Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) Müszi válasza boss01 (#34149) üzenetére


Müszi
senior tag

Az LA (2013-as) sorozatú LG TV-k csak az AN-VC400 és 500 kamerákat támogatják. A VC300 a 2012-es tipusokhoz kompatibilis. Ezeket sajnos csak a TV-hez tudod használni.

(#34153) Zahire


Zahire
tag

Na én végigolvastam ezt a fórumot, és arra jutottam, hogy eszembe sem jut ezután LG tévét vásárolni, inkább Philipset, remélem jól gondolom.Ha mégsem, legyetek szívesek javítsatok ki.

(#34155) Zirowe válasza #46372352 (#34152) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elvileg ccfl dragabb, szennyezobb es tobbet fogyaszt.
Led tvt gyartani, foleg edge led, olcsobb a gyartonak, illetve a vekonysag miatt dragabban tudta adni.

Amit en vettem eszre ccfl es led (direct led) kozott,hogy fhd anyaggal szebb a kep, de meg 720p-vel is jobb eredmenyt hoz a led.
Ccfl-nel nagyobb meretnel feketenel lathato volt egy kicsit a fenycsovek elhatarolodasa.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34156) g0dl


g0dl
addikt

Nektek az mkv-ban lévő feliratokat meg tudja jeleníteni a TV (42LA620)?
Nekem pontosan jelzi a kiválasztó listában, hogy három felirat van, de semmi nem jelenik meg. Mindez küldő vinyóról.

Továbbá mit jelentenek a
"Hang leírása"
"Ugrás ki/be"
jellemzők?

(#34157) menyoronc válasza g0dl (#34156) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Nálam semmi gond nincs a feliratok megejelenitesevel külső hd-ről lejatszva 42 la620 - n. Esetleg a felirat kiterjesztését nézd meg h kompatibilis e a gyári lejatszónak.

Üdv: Gábor

(#34158) ezozo válasza #46372352 (#34154) üzenetére


ezozo
tag

Hát azért akár csatorna váltásnál világít rendesen ha valahol ott egy nagy felhő,meg mozi filmek is tele vannak sötétbe játszódó jelenetekkel,engem zavarna a bevilágítás,de ha jól tudom az LM Edge ledes az LA direct ledes,és emlékszem annó az LA-t dicsérték az LM-el szembe hogy az már direct ledes és az sokkal jobb nincs bevilágítás,LM nél nekem semmi zavaró bevilágítás nincs,miért nem lehet több évig kapni egy jól bevált tipust,minek kell évente új modell,itt az eredménye hogy egy sorozat problémás,vagy a lengyel gyár meósai a gyengébbre sikeredett tévéket ideküldik a balkánba a minőséget meg nyugatra :O

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#34159) OldMike válasza Zahire (#34153) üzenetére


OldMike
őstag

A mai Philipsek minden bizonnyal szintén ledesek, valószínűleg inkább edge mint direct. Korábban a Philips valamilyen VA panel változatot használt (mint a Samsung), lehet hogy most is. Annak a feketéje jobb mint az IPS, amit az LG használ. A színhűség és a betekintési szög szempontjából viszont rosszabb. A 3D aktív megoldású, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Játék szempontjából rossz hír, hogy az input lag is gyengébb, pedig az LG sem a legtökéletesebb.
Mindegyik kompromisszumos, a felhasználónak kell eldönteni, hogy mi fontos számára.

42LM660S

(#34160) fabiandaniel válasza Nova91 (#34113) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Lehetséges, milyen típusú tv -ről van szó?

Fabi

(#34161) spiritex


spiritex
veterán

Segítsen valaki, hogy mit jelent ez az opció?
Idézet a kézikönyvből: "Szemkímélő Fényerőszabályzó: [Típusfüggő] Csökkenti az energiafogyasztást
azáltal, hogy a fényerőt a képernyőn látható kép mozgásának megfelelően módosítja." Az értékei pedig: Ki, Alacsony, Magas.
Tehát mire jó ez? Valaki használja?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#34162) bandi0000 válasza ezozo (#34150) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Bevilágitás: be kell állítabi nem túlszinezett élénk valósághűtlen képet nézni, nekem a 660s soha nem indult újra

Xbox One: bandymnc

(#34163) karendi válasza ezozo (#34158) üzenetére


karendi
csendes tag

Nem hiszem. Én nem hivatalos itthoni márkakereskedőtől vásároltam, mégis van benne felhő. Légyszi minden LG LA-s típusú led tv--vel rendelkezők nézzétek már meg van felhősödés mindenkinek? Nagyon sok függőleges halvány csíkot is látok amikor pl. a világos égbolt van a filmben és a kamera horizontálisan fordul.

(#34164) Rbert válasza ezozo (#34150) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Nekem van mindkét tv (lm,la) ,meg vagyok velük elêgedve.Az LA sorozat kêpe picit mintha szebb lenne,gyorsabb a menüje ,jobb a tàviranyitoja.DlNA-t kipróbáltam ,de médialejàtszót használok,egyszerűbb,jobb.Van xbox360 is ràkötve,input lag-ot nem tapsztaltam egyik tv vel sem.Nekem nem fagyogat egyik sem,teszi a dolgàt mindkettő.Smart része kompromiszumokkal de használható.Nem szabad idegeskedni közben.3D nagyon szép,ha megfelelő minősêget nêzel,ez igaz minden tartalomra.

(#34165) Woodslave válasza ezozo (#34158) üzenetére


Woodslave
nagyúr

haver LM szériája ugyanúgy edge led és fényképen ugyanolyan bevilágítás látszik fényképen. Enyém LA és edge led. Nem ez a különbség :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#34166) Woodslave válasza karendi (#34163) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nézzél privátot :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#34167) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Akinek van LG 32LN575 tévéje, az elmondaná a saját tapasztalatait vele kapcsolatban?

Köszi

(#34168) ezozo


ezozo
tag

Félre ne értsétek nem akarom leírni az LA szériát de sok itt a fórumon a beírás a problémákról,de akkor mégtöbb az elégedett ember :C

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#34170) Müszi válasza ezozo (#34168) üzenetére


Müszi
senior tag

Azt ne feledd, hogy azok keresnek leginkább fórumot, akiknek problémájuk van. Akiknél minden klappol azok jórészt csak nézik. Az elmúlt időszakban arányaiban jóval több TV talált gazdára, igy több a probléma is. Gondolom ez nem csak az LG-nél van így. Ettől még nem kéne leírni egyetlen típust sem. Nekem sincs igazán semmi problémám az LA660-asommal (kopp-kopp) Lehet már romlik a szemem, de felhőket meg bevilágítást sem látok.

[ Szerkesztve ]

(#34172) Gicz válasza #46372352 (#34169) üzenetére


Gicz
addikt

a philips 8404 az VA panelos. márcsak a mért kontraszt alapján is. a philipsnek csak a passzív 3D-s tv-i IPS panelesek.

(#34174) Gicz válasza #46372352 (#34173) üzenetére


Gicz
addikt

philips PFL8404H (2009) típus az 100% h nem IPS panel. 2 szer méylebb a a mért feketéje mint a legjobb IPS paneles LG-nek. pedig a philips tőlük veszi az IPS-t.

a PFL8404-et szerelték Sharp ASV, meg AUO gyártmányú MVA panellel. de IPS-el nem. a mért adatok is ezt mutatják, plusz nem produkálja a tipikus IPS glow-ot, és a betekintési szöge sem olyan.

[ Szerkesztve ]

(#34175) boss01 válasza Müszi (#34151) üzenetére


boss01
csendes tag

Köszönöm !

(#34177) Gicz válasza #46372352 (#34176) üzenetére


Gicz
addikt

ne ilyen chip.de-t linkelj, ez nem tv-s szak oldal.

hibásan írják, szemre is látszik hogy nem IPS, és a mérések is igazolják. nézd meg a HDTVTEST.CO.UK-n a tesztet. 0,09 feketét a mai legdrágább IPS sem tud, mind 0,15-öt tud kb.

nevében? tehát a mi régi 55centis CRT-nk is IPS? :))

[ Szerkesztve ]

(#34178) Müszi


Müszi
senior tag

Egy kis érdekesség [link]

(#34179) Gicz válasza Müszi (#34178) üzenetére


Gicz
addikt

szerintem lcd-khez jó a hajlított kijelző, feltéve hogy egyedül mozizol.

nekem van egy 42lm671s LG-m, és amíg azon néztem filmet, és beültem elé 1,6 méterre, akkor a sarkok már akkora szög alatt látszódtak, hogy bizony torzultak ott a színek, és csökkent a kontraszt. de ha ezek feléd vannak fordítva, akkor kisebb szög alatt látszódnak és nem leszz akkora eltérés a kép közepe és a sarkai között. persze ez akkor érvényes ha beülsz ajánlott nézési távra, és egyedül nézed.

olednél már nincs ez az előny, hiszen ott nem fontos a látszög. ott értelmetlen szerintem.

(#34181) Gicz válasza #46372352 (#34180) üzenetére


Gicz
addikt

igen, amióta az lg kijött a 3D ips paneljeivel azóta a philipsek is azok, de az említett modell 2008 vagy 9-es, akkor még nem is volt IPS úgytudom. de az igaz h a maiak 95%-a ips.

(#34182) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

47LA640S vagy 50LN575S tapasztalatok esetleg?

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#34183) makoss válasza Gicz (#34134) üzenetére


makoss
addikt

:B na akkor most mi a helyes beállítás 620S-re?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#34185) Gicz válasza #46372352 (#34184) üzenetére


Gicz
addikt

c41r0 fórumozótól:

"A panelguruktól kérdezném (mert rágódok), hogy a Samsung 37B679-emben lévő CMO VA panelnél (oldalról fakulós, oldalról feketéből kékülős, de homogén és nincsenek bevilágítások, csak éppen alig érzékelhetőek a sarkokon) mennyivel lehet jobb egy Sharp ASV panel (oldalról szintén színfakulós), ami egy Philips 32PFL8404-ben található. Tudom, hogy az elektronika is nagyban befolyásolja a képet, és különben is nézzem meg, de vajon mennyivel lehet jobb a Philips képe így, ha egyáltalán az? Az AVForumson a Philips PFL7x/8x/9x 2009-es modelleknél mindenki az LGD S-IPS paneleseket vadászta anno, és még képeket "

"Egy kis szubjektív miniteszt egy 2009-es, Sharp paneles Philips 32PFL8404/H12-ről, monitorként és PC-ről mozizáshoz (1080p24 HD ripek), megosztom veletek a tapasztalataimat, kb. 3-4 órát tudtam tesztelni."

a hdtvtestes teszt és ASV panelt támasztja alá. ezek szerint volt belőle ips paneles is, de "vadászni kellett" rá.
ami barátnőméknél van, az tuti ASV paneles, meg a hdtvtest tesztben mért is az.

(#34187) farkas-j válasza karendi (#34163) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem 42LA660-as a lányomnak 32LA660-as készüléke van. Egyiken sincs a széleken bevilágítás, és a felhősödés is csak akkor látszik nagyon minimálisan, ha a teljes kép sötét. Én speciel nagyon elégedett vagyok vele! Akinek a fekete miatt vannak problémái, az ne válasszon IPS kijelzős TV-t. Az vegyen pl. plazmát, mert az ebben verhetetlen. Én viszont LCD-be a megfizethető kategóriában nem is vennék mást perpillanat, csak IPS panelost és passzív 3D-st. Ezért lett nálunk az LG a befutó. :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#34188) OldAkita válasza Müszi (#34178) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Hasznos cikk.

(#34189) fabiandaniel válasza Pendragon911 (#34167) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nekem 42" változata van és én meg vagyok vele elégedve. Sat tuner esetén az a nagy fájdalmam hogy csupán a 4/1 -es diseqc fejkapcsolót támogatja de tunerek érzékenysége megfelelő.
-én wifit használom dlna -hoz és stabilan működik fHD filmekkel is
-médialejátszó s legtöbb formátumot és az srt feliratot is teljesen jól kezeli
-5 féle vezeték nélküli egeret próbáltam és az összeset kezei(logitech,asus,gigabyte,genius,chicony)
-skype használatához LG AN-VC400 TV vagy LG AN-V500 TV kamera kell
-böngésző nem valami teljesítménybajnok(néha kissé akadozik, főleg flash tartalmú oldalak esetén)
-ha magic remote -t szeretnél akkor olyat vegyél amihez rf donle is jár

Fabi

(#34190) spidersoft válasza farkas-j (#34187) üzenetére


spidersoft
senior tag

(apropó fekete szint. vajon a lézertévék (LG hecto) hogy állnak etéren? röpke 10 év és szerintem Magyarországra is eljut :D érdekes találmány, de ezzel visszajutunk oda, ahonnan a CRT-k miatt menekültünk: képalkotást tekintve egy kifordított CRT, ugyanúgy szkennel, tehát valószínűleg villog is...)

(#34191) Pendragon911 válasza fabiandaniel (#34189) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszi a választ! Ezek jó hírek. Már csak azért is, mert a T-betűs szolgáltatónál rendeltem egyet és ajándékba jár hozzá egy ilyen magic remote, akkor elvileg az rf donle (amiről egyenlőre nem tudom, hogy micsoda) is jár hozzá. Már várom, hogy megérkezzen. Tudtommal az direct LED-es, vagy rosszul informálódtam erről?

(#34192) bbarna24


bbarna24
újonc

Sziasztok.
Segítséget kérnék. A következő problémával küzdök. Van egy két éves LG 42LV3400-as tv-m. Eddig simán vitt szinte mindent külső hdd-ről, de amióta lefrissítettem, azóta minden avi-kiterjesztésű filmnek csúszik a szinkronja.
Ha pedig léptetem, mert nem az elejéről akarom kezdeni, akkor meg végképp nincs hang.
És megfigyeltem azt is, hogy minden indításnál a gyökérkönyvtárból kell kezdenem a keresést, hogy mit szeretnék megnézni. (régebben megjegyezte, hol voltam, sorozatoknál az utolsó rész amit megnéztem).
Remélem van valakinek ötlete, mert én kifogytam.
Megcsináltam a divx regisztrációt is de semmi eredmény, minden maradt olyan amilyen volt.

(#34193) ferob válasza bbarna24 (#34192) üzenetére


ferob
őstag

Sajnos más is így járt a frissítéssel decemberben, szóval ezzel sokat nem tudsz kezdeni.

Tipikus gyártói hozzáállás, hogy elrontják a régebbi modelleket a frissítéssel (főleg garanciaidőn túl), hogy rábírjanak arra, hogy vásárolj egy újabb idei típust.
Ezért szokták azt javasolni, hogy amennyiben minden funkció jól működik, akkor nem szabad frissíteni, mert csak a baj lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#34194) fabiandaniel válasza Pendragon911 (#34191) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

RF Dongle = távirányítóhoz szükséges vevőegység mert ebben az esetben nem infrán hanem rádiófrekvenciás jellel vezérled a tv -t.

Bíztosan kapi fogsz hozzá vevőegységet is és tv valóban direct LED -es.

Fabi

(#34195) gerejoe


gerejoe
tag

Hali.Egy olyan problémám lenne hogy van egy 42lk530-om,egy éjjszaka alatt gondolt egyet és másnapra nem látja a lejátszója a média fájlokat,a zenéket látja a filmeket nem,próbáltam más pennel,külső hdd-vel,újra formázva a pent de mindig üres mappa felirat fogad,ötletek,esetleg tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#34196) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

26 ld 320-hoz létezik wifi adapter?

(#34197) #03482112


#03482112
törölt tag

Sziasztok!

Egy héten belül tervezek venni, egy LG LA690S tv-t.
Ha valakinek van ilyen készüléke, megkérném írjon pár szót a kép minőségéről,
illetve mennyire van megelégedve vele. :R

[ Szerkesztve ]

(#34198) plaszy válasza #03482112 (#34197) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Én is néztem ezt a készüléket neten már. Hajlok is felé, tapasztalatot majd te is írjál. :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#34199) Lidl válasza #03482112 (#34197) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

pont pénteken vettem egy ilyen tévét 42"-s méretben. Eredetileg 660-ast akartam venni, de az nem volt, és "csak" 5000-el volt drágább a 690, szóval az lett (amúgy a különbség nem érte volna meg a máshol lévő 15000-el magasabb árat)
A tévé maga nagyon szép. Szép a képe, szépek a színek, bár a fények, színek beállításával még küzdök, nem volt semmi időm a hétvégén.
Sajnos lehet látni felhősödést teljesen fekete képen, de az ritkán van a tévén. Normál adásnál nem látszik.
Az SD adások rosszak rajta (T-Home, IPTV, HDMI-vel csatlakoztatva, 1080p-s módban), de ez normális.
A 3D-s adások viszont nagyon szuperek. Ha megfelelő a forrás, akkor gyönyörű a kép.
Wifi-vel kapcsoltam a hálózatra (még) de nem volt gond a sebesség. A Repcsiket játszottam le 3D-ben DLNA-n keresztül és nem volt semmi szaggatás (pontos paramétereket nem tudok a filmről, de több, mint 6 GB a mérete)
A Magic Remote is jól szuperál. Szokni kell. Egy dolog zavar, hogy nincsenek rajta számok. Viszont be tudtam állítani, hogy vezérelje a T-Home-os boxot is (Cisco gyártmány). Tehát nem is kell annak a vezérlője.
Persze mivel nincs szám a MR távirányítón, ezért kicsit macerás lehet. Viszont van egy Univerzális Távirányító applikáció, ami megjelenít egy virtuális távirányítót, aminek a gombjait lehet böködni az egérrel. Ott minden működött.
Egy kínai air mouse-t is rákötöttem, és tökéletesen működik azzal is.
Ha ki van kapcsolva, akkor eléggé tükröződik a kijelző. A polarizált bevonat miatt pedig szivárványos csíkok vannak ilyenkor a kijelzőn. Szerencsére ez nemigazán látszik, ha be van kapcsolva, de azért kerülni kell a direkt belevilágító lámpákat.
Sajnos van egy kis negatívum is. Mások is említették, hogy néha belassul a menürendszer. Ezt én is tapasztaltam, de szerintem akkor, ha valamit csinálok a tévével (pl. valamelyik smart funkcióját használom). Ekkor olyan, mintha PC-n futna valami a háttérben, és lelassítaná a gépet. Még a filmek lejátszása is szaggat (főleg DLNA-n). Ha kikapcsolom a tévét, és vissza, akkor megszűnik, szóval meg lehet oldani, csak türelmesnek kell lenni ;)
Hirtelen ennyi. Az itt található LA szérián mások által használt beállításokat akarom még kipróbálni, hogy azokkal milyen a képe.
Ja és PC-t akarok még kipróbálni rajta HDMI-vel.

Lidl

(#34200) #03482112 válasza Lidl (#34199) üzenetére


#03482112
törölt tag

Köszi szépen a gyors választ. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.