Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Mr K válasza Mr K (#69400) üzenetére


Mr K
senior tag

A guide gombtól jobbra nem a guide-tól balra, de már nem tudom szerkeszteni, bocs.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69402) ghost.13 válasza blakey (#69393) üzenetére


ghost.13
csendes tag

köszönöm akkor megpróbálom ott is.

(#69403) huncutka1029 válasza Flowtation (#69399) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem tudom, Ha pc-ről megy ,akkor NAS ról is kellene.
tuti valami beállítási hiba a tűzfalon, vagy a megosztásnál.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69404) Mr K


Mr K
senior tag

Most látom, hogy (legalább) kétféle MR600 van!? (Egyik és másik.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69405) huncutka1029 válasza Mr K (#69404) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ez egy és ugyanaz!
miért lenne két féle? :F

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69406) Mr K válasza huncutka1029 (#69405) üzenetére


Mr K
senior tag

Az egyiken több gomb van mint a másikon, vagy az nem számít? :) (Teletext gombok alul, meg a settings/guide rész is más.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69407) Beni2360 válasza huncutka1029 (#69405) üzenetére


Beni2360
félisten

Nyugodtan vedd csak fel a szemüvegedet itt mi nem látjuk. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#69408) blakey válasza Mr K (#69404) üzenetére


blakey
titán

Ha van androidos telefonod és otthoni hálózaton lóg a tv valamint a telefon kompatibilis az LG Magic remote app-pal akkor tegyél egy pró át, hátha az is megfelelő. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69409) Flowtation válasza huncutka1029 (#69403) üzenetére


Flowtation
őstag

A nasnak kell tudni dlna-t? Vagy ezt váltjuk ki az ums-el és a nas csak egy "mezei könyvtár"?

MEg ezek igy nálam nem felesleges körök? Laptopon letöltök, ez átmegy a nasra, onnan vissza a laptopon(ums) át a tvre? Vagy hülyén gondolkodom? :F :B

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69410) blakey válasza Flowtation (#69409) üzenetére


blakey
titán

A NAS-ra telepíthető DLNA szerver, miniDLNA, Serviio, Plex, UMS, stb. Próbálj meg egy másikat is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69411) Flowtation válasza blakey (#69410) üzenetére


Flowtation
őstag

jó, kipróbálok mást is. De én a laptopra tettem a dlna-t. Arról fogalmam sincs, hogy a nasra hogy kell tenni, meg lehet e...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69412) blakey válasza Flowtation (#69411) üzenetére


blakey
titán

Ja, hogy te gépről indítanád a szervert és azon keresztül osztod meg a NAS tartalmát. Plex, Seviio, UMS ezeket tudja. De NAS esetén felesleges gépet futtatni, legalábbis ezért vesz az ember NAS-t. Én meg azért nem vettem NAS-t, mert ennyi nyűg van vele, mindegyikkel van valami apró gond, vagy komolyabb, vettem egy hangtalan kis gépet és az a szerverem.
Akkor a tűzfallal lesz a gond, lehet, hogy a vírusírtó letíltja a portot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69413) Mr K válasza blakey (#69408) üzenetére


Mr K
senior tag

Felment az app a telefonomra, de ki se nagyon próbáltam (mielőtt töröltem), mert időközben vettem egy MR600-at. Én kényelmetlennek találom (be kell hozzá kapcsolni a WiFi-t, pin kódokat kell írogatni), és nem lehet vakon használni. Van valami plusz, ami kényelmesebb rajta? (Matáv IPTV-nél pl. csatornákat rendezgetni kényelmesebb volt a mobilos alkalmazással - legalábbis emlékeim szerint (csak ismerősnél próbálgattam).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69414) huncutka1029 válasza Mr K (#69406) üzenetére


huncutka1029
addikt

hehe és tényleg.

Az enyémen is vannak txt gombok az alján.
A másik biztosan a lite verzió......

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69415) Flowtation válasza blakey (#69412) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen igy gondoltam. A nasomon olyan van, hogy twonky media, ez lenne a dlna? De ez meg talán fizetős...Nézek rá egy frissítést, hátha azzal sikerül, ha nem akkor marad a laptop.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#69416) blakey válasza Flowtation (#69415) üzenetére


blakey
titán

A Twonky is DLNA szerver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69417) NoiZz


NoiZz
tag

Sziasztok

pendriveról filmezéshez(mkv+felirat) keresek tévét, szép kép kell smart se hátrány, 3d nem kell.
150k körül, LG 43LF632V és LG 42LF652V találtam, ezek közöt mi a külömbség? vagy más típus ami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#69418) okloz


okloz
csendes tag

sziasztok

3 év után behalt az LG 42LM660S tévém és kaptam egy cserekupont a szerviztől. A keretbe 3 modell fér bele, de mindegyiknél van pro-kontra ami miatt nem tudok dönteni. Lécci befolyásoljatok!

1./ 49UF680V - előny: 1000PMI, micro pixel control, edge led
hátrány: nincs fejhallgató kimenet
4K egyenlőre nem érdekel

2./ 50LF652V - előny: 3D, kicsivel nagyobb
hátrány: direct led, csak (?) 900PMI
a 3D már annyira nem izgat

3./ 55LF632V - előny: nagy méret!!!, edge led
hátrány: 800PMI, át kell rendeznem a nappalit :D
a menüje állítólag nagyon lassú, akadozik

Az LM660S anno egy középkategóriás tv volt szép képpel, edge leddel, IPS panellal. Nem szeretnék ehhez képest visszalépni. De ez az edge-direct mizéria, a különböző PMI értékek elbizonytalanítottak.
Kizárólag mozizás és tévézés a felhasználási terület.

Előre is kösz.

(#69419) Dapro


Dapro
senior tag

hi. az 50lf652v nek van ujabb modellje? vagy tudnatok ajanlani alternativat e helyett? koszi

(#69420) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most nézegetem az 55uf85x tv-ket az lg oldalán és meglepődtem rajta, hogy eltérések(49"-ban is vannak ezek a különbségek) vannak köztük nem csak a talp színében. A 850v magasabb PMI-vel van feltüntetve van benne képfelbontás javító, 3D szűrő valamint keresés hang alapján magyarul is fel van tüntetve. Valamint 2+2 szemüveg jár hozzá(49"-ban ez nincs), HEVC codec-nél és a hangnál is mutat eltéréseket.Csak kíváncsiságból kérdezem(sokat azt sem tudok mit jelent mire való :( ), hogy ezek valós eltérések a típusok között vagy elírás lehet?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#69421) yvsmad válasza bozsozso (#69420) üzenetére


yvsmad
őstag

A V végű mindig is magasabb felszereltségű volt, mint a számjegy végű.

(#69422) yvsmad válasza Dapro (#69419) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez az aktuális évjárat, nincs nála újabb. Fölötte a 7-es széria van, de elég gyér választékkal.

(#69423) Julot válasza okloz (#69418) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Én nem tudom, hogy biztos jó tanácsot adok-e, de én abból indulnék ki, hogy - szerintem - mindhárom felsorolt típus előrelépés az LM 660.-hoz képest. Mondjuk én benéznék a 7.-es sorozatba is, ha lehet - többek között a MR miatt is - de ha a keretbe nem fér bele, akkor értelem szerűen ezek közül kell választani, ezt te tudod.
Én úgy gondolom a PMI értékeket szubjektív megítélésre fordítva rohadtul nem fogod észrevenni hogy "csak" 800 PMI vagy 1000! AZ LM660 mennyi volt? Tudod? Úgy ültél le TV.-t nézni, mozizni, hogy "húúú ez most xy PMI, de fasza"? Nem hiszem, így szerintem ezzel nem érdemes ennyire foglalkozni. Mondjuk az biztos, hogy az LM660.-nál mindhárom jobb számokat kapott e téren, már csak a marketing miatt is... Tehát ha úgy tetszik nem lesz visszalépés.
49UF680V: kérdés: Mennyire van szükséged fejhallgató kimenetre? Mennyit használod? ...és ha már UF akkor egy kicsit többért ott a 7.-es széria MR.-el és sok minden mással ( Több HDMI, több USB, ha fontos neked 1400 PMI, és fejhallgató kimenet is! ) Szerintem sokkal jobban megéri inkább egy UF77xx mint a 680V ...és amúgy én is ebbe az irányba indultam el az LM620 után. Nem kell a 3D, de a 4x a jövő... ( inkább )
50LF652V: Ha nem kell a 3D, akkor szerintem ez felejtős. Mondjuk a típus maga az egyik legjobb ár/érték arányú TV, közkedvelt nem is véletlenül, de én a fentiek miatt inkább az UHD irányába indulnék el.
55LF632V: Én nem csak a nappali átrendezése miatt ejteném. Nagy. Ok. de a "legbutább" okostévé a három közül, és bár tapasztalatom nincs én is több helyen olvastam, hogy akadozós, lassú. Hogy ebből mi minden igaz nem tudom, de szerintem még nálad is több érv szól ellene, mint mellette...

Na most légy okos Domokos! ;) :DDD

Én ennyit tudtam beleokoskodni. Remélem valamicskét segítettem.

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#69424) MrBazsi válasza okloz (#69418) üzenetére


MrBazsi
senior tag

+1 Julot kollégának, uf770v alá ne add, jobb mint a 6os széria, a másik kettőt visszalépésnek éreznéd a jó kis lm660után.

[ Szerkesztve ]

(#69425) sixpak válasza bozsozso (#69420) üzenetére


sixpak
nagyúr

Csak a 850v-hez adnak 4 szemüveget. A 851, 852v mellé csak 2 szemüveg jár.
Pedig ez a 3 tv tényleg csak színben tér el....

Más: ez a hangkeresés magyar nyelven, valami elképesztően jól működik!
Kipróbáltam, teljes mondatokat is megért és még nem hibázott egyszer sem.
Tényleg kiváló....kár, hogy soha nem használom. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#69426) dik


dik
őstag

Szép és jó ez, hogy a 4k a jövő, de elég messze látszik az még mire azt ki lehet használni. Addig a mostaniak meg már hol lesznek... :) Bát lehet rosszul látom a dolgokat, de szerintem a mai dolgokat már nem 5, 10, 15 vagy több évre tervezik(vagyis azt tapasztalom minden téren)...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69427) huncutka1029 válasza bozsozso (#69420) üzenetére


huncutka1029
addikt

ezek megvannak a a 7-es végűekben is.(felbontás javítás, magyar hang keresés, 3D szűrő)
az LG oldal összehasonlítása nem mindig pontos.
a V végűekben van ezen felül true motion, a 7-esekben nincsen. Ezért alacsonyabb a PMI érték

A hang keresést az összefoglalóban lévő tesztvideóban is mutattam. ;]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69428) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok

Én is beléptem az LG tulajok népes táborában egy 42LF652V-vel.
Nem lehet valahogy a rendszeren gyorsítani? Milyen hardver van benne, ami ennyire küszködik a szoftverrel? Vagy a webos nincs még optimalizálva? 4.00.60 a szoftververzióm.

Minden mással tökéletesen elégedett vagyok :C

(#69429) Black Dragon válasza Nakivagyok (#69428) üzenetére


Black Dragon
addikt

2 magos proci hajtja, gyorsítani sajnos nem lehet rajta. Nálam 4.00.30 van, talán majd a későbbi frissítésekkel gyorsítanak rajta.

(#69430) 1966laci


1966laci
csendes újonc

Sziasztok, 55uf8519 tv . Rengeteg dolgot online nézek, filmeket tv adást...... stb, Mostanság kiírja hogy megszakítja az oldalt mert a memória megtelt és most felszabadít helyet!! mit lehetne csinálnom? A tv 2 hónapos!!! Ha tud valaki segítsen. Köszönöm

(#69431) OldMike válasza okloz (#69418) üzenetére


OldMike
őstag

Mi történt az LM660-tal? Nekem pont ilyen tévém van, 2012. november végén vettem, nagyon nem szeretném ha ez történne vele, pontosan az utódlás miatt. Az utóbbi pár évben mindig a 65x sorozat volt a legjobb vétel, de azért azok mind valamilyen visszalépést jelentettek a 660-hoz képest.
Mivel én szoktam 3D-t is nézni, így az LF65x-en kívül már csak a középkategóriás (vagy felső középkategóriás, nem tudom) UHD sorozat (UF85x) lehetne, amiknek az ára már nagyságrenddel nagyobb :((

Nyilván neked időben nem jönne össze, de szerintem a 2016-os modellekkel talán még tovább romlik a helyzet. Az FHD tévéket valószínűleg a belépő kategóriába száműzik, a 3D is eléggé ritka lesz, az árak meg mennek a csillagos ég felé.

42LM660S

(#69432) sixpak válasza 1966laci (#69430) üzenetére


sixpak
nagyúr

Böngészőben törölted a cookie-kat, előzményeket, ilyesmiket?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#69433) Gergosz2 válasza Nakivagyok (#69428) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem hiszem, hogy HW gond lesz benne, szimplán szar a szoftver. Talán vmi lesz később. De ha TV-ként használja az ember, akkor együtt tud élni vele.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#69434) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Még mindig szívok ezzel a média player dologgal. XPlay-ből csak DEMO van, ami 3 nap múlva lejár, PlayPMS-nél csak a config oldal jön be a TV-n, ahol a servert kell megadnom, de hiába adom meg, nem lép ki a config menüből. Én szívesen meg is várásolnám XPlay-t, vagy PlayZ-t, de képtelen vagyok rá mert a nálam elérhető Content Store-ban egyik retkes program sem jelenik meg és hiába állítom át a helyet UK-ra vagy bármire, nem tudom megvásárolni mert külön be kell regisztrálni. Még ezt is megtenném, de nem engedi mert nem tudok telefonszámot megadni, mert nem lehet kiválasztani, hogy Hungary +36.

Nem értem mire jó az, hogy bizonyos szolgáltatások nem elérhetőek itthon. Már kezdem bánni, hogy nem fos Samsungot vettem... Ez a support röhej...
A sima www.lg.com/hu/tamogatas/mylg-bejelentkezes# oldalra be vagyok regisztrálva, de az épp arra jó, hogy működik vele a TV...

Kérlek, segítsetek a programok vásárlásában vagy valami használható media player telepítésben mert kihullik a hajam. :F :W

(#69435) bozsozso válasza yvsmad (#69421) üzenetére


bozsozso
őstag

De nem egyezik a 850v és 851v sem. :(

(#69436) dik


dik
őstag

Venni kell bele egy pent 64Gb kellene. Annyi a kérdésem az ugye mindegy milyen? Tehát lehet az olcsóbbak közül is valami? Az nem számít lassan lehet rá másolni a lényeg a TV tökéletesen kezelje ne akadjon meg. Vagy van valami arany középút? :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69437) mastodon válasza Mana86 (#69434) üzenetére


mastodon
aktív tag

Az LG Content store-ba nagyon nehéz bekerülni, a javításokat felvinni. Erről sokat ír az XPlay fejlesztője. Azt mondja a fejlesztő, hogy a demo úgy van megcsinálva, hogy 30 napon belül legyen frissítés, amivel újraindul a próbaidő.

(#69438) Nakivagyok válasza Black Dragon (#69429) üzenetére


Nakivagyok
tag

Remélem igazad lesz... Ennyi pénzért elvárhatná az ember, hogy legalább a menü ne szaggasson :(

(#69439) MrBazsi válasza Nakivagyok (#69438) üzenetére


MrBazsi
senior tag

pumma majd biztos segít neked, ő szokta mondani rá hogy ajánlott...
ha van lehetőséged, vidd vissza és vegyél valami komolyabbat ha téged is (jogosan) zavar h lassú.

(#69440) balszempol


balszempol
csendes újonc

Sziasztok!

Na sikerült megnéznem, élőben is az 55LF632V de nagyon nem vagyok elájulva tőle.
Szóval most úgy döntöttem hogy inkább rászánok kicsit több pénzt de akkor egy olyan tv-t szeretnék aminek tényleg jó képe van.
Full hd tévék közt sajnos nem találok sokkal komolyabbat ezért átléptem az UHD kategóriába.
Az ultra HD felbontás egyenlőre hidegen hagy,de más megoldást nem nagyon találok.
Igazából plazma párti vagyok de az sajnos már nem nagyon elérhető.
Szóval az 55UF77xx vagy 55UF85xx kategória lett most kinézve.
A 7-es és 8-as kategória között le tudnátok írni hogy mi az érdemi különbség?
Köszönöm!

(#69441) Mana86 válasza mastodon (#69437) üzenetére


Mana86
tag

És hogy lehet frissíteni? Próbáltam már, hogy leszedem a pendrive-ról és visszateszem, de nem változott semmi.

(#69442) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Netflix kapcsán olyan kérdésem lenne, hogy jelen esetben a tv beépített médialejátszóját kiváltotta nálam egy RPi2-esen futó KODI, minőség miatt és azt kell mondjam tényleg megérte, mivel ég és föld a kettő között a különbség.
Ezzel párhuzamot szeretnék vonni, hogy Netflix-re is érdemes lenne valami céleszközt venni(RPi2 -re nincs igazi Netfllix-es natív app) vagy teljesen jó minőséget nyújt a tévé saját Netflix app-ja? Egy Apple TV jobb lehet ennél vagy mondjuk egy PS4 (egyébként van PS4-em, de nem tudom, hogy ezt érdemes lenne-e befogni a tévé Netflix app-ja helyett.) ?

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#69443) sixpak válasza balszempol (#69440) üzenetére


sixpak
nagyúr

A 3D...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#69444) Gergosz2 válasza Nakivagyok (#69428) üzenetére


Gergosz2
veterán

De hogyhogy neked 4.00.60-as a szoftververziód? Az enyém nem lt frissítést és az LG honlapon sinc fent újabb a 4.00.30 óta. :F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#69445) kovacsit


kovacsit
tag

Sziasztok,

49UF778v esetében van azza lehetőség, hogy a tv-vel felvett műsort valahogy kivigyem projektorra?

Kösz

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#69446) F1rstK1nq válasza F1rstK1nq (#69442) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Hopp az lemaradt, hogy LG 47LB731V készülékem van, szóval a webos appról lenne szó.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#69447) szapeboy válasza Mana86 (#69434) üzenetére


szapeboy
tag

XPlay megvásárolható, felvettem a kapcsolatot a készítővel:

"To get XPlay unlock code (that will remove demo period limitation) you can use this link
https://www.paypal.me/lgxplay/6.99 to send payment using PayPal.Me service. In case
of PayPal.Me service unavailable in your country you can send payment (USD 6.99) using
PayPal to bublikoff@gmail.com

Enter the following text in the payment note to be processed by robot:
XPLAY <YOUR-USER-ID-FROM-XPLAY>

for e.g.
XPLAY 1234567-UN

A few minutes after the payment done to your email will receive an unlock code. In case
you have extra questions or troubles you can always contact xplay@itkey.ru"

(#69444) Gergosz2: Az LG UK oldalán tölthető a 60-as verzió. Nekem a 90-es beta van, de nem vettem észre különbséget a kettő között.

[ Szerkesztve ]

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#69448) Mana86 válasza szapeboy (#69447) üzenetére


Mana86
tag

Köszönöm a segítségedet! :R
Otthon megnézem hol tudom beírni a kódot és szerintem meg is vásárolom.

(#69449) direwolf válasza F1rstK1nq (#69442) üzenetére


direwolf
őstag

Biztos, hogy mindkét bemenetet (HDMI és TV lejátszója) ugyan úgy állítottad be? Külön kezeli a beállításokat minden source-ra. Csak azért, mert én PC-ről Kodizok, és én is látok különbséget, de olyan eget rengetőt azért nem. A TV lejátszója a fekete szintet nem találja el rendesen és egy picit zajosabb a kép.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#69450) F1rstK1nq válasza direwolf (#69449) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Igen biztos mindent jól állítottam be. :)

Túloztam azért picit ezzel az "ég és föld"-del, mert fél évig kiszolgált a tv gyári lejátszója DLNA-n keresztül egész kényelmesen, ameddig meg nem ismertem rpi/kodi kombót. Ez minőségi, de főleg kényelmi szempontból nálam a nyertes. Amit biztosan tapasztalok: kadenciahelyes lejátszás minden esetben, fekete szint rendben, gyári lejátszó azért nem vitt minden formátumot, rpi/kodi mindent benyel.

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.