Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) Kuter válasza ZolaMan (#70250) üzenetére


Kuter
senior tag

Vagy már az is lehet hogy a seriál szám már nem mérvadó.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#70252) sajo13 válasza ZolaMan (#70250) üzenetére


sajo13
senior tag

"De akkor sem tudom mivel magyarázni, hogy kb 20 fokos szögtől annyira kifakult a képe, hogy élvezhetetlen volt."

Kipróbáltam most, hogy 20 fokos szögből néztem a TV-met (LF652), de nem tapasztaltam jelentős fakulást. Arról nem is beszélve, hogy nem életszerű a helyzet, az esetek 90-95%-ában nem 20 fokos szögből nézed a TV-t.

(#70253) body007 válasza ZolaMan (#70250) üzenetére


body007
addikt

Nézd, csináltam egy kis vidit a 630-ról. Nem adja vissza mert tükröződik, de merőlegesen nézve a tv-t is majdnem tökéletes a képe. Megmondom, h én ennyire se számítottam tőle, kellemes csalódás volt :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#70254) Gergosz2 válasza ZolaMan (#70250) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nekem is LF652V van itthon, VA paneles és tökéletesen megvagyok vele elégedve. Nem tudom , hogy MM-ben milyen TV volt kirakva, de az enyém 20 fokról nézve kb. semmit sem fakul.

Nem tudom nálad milyen elrendezésben lenne a TV de szerintem nem valami életszerű ha az ember 20-30 vagy annál nagyobb fokban nézi a TV-t. Mert ez egy TV, nem monitor, ott azért sokkal többször akad olyan helyzet amikor tényleg kicsit nagyobb szögből nézi az ember.

(#70252) sajo13 +1

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#70255) Beni2360 válasza qqzs (#70237) üzenetére


Beni2360
félisten

Érdeklődnék, hogy az ívelt képernyőnél ugyanúgy tapasztalható tükröződés vagy ott már nem nagyon?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#70256) boksz válasza Beni2360 (#70255) üzenetére


boksz
senior tag

Tapasztalható, ha olyan szögben világít valami a szobában pont.

Más:
A magic control túl érzékenységére van valami megoldás, vagy ezek ilyenek ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70257) huncutka1029 válasza boksz (#70256) üzenetére


huncutka1029
addikt

van, a pointer méretét, és sebességét 3 fokozatban lehet állítani.
a sebességet lassúra, vagy normálra állítod akkor nagyobb mozdulatokkal vezérelheted, nem ugrál olyan gyorsan a képernyőn.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#70258) Mormota72 válasza amtibacsi (#70235) üzenetére


Mormota72
csendes tag

Engem annyira dühít az ilyen kényszer, hogy azért se veszek LG fülest. Vagy veszek BT transmittert mint te,
vagy egy jó rádiós fejhallgatót, pl:[AKG K912], majd még meggondolom. A BT-os mellett az szól, hogy mobilabb, nem kell adó és tápegység, de a jók drágábbak, főleg ha transmittert is kell venni.
Köszönöm mindenkinek!

(#70259) 7om válasza ZolaMan (#70250) üzenetére


7om
tag

az enyém 652v nem ips panel.[link]

(#70260) Sjanka


Sjanka
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!

Adott egy LG 32LE5500 TV. Bekapcsolás után megjelenik a nyitó képernyő, az LG logo Life's Good felirat és az óra vonalkái.
Innen nem történik tovább semmi. Mi lehet a gond?

Köszönöm!

(#70261) boksz válasza huncutka1029 (#70257) üzenetére


boksz
senior tag

Köszi

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#70262) ZolaMan válasza 7om (#70259) üzenetére


ZolaMan
tag

Köszönöm a videókat!

Ezek valóban jobbnak tűnnek, mint amit én láttam. érdekes.

A "nem életszerűség"-re az a magyarázat, hogy a nappaliban 3an szoktuk nézni a tv-t egy bútorszetten elhelyezkedve, ami kiadja a 25-30 fokot. Elnézést:)

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#70263) huncutka1029 válasza Sjanka (#70260) üzenetére


huncutka1029
addikt

Elromlott......... :P

Tölts le hozzá egy SW-t , egy pendriveon dugd rá, és áramtalanítás (20 perc) után próbáld bekapcsolni.
Hagyd lefrissíteni, talán attól helyrejön....
A frissítés menete az összefoglalóban is le van írva, ha még nem tudod, hogy kell.

Pendrivera készíts egy ilyen nevű mappát: LG_DTV pontosan ezzel a névval.
Ebbe másold be a letöltött frissítés .epk fájlt.
kikapcsolt tv-re csatlakoztasd
bekapcs után automatikusan fel kell ismertnie a frissítést.
Ha nem ismerti fel, akkor a menüben meg kell keresni a frissítést, és onnan engedélyezni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#70264) Sjanka válasza huncutka1029 (#70263) üzenetére


Sjanka
csendes tag

Szia!

Sajnos semmire sem jutottam!

Erről a képről nem lép tovább.

Távirányító jelét veszi, de nem reagál semmire.

[ Szerkesztve ]

(#70265) szasanyi válasza Sjanka (#70264) üzenetére


szasanyi
félisten

A Life's Good biztosan vigasztalásként van ott. ;)

MOD - elhiszem, de olyan nyilvánvaló poénnak tűnt. Bocsi... :B

[ Szerkesztve ]

(#70266) Sjanka válasza szasanyi (#70265) üzenetére


Sjanka
csendes tag

Nem vigasztal... :(

(#70267) 7om válasza Sjanka (#70266) üzenetére


7om
tag

itt is ez a probléma, és az ürge úgy oldotta meg,hogy kiszerelte az alaplapot a tv-ből és berakta a sütőbe 10 percre.hajrá:D

videokártyával működik, azt kipróbáltam. :C

[ Szerkesztve ]

(#70268) OldMike válasza Sjanka (#70264) üzenetére


OldMike
őstag

Ez a nyitó képernyő nem tűnik el egy idő után, hogy megjelenjen az LG kocka képernyőkímélő? Igaz ez előtt meg kellene jelennie a bemenetválasztó ablaknak, ha éppen nincs aktuálisan élő bemenet (kábel, set top box).
Gondolom próbáltad a tévén lévő gombokat is használni.

Esetleg próbáld meg ezt a topikot:
[link]

42LM660S

(#70269) qqzs válasza Beni2360 (#70255) üzenetére


qqzs
őstag

tukrozodes ugyanolyan erosen latszik csak nagyobbak a dolgok mert a gorbe tukrozes bejatszik,

Eladó: GTS450

(#70270) elsoocsi válasza pjen (#70249) üzenetére


elsoocsi
újonc

Mert már van egy és azt vittem egy emelettel feljebb a régi tv-vel. Érdekes az upc, a régi felvevős doboz ingyen van,de nem volt hozzá HD csomag. Kiakartam bővíteni HD-vel de akkor megszűnik a doboz.ingyenessége. Olcsóbb volt ha vittem még egy dobozt.vagy a kártyát.

Öcsi

(#70271) thomikaf1


thomikaf1
tag

Sziasztok,

olvasgattam már hozzászólásokat, de szeretnélek Titeket megkérdezni. Jelenleg van egy Samsung TV-m és a következő TV vásárlásáon gondolkozom: LG 42 LF652V 3D Smart LED. Mivel ilyet még nem használtam ezért próbálok sok infót gyűjetni róla. Amire nekem kellene a TV: sima TV adás, Youtube, Spotify és DLNA-n való filmezés. (ASUS router rajta egy külső winyó). A TV-t LAN kábellel csatlakoztatnám a háltózathoz. Azt szeretném kérdezni, hogy ezekre megfelel-e ez a TV? 720p és 1080p filmeket gond nélkül viszi? Hangsávot lehet DLNA-n választani? Film előre hátra pörgetése is rendben működik? Feliratot is rendben kezeli?

Bocsi a sok kérdésért. Remélem tudtok válaszolni.

Köszi szépen előre is
Tomi

(#70272) #94529552 válasza qqzs (#70269) üzenetére


#94529552
törölt tag

OLED-nél is ilyen? Nincs a tévéden tükröződésmentesítő bevonat?

(#70273) pjen válasza ZolaMan (#70250) üzenetére


pjen
félisten

Üdv Urak.LB570 B ZB tv m van usb internet kiegészítővel.Az utobbi időben,főleg mióta a 04,04,12 szovtver van fen miracaston nem érem el semmivel.Xperia tablet z ,HTC M7 :F Valamilyen ötlet?

(#70274) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#70185) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Megint csinálja vmiért... Ez szolgáltató hiba?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#70275) wolfman-72


wolfman-72
csendes tag

Üdv mindenkinek. Egy LG 55LF652V tv-m van. Mivel lehet az ilyen tv-knek a képernyőjét tisztítani?

(#70276) pjen válasza wolfman-72 (#70275) üzenetére


pjen
félisten

Én clínnel és papír törlővel tisztírom.

(#70277) blakey válasza wolfman-72 (#70275) üzenetére


blakey
titán

Mikroszálas törlőkendővel, papírral semmiképp és ha "makacs" szennyeződés van akkor a törlőt enyhén bevizezed, az is leviszi, de utána száraz törlővel és türelemmel makulátlanra törölhető esetleg LCD-tisztító folyadékkal, de az rondább "nyomot" hagy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70278) TomWizi


TomWizi
csendes tag

Hali! A következő problémával találkoztam. Múlt héten vettem egy LG 40LF630V LED tévét. Először scart-on csatlakoztattam a Telekom beltérijéhez, majd áttettem HDMI(ARC)-ra. Közben vettem még egy, rövidebb HDMI kábelt, hogy ne kelljen ki-be húzogatni a kábeleket, ha laptopon néznénk filmet, így a másik HDMI-t a 2-es portba dugtam. Napokig rendesen működött így a dolog. Tegnap hazaérvén bekapcsolom a tévét, de nincs hang. Sem a beltéri, sem a tévé nem volt lenémítva. Beltéri és tévé is kikapcs, bekapcs, de ugyanúgy nincs hang. Gondoltam, az új kábellel lehet valami. Kicseréltem - miközben a tévé be volt kapcsolva - így már működött. Azért bujkált bennem a kisördög, ezért tévé kikapcs, bekapcs. A probléma még mindig fennállt. Átdugtam HDMI2-be (ami nem ARC típus), ott nem jelentkezik a probléma, csak az 1-es porton. Szóval a probléma bekapcsolás után jelentkezik, de ha kihúzom, majd visszadugom a kábelt, lesz hang. Vélemények? Köszönöm előre is!

(#70279) blakey válasza TomWizi (#70278) üzenetére


blakey
titán

Bekapcsolt eszközön nem cserélünk kábelt, ez kárt okozhat, HDMI egyáltalán nem szereti ha bekapcsolt állapotban ki/be húzogatjuk, elszáll a port.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70280) norti válasza blakey (#70279) üzenetére


norti
addikt

Hogymi? Az HDMI hot plug csatlakozó, mindig is az volt, max. a tévé nem úgy kezeli. Ne általánosítsunk.

[ Szerkesztve ]

(#70281) TomWizi válasza blakey (#70279) üzenetére


TomWizi
csendes tag

Köszi! Tudatos felhasználó próbálok lenni, ezért elolvastam a tévé útmutatójában a figyelmeztetéseket. Erről egy mukkot nem írnak. A tápkábel esetében igen, de a HDMI-ről és más kábelről nem.

(#70282) blakey válasza norti (#70280) üzenetére


blakey
titán

Azt csinálsz amit akarsz, de ez alap, hogy semmit nem dugdosunk ki/be bekapcsolt állapotban. Majd ne gyere, hogy elszállt a HDMI paneled. Nagyon sok ilyen hiba történt tv-b, erőstőn, lejátszón. Szóval általánosítok.

(#70281) TomWizi
Akkor várd meg míg írnak rá megoldást, én leírtam, hogy bekapcsolt állapotban nem szabad ki, be húzogatni a kábeleket, ez meghibásodáshoz vezethet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70283) TomWizi válasza blakey (#70282) üzenetére


TomWizi
csendes tag

Rendben, ehhez tartom majd magam, ez a biztos. Ugyanakkor, szerintem, ha elszállt volna a port, egyáltalán nem működne, vagy nem lehetne működésre bírni... Ez jelenleg nem áll fenn. Mindenesetre köszi!

(#70284) blakey válasza TomWizi (#70283) üzenetére


blakey
titán

Alaphelyzetbe állítást próbáld ki, ha szerencséd van akkor csak el lett állítva valami. Ha nem javul meg, akkor valószínűleg szervíz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70285) #94529552 válasza TomWizi (#70283) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Laptoppal működik rendesen HDMI-vel? Ha igen, még a beltéri beállításait is átnézhetnéd.

(#70286) zluspai


zluspai
csendes újonc

Egy kis érdekesség webos és céges politika témában:[link]

(#70287) TomWizi válasza #94529552 (#70285) üzenetére


TomWizi
csendes tag

Működik... És most éppen beltérivel is, többszöri ki-be kapcsolás után is. Vissza sem kellett állítanom a tévét. Fura...

(#70288) boost


boost
addikt

LG nyújt vmi 3D videókat, amin lehet tesztelni a 3D-t, ha esetleg vmi ismerős jönne?

(#70289) szasanyi válasza boost (#70288) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, YT-on találsz. De a Food Fight 3D-t is nézzétek meg, bár nem LG de elég látványos.

(#70290) boost válasza szasanyi (#70289) üzenetére


boost
addikt

Van valami kategória az appon belül, ami listázza a 3d videókat?

(#70291) sixpak válasza boost (#70288) üzenetére


sixpak
nagyúr

Messze ez a legjobb...szerintem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#70292) blakey válasza TomWizi (#70287) üzenetére


blakey
titán

Akkor örülj, hátha csak "beijesztés" volt, de bekapcsolt állapotban inkább ne cserélgesd a kábeleket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#70293) #94529552 válasza TomWizi (#70287) üzenetére


#94529552
törölt tag

A beltérin a felbontás 1080-ra legyen állítva, a tévén pedig az Input/ Bemenetek szerkesztésénél a Beltéri ikonját kellene kiválasztani.

(#70294) qqzs válasza #94529552 (#70272) üzenetére


qqzs
őstag

valami van mert a tukrozodes lilas arnyalatu

Eladó: GTS450

(#70295) TomWizi válasza blakey (#70292) üzenetére


TomWizi
csendes tag

Bízom benne. :D Mindenesetre figyelem, ha újra jelentkezne, hogy éppen előtte mit babráltam.
(#70293) Pumma Köszi, átállítottam.

(#70296) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A szüleim vettek smart tévét, ill. hozzá való kamerát. Direkt azért, hogy tudjanak Skype-n beszélgetni.
Viszont a Skype-ba nem lehet bejelentkezni, azt írja ki, hogy frissítsék a böngészőt.
Otthon én is kipróbáltam az LG tévémen, de ott is a frissítésre hivatkozik.
Nem lehet Skype-t használni, vagy mit kell tenni?

(#70297) Rico45 válasza GEPESZ66 (#70296) üzenetére


Rico45
őstag

:F

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#70298) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!

Mi a különbség a PMI és a MCI között? Melyik jobb?

Az Lf652v tv-ben megvan az a funkció, hogy lehessen játszani rajta DUAL PLAY szemüveggel?

[ Szerkesztve ]

(#70299) GEPESZ66 válasza Rico45 (#70297) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ki tudja a megoldást?

(#70300) Beni2360 válasza GEPESZ66 (#70299) üzenetére


Beni2360
félisten

Mondjuk egy telefon hívés az LG fele és segítenek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.