Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) pistocs válasza LucasGrant (#37246) üzenetére


pistocs
csendes tag

A szolgáltató országot át állítottam Németországra, a piros gombot sikerült előcsalni, az infó csatornáról indultam volna de nem jött össze! Valami más ötlet még? Azért köszi!

(#37252) Gicz válasza Zirowe (#37248) üzenetére


Gicz
addikt

Nem a csoportos, csak Te vagy úgy oda h márpedig az 100 mert folyamatos (annak ellenére h 300 soros a mozgóképfelbontása HDTVtest szerint, annak ellenére h 200Hz az MCI-je, és annak ellenére h a 2012-es lm660ról ami 400Hz MCI is kiderült a tesztekben h csak 50Hz-es.) Szerintem csak félsz h kiderül h nem volt igazad...

Ha összeszedted a bátorságod, mehetünk amikor szólsz hétköznap 5 után. :R

Otika: LA660-at hasonlítottam LA620-hoz egymás mellett MM-ben, és egyértelműen látszik a különbség, az már valós 100Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#37253) Zirowe válasza Gicz (#37252) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megint ez a félsz.
Úgy látom szükséged van ennek a felesleges témaragozásra pár hetente.
Vagy csak baromira unatkozol és szeretnél elcsábítani embereket az mm-be, sőt, lehet, hogy ott dolgozol a plazma részlegen és így akarsz vevőket odacsalogatni.
Igazából bmelyik fikció jobb lenne, mint a kopár valóság, vagyis az, hogy rendíthetetlenül hajtogatod a butaságaidat pár hetente.
Rendkívül sajnálni tudlak ezért.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37254) Gicz válasza Zirowe (#37253) üzenetére


Gicz
addikt

Ó istenem ha tudnád h te milyen butaságot álítasz a hozzá nem értésednek hála. Persze az összes teszt oldal téved, és Edenykének van igaza... Lenne lehetőség a kérdés eldöntésére ami fél órába telne az életéből, de arra valahogy nem hajlandó :C

Ja, és nem, nem dolgozok sem MM-be sem más áruházban.

[ Szerkesztve ]

(#37255) Zirowe válasza Gicz (#37254) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Komolyan, nem tudom hányszor kell még leírnom.
"Összes tesztoldal", aha, 1db, ami nem korrigálta a régi infót, amit a többi igen.
Veled ellentétben, én felismerem a saját 100hz-s tv-met, 3 éve van a lakásban több 100hz-s tv, van mivel összehasonlítanom, te még a sajátodon sem látod meg.
Aztán meg hónapokon keresztül mondod a mantrádat anélkül, hogy bármelyiket is láttad volna élőben.
De persze később elmész, és lám, magadnak adsz igazat, aki meg nem hiszi, menjen el veled mmbe és meg fogja látni az igazságot, különben is, a plazma a legkirályabb, ezt legalább 100hsz-enként kétszer le kell írni.
Unalmas és hiteltelen vagy, továbbiakban ignorállak, de ha megint kezded a butaságokat írni, akkor továbbra is írni fogom, hogy nincs igazad.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37256) Gicz válasza Zirowe (#37255) üzenetére


Gicz
addikt

kicsit unlak már.... nem magamnak adok igazat, és veled ellentétben egymás mellett néztem meg a 620-at és a 660-at. menj el nézd meg, látni fogod a különbséget. Befejeztem veled, fogalmad sincs mit jelent h egy tv 100hz-es - mert bizony nem azt h folymatos szappanopera szerű rajt a kép.

[ Szerkesztve ]

(#37258) fricc_ válasza LucasGrant (#37230) üzenetére


fricc_
tag

Köszi.

Arra (eddig) még nem gondoltam, hogy esetleg elfogyhat ez a típus. Igyekszem ezt is figyelembe venni.

A szekrénysor kidobása, és átalakítása nem játszik, de azért köszönöm a javaslatokat :-)

(#37259) Zirowe válasza Gicz (#37256) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem a plazma topicban szívesebben látnak, mert ehhez a topichoz nem sokat teszel hozzá mindig ugyanazokat a felesleges dolgokat ismételgetve.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37260) Gicz válasza Zirowe (#37259) üzenetére


Gicz
addikt

Csak kiigazítom a helytelen megállapításokat. pl h a 620 100hz, és h az IPS-nek márpedig jó a feketéje.

Csomósor linkeltem youtubon a hdtv shootout 2013 motion resolution részét. Megnézted leglább egyszer?
Vagy csak azokat "tudod" értelmezni ami magyarul van? pl geeks.hu? :U nem beszóllni akarok, de nekem úgy tűnik a külföldi dolgokba bele sem nézel.

[ Szerkesztve ]

(#37261) Zirowe válasza Gicz (#37260) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én meg csomószor linkeltem neked, hogy nem, nincs igazad, nem csak ebben, hanem másban se.
Ezt alátámasztandó, a linkeken kívül a személyes tapasztalatom, de neked nem elég.
Igazából nem érdekel, hogy te mit gondolsz, hiszen rég kiderült, hogy egy hiteltelen ember vagy, csak ne terjesztenél folyamatosan butaságokat itt a topicban.

Én befejeztem ezt az értelmetlen szópárbajt.
Nem írom, hogy vita, mert ahhoz rendes érvek kellenek, nem pedig az mm állandó hajtogatása.
Elég csak azt megnézni, hogy máshova is miket írogatsz. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37262) Gicz válasza Zirowe (#37261) üzenetére


Gicz
addikt

te vagy hiteltelen és butaságokat terjesztesz. menj el és nézd meg egymás mellett a 620-at és a 660-at a srcolling bar videóval amit dropboxba tettem. látni fogod a különbséget.

szerinted amin folymatos a kép, és van trumotion opció az 100hz-es. ez hatalmas tévedés. azért akarlak annyira elcibálni MM-be, mert látni szeretném az arcod amikor beismered h nekem volt igazam, semmi másért. :P

(#37263) retesz147


retesz147
addikt

:C

Xiaomi 13 eu dev...

(#37264) Gicz válasza Zirowe (#37261) üzenetére


Gicz
addikt

tessék, link az lm670 kálváriáról, amit az LG 100hz-nek hírdet és baromira nem az a fotók is megtévesztők a honlapjukon. [link]

(#37265) simixox


simixox
csendes tag

Sziasztok! Van egy LG 42LA620s TV-m es azt a jelenséget tapasztaltam hogy HDMI - HDMI kábellel asztali PC videokartyajaba dugva (Gigabyte Radeon HD 7950) nincs jel, viszont ami már fura hogy csak a TV nem latja a gépet... a PC felbontas beallitasaiban ott van hogy 2. kijelzo LG...
Ami meg furabb hogy ha a PC DVI bemenetébe dugom a TV-t akkor jó. Viszont nekem a cél a HDMI-n valo megjelenites mert hangot is szeretnek a TV hangszórón...
Tudja valaki mi lehet a gond? Szerintem valami a TV szoftverében...

Szerk: amugy ha a pc alaplapi HDMI kimenetebe csatlakoztatom akkor sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#37266) huncutka1029 válasza Gicz (#37238) üzenetére


huncutka1029
addikt

ez csak a 3D panelekre igaz, az LN más tészta, és ez a modell valódi 100 Hz, ne prörögj már rá!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37267) Gicz válasza huncutka1029 (#37266) üzenetére


Gicz
addikt

oks, megnézem ezt is MM-ben, ha 300 sort hoz a mozgóképfelbontás teszten akkor csak 50Hz. de nem tartom valószínűnek, h ha a 620, 640 nem az, akkor majd a még kisebb kategóriás modell az lenne.

(#37268) Zirowe válasza Gicz (#37267) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De, a 620 100hz-s.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37269) huncutka1029 válasza Gicz (#37267) üzenetére


huncutka1029
addikt

Úgy érzem ez a topic az új modellek érkezéséig kifulladt.
Öreg vagyok a szélmalom harchoz, és a felesleges vitákhoz.

Majd visszanézek fél év mulva

Talán..........

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#37270) Fl3x válasza plaszy (#37242) üzenetére


Fl3x
aktív tag

Azóta már megtaláltam én is csak nem tudtam kitörölni a hozzászólást -.- Elnézést a bénázásért és köszönet a válaszért :R

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#37271) plaszy válasza Fl3x (#37270) üzenetére


plaszy
őstag

Ne viccelj, ezért vagyunk. :)
Több szem többet lát.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#37272) Mr.Rain válasza simixox (#37265) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Nekem Nvidia kártyám van,és nálam ha ott van 2. kijelzőként a tv,akkor látja. Kipipáltad a videókártya beállításoknál a tv-t,hogy legyen aktív?
Nekem csak be kell lépnem az Nvidia programjába és ott kell engedélyeznem! Biztos nálad is van valamilyen Radeonos progi. :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#37273) Mr.Rain válasza Gicz (#37267) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

(bocsi,hogy nem szerkesztettem)

Az a teszt letölthető valahonnan?
Mert Lg 42LA620-am van,szívesen tesztelem és fel is veszem.

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#37274) kusike válasza farkas-j (#37151) üzenetére


kusike
újonc

Köszönöm! :)
A gyári visszaállítáas megoldotta a problémát.

(#37275) Gicz válasza Mr.Rain (#37273) üzenetére


Gicz
addikt

Szia, munkában vagyok, este feltöltöm megint, de hiába veszed fel, visszanézve nem látaszódik a dolog, főleg LCD monitoron nézve, hiszen a telefonodnak/számítógépednek szintén 300 soros mozgóképfelbontása kb.

Ezt szemmel lehet látni, és akkor látványos ha egymás mellett megnézed a 620-at és a 660-at.

[ Szerkesztve ]

(#37276) Mr.Rain válasza Gicz (#37275) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Úgy gondoltam,hogy felveszem,aztán felveszem egy régebbi LG LCD-vel is,ami tuti 50Hz-es. Vagy megnézem őket egymás mellett egyszerre,ha technikailag meg tudom oldani.... :)

Úgy gondoltam,hogy az egyiket a monitor csatira kötöm a szgéphez,mondjuk a régi LG-t,az LA620 meg maradna a HDMI-n. Így láthatnám a különbséget,nem?

"Nincs megállás"

(#37277) #16729600 válasza Mr.Rain (#37276) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem meg hagyd a francba és ha megcsinálod csak magadnak tedd,ne tedd közzé.Már így is egy kanál vízbe meg tudná fojtani egymást a 50hz vs 100hz tábor.:)

(#37279) nightshadow


nightshadow
veterán

LG 2014 TV line-up [link]

(#37280) plaszy válasza nightshadow (#37279) üzenetére


plaszy
őstag

Tudnék választani! :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#37281) simixox válasza Mr.Rain (#37272) üzenetére


simixox
csendes tag

Igen van radeonos progi és abban engedélyezve van a TV is de sajnos a TV-m még igy sem akarja latni... vagyis mikor radugom olyan mintha egy pillanatra latna aztan mégsem... fura.

(#37282) Tütüke007


Tütüke007
csendes tag

Sziasztok!
Sikeresen megvettem a héten a 42la660s-t. Nagyon fasza. Kontroller nagyon bejött :-). Kezdem össze "hangolni" a géppel. Egy problémám van. Mégpedig az, hogy az egér késik. Nem sokat, de késik egy keveset, ami játék közben elég zavaró. Konkrétan halált okoz :-)
1.4-es HDMI kábellel van kötve a ARC-os bemenetre. Haladó 1-re beállítottam a tesztoldalon javasolt színeket, paramétereket.
Szóval ha valaki tudja mi lehet az oka a jelkésésnek, az segíthetne.

Előre is köszi a tanácsokat!

(#37283) Đusty válasza Tütüke007 (#37282) üzenetére


Đusty
addikt

A bemenetet állítsd át PC-re vagy játékgépre!

(#37284) Tütüke007 válasza Đusty (#37283) üzenetére


Tütüke007
csendes tag

Végig néztem mindenhol. Nem találtam ilyen opciót. Hol lehet ezt át állítani?

(#37285) Đusty válasza Tütüke007 (#37284) üzenetére


Đusty
addikt

Bemeneti lista, kiválasztod, alul piros gomb, eszköz nevének módosítása.

(#37286) Tütüke007 válasza Đusty (#37285) üzenetére


Tütüke007
csendes tag

NAGY vagy. Köszi a segítséget!!!

(#37287) miquci


miquci
tag

Üdv mindenkinek!Vany egy Lg 37lm620s tévém, és egy pár napja a távirányítóval nem működik rendesen.ha közel tartom mindig működik, de távolról hol működik, hol nem.Hagyományos távirányító nem magic motion.Az elem új benne azzal nem lehet gond.Valakinek van valami tippje?Köszönöm.

(#37288) Tamás34


Tamás34
senior tag

:U

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#37289) farkas-j válasza miquci (#37287) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért nem ártana az elemeket megmérni műszerrel, vagy tesztelni más készülékben is. Jártam már úgy, hogy sajnos a zsír új elem már eleve gyenge volt. Az esetek nagy többségénél a (tapasztalataim szerint) leginkább az elemekkel vagy a távszabályzóval szokott gond lenni. a TV-k infravevőivel elég ritkán. Mint laikus az elem cserén kívül még egy próbát elvégezhetsz.
Ha van olyan mobiltelefonod amin van kamera, akkor azzal egy alap működési tesztet megcsinálhatsz. Indítsd el a fényképezőgépet, és kb 10-20cm-ről fordítsd szembe a távszabályzót a kamerával, és nyomj meg folyamatosan valamilyen gombot rajta. Ekkor látnod kel a képernyőn az infra LED villogó-vibráló fényét. Ezután egy másik tuti kifogástalan (pl a HiFi-d vagy más eszközöd) távszabályzóval is tedd eszt meg. Látni fogod, hogy van e köztük drasztikus fényerőkülönbség. Ha van, vélhetően (de nem 100% !) a gyenge fényű távszabályzó hibás. A leggyakoribb hiba, (az elemet nem számítva), hogy leesés vagy ütődés következtében elpattanik a relatíve "nagyméretű" pufferkondi lábánál vagy magánál a LED-nél a forrasztás, vagy esetleg maga a kondi megy tönkre.
Ha nincs lényeges fényerő különbség, akkor még mindig nem lehet tutira ráfogni a TV-re a hibát. A távszabályzókban a referencia frekvencia beállításához egy adott frekvenciájú (általában műanyagba tokozott) kristályt építenek. Ezek ugyan viszonylag strapabírók, ám egy nagyobb ütődéstől vagy gyári hibából adódóan idővel belül eldeformálódhatnak, sérülhetnek. Így sajnos a frekvenciájuk is elmászhat, ami a TV vevőoldalán úgy jelentkezik, mintha a TV vevője érzéketlen lenne vagy esetleg egyáltalán nem is működik.
Egyébként Te házilag csak úgy tudod tutira behatárolni a hibát, ha egy hasonló típusú készülékkel oda-vissza leteszteled a távszabályzókat. A Tiéddel megy e rendesen a másik TV, ill a másik távkapcsolóval működik e rendesen a Te TV-d. Ez egyébként a legbiztosabb házi módszer, csak persze nem mindig van hasonló készülék a környéken. Sok sikert a hiba behatárolásához!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37290) farkas-j válasza miquci (#37287) üzenetére


farkas-j
őstag

Kimaradt még egy nagyon gyakori hiba. Az elemtaróban ha eloxidálódik az érintkező (mert pl korábban kifolyt egy elem) akkor az okozhat olyan átmeneti ellenállás növekedést, hogy nem tud elegendő nagyságú áramot felvenni az infra-adó az elemből. Olyan a jelenség, mintha gyenge lenne az elem. Ilyenkor le kell tisztítani az oxidot az érintkezőről, vagy fel kell polírozni a felületét.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37291) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Használ valaki köztetek hangprojektort illetve van tapasztalata vele?
Vásárláson gondolkodom és ezért kiváncsi lennék a véleményetekre.
Kinéztem egy Philips CSS2123 típusú projektort, ami megfelelne az elképzeléseimnek, lényeges szempont, hogy ne legyen 90cm-nél szélesebb, és ez a típus ezt hozza is, és még mélynyomója is van külön. Utána olvastam és videót is néztem róla, és nem is tűnik hangzásban sem rossznak. (ma tervezem élőben is megnézni).
De másik típusok is érdekelnek, ha tudtok valami jót max 40ezerért.
Tudom sokan írnátok, hogy ne hangprojektorban gondolkodjak, hanem vegyek egy normális hangrendszert, erősítővel, 5.1 hangfalakkal stb... de sajnos helyem sincs hozzá, és körbekábelezni se szeretném a szobát. Ezért ez a megoldás áll hozzám a legközelebb. Lényegében egy 18-20nm-es szobában lenne és panelban, tehát egyébként sem akarom, hogy dübörögjön a lakás, csak szeretném, hogy ne a tv hangszóroin hallgassam a filmek/sorozatok hangját. Tehát elfogadhatóbb legyen a hangja amikor egy jó kis filmet nézek, szóval nincsenek extra igényeim :) bármi megoldás érdekel. :) Köszönöm!

(#37292) #16729600 válasza dorika87 (#37291) üzenetére


#16729600
törölt tag

A legjobb megoldás ( sértődés ne essék ),ha nem veszel ilyen projektor-bögre szettet.Felesleges pénzkidobás.Egy fillért se érnek,hangzás szempontjából...

(#37293) dorika87 válasza #16729600 (#37292) üzenetére


dorika87
őstag

Értem. Még gondolkodok, mert valamilyen megoldás kellene. Jobbat szeretnék mint a tv hangszórója, élvezhetőbb lenne filmeknél. Milyet ajánlanál akkor ami kb. 40ezerből kijönne?

(#37294) péter28


péter28
tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne a dvr funkcióval kapcsolatban.Rádugtam a tv-re (lm669) egy 64gb pendrive-t,de felvételhez nem ismeri fel.Működnie kellene,vagy csak vinyóval jó?

(#37295) #16729600 válasza dorika87 (#37293) üzenetére


#16729600
törölt tag

Gyűjtsél még hozzá.40 ezerből használtan se tudsz venni nagyon semmi használhatót.Elsőre célozz meg egy ( használt ) sztereó rendszert,rendes házimozi erősítővel,amit később lehet bővíteni.

(#37294) péter28 Én még nem hallottam olyan pendrive ról,amivel működne a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#37296) sixpak válasza #16729600 (#37295) üzenetére


sixpak
nagyúr

Most mondja, hogy nem akarja körbekábelezni a lakást... :DDD

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#37297) #16729600 válasza sixpak (#37296) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát akkor ne vegyen semmit egyenlőre és spórol 40 ezret,erre tényleg nem lehet mit mondani ( bár valami nyamvadt kábel a jövőben is kelleni fog ) :)

(#37298) baandii Én tudok tanácsot adni neki,azt mégpedig,hogy ilyeneket véletlenül se vegyen,illetve még ajándékba se fogadjon el senkitől,hacsak nem forog veszélyben az élete :)

[ Szerkesztve ]

(#37298) baandii válasza dorika87 (#37293) üzenetére


baandii
senior tag

ITT van egy pár fajta bár hogy melyik jó sajnos nem tudok segíteni benne, nem használok...de hátha vki aki ad tanácsot...

[ Szerkesztve ]

(#37299) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello!

Az lm640-nek cincogás a hangja-engem idegesített az első pillanattól kezdve.
Vettem egy lg hangprojektort 10e-ért,mélynyomó nélkül.

Sokkal jobb a hangja,tv-zéshez tök elég.(igen van házimozi is, erősítő+hangfalak)
Volt egy épített aktív mélyhangfalam is 30cm-es hangszóróval,A osztályú erősítéssel,de költözés előtt eladtam,jobb a béke. :)
Laksin tényleg nem nagyon lehet rendesen mozizni,mert rögtön verik a radiátort. :K

De léteznek infrás,vezeték nélküli hangfal szettek is......
Egyszó mint száz,a tv hangszórójánál minden jobb(LM 640).

üdv

(#37300) #16729600 válasza gahor72 (#37299) üzenetére


#16729600
törölt tag

Épp "laksin" van értelme beruházni egy normális hangrendszerre,mert minél jobb minőségű a vas,annál jobb alacsonyabb hangerőn és nem kell üvöltetni,hogy valami látszatja legyen.A 10 ropis hangprojektor az meg annyit jelent,hogy nem monóban hallgatsz Sokol rádiót,hanem sztereóban ( vagy még annyit sem ) :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.