Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) applause válasza Sys85 (#98942) üzenetére


applause
aktív tag

Ötlet alapján célzottan kerestem és találtam a szekrény alján egy TP-Link ac750 Re200 extendert, (amikor, amire vettem nem vált be) ezt fogom beizzítani.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#98952) zoleeno1 válasza blakey (#98949) üzenetére


zoleeno1
addikt

+Gixxer88:
Ohh bocsánat, hülye vagyok e tévékhez :DDD Igen, az új webos, a régi még nem is okostv volt... Csak furcsa volt, hogy az újnál nincs ilyen... Képernyővédő be van kapcsolva, de ezek szerint sosem "állt" olyan sokáig a kép, hogy lássam mit csinál :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#98953) gyeniko


gyeniko
őstag

Érdekes összefoglaló!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#98954) subset válasza zoleeno1 (#98948) üzenetére


subset
senior tag

Nálam is van tűzijáték (de sok idő kell neki, hogy elinduljon)....Nálad is kellene, hogy menjen.
webos 4.5-nél:
Beállítások -> Általános -> További beállítások - > Képernyővédő (LiveTV esetén nem kapcsol be, még ha be is van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#98955) Delfi válasza applause (#98927) üzenetére


Delfi
tag

Szia!
Én egy régebbi Sony tévéhez vettem egy ilyet: https://www.tp-link.com/hu/home-networking/wifi-router/tl-wr802n/
Pofonegyszerű beállítani, és a tévé usb portjáról is adhatsz neki tápot. Össze kell kötni a tévével egy netkábellel és onnantól a tévé úgy tudja, hogy hálózaton van. Ha nem elég a sebessége, akkor van nagyobb testvére is.
Apró megjegyzés, én oltárit csalódtam a Sonyban, mert semmire sem tudtam használni a hálózatot, így nekem ez az eszköz végül extender lett a felső szinten.

(#98956) Wucky válasza castiels (#98936) üzenetére


Wucky
senior tag

Én használok. Mi a kérdés?

Subset: Igen, tudom, de rosszul fogalmaztam. Kategóriákkal kevesebbet tud az enyém, de nagyon szép a kép. Igaz a fekete az nem teljes, de nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#98957) castiels válasza Wucky (#98956) üzenetére


castiels
addikt

Ékezetes az EPG...Nem sikerül beállítani...

Ha cseh- re állítom be a helynél és úgy keresem le, nem talál csatornát, pedig hozzáadom a műholdat...

[ Szerkesztve ]

(#98958) Wucky válasza castiels (#98957) üzenetére


Wucky
senior tag

Azt nekem is csak akkor írja rendesen, ha pont azt a full magyar csatornát sikerült beállítani. Nekem van ukrán kiírásos is, amin magyarul negy minden 😉

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#98959) castiels válasza Wucky (#98958) üzenetére


castiels
addikt

Olvastam, ha a hely-nél csehre állítod vagy --re, de nekem nem sikerült úgy sem, mert nem is az a műhold volt mint a magyarnál ha hozzáadtam akkor se talált semmit sem...

[ Szerkesztve ]

(#98960) Wucky válasza castiels (#98959) üzenetére


Wucky
senior tag

Igen. Ezen én is túl estem. Nekem mondjuk a csatorna szerkesztés is nehéz volt, mert nincs már itthon pendrive 🤣🤣🤣

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#98961) castiels válasza Wucky (#98960) üzenetére


castiels
addikt

Az remek, akkor nem tudom normálissá varázsolni ah EPG-t? :)Marad ilyen kriksz krakszos?

[ Szerkesztve ]

(#98962) Wucky


Wucky
senior tag

Én 2 hét után feladtam.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#98963) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, 43LT340C-ről mit lehet tudni, hagyományos TV-ként mennyire állja meg a helyét? Szinte semmilyen információt nem találok róla.

HDMI-n keresztül használnám, smart funkció nem érdekel.

Ebben az árkategóriában a Sharp AQUOS 40BF2E tűnik az egyedüli ellenfélnek, melyikkel járnék jobban :F

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#98964) castiels


castiels
addikt

Van valakinek esetleg UPC direct-es cseh műsorszórással lekeresett magyar csatornalistája? Esetleg ki tudná menteni?

(#98965) Kátai válasza castiels (#98961) üzenetére


Kátai
senior tag

Ezt próbáljátok ki:

"A hiba megoldása amire telefonon kaptam tanácsot:
Csatornákat kell újrahangolni, de nem szabad UPC hálózati azonosítót használni, hanem teljes keresést kell választani. 40 perc, de minden funkció hibátlanul működik. Változtathatók lettek a csatorna számok, menthető USB-re a csatornalista.
2. UPC magyar ékezet keveredését az indítás után csak nyelv beállítás Magyar, az ország csak (... ) a legalsó! A beállításoknál később átállítani az alapértelmezett nyelvet, stb."

Info innen [link]
Nekem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#98966) castiels válasza Kátai (#98965) üzenetére


castiels
addikt

Sikerült közben már.

Műsorszórás cseh-re állítottam.

Újrakeresés, kimentve pendrivra, chansortal kikerestem a magyar csatornákat és sorbaraktam, pendrivot visszaraktam a tv-be és beolvastattam, hibátlanul működik az epg is, jók az ékezetek, ha kell valakinek cseh műsorszórás-os lg tv-re sorbarendezett magyar csatornalista írjon.

[ Szerkesztve ]

(#98967) eastsider válasza Kátai (#98965) üzenetére


eastsider
nagyúr

A preview működik? Nem dob rá hibat?
Bár nekem sima kábeles UPC nem direct

Most olvasom hogy igen

[ Szerkesztve ]

(#98968) castiels válasza eastsider (#98967) üzenetére


castiels
addikt

Preview?

(#98969) eastsider válasza castiels (#98968) üzenetére


eastsider
nagyúr

Epg-n bal felső sarokban a tv műsor előnézet

(#98970) castiels válasza eastsider (#98969) üzenetére


castiels
addikt

Működik. Mondjuk Direct

Live playback funkció milyen eszközökkel tudna működni?

(#98971) eastsider válasza castiels (#98970) üzenetére


eastsider
nagyúr

Most megcsináltam én is a full scant de nem működik a preview. Összekeveredtek a csatornák és a karakterkodolas elmaszott. Mi maradt ki? Magyaron maradt a broadcast country

[ Szerkesztve ]

(#98972) blakey válasza eastsider (#98971) üzenetére


blakey
titán

Vodafone (UPC) kábelen nem minden készüléken lesz elérhető a nézőkép, ezzel kár foglalkozni, sok TV-n kipróbáltam, Panasonicon volt, LG-ken nem volt, Sony-n meg a háttérben megy, ott a Guide áttetsző, Samsungon sem volt nézőkép. Ahol az ablakos megoldások vannak eléggé kérdéses a működés, de előfordul olyan késülék ahol működik. Nálam jelenleg egyik TV-men sincs, rendszertől függetlenül, egyébként kártya nélkül van, tehát valami összefüggés lehet a kártya és a TV tunere között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98973) eastsider válasza blakey (#98972) üzenetére


eastsider
nagyúr

Előző Sonyn ment ezért fura csak de mindegy is :)
Mostmár át tudtam rendezni legalább a csatornákat

(#98974) maca747


maca747
újonc

Sziasztok! A héten vettem egy LG 55UM7450PLA tévét és mára az sd felbontású M1.M2,M3 eltűnt a sorból. HD-ben jönnek, de furcsa az egész. Valamit én nem jól csináltam a hangolásnál? Digis az előfizetésem. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#98975) Kátai válasza eastsider (#98969) üzenetére


Kátai
senior tag

Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#98976) subset válasza maca747 (#98974) üzenetére


subset
senior tag

....szerintem azzal csak nyerhetsz ha a "közszolgálati" - migráns tv-ket nem tudod "befogni" ha hd ha nem hd....az igazság az hogy Soros keze van a dologban, írod is hogy eltűntek a "sorból" :DD
Ja meg azt is írod hogy Digi....na tőlük most ez várható is, hogy leveszik a kínálatból - jogosan - amit műveltek az 5G-s tendernél velük...az annyira tipikus manapság kis hazánkban.....

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#98977) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!
Egy jó ismerősöm eladja az alig használt LG-t [link]
Filózok rajta, van valakinek tapsztalata róla? (Látom, hogy valaki pár napja kérdezett hasonlót, nem sok válasz érkezett)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#98978) bara871


bara871
csendes tag

Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata az alábbi tévékkel?

LG 60UM7100PLB
LG 65UM7450PLA
LG 65UM7610PLB

Előnyök, hátrányok a másikkal szemben. Milyen különbségek vannak közöttük? (azt tudom, hogy az első VA, és nincs a csomagban Magic Remot...a harmadik talán külsőleg szebb)
Megvennétek újra, vagy mást választanátok?
Köszi minden választ előre is!

(#98979) eastsider válasza eastsider (#98973) üzenetére


eastsider
nagyúr

Úgy néz ki mégis megy a preview az epg-n. Ujrahangoltam cseh nyelven upcs azonosítás nélkül, utána ...ra állítottam.
Megy a csatornarendezés, felvétel meg minden feature
Kábeles UPC

[ Szerkesztve ]

(#98980) subset válasza bara871 (#98978) üzenetére


subset
senior tag

Ezek csak designban térnek el egymástól.
Illetve 7610 tud még "adaptive sound controlt" is.
Adaptive Sound Control identifies what's playing and automatically adjusts the sound mode to create the ideal audio experience.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#98981) Longman8504


Longman8504
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy LG 55SM9010PLA készüléket. Ha valakinek kérdése lenne, vagy bármi egyéb, esetleg vásárlás előtt áll, szívesen segítek. :) Szép napot!

(#98982) Konyika válasza Longman8504 (#98981) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia!

Tapasztalatok? Bevilágítás, menü sebessége stb. Ne fogd vissza magad :D

(#98983) agemate


agemate
addikt

Nemrég vettem egy 43UM7100PLB TV-t, amivel elégedett vagyok, szép színek, éles kép, jó smart funkciók, gyors oprendszer, stb.
Egyetlen problémám vele, hogy némiképp sötétnek érzem a képét, főleg amikor Netflix-et nézek. Nem nagyon szeretnék magamtól belenyúlni a képbeállításokba, az "Eredeti" képmódot találtam a legvilágosabb-legélethűbbnek.
Fentebb egy kolléga linkelt UM7300 kalibrációs segédletet, amit meg is csináltam a 7100-on, de borzasztó lett tőle a kép (vissza is állítottam a gyári értékeket).

Kérdésem leegyszerűsítve: Lehet-e a fényerőn a képminőség romlása nélkül emelni valahogy?

(#98984) agemate


agemate
addikt

Eco módot, szemkímélő módot természetesen kikapcsoltam.

(#98985) junior19 válasza agemate (#98983) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt egy leírás, hogyan kell az alapdolgokat beállítani. Minden forráshoz be kell, ezért is lehet neked most a Netflix, mint amikor mást nézel. A mintákat a saját lejátszóján játszd le, vagy a youtube-on is fenn vannak a minták, s ha szerencséd van, akkor jó lesz a netflix-hez is.
A kérdésedre a válasz egyébként a leírásban is megtalálható.
Attól függ, hogy fényerő alatt te mit értesz pontosan?
A háttérfényt lehet változtatni a helyiség fényviszonyainak figyelembe vételével, ez a megjelenített képen nem okoz változást.
A fényerőt viszont a megfelelő szintre kell beállítani, ennek a változtatása már jelentősen megváltoztatja a megjelenítő képét, minden paraméterre jelentős hatással van.

codec project

(#98986) Sefter válasza Longman8504 (#98981) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem a kistesója van (49sm9000). Monitorként használom, meg filmet nézni..teljesen elégedett vagyok vele :)

Psn ID: sefter_hun

(#98987) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

2 napja vasaroltam egy 7450pla tipusu 50es lg tv-t. Az iment lettem figyelmes ra hogy fekete alapon foltos a kep. (1 nagy, illetve tobb kicsi) normalis ez ennel a tipusnal?
(Fenykepen nem latszik annyira de a netflix jeltol balra szinte az egesz kepernyo)
Van egy masik 6300plc szinten 50es meretben, ott a sarkokban minimalis foltok vannak.

Koszonom a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#98988) castiels válasza arni1 (#98987) üzenetére


castiels
addikt

Ki kell cseréltetni.

(#98989) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, 3 éve egy 32 LH6047-et használok monitornak.
Tv-nek nem is próbáltam.
Az előbb vettem észre, hogy a kijelző teljes jobb oldala lilás árnyalatú lett. A sarkoknál még erősebb. Világos háttérnél vehető észre a legjobban. Zavaró a szemnek... Próbáltam lefotózni, de úgy nem látszik.
Kikapcsoltam, áramtalanítottam, néztem több hdmi kimeneten, vagy simán, de mindenhol ilyen. Nincs a közelben semmi, ami hatással lehetne pl hangfal stb. és nem is töröltem le. Ma lett csak úgy ilyen.
Háttérfény, színek állítása nincs rá hatással. Szerintetek ennek ennyi volt? :F :(((

(#98990) Krystal_s válasza Krystal_s (#98989) üzenetére


Krystal_s
addikt

Próbáltam lefotózni. Ennél jobban nem lehet, de így is látni, hogy a kép jobb oldala mennyivel másabb (lilás) színű.

(#98991) polonic


polonic
félisten

Üdv,

Mi a véleményetek erről?
Ősöknek kéne, meghatározták a keretet, 100 ezer, de ez most MM-ben a legolcsóbb 118 ezerért. Ezt még le tudnál gyűrni a torkukon. :)

(#98992) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Egy LG UJ670V tv-m van és annyi lenne a problémám hogy BT-on keresztül a BOSE hangsugárzómmal csúszik a hang 1-2sec-et. Van erre valami gyógyír? :F Egészen biztos a tv-vel lesz a probléma. Közvetlen a tv mellett van a bt cucc. BT hangsugárzó, kábellel az összekötés nem megy. :)
köszönöm!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#98993) Rossi


Rossi
addikt

Sziasztok!
Segítsetek pls.
HP ProBook laptop (2 éves), filmnézéskor HDMI kábellel rákötve egy LG 65UM7450PLA TV-re.
Adott egy 4K film, H.265 kódolással.
A laptopon szépen simán fut, rákötve a TV-re akad a kép.
Gondoltam régi a kábel, vettem egy "premium high speed UHD 4K" kábelt.
Az akadás maradt.
Mi lehet a megoldás?
Előre is köszi!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#98994) Sefter válasza Rossi (#98993) üzenetére


Sefter
veterán

Mivel játszod le a filmet (progi)?

Psn ID: sefter_hun

(#98995) agemate válasza junior19 (#98985) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm a leírást, de ez sajnos meghaladja a jelenlegi hozzáértésem szintjét :)
Megpróbálom szemre beállítgatni.

Lehet, hogy az IPS panel miatt érzem sötétebbnek, hiszen ez egy kissé fakóbb színvilág, mint a VA, jól tudom?

(#98996) magyarhegyi


magyarhegyi
újonc

sziasztok! most frissült LF652V tip. tv-m 04.06.30-as szoftverre. sajnos a videa filmek már böngészőből sem indíthatók. :(( nekem nincs olyan nagy igényem a filmminőséggel kapcsolatban, ezért jó volt ez a lehetőség. tud valaki megoldást, helyettesítést? köszönöm

(#98997) junior19 válasza agemate (#98995) üzenetére


junior19
senior tag

[link] Legalább ezt ellenőrizd, ezt is szemmel kell csinálni. Az egyik legfontosabb beállítás.
A lényege pedig, hogy a Fényerő csúszkát olyan értékre kell állítani, hogy a referencia black felirattól balra ne villogjon oszlop, a jobb oldaliakat pedig látnod kell. A 17-es oszlopot csak halványan. Ez pontosabb beállítást eredményez, mintha különböző videóanyagokhoz állítanád.

Sokat segítene, ha egyrészt leírnád melyik képmódot, milyen beállításokkal, milyen körülmények között használod. Így nehéz megmondani, mi az amire te sötétnek találod, a sötét részletek vesznek el, azokat nem látod, vagy a panel általános fényereje kevés a számodra.

Rosszul tudod, a színmegjelenítés nem függ attól, hogy ips a panel vagy va. Mindkét fajta képes a szabvány színteret megjeleníteni.

codec project

(#98998) Rossi válasza Sefter (#98994) üzenetére


Rossi
addikt

VLC 3.0.8.
Minden más film, full HD, vagy UHD zökkenőmentesen fut, ez az egy nem.
De csak a TV-re kötve, a laptopon normálisan fut.
Külső HDD-ről, ha ez érdekes.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#98999) Nagyz777


Nagyz777
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy LG55SM8600PLA alábbi képpel:

Minden - IS - állítottam odavissza kétszer, de nem jutottam előrébb így holnap viszem vissza.

A kérdésem hogy a jelölt bevilágítás mennyire számít kirívóan erősnek, mivel maradnék az LG-nél (SM8200 vagy ugyanez meg1x), ellenben ha ez egy nagy valószínűséggel újra előforduló átlagos jelenség akkor elengedném az LG kezét.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#99000) nünüke1975 válasza Nagyz777 (#98999) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

A 8200 is ilyen.Volt egy pár köröm ezzel kapcsolatban.Elengedtem és Így már nem nagyon látom a bevilágítást :DD :D :))

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.