Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81901) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#81899) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A NetFlix dolog nem Linuxhoz kötődik.

A Firefox cikk meg elavult mostanra, mert már a WebRenderer a default elvileg mindenhol. Lehet majd le is szedem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81902) ubyegon2 válasza csixy (#81900) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyi infó van a netet hw-ről, de jelenleg gond nélkül megy a wifi, kábelen nem lesz, délután/este meglátjuk mi lesz a Edge kernellel.... ;) Most, hogy észrevettem, egyszerre 3 noti van megnyitva körülöttem, elegem is lett! Megyek kicsit világgá! :D Aztán remélem kb nulla problémával kell szembesülnöm, ha már az UEFI telepítést megúsztam! A szokásos pár perces ujjgyakorlat volt ez az install is.

(#81901) CPT.Pirk

A Firefox cikk meg elavult mostanra, mert már a WebRenderer a default elvileg mindenhol.

Köszi, nem voltam igazán naprakész ebben sem, szerencsére ezek a régi monstrumok, a 8570p meg a Dell M4700 kicsit elkényeztettek eddig ilyen téren. Is! :)

[ Szerkesztve ]

(#81903) csixy válasza ubyegon2 (#81899) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem ennyi a teendő majd:
sudo nano /etc/modprobe.d/blacklist.conf
az alábbi két sor közül az egyik legyen a tartalma, majd eldönöd hogy melyik a jó:
blacklist rtw88_8822BE
blacklist rtw88_8822be

Ezután újraindítod a linuxot és korábbi DKMS modult felteszed ami a régebbi linux mint 20.2-ben működik.

Kis segítség:
[például:]

sudo apt install build-essential git
git clone https://github.com/mid-kid/r8822be.git
cd r8822be
./make
# remove the misbehaving rtw88 module
sudo rmmod rtwpci rtw88
# install the r8822be module
sudo ./make install
sudo modprobe r8822be

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81904) gregory91 válasza ubyegon2 (#81893) üzenetére


gregory91
senior tag

"....felkészítek egy hölgy userhez kerülő pici notebookot..."
hmmmmmmm..... ;]

"Használat profilja:
FF böngészés, Youtube használat, filmnézés, Facebook-on belüli játékok futtatása"
Mi az hogy FF böngézés?
Mikor ott van a chrome,chromium,Opera,Pale Moon....szóval ezeket se ártana feltenni alternatívaként.
Filmnézés...VLC?
"...ha tudtok ennek futtatásának optimalizálására ötleteket..."
Reménykedem hogy XFCE-ben gondolkozol ez ügyben. :)

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#81905) CPT.Pirk válasza gregory91 (#81904) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Chrome, és minden ami ráépül az borzalmasan rossz választás jelenleg a süti kezelésük problémás megoldása miatt.

XFCE meg gyakran tearing-et produkál videózás közben azon a gépen, ahol más DE alatt nincs ilyen gond.
A VLC-vel meg az utóbbi időkben voltak furcsa problémák... Mondjuk helyette pl. SMPlayer.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81906) ubyegon2 válasza csixy (#81903) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ennyi a teendő majd:

Szerintem meg annyi, hogy ezt a hsz-t is elmentem, de nem tartok attól, hogy trükköznöm kéne ezzel. Az a cél, hogy ahogy fel van telepítve a rendszer, pár kiegészítővel tökéletesen működjön. Ha kinn lesz a gép és mondjuk upgrade van, frissül a kernel és elpiszkál valami ilyen manuál konfigolást, akkor bajban vagyok! Szóval az a verzió marad, ami tökéletesen működik, vagy a 20.2 vagy az Edge változata. ;)

(#81904) gregory91

3 éve használ a hölgy Mint Cinnamon Firefox-szal, ezért is kérdeztem célzottan és nem csak úgy, hogy böngészés. XFCE amúgy sem kéne, a Cinnamon 4.x verziója óta alacsonyabb rendszerigényű és gyorsabb is jóval, mint előtte és a kisgép a méretére utal, nem gyenge a vázolt használati profilra szerintem. :N
Plusz ott vannak azok a tények is, amit Kapitány írt (#81905)-ben.

Amúgy filmezés minid teljesen jól ment a disztró lejátszójával is Celluloid, működő kompozíción meg minek változtatnék és ugye ott van a megszokás is. Mivel nekem is Cinnamon van, így ha valamit elállít a user, könnyen tudok segíteni a visszaállításában, volt már erre példa. ;]

Azért neked is köszi az ötletelést! :K Valamit így már csak összehozok!

(#81907) csixy válasza ubyegon2 (#81906) üzenetére


csixy
addikt

Kernel frissüléskor automatikusan depmod , nodepmod frissítgeti a DKMS modult is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81908) gregory91 válasza CPT.Pirk (#81905) üzenetére


gregory91
senior tag

"Chrome, és minden ami ráépül az borzalmasan rossz választás jelenleg a süti kezelésük problémás megoldása miatt."
Ez esetben az EDGE se ajánlott hiszen ráépül....bár kötve hiszem hogy a motor ennyire rossz lenne.Pl a firefox esetén volt olyan hogy a webex úgy lefagyott alatta hogy áramtalanítanom kellett a gépet.Chromium alatt - furcsálva de - úgy ment rajta hogy utána csak azzal tudnám használni.
"XFCE meg gyakran tearing-et produkál videózás közben azon a gépen, ahol más DE alatt nincs ilyen gond."
Nem tudom hogy hogyan használod de én eddig nem tapasztaltam ilyet.Gyengébb gépeknél próbáltam használni, más DE(gnome[sicc],KDE) alatt pedig vagy el sem indult a videó vagy egy állókép volt helyette.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#81909) gregory91 válasza ubyegon2 (#81906) üzenetére


gregory91
senior tag

Ennek a cinnamon-nak adok egy esélyt,bár felületileg nem győzött még meg. :D

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#81910) ubyegon2 válasza gregory91 (#81909) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

...bár felületileg nem győzött még meg.

Beleestél a szokásos hibába, a Cinnamon az alap Mint kezdő kinézettel/színekkel direkt ilyen visszafogott, de abszolút jól testreszabható a Cinnamon könnyedén. :)

(#81907) csixy

Kernel frissüléskor automatikusan depmod , nodepmod frissítgeti a DKMS modult is.

No ezeket a dolgokat simán kihagytam 8 év alatt, ez mondjuk kifejezetten hátrány a Linux Mint-nél, a januárban felrakott Cinnamonom is kb ugyanúgy van, ahogy felraktam, sötét téma, kis font állítgatás és tökéletes.

(#81911) CPT.Pirk válasza gregory91 (#81908) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Előfordult már többször nálam is, hogy pl. egyik gépben Mint XFCE tearinggel, míg ugyanezen a gépen az azonos verziójú Mint Cinnamon meg nem. Jó az XFCE ha tényleg gyenge gépre kell valami, de a videó lejátszással kapcsolatos része nem olyan jó mint pl. egy Cinnamonnak vagy KDE-nek.
Lehet, hogy állítgatni kellene xorg confban dolgokat XFCE-n ilyen esetben, de már nem akarok ilyesmit kézzel állítani, 2021-ben. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81912) cigam válasza CPT.Pirk (#81911) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem ez inkább a compositor hibája, nem az xfce-é.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81913) gregory91 válasza ubyegon2 (#81910) üzenetére


gregory91
senior tag

Engem a XFCE-ben a klasszikus menü fogott meg:Egyszer rákattintok az ikonra majd rá mutatással tudok a megfelelő programra ugrani.Így a "start menüből" (beleértve a magát a "start menü" gombját)2 kattintással indítok bármit.A whisker meg hosszadalmas(+ kattintás és akár + görgetés).Ha cinamon is tartalmaz ilyet akkor nagyobb eséllyel megmarad nálam.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#81914) ubyegon2 válasza gregory91 (#81913) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor már tesztelheted is, fene figyelte eddig, de valóban olyan, ahogy leírtad, két kattintás, középső kategória rámutatásra hozza fel a benne lévő programokat.

(#81915) tordaitibi válasza gregory91 (#81913) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A KDE startmenü dettó ugyanez.
Görgetés nélkül meg addig oké amíg nincs sok de nekem pl. a Rendszer alatt 38 tétel van, a Segédprogramok alatt meg 54.

(#81916) lypen99


lypen99
aktív tag

Urak, urak, Debian 11.

A "debian nincs a sudoers fájlban" hogy javíthatom ki, ha esetleg másnál is előfordult?

(#81917) lypen99 válasza lypen99 (#81916) üzenetére


lypen99
aktív tag

sztornó, solved. :))

(#81918) csixy


csixy
addikt

[Ma sem unatkoztam]
Ubi! "FF böngészés, Youtube használat, filmnézés, Facebook-on belüli játékok futtatása" erre talán a fenti linken elkövetett huncutkodás is alkalmas. Bár még a facebookos játékokat nem próbáltam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81919) ubyegon2 válasza csixy (#81918) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként nagyon jó a meglátásod, rengeteg ilyen kisgépet láttam külföldi oldalakon, amik alapból ChromeOS-sel voltak szerelve, pont az általam vázolt használati profilra tökéletesek ezek. Párszor már ki is akartam próbálni, nem mostanában persze, de még mindig ott van a Mint Cinnamon előnye, hogy 3+ éve ezt használja a leendő user, nem beszélve arról, ha külföldön történő használat során távsegítségre lenne szükség.... :K Nagyon dicséretes ahogy rá tudod magad venni, hogy működésre bírj egy ilyen rendhagyó rendszert, kicsit sajnálom, hogy nálam már csak ezek az 5-10 perces megoldások férnek be a tolerancia küszöböm alá, régebben azért bele tudtam mélyedni én is az ilyen küldetésekbe! Szóval respect! :R

Amúgy az a terminalos meg a gpartedes kép elég rémisztőnek tűnik innen nézve. :D

[ Szerkesztve ]

(#81920) csixy válasza ubyegon2 (#81919) üzenetére


csixy
addikt

Csodás videók. Semmi tearing.
Tegnap a Hp250G7-esen telepítettem.
Ma bebootoltam az Asus x541Na vason, ebben elég butácska proci van, de itt is tökéletrsek a videók. és közben megy a játék a facebookon.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81921) urandom0 válasza cigam (#81912) üzenetére


urandom0
aktív tag

Pontosabban az Xfce kompozitoráé, ami sok éve tud vblank-ot, de valamiért akkor is megmarad a tearing. Állítólag ez hamarosan, valamelyik közeli verzióban meg fog oldódni, addig pedig marad az Xorg.conf szerkesztgetés, vagy használ az ember másik kompozitort (én comptont szoktam), de azzal sem tökéletes, előfordulnak kisebb-nagyobb bugok.

(#81922) ubyegon2 válasza csixy (#81920) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Asus x541Na ezekkel az N-es Celeronokkal valóban nem egy bivaly, de az Intel HD 500 lehet sokat dob a megjelenítéshez. Az is lehet persze, hogy az ősöreg HP 8570p IGP-je is vinné ezeket a dolgokat, de semmi nincs felrakva pluszban, nekem mondjuk nem is kell, a CPU meg bírja, amire használom. Viszont a Dell Precision M4700 dVGA-val észre sem veszi ezeket a terheléseket, mondjuk ez eleve 3D renderelésre lett véve anno, régi kicsit ez is, de elképesztően erős és gyors gép. Pont emiatt akartam HP Zbook-ra lecsapni hasonló felszereltséggel, de lemaradtam róla, igaz az nem is kifejezetten női könnyed gép.

kb látszik is, melyik a bivalyölő és melyik a női noti:

Családi busójárás miatt talán ma tudok rácuppanni a miniatűrára a Mint Cinnamon 20.2 Edge verzióval, legszívesebben a 20.3-at raknám fel rá, már az is itt fickándozik a torrentek között. :)

(#81923) csixy válasza ubyegon2 (#81922) üzenetére


csixy
addikt

Én is akarok majd venni egyet nrd-éktől. Adj egy tippet, ami jó is , masszív is meg szerelhető is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81924) ubyegon2 válasza csixy (#81923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Régebbi üzleti notebookok kb mind szerelhető, persze én inkább csak meghajtó/RAM csere szempontjából ismerem, mást meg ilyen eszközökben nem nagyon akar cserélni az ember. De az adott típust mindig érdemes lecsekkolni, ha ennél jobban bele akarsz túrni, rám ez nem annyira jellemző. Ez a múltkori HP Zbook 140eft körül nagyon jó vétel lett volna, ezeket ennyi idő alatt agyonvágni sem lehet nyugati cégeknél, ahonnan jönnek ezek. Sajna eléggé megcsappant a beszerzési források száma. De érdemes vadászni, ha belegondolok, egy új consumer gépet 150eft körül még arra sem találom méltónak, hogy egy Zbook de akár a Dell bivalyölő alátétének használjam. ;]

Én is akarok majd venni egyet nrd-éktől.

Ez miez amúgy? Megnézegetem, ha tudom mi ez, hogy kb mit vennék innen, persze nekem most egy darabig nem kell új, remélem legalábbis....sajátnak majd a Dell Precisiont állítom be, érdemes költeni rá, kicsit instabil a billentyűzete a ráborított borocskától, gondolom a savas hatás miatt az alulap, ami a belső részt védi, kicsit filmkorrodált, de tényleg nem engedett folyadékot a belső komponensekre!

(#81925) peterattila


peterattila
aktív tag

Régi laptopra (celeron 540, 2gb ram) ma felraktam egy debiant. Semmi DE, meg efféle úri huncutság, csak konzol. Transmission, ssh beállítva, teszi a dolgát. Az lenne a szerepe, hogy alsó polcra lerakom, kap egy vinyót filmeknek, zenéknek és elfelejtem, hogy létezik. Hogyan tudom azt elérni, hogy lecsukott fedéllel is menjen tovább? Ne álljon le, ne aludjon el, hanem tegye a dolgát. Nincs szükségem a kijelzőre, ssh-val akarom birizgálni.

(#81926) Horvi válasza peterattila (#81925) üzenetére


Horvi
őstag

Hirtelen ezt találtam Debianra, de nem próbáltam mert nincs Debianom.

Hello darkness, my old friend...

(#81927) peterattila válasza Horvi (#81926) üzenetére


peterattila
aktív tag

Köszi, sajnos nem segít. Ignore és suspend kapcsolókkal is próbáltam, de semmi. Ahogy lehajtom a kijelzőt, el is veszítem az ssh kapcsolatot. Keresgélek tovább. Vagy debian helyett legyen vmi más? Csak konzol kell, semmi csicsamicsa.
Ráadásul, ha vissza felhajtom a kijelzőt, már akkor sem tudom elérni a gépet távolról. Ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#81928) Sonja válasza peterattila (#81927) üzenetére


Sonja
veterán

Ha nem riadsz vissza, akkor Arch Linux-ot ajánlok. Csak azt teszed fel, ami kell. Alapból semmit nem csinál nálam összecsukásra, és én pontosan ezt is akartam (sőt, még a power gombra se reagált :D). :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#81929) peterattila válasza Sonja (#81928) üzenetére


peterattila
aktív tag

Nem riaszt vissza az arch, de sikerült a beállítás. Ignore kellett mindkettőhöz, működik.

(#81930) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

hol, hogyan tudom beállítani, hogy gép bekapcsolása után a login ablakban automatikusan "aktív" legyen a Num Lock?

[ Szerkesztve ]

(#81931) csixy válasza ubyegon2 (#81924) üzenetére


csixy
addikt

[Ezt szoktam nézegetni] , de most az ünnepek idejére még a kínálatot is eldugták.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81932) cigam válasza Sanyi.mTs (#81930) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Sokféle lehetőség van, Te melyik distro-t (login manager-t) használod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81933) Sanyi.mTs válasza cigam (#81932) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mint 20.2 cinnamon

[ Szerkesztve ]

(#81934) MasterDeeJay

Mit ajánlanátok nagyon gyenge gépre (selejtezett pénztárgép) alap egyszerű 2D játékokhoz? Sakk lenne a legfontosabb. (Esetleg dos emu, bár nem életbevágó)
Atom n270, 2gb ram, 60gb ssd, 17" usbs érintős monitor (nem dsub hanem ipari két usbről megy saját videókártyaja van elo márka)
Esetleg netezni is lehessen rajta. De a sakk és az érintő támogatás a legfontosabb mivel a monitorja vízszintbe dönthető remek sakkgép lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81935) cigam válasza Sanyi.mTs (#81933) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Elméletileg GUI-n beállítható:System Settings > Login Window > Settings

Ha nincs ott ez a lehetőség, akkor előtte telepíteni kell a numlockx-t:
sudo apt-get install numlockx

MasterDeeJay
Ki kell deríteni milyen (egyedi?)hw-ből rakták össze, vagy a gép pontos modellszáma. Nem biztos hogy lesz megfelelő Linux támogatás az érintőpanelhez. Esetleg ez segíthet beazonosítani.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81936) Sanyi.mTs válasza cigam (#81935) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi, ezzel a módszerrel már sikerült. :R

más.
honnan lehet tudni egy alkalmazás pontos nevét, amit cli-n keresztül telepítenék? van erre valamilyen lista?

(#81937) cigam válasza Sanyi.mTs (#81936) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Neked kell tudni mit szeretnél telepíteni, de rá is kereshetsz, ha nem tudod a csomag pontos nevét.
Miért nem elég a GUI programkönyvtár?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81938) sh4d0w válasza MasterDeeJay (#81934) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Grafikus felülettel bármilyen lightweight linuxot, aztán sakkozol a lichess.org-on.

https://www.coreinfinity.tech

(#81939) Sanyi.mTs válasza cigam (#81937) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

csak kíváncsi voltam.

(#81940) ubyegon2 válasza csixy (#81931) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eladtak mindent, de legalább láthatjuk az elégedett Lakatos Dzsenifer meg akármi Márió boldog képit! Kicsit elriaszt az ilyen vevői arcképcsarnok, de hátha kerül fel valami gép is.

:DD

Nemsoká itt fogsz majd vigyorogni a sor végén! ;] Sztetoszkóp meg giganéző homlokpánt legyen majd rajtad!

Fura emailcíme van a vállalkozásnak amúgy!

[ Szerkesztve ]

(#81941) MasterDeeJay válasza cigam (#81935) üzenetére

Támogatott ahogy nézem. Elo 15a1 a modellszám 15" méretű, csak a hdd helyett ssd van benne. Window alapból driver nélkül kezeli csak azzal használhatatalan. (Eredeti win8 matricája is van)
Igencsak kommersz gép, teszkókban láttam ilyesmit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81942) csixy válasza MasterDeeJay (#81934) üzenetére


csixy
addikt

Azért nem ártana utánanézni, hogy nem lehetne-e még hozzádugni +2 Gb RAM-ot , ha a processor egyáltalán alkamas arra, hogy kezelje. Akkor lenne igazán király.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81943) csixy válasza ubyegon2 (#81940) üzenetére


csixy
addikt

Már vettünk itt a szomszédnak gépet. Nem volt semmi probléma az ügylettel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#81944) ubyegon2 válasza csixy (#81943) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem gondoltam én, hogy nem jók a gépek, kicsit a vicces részt emeltem ki, mivel jelenleg más nagyon nincs! :D Emlékszem arra, valami HP Elitebook-ot vett a szomszéd és még Te sem tudtad kinyírni semmivel! Amúgy az ügyfélképeken látom, hogy vannak ott jó használt üzleti gépek, amik alapból csak jók lehetnek. :K

(#81945) MasterDeeJay válasza csixy (#81942) üzenetére

Egy fizikai slot van, 1x2gb ddr2 800-as notebookrammal.
Ez egy nagyon buta pénztárgép volt. Talán terminál kliensként nem tudom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81946) cigam válasza MasterDeeJay (#81941) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor csak az a kérdés, hogy mennyire tudsz/akarsz minimalista(kevés erőforrást igénylő) rendszert. Első körben egy xubuntu-t, vagy antix-et próbálnék ki, esetleg valamelyik puppy-t ami kevéssel is beéri. Aztán a tapasztalatok alapján maradhat, vagy mehetsz még lejjebb, pl. TinyCore

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#81947) MasterDeeJay válasza cigam (#81946) üzenetére

Xubunutut már rakom is fel pendrive-ra unetbootin progival, bár 32bitesből 18-ast találtam csak. (proci nem 64bites)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#81948) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Új PC-t építek. AMD 5800x processzor lesz és ki szeretném használni a pcie 4 M.2 SSD max sebességét kémiai számolásokhoz. Quantum Espresso-t tervezek használni.
Támogatja az Ubuntu az ilyen SSD-ket teljes sebességen?

Köszönöm!

Nick: HE_Storm

(#81949) lev258 válasza szbalogh (#81948) üzenetére


lev258
veterán

Nekem nem világos, mi alapján lényeges az SSD sebessége. Biztosan támogatja, viszont a processzor miatt is minél frissebb kernelt érdemes használni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#81950) CPT.Pirk válasza szbalogh (#81948) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az SSD kezelése hardverből megy. Vagyis mindegy milyen oprendszer van felette, amit tud hardveresen, azzal a sebességgel fog menni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.