Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Zirowe válasza menyoronc (#33549) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tv iso-t nem kezel.

Iceman83: nekem nem edge, hanem direct ledes van, de ezen eddig még nem vettem észre, majd este jobban megvizsgálom.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33552) warren29 válasza warren29 (#33530) üzenetére


warren29
tag

Erre senki nem tudja a választ?

(#33530)

(#33553) sbalu1 válasza menyoronc (#33549) üzenetére


sbalu1
senior tag

A tv lejátszója nem tudja kezelni az ISO formátumot.Bocs, már más is megválaszolta.

[ Szerkesztve ]

(#33554) Vbazsi2 válasza menyoronc (#33549) üzenetére


Vbazsi2
tag

dlna-n keresztül pl: serviioval lejátssza.

(#33555) makoss


makoss
addikt

Sziasztok!

Infó kellene, hogy ha routeremet kötném össze LG LA 620S tévét Lan kábellel akkor a kábel végén lévő RJ45 dugónak ez a megfelelő szinsorrendje?
Le kellett vágjam a kábel végéről a dugót, hogy beleférjen a kábel a kábelvezetőbe, falba
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33556) sch_a válasza nextman (#33544) üzenetére


sch_a
addikt

Nem hiszem, semmi mással nincs gond a házban. Ezzel a TV-vel sem volt gond két hónapig. Neten keresgélve sokan másoknak is van ilyen problémája, itt egy videó pl.: [link]. Ugyanezt csinálta az enyém is.

(#33557) sixpak válasza warren29 (#33552) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem tudom mi lehet a gond. Én csak átnevezem a fájlt (megegyező névre) és bedobom a hdd-re, nem is rakom be a mappába (nincs is mappa). :D
Videólejátszás beállításainál pedig bekapcsolom a feliratot....ennyi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#33558) bandi0000


bandi0000
nagyúr

konzol rá van kötve HDMI-vel a TV-re, nem tudom állítani a képet közben? mert Q menü-vel nem jöb fel beállítás, csak TV-re birok átkapcsolni, meg az eszközt Settopbox, DVD lejátszót stb felismertetni, tehát hgoy irányíthassam

Xbox One: bandymnc

(#33559) menyoronc


menyoronc
aktív tag

köszönöm a válaszokat...és ha daemon toolsból kimásolom és átnevezem mkv-ra az járható út?

Üdv: Gábor

(#33560) Watt25


Watt25
veterán

Ma vettem észre egy érdekességet. (LV5590 tévém van.)
Eddig azt hittem, hogy ha a tévé PVR funkcióját használom, akkor csak azt a hangsávot rögzíti, amelyiket a felvételkor néztem. Mert egyszer próbáltam és nem tudtam a felvett anyagon hangsávot váltani. (Vagyis váltani tudtam, de akkor elment a hang.)
Most viszont az tűnt fel, hogy ez így nem teljesen igaz szerencsére. Még nem látom a teljes szisztémát, de az biztos, hogyha pl. National Geographic-ról veszek fel, akkor nem megy a hangsáv váltás, ha M2 HD-ről, akkor igen. (MindigTV-m van.) Akkor derült ki, amikor ma felvettük a gyereknek a Mesélj nekem! műsort (ami szerintem nagyon jó ötlet) és ott szükség van a hangsávváltásra. Feleségemnek mondtam, hogy a biztonság kedvéért állítsa a Multiple Languages-re a felvétel megkezdése előtt a hangsávot, de mint kiderült, felvette a narrátoros és a narrátor nélküli hangsávot is.
Valakinek van ennél részletesebb tapasztalata? Mitől függ, hogy rögzíti-e az összes hangsávot?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33561) Hege1234 válasza menyoronc (#33559) üzenetére


Hege1234
addikt

működni fog

(#33562) sixpak válasza bandi0000 (#33558) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem így van az elejétől fogva. HDMI-al van rákötve minden (pontosabban a tévébe csak egy megy az ARC HDMI-ba, a többi cucc, STB, Blu Ray, DVD az erősítőbe van kötve).
De nagyon gáz, hogy ha be akarok valamit állítani, akkor SMART gomb, beállítások....etc
Gondolom erre nincs semmi megoldás, ez ilyen. Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#33563) mivamma válasza makoss (#33555) üzenetére


mivamma
senior tag

Igen, ez a jó bekötés!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#33564) Watt25 válasza Watt25 (#33560) üzenetére


Watt25
veterán

Ha esetleg érdekel valakit, szerintem meg is fejtettem a logikát.
Attól függ, hogy a csatorna kódolt-e, vagy nem. Szerintem a kódolt csatornák esetén a tévé csak azokat a Packet-eket kódolja ki a stream-ben, amit éppen nézünk/hallgatunk és ezért csak azok lesznek a felvételen kikódolva. (Szerintem lementi a kódolatlan Packet-eket is, de hát kódolva maradnak, amivel visszajátszáskor nem tud mit kezdeni.)
Ez abból is látszik, hogyha felvétel közben hangsávot váltok egy fizetős csatornán, akkor a felvételen is át kell váltanom a hangsávot akkor, amikor felvételkor tettem, ahhoz, hogy legyen hang.
Ellenben az összes FTA csatin úgy rögzít, hogy a felvételen is lehet hangsávot váltani bármikor.
Na, ezért is jó lesz, ha végre áttérhetek végre DigiKábel-re. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33565) menyoronc válasza Hege1234 (#33561) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, Köszi!

Üdv: Gábor

(#33566) Cok3 válasza Iceman83 (#33550) üzenetére


Cok3
csendes tag

En a 3 LG tv-mbol eddig mindegyiken tapasztam es amit a boltban neztem, azon is, de ilyen minosegben, mint ezen, amit visszavittem, meg egyiken sem.

Noveremeknek volt iszonyat mazlijuk - vettek egy csomagolasserult 47lm669s-t electrostore-ban es semmi, de semmi bevilagitasuk nincs! Mazlistak :)

Azt hiszem, hogy befejeztem az LG-vel. De most komolyan. Illetve van egy konspiracios teoriam - nem lehet, hogy edigitalba vagy media marktba, ahol dragabb, nem kerulnek ilyen selejtek, mint a kisvallalkozasokba? Mar nem tudok mire gondolni. Befurodtem parral. A masodik tv, amit visszaviszek ket heten belul. Mar kezdek azon gondolkozni, hogy en vagyok a hulye...pedig nem, ahogy a mellekelt kepek is mutatjak.

(#33567) Cok3 válasza gyeniko (#33542) üzenetére


Cok3
csendes tag

Koszonom a reszletes valaszt, nem fogom hagyni magam palira venni, az tuti! Szerinted meg ezek utan is dobjak nekik egy mailt, hogy en alltam el a vasarlastol es hianytalanul viszavittem a keszuleket, valamint visszakaptam az arat?

(#33568) gahor72 válasza makoss (#33555) üzenetére


gahor72
aktív tag

Jónak tűnik.
Használj átlátszó csatit,illetve a dugótól 5-10cm-re kell levágni,esetleg ha újra toldani kell.... :D
üdv

(#33569) sigsig válasza menyoronc (#33548) üzenetére


sigsig
csendes tag

Ok, de ez 2.0 és 3.0 is egyszerre, szóval fasza, de lehet hogy a 2.0-t használja a TV :D
Más aki ilyet használ? :F

LG LA660s készüléket használja valaki 3.0-s, 1 TB külső HDD-vel? Akarok egyet venni csak nem tudom hogy kezelné-e rendesen....

Másik: ez a DLNA kapcsolat lekorlátozódik a C: meghajtóra, Dokumentumok könyvtárba? Sehol se találom hogy máshonnan is be lehetne olvastatni a filmeket, stb.
Próbáltam 10-15 Gb-os .mkv-kat lejátszatni, de mikor beraktam, még csak nem is látta.

[ Szerkesztve ]

(#33570) gahor72


gahor72
aktív tag

Ha már ilyen szépen pörög a fórum évek óta,és sajna szépen gyűlnek webáruházak ahonnan rosszak a tapasztalatok,kellene vmi gyűjtemény ahol ezeket össze tudnánk szedni,okulásul.
üdv

(#33571) gahor72


gahor72
aktív tag

Kingston usb 3-as kártyaolvasót nem ismeri fel lm640s. :N

(#33572) kelly7 válasza sigsig (#33547) üzenetére


kelly7
aktív tag

750GB-os 3.0-ás WD-t simán viszi.

(#33573) fuzzyka válasza Iceman83 (#33550) üzenetére


fuzzyka
tag

Nekem is direct ledes es van bevilagitasom, de erdekes, h nem a sarokban hanem a saroktol 5-6 centire. Hiaba allitgatom nem javul ugy, h a kep meg elvezheto monosegu legyen. Nagyon bosszant mert sotet kepnel full vilagos. En haklis vagyok erre es nem nagyon tudok a filmekre koncentralni:)

(#33574) whitezo88 válasza fuzzyka (#33573) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ezaz hogy pl nekem is full led es hasonlo van :) de annyira nem zavaro. Filmnel egyaltalan nem.

(#33575) sigsig válasza kelly7 (#33572) üzenetére


sigsig
csendes tag

Kösz, én ezzel akarom használni, remélem nem lesz gond vele.

(#33576) humi1 válasza sigsig (#33569) üzenetére


humi1
tag

Én kettőt használok ilyet!

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/MAXELL-P-Series-1TB-k%C3%BCls%C5%91-2.5%22-HDD-%28860044.00.CN%29,103952,460154,735389.html?langId=-19

Hibátlanul működik!
Szerintem ár/érték tuti!

(#33577) Zirowe válasza whitezo88 (#33574) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt a full ledet azért kétlem. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33578) menyoronc válasza sigsig (#33569) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Lényegtelen h a tv-n 2.0 usb van mert visszafele is kompatibilis :-) 1 terráig tuti kezeli de asszem 2ig is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#33579) Müszi válasza sigsig (#33575) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
Itt írtam, hogy két 2,5"-os USB3.0 rack-et is használok és tökéletes. Egészen biztosan jó lesz azzal is, amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#33580) warren29 válasza sixpak (#33557) üzenetére


warren29
tag

Na megvan. :))
Müködik.
A fáljnév nem stimmelt teljesen pontosan.(elírtam) :N

Köszi, hogy válaszoltál! :R

(#33581) makoss válasza mivamma (#33563) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33582) makoss


makoss
addikt

Valaki meg tudja mondani nekem mi az ajánlott beállítás LG 42 LA 620S tévére?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33583) makoss válasza makoss (#33582) üzenetére


makoss
addikt

Lejárt az idő
Ilyesmi mindenre kiterjedő beállítás kéne, csak 620S-re

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33584) sigsig


sigsig
csendes tag

Köszi a segítséget mindenkinek a HDD témában! :)

(#33585) bandi0000 válasza makoss (#33583) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem lehet ilyet találni nagyon, csak guglizni lehet hátha... de mindenkinek más az igénye, szeme, panelek sem egyformák szerintem, szóval egyénileg állítsd be

Xbox One: bandymnc

(#33586) gycs02 válasza makoss (#33583) üzenetére


gycs02
tag

Ezt a cnet-n találtam:
[link]

(#33587) makoss válasza bandi0000 (#33585) üzenetére


makoss
addikt

Sajnálom, hogy a prohardver nem a 620S-t tesztelte le, mert a 640S szerintem kalibrátorral lett belőve, vagy tévedek?
Olyan jó volna! :K

(#33586) gycs02: ez saját?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33588) demonlaci válasza makoss (#33587) üzenetére


demonlaci
tag

Én a 640-es értékeivel lőttem be a 620-ast, szerintem príma.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#33589) makoss válasza demonlaci (#33588) üzenetére


makoss
addikt

Mint ha magamat látnám :DDD
volt eszembe de annak már más a panelja is..........háát nem tudom :U :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33590) gycs02 válasza gycs02 (#33586) üzenetére


gycs02
tag

Nem innen van:
[link]

(#33591) Woodslave válasza sixpak (#33557) üzenetére


Woodslave
nagyúr

dlna-n elindítom a filmet, de a feliratot nem passzintja hozzá nekem se, ráadásul ha megnyitom a menűt, ahol valóban van egy felirattal kapcsolatos pont, akkor rákérdez, hogy kilépek a filmből és megnyissa-e a menűt, de nem azt nyitja meg. Lehet még nem merültem bele eléggé és csak elbaxok valamit :U

már tv-zni se tud az ember nyugodtan, emaileket küldözgetek vele, meg hálózatról játszok le videót. Öreg vagyok én már ehhez mi jön még :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33592) Woodslave válasza Cok3 (#33566) üzenetére


Woodslave
nagyúr

edigitalból vettem 640-es teljesen fekete képen (amikor nincs csatorna mondjuk) eléggé látható bevilágítás van. Igaz még a beállításokkal nem vacakoltam sokat. Mondjuk nem erős és nem is igazán zavar, nem fő célom teljesen fekete képernyő nézegetése. Mondjuk azt is megértem bőven akit qrvára idegesít :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33593) demonlaci válasza makoss (#33589) üzenetére


demonlaci
tag

Próbáld ki, meglátod jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#33594) makoss válasza demonlaci (#33593) üzenetére


makoss
addikt

Ok!

Hangsávot tudja már valaki hogyan kell beállítani a 620S tévén?
UTP kábellal van összekötve a géppel és Serviio küldi át a filmet
A film magyar szinkronját keresem de nem találom

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33595) petya2012 válasza makoss (#33594) üzenetére


petya2012
őstag

serviio-n nem tudsz hangsávot váltani,csak feliratot

alapértelmezettnek kell tenni a magyart pl Toolnixel

(#33596) makoss válasza petya2012 (#33595) üzenetére


makoss
addikt

És azt hol lehet beállítani?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33597) petya2012 válasza makoss (#33596) üzenetére


petya2012
őstag

az egy külön progi

sajnos most hirtelen nincs linkem,milyen filmeket szeretnél nézni??

a tv-t átállítottad már magyarra mindenhol??

settings-opció-nyelv-és ott mindet magyarra

[ Szerkesztve ]

(#33598) makoss válasza petya2012 (#33597) üzenetére


makoss
addikt

nCore-ról leszedett mkv-t például
csak azt nem értem az a külön progi hogyan fog együttműködni a Serviioval? :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33599) Đusty


Đusty
addikt

[erre] valaki?
LA620-on, hogy kell a timemaschine-t időzítésre beállítani?

(#33600) petya2012 válasza makoss (#33598) üzenetére


petya2012
őstag

angol hangon szól??

az összes??

ez nem a serviio-val műkszik együtt,ezzel a progival át kell muxolni,hogy a magyar legyen az elsődleges nyelv vagy törölni róla az angolt

nekem nem mind angolul kezdi

http://ipon.hu/utils/MKVToolnix

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.