Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) McSzaby válasza Syl (#18200) üzenetére


McSzaby
őstag

Nekem iszonyat bejön ez a Mac Os fricska. ;] Lehet felpróbálom egészbe a gépemre. :C

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18202) ViZion válasza McSzaby (#18199) üzenetére


ViZion
félisten

Yepp!
Francia cucc, jóféle. Előnye egyben a hátránya is számomra: egyedi gnome shell.
Nagyon jól áthegesztették a GS-t, kicsit szokni kell, OS X fílingre gyúrtak. Sajnos a gyári extensionok nem futnak, nem települnek rá. Nagyon nem mélyedtem el benne, gondolom meg van a módja a hegesztésének itt is. Amúgy nálam gyors volt, sok gondom nem volt vele a próba alatt (nem hegesztettem, pár dolog telepítés, stb. kb. 2 hétig használtam alkalom szerűen).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18203) McSzaby válasza ViZion (#18202) üzenetére


McSzaby
őstag

Nekem tetszik nagyon és egy Debian alapú disztrót keresek, mert kicsit kéne edzenem azokban a disztrókban, mostanában nagyon Arch vonalon vagyok. A Mac Os-t amúgy is tervezem kipróbálni, de addig nyomatom ezt, kipróbáljuk. Elvileg a tárolóban még a 3.8-s kernel is fent van. Legyen rajta internyet, gyors legyen oszt' jóvan :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18204) Syl válasza McSzaby (#18201) üzenetére


Syl
nagyúr

Én pont ezért szeretem a Unity-t. Persze valami igazi osx felület kellene. :B
Ha jól tudom, a pear valami kínai szoftverközpontot használ.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18205) McSzaby válasza Syl (#18204) üzenetére


McSzaby
őstag

Igazit csak az igazi ad. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18206) Syl válasza McSzaby (#18205) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké. Rögtön megveszem a Mountain Lion-t (17,99 €), ha valaki felrakja a gépemre. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18207) ViZion válasza Syl (#18206) üzenetére


ViZion
félisten

Írd ki DVD-re és tedd rá... :D ;]
ex-kollégáknál volt OS X, meg is vádoltam, h akkora az arc, h má' windóz nem is elég... erre mondta, h az drága, ez ócóbb és jobb. Naná, h nem hittem neki, mire mutogatták az árakat... hááát, pirultam rendesen. Tényleg olcsóbb, sok cuccot adnak hozzá, bolondbiztos, gyk. nincs vírus, etc...
AMD-re is rá lehet hegeszteni úgy tudom, de a részletek sosem érdekeltek igazán, nekem az OS X túl mainstream... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18208) Syl válasza ViZion (#18207) üzenetére


Syl
nagyúr

i3 procim van beépített intel hd2500 vga-val, azon meg nem megy a mek :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18209) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Létezik valami mód arra,hogy megjelenítsem a videókártyám terhelését?
Mint memori,proci órajel 3D ....stb

ubuntu12.04
ati HD4870

előre is köszönöm. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#18210) #25954560 válasza Syl (#18200) üzenetére


#25954560
törölt tag

hehe, megneztem vbox-ban az elementary-t. jo jatek. egesz pofas, kellemes kluttogni benne. sajnos tulsagosan atut rajta az ubuntu, de jofej. koszi a tippet :)

(#18211) Syl válasza Syl (#18204) üzenetére


Syl
nagyúr

Vissza az egész! Látom van új verzió belőle, amiben egy csomó minden megváltozott. A 7.0-ban már az ubuntu szoftverközpontot használják.
No, ezt megnézzük közelebbről :)

(#18210) &rew

Azt azért vegyük figyelembe, hogy az Elementary OS csak a 0.2 verziónál tart. Még akár valami jó is kisülhet belőle. :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18212) McSzaby


McSzaby
őstag

Felraktam a Pear-t és tökéletesen megy. Eddig semmi hiba. kopp-kopp.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18213) Syl válasza McSzaby (#18212) üzenetére


Syl
nagyúr

Éles vagy virtuális?
Ha éles, akkor van másik os is gépeden?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18214) McSzaby válasza Syl (#18213) üzenetére


McSzaby
őstag

Éles, van egy Win 7 rajta, de csak 1 partícióra dobtam az egészet. Nincs swap, nincs külön home. Most a FUllHd jön. Arra kíváncsi leszek...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18215) ViZion válasza Syl (#18211) üzenetére


ViZion
félisten

Az Elementary-nál főleg a fájlkezelő ami érdekes lehet majd. Igazán kirakhatnák Gnome-ból a Nautilus-t és helyette Dolphin-t vagy valami normálisabb filekezelőt kellene keresni :D
(nehogy vki idedobja, h telepítsem a dolphint, mert az magával húzza a KDE 2/3-át, és onnantól nekem már átkozott az egész ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18216) McSzaby válasza McSzaby (#18214) üzenetére


McSzaby
őstag

Na, újra mondom. SENKI MEG SE PRÓBÁLJA az fglrx telepítését. xvba-val együtt jött az a tarka fos is és természetesen megint tönkretette a működő oprendszerem, de ezúttal sikerült visszaállítani. Okos Pear. +1 pont a Französische fejlesztőknek. Lényegében, akkor HD2600 alatt Ubuntu vonalon esélyem sincs a FULL HD teljes lejátszására..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18217) ViZion válasza McSzaby (#18216) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs ahhoz valami régebbi csomag? AMD oldalról esetleg?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18218) McSzaby válasza ViZion (#18217) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem tudom, amennyire utánanéztem mindenhol elégnek kéne lennie azoknak a csomagoknak, amiket telepítek. liba-dev,xvba és cső. fglrx meg mindig hazavágja a rendszert. Más disztrók alatt, amik nem Ubuntuk, simán megy a FULLHD, itt semmi...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18219) #25954560 válasza McSzaby (#18216) üzenetére


#25954560
törölt tag

arra nem a hivatalos AMD driver van?

(#18220) McSzaby válasza #25954560 (#18219) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezt néztem már, de a .run kiterjesztéssel mit kezdjek? :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18221) MacCaine válasza McSzaby (#18220) üzenetére


MacCaine
őstag

Ahogy a neve mondja: futtasd. ;)

(#18222) #25954560 válasza McSzaby (#18220) üzenetére


#25954560
törölt tag

...es nezd meg h ez mihez valo:
'Automated installer and Display Drivers for Xorg 6.9 to Xserver 1.12 and Kernel version up to 3.4'
ha neked mas a rendszered (pl regebbi), akkor masik verziot kell keresned.

(#18223) Vladi


Vladi
nagyúr

Óvatosan azért. A régebbi kártyákhoz már legacy driver kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18224) pushalias válasza Vladi (#18223) üzenetére


pushalias
addikt

Az valami helyi népszokás itt, hogy beírnak egy problémát, az ember reagál rá, amiben esetleg még kér információt, mert azt hiszi, hogy tényleg segítséget szeretnének, aztán onnan kezdve soha nem jön viszontválasz?

Nem probléma egyébként, csak akkor nem fogok erőlködni legközelebb, mert minek.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#18225) MacCaine válasza pushalias (#18224) üzenetére


MacCaine
őstag

Olyankor inkább az van, hogy senki nem tudja a megoldást.

(#18226) CPT.Pirk válasza ViZion (#18217) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egész pontosan ez a helyzet, ha nem Debian alapú disztrót használsz (pl. Chakra, de McSzaby más disztrókon is összehozta):

vainfo
libva: VA-API version 0.32.0
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.32 (libva 1.0.15)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems XvBA backend for VA-API - 0.8.0
vainfo: Supported profile and entrypoints
VAProfileH264High : VAEntrypointVLD
VAProfileVC1Advanced : VAEntrypointVLD

Itt minden megy faszán.

Ez meg akkor, ha Debian alapút, vagy Debiant.

vainfo
libva: VA-API version 0.32.0
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns -1

Korábbi Catalyst driverrel sem megy Debian alapokon, bő két évig próbálkoztam vele de soha nem tudtam megoldani. Hiába fordítottam forrásból libva csomagokat, stb. semmi nem oldotta meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18227) pushalias válasza MacCaine (#18225) üzenetére


pushalias
addikt

Azt hiszem kicsit félreértettél. Ő kérdez, én próbálok segíteni, és itt akad el. Neki nem megoldást kellene tudnia, hanem nekem segítenie, hogy megtaláljam neki ... nem érdekes, én vagyok a hülye, hogy segíteni próbálok.

Honor 9 / HP 8470P

(#18228) Vladi válasza pushalias (#18224) üzenetére


Vladi
nagyúr

nem vágom mi a problémád. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18229) Syl válasza Vladi (#18228) üzenetére


Syl
nagyúr

Valaki feltett egy kérdést. Ő, hogy tudjon segíteni, visszakérdezett. Ám az eredeti kérdést feltevő megkukult.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18230) MacCaine válasza pushalias (#18227) üzenetére


MacCaine
őstag

Lehet, hogy afk. Nem mindenki olyan kocka, mint pl. én, hogy majdnem mindig gép előtt ülök. :)

(#18231) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy szeretném fellőni a gépemre az Ubuntu rendszert. Viszont csináltam flashboot-al egy ubuntu telepítő usb kulcsot, de sajnos nem bootol be a telepítés(SSD-re menne). Szal igazából nem ugy akarom, hogy usb-ről fusson hanem maga az ubuntu fusson a ssd-ről egymagába. Sajnos DVD olvasóm nincs ezért csak pendrive jöhet szóba.

:R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#18232) McSzaby


McSzaby
őstag

Nem egy disztron csinaltam mar ilyesmit es eddig csak Debi/Ubuntu vonalon nem sikerult. Mindent megprobaltam es azert nem akartam visszairni,mert nem talaltam meg a problema forrasat. CPT jol irta le a vainfo kimenetet, ugyanezt kaptam minden probalkozas utan. AMD alatt nem tudtam megcsinalni,ezekkel a Hw-kkel. Masoknal lehet megy Ubu alapokon is,mert mas hw,de HD2600 alatt csak a disztro stabilitasat bombazom szet ha minden fosom drivert felprobalom. Belenyugodtam,hogy ezeken nem fog menni. Vagyis egy bizonyos minosegik sikerult megoldanom,de a komolyabb minosegnek lottek. Suse,Mageia,Arch alapokon siman osszehoztam.. Azert annyira fullosan mar en se mondanam magam kezdonek, de azert meg probalkozom itt is hatha valaki talalkozott mar a megoldassal.. Eljutottam eleg sokaig ebben a temaban, de valami lib, vagy valami meg hianyzik a sikerhez... Ezen a hw-n nyilt driverrel Susen ugy ment mintha HD POPCORN lejatszot hasznalnek.. (bocs,zelo..)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18233) pushalias válasza MacCaine (#18230) üzenetére


pushalias
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#18234) Jim-Y válasza pushalias (#18198) üzenetére


Jim-Y
veterán

szia, megvan a php.ini de nem tudom mit kéne benne megnéznem :(

a phpinfo is megvan, de az se mond semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18235) ViZion válasza func93 (#18231) üzenetére


ViZion
félisten

EZ segíthet a telepítő pendrive készítésben. Live is indíthatod, onnan is lehet telepíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18236) Jim-Y válasza Jim-Y (#18234) üzenetére


Jim-Y
veterán

lejárt a limit.

ez mit jelenthet?

[Tue May 14 23:02:52 2013] [error] [client ::1] PHP Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'could not find driver' in /var/www/woowie/php/server.php:10\nStack trace:\n#0 /var/www/woowie/php/server.php(10): PDO->__construct('mysql:host=loca...', 'root', 'root', Array)\n#1 {main}\n thrown in /var/www/woowie/php/server.php on line 10, referer: http://localhost/woowie/

Átmegyek a php-s fórumba :)

(#18237) Kiskutyák válasza pushalias (#18197) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

03:00.0 Etthernet Controller: Realtek Semicondutor Co., LTD. RTL8111/8168 PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 09)

Ezt kapom vissza az lspci-re. Ezt már korábban is lekérdeztem, de igazából innentől kezdve????

Ez most az új lan amit kilistáz nekem vagy még a bent maradt régi driver szerint hozza ki a listát??

Az újhoz van linuxos driver, csa nem engedi felrakni. Kapok egy hiba üzenetet meg egy log.txt-t.

"Check old driver and unload it" :W

Remélem tudsz segíteni.

Köszönöm

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18238) Kiskutyák válasza Kiskutyák (#18237) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

03:00.0 Etthernet Controller: Realtek Semicondutor Co., LTD. RTL8111/816B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 09)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18239) sh4d0w válasza Kiskutyák (#18238) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tulajdonképpen van hálózat a driver nélkül, vagy nincs? Ha van, akkor nincs teendőd.

https://www.coreinfinity.tech

(#18240) Kiskutyák válasza sh4d0w (#18239) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Nincs. Saját magának oszt Ip címet.

ifconfigra nem ad vissza ethx azonosítót.

A tálcán jobb oldalt már megjelent a hálókártya ikonja, és ha rámegyek arra, hogy "Connection Information":
Azt kapom vissza:

Interface Wired Ethernet (eth1)
Driver: r8169

és ad magának egy ip-t:

169.254.125.69

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18241) McSzaby válasza Kiskutyák (#18240) üzenetére


McSzaby
őstag

Próbáld meg statikus IP-vel. Állíts be valamit, ha úgy működik, akkor utána lehet továbbmenni.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18242) sh4d0w válasza Kiskutyák (#18240) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Itt vmi nem tiszta:

"ifconfigra nem ad vissza ethx azonosítót" VS "Interface Wired Ethernet (eth1)"

Akkor mégiscsak létezik az eszköz és még IP-je is van, tehát működőképesnek tűnik. DHCP-t beállítottad erre az eszközre?

https://www.coreinfinity.tech

(#18243) Kiskutyák válasza sh4d0w (#18239) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

ifconfig -ra semmi ethx azonosító, se mac adress.

"ifconfig eth1 up" - ra pedig azt kapom, hogy:

"eth1: unknown interface: No such Device

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18244) Kiskutyák válasza McSzaby (#18241) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

statikus ip-vel semmi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18245) Kiskutyák válasza sh4d0w (#18242) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

DHCP igen jól van beállítva. Fel van véve fenntartásba.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18246) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

:F :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18247) McSzaby válasza Kiskutyák (#18244) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezek a 169.-el kezdődő IP-k totál rosszak. Windows alatt találkoztam csak vele, ott az oprendszer újratelepítésével végződött a dolog. Linux alatt szerintem nincs erre szükség. Próbáld meg a dhcpclient-t újratelepíteni, illetve biztos van valami alap drivere a csatolódnak.

Milyen disztró? A régi eth drivert leszedted?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18248) Kiskutyák válasza McSzaby (#18247) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Ilyen IP-t magának oszt.

Ez a problémám, hogy az új driver telepítésénél kapok egy hiba üzenetet, hogy:

"Check old driver and unload"

Innen indul a történet. Le kéne valahoyg szednem előbb a régi drivert és utána tudnám felrakni az újat.

Kérdés, hogyan szedem le a régi drivert??

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18249) Kiskutyák válasza McSzaby (#18247) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

"Milyen disztró?"

SuSe Linux (2.6.18.2-34-default)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18250) McSzaby válasza Kiskutyák (#18248) üzenetére


McSzaby
őstag

zypper se "realtek", vagy "eth"?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.