Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) Trolee


Trolee
aktív tag

Milyen billentyűzet+touch kombót tudnátok ajánlani ami jó LG 55b8pla tv-hez és esetleg mini PC-hez is?

Köszi

(#98252) castiels válasza KubanitoS (#98250) üzenetére


castiels
addikt

IPS vagy VA?

(#98253) Tigerclaw válasza KubanitoS (#98250) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Itt is hogy kijön, hogy milyen óriási a különbség: [link]

Kár hogy szinte nem létezik rendes side by side összehasonító teszt, élőképekkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98254) Valkűr


Valkűr
őstag

Én visszavittem a nano celles LG 8200-at a boltba, köszönöm szépen de kenjék a hajukra a fél képernyöt bevilagitó tevéjüket! Helyette vettem egy Sonyt és nem bántam meg, szerintem jobb a képe mint az LG-nek volt. Sajnos itt nincs olyan faxa táv mint sz LG-nél meg hangvezérlés sem, de az a legkevesebb, cserébe szebb a kép.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#98255) KubanitoS válasza Tigerclaw (#98253) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én nem látok semmiféle óriási különbséget. Nem vitatkozni akarok amúgy, mindenki vegye azt, amit szeretne, vagy amihez a pénztárcája illik, de marhára unalmas már, hogy az oled az isten, az összes többi meg istencsapása és nem is ember, akinek megfelel egy sima led tévé képminősége. Ezen kellene már túllépni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#98256) Tigerclaw válasza KubanitoS (#98255) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Én nem látok semmiféle óriási különbséget..." Hát ez az...én sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98257) V8engines válasza julius75 (#98233) üzenetére


V8engines
tag

Egyébként veszíteni nem igazán lehet az alkudozással. Max. nem adják olcsóbban és elhajtanak.

Amúgy én 2008-ban pont alkuval vettem CO hegesztőt, és úgy, hogy a gyereknek tolni kellett egy 5-öst vagy 10-est (már nem emlékszem), még így is olcsóbban vettem a kiírt ártól. Csak a pénztárnál mondta, mondjam hogy az Ő nevére lesz. De mire odaértem, már Ő is ott volt.
Jó amúgy. Eljátszanak egy nap 2-3 ilyet, elég jól keresnek rajta. Ott azon az osztályon ketten voltak, így két felé ment a pénz.

Amúgy, úgy kezdtem, megkérdeztem, mikor lesz akciózás, elárulja-e. Aztán mondta, hogy szokták csinálni...
Gyorsan számolgattam, megfelelt az üzleti dolog nekem is. ;]

Jahhh, és még az a CO hegesztő van használatban. :K

[ Szerkesztve ]

(#98258) V8engines válasza KubanitoS (#98250) üzenetére


V8engines
tag

Nem, azt hiszem veled vagyok.
De én nem foglalkozom ilyesmi "vitákkal". Értsd/értsétek jól. Csak olvasok. ;)

Ez olyasmi, kinek milyen nő, milyen motor, autó, vagy bármi jön be.
Nekem meg a papné lánya. :DD

Egy 32-es LCD-s egyén. :)

(#98259) V8engines válasza KubanitoS (#98255) üzenetére


V8engines
tag

+

Há', amúgy én ha nagyon akarok, látok ott a videók között különbséget -de nálam nem nyílik a pénztárca ez ügyben- , nem is biztos hogy a videók is "valóságosak". Mi a garancia hogy az az a technika videó megjelenítése, ami. Ez nálam olyasmi mint a bio kaja. Ki látta hogy hol termett, nem volt se szmog, se nem trágyázták, nem hugyozták le,...
Igen, tuti hogy nem teljes optimista beállítottságú vagyok, sőt. Inkább szeretek kellemesen csalódni. :) Sok dolgot nem hiszek el a mai Világban. :(

[ Szerkesztve ]

(#98260) nikos21


nikos21
aktív tag

Üdv! Egy hete van meg a LG sm9010 pla nagyon bejön úgy ahogy van. Jelzi is, hogy van szoftver rissítés, érdemes frissíteni?
Múlthéten valaki írta hogy amióta le frissítette a tv-t elég furcsa a kezelhetősége :/

(#98261) #93187072 válasza nikos21 (#98260) üzenetére


#93187072
törölt tag

Érdemes, azért adják ki.

(#98262) Tigerclaw válasza nikos21 (#98260) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Esetleg kicsit kivársz, ránézel a fórumokra, de azért jellemzően érdemes. Más gyártóknál volt hogy eltűntek fontos appok frissítés után, de LG-nél még nem tapasztaltam ilyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98263) W1


W1
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 55UH605V típusú készülék. Létezik, hogy hivatalosan egyik Magic Remote sem jó hozzá? Az AN-MR650 csak UH63xx-től működik, illetve külföldi cikknél külön kiemelik, hogy nem jó az enyémhez.

Köszi!

(#98264) nikos21 válasza Tigerclaw (#98262) üzenetére


nikos21
aktív tag

Este meg is volt a frissítés azóta nem megy a netflix folyamatossan kilép el sem indul az alkalmazás

(#98265) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy 50UK6300MLB televíziónk és észrevettem, hogy szürke vagy fekete háttérnél középen fentről lefelé lenne benne egy kb 5centis csík. A kérdésem a következő lenne, mivel tudnám kiszűrni, hogy ténylegesen látom vagy csak a szemem káprázik. A tv egyébként még garanciás, tehát ha úgy lenne akkor még vissza tudom küldeni. Köszönöm előre is a segítségeteket. :R

(#98266) KubanitoS válasza csodavas (#98265) üzenetére


KubanitoS
veterán

Felmész youtube-ra és keresel egy screen tesztet. Ez jellemzően egyszínű állóképeket fog váltogatni és láthatod az esetleges problémákat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#98267) Maros1987


Maros1987
csendes tag

Sziasztok,

Erdekoldnek hogy nalatok is felmerult e ez a gond/hiba.
van egy 49uh7707 es lg tvm. Amin belottem a HDMI ultra hd deep colurt-t. Szebbek lettek a szinek jobb a kep viszont nincs hang egyik adon sem. Upc-s vagyok hivtam oket hatha a mediabox nem tamogatja, csere ujabbra vagy vmi beallitas valtoztatas kell. Valaszuk h ok meg ilyen problemaval nem talalkoztak... A tvn ha pl youtobozom vagy netflixet hasznalom akkor megy a hang. Masnal volt ilyen gond mi volt ra a megoldas? Avagy csak egyszeruen a mediabox nem tamogatja? Mas szolgaltatonal diginel is fenn all ez a jelenseg?

koszonom elore is a valaszokat

(#98268) blakey válasza Maros1987 (#98267) üzenetére


blakey
titán

van egy 49uh7707 es lg tvm. Amin belottem a HDMI ultra hd deep colurt-t. Szebbek lettek a szinek jobb a kep viszont nincs hang egyik adon sem. - nem lettek szebbek a színek csak más színprofil lett aktiválva, STB-hez nem kell bekapcsolni, nem UHD a cucc illetve ha bekapcsolod akkor gondolom a kapott HDMI kábelt használod az meg nem tud ekkora sávszélességet, Premium High Speed kábelre lesz szükséged de inkább kapcsold ki azon a bemeneten.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98269) Sys85 válasza csodavas (#98265) üzenetére


Sys85
veterán

Világosabb csík?
Ha igen,akkor ez vertical banding jelenség.
Csak fekete kèpnél látszik,vagy sötétebb jelenetnél is?
Az enyémen 10centi széles csíkok voltak 10 centis közökkel.
Nekem cserélték a kijelzőt.
Mondjuk a mértékétől függ,hogy mit mond majd az LG.
Lefotózni nem tudod?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98270) nikos21 válasza nikos21 (#98264) üzenetére


nikos21
aktív tag

Nem lehet vissza állítani az elöző verzióra?

(#98271) Maros1987 válasza blakey (#98268) üzenetére


Maros1987
csendes tag

Szia,

koszonom a tippet, igen azt a kabelt hasznalom amit kaptam hozza.

kerdes miert ne kapcsoljam be ha en ugy erzekelem h szebb az adas az uhd tvm-en?

koszi meg1x

(#98272) blakey válasza Maros1987 (#98271) üzenetére


blakey
titán

Miért akarsz "tuning kipufogóvéget "a trabantra ha úgysem lesz jobb? Egy STB-re ami maximum 1080i-t tud Rec709-el ráadásul sok esetben SD tartalommal akkor minek bekapcsolni a BT2020-at meg a HDR-hez tartozó színprofilt? Válassz SDR-nél olyan színprofilt ami annyira felhúzza a színeket, ha neked ez kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98273) V8engines válasza blakey (#98272) üzenetére


V8engines
tag

"Miért akarsz "tuning kipufogóvéget "a trabantra ha úgysem lesz jobb?"

:DD
De miért, optikailag még lehet jobb. Például. :K -A Trabant nagy betű, még ha kis autó is. :)

(#98274) Tigerclaw válasza blakey (#98272) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy mi esetén lehetne kihasználni? 4k-s BD lejátszó és speciális 4k HDR filmek esetén?
Illetve miről lehet látni, hogy a kábel prémium super speed?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98275) blakey válasza Tigerclaw (#98274) üzenetére


blakey
titán

4K HDR esetén. A kábelre rá van írva, hogy milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98276) Maros1987


Maros1987
csendes tag

Most nezem a kabelemre az van irva h high speed. Az akkor csak 1.4 es lenne? Ahhoz h ez a funkcio ugymond eletbe lepjen hdmi 2.0-as kellene?

(#98277) Maros1987 válasza blakey (#98275) üzenetére


Maros1987
csendes tag

Most nezem a kabelemre az van irva h high speed. Az akkor csak 1.4 es lenne? Ahhoz h ez a funkcio ugymond eletbe lepjen hdmi 2.0-as kellene?

(#98278) attiati


attiati
veterán

Azt hol lehet megnézni, hogy egy LG 55UH7707 tv wifije milyen sebességet tud?

Wifin keresztül tud fogadni 4k tartalmat?

(#98279) Sys85 válasza attiati (#98278) üzenetére


Sys85
veterán

Elméletileg igen,5GHz-es wifit tud,de nekem pufferelgetett wifin,legalábbis a Plex és a gyári lejátszó igen.
Kábellel megszűnt a gond,pedig a lan csatija elvileg csak 10/100,tehát lassabb mint amit 5GHz-es wifin tudna.
Pedig elég jó routerem van és a pc is tudja a sebességet.
Legalábbis nálam nem volt jó wifin.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98280) dussy


dussy
őstag

Továbbra is keresem a jó döntést. Dilemma tárgya VA kontra IPS panel, illetve az IPS fénybeszűrődése... Jelenlegi (42 LF652V) tévém nagyon szeretem, semmi bajom vele. Itt is van némi fényfolt a sarkokban. Extra mód nem tűnt fel, zavarónak nem mondanám, teljesen fekete részeknél feltűnő.
Tegnap megnéztem az MM-ben a UM7600-as (igaz csak 43"-ban). MM-es reklám ment rajta, eladó a közelben sem, aki pedig felbukkant az frusztráltan tovább nyargalt. Legjobban a betekintési szög érdekelt - nem fakult szinte semmit ha picit oldalról néztem (30-40°). Nagyon tetszett. (Paraméterek szerint gondolom a 7450 ugyan ez.)
A másik befutó az IPS szériából az SM8600, de nem találtam kirakva... :W

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#98281) Partizan182 válasza dussy (#98280) üzenetére


Partizan182
senior tag

A dilemma feloldása egyszerű: ha a betekintési szög fontosabb akkor IPS, ha szemből nézve a képminőség (pláne sötétben) akkor VA. Felhősödni bármelyik tud.

(#98282) julius75 válasza Partizan182 (#98281) üzenetére


julius75
aktív tag

"Felhősödni bármelyik tud.".....szuper :DD :DD :DD :DD :DD , hogy ilyen építő tudsz lenni.... :C :C :C :C

Most jöttem meg az mm-ből.
49sm8200 és 50um7450 szinte egymás mellett.169ezer vs 138ezer.
A betekintési szög amit észre lehet venni, amúgy semmi más. (ott legalábbis, m4sport ment rajta)
Eladó srác full korrekt, de ő sem tud segíteni.
Biztosítás +3 évre 15 vs 25 ezer.
Hálószoba, csak szemből nézzük.
Szerintem elhozom a va panelest.
Összesen 40ezer a különbség, azért az már szemmel is látható....

(#98283) Partizan182 válasza julius75 (#98282) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha egyszer ez az igazság, mit mondhatnék. Max annyi,hogy ha nagyon drágát vesz az ember, ott jellemzően jobb a minőségbiztosítás. Hálószobába szemből VA kell, no conntest. Arra azért figyelj, hogy vertikálisan még gyengébb a betekintése, szóval nem elég ha csak középen van, fejmagasságban is kell majd lennie.

(#98284) julius75 válasza Partizan182 (#98283) üzenetére


julius75
aktív tag

Pont fejmagasságban van (lenne), ez sem gond, köszi. :R

Kollégám kérdezi pár perce, na vettél tv-t? Mert ott áll az mm-ben az akciós 55c9 előtt, 385ezer(?) és hogy az milyen f@sza.....(hogy kabbe...) :W

(#98285) V8engines válasza julius75 (#98282) üzenetére


V8engines
tag

:D

(#98286) Partizan182 válasza julius75 (#98284) üzenetére


Partizan182
senior tag

Csak nehogy átmenj hozzá megszemlélni. :) True story, miután látták nálam az első oledem, fél éven belül 4 haverom is vett, egyszerűen "kellett" nekik. 380k nem is sok a ma elérhető legjobb konzumer képminőségért és vezető OS/funkcionalitásért. 12 éve többe fájt a 46'os 6os szériás Samsungom, pedig az akkor középkategória volt csak (mondjuk szüleimnél máig működik).

(#98287) Tigerclaw válasza julius75 (#98282) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos igaza van. A felhősödés, pontosabban abból is a statikus blacklight-bleeding az inkább a gyártással függ össze, nem a paneltípussal. Ha van háttérvilágítás, jellemzően van ilyen beszivárgás.

Nekem az 50UM7600 (VA) esetén van egy kicsi körben, de még bőven a torelálható mértékben. A pár éve vett 40UH635V esetén is hasonló minimális. Még sötét jelenetek esetén se zavaró. Ehhez sajnos “szerencse” is kell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98288) julius75 válasza Partizan182 (#98286) üzenetére


julius75
aktív tag

Megy a matek....:
50um7450 (biztosítva) + soundbar = 203ezer
az 55-ös oled biztosítva sounbar nélkül a duplája....
Megnéztem élőben gyorsan persze....
:W tudtam...hogy ez lesz belőle.. :W
"Sajnos" nálunk még az sincs, mint más családban, hogy az asszony miatt ezt - azt nem lehet.....full szabad kezem van.

Tigerclaw: persze, hogy igaza, ez a baj! :R

(#98289) Partizan182 válasza julius75 (#98288) üzenetére


Partizan182
senior tag

Elég off itt, de hihetetlen időzítés: hugom hív egy órája, hogy mi a helyzet, rég beszéltünk már, mondja vettek ma új tévét. Picit megharagudtam, mérnem szóltak, ezt kenemvágom, de hamar elszállt a méreg mert C9 a drága, jobbat én se tudtam volna :)

(#98290) julius75 válasza Partizan182 (#98289) üzenetére


julius75
aktív tag

:Y :C
Hol / mekkora / mennyi?

(#98291) Partizan182 válasza julius75 (#98290) üzenetére


Partizan182
senior tag

Gondolom valamelyik nagy elektronikai üzlet (nem kérdeztem) / 55ös / 380k

Kb bokalefosás van éppen odaát.

(#98292) julius75 válasza Partizan182 (#98291) üzenetére


julius75
aktív tag

"nem kérdeztem...".....kár......
Irigylem őket... :K

OFF vége, bocsi.

(#98293) attiati válasza Sys85 (#98279) üzenetére


attiati
veterán

köszi a gyors választ, hasonlót írtak wifi topikban is, hogy lutri a dolog

minden paraméter ellenére

Ezt csak 4k tartalomnál csinálta, vagy full hd-nél is?

[ Szerkesztve ]

(#98294) Tigerclaw válasza Partizan182 (#98289) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy kíváncsi lennék, hogy milyen áron, milyen konstrukcióban vannak a boltokban az OLED tévék ilyen óriási éves áringadozás esetén. Talán bizalomba vannak kiadva, aztán havonta egyeztetnek árakat az forgalmazóval? Biztos nem rendelnek be majd egy millióért egy tévét, amit jó eséllyel csak 400k-ért tudnak majd eladni fél évvel később.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98295) Partizan182 válasza Tigerclaw (#98294) üzenetére


Partizan182
senior tag

Összes tv árdiagrammja így néz ki, keszletkisöprés van, jönnek az idei modellek. Ezért nem szabad friss modellt venni, amikor megjelenik minden nagyon drága.

(#98296) Sys85 válasza attiati (#98293) üzenetére


Sys85
veterán

FHD esetén csak egy-egy filmnél fordult elő,de csak nagyon ritka esetben és az adott film alatt is 1x-1x pufferelt,99%-ban hibátlanul vitte.
Wifin nem értem miért nem tudja a 4K-t hibátlanul.
A router szó szerint pár centire TV mögött van,így a távolság vagy egy fal nem lehet hibaforrás.
Valszeg ennyire gyengusz a wifi chipje a TV-ben.
Filmezéshez én inkább kábelezek,azon keresztül tutira nincs gond.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#98297) V8engines válasza Partizan182 (#98295) üzenetére


V8engines
tag

Na igen. Ezt több éve tapasztalom már (nem csak TV-k terén). Ez utóbbi nálam is kifutó volt amúgy nagyjából mikor vettem, a JVC 2 din fejem meg szintén (18-as vásárlás), ami 2017-es.
Meg is lepődtem mi jó áron jutottam hozzá -nem szokott ilyen lenni sűrűn-. Most meg még mindig két bolt árulja, bő 20-assal drágábban is. Ezt annyira nem vágom, miért, ha a cucc rég kifutott korú -és beragadt nekik, még akkor sem-. :F

[ Szerkesztve ]

(#98298) julius75 válasza Tigerclaw (#98294) üzenetére


julius75
aktív tag

Tavasszal vettünk egy DeLonghi Primadonna Elite kávéfőzőt az mm-ben.
Árukereső szerint 500-ról indul, mi 285(!)-ért hoztuk el.
Bemutató darab, egyetlen karc, sérülés nélkül, természetesen beüzemelve sem volt.
Kérdeztem az eladó srácot, miért ennyi? Állítása szerint egy év után fizet az mm a nagykernek, és mivel aktuális a fizetés, odaadják beszerzési áron......
Ennyit az árrésről és a körbetartozásokról.....

(#98299) Tigerclaw válasza julius75 (#98298) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kiváncsi lennék rá, hogy eredetileg is 285k volt-e a beszerzési ár, vagy ez év közben változott-e. Gondolom az utóbbi.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#98300) Trolee


Trolee
aktív tag

Logitech K400-at/Microsoft All in One-t, vagy hasonló billenytyűzetet használ valamelyikőtök?
Melyik ajánlott hasonló kategóriába, amit esetleg a Tv felismer vevő nélkül?
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.