Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) farkas-j


farkas-j
őstag

Olyan programot keresek Androidra (ha van), amivel a mobiltelefon (vagy táblagép) képernyő képét át tudnám küldeni a TV-re. Ez a fordítottja az LG TV remote app-nak. PowerPoint-ot kellene megjeleníteni TV-n. A BubbleUPnPServer app-hoz hasonló is jó lenne. Ezzel annyi a problémám, hogy "csak" képet, videót és zenét sikerült átküldeni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#34302) Zirowe válasza farkas-j (#34301) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Úgy hívják, hogy miracast, és nem program, hanem funkció.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34303) sixpak válasza Zirowe (#34302) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi. Olyan program létezik, amin a telefonomon lévő játékokat tudnám futtatni a tv képernyőn?
Csak kíváncsiságból kérdem, de azért egy Plants vs Zombies-t szívesen tolnék nagy képernyőn. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#34304) karendi


karendi
csendes tag

Sziasztok a 47 LA740s kijelzője mennyire bírja a mechanikai behatást? Nem rég vettem és amikor benyomtam a LAN kábelt (wifi nagyon lassú) elfelejtettem, hogy alig van kerete és sajnos a másik kezemmel támasztottam, hogy fel ne boruljon mert nagyon nehezen ment bele a csatlakozó így sajna megnyomtam a kezemmel a kijelzőt. Éreztem, hogy puha rugalmas felületű, nem látok rajta sérülést de idegesít nagyon, hogy lett-e valami baja? Egyáltalán érzékeny a nyomásra? Törésen kívül mi baja lehet ilyenkor?

(#34305) huncutka1029 válasza karendi (#34304) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha nem látsz rajta semmit, és nem folyt meg az LCD , és nem repedt ,akkor nincs baja.

Egy kis nyomást kibír, de azért legközelebb vigyázz jobban.
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34306) huncutka1029 válasza sixpak (#34303) üzenetére


huncutka1029
addikt

MHL kábel és kiteszi a telefon képét a tvre.
vagy a Widi.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34307) superg válasza karendi (#34304) üzenetére


superg
senior tag

Relative jól bírják.Van aki a bevilágításokat szokta a panel csavargatásával eltüntetni.Én is próbáltam szerintem hülyeség de a csavargatást jól bírja.Szerintem ha nem látsz most semmit rajta akkor felesleges ezen izgulni.

(#34308) 2014Laci


2014Laci
újonc

Sziasztok....
Segítségeteket szeretném kérni Led tv vásárlásban! A két típust amit kinéztem: LG LA620V 47" a másik pedig LG LA740V 47" ! Első kérdésem hogy a kettő között mi a különbség és Ti melyiket ajánljátok? Összehasonlítottam az egyik elektronikai oldalon a két tv-t és így csak különbséget a kinézetében észleltem meg vételnél a 740-hez adnak pluszba voice control meg motion controlt + dual play szemüveget. Mást nem írtak róla és különbségben se láttam többet abból az infóból amt leírtak! Kérek szépen Mindenkit aki tud több infót és melyiket érdemes venni az kérem segítsen mert árban van azért egy kicsi különbség!
Amire szeretném használni : 3D-s filmeket nézni , XBOX 360-al játszani rajta, netezni (skype,youtube filmek 2D-ről 3D-re konvertálva nézni, facebook stb.) és ami még a legfontosabb gyönyörű szép kép legyen rajta normális kábeles adáson is! Tehát egy nagyon jól szórakóztató Lg led tv-t szeretnék venni ebben a kategóriában!!! Aki tud kérem segítsen!!! Előre is köszönöm Segítségeteket! :)
Tisztelettel
Laszló

(#34309) KissP


KissP
tag

Sziasztok!
Előre is bocsánat, hogy ennyire laikus kérdést teszek fel, de nem értem a következőket:
Ha egy film 16:9 képarányú és 1920x1080 azaz full HD felbontású, akkor miért nem tölti ki a teljes képernyőm, ami szintén full HD és 16:9? Miért marad esetenként alul-felül fekete sáv?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

p

(#34310) Watt25 válasza KissP (#34309) üzenetére


Watt25
veterán

Talán azért, mert mégsem 16:9 arányú a film? :)
A mozifilmek nagy része nem 16:9 arányú, hanem 21:9. Az egy dolog, hogy a lemez borítójára 16:9 van írva, hiszen fizikailag így kerül rá a Blu-ray lemezre, a Blu-ray szabvány nem enged mást.
Ha nem tetszik, vegyél ilyet.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34311) KissP válasza Watt25 (#34310) üzenetére


KissP
tag

Köszi a gyors választ!
Szóval mit kell figyelnem, ha mondjuk letöltök egy filmet, hogy jó legyen?
Mert most épp úgy jártam, hogy a infóban 16:9 van, de valójában akkor mégsem.

p

(#34312) mivamma válasza KissP (#34311) üzenetére


mivamma
senior tag

Az infóban nézd meg a felbontást.
1920x1080: akkor kitölti a teljes képernyőt
1920x800: akkor lesz az általad sérelmezett fekete csík alul, felül.

Én még nem találkoztam olyannal, de lehet. (ritkán)

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#34313) Watt25 válasza KissP (#34311) üzenetére


Watt25
veterán

Nézd meg IMDB-n, hogy az eredeti film milyen formátumú. Egyébként meg a tévén próbáld meg beállítani, hogy nagyítsa ki a képet. (Ezt hívják mozinagyításnak. Vajon miért? :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34314) KissP válasza mivamma (#34312) üzenetére


KissP
tag

Előfordulhat az, hogy az az infoban rosszul adják meg?
Mert én így jártam. :)

p

(#34315) mivamma válasza KissP (#34314) üzenetére


mivamma
senior tag

De szvsz kár keresgélni 1080-at. 10 filmből 9 800-as.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#34316) KissP válasza mivamma (#34315) üzenetére


KissP
tag

Akkor miért van az, hogy egy filmből akár mindkét verziót megtalálom? :D

p

(#34317) erahurka válasza KissP (#34314) üzenetére


erahurka
félisten

Ha egy film 21:9-ben készül akkor minden kiadása, minden rip 21:9-es lesz. Független filmeknél szokták csonkolni a képet.
Tényleg annyira zavaró a fekete csík hogy inkább eldobnád a kép egy elég nagy részét? :S

[ Szerkesztve ]

(#34318) KissP válasza erahurka (#34317) üzenetére


KissP
tag

Nem!
Csak azt hittem megtalálhatom a filmeket így is és úgy is :)
Ha pedig így lenne akkor természetesen azt választanám, hogy kitöltse a képet.

p

(#34319) farkas-j válasza Zirowe (#34302) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi tudom, hogy miracast-tal lehet ezt igazából megoldani, csak egyik mobileszközöm sem tudja ezt a funkciót. Azért keresek olyan programot, ami ezt a problémát esetleg megkerüli. Windows Mobil 6.5-re anno volt olyan program, ami USB-n vagy WiFi-n át tudta küldeni a számítógépre a képtartalmat. Valami hasonlót keresnék most erre a konfigurációra is.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#34320) Watt25 válasza KissP (#34318) üzenetére


Watt25
veterán

De ha ennyire fontos, akkor mondom, hogy válaszd a mozinagyítás opciót a képarány beállításban. Ez pont azt csinálja, hogy pont annyira nagyítja ki a képet, hogy ne legyen alul-felül csík, persze emiatt a kép oldalából hiányozni fog.
Persze ez valamennyit ront a felbontáson, de ha az analóg filmforrásról nem készült 16:9-es verzió, akkor más megoldás úgy sincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34321) sixpak válasza 2014Laci (#34308) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szia, a 620-ban nincs subwoofer, 200hz-es (papíron), a másik 800. Ezenkivül csak felkészítve van a magic remote-ra. Designban agyonveri a 620-at, de persze ez szubjektív, vékony keret etc...én mondjuk biztos a kettő közötti modellt választanám.
Mondjuk egy 660-667-et. Ezekben szinte minden van, ami a series7-ben, viszont jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#34322) huncutka1029 válasza 2014Laci (#34308) üzenetére


huncutka1029
addikt

620 alap tv, direct leddel, micropixerl controll, és helyi sötétítés opció nélkül.
a 740 már majdnem prémium, edge ledes, nagyobb képrissítési frekvenciával,200 Hz
beépített magic motion vevővel, nfc támogatással, Többet olvashatsz az LG oldalán!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34323) erahurka válasza KissP (#34318) üzenetére


erahurka
félisten

És szerinted hogy készül 21:9-ből 16:9? Ha megtalálod a filmeg 16:9-ben is az csonkolt lesz, tehét képet vesztesz.
Nagy ritkán van az, hogy alul-felül kapsz plusz képet és így hozzák ki a 16:9-es képarányt.

(#34320) Watt25: Nálam a belső lejátszó nem tud ilyet, csak eredeti méret és kitöltés közt lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#34324) KissP válasza erahurka (#34323) üzenetére


KissP
tag

Nekem is 42la620s a TV-m, és belső lejátszóról nem engedi kitölteni a képernyőt nagyítással.
Nem eget verő probléma, csak igyekeztem utána járni a dolgoknak, hogy értsem mi történik és tudjam orvosolni ha lehet.

p

(#34325) ujhelyiferi


ujhelyiferi
tag

Sziasztok!
Érdekelne hogy LA620 és LN575S képe között van e minőségbeli különbség!

(#34326) fishme


fishme
tag

Hello
Adott egy lg 32lk450-es lcd tv gari nincs már rajta és azt vettem észre hogy a "kép el van csúszva" ezt úgy értem hogy az lcd panel le van esve a kávába pár mm-t tehát a felső kávánál van egy fekete csíkom és az alsó kávánál pedig elveszik az a sáv ami fent fekete.Kézzel megtoltam felfelé magát a "képet" és visszaállt az eredeti helyére. Kérdésem a következő esetleg szét merjem szedni ? Mitől lehet ez a probléma elengedte esetleg a ragasztó vagy hogy fordulhat ez elő ? Eléggé zavaró ugyanis ez a monitorom is.

(#34327) KissP


KissP
tag

Próbálgatom az új 42LA620s TV-t. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Böngészéshez kicsit még kevés a hardver, de ha nagyon akar valaki akkor el tud rajta navigálni. A képminőséggel is elégedett vagyok. Próbáltam TV-adást HD-ban és anélkül, Full HD 3D videókat is próbálgattam. Az eredmény nagyon jó. Amit korábban több helyen olvastam, hogy 3D esetén vízszintes csíkok zavarják a képet és csak távolról nézve élvezhető a kép, amikor már a HD részletessége is kezd elveszni. Nos ezt most cáfolom. Ez csak az én személyes véleményem, de ezeket a csíkokat 10cm-ről látom és zavaró is. :) fél méterre távolodva már elég jól elvesznek és csak akkor találom őket ha nagyon arra koncentrálok, hogy meglegyenek. Még távolabb haladva a készüléktől marad a tiszta, szép kép. Nem hiszem, hogy valaki 10 cm-ről vagy akár 50-ről nézne egy 106 cm-es TV-t. Na és persze most már teljesen egyértelmű, hogy ha egy HD felbontású képet két részre bontasz és egymásra rakod őket, akkor ugyan azt a full HD felbontást kapod. Nem lesz fele a felbontás.
A TV hangja a mély hangokat mellőzi, a magas hangokat pedig szépen tisztán visszaadja. Nagy hangzásbeli élményt nem szabad várni tőle, de ha TV-zik az ember, akkor érthető lesz minden beszéd és hang tisztán.
Maga a készülék anyaghasználata és minőségérzete hagy némi kívánnivalót maga után. Kézben fogva nyöszörgő műanyag doboz. Nincs túl minőségi benyomása az embernek. De miután lerakod a helyére ez észrevehetetlen. Mondhatjuk szépnek is, és ott a stabil asztalon már nem recseg, ropog, mozog... Végülis nem egy olyan használati tárgy amit folyton a kezünkbe kell venni. :)
Egyenlőre ennyi a személyes tapasztalásom.

p

(#34328) krisznagy


krisznagy
tag

Sziasztok , szeretnék tanácsot kérni. Most kerül eladó sorba a jelenleg Samsung 40" ES6100 3D tv-m.

Nagyobbra váltás a cél, a kiszemelt példányok:

- LG 47LA740
- Samsung UE46F6670
- Samsung UE50F6670

T-home-nál lenne a vásárlás. Az LG a befutó nálam, de csak 2 év garit adnak, a másik 2 Samsungra 12hó + 24hó Samsung kiterjesztett gari.

A másik tényező ami érdekes lehet számomra az az Aktív és Passzív 3D közötti különbség...

Várom a visszajelzéseket, legalább 4-5 évre tervezek ezzel az új készülékkel...de lehet több is...:R

(#34329) superg válasza KissP (#34327) üzenetére


superg
senior tag

Köszi a tapasztalatokat.
Azt meg tudod mondani mozgásmegjelenítésben hogy teljesít?Sportnál,pl focinál,azt olvastam van azért elmosodottság.Tru motion beállításaival ezen lehet e segíteni?

(#34330) arboczd válasza KissP (#34327) üzenetére


arboczd
tag

Na és persze most már teljesen egyértelmű, hogy ha egy HD felbontású képet két részre bontasz és egymásra rakod őket, akkor ugyan azt a full HD felbontást kapod. Nem lesz fele a felbontás.

És szerinted, hogy "rakja egymásra"? Adott egy 1920x1080 felbontású TV-d ugyanekkora 3D-s filmmel. Hogy teszi egymásra a képet egy pixelen mutat 2 színt? Érdekes lenne! Hidd csak el, hogy lefeleződik :-)

Szerk: Igazából ha úgy nézzük azt a felbontást kapod :) csak szemenként feleződik azaz ha használsz szemüveget, ami nem árt egy 3D-s filmnél akkor sajnos ugyancsak felet látsz!

[ Szerkesztve ]

(#34331) Watt25 válasza KissP (#34327) üzenetére


Watt25
veterán

most már teljesen egyértelmű, hogy ha egy HD felbontású képet két részre bontasz és egymásra rakod őket, akkor ugyan azt a full HD felbontást kapod. Nem lesz fele a felbontás.
Ez értelmezés kérdése. Tény, hogy az LG által használt megoldással egy szemed egy 1920*540-es felbontású képet lát, míg pl. a Samsung megoldása esetén ugyanaz az egy szemed egy 1920*1080 felbontású képet. Márpedig egy gyári műsoros 3D-s Blu-ray lemez ilyen, vagyis kétszer 1920*1080-as képet tartalmaz, vagyis az LG tévék egy ilyen lemez tartalmának csak a felét jelenítik meg.
De úgy is lehet értelmezni, hogy a két szemed összesen (összeadva) végül is megkapja az 1080 sort, de ez mégis kevesebb, mint a másik megoldás.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34332) kyru74 válasza dr.bubo (#34300) üzenetére


kyru74
aktív tag

Ez igazán jó hír mikor vettem a 32" 660 nekem pedig állította ez eladó,hogy van benne mélynyomó is . :((

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#34333) spiritex


spiritex
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy a 32LN536-omra rá van kötve scart kábellel egy tányéros digitv settopbox. A gondom az, hogy az összes csatornánál az egész kép el van csúszva balra kb. 3 cm-el, tehát az M1,2 logójának a kerek része érinti a képernyő szélét. Ezt mi okozza? Szerintem nem a tv a hibás, mert Mindig tv-nél nincs ilyen hiba...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#34334) huncutka1029 válasza ujhelyiferi (#34325) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem hiszem, mindkettő full HD,
Úgy tudom az 575s is IPS panel. és direct ledes.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34335) huncutka1029 válasza spiritex (#34333) üzenetére


huncutka1029
addikt

próbálj ki egy másik kábelt, vagy más módon csatlakoztasd a boxot, pl: RCA kábelen.
Lehet hibás a Scart csatlakozó is a tv-ben.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34336) spiritex válasza huncutka1029 (#34335) üzenetére


spiritex
veterán

Most hogy mondod, ha jól emlékszem a régi tv-n is ugyanígy el volt csúszva. Akkor a kábel lenne a rossz?A box nem lehet?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#34337) Gicz válasza spiritex (#34336) üzenetére


Gicz
addikt

16:9 túlpásztázást keress és kapcsold ki.
Plusz a tv távirányíto ratio gombjával válszd ki h legégás nélkül.

Használj hdmi-t ne szarakodj scarttal meg komponenss.

(#34338) farkas-j válasza krisznagy (#34328) üzenetére


farkas-j
őstag

A passzív és aktív 3D összehasonlítása a független DisplayMate tesztben:

"A 3D TV-kkel kapcsolatos leginkább vitatott és félreértett kérdés a passzív szemüveges technológia képélessége és felbontása. Mivel ez a technológia megosztja a bal- és jobb szem képek között a képernyő páros és páratlan sorait, így könnyű belátni, hogy sokan miért jutnak arra a következtetésre, hogy az FPR technológia csak a HD felbontás felét nyújtja.
A teszt beigazolta, hogy az FPR technológiájú TV-k passzív szemüvegen át teljes 1080p felbontást nyújtanak 3D-ben, tehát a „fél felbontásra vonatkozó állítások nyilvánvalóan helytelenek".

"A kétlencsés kamerák bal- és jobbszemnek megfelelő 3D képeinek függőleges képtartalma valójában azonos, csak a kamera két lencséje nézőpontjából eredő tisztán vízszintes parallaxis eltérésben különböznek egymástól. Vagyis nem vész el semmilyen 3D képalkotási információ, ha a bal- és jobb szem képek együtt tartalmazzák a szükséges függőleges felbontást valamint a parallaxis eltérést, mert ezekből az agy már összerakja a 3D képet. Ez az FPR TV-k 3D képegyesítése mögötti elmélet és alapelv, amit a teszt a 3D kép pontossága és élessége vonatkozásában igazolt."

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#34339) krisznagy


krisznagy
tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#34340) krisznagy válasza farkas-j (#34338) üzenetére


krisznagy
tag

Köszönöm :R

Már csak ez a kérdés maradt tisztázatlan számomra :) Aktív-passzív nyert az LG , mi a vélemény a lentebb említett 47LA740 típusról?

Sziasztok , szeretnék tanácsot kérni. Most kerül eladó sorba a jelenleg Samsung 40" ES6100 3D tv-m.

Nagyobbra váltás a cél, a kiszemelt példányok:

- LG 47LA740
- Samsung UE46F6670
- Samsung UE50F6670

T-home-nál lenne a vásárlás. Az LG a befutó nálam, de csak 2 év garit adnak, a másik 2 Samsungra 12hó + 24hó Samsung kiterjesztett gari.

(#34341) Petronas14 válasza vzozo (#34140) üzenetére


Petronas14
csendes tag

Szia! Köszi a választ!

(#34342) karendi válasza krisznagy (#34340) üzenetére


karendi
csendes tag

Nézz meg egy tesztet az LG-ről és olvasd el a hozzászólásokat is, főként az utolsót. http://www.geeks.hu/tesztek/130626_lg_47la740s_cinema_3d_lcd_teve_teszt

(#34343) spiritex válasza Gicz (#34337) üzenetére


spiritex
veterán

Jó lenne a hdmi, csakhogy a tányéros Digitv box-ban nincs... Majd lehet, hogy felhívom őket, hogy tudnak-e olyan box-ot adni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#34344) huncutka1029 válasza spiritex (#34336) üzenetére


huncutka1029
addikt

de lehet a box is.
Kérj egy CI modult, ha van a tv-dben Sat tuner.
akkor nem is kell box

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34345) krisznagy válasza karendi (#34342) üzenetére


krisznagy
tag

Köszönöm a linket, az utolsó hozzászólást is olvastam valaki aki rendelkezik 47" 740-es tv-vel tapasztalt bármi háttér világítási problémát, smart lassulás stb...?! :R

(#34346) Adee_91 válasza spiritex (#34343) üzenetére


Adee_91
aktív tag

igen,van olyan boxuk.kártyát nem adnak külön.

(#34347) Lacinavi válasza Adee_91 (#34346) üzenetére


Lacinavi
tag

Csak az a bi-bi, hogy a digi tányérosán nincs hd adás és a sd is elég gagyi! Szóval hdmi -vel kicsit fog javulni a kép / kimarad a videojel konvertálás/ cserébe jobban látod a pixelkockaháborút.

(#34348) Watt25 válasza Lacinavi (#34347) üzenetére


Watt25
veterán

Van 4, vagy 5 HD csatorna a tányéros Digin is úgy fél-egy éve.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34349) Adee_91 válasza Lacinavi (#34347) üzenetére


Adee_91
aktív tag

már hogyne lenne,nem sok,de van.

(#34350) ogi88


ogi88
tag

Sziasztok!
LG 42la620s tv alkalmas játékra hdmi keresztül számitógéppel összekötve? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.