Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Fecogame válasza Vladi (#18430) üzenetére


Fecogame
veterán

Torrent + helyi hálózatban fog fájlokat megosztani. Maximum ramot tudok még bele tenni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18452) Fecogame válasza #25954560 (#18439) üzenetére


Fecogame
veterán

Egyszerű a kérdésem: hogyan? Letöltöttem a "cooking" verziót, most futtatom virtualboxban, de csak live lehetőségeket ajánl fel.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18453) #25954560 válasza Fecogame (#18452) üzenetére


#25954560
törölt tag

igy
tehat letoltod az alapverziot, ami neked kell, aztan a sajat csomagkezelojevel testreszabod, aztan generalsz belole egy livecd-t. a livecd pedig telepul (ha jol emlexem :) )

(#18454) Vladi válasza Fecogame (#18451) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha fájlt oszt meg, akkor biztos lesz valamilyen háttértár. Na oda is nyugodtan mehet a rendszer, a 100 megába max a /boot -ot teszed, ami az indításhoz kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18455) MacCaine válasza Damage401 (#18447) üzenetére


MacCaine
őstag

Ez a gond, simán sda-ra kellett volna.

(#18444) McSzaby: a router / switch is tudja a gigabitet? A kábeled milyen? Gyári?

[ Szerkesztve ]

(#18456) McSzaby válasza MacCaine (#18455) üzenetére


McSzaby
őstag

Minden gigabites már nálam. Mondjuk a routerrel vannak gondjaim, mert wifin alig ad le 100Mbs-t, de itt switchen kommunikál a szerver és az asztali. De itt alapban az a probléma, hogy az oprendszer is 100Mbs-re jeleníti meg mindenhol. ethtool, grafikus felület, bármi. 100mbs-re van állva a kari. Ezért sejtem úgy, hogy a PCI-X-s kártya gigabitre már nem jó a sima PCI-ban. Oszt' tudja a jó isten..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18457) MacCaine válasza McSzaby (#18456) üzenetére


MacCaine
őstag

Nem, van PCI-os gigabit kártya.

Ha jól tudom, elég egy valaminek nem tudni a gigabitet a hálózatban, és visszalassul minden eszköz.

A wirelessnél meg nézz meg egy másik csatornát, hátha az éppen használt túlzsúfolt.

(#18458) #25954560 válasza MacCaine (#18457) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak ha be van allitva az autonegotiation, akkor lassul vissza es akkor is csak a ket interfesz kozott.

(#18459) McSzaby válasza MacCaine (#18457) üzenetére


McSzaby
őstag

&rew jól mondja, ettől nem szabadna belassulnia. Főleg, hogy a switch nem intelligens eszköz, nincsenek beállítási lehetőségek, csak azon üzemel, amin a gyárba berakják, a szerver meg leadja a gigabitet. A wifi-n a csatornát néztem, szerintem más lehet a gond, de igazából nem foglalkozom vele túlságosan, mert a legkeményebb wifi adapterem is 150-s csak. Majd ha lesz komolyabb eszközöm, akkor..

Lényegében próbáltam mindent. Újratelepítettem,ethtoollal is játszottam, szóóóval sakk-matt. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18460) #25954560 válasza McSzaby (#18459) üzenetére


#25954560
törölt tag

mi a kartya tipusa?

(#18461) MacCaine válasza #25954560 (#18458) üzenetére


MacCaine
őstag

Szóval ha nincs beállítva az autonegotiation, akkor simán keresztüllapátolja a gigabitet a 100-as kártyán is?

[ Szerkesztve ]

(#18462) #25954560 válasza MacCaine (#18461) üzenetére


#25954560
törölt tag

semmikeppen :)

autonegotiation eseten a ket oldal asszem elkuldi h mit tud, majd kivalasztjak a legnagyobb kozos tempot (sebesseg, duplex, nemtommi).
ha nincs autoneg, akkor neked kell beallitanod az interfeszeket kulon-kulon, egyforma kepessegure. ha rosszat allitasz be, nem latjak egymast (asszem a link up-os lesz, mert az csak galvanikus kapcsolat), de forgalom nem tud menni.

a switch azert sem oldhatja meg ezt a problemat, mert egyszeruen nincs (ekkora) buffere. forgalomszabalyozast is talan csak a routerek tudnak, a switch elmeleteileg csak osszekoti minden tudomany nelkul a ket oldalt. annyival okosabbak csak mint a hub-ok h nem probaljak meg minden lukon kitolni az egyik lukon bejovo forgalmat.

(#18463) McSzaby válasza #25954560 (#18460) üzenetére


McSzaby
őstag

Most már nem linuxon vagyok, mert megnéztem winen is és igen, nem az oprendszerrel van a gond. Vagy kari, vagy lehet max. még a kábel..

Intel® 82546EB Gigabit Ethernet Controller

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18464) #25954560 válasza McSzaby (#18463) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha neki akarsz allni megegyszer, akkor 'lspci -nn'-nel megnezni h minek latszik, aztan vegignezni h dmesg-ben van-e vmi, esetleg rendesen megy-e e1000 driverrel, stb.
vagy ennek ixgbe-vel kene mennie?

[ Szerkesztve ]

(#18465) #25954560 válasza #25954560 (#18464) üzenetére


#25954560
törölt tag

janem, ixgbe a 10G-s, baromsag.

(#18466) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Nos végre sikerült a Chakra Linuxot feltenni. :) Egy dolog felejetttem el, /boot résznél a Flagbe beállítani hogy konkrétan az legyen a boot :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#18467) titko


titko
tag

Sziasztok!
Gondoltam, ha innen kaptam segítséget, akkor le is írom elsődleges tapasztalataimat.
Linux terén teljesen kezdő vagyok, itteni segítséggel :R sikerült egy debian alapú mint-et feltelepítenem.
A telepítés egyszerű volt, és megfogadtam 12 év tömény win használata után nem adom fel az első nehézségnél, hanem adok esélyt a linuxnak.
Ami elsőre nem ment, abba a google segített, igy a libreoffice és a thunderbird is magyar lett. Sőt a firefoxot is visszahoztam a megszokott állapotba.
Aminél még dolgoznom kell az excell makrókezelését kellene a libreoffice-ben megoldanom.
Amitől féltem, de megoldottam, hattrickezem már régóta, és a hattrick organizer nevű java alapú progit is sikerült telepítenem.
Ingatlanokkal foglalkozom, és a képek vízjelezését is sikerült egyszerűen megoldanom.
A rendszer gyors lett és teljesen használható.
Amin még dolgozom (idő hiánya) a megfelelő torrent kliens kiválasztása és automatikus elindítása. Valamint a régi partíciók átnevezése.
Egyelőre ennyi, még egyszer köszi a segítséget

(#18468) sh4d0w válasza McSzaby (#18456) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Wifire még nincs gigabites szabvány, legnagyobb szabványos sebesség a 300 Mbps...

https://www.coreinfinity.tech

(#18469) Sub-ZeRo válasza sh4d0w (#18468) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

450? Nekem annyit tud a router. Meg ha van olyan adaptered akkor tudja a 450-et.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18470) rybank válasza titko (#18467) üzenetére


rybank
senior tag

Grat. Nem tudom milyen felületen vagy, az én kedvencem a transmission-gtk nevű torrent kliens. transmission-gtk -m parancsal tudod minimalizálva auto indítani

(#18471) ViZion válasza titko (#18467) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula! :R
"régi partíciók átnevezése" ezen mit értesz? Automatikus csatolás, vagy mi kellene? Van csatolásra GUI-s alkalmazás is, de lehet pár parancsal is megoldani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18472) sh4d0w válasza Sub-ZeRo (#18469) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, kicsit le vagyok maradva - de gigabites szabványt még nem láttam.

https://www.coreinfinity.tech

(#18473) McSzaby válasza #25954560 (#18464) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezeket mind végigcsináltam. modprobe,insmode, minden megvolt. Mindent leteszteltem és mindenre OK-t kaptam. :F

sh4d0w: Wifi-nél tudom, hogy nincs gigabit, de 300-s a routerem és cirka 100 talán ha átjön.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18474) ViZion válasza McSzaby (#18473) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, attól függ, milyen a rálátás, de kb. 150-200 már jó.
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18475) McSzaby válasza ViZion (#18474) üzenetére


McSzaby
őstag

Kb. 2 méterre van tőlem :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18476) ViZion válasza McSzaby (#18475) üzenetére


ViZion
félisten

...vegyél kanócot ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18477) McSzaby válasza ViZion (#18476) üzenetére


McSzaby
őstag

Teljesen felesleges azért az 1-2 mbs-ért, mert a laposom is kb. 7-8 éves és abban nem nagyon van gigabites kari ;] De most nem a wifi a volt a gond, kicsit elkanyarodtunk :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18478) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Vettem egy eredeti linux 7.0 professionalt 50 centért és abban a tudatban voltam, hogy jéé, linux és eredeti és nem is drága. Gondoltam, hogy az xp-nél nem lehet öregebb, de sajnos lehet, hogy igen. Jól gondolom? 3 lemezes telepítő mellé van még 3 flopy is... :DDD

(#18479) ViZion válasza Buster17 (#18478) üzenetére


ViZion
félisten

...vettem egy LOOOOSER márkájú pólót, csak tudnám mi került rajta 25000 Ft-be :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18480) #25954560 válasza Buster17 (#18478) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem biztos h nem 13 eves :D

(#18482) McSzaby válasza Buster17 (#18478) üzenetére


McSzaby
őstag

fiftiiszent és pajtásai lejártak már. Inkább játssz valami értelmes oprendszerrel :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#18483) Buster17 válasza McSzaby (#18482) üzenetére


Buster17
addikt

Arra ott a windows :)
Amugy ahol vettem ott minden olyan olcsó.

(#18484) ViZion válasza Buster17 (#18483) üzenetére


ViZion
félisten

tudom, h biztosan nézted már, de ha felgördítesz és lenyitod a topik összefoglalót, majd átolvasod, akkor sokkal tisztább lesz minden.
Első levke megvolt: a linux ingyenes. Vannak fizetős változatok, de -sztem az itt jelenlévők is egyetértenek velem- home user az ingyenesek között megtalálja a neki valót, persze ez esetleg több disztró kipróbálása után lesz csak :D
Logout oldalamon van Próbáljuk ki a linuxot cikk, illetve logouton linux-ra keresve sok cikket találhatsz, teljes telepítőseket, összefoglalókat, stb. Olvasgass, kérdezz, segítünk :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18485) Buster17 válasza ViZion (#18484) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem csak annyi kérdésem volt, hogy ennyire öreg linuxot vettem volna?! Aztán egy hozzáfogható segítőkész hozzászólást sem kaptam. :U

Akkor kérdeznék még valamit.
Tudom valamire ezt használni valamire vagy dobjam ki? :)

(#18486) ViZion válasza Buster17 (#18485) üzenetére


ViZion
félisten

Viccnek gondoltam amit írtál :B
Ha van korban hozzá illő HW, akkor használd azon... :D esetleg telepítsd és nézd meg mire tudod frissíteni, de szvsz ennek sincs sok értelme, gondolom openSUSE lenne a vége, ami ingyenes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18487) Vladi válasza Buster17 (#18485) üzenetére


Vladi
nagyúr

De pontosan milyen? 7.0 de mi? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18488) Buster17 válasza Vladi (#18487) üzenetére


Buster17
addikt

PROF Personal

[ Szerkesztve ]

(#18489) BoB válasza Vladi (#18487) üzenetére


BoB
veterán

lásd #18480

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18490) MacCaine válasza Buster17 (#18478) üzenetére


MacCaine
őstag

:DDD :)) :W

(#18479) ViZion: :C :DDD

(#18485) Buster17: telepítsd fel virtualizálva, nézd meg, ismerkedj vele, aztán tölts le egy frissebbet valahonnan.

[ Szerkesztve ]

(#18491) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van olyan oldal ami tartalmazza az össze URL Rewrite lehetőséget?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#18492) Siriusb válasza PumpkinSeed (#18491) üzenetére


Siriusb
veterán

(#18493) elodman


elodman
aktív tag

Ave nektek.

Peppermint (light ubuntu származék) linuxra vajon lehet mobil internetet varázsolni pl. Wine-al v. másképp?
(T-mobile-os ZTE gyártmányú usb mobil stickre, ami Win-en működik eddig csak)

Kösz üdv.

(#18494) ViZion válasza elodman (#18493) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj. Ne akard Wine-al.
Peppermint indít, stick bedug. Kapcsolatoknál kell beállítani, ha nem dobta fel automatikusan. Kiválasztod a mobilnetet, a szolgáltatót. SEMMIT ne írj át, az adatok jók! Bejelölöd az automatikus csatlakozást, elérhető minden usernek, csak IPv4. A kapcsolat módszereknél az MSCHAP és MSCHAP v2 elől pipát vedd ki. Ha teheted, akkor PIN kérést kapcsold ki, asszem itt is lehet, vagy Win alól.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18495) NixonHUN


NixonHUN
tag

Sziasztok!

Debian 7.0 alá szeretnék felinstallálni egy 9800gt kártyát. Kaptam segítséget, ezen túl vagyok:

"...sudo apt-get install nvidia-glx

Ha panaszkodik, hogy nincs meg a csomag, akkor pedig:

sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.bak
sudo nano /etc/apt/sources.list
Majd add hozzá a non-free-t sor a végére:
deb http://http.debian.net/debian/ wheezy main contrib non-free
Ctrl+X, majd y, végül enter a mentés.
Ezután csomaglista frissítés jön: sudo apt-get update
Majd mehet az install, újra."

Hozzáadtam a lista végéhez, lementettem, szépen be is frissül (töltöget) 7-8 soron keresztül cuccokat, majd mikor újra próbálnám az installt, ezt kapom:

"Nvidia-glx csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá. A kért csomag hiányzik, elavult, vagy csak más forrásból érhető el." "E: "nvidia-glx" csomagnak nincs telepítésre jelölt verziója"

Ötlet valakinek...? :U

(#18496) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Feltetettem virtuális gépre egy debian-t (nincs grafikus felületem), feltelepítettem az owncloud programot ami működik is tökéletesen. Viszont így tudom elérni, hogy X.X.X.X/owncloud hol tudom megnézni, hogy most ő melyik portot használja, vagy ha pl a routerben be akarnám állítani, hogy valami.dyndns.org:IDEMITKELLENEÍRNOM? Remélem érthető vagyok :D
Ha nem megpróbálom másképpen megfogalmazni :D

(#18497) sh4d0w válasza cekkk (#18496) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Esélyes, hogy alapból 80-as porton van, tehát a routereden ezt kell átengedned a virtuális géped felé. Ha meg SSL-védett, akkor a 443-ast.

https://www.coreinfinity.tech

(#18498) cekkk válasza sh4d0w (#18497) üzenetére


cekkk
veterán

Erre gondoltam én is elsőnek.
De ha azt írom be akkor :
It works!

This is the default web page for this server.

The web server software is running but no content has been added, yet.

A 443nál sem kapok semmit. Vakarom a fejem, hogy hogyan lehetne kideríteni, hogy vajon melyik portot használja. :DDD

A /etc/apache2/ports.conf fájlban sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#18499) MacCaine válasza cekkk (#18498) üzenetére


MacCaine
őstag

Portscanneld le a virtuális gépet a hostról. nmap -p- $IP

(#18500) cekkk válasza MacCaine (#18499) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

Nézem is.
A webminhez hasonló webes felület van még ami említésre méltó és jól használható?

Közben feltelepítettem és nmap -p- $192.168.1.190 re csak annyit írt ki hogy :
Starting Nmap 6.00 ( http://nmap.org ) at 2013-05-24 15:46 CEST
Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -Pn
Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.08 seconds

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.