Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...hogy ne tartalmazza az UEFI boot rendszert?"
Arra gondolsz, hogy ne GPT partíciósémát hozzon létre automatikusan és ne legyen EFI rendszerindító partíció?
Ha igen, akkor annyi a teendő, hogy a telepítőlemezről (vagy a megfelelő progoval létrehozott boot pendrive-ról) ne az UEFI előtagos eszközről indítod a telepítést.
Ezalatt azt értem, hogy pl telepítőlemez esetén 2x szerepel a DVD a boot menüben. 1x pl AHCI: DVD akármi, meg még1x UEFI: DVD akármi néven (pendrive-nál USB: Pendrive akármi és még1x UEFI: Pendrive akármi néven)

A telepítés megkezdéséhez a lapos bootmenüjét használd és onnan válaszd ki a megfelelő eszközt(BIOS-ban a boot sorrendben mindig az a SSD/HDD legyen az első, amire telepítesz)

UI: MBR->GPT és GPT->MBR váltásnál mindig le kell törölni/töröltetni az összes partíciót az SSD/HDD-ről és újra létrehozni/létrehozatni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18702) Siriusb válasza Fire/SOUL/CD (#18701) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem úgy rémlik, lehet MBR-t GPT-re konvertálni.

(#18703) Fire/SOUL/CD válasza Siriusb (#18702) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehetni lehet, csak ebben az esetben itt értelmetlen (gyalulni kell, nem konvertálni, persze csak ha jól értettem Carasc0 problémáját)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18704) Siriusb válasza Fire/SOUL/CD (#18703) üzenetére


Siriusb
veterán

bármilyen linuxot feltelepítenék a laptopra ami UEFI-s
Én már ezt sem értem. :)

(#18705) Fire/SOUL/CD válasza Siriusb (#18704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt úgy értelmeztem, hogy a lapos támogatja az UEFI-t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18706) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18705) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia Soul!

Igen jól érted a problémámat, de ha én jól értem a te javaslatodat, akkor a BIOS-ban nekem nem szerepel kétszer a szabványos boot eszközök. A laptop amúgy Fujitsu Lifebook A532 ami teljesen UEFI-s. A linlap.com oldal szerint bármilyen UEFI-s rendszert telepítek, akkor az teljesen elbarikádozza a BIOS-t és semmilyen formában nem tudok belelépni. Ez esetben rövidre kell zárnom az elemet.

Na de visszatérve a problémához. Szóval a BIOS-ba tudtommal nincs 2x ugyanaz az eszköz a listában.

Vagy most lehet nem értem amit leírtál.... :(

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18707) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18706) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

# A BIOS-ban tiltsd le a - már ha van- Fast Boot és Secure Boot opciókat, valamint az UEFI support-ot is.
# A lapos boot menüjét használd, amit tipikusan valamelyik funkcióbillentyűvel lehet elővarázsolni. Abban a menüben kellene majd szerepelni 2x

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18708) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18707) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

# A BIOS-ban tiltsd le a - már ha van- Fast Boot és Secure Boot opciókat, valamint az UEFI support-ot is. <---- na ez az amit nem lehet. Legalább is ilyesmi erre utaló opciókat nem találtam! :(

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18709) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18708) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

UEFI Support opció nem gond ha nincs, csak a másik 2 opciót tiltsd le végre (azok minden UEFI támogatottságú laposban vannak, pl a Secure Boot a Security menün belül)

Fast Boot-ot 2 okból is kapcsold ki
1. Nehéz belépni a BIOS-ba, ha be van kapcsolva (kikapcsolt állapotban tartsd folyamatosan lenyomva azt abillentyűt, amivel be lehet lépni a BIOS-ba, majd nyomvatartás mellett kapcsold be a lapost)
2. Nem lehet pendribve-ról boot-olni, amíg be van kapcsolva

Secure Boot
Szükségtelen Linux esetén

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18710) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18709) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Nem szoktam tévedni ilyesmiben de hidd el hogy Secure boot nincs. A Security menün belül a következők vannak:

- Supervisor password is: Clear
- User password is: Clear
- Set supervisor Password: Enter
- Set user password: Enter
- Password on Boot: Disabled

Hard Disk security >> ezen belül 3 opció van amihez nem is tudok hozzáférni. Ilyesmi van ami érdekes lehet hogy Password Entry on boot: Enabled. De kétlem. Ehhez amúgy sem tudok hozzáférni.

Fast boot opció sincs. Most néztem végig az összes létező menüt. De leírom mik vannak az Advaned menüben

- Legacy USB support
- Anytime USB charge
- Serial ATA controllel
- Internal camera
- USB3. controller
- Virtualization Tech
- Wake on LAN
- FAN control
- ODD Powermanagement
- Intel (R) AT suspend mode

BIOS update viszont kijött rá de még nem tettem fel. Az ezt javítja:

Current BIOS V. 2.09:
Solved problems:
- Support WOL function for Windows 8
- Support F2/F12 in the post screen when system resume from Hybernation.
- Support AES (Advanced Encryption Standard) function for Intel CPU.
Known errors, problems and restrictions:
- None
Additional information:
- Fix the issue that can’t boot from USB stick when system resume from
Hybernation for Windows 8 WHCK certification.
- Fix security logo test failed for Windows 8 WHCK certification.
- It is the same string between Panel ID in the BIOS setting and
Type 143 in the SMBIOS tool for panel information.
- Correct "Copyright 1985-2011 Phoenix Technologies Ltd." string display in
BIOS diagnostic screen.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18711) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18709) üzenetére


Carasc0
őstag

Megnéztem F12-vel megjelenő boot managert is. Nem jelenik meg 2x semmi olyasmi. Nekem ezek jelennek meg:

Drive 0 HDD: a cucc neve
CD/DVD drive: cucc neve
NETWORK: cucc neve

Ennyi.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18712) #59070464


#59070464
törölt tag

Melyik commander-t javasoljátok Mint 15 Cinnamon alá? Software Manager-ben "csak" négy félét látok ha minden igaz: MC, Krusader, Gnome, Tux.

(#18713) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18710) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor nem tudom honnan származik az infód, hogy UEFI támogatottságú az a laptop, mert nem az. :N
Teljesen mindegy milyen Linux-al próbálkozol (olyannal, olyan disztróval, ami támogatja az UEFI-t vagy olyannal, ami nem), semmiféle olyan jelenség nem lesz, amire legelőször rákérdeztél.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18714) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18713) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor íme a bizonyíték: [link]

És lentebb írja a problémát hogy elszáll a BIOS. És nekem ugyanúgy elszáll.

Nem lesz? Bárcsak ne lenne. Debian 6-ot telepítek semmi gondom nincs. Debian 7-nél úgy elszállt a BIOS-om mint a sz*r. Ugyanez volt a 17-es Fedoránál is.

Valamit itt is bubognak róla: [link]

De hidd már el hogy fennállnak ezek a problémák.... AH532 és A532 között nem tudom mi a különbség. Driverek totál azonosak és a BIOS is mert a Dujitsu support oldalon úgy írja hogy a BIOS update A532/AH532-re jó.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18715) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18714) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De Te korábban A532-t írtál, nem AH532-t... :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18716) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18715) üzenetére


Carasc0
őstag

Amennyiben nem UEFIS akkor csak 1 kérdésem van. Miért száll el a BIOS ha bármilyen UEFI vezérelt linuxot telepítek. Ez a nagy kérdés. :O

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18717) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18716) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egyetlen problémám, hogy nem értem miért nincsenek meg a menük a BIOS-ban, amiknek lenniük kellene.
Utolsó próbálkozás: BIOS-ban az Exit menüben töltsd be az alapbeállításokat, majd az Advanced menüben a engedélyezd a CSM opciót (remélem ez se lesz :DDD ) és a módosítások mentésével lépj ki a BIOS-ból, majd ismét be. Remélhetőleg feltűnnek az elveszett opciók...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18718) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18717) üzenetére


Carasc0
őstag

Mi az a CSM? Nem találtam ilyet. még olyat se, aminek ilyen rövidítése lenne. Betöltöttem az alapbeállításokat, az Advanced-on belül minden Enabled, de nem változott semmi.

Mondom én hogy furcsa dolgok vannak itt. Egyszerűen az UEFI bootmgr totál szétveri a BIOS-t. Pedig ezt a laptopot azért vettem hogy for only linux.

Mondjuk ezt külön leírja a linlap oldal hogy:

Turning off UEFI boot

If you do not wish to use Windows 8 then you may be able to turn off UEFI booting and switch to BIOS/Legacy booting. There is no standard way of doing this so it's not possible to explain the process here, but typically there is an option to enable/disable certain types of booting from within your computers UEFI settings. Look for an option relating to booting methods. Unfortunately not all computers allow you to switch modes, some newer computers may only support UEFI booting.

Forrás (érdemes belenézned) : [link]

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18719) ViZion válasza Carasc0 (#18718) üzenetére


ViZion
félisten

Ebből az derült ki, h UEFI bekapcsolható _ha van._
Mivel írtad ki? Próbáld mással. Néha nekem sem műxik, amit Yumi-val írok. Esetleg Lili, vagy Universal USB installer próba. Vagy CD. A CD azé' kellene működjön.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18720) Carasc0 válasza ViZion (#18719) üzenetére


Carasc0
őstag

Debian 7 netinstall-t írtam ki CD-re. Cd-ről boot. Linux feltesz majd restart és bumm BIOS-nak annyi. Csak a linux bootmgr-je jön be semmi más.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18721) CPT.Pirk válasza Carasc0 (#18714) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Debian6-ot próbáltad frissíteni 7-re dist-upgraddel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18722) Carasc0 válasza CPT.Pirk (#18721) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Nem. De ez most olyan megoldás ami számomra nevetséges. Csak így varázsolható rá? Szomorú vagyok. És épp ezen agyalok, hogy más laptopnál is ez van, hogy elszáll a BIOS? Mondjuk egy UEFI-s Dell vagy Lenovo vagy akár egy HP probook. Mert amennyiben csak ennél van ez az érdekes eset, akkor megválok a laptoptól. Nekem az a célom hogy ilyen gondok nélkül tudjak tesztelgetni meg tanulni linuxot. Egyéb gondok mint valamit nem ismer fel még haggyán, de ez a BIOS elszáll dolog nagyon de nagyon zavar.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18723) Siriusb válasza Carasc0 (#18722) üzenetére


Siriusb
veterán

HP Probooknál nem tapasztaltam ilyen problémát, ki van kapcsolva az UEFI.

(#18724) CPT.Pirk válasza Carasc0 (#18722) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, a dist upgrade csak egy tipp volt, mert akkor pár dolog megmarad a 6-os után, pl. nem lxde-vel fogod kapni, hanem Gnome Shellel. (ami egy borzalom, de ez most nem lényeg)

Esetleg próbáld meg Chakrával, az Arch alapokon nyugszik, az ArchWikiben meg elég kiterjedt leírások vannak uefi-vel kapcsolatban.

Mindazonáltal én valami bios bugra gyanakszom, amit még nem javítottak. Érdemes lenne írni a cégnek ez ügyben. Egy FS Lifebook azért még sem olyan, mint az átlag FS hulladék laptopok...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18725) Fire/SOUL/CD válasza Carasc0 (#18718) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

CSM -> Compatibility Support Module

Már csak 1 lehetőséget tudok javasolni, azaz akkor fognak csak megjelenni ezek a "rejtett" opciók, ha beállítasz supervisor jelszót. Lehetőleg egy 1 betűs jelszó legyen és nehogy ékezetet használj(bocs, ha mindezzel tisztában vagy, csak amikor ilyet javasolok, akkor azt veszem alapul, hogy valaki először csinál ilyet) :R

Ha így sikerül elővarázsolni a Secure Boot opciót, akkor tiltsd le. Utána már nem lehet gond a telepítéssel.
(Ettől függetlenül, ha tradicionálisan, hagyományos telepítést követek el, akkor sosem használok GPT partíciósémát, én minden esetben újrainicializálom az SSD/HDD-t MBR partíciósémát alkalmazva.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18726) Carasc0 válasza CPT.Pirk (#18724) üzenetére


Carasc0
őstag

Találtam nektek valamit. Ebből talán ti többet tudtok kihámozni: [link]

Ez is azt magyarázza, hogy Debian 7 telepítése után a BIOS nem hozzáférhető.

Fire/SOUL/CD : Rendben kipróbálom.

Egyébként köszönöm hogy foglalkoztok az ügyemmel, tényleg örülnék neki ha tisztán látnék mi is a gond. Ellenben laptop csere a végkifejlet úgy hozza.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18727) Carasc0 válasza Fire/SOUL/CD (#18725) üzenetére


Carasc0
őstag

Beállítottam és semmi változás. Se egy plusz opció semmi. :O

Megpróbálom hogy felteszem az új BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18728) Carasc0 válasza Carasc0 (#18727) üzenetére


Carasc0
őstag

Új BIOS-t nem tudom feltenni egyetlen tájékozató utasítás miatt:

!!! This BIOS version can only be used on a System with BIOS 2.xx.
Update from BIOS version 1.xx to 2.xx is not possible !!!

Az én BIOS-om 1.09. Ez kemény :DDD

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18729) sh4d0w válasza Carasc0 (#18722) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Lenovóval sincs ilyen gond.

https://www.coreinfinity.tech

(#18730) Carasc0 válasza sh4d0w (#18729) üzenetére


Carasc0
őstag

Úgy érted hogy az UEFI kikapcsolható, vagy hogy felteszel egy bármilyen UEFI rendszerű linuxot és gond nélkül megy a BIOS?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#18731) #59070464


#59070464
törölt tag

Feltettem az új Linux Mint 15 "Olivia" Cinnamon-t. Mennyire lehetséges, hogy ez az OS nem tudja HDMI-n a 24p-t? :F Egyszerűen nem látok a display menüben a felbontáson kívül más állítási lehetőséget. Mint 14 "Nadia" KDE alatt volt képfrissítési beállítási lehetőség, ment is a 24 Hz. Bár ott sem voltam teljesen kielégítve, mert ha a TV-re beállítottam 24 Hz-t, akkor a monitor no signal-os lett (nem mirror-ban basználtam őket).

[ Szerkesztve ]

(#18732) sh4d0w válasza #59070464 (#18731) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem az OS-nek kell tudnia, hanem a VGA-drivernek.

https://www.coreinfinity.tech

(#18733) #59070464 válasza sh4d0w (#18732) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az Intel honlapja ide irányított. A HD2500-hoz melyiket kellene letöltenem Mint 15 Olivia alá? Én erre tippelek: Intel(R) Linux* Graphics Installer version 1.0.1 for Ubuntu* 13.04 (64-bit). Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#18734) sh4d0w válasza #59070464 (#18733) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gyanítható, de nekem nincs tapasztalatom intellel.

https://www.coreinfinity.tech

(#18735) #59070464 válasza sh4d0w (#18734) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az Ubuntu driver miatt kérdezem. Nekem Mint van, de Ubuntu alapú(?). Mint driver-el még sehol sem találkoztam.

Hol tudom megnézni, hogy most milyen driver van fent? Nem szeretnék össze-vissza installálgatni.

(#18736) sh4d0w válasza #59070464 (#18735) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az Ubuntus driver jó lesz, a Mint kompatibilis vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#18737) Vladi válasza #59070464 (#18733) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem kell semmit letöltened. Az a dirver, amit már most is használsz valószínűleg, csak az van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18738) pushalias válasza #59070464 (#18731) üzenetére


pushalias
addikt

Nem olvastam végig, de nézz körül itt: [link], és ha jól értelmezem (csak átfutottam), akkor itt vannak a driverek: [link]. Remélem, nem csak a 13-as Minthez található megoldás.

Honor 9 / HP 8470P

(#18739) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Kubuntu 12.04.2 LTS verzió van most fent, barátkozok vele (chakra nem jött be). Nos olyan kérdésem lenne hogy virtuális gépet szeretnék amin Windows is lehet futtatni, tudtok valami jó progit?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#18740) sh4d0w válasza Damage401 (#18739) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

virtualbox

https://www.coreinfinity.tech

(#18741) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Kérném a segítségeteket. Eddig még soha nem láttam ilyet.

Telepítem az Ubuntut. Normálisan tölt be meg minden. Egyszer csak beadd egy initramfs prompt nevő képernyőt és nem tudom mi ez. Mit kellene itt tenni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18742) ViZion válasza PumpkinSeed (#18741) üzenetére


ViZion
félisten

Jó esetben semmit. Utána elindul? Mert akkor rendben van. Az initramfs a ramba tölti az induláskor használt cuccokat, SSD-nél kikapcsolható, amúgy kicsit gyorsítja az indulást.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18743) PumpkinSeed válasza ViZion (#18742) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

prompt neve az, hogy initramfs és nem indul el. Nem is SSD-m van hanem egy hulladék fos Acer Aspire 3105NW... valami. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18744) ViZion válasza PumpkinSeed (#18743) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... akkor az advanced features-nél kellene helyreállítási módban indítani, és nyomni egy update-grub-ot. Vagy Super grub diskről indítani, ha azzal sikerül és frissíteni.
vagy grub szerkesztéssel kiszedni az initram részt, akkor indulnia kellene, csak ilyenkor meg kell adni a kernel helyét:
linux /vmlinuz-3.3.7-1.fc17.x86_64 root=/dev/sda3 rootfstype=ext4 quiet libahci.ignore_sss=1 raid=noautodetect
# initrd /initramfs-3.3.7-1.fc17.x86_64.img

Tehát grub-nál E-t nyomsz és szerkeszted (elég macera, lehet egyszerűbb live disztróval átírni a /boot -ban), be kell írni a kernel után a rootfstype=ext4 és a root=/dev/sdaX ahol X a partíció. Alatta az initramhoz # kell, akkor nem indul az a sor.
Konkrétan a hibára nem tudok mit mondani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18745) #59070464


#59070464
törölt tag

Milyen paranccsal tudom állítani a másodlagos kijelző képfrissítését?

Az elsődleges már ezzel megy: xrandr -r 24

(#18746) PumpkinSeed válasza ViZion (#18744) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nincs grub, most telepítem rá az ubuntut, ez előtt semmi olyan nem jön be ahol egyáltalán gombot lehetne nyomni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18747) Rimuru válasza PumpkinSeed (#18746) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor a rendszer se töltötte be? kihagytál egy grub telepítést, de az is lehet hogy csak rejtve volt nem? emlékeim szerint Ubuntu alapból úgy működik hogy elrejti ha nincs más rendszer fent.

NewmanHD: Nézd meg ezt.

Vigyázat, csalok!

(#18748) pushalias válasza Rimuru (#18747) üzenetére


pushalias
addikt

Még csak most telepítené a szerencsétlen, ha jól értem.

Telepítő média hibája lehet, esetleg a hardvert nem szereti a telepítő.

Honor 9 / HP 8470P

(#18749) PumpkinSeed válasza Rimuru (#18747) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A rendszer se tud betölteni. Mert nincs. Telepítés közben áll meg, szval a telepítés se fut le.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18750) #59070464 válasza Rimuru (#18747) üzenetére


#59070464
törölt tag

Kihámoztam és beírtam ezt:
xrandr --output HDMI2 -r 24

TV végre 24Hz-re váltott, monitor kapott egy no signal-t. Why? :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.