Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69307) #94529552 válasza Romeo619 (#69298) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van itt egy Fali konzol lapos tévékhez topik, ott vannak tapasztalatok is. De nem olyan hosszú az, hogy átérjen, az biztos. Elég az a 2 cm-es távolság a faltól, mert a kábeleknek lehet, hogy több hely kell, vagy pedig minden csatlakozód 90 fokos végű legyen. A másik, hogy talán jobb a dönthető, ha csak nem pontosan szem magasságban lesz feltéve. Például ilyesmi[link][/L, de van ilyen dönthető Hamából is, és még sok féle.

(#69317) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Tényleg jót kérdezett "Sárpac" már én is kérdezni akartam, az én UB-s tv men hogyan lehet a csatornalistát kimenteni, mert nekem sem sikerült a már említett módon.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69319) ther


ther
aktív tag

Helló!

Szerintetek van rá esély, hogy a LF652V-m felismeri az Ext4 partíciót az usb-s HDD-men (ha közvetlenül dugom a TV-re)? Jelenleg NTFS-re van formázva, és viszi rendesen.

Aálírás

(#69320) huncutka1029 válasza olajbogyo (#69317) üzenetére


huncutka1029
addikt

netcast, vagy webos?

Netcastnál menni kell a settings gombos sztorinak, de magic remoteval nem működik, csak konvencionális távval.
webosnál a menü csatorna csatornakezelés menüben van egy csatornák másolása opció.
A biztonság menüben előtte azonban ki kell kapcsolni a pin kérést, és a szülői (csatorna)zárolást.
ellenkező esetben nem látod a tv-->usbre opciót, csak az usb-->tvre lehetőséget.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69321) online1986


online1986
tag

Sziasztok a service menüben mik ezek a tools options és a rengeteg számok .Van valami tapasztalat.Állítható valami plusz opció a tv-nél .2015 UHD TV :R

(#69322) qqzs


qqzs
őstag

ha csak magice remotet adnak azon valamelyik gomb hozza van rendelve record play pause-hez?

Eladó: GTS450

(#69323) huncutka1029 válasza online1986 (#69321) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ha így kezded, hogy mik ezek a tool option sok menük, akkor a válaszom :
NE ÁLLÍTS EL SEMMIT, MERT TÉGLÁSÍTHATOD VELE A TV-T

Alacsonyabb kategóriás tv-k esetében általában szoftveresen van kikapcsolva, blokkolva egy két olyan funkció, ami az azonos hardverrel szerelt, de magasabb kategóriás tv esetében aktív.
Fejlesztői hibából, néha egy egy ilyen almenü nincs blokkolva, így bekapcsolható pl truemotion, dvr, vagy egyéb ilyen támogatás, illetve régen a felhasználói képbeállítások mellé be lehetett kapcsolni az ISF előkalibrált színkezelést (2011-modellekben)

Mielőtt bármit is elállítasz fotózd le a képernyőt, mert nem biztos, hogy tudni fogod később mit piszkáltál el más értékre.
- Pl elállítod a tuner vezérlő protokollt, és onnantól nem lesz adás, vagy, ha ci modult teszel bele, folyamatosan újraindul a tv.
vagy nem lesz hang / kép.

Még egyszer mondom:
a service menüben csak saját felelősségedre kutakodj, illetve állíts bármit is, és egy alkalommal csak egy dolgot módosíts, ha úgy érzed meg kell próbálnod!!!!! :U :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69324) huncutka1029 válasza qqzs (#69322) üzenetére


huncutka1029
addikt

magiccel az ok megnyomására előjön a kurzor, és a képernyőn megjelenő virtuális gombok /billentyűzet vezérli ezeket!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69325) olajbogyo válasza huncutka1029 (#69320) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

A TV netcast-os, és csak MR van hozzá. Az elképzelhető, hogy a lumia telóra letölthető LG táv app-al menne?
Mindegy no kipróbálom, mert csak a csatornalista kimentésért nem veszek másik táv.kapcsolót.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69326) ghost.13


ghost.13
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A minap vettem egy LG-42-LF-652V típusú Tv-t nagyon tetszik szép a képe viszont amikor kikötöttem pc-re (10m-es HDMI kábellel R9280X-DC2-T videókártyával) és lefuttattam az AIDA monitortesztjét akkor a grid résznél a kijelző jobb felén hiányoztak az álló csíkok a kék színnél a többinél meg fehérek voltak. Ez mitől lehet? (monitoron ugyanakkor tökéletesen látszik minden ezért gondolom hogy nem driver hiba, vagy VGA hiba) Ezen felül fent a széleknél némi kis fehéres folt látszik fekete háttér esetén bár úgy tudom hogy ez a gyártás miatt normális. (Amúgy Y szériás azaz IPS paneles) Mindenről mellékelek fotókat. Kérlek segítsetek nem tudom hogy ez normális-e vagy vigyem vissza :/

kék: [link]
piros1: [link]
piros2: [link]
kifehéredés: [link]

Előre is nagyon köszönöm a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#69327) online1986 válasza huncutka1029 (#69323) üzenetére


online1986
tag

Köszönöm :R Ez egy UF680V seria gondoltam van valami tapasztalat ,hogy valaki kapcsolt be plusz opciot mivel nem értek hozzá így nem nyúltam bele. Érdekeség kép LA620S van tapasztalat mert rendelkezem egy ilyen tv-vel is .Vagy inkább stornozam a buherálást?
Ami érdekes volt és találtam egy hirdetés ahol egy UB -seriás tv árultak és 4K de nem 3D de az illetőnek sikerült bekapcsolni ez létezik?

[ Szerkesztve ]

(#69328) olajbogyo válasza online1986 (#69327) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

"......ahol egy UB -seriás tv árultak és 4K de nem 3D de az illetőnek sikerült bekapcsolni ez létezik?..."

Ha ez igaz, akkor nekiesek az enyémnek, mint bolond medve, az odvas fának...! ;]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69329) sixpak válasza olajbogyo (#69328) üzenetére


sixpak
nagyúr

De mi az, ami a tiéden nincs, de szeretnéd ha lenne?
Tényleg érdekel, nem hiszem, hogy olyan sok mindent elő lehetne hozni...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#69333) huncutka1029 válasza online1986 (#69327) üzenetére


huncutka1029
addikt

kizárt dolog.
a 3D nem olyan dolog, hogy csak ki be lehet kapcsolni.
Ahhoz polarizált fóliával ellátott kijelző kell, ezt nem szerelik be nem 3D modellekbe.
La ban nem sok minden van, ami alapból nincs benne.
Max a micropixel kontroll (helyi sötétítés) ami talán bekapcsolható a tool options3 ban, vagy 5 ben? nem emlékxem pontosan.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69334) Mate


Mate
nagyúr

Nagyon rossz irányt vett a beszélgetés (flame, személyeskedés, offolás), úgyhogy takarítás szükséges.

Topik újra nyitva!

Remélem nem kell visszatérni!

[ Szerkesztve ]

(#69335) #94529552 válasza ghost.13 (#69326) üzenetére


#94529552
törölt tag

PC módba raktad a tévét a HDMI helyett? Képarány sem mindegy, hogy Eredeti, vagy Levágás nélkülin van. A gépeden is a levágás nélkül (átméretezés nélkül) legyen megadva. Itt is van néhány beállítás, továbbá voltak itt a 652V-re ajánlott képbeállítások, kb. azok szerint próbáld meg beállítani a tévét. Ezt a tesztet nem ismerem, de a gépednek a képe teljesen ki kell töltse a tévét is.

(#69336) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

Sziasztok,

A minap rendeltem egy LG 50LF561V LED tv-t, de sajnos ugy tunik nem tudjak beszerezni. Helyette a valamivel olcsobb 50LF5610 tipust akarjak kuldeni.
Mik lehetnek az erdemi kulonbsegek? Ajanlanatok ezt a tipust?

Koszonom

(#69337) ghost.13 válasza #94529552 (#69335) üzenetére


ghost.13
csendes tag

Elvégeztem a beállításokat a PC-n és ugyan az :/ semmit se változott sajnos... Egyedül ezt a "PC módba raktad a TV-t" dolgot nem értem így azt nem tudtam beállítani. Esetleg valami másik megbízható monitor teszt nincs ami kizárhatná hogy hibás-e a TV vagy sem????
Köszönöm a választ!

(#69338) MrBazsi válasza online1986 (#69327) üzenetére


MrBazsi
senior tag

"Ami érdekes volt és találtam egy hirdetés ahol egy UB -seriás tv árultak és 4K de nem 3D de az illetőnek sikerült bekapcsolni ez létezik?"

na ez úgy ahogy van bullshit, ub820 nem 3d, az ub830 850 már igen, fizikai képtelenség nem 3d-s tv-n szervízmenüben bekapcsolni a 3d,t mivel teljesen más benne a kijelző, az ilyeneket nem szabad elhinni.
Én is olvastam olyat h ub820b-n valakinek megy a 4k60p, az is lehetetlen, nincs benne az a chip ami ehhez kell.

Egyébként jót röhögtem a 3d balhén, ami szerintem vihar egy pohár vízben, a 3d akkor lesz jó ha majd nem kell hozzá semmilyen szemüveg, addig olyan mindegy hogy aktív vagy passzív, egyrészt gyerekcipő még, másrészt a gyártók se nagyon újítanak, és nincs már körülötte akkora hype mint annó.
4-8k oled jöhetne elérhetőbb áron inkább

(#69339) #94529552 válasza g4dg3t (#69336) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak 1 különbség van, az 561V jelűben műholdas tuner is van. Melyik üzletben rendelted?

ghost.13 Input gomb a távirányítón/ Összes bemenet/ Bemenetek szerkesztése/ jobb felül a PC ikon választása. De ha a gépedről filmet nézel, akkor majd vissza kell tenni HDMI-re. Én a tv átvételekor megnéztem Eizo monitor teszttel, azóta soha többet.

[ Szerkesztve ]

(#69340) jézusom


jézusom
addikt

Én kifejezetten örültem, hogy 3D nélküli 4k TV-t lehet rendelni :) egy gonddal kevesebb.

(#69341) Janesz1981


Janesz1981
tag

Na írtam telekomnak van e lehetőség arra ha berendelem ezt LG 42LF652V megnézzék milyen panelest (VA) küldenek ki. Másik kiszemelt samu j6300 lett volna de íveltsége eltántorított. Szép képe van ennek is?

(#69342) jézusom


jézusom
addikt

LG AN-MR600 jó olyan tévékhez, amihez az 500ast ajánlották?

Ezen kívül az UF680V-hez jó? Mert a kompatibilitási listán nincs rajta.

(#69343) olajbogyo válasza sixpak (#69329) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Félre értettél, mert én csak "online1986" hsz-ére reagáltam. Mert ő írta, hogy valahol olvasta a nem 3D UB820(netcast)-nál be lehetett kapcsolni service menüből a 3D-t.
Személy szerint nekem tökéletesen megfelel így is a tv-m, semmit nem akarok, és nem is mernék állítani a S.menüben. A 3D sem kell.
Csak a csatorna listát kellene még kimentenem, de mivel nincs, csak MR- így úgy látom nem fog menni, de mint mondottam, csak ezért nem veszek Táv.kapcsolót.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#69344) blakey válasza ghost.13 (#69326) üzenetére


blakey
titán

Túlpásztázást kapcsold ki ha eddig nem tetted (overscan). Az hatással van a megjelenítésre.

Ui. A szakmai részt nem kellett volna kitörölni

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#69345) huncutka1029 válasza jézusom (#69342) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem jó hozzá
minden évjáratnak külön távja van, nem kompatibilisek egymással!
Az Mr500 A 2014-es LB sorozatú készülékekkel kompatibilis csak!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69346) huncutka1029 válasza blakey (#69344) üzenetére


huncutka1029
addikt

Még a képernyő méretezést is kipróbálhatja..

a "kifehéredés" jelensége meg bevilágítás, fényerő és háttérfény állítással javtható, enyhíthető.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#69347) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Decemberben vettem az LG 32LF632V televíziót ,de nem mozgásérzékelős távirányító volt hozzá.
Érdemes-e ilyet vásárolni?
Tudtok-e olyan áruházat, ahol jó áron lehet kapni?

(#69348) Black Dragon válasza GEPESZ66 (#69347) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem mindenképpen érdemes rá benevezni, a gyári távirányítónál minden jobb.

Árukereső

(#69349) sixpak válasza olajbogyo (#69343) üzenetére


sixpak
nagyúr

Értem, sorry... :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#69350) Mr K válasza huncutka1029 (#69324) üzenetére


Mr K
senior tag

A virtuális gombokkal az fő gond, hogy adott idő után eltűnnek a képernyőről, illetve a kurzor is eltűnik, ha nem mozgatjuk folyamatosan az MR-t. Ez pl. gyors tekerés alatt kimondottan frusztráló, így én erre a célra továbbra is a hagyományos távot használom. (Pontosabban általában azt használom, az MR-t csak akkor, ha szükség van a kurzorra, vagy egyéb funkcióra (pl. hangkimenet váltásra).) A virtuális gombok közül pedig hiányzik a stop. (SmartShare-nél a stop általában megőrzi a fókuszt, a virtuális gombok között található "lista" nem, és az MR persze eleve elrontja.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.