annak feltöltéséhez használt szerverek egyidejű elérése eléggé használja a böngészőn keresztül a RAM-ot és a CPU-t is pörgeti eléggé, zram mindenképpen jobb lehet és auto-cpufreq-re is kíváncsi vagyok és a zstd tömörítés is jó, ha ez így egyben érezhetően javulást okozna, akkor nyilván ezekkel átalakítanám a megszokott Mint-et, már amennyire kernelszinten enged mindent. Azt hiszem Ubuntu alapoknál is volt bizonyos szintű zstd compress, mostanában nem tudom, mi a helyzet.

(#81605) sh4d0w válasza Netszemete (#81604) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A supply chain attack ellen a fejlesztőnek kell védekezni, Te, mint az app használója, sokmindent nem tudsz tenni ellene.

A fejlesztőnek tisztában kell lennie azzal, hol és milyen repókból jönnek a kódjai, a security státuszukat nyomon kell követnie, adott esetben frissítenie az alkalmazását. Ezekből általában 0 teljesül, amíg nem hackelik meg a kotú kódját, pedig a security mindenki dolga, nem csak a security-sé.

https://www.coreinfinity.tech

(#81606) rin33 válasza ubyegon2 (#81603) üzenetére


rin33
senior tag

Kíváncsi vagyok majd a tapasztalataidra

(#81607) hunaqua válasza CPT.Pirk (#81578) üzenetére


hunaqua
addikt

Sajnos már elakadtam az elején.Felment a Lubuntu,de csak wifi kapcsolat van,vezetéken semmi. Realtek cucc van benne .

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#81608) ubyegon2 válasza hunaqua (#81607) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Realtek cucc van benne . :D

Talán picit szűkítsd a kört, itt a help, milyen infóra lenne szükség.

(#81606) rin33

Én is egyre inkább, remélem ünnepek körül sikerül. Sajna megint az van, hogy két használt üzleti közül kéne eldöntenem, melyiken fut optimálisabban a Linux és úgy kéne odaadnom családban, hogy max félévente látom majd.... :N Mindig tök Inteles notikat vettem ilyen célokra, de most van egy AMD APU-s Radeon R5 Graphics VGA-s noti is.....

(#81609) Sanyi.mTs válasza hunaqua (#81607) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Wifin keresztül lefrissítetted a rendszert? Úgy se frissült a lan driver?

(#81610) hunaqua


hunaqua
addikt

Igen ,lefrissítettem.Semmi változás.

Nem vagyok most a gépnél,csak arra emlékszem,hogy Realtek. Win alatt nem volt gond vele.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#81612) CPT.Pirk válasza hunaqua (#81607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Menj be a beállításokba, ott pedig az "Additional drivers" pontba, lehet csak fel kell raknod valamit. Persze legyen wifin a gép.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81613) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az új MX-Linux Calibre szövegszerkesztőt használom ebook-okhoz. (a régi debian 10 alapú MX-Linux-on működik is rendesen.) Viszont itt szétfagyasztja a rendszert (djvu, epub megnyitásakor olvasásra) némelyik epub-ot megnyitja, random.
A fájlok hibátlanok mert az Ebook-viewer és a qpdfview is megnyitja simán.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#81614) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A mai napra ez fogadott cs:go alatt.

Kilépés a játékból, és újra belépés nem segített.
Számítógép újraindítása sem.
Megnéztem Mechwarrior Online-al, ott nincsenek grafikai hibák.
Lehet egy Bug a Cs:go-ba, akár egy frissítéssel is érkezhetett?
Tegnap este még nem volt ilyen hibajelenség.
Orvosolhatom, vagy várnom kell amíg esetlegesen észreveszik a patch-elők, és javítják, ha egyáltalán frissítési hiba?
Linux Mint 20.1 Xfce Proton 6.3-8

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#81615) lev258 válasza moongoose (#81614) üzenetére


lev258
veterán

Tudni kellene, mi változott. Frissült a játék, frissült a Mesa vagy frissült a Proton?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#81616) lev258 válasza zoltanz (#81613) üzenetére


lev258
veterán

Ez alapján elég egyértelműnek tűnik a dolog. Nézz egy verziószámot a Calibre-ről és próbálj meg egy frissebbet (Live-ról vagy flatpak-ből vagy akárhogy).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#81617) lev258 válasza hunaqua (#81607) üzenetére


lev258
veterán

Írd be a Terminálba, hogy lspci (L-lel kezdődik). Keresd meg a listában az Ethernet (vagy Realtek) feliratút.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#81618) zoltanz válasza lev258 (#81616) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem. Köszönöm szépen!
Megpróbálok más verziót belőle nézni. flatpak társaival nem szimpatizálok.
Megpróbáltam konvertálni egy olyat amin szétfagy, íme hiba kimenete:
[hiba napló]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#81619) moongoose válasza lev258 (#81615) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A kérdés helytálló.
Sajnos nem nézegettem előtte melyik verziók voltak fent.
A proton fixen a 6.3-8-asra van beállítva.
A játék többször szokott frissíteni, a mesa-ról nincs fogalmam, a frissítéseket a linux-nál automatikusra tettem.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#81620) hunaqua válasza CPT.Pirk (#81612) üzenetére


hunaqua
addikt

Sajnos:
No additional drivers available

kb. 5-6 éves a gép

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#81621) CPT.Pirk válasza hunaqua (#81620) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit Ubeygon írt, inxi -n parancs kimenete lenne érdekes. Lehet, hogy az inxi-t fel kell raknod a szoftverkezelőből, ha alapból nincs fent. inxi -Fxxx is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81622) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Úgy néz ki a player model hibás a cs:go-ban linux és Mac felhasználóknál.
Már foglalkoznak vele.
https://github.com/ValveSoftware/csgo-osx-linux/issues/2871

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#81623) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudnátok ajánlani Linux disztrót abszolút laikusnak? Firefox, Thunderbird, MS Teams, OpenOffice, ezek kellenek csak. Gyereknek online oktatásos gép vagy ilyesmi lesz. Linux Mint-el próbálkoztam eddig, de nem tudok beállítani nem privilegizált felhasználói fiókot, mert mindig azt írja, hogy "login incorrect". Valami kevésbé bugos stabil disztrót szeretnék. Ilyen core 2 duo erősségű cpu, igp, 8gb ram, hdd jellegű a gép, úgyhogy mate vagy még alacsonyabb igényű DE lenne jó. Kimondottan ezért döntöttem ennél a Linux mellett, mert a winfos nem megy el HDD-vel és a CPU is gyenge. Systemd nevű lehallgató szoftver lehet benne, nem gond.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#81624) ubyegon2 válasza inf3rno (#81623) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux Mint-el próbálkoztam eddig, de nem tudok beállítani nem privilegizált felhasználói fiókot, mert mindig azt írja, hogy "login incorrect". Valami kevésbé bugos stabil disztrót szeretnék.

:DD

De ugye az nyilvánvaló számodra is, hogy ez egy kövér user error, nem a Mint bugja. Install után első bootot követően célszerű terminalban lefuttatni a setxkbmap hu parancsot és akkor tuti azok a karakterek kerülnek beírásra, amire számítasz. ;) ez Mint-nél nem bug, hanem features

Egyébként add oda a pendrive-ot a gyereknek, hamarabb végez. :D

[ Szerkesztve ]

(#81625) CPT.Pirk válasza inf3rno (#81623) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát szeretnél magadnak egy rendes usert aki telepíthet is, meg egy külön, jogok nélküli usert a gyereknek és mindkét usert a hozzá tartozó jelszó beírása után lehessen használni?

Mintre Snap csomagból van Teams. Másik disztrón használtam Teams-et Linuxon, ment minden gond nélkül.
FF, Thunderbird mindre van. MS Office viszont (legalább is egyszerűen) nincs Linuxra. Érdemes megbarátkozni az ingyenes alternatívákkal, pl. LibreOffice. Tisztább, szárazabb érzés. :)

A Core2Duo mondjuk kicsit karcsú már minden alá is. Főleg hdd-vel együtt, gyors az nem lesz, a teams meg hasonló progik azért nem pehelysúlyú cuccok. Mondjuk Mint Cinnamon vagy Mate egyébként teljesen jó, mert legalább ramból van elég a gépben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81626) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#81625) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tehát szeretnél magadnak egy rendes usert aki telepíthet is, meg egy külön, jogok nélküli usert a gyereknek és mindkét usert a hozzá tartozó jelszó beírása után lehessen használni?

Mintre Snap csomagból van Teams.

Jajjjjjistenem, ne....egyrészt Mint meg a Snap.... :N minden De-n van hasonló, mint ez Rendszerbeállítások/Felhasználók és csoportok, simán hozzáad egy usert alapjogokkal és kész vagyunk....

nopassword is lehet

[ Szerkesztve ]

(#81627) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#81626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt dobta ki a google a Teamsre meg a Mintre. Van jobb megoldásod rá?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81628) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#81627) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt dobta ki a google a Teamsre meg a Mintre.

Bocs, most esik le, hogy kollégánk külön említette az MS Teams-t és arra írtál alternatívát.... :B nem szóltam, sőt mára be is fejezem a multitaskolást.

Mondjuk inf3rno kollégának már nagyságrendekkel nagyobb rutinja van annál, minthogy MS appot emlegessen. ;] De lehet, hogy ez van előírva a gyereknek....

(#81629) inf3rno

Igazad lehet....

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/microsoft-teams-is-now-available-on-linux/ba-p/1056267

[ Szerkesztve ]

(#81629) inf3rno válasza CPT.Pirk (#81627) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Natívan van Teams a Linuxra úgy tudom.

Buliban hasznos! =]

(#81630) inf3rno válasza ubyegon2 (#81624) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem ütöttem be egyetlen karaktert sem. Sem batmant, sem spidermant, még csak miki egeret sem. Egyszerűen beállítottam egy "asztali fiókot" jelszó nélkül. A neve az lett, hogy "felhasznalo", aztán a login screen-en rányomtam erre a névre, és bumm visszadobott a login screenre. Ha jelszóval állítom be ugyanígy visszadob. Terminalból csak ennyit írt, hogy "incorrect login". Az én könyvemben ez masszívan bug, hogy nem tudok belépni egy ilyen GUI-ban összekattintott felhasználói fiókba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#81631) ubyegon2 válasza inf3rno (#81630) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondolom a Bejelentkezési ablak menüpontban is körülnéztél...

Nem lehet, hogy neked ez a Linux Mint már annyira egyszerű, hogy ez akadályoz? ;]

Zoom-ot használtam párszor tengerentúli touchhoz, de nekem kicsit bonyesz volt notin meg mobilon is kutyulászni az accountokat.

[ Szerkesztve ]

(#81632) inf3rno válasza ubyegon2 (#81628) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja online oktatásban divat amcsi meg kínai kémszoftvert feltenni, Teams és Zoom néven futnak. Bár úgy tudom, hogy a fiataloknak valami Kréta rendszer van, ami böngészőben fut, de sosem láttam, nem értek ahhoz. Nem tudom milyen korú gyereknek lesz, nem én intézem a gép kiosztását, hanem a családsegítő szolgálat. Nekem csak a gazdája adta, amennyire tudtam minimál költségvetésből felújítottam, aztán megy adománynak.

Buliban hasznos! =]

(#81633) sh4d0w válasza inf3rno (#81630) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyesmi megeshet, ha sudo-val indítottál GUI-s programot; elcseszheti egy file jogosultságait, aztán többé nem megy azzal a userrel az autentikáció, amíg helyre nem állítod.

Ez ugyan bug, de nem a Mint-é.

https://www.coreinfinity.tech

(#81634) inf3rno válasza ubyegon2 (#81631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ennyit látok, de ez ugye a legújabb Mint + MATE. Gondolom a tiéd más DE lehet.

Buliban hasznos! =]

(#81635) inf3rno válasza sh4d0w (#81633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez egy friss telepítés, nem csináltam egyáltalán semmit rajta terminalból.

Buliban hasznos! =]

(#81636) csixy válasza ubyegon2 (#81631) üzenetére


csixy
addikt

Szia ubyegon2 ! A garudának milyen partíciókat csináltál milyen fájlrendszerrel?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81638) CPT.Pirk válasza inf3rno (#81629) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, arra írtam. A snap csomag az egy olyan dolog ami mindent tartalmaz az adott programhoz ami neki kell, de egyébként egy homokláda és ezért később egyben el is távolítható, úgymond nyom nélkül.
Na meg ugye a Teams az nem szabad szoftver, így egyéb úton nem is igen kerülhetne be egy disztró saját csomagjai közé.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81639) sh4d0w válasza inf3rno (#81634) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Állíts be jelszót a usernek.

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=261704

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#81640) inf3rno válasza sh4d0w (#81639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáltam már.

A journalctl alapján úgy néz ki, hogy belép, aztán eljut a következő sorig, utána meg automatikusan logoutol.

error writing x authority: failed to open x authority: /home/felhasznalo/.Xauthority: permission denied.

Ha csekkolom ls-el, akkor nem létezik a fájl. Viszont elvileg ha van írásra joga, akkor simán létrehozhatja a saját mappájában, úgyhogy ez így elég fura. Megpróbálom törölni a felhasználót, aztán csinálni másikat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#81641) inf3rno válasza böng ész ő (#81637) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sima next-next-finish. Nem emlékszem már, hogy van e titkosítás a home könyvtárra, de azt hiszem nincsen.

Buliban hasznos! =]

(#81642) zoltanz válasza CPT.Pirk (#81625) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A Core2Duo mondjuk kicsit karcsú már minden alá is."

Szigorúan szubjektív kis tuninggal el lehet lenni vele, (persze kérdés meddig) hétköznapi feladatokra, tartalom fogyasztásra. Persze objektíve, kevés, nem jó ár/érték arányú, tartósság, üzembiztonsága sem jó, fejleszthetősége is minimális, nem nagyon érezhető (raksz bele egy 4 magos Xeon-t).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#81643) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Töröltem a régi felhasználót, csináltam újat. Először nem engedi jelszó nélkül létrehozni, zárolja, aztán ha feloldom, és mégis jelszó nélküli felhasználót akarok, akkor megengedi. Ugyanígy próbálkoztam előtte is. Most sikerült. Fogalmam sincs, hogy mi volt eddig a baja.

Talán az lehetett, hogy benyomtam neki extra jogosultságokat nyomtatásra, fájl megosztásra, pendrive használatra, ilyesmi. Mindjárt megnézem.

Van itt más is. A screensaver pl nem enged jelszó nélküli feloldást, és oda elfogadta a régi jelszót, amit a jelszó törlés előtte adtam meg. :D Szerintem jobban járok, ha mégis jelszavas lesz ez a fiók is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#81644) inf3rno válasza zoltanz (#81642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak CPU erősségre mondtam úgy nagyságrendileg, hogy érezzétek, hogy lassú. Valójában egy AMD A8-5600K APU van benne, ami hasonló, mint az s771-es Xeonok passmark pontokra, csak 2 magos 4 szálas. [link]

Buliban hasznos! =]

(#81645) ubyegon2 válasza inf3rno (#81634) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, nálam más DE van, de kb ugyanaz mind lényegében, tényleg valamit elbarkácsolhattál, mert én évente egyszer rakok fel új user logint és annyira sima, hogy nem emlékszem rá, hogyan csinálom. Ha törlöd ezt és új usert csinálsz és azzal sem megy, akkor valami a telepítés során el van barkácsolva, másra nehéz gondolni most már... :U

Azt nem tudom hirtelen, hogy a ki-be jelentkezésnél ugyanaz-e a login manager Mate és Cinnamon DE-nél.... :B Cinnamonnál elég furán lehet kiválasztani az aktuális usert, ahogy emlékszem.

(#81646) ubyegon2 válasza csixy (#81636) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szeva! Még nem raktam fel, meló volt kicsit ma is...egyébként gondolom btrfs fájlrendszert csinálnék neki, ha már arra van a disztró felkészítve. ;) Mást nem szoktam variálni particionáláskor, ezt a flag opciót se piszkálom soha....

Arra vagyok még kíváncsi, hogy milyen scheduler-t használ Garuda default, mert ilyen rendhagyó alapokkal az is lényeges lehet.

Ami elég kifejező, ha már Archklónról van szó, az ez a honlapján:

A Garuda a Chaotic-AUR-t használja tárhelyként

Legalább nevén nevezi az AUR nevű csodát. :D

[ Szerkesztve ]

(#81647) ubyegon2 válasza inf3rno (#81643) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jobb ha jelszavazol, valami egyszerű passw is elég, de a screensavert teljesen inaktiváld, valami bug van mostanában vele és amúgy se nagyon érdemes használni, jobb az energiakezelőben beállítani a display kikapcsolást. (lehet, hogy a screensaver kavart be nálad is valamit, de nem Mint bug ez sem)

AMD A8-5600K szerintem sem gyenge, desktopon nekem A10-5800K van és mindent bírt, igaz már nem használom egy ideje.....

[ Szerkesztve ]

(#81648) csixy válasza ubyegon2 (#81646) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Már én is megnéztem pár videjót. Igen ez a lényeg. A / partíció legyen btrfs. Talán valamiért szereti a swap partíciót is , gondolom altatás céljára. Ennyit szűrtem le. Kössz!
Na meglátom, hogy fog-e kesztyűbe dudálni? Méghogy nem duálboot, meg hogy csak UEFI ajánlott ??? Majd mindjárt elválik. Sajnos le kell darálnom az elementary os-t.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81649) ubyegon2 válasza csixy (#81648) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Magára a BTRFS-re amúgy is kíváncsi vagyok, sok előnye van, pár éve már próbáltam a JFS-t, ami SSD-nél javallott, nem volt lassú, de ott is lényeges, milyen schedulert választasz hozzá....kár, hogy már jó részét ezeknek elfelejtettem....

Eszerint ez nem csinál swapfile-t telepítéskor? Jó, hogy említed, mert már megszoktam, hogy ez automatikus, egyébként nem kell altatáshoz a swap! :N Hibernálással kevered. Suspendhez RAM kell, abba dolgozik.

Én is köszi, hogy gondolkodtatsz, mert ezt a Garudát kivételesen nem érdemes rutinból telepíteni. :)
Méghogy nem duálboot, meg hogy csak UEFI ajánlott

Miiii? Az kizárt! Ilyeneket nem is olvastam, igaz még csak a főoldalt görgettem végig.....

[ Szerkesztve ]

(#81650) inf3rno válasza ubyegon2 (#81647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy értve gyenge, hogy a winfos 10 lassú vele. Plusz ugye ott a HDD, amit szintén szeret 100%-ra pörgetni. Nem akarom beáldozni erre valamelyik SSD-met, azért annyit nem akarok költeni rá. Vettem bele még 4GB RAM-ot, meg betenném a régi n-es wifi kártyámat, ha megtalálnám, meg raktam bele egy új hűtőt, mert rossz volt a ház hűtője. Még elemet kell cserélni benne, de már szinte ki van maxolva. Az új hűtőt egy kicsit belegányoltam, mert CPU hűtő 12V-os és nagyon pörgött majdnem 3000-es fordulatszámon folyamatosan, és a hőfok alapján sem szabályozta le rendesen az alaplap, úgyhogy tettem rá egy tekerentyűt, amivel le lehet venni 1000 környékére, az alaplap meg valamit szabályoz hőfok alapján is rajta. Úgyhogy bár ronda, de működik így, aztán csavargathatja a ház hűtést, aki úgy gondolja, hogy zajosabb gép kell neki. Előtte fixen 5V-ra volt rágányolva molexre. Azt hiszem ez azért tisztességesebb megoldás.

Előtte:

Utána:

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.