Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Duree válasza opti06 (#34732) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm az infót,megnézem a menüjét.

duree54

(#34752) Jason


Jason
tag

Sziasztok! Adott egy LG42LA620S készülék, amit WIDI-vel is használnék. A gépen 60pHz-re állítottam, de csak 30Hz-nek érzékeli filmek lejátszásakor. Nem is teljesen folyamatos a lejátszás. Majdnem tökéletes, de a belső lejátszóval folyamatosabb. Kérdésem, hogy tudok valami jobb beállítást eszközölni vagy könyveljem el, hogy ez a max.? Tudok egyébként valahogy 100Hz-et kicsalni a TVből valahogy? Eddig HDMI kábellel értem el a maximumot, ami 60Hz volt.

(#34753) LucasGrant válasza Tsebacsi (#34742) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hát most ebbe az árba a nagy piros óriás akciózza a 42LA620S-t 149.9e ért, ez szerintem teljesen best buy, ebbe a kategóriába :) vagy ahogy említetted, hogy falra rakod, és ha számít a vastagság akkor a 42LA660S vékonyabb lenne az edge led es háttérmegvilágítás miatt, de ezenkívűl még sok különbség van a 2között, ez árba 190e körül mozog. Mondjuk hálóba a 1,5-2m re én nem zárnám ki a 32"-t, és ott viszont a 32LA660S-t 139e körül.

(#34754) LucasGrant válasza _q (#34745) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hát semmi más különbség nem lesz pedig, csak a 3D, akció függően hol 10e csak a különbség, hol 20e.

(#34755) Zirowe válasza LucasGrant (#34753) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Argepet elnezve az a 1450k messze van az akciostol.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34756) LucasGrant válasza Jason (#34752) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

100Hz-et sose fog kiírni info menübe a Tv, azért a WiDi-t nem a filmlejátszásra találták ki. Ha jobb routered van akkor inkább DLNA-t használj, vagy HDMI, de a legjobb egy HDD vagy USB amúgy, meg egyszerű is, ha folyamatos képet akarsz akkor álítsd a TruMotion-t törlésre.

(#34757) LucasGrant válasza Zirowe (#34755) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Hát a legolcsób árgépes 42LA620S 7e rel olcsóbb, mint az MM-es, és akkor rendes hivatalos forgalmazótol veszem meg az biztos, vagy megrendelem online, és a kiszállítás is ingyenes.

(#34758) Tsebacsi válasza LucasGrant (#34753) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon köszönöm a válaszod! :R Végül én is erre jutottam. Hazaértem, méregettem kicsit és rájöttem, hogy a 32-es valóban jobb megoldás lenne és én is a 660-ast néztem ki. Külön öröm, hogy LG G telefonom van és végre működni fog a miracast (samsunggal nem megy :( ).
Ráadásul ár/értek arányban köröket ver bármilyen samsungra! :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34759) LucasGrant válasza Tsebacsi (#34758) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Miracastba a legjobb, hogy ha tükrözöd a G képét, akkor azt már tudod irányítani a Magic remoteal ;)

(#34760) Tsebacsi válasza LucasGrant (#34759) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most eszem a kefét hogy tavaly miért samsung ue46f6500-at vettem a nagyszobába :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34761) _q


_q
addikt

Játék-nál hogy az input lag minél kisebb legyen, truemotion-t kikapcsoltam. Valamit ki lehetet/kell még kapcsolni, hogy csökkenjen az input lag?

(#34762) Gicz válasza _q (#34761) üzenetére


Gicz
addikt

A bemenetválasztó képernyőnél piros gomb, és nevezd át a bemenetet pc-re, ez a menüben kikapcsol minden inputlagot növelő dolgot. Nem elég ha a trumotion kikapcsolod. A bemenetet nevezd át, az lg-k igy működnek.

(#34763) _q válasza Gicz (#34762) üzenetére


_q
addikt

Köszi. Így már mindjárt nincs késés. :R

Tehát akkor nem 100Hz értem. Mi a véleményed 660S tényleg annyival jobb egyébként mint egy 620S mint ahogy előzőekben írták?

(#34764) Gicz válasza _q (#34763) üzenetére


Gicz
addikt

Ha nem szereted afolyamatosított mozgást ( én gyűlölöm) akkor nem. A 620 ráadásul többen mondták h direkt megvilágítású, nem edge, tehát elvileg egyenletesebb a háttérvilágítás eloszlása, és értelmet nyer a helyi sötétítés is. A magic remote meg csak bohóckodni jó, ne bánd! Nekem 1 éve a fiókban pihen.

(#34765) _q válasza Gicz (#34764) üzenetére


_q
addikt

620S-nél kikapcsoltam a true motion-t mert nem jött be. Lehet megszokás kérdése és majd azért még próbálkozok vele. Ami a fórumra flekerült néhány napja videó a philips sniperes. Ott láttam értelmét a truemotion-nek, de úgy általában ahol nincs annyira gyors mozgás ott elsőre nem jött be. Köszi a segítséget :)
Amúgy ez a 3D dolog főleg 32"-on, hát én kevesebbet vártam, ehhez képest meglepően nézhető, na meg hogy a cinemacity-s szemüveggel az se hátrány. Az pedig, hogy a sima adásból is képes 3D-t csinálni is meglepő volt, mint egy átlag felhasználó. Szeretem az okos dolgokat, de TV terén nem vagyok naprakész és ezek nekem nagyon újak voltak.

Milyen TV-d van egyébként, ha szabad kérdezni?

(#34766) Gicz válasza _q (#34765) üzenetére


Gicz
addikt

Tv-zésre a nappaliban van egy LG 42lm671s, mozizásra meg van egy Panasonic 50ST60 plazma.

(#34767) _q válasza Gicz (#34766) üzenetére


_q
addikt

Köszi :R

a 24p mozis beállítást alapból beállítja a TV ha mozi üzemmódba kapcsolom vagy azt külön kell beállítani vagy pedig be se kell, mert magától beállítja?

(#34768) Gicz válasza _q (#34767) üzenetére


Gicz
addikt

A 24 p akkor működik ha hdmi ről kap jelet, és az info gomb megnyomásra azt irja h 1080p 24hz. Belső lejátszóról nem lesz kadenciahelyes, nem lesz "mozis". Perse ehhez a trumotiont is ki kell kapcsolni.

(#34769) _q válasza Gicz (#34768) üzenetére


_q
addikt

Laptoppal kötném össze, szóval akkor nem lesz gond. Köszi a segítséget. Egyelőre nincs több kérdésem :DD :R

(#34770) Gicz válasza _q (#34769) üzenetére


Gicz
addikt

Lejátszóprogramnak használd az XBMC-t. Kapcsold be a beállításokban az automata frekvenciváltádt, és akkor mindig kadenciahelyes lesz a lejátszásod :K

(#34771) _q válasza Gicz (#34770) üzenetére


_q
addikt

Thinkpad-hoz displayport-hdmi kábelt rendeltem csak még az idő mire megjön :D Viszont utána kipróbálom :R

(#34772) Caspi


Caspi
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy LG LA620S HD Led Smart tvm és telefonra töltöttem le LG Remote programot amit nem tudok használni. Néha megjelenik a tv a programon, de a tv nem ír ki kódot amit megadhatnék a telefonon.. Androidos teló. LG 640 es tv-t kiválóan kezeltem ezzel a programmal. Valaki ötlet esetleg? :S Köszi előre is!

(#34773) Gicz válasza Caspi (#34772) üzenetére


Gicz
addikt

ott a teló-val lesz valami, nekem iphone-al tökéletesen működik a dolog. a tv kiirta a kódot azonnal, párosodtak még tavaly előtt nyáron, azóta pöccre megy.

[ Szerkesztve ]

(#34774) Caspi válasza Gicz (#34773) üzenetére


Caspi
csendes tag

Az a baj, hogy 640 van testvéremnek iphoneval nemtudja használni csak én S3-al a sajátom meg nem tudom S3al se meg Galaxy ace 2 vel se.. :S

(#34775) Zirowe válasza Caspi (#34772) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A kód kiírásra próbáld meg a hálózati kapcsolatot tesztelni (hálózatnál a második opció) és utána párosítani.
Ha nem menne, akkor factory reset és utána.

Ismert hiba, hogy nem mindig írja ki elsőre a kódot, telefonnak semmi baja, maga az alkalmazás egy nagy rakás trágya.
De ha egyszer tökéletes a csillagállás, akkor onnantól már lehet rendesen használni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34776) Jason


Jason
tag

Köszi a választ, akkor nem várom a 100Hz-es kirást, úgyse az a fontos, hanem az, hogy ne érezzek szaggatást. Most végre megvan a magyar garis 42LA620S, mert elsőre a TV udvarban kifogtam egy EU garis darabot, de visszavittem a félretájékoztatás miatt. Ott azt mondták, hogy helyszíni garanciám lesz. Hazaérve nézegettem csak a garipapírt és gyanús lett, hogy nincs rajta magyar szöveg, így felhívtam az LG-t. Most az MM-től szereztem egy tényleg helyszíni garis darabot.
Felfigyeltem viszont, hogy én is látok azért bevilágítást sajnos... Valamilyen szinten erre a darabra is jellemző a jelenség? Itt azt olvastam eddig, hogy ezek sokkal jobbak, mint az EDGE ledes társaik. Balra lent van a saroktól 5 cm-re egy zavaróbb bevilágítás, ami vagy 15-20 cm széles. Látható mindegyik ilyen típuson ilyesmi jelenség vagy én fogtam ki egy rosszabb darabot? Kár, hogy az első darabra már nem emlékszem, hogy mennyire volt bevilágítása. Jobbra fent a sarokban látok még egy kis bevilágítást, de az nem zavaró.
Az összes LED-es TV szenved ebben a bevilágítás betegségben? Nyugtassatok meg, hogy egy Sony TV is tud ilyet :)

(#34777) Colka79 válasza _q (#34761) üzenetére


Colka79
tag

Szia!!

Ha jól olvastam egy LA620S TV-d van és Xbox-ot használod rajta??
Én is egy ilyen TV-n gondolkodom,de a 42"-os kivitelben és megszeretném kérdezni,hogy milyen az input lagja játék közben??Xbox-al használnám Én is!!

Előre is köszi!!

Gamertag:LaondaHUN

(#34778) _q válasza Colka79 (#34777) üzenetére


_q
addikt

Szia!

PS3-at kötöttem rá, ha Gicz kollega álltal javasoltan a bemenetet elneveztem PC-re vagy Játékkonzol-ra akkor kikapcsolt minden TV nézés szempontjából javító beállítási opciót, akkor GTA5-nél nem vettem észre késést. Viszont amíg a TV nézésnél használt beállítások voltak bekapcsolva, akkor bizony 2másodperces volt a késés. Szerintem teljesen alkalmas ugyan úgy Xbox-ozásra is ha a bemenetet elnevezed játék-ra és ekkor a TV automatikusan beállítja a játék szempontjából legalkalmasabb beállítást, azaz a truemotion-t és a többi input lagot okozó beállítást kikapcsolja. Szerintem a képe is nagyon szép. Bár 10ezer Ft-al többért már van 660S. Ahhoz jár magic remote és dual play szemüveg, ami osztott képernyős játéknál jól jöhet illetve azt mondták itt a fórumon, hogy jobb a panelja. Tehát ha gondolod még az is szóba jöhet. Viszont 620S-el se járnál rosszul. Játékra szerintem alkalmas ugyan úgy :)

(#34779) _q


_q
addikt

Beállítottam a TV-n, hogy a trumotion legyen kikapcsolva. Eddig jó, de ha kikapcsolom majd vissza a TV-t akkor megint beáll alapállapotba. Valahogy ki lehet teljesen kapcsolni, hogy addig maradjon kikapcsolva, míg én újra be nem kapcsolom? Koax kábelen jön a jel.

[ Szerkesztve ]

(#34780) Gicz válasza _q (#34779) üzenetére


Gicz
addikt

melyik képmódot használod?

(#34781) fuzzyka válasza Jason (#34776) üzenetére


fuzzyka
tag

Hali. Nekem is van sajnos 620s-en bevilagitas! Ha zavar vidd vissza addig amig nem talalsz egy olyat amit elfogadhatonak talalsz:). En a harmadikat mar nem vittem vissza mert belefaradtam a cipelesbe :). De ma mar banom, mert 3napon belul azert kicsereltek volna... nezd meg, hogy ha beallitgatod akkor milyen lesz?! Ha elfogadhato akkor hagyjad ha tovabbra is zavar vidd vissza. Tesomnak ln5400 as van, annak semmi ilyen jelensege nincs. Szerencse dolga:) (mobilrol irtam bocsi)

[ Szerkesztve ]

(#34782) _q válasza Gicz (#34780) üzenetére


_q
addikt

TV-re normál, játékra játékgép.

(#34783) farkas-j válasza Caspi (#34772) üzenetére


farkas-j
őstag

Akkor nem szokott "párosodni" a telefonnal, ha a Hotel mód be van kapcsolva, és az nincs megfelelően konfigurálva. Ha sosem kapcsoltad be a Hotel módot akkor az értelem szerűen nem okozhatja. Az is lehet, hogy kötöttél a TV-re felvételhez HDD-t, és be van kapcsolva a TimeShift. Ha ez sem, akkor tényleg egy alapba állítással próbálkoznék a TV-n. A telefont is érdemes lenne párosítás előtt újraindítani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#34784) aTom_DJ válasza Gicz (#34764) üzenetére


aTom_DJ
tag

A magic remote meg csak bohóckodni jó, ne bánd! Nekem 1 éve a fiókban pihen.

Én kaptam normál távirányítót is, amit nem is használok. Nekem a Magic mindent visz használhatóságban! Amikor a másik régebbi tv-t irányítok, elkezdek hadonászni a normál távirányítóval :)! Halkan hozzátenném, hogy én nem nézek tv-t, csak a smart részt használom.

(#34785) Gicz válasza aTom_DJ (#34784) üzenetére


Gicz
addikt

énmeg a smart rendszertből csak a youtubot használom, aztis havonta 2x, és akkor is iphonerol inditom el.

modnjuk ezt a panán, mert lg a nappaliba van, tv-t nem szoktam nézni semmit kb, csak efekvés előtt discovery vagy natgeó, meg spektrum 1 órát kb.

80-90%ban filmet nézek meg sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#34786) aTom_DJ válasza Gicz (#34785) üzenetére


aTom_DJ
tag

Ezért is tettem hozzá :)! Én 99%-ban DLNA nézek filmet ill hallgatok zenét. Arra baromi jó a Magic!

(#34787) Gicz válasza aTom_DJ (#34786) üzenetére


Gicz
addikt

jah, azt énis igy tenném, de akkor nincs 24p lejátszás, amit nem tudok elvieslni :(

(#34788) Colka79 válasza _q (#34778) üzenetére


Colka79
tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszodat :DD

Itt a Fórumon nekem a Sony W650 -et ajánlották Xboxhoz,de érdekelt egy olyan véleménye akinek van ilyen LG tv-je és hasonló a felhasználási köre mint az Enyém,szemezek nagyon ezzel az LG-vel!!Most is LG-m van és nagyon megvagyok elégedve vele!!
Nem biztos,hogy nekem megéri azt a Plusz 20K a Sony,de még nem nagyon döntöttem el a dolgot,azt a 20K inkább befektetném egy ilyen Médiaplayerbe inkább!!

Még nagyon nehéz a döntés!! :((( :(((

Gamertag:LaondaHUN

(#34789) _q válasza Colka79 (#34788) üzenetére


_q
addikt

Én is sony w650-et akartam, de írták itt, hogy a sony-t meg kell fizetni. Az LG pedig többet nyújt ugyan azért az árért. Én ezért maradtam LG mellett, pedig én eddig úgy voltam vele, hogy az LG az gyártson háztartási gépeket ne szórakoztató elektronikai termékeket. Meglepődtem mikor láttam, hogy nem rossz TV terén sem.

(#34790) belo.tomi


belo.tomi
csendes tag

Üdv! Lg tv-hez szeretnék külső merevlemezt. Tárhely: legalább 1tb. Márkába valakinek tapasztalat?

(#34791) Zirowe válasza belo.tomi (#34790) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Már nem fogadják el, euro van helyette. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34792) bandi0000 válasza Zirowe (#34791) üzenetére


bandi0000
nagyúr

:W :C

Xbox One: bandymnc

(#34793) MIHI111 válasza belo.tomi (#34790) üzenetére


MIHI111
csendes tag

Helló.
Én a WD - használok pár éve.
Tudom ajánlani.

(#34794) Csa_ba válasza belo.tomi (#34790) üzenetére


Csa_ba
tag

1 Tb-os Samsungot használok (idősebb mint a tv)
semmi gondom nincs vele.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#34795) belo.tomi válasza MIHI111 (#34793) üzenetére


belo.tomi
csendes tag

Énis WD-t vennék viszont most csak 2 év garanciát adnak rá, az a-data-ra pedig 3-at, egyszerűen nem tudok dönteni...

(#34796) belo.tomi válasza Csa_ba (#34794) üzenetére


belo.tomi
csendes tag

A samsung merevlemeznek régen rossz híre volt, de mostanság eléggé dicsérik ezért számításba veszem a samsungot is, egyedül a garancia idején vacilálok :)

(#34797) Csa_ba válasza belo.tomi (#34796) üzenetére


Csa_ba
tag

2011-s a tv-m.
Előtte vettem a vinyót.
Számítógépen,LG tv-n,Dune,Hyundai média lejátszókon jól működik.

Sony Xperia™ P Silver; Sony Xperia™ Z1 Compact Black

(#34798) erahurka válasza belo.tomi (#34795) üzenetére


erahurka
félisten

Dobj be egy Medion-t vagy ChiliGreen-t az Aldis kosárba azt kész :DDD

Nekem amúgy egy vagy 4 éves Western Digital-om van és szépen megy, ha ez számít valamit. Bár idéntől kezdtem keményen használni, eddig csak pár fontosabb dolgot kimentegettem rá win újrahúzások előtt, most meg napi szinten járatom.

[ Szerkesztve ]

(#34799) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Meg 1 szer megszeretnem koszonni mindazoknak akik segitettek es valaszoltak minden kerdesemre,tegnap vegul megvasaroltam a Tv - t ami egy LA740 lett. :R :R
Koszonom Szepen

Udv..: Zoli

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34800) LucasGrant válasza Caspi (#34772) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Ha külső forráson vagy, vagy smartboard ba, akkor nem mindig írja ki a kódot, max. egy pillanatra felugrik. Próbáld meg antenna bemeneten keresztül, vagy wifi directen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.