Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98901) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok ha a tv nem ismeri fel a médiacentert automatikusan, akkor mi a teendő? Ki be kapcsolgassam? Koszi.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#98902) Sys85 válasza aram01 (#98901) üzenetére


Sys85
veterán

Médiacenter?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98903) aram01 válasza Sys85 (#98902) üzenetére


aram01
nagyúr

Van egy androidos boxom. A bemeneteknél nem látja.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#98904) Sys85 válasza aram01 (#98903) üzenetére


Sys85
veterán

Ki sem írja a sarokban amikor a boxot bekapcsolod,hogy xyz hdmi mostantól elérhető?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98905) aram01 válasza Sys85 (#98904) üzenetére


aram01
nagyúr

De azt igen. Viszont mediacenterként nem ismeri fel, így a tv lejátszójával nem férek hozzá a boxon levő filmekhez.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#98906) blakey válasza aram01 (#98905) üzenetére


blakey
titán

Már az első hsz után akartam írni, hogy pontosíts, de úgy látom, hogy nem sikerül 3 hsz után sem leírnod a valódi gondodat. :)
Szóval írd le, hogy a boxot DLNA megosztásra is használod, stb, mert gyanítom, hogy ilyen jellegű problémád van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98907) Sys85 válasza aram01 (#98905) üzenetére


Sys85
veterán

Ja hogy úgy!
Hát annyira nem vagyok otthon az androidos boxokban.
Valami dlna opciót kellene keresni a boxban és azt beállítani,vagy lehet hogy van rá külső app amivel ez megoldható (pl lehet hogy a Kodi is ilyen,de szerintem van egy halom app Play Storeban).Szerintem nem alapértelmezett ez a beállítás.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98908) aram01 válasza blakey (#98906) üzenetére


aram01
nagyúr

Igen valami ilyesmi, eldobta a tv a wifit. Most vettem észre, így már jó.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#98909) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 55UM7450-es Tv-t. Az Airplay működik szépen Ipad,Iphone-ról viszont a Macbook sehogy nem akarja látni. Használja valaki,esetleg tudja miért nem működik?
Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#98910) asdf_ válasza aram01 (#98905) üzenetére


asdf_
veterán

De ha egy androidos dobozt radugsz a tv-re HDMI-n, akkor miert akarnal a tv sajat lejatszojaval lejatszani rola barmit? Nem atvaltasz HDMI x-re a tv-n, azon elinditod az androidos lejatszoprogramot ami lejatssza onmagarol a tartalmat es kitolja hdmi-n es keszen vagyunk? Miert akarod a tv-ve;l lejatszani? :U

szerk: o, sejtem mar, a nem akarunk ket taviranyitoval baszakodni cimu problema lesz itt...

[ Szerkesztve ]

(#98911) Frontiner válasza Frontiner (#98909) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Közben meglett a megoldás. Frissíteni kell az OS-t min. Mojave-ra.
Más kérdés!
Elvileg Flac-ot lejátszik a beépített medialejátszó,viszont nekem sehogy nem akarja Nas-ról. Panasonic Tv-n ez simán megy. Ötlet? :F

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#98912) Lajos3565


Lajos3565
friss újonc

Sziasztok!
Van egy 2013-as kiadású LG 42LA620S tv-m. Szoftverfrissítéssel van lehetőség arra, hogy DVB-T2 HEVC képessé tegyem a készüléket? Ha igen, honnan tudok ilyen frissítést letölteni?

(#98913) asdf_ válasza Lajos3565 (#98912) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs, mert az ilyet celprocesszor dekodolja hardveresen (nem mellesleg a tv-ben levo 2013-as vas prociban is edeskeves lenne az sw decode-hoz).

(#98914) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

lg 47LM6200-hez használt magic remote kompatibilis az újabb készülékekkel?
Most kinéztem egy UM7100PLB-t, kíváncsi vagyok működne-e az új tv-vel is.

Szerk.: illetve mik a tapasztalatok a 7100 sorozattal? 55" lenne, ami ugye IPS paneles.
YT, netflix 4k kompatibilis-e és mennyire gördülékeny a menüje?

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#98915) mihaly13


mihaly13
tag

Van egy 43uj670v LG tévém és az ördög nem hagyott békén és frissítettem azóta már messze nem olyan jól működik az internet ,azelőtt repült egészen megvoltam lepődve hogy mennyire jó , lehet valahogy vissza állítani a régi állapotába !

(#98916) OldMike válasza atiska007 (#98914) üzenetére


OldMike
őstag

Az MR-nek vannak infrás és rádiós működésű funkciói. Az infrás funkciók (leginkább a ki-bekapcsolás, esetleg a hangerő, talán a csatornaváltás, de ez egyáltalán nem biztos) valószínűleg működnének, más szinte biztosan nem. Az LG minden évjárathoz külön MR-t tervez, és ezek okostévés funkció nem kompatibilisek egymással.

42LM660S

(#98917) Tasakkk


Tasakkk
csendes tag

Szerintetek az lehet, hogy a helyzet lecsengése után olcsóbbak lesznek a műszaki cikkek?

(#98918) asdf_ válasza Tasakkk (#98917) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem teljes mertekben kizart. Egyreszt 3-5 honap ez a virusos tortenet elejetol vegeig egy adott helyen, amibol ugy 1-1.5 honapnak tunik, amig otthon kell majd seggelne mindenkinek dolgozas nelkul,, majd utana jon az, hogy a supply chain-en vegiggorog dominokent, hogy ez nincs, az nincs,valamibol kevesebb van, ebbol nyilvanvaloan kevesebb eloallitott termek lesz, amin tobb hasznot kell realizalni, meg valamibol ki kell gazdalkodni a leepiteseket, a beszerzesi forrasok aremelkedeset, az euro hetek ota 350 felett van, a fizetokepes kereslet meg ugy legalabb egy-ket evre alaposan bezuhant. Arcsokkenes ebbol sehogy nem jon ki.

(#98919) zsocca81


zsocca81
újonc

Sziasztok,

ma reggel kijött a 05.10.45 a tévémre. Érdemes feltenni? Tudtok changelogot. Egyenlőre semmit nem találtam róla.

Köszi

(#98920) blakey válasza zsocca81 (#98919) üzenetére


blakey
titán

Te is el tudod olvasni az LG honlapján, egyelőre:
1. Improvement
1) fix that playback doesn't work when setting YouTube speed to such as x2

2. Applicable model list
OLED65W8PLA
OLED77W8PLA
OLED65G8PLA
OLED55E8PLA
OLED65E8PLA
OLED55E8LLA
OLED65E8LLA
OLED55C8PLA
OLED65C8PLA
OLED55C8LLA
OLED65C8LLA
OLED77C8LLA

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98921) zoleeno1 válasza blakey (#98920) üzenetére


zoleeno1
addikt

Az az érdekes, hogy nekem is feldobta, fel is raktam, de egy alap ips-em van (55UK6950PLB) , közel sem oled, mint ami a listában is szerepel:)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#98922) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
LG 32LV3550-ZB típusú TV-hez honnan lehetne távirányítót beszerezni?
Aliexpress csak egy távirányítót dobott ki erre a típusra 15$-ért, viszont sok más LG távirányító (nyilván nem eredeti) csak 3 - 7$-ba kerül.
Vagy jó lehet az olcsó is, mert a kódok egyeznek? Esetleg más univerzális távirányítót tudtok ajánlani? :R

(#98923) subset válasza blakey (#98920) üzenetére


subset
senior tag

Nekem fel sem dobta ota-n a legfrissebb fw-t a 8610-eshez, köszi az emlékeztetőt...néha rá szoktam nézni a weboldalon keresztül....most volt is értelme :)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#98924) #52931072 válasza maestro87 (#98922) üzenetére


#52931072
törölt tag

Én az emagon találtam utángyártottat, nekem az lb, uj, um szériákat viszi ugyanaz a távirányító.

[ Szerkesztve ]

(#98925) Zolee583


Zolee583
friss újonc

Sziasztok! Szeretném lecserélni az lg lf652v tipusú tv-m.Samsung párti vagyok és nézegettem több tv-t is.De sokat olvasom arról,hogy az Lg sokkal jobb.Ár érték arányban is.Meg a Samsungnak több képhibájai is van. Tehát az eredmény LG 65UM7450PLA Smart UHD 4K TV lenne.Ezt néztem ki. Szeretnék véleményeket kérni.Van-e valakinek,vagy hasonló típussal tapasztalata. Köszönöm előre is.

(#98926) toto0569 válasza Zolee583 (#98925) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem ilyen van méretre is...
Nagyon bejön.
A beállításokkal elment pár nap,mire a nekem tetszőt megtaláltam de azóta elégedett vagyok az eredménnyel.
Persze vannak hibái biztos,(a fekete nem olyan fekete) de a mindennapi használathoz teljesen megfelelő.
Nagyon szép színei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#98927) applause


applause
aktív tag

kb. 7 éves lgtvm van. Mivel nincs benne WiFi egy LGE-WF-100 USB stickkel használtam. Azonban a stick meghalt és nem találok sehol sem eladót, illetve huszonezerét van, ez nekem drága. Mivel tudnám megoldani a WiFi kapcsolatot, ugyanis a hagyományos WiFi USB stickre azt írja ki, hogy nem támogatott.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#98928) Sys85 válasza applause (#98927) üzenetére


Sys85
veterán

Lan van rajta?Ha igen,akkor annyit lehet vele kezdeni,hogy veszel egy wifi repeatert/range extendert,azokon van lan csati.Tv mögé konnektorba a repeater,azt rálövöd az otthoni hálózatra,a kütyüből egy rövid lankábel meg a tv-be.
9-12e körül már kapsz egy egész megbízható AC-s TP-Link-et.
Persze van olcsóbban és sokkal drágábban is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98929) applause válasza Sys85 (#98928) üzenetére


applause
aktív tag

Köszönöm az ötletet, kipróbálom.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#98930) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az lenne a kérdésem, hogy a menükben lévő betűméret állítható e valamilyen formában. Ha az ember megnyomja a távirányítón a LISTA gombot, akkor kisvártatva bejön a csatorna lista egy oszlopba. Oké, hogy kilistáz kismilliót, de túl kicsik a betűk. Nem lehetne, hogy nem jelenít meg ennyi csatornát, hanem mondjuk csak 5-6-7-8-9-10-et, de azokat nagyobb betűkkel?

Amúgy is hihetetlen, hogy miért kell túlbonyolítani, azt ami jó volt. A régi buta TV-n megnyomtunk egy gombot, és bejött a csatornanév, az aktuális műsor, és, hogy az hol tart éppen, és kiírta a következő műsort. A nagyon okos 2019-s modellnél, ez kicsit bonyolultabb. Igazi visszafejlesztés.

(#98931) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Immár 8 hónapja használjuk a 49 7100 Phb készüléket. Egy ilyen árú készülékhez képest, szerintem jól teljesít. Tökéletesen elégedettek vagyunk vele. Tudom hogy nem valós a HDR rajta, de még így is áll ejtős. Az sd adásokat szépen skálázza. Sportnál semmilyen után húzást, felhősödést stb nem tapasztaltunk. Az 5ghz wifit stabilan tartja, pedig a router egy emelettel feljebb van. Kíváncsi lennék a valós 100HZ-es LG készülékekre hogy azok mennyivel nyújtanak többet, ha ez ilyen jó.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#98932) DrBubo77


DrBubo77
addikt

UM7100-as tévénk van, próbálom a mobil képet megosztani, de nem akar csatlakozni. Korábban már sikerült, de most nem találom mit kellene a tévén beállítani. Tud valaki segíteni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#98933) Wucky válasza DrBubo77 (#98932) üzenetére


Wucky
senior tag

Nekem alapbeállításokkal is megy ha ugyan arra a wifire csatlakozik. A teló 2.4 ghz a tv 5ghz,és megy.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#98934) gyeniko válasza applause (#98929) üzenetére


gyeniko
őstag

Én ilyet használok, tökéletes!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#98935) DrBubo77 válasza Wucky (#98933) üzenetére


DrBubo77
addikt

Igaz, a wifi ki volt kapcsolva a telón. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#98936) castiels


castiels
addikt

Valaki használ UPC Direct-et kártyával LG tv-n?

(#98937) subset válasza Wucky (#98931) üzenetére


subset
senior tag

Akkor jó döntést hoztál, ha elégedett vagy és tetszik amit látsz, ár/értéket tekintve is jó választás volt.
A felhősödés nem a sporttal van összefüggésben hanem az lcd technológiával :) Adott típuson belül is vannak jól és kevésbé jól sikerült panelek felhő szempontjából, de biztos tudod - és ez inkább a sötét jeleneteknél ölthet zavaró méreteket......vagy ha valaki túl sok "black uniformity" teszt videót nézeget. :)
2 hónapja egy 8610-es tulajdonosa vagyok és hasonlóan meg vagyok elégedve. Lefolyik a tartalom a képernyőről, gyönyörű és természetes színek és van jó feketéje is...Sd tartalom is aránylag jól néz ki, jól felskálázza (75"-on jobban kijön minden) a gyors mozgásmegjelenítés hibátlan és szappanoperamentes. Nagyon jó munkát végez a képprocesszor, ezért is esett erre a típusra a választásom. Sokszor csak lesek :K

Használj Te is szabad szoftvert !

(#98938) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!

Az SM9010 tulajokat szeretném kérdezni, hogy mennyire vannak megelégedve a típussal?
Főleg az esti tv. nézésre gondolok. A fekete színt mennyire tartja meg a tv?
Az MM-be mától 319- 65 ös méretben, ez már nem olyan rossz ár szerintem.

Köszi előre is

(#98939) nikos21 válasza zsoltika74 (#98938) üzenetére


nikos21
aktív tag

Szia 2 hónap használatot követően szerintem rendben van minden tekintetben nyilván egyénfüggő mindenkinek más beállítással lesz tökéletes, mindenesetre csak ajánlani tudom.

(#98940) applause válasza gyeniko (#98934) üzenetére


applause
aktív tag

Ez egy router, nem értem az alkalmazását.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#98941) gago1975 válasza applause (#98940) üzenetére


gago1975
őstag

Sziasztok.
Tegnapi hír, hogy mind az LG, mind a Samsung befejezi az LCD technológiát. :R :R Na végre!!!
Befejezi az LCD panelek gyártását a Samsung
Samsung Display to end all LCD production by end 2020
"A cég jelenleg Dél-Koreában és Kínában gyárt LCD paneleket: a hazájában lévő két gyártósorát átállítja QLED (kvantumpontos) megjelenítők gyártására"
Dehát a QLED is LCD tech. VTF???

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#98942) Sys85 válasza applause (#98940) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet őket alkalmazni bridge módban,tehát amolyan jelismétlőként hasonlóan ahhoz amit én ajánlottam.
Én ilyen célra csak akkor alkalmaznám,ha van otthon elfekvőben egy használaton kívüli router.
Ha már vesz az ember,akkor jobb a repeater/extender,sokkal egyszerűbb beállítani mint a bridge módban összelőni egy routert a hálózattal.
Meg tud szivatni a beállítása,nem minden esetben akar könnyen összejönni.A repeater/extender meg egy dedikált eszköz,erre lett kitalálva így pofon egyszerű a beállítása.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98943) Sys85 válasza gago1975 (#98941) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt direkt így kommunikálja le a cég.Gondolod majd nyíltan le LCD-zik a saját Qledjüket,akkor sokan csak túlárazott LCD-nek gondolnák és inkább vennének LG OLED-et. :D
A Samsung kommunikációja mindig is úgy tolta a Qledet,hogy ez valami más,ez egy világmegváltó kijelző technológia,így sose fogja együtt kezelni a "classic" lcd-kkel,még ha valójában az is.A sok "hozzáértő" meg csak azt mondja tovább amit a cég kikommunikál.A Reutersnél és az origónál is biztos sok az igazi tech-guru újságíró aki tisztában van a kijelző technológiákkal... :DDD
Az LG se nagyon harsogja,hogy a Nanocell is LCD... :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98944) #52931072


#52931072
törölt tag

Lényegében ahogy az lg, az olcsóbb tévék gyártását kiszervezi, talán csak a panelt, de lehet az egészet gagyíliában fogja összerakatni. Emiatt kb pont olyan gagyi is lesz mint a többi gagyíliai tévé, csak a márkajelzést fogják váltogatni a gyártósoron. Meg esetleg a fröccsöntött burkolatot, amibe beleszegelik az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

(#98945) applause válasza Sys85 (#98942) üzenetére


applause
aktív tag

Köszönöm.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#98946) gyeniko válasza Sys85 (#98942) üzenetére


gyeniko
őstag

Az általam használt kütyü előnye az, hogy nem kerül többe, mint egy olcsó extender, ellenben többcélú eszköz, melyet az igények változása estén is tovább lehet használni. A beállítása egyáltalán nem nehéz, könnyebb, mint ha router üzemmódra állítanád be. Persze, ha valaki netán még nálam is kevésbé ért az ilyesmihez, akkor neki a "plug-in" extender használata a megoldás.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#98947) Sys85 válasza gyeniko (#98946) üzenetére


Sys85
veterán

Persze,nem vitatom hogy sokoldalúbb egy router.
5 routert állítottam be az ismerősi körben ilyen céllal,ebből 2-vel megkínlódtam,mert nem akarta az igazságot,az egyiknél fel is adtam.Az egyik egy Dlink volt,a másik egy TP-Link (ez nem ment sehogy sem).
A másik 3 Asus volt,azokat könnyű volt munkára bírni.
A range extenderekkel viszont pikpak végeztem.
Ezért is ajánlottam ezeket,mert nagyon könnyű beállítani.
Ha most cserélnem kéne az egész hálózatot,tuti mesh-ben gondolkodnék és nem DIY megoldásokban.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98948) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Sziasztok,
Olyan kérdésem volna, hogy a régi LG tévémen (42LS3400) volt egy olyan "fícsör", hogy bármilyen film nézése közben, ha megállítottam, úgy 5 perc után elindította újra a lejátszást, gondolom beégés elleni védelem volt. Ez ugye egy TN paneles.
Az új tévémen (55UK6950PLB) viszont nincs ilyen, ha 1 órát áll ugyanaz a kép. akkor sem indul el. Ez kapcsolható valahol? Menüben nem találtam ilyet... Ez ugye IPS, telókból ismerve azok szépen be tudnak égni... Vagy itt már nincs ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#98949) blakey válasza zoleeno1 (#98948) üzenetére


blakey
titán

TN paneles TV nincs. Az is IPS volt. A TV lejátszójában kell keresni a "hibát", gondolom az egyiken Netcast rendszer fut, a másikon webOS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98950) Sys85 válasza zoleeno1 (#98948) üzenetére


Sys85
veterán

Képernyő kímélő nincs bekapcsolva nálad?Nálam ha sokáig áll a film,akkor indul a tüzijátékos képernyő kímélő.Igaz ez sem 5 perc után.Nem akarok hülyeséget mondani,de talán 30 perc után.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.