Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) makoss válasza vzozo (#33649) üzenetére


makoss
addikt

annyira átlátszik a régi dugó - ami jó volt - hogy mind a kettő dugónál a második sárga, a negyedik kék, a hatodik zöld, a nyolcadik barna, és mind a 2 dugó a kábel elején és végén is egyforma volt, így kijelenthetem kizárásos alapon, hogy a T-568B hálózati kábel bekötése a megfelelő :K
Majd legfeljebb még berhelem kicsit a fém csatlakozókat hátha az nem klappol
de amit eddig leszürtem ebből az egészből betyár kíváncsi lennék ki tudná jól megcsinálni elsőre :K :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33652) OldAkita válasza makoss (#33650) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Én ennek alapján szereltem az utp kábel két végére csatlakozót krimpelőszerszám nélkül:
Link
Laírásod alapján biztos vagyok benne hogy kontakthiba.

[ Szerkesztve ]

(#33653) gyeniko válasza Zirowe (#33635) üzenetére


gyeniko
őstag

Én linkeltem egy fogalom magyarázatot, de látom, hogy te azok közül való vagy, akik nem hagyják zavartatni magukat a tényektől. Bocsáss meg, de én nem vagyok kíváncsi a te saját értelmezésedre, mert nem vagy számomra mértékadó, de még vélemény formáló sem!

Én elfogadtam és használom a linkelt cikkben írt definíciót, te nyugodtan használd a saját definíciódat, de szerintem nem kellene megtévesztened a fórumozókat...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33654) vzozo válasza makoss (#33651) üzenetére


vzozo
senior tag

betyár kíváncsi lennék ki tudná jól megcsinálni elsőre

Hát én krimpeltem már pár száz csatlakozót életemben, és nem emlékszem hibás darabra. Szerszám kell hozzá, ezt fogadd el, vagy szenvedj... Bocs, ezt felesleges tovább ragozni.:)

(#33655) makoss válasza OldAkita (#33652) üzenetére


makoss
addikt

háát ha kontakt hibás már csak arra kéne rájönni merre?
a te vezetéked milyen típusú?
most próbálom máshonnan nézni a dolgot

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33656) makoss válasza vzozo (#33654) üzenetére


makoss
addikt

neked ez a szakmád?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33657) Müszi válasza vzozo (#33643) üzenetére


Müszi
senior tag

" Más kérdés, hogy 1 terásat csak akkor vennék, ha fegyvert fognának rám, annyira nem éri meg ár/érték arányban..."

Már bocsi, de 2,5"-os rack-et szeretne a kolléga [link]. Ebből a 2 terrás horror áron van, 4-eset meg majd pár év múlva gyártanak is talán. Szerintem az 1TB a legjobb ár-érték arányú jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#33658) vzozo válasza makoss (#33656) üzenetére


vzozo
senior tag

Nem, közel sem. Azért ne állítsunk már be egy nyamvadt krimpelést "szakmának"...

Egyszerűen vettem szerszámot, amikor a lakásomban kábeleztem. Beütő, krimpelő és kábelteszter, ezek nélkül bármiféle hálózati szerelés csak gányolás.

(#33659) OldAkita válasza makoss (#33655) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Úgy csináltad hogy levágtad a vezetékről a csatlakozót, majd a két vezetéket lecsupaszítottad és egyenként összekötötted a 8 szálat? Mert ebben az esetben bontsd szét és csináld újra, erősen figyelve hogy jól érintkezzenek. Ha nem összekötöttél hanem úgy ahogy én, csavarhúzóval rábarkácsoltad, akkor is vágd le és csináld újra. Ha van türelmed, előbb utóbb sikerülnie kell

(#33660) vzozo válasza Müszi (#33657) üzenetére


vzozo
senior tag

Mondjuk nem tudom minek kellene 2.5-es, csak a macera van vele, általában eleve rövid kábellel szállítják, hogy helyezed el a TV mellett, USB-ről kapja a tápelláttást, csak hibalehetőségek...

De persze mindenkinek szíve-joga olyat venni, amilyet szeretne. Azért megnéztem a linket, ugyanannál a webáruháznál 4TB-os 52205 Ft, tehát 4x akkora kapacitás 2.7x áron, és van olyan hosszú kábele, hogy elrejtsem a TV melletti/alatti szekrénybe.

(#33661) Zirowe válasza gyeniko (#33653) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gratulálok neked, használd.
A cikkben jó magyarázatok vannak, de a hülye marketing neveket használják.
A full led tv nem lcd tv, mint ahogy a backlit/direct led lcd tv nem full led tv, és ezek a tények.

Majd a merketingeseknek lesz nagy fejtörés, hogy ha végre a full led tvk árai elérhetőek lesznek, akkor minek nevezik majd, hiszen a full ledet hülyén ellőtték már, gondolom jönnek majd a true led kaliberű hülyeségek..

Ha esetleg nem értenéd.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33662) Müszi válasza vzozo (#33660) üzenetére


Müszi
senior tag

Ki mire használja. Én pl. személy szerint jobban preferálom. Kisebb, egyszerűbb kezelés, kevesebb zaj, fogyasztás, melegedés, nem kell táp hozzá és nem utolsó sorban mobil. Az enyémhez majd 1m-es a kábel és USB 3.0, ráadásul könnyedén széthúzható és akár cserélhető is a lemez benne. 3K csak a tok és a winyóval is csak 19K volt együtt.
Persze ha csak adott helyen van állandóan használva akkor egy nagy kapacitású 3,5"-os is jó lehet ár-értékben mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#33663) Zirowe válasza Zirowe (#33661) üzenetére


Zirowe
nagyúr

oled vs led lcd

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33664) makoss válasza OldAkita (#33659) üzenetére


makoss
addikt

ezek alapján csináltam

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33665) OldAkita válasza makoss (#33664) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ezek szerint van krimpelő fogód. Ha van Rj45-ös csatlakozód is akkor ne tétovázz, vágd le és csináld újra

(#33666) Woodslave


Woodslave
nagyúr

egy csomó embert "zaklatok" privátban is a kérdéssel, elsősorban tőlük elnézést, nem azért mert nem hiszek nekik, de több szem ugye. :K

rápörögtem erre a ips glow/bevilágítás/bleeding akárhogy nevezzük (ha egyáltalán szinonímák) és ugyan filmnézés/pláne tv-zés közben nem zavar, de azért xart se akarok. Így néz ki teljes sötétben

[link]

bug vagy feature? :U

ja és lényegében nem változik akármilyen beállítással próbálkozom

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33667) Woodslave válasza Woodslave (#33666) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ha 0-ra veszek mindent akkor jó ;] :O :D [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33668) fuzzyka válasza Woodslave (#33667) üzenetére


fuzzyka
tag

En nem tudom, hogy normalis e vagy sem de ha raporogtel vidd vissza mert csak rosszabb lesz az erzes... tapasztalat :)

[ Szerkesztve ]

(#33669) OldAkita válasza Woodslave (#33666) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ezzel két dolgot lehet tenni szerintem. 8napon belül indoklás nélkül kicserélheted. Második variáció: Megpróbálod végigvinni a harcot hogy ez hibás és jogod van másik tv-re. Csakhogy ki az aki jogosult eldönteni, ez még belefér vagy nem? Gondolom ennek a vége a fogyasztóvédelmi főfelügyelőség szokott lenni. Ha már aludni sem bírsz úgy elhatalmasodott rajtad az a pokoli érzés ami ilyenkor legyűri az embert, akkor javaslom, először a fogyasztóvédelemmel vedd fel a kapcsolatot hogy képbe kerülj van-e esélyed.
Teheted azt is hogy megbékélsz sorsoddal. Nem könnyű választások.

(#33670) hackeeeee válasza Woodslave (#33666) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Maga a felhősödés a ledes techológia "velejárója", ha jól tudom. Ergo ez miatt nem cserélik a készüléket.
Vagy igen?

Samsung-oknál sok panasz volt erre.

Gondolom itt is maga a jelenség ugyan az, mint a Samsung tv-knél.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33671) Woodslave válasza hackeeeee (#33670) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igazából pont ezt akarom tudni, hogy ez még ok vagy nagyon gáz.

8 napon belüli vagyok, elvileg cserélnék, de ha normális és hasonlót kapok megint, akkor semmi értelme, egy 106-os tv-t annyira nem akarok logisztikázni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33672) hackeeeee válasza Woodslave (#33671) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szerint simán előfordulhat, hogy a cserélt készülék is ilyen lesz.

Véleményem szubjektív...

(#33673) makoss válasza OldAkita (#33665) üzenetére


makoss
addikt

van egy kölcsön fogóm de van 2 vége is a kábelnek és az a méreg, hogy ránézésre mindegyik jó
lehet még rosszabb lesz

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33674) mivamma válasza makoss (#33673) üzenetére


mivamma
senior tag

Ha budapesti vagy átmegyek és megcsinálom neked! Ezen ne múljon a boldogságod.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#33675) makoss válasza mivamma (#33674) üzenetére


makoss
addikt

kedves vagy de messzebb lakom jóval

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33676) Gicz válasza Woodslave (#33666) üzenetére


Gicz
addikt

Ez a bevilágítás, minden lcd ilyen némelyik kevésbé, némelyik jobban. Példányfüggő is.

(#33677) farkas-j válasza makoss (#33675) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha esetleg Szekszárd nincs messze neked, akkor adok krimpelőt és tesztert is kölcsön ;) Sőt ha kell dugót is adok.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#33678) farkas-j


farkas-j
őstag

Ha valaki esetleg HDD-t szeretne venni, annak figyelmébe ajánlom ezt. Ingyenes kiszállítás, és ha ezt a kódot beütitek, még 20% kedvezményt is kaptok: 7234-2964-2901-2684 A kedvezmény csak a Toshiba HDD-kre vonatkozik!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#33679) OldAkita válasza makoss (#33673) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Annál hogy másodpercenként le-fel kapcsolódik, nem lehet rosszabb.

(#33680) makoss válasza farkas-j (#33677) üzenetére


makoss
addikt

köszi de dugó az van, tesztelő jó volna, de így mindent egyszerre :B
tesztelő nélkül hozzáfogni meg hülyeség szerintem

(#33679) OldAkita: ennél semmi nincs

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33681) dekoninck válasza Woodslave (#33666) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nekem a LA691-em ilyesmi, főleg a bal alsó sarok, de Ł€$z@r0m, nem fekete képernyőt bámulok.

(#33682) Horike válasza Woodslave (#33666) üzenetére


Horike
csendes tag

Szia!
Ilyenek. Nekem is ilyen a 660, csak feketén látszik, filmnél tökéletes.
Akkor miért zavarna?
Edge LED adottság.

Ha nem tetszik plazma.
Az,eg vibrál 3D-n. Én anno megnéztem, engem marhára zavart a vibrálás...

LG 55LA660S, DUNE HD Duo, Cambridge Audio 640R, Jamo C4 széria

(#33683) gyeniko válasza Woodslave (#33671) üzenetére


gyeniko
őstag

Internetes vásárlásnál 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz, vissza kell fizetniük a pénzt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33684) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy itt kérdezek!
Sajnos LG TV-k most drágák és hiány van belőlük, ezért, és a kevés pénz miatt, az alábbiak közül kell választanom.

[TX-L39BL6E]
[ue40eh6030]
[TX-L39E6E]
A 3D nem fontos, viszont LAN, vagy WIFI igen.
A két Panasonic között mi a különbség?
Előre is köszönöm a gyors válaszokat!

Üdv!
HH

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#33685) szmaug


szmaug
újonc

Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült beszerezni Szegeden egy Lg 47la660s-t (hetek óta nem lehetett kapni)...
Visszaolvastam, és láttam, hogy nem kevesen küzdöttek ezzel a problémával.
A tv jobb és bal sarkában, látható átvilágítás látszik.
Az lenne a kérdésem, hogy cserélt valaki készüléket emiatt? És a csere megoldotta-e a problémát?
Vagy ez általános és ez beletörődős dolog?
Nem csinálnák belőle nagy ügyet, csak hát nem volt olcsó, és ha a csere megoldotta a gondot, akkor én is rászánnám magamat.

Előre is köszönöm a tapasztalatokat és az észrevételeket!

(#33686) ferob válasza szmaug (#33685) üzenetére


ferob
őstag

Sajnos még a sokkal drágább modelleken is előfordul és úgysem fognak vele semmit kezdeni se a szervizben, se máshol, esetleg ha valaki kifog egy rendes üzletet, ahol hajlandóak kicserélni az a pár nap alatt (bár kétlem), akkor se biztos, hogy jobban jársz vele, mert rosszabbat is kifoghatsz, sőt ezek a foltok még később is megjelenhetnek vagy változhatnak.

Személyes tapasztalatom, hogy a tévé és a szoba hőmérséklete közti eltérés is befolyásolja a fényerő mellett, hogy ez a bevilágítás milyen mértékű.
De egy kalibrálás mindenképp sokat segít, hogy kevésbé legyen látható.

[ Szerkesztve ]

(#33687) nufenen111 válasza szmaug (#33685) üzenetére


nufenen111
tag

Nekem 55-ös 690LA-m van, és akárhogyan nézem, nincs felhősödés.
http://www.geeks.hu/tesztek/131122_lg_la660s_47la660s_cinema_3d_lcd_teve_teszt?page=0,1

ezekkel a beállításokkal használom. Bár tapasztalataim szerint a dinamikus kontrasztot és azt az automata feketítő vackot ki kell iktatni.

Az MPEG zajcsökkentő nem tudom micsoda.

[ Szerkesztve ]

(#33688) Woodslave válasza nufenen111 (#33687) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egy sötét képernyő fényképet dobj már be, hogy néz ki :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33689) nufenen111 válasza vzozo (#33660) üzenetére


nufenen111
tag

Én erről az oldalról, az apróhirdetésekből vettem egy majdnem egy éves Adata, 500Gb-os vinyót 10.000 ft-ért, van még rá vagy 2 év garancia. Egy házimozis gyerektől, tele 3D-s HD filmekkel, azt egy 1m-es USB hosszabbítóval használom, és tökéletesen elvagyok vele.

(#33690) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy csak nálam jött-e elő ez a probléma, de mióta frissítettem az LG La620as tvmet azóta rendszeresen szaraszik, a wifit állandóan eldobálja, így dlnaval lehetetlen filmet nézni....
Vkinél megoldás? Firmware:04.22.11

Apple and Android user

(#33691) nufenen111 válasza Woodslave (#33688) üzenetére


nufenen111
tag

Tessék. De hála neked, most találtam a fekete kép miatt a kocka számítógép monitoromon egy kis lila pixelhibát. vagy a fényképezőmön.
Ez egy felhősödés teszt ábra, halványan látni a tv kép kontúrját.

[L:/dl/upc/2014-01/18/237711_asm5j4swalts0tfd_resize_of_kep_561.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/18/237711_asm5j4swalts0tfd_resize_of_kep_561.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#33692) Woodslave válasza nufenen111 (#33691) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez szép, elkeserítő akkor az én állapotom :U pedig már kezdtem megbékélni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33693) nufenen111 válasza Woodslave (#33692) üzenetére


nufenen111
tag

Olyan durva?

(#33694) Greeny81 válasza edeleny (#6167) üzenetére


Greeny81
csendes tag

Szia(sztok)!

Én egy 32 GB-os pendrive-ra próbálkoztam dvr-rel felvenni, majd most újra szeretném használni a pc-n.
Az eszközkezelőben sehol nem találok erre a pendrive-ra olyan lehetőséget, hogy formázás. :S
Az eszközök és nyomtatók mappában is látom az eszközt, windows szerint helyesen is működik, viszont se total commander, se intéző nem látja, így nem tudom használni.
Kérlek segítsetek, nem lenne jó kikukázni a pár hónapos pendrive-ot.
Előre is köszönöm!

(#33695) Gicz válasza nufenen111 (#33691) üzenetére


Gicz
addikt

Úgy kéne fotóznod h nincs fehér a képen. Csak egy fekete jpg, dinamikus kontrasztot meg helyi sötétítést kikapcsolva. Lessz ott felhő bőven! :K

(#33696) Gicz válasza Horike (#33682) üzenetére


Gicz
addikt

csak üzletben néztél plazmát ami vibrált igaz? merthogy otthon normálios beállításokkal nem vibrálnak :K

nekem van itthon lm671s és st60 plazma, ég és föld a plazma javára filmnézéskor.

(#33697) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv, van tapasztalat az lg szervizrol mennyi ido alatt javitanak tv t? A kepernyo tele van foltokkal. Nem annyira lathato, feketenel egyalltalan nem, de tuti baja van. Homogen haternel viszonylag jol lathato ez a jelenseg.

(#33698) Đusty válasza Greeny81 (#33694) üzenetére


Đusty
addikt

vezérlőpult, felügyeleti eszközök, számítógép kezelés, lemezkezelés, keresd meg, adj neki betüjelet, partícionáld, formázd meg még ami jól esik :)

(#33699) Crytek


Crytek
veterán

Ismerősöm tőlem kérdezte,de mivel engem a tv-n való internetezés kicsit se érdekel soha nem is foglalkoztam vele mit mivel hogy ,így nem is tudtam neki válaszolni.

Vettek egy LG 42LA620S tv-t. Az lenne a kérdése hogy a beépített kameráját csak saját LG webkamerával lehet használni skypolásra vagy bármilyen rákötött prüntyi megfelel a célnak?

Aki esetleg próbáld már bizonyos márkát és tuti müködik vele az is jöhet!

Next PC Upgrade: 2022

(#33700) nufenen111 válasza Gicz (#33695) üzenetére


nufenen111
tag

lementem, lefényképeztem. Egyet teljesen sötétben vaku nélkül, egyet félhomályban, egyet sötétben vakuval, ugyan onnan.

Innen töltöttem le pendrive-ra a képet: http://static.tumblr.com/a79fd9878cab02f2127d8c7b0a39de15/t3b69ot/Sbnmwh4c0/tumblr_static_282068_black.jpg

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.