Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Ravenloft válasza menyoronc (#27394) üzenetére


Ravenloft
tag

Én nemrég (4 hónapja) vettem egy 42" LA660S-t és akkor azt gondoltam (egy 32"-es után) hogy ez brutál nagy . Viszont, ha most visszamehetnék az időben, akkor biztos, hogy 47" alatt nem adnám. Sőt! Lehet inkább az 55" felé hajlanék (mivel hely az van a nappaliban). Viszont akkor anno azt gondoltam, hogy a 42" elég lesz, de mivel azóta igen csak sokat ülök előtte, rá kellett döbbenjek, hogy nem is olyan nagy ez a 42"-es. :)

Szóval, ha teheted akkor azt tanácsolnám, hogy a nagyobb képátlóban gondolkodj. Hidd el, idővel rá fogsz jönni, hogy jól döntöttél.

(#27402) Ravenloft


Ravenloft
tag

Lehet kicsit off a téma, de azért bedobom. Mostanság egyre többször fordul elő, hogy egyszer csak -se szó se beszéd- elmegy az adás, és a "nincs jel" felirat fogad a képernyőn. Eddig ilyen nem igazán fordult elő, de az utóbbi időben egyre többször tapasztalok ilyet. Van olyan, hogy miután elmegy az adás, pár percre rá vissza is jön, de olyan is van, hogy nem. Illetve olyan is volt már, hogy csak egyes csatornáról megy el az adás, és ha átváltok egy másik adóra, akkor ott van adás. Amúgy DIGI a szolgáltató, és csak is DTV adások vannak beállítva. Szerintetek mi lehet a gond?

Thx!

(#27403) snooze válasza Ravenloft (#27402) üzenetére


snooze
veterán

semmi..megjavul..náluk volt valami hiba a napokban..nekem is ezt csinálta,de már megjavult.. :) nálam legalábbis..de ha tovább csinálja nálad szolj be a szolgáltatohoz..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#27404) fagee01


fagee01
csendes tag

Sziasztok, lenne egy jérdésem. Hogy kell beállítani az LM660-at, hogy HDMI kábelen átmenjen a hang az erősítőre? Egy pioneer vsx-322 az erősítő, de nem sikerült még megszolaltatni.

(#27405) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumozók!

Lever az ideg, kéne SOS segítség!
Adott egy 42LM649S-s gép, eddig kb. hozza azt amit kell enki. DE ma kicsapta a biztosítékot! Adott egy 250GB-os vinyó amin a DVR-el rögzitett több órányi mese van (volt) fent. Jövő hézten nem vagyok arra gondoltam idízítéssel felveszema filmek. Ma nyomattam egy főpróbát.
Időben elindult a felvétel: a tv nem kapcsolt be de a piros led elaludt és láttam hogy a vinyó megy... Na mondom ez faxa!! Aztán vége lett a felvételnek és akkor jött a hidegzuhany...!!! A vinyón semmi nincs, azt írja ez a rakat xar hogy újrainicializálni kell a HDD-t hogy használhassam. De ha ezt megteszem mindent elveszítek (már ha még van rajta valami)
Valakinek van ötlete vagy történt vele hasonló?
Előre is köszi a gyors választ! :R

Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#27406) #16729600 válasza fagee01 (#27404) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hang menü-hangbeállítások-ARC mód be.

(#27407) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Köszönöm a meggyőző tippet és a tanácsot h a nagyobbat válasszam :-)
Én amikor 2 éve megrendeltem a 24es monitort párom szintén azt kérdezte h miért nem jó az akkori 19es. Utána már ő is belátta h sokkal jobb:-D

Tudtok esetleg ajánlani 47es tv-t 200k alatt az la620-on kívül? Wifi, 3d,smart kellene bele.
Köszönöm!

Üdv: Gábor

(#27408) tturai17 válasza huncutka1029 (#27400) üzenetére


tturai17
csendes tag

Szinte 100% az 55LA790V, csak még megerősítést vártam/várok itt, illetve hátha valami felmerül...

(#27409) huncutka1029 válasza vodika (#27405) üzenetére


huncutka1029
addikt

tegyél a gépedre egy virtuális linuxot, azzal illetve az alatt látni fogod a tv által felvett tartalmakat.
és fel tudod másonli a gépre.
mielőtt nagyon megörülnél, megnézni, olvasni nem fogod tudni, de el lehet tenni későbbre.

utána formázhatod a vinyót, akkor csinál ilyeneket a tv, ha nem az usb-1 porton van a vinyó, illetve, ha HUB van a porton, és azon lóg a vinyó.
ilyenkor meg kell próbálni másik portra tenni, vagy a hub-ot áttenni másik portra.

Eddig nem volt gond a vinyóval, vagy nem is használtad eddig?
Ha nem 5400 RPM a fordulata, hanem 7200 rpm, akkor célszerű külső táppal megtámogatni, mert előfordulhat, hogy nem hajtja meg a tv rendesen, ezért akar állandóan formázni.

más nem jut eszembe, max hogy próbálj másik vinyót is, ha van.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27410) tturai17 válasza vodika (#27405) üzenetére


tturai17
csendes tag

Esetleg valami helyreállító progi? GetDataBack... Nekem eddig mindig visszahozott mindent! Néha nem árt...

[ Szerkesztve ]

(#27411) vodika válasza huncutka1029 (#27409) üzenetére


vodika
tag

Szia!

Nagyon köszi a választ! Ez egy majdnem 4 éves laptop vinyó egy külső házban. Eddig nem volt vele gonod 1 felvételnél beszaggat mindíg a lejátszás de más gond nem volt vele. Beállítottam a felvételt, szerintem mindent jól csináltam, de ez lett a vége.
Amúgy a HDD IN-ben van a vinyó, azt írta a lúzer gájd! :) Az USB HUB portban egy 8 GB-os vinyó van azzal nem történt szerencsére semmi. Megpróbálo akkor bebootolni egy Linux live CD-rúl talán sikerül lementem a cuccokat.
Aztán ha az megvan megpróbálok vele játszani. Írták utánad az adatvisszaállítási lehetőséget nem tudom van-e értelme de kipróbálom.
Nagyon kár lenne ha elveszett volna az infó. Így is buktam már 2 mesét a gyerek megnyúz ha megtudja! :U

Köszönök minden segítséget!
Nem tudom hol rontottam el de így ha nem megy az időzített felvéztel annyira nem mókás ez a fícsör! Ezzel a DRM-el meg csak nevetségessé válik az LG... A HDD-s DVD írókkal meg a videófelvevőkkel és társaikkal mi a szar van...? Idióta vágottszemű banda... :(

:R :R
Üdv: Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#27412) fagee01 válasza #16729600 (#27406) üzenetére


fagee01
csendes tag

Köszi, ezt már megcsináltam de nincs hang az erősítőn. Akkor az erősítőn állítani.

(#27413) huncutka1029 válasza fagee01 (#27412) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor a digitális hang beállításnál a pcmi-t tedd auto-ra.
És a HDMI-1 portról vidd ki a jelet az erősítőbe, csak azon műxik az ARC

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27414) huncutka1029 válasza vodika (#27411) üzenetére


huncutka1029
addikt

mondjuk erről eszembe jutott, hogy ha felmegy a cucc a gépre, akkor DLNA-n keresztül lehet hogy le is játszaná?
A kódolás a tv-ben van, a fájl a gépen, hogy ezt miért nem próbáltam még ki 2,5 év alatt egyszer sem?
pedig fél évig tököltem, hogy lehet kimenteni a cuccot, illetve a másolásvédelmét megkerülni...
Ha lesz egy kis időd megpróbálod?

Előre is köszi

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27415) Watt25 válasza vodika (#27411) üzenetére


Watt25
veterán

Én nem hiszem, hogy az időzített felvétel tette tönkre a vinyó tartalmát. (Mert szerintem ez történt.) Magát az időzített felvétel funkciót nyugodtan használhatod, nem lehet azt mondani rá, hogy "rossz, elrontja a vinyó tartalmát."
Egyszerűen csak pont akkor valami miatt megtörtént. Esetleg nem mozgattad meg felvétel közben a vinyót?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27416) vodika válasza Watt25 (#27415) üzenetére


vodika
tag

Szia,

A vinyóhoz senki nem nyult a TV közelében sem jártunk. Ami furi volt az az hogy amikor vége lett a felvételnek bekapcsoltam a tv-t és már nyomtam is a my apps opciót hogy elérjem a felvett tartalmakat. Na ott a betöltés kb. 3-szor annyit szarakodott mint normál esetben szokott, majd dobott egy kövér rebootot a tv.
Utána ment minden de a vinyó már nem látszott a tv alatt.
Firmware nem volt frissítve, semmi egyebt nenm állítottam be csak 2 időzített felvételt. 2-t a mai napra de a másodikat folyamatos ismétlésre. Minden nap ugyanakkor 19:15 - 19:45.
Ebből goldoltam hogy az lehet szar!

Köszi a választ! :R
Üdv:
Vodika

[ Szerkesztve ]

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#27417) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Lenne egy pár kérdésem így tv vásárlás előtt:-) Mennyire kezelik jól a külső hdd-t az lg tv-k?
Ugyanúgy megbírkóznak a 3,5belső hdd+külső tárolóval?
Számít vmit a filmek akadásmentes lejátszásához,hogy 5400rpm vagy 7200rpm-es vagy h usb2 vagy usb3-as.
Mennyivel jobb egy BD25 vagy 50 mint egy 15-20gigás mkv?

Üdv: Gábor

(#27418) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Le tudná nekem írni valaki hogy a LA660 és a LA690 közt milyen különbségek vannak?

Köszi előre is

(#27419) berbatov2 válasza tomiee85 (#27418) üzenetére


berbatov2
senior tag

Röviden kb. semmi.

(#27420) Ravenloft válasza tomiee85 (#27418) üzenetére


Ravenloft
tag

Konkrétan? Semmi! Vagyis ami van, az maximálisan elhanyagolható. Mikor anno én vettem 660S-t egy ideig vacilláltam a 690-en. De mivel jóformán csak a káva anyagában és a talp kinézetében van különbség, úgy gondoltam nem ér meg 30k-val többet. Mert hardveresen ugyan az a kettő. A MR-nál van némi (1 funkció béli) különbség. De az valóban nem számottevő. Akkor inkább (magán vélemény) az árkülönbözetet költsd inkább a nagyobb képátlóra.

(#27421) #16729600 válasza menyoronc (#27417) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ugyanúgy megbírkóznak a 3,5 belső hdd+külső tárolóval?

Igen meg.

Mennyivel jobb egy BD25 vagy 50 mint egy 15-20gigás mkv?

Annyival,hogy HDD ről nem tudsz lejátszani BD25-50 fájlokat,ellenben az mkv val nincs gondja a beépített lejátszónak.

(#27422) vodika


vodika
tag

Hali,

Még 3 kérdésem lenne:
1., Lehet használni biztonságosan 3,5 colos belső vinyókat 1-1,5 terrásakat olyan IDE2USB-s eszközökkel saját táppal?
2., Kinek mennyi ideje lóg már vinyó a tv mellett meghibásodás nélkül? Nekem 2 hetet bírt ez a WD noti vinyó. Mondjuk az is elég tré hogy csak a saját tv tudja lejátszani amit felvettél...
3.,Ha veszek egy olcsóbb DVB-T-s settop-boxot felvevős funkcióval, onnan a felvett anyagot konvertálás után le tudom menteni DVD-ben játszható formátumban?

Előre is köszi a segítséget! :R
Üdv:
Vodika

P.S.: nem sikerült lementeni az anyagot a vinyóról: a 250GB-s hordozón 3 partició van: egy 238 GB-os, egy 48 MB-os és egy 8 MB-os. A 48MB-oson van 3 file az egyik egy LGDB file a másik egy bak file erről a LGDB-ről (mindkettő mai dátummal de 2-3 órával a baleset előtti idővel) és van valmai LGDBLOG file vagy mi. Egyik tartalma sem olvasható vagy mind üres. A linux valami rendszerfile hibára hivatkozva nem is mountolja fel a 238GB-ot.
Esetleg Linux alatt valaki tudna javasolni valami data recovery toolt amit érdemes megpróbálni...? :R
Ha vinfos alól nézem a HDD-t akkor 100% /98%-ot látok. Van 3 áthelyezett file mind a 3 mai dátummal. Valszeg hardware-es szar lesz. Gondolom a file struktúra valami puccos lehet mert sem nem FAT sem nem NTFS a HDD Sentinel szerint.

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#27423) Atla


Atla
senior tag

La 660S-re tudtok valami jó szinbeállítást,esetleg 3D beállítást?Élénken használom 3D filmekhez,viszont
egyes 3D filmeknél szellemképes.

(#27424) Watt25 válasza menyoronc (#27417) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt fusd át.

Vodika: Te is.

Nekem kb. egy éve van a tévémre kötve egy vateráról kukázott külső vinyó. Egyszer nekem is elszállt róla minden, de azért, mert utána szétszedve láttam, hogy az USB vezérlőn egy kristály leszakadt az alaplapról. Visszaforrasztottam, azóta semmi gond nincs vele. (Előtte random leállt a vinyó, de ez logikus az érintkezési hiba miatt, amit így kiküszöböltem.)
Az, hogy a box-ból ki tudod-e szedni a tárolt anyagot, a box-tól függ.
A Windows természetesen azért nem látja rendesen a vinyót, mert Linux-os partíciók vannak a vinyón.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27425) balbekk12 válasza tomiee85 (#27418) üzenetére


balbekk12
tag

Az LG honlapján hasonlíts össze!
Én 47LA690S-t vettem 239.000-ért!

LG TV-k

(#27426) tturai17


tturai17
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! A 3 közül melyiket ajánljátok, honnan rendeljem?

Shopdigital
Digitalko
Edigital

Illetve tudtok máshol ennyiért vagy olcsóbban?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#27427) #16729600 válasza tturai17 (#27426) üzenetére


#16729600
törölt tag

Edigital-ban biztosan nem lesz gond a garanciális ügyintézéssel ,ha ne adj isten úgy adódna.

(#27428) tturai17 válasza #16729600 (#27427) üzenetére


tturai17
csendes tag

Jajaja! Remélem, még tudnak beszerezni...

Gyorsan felhívtam őket: két hét... Kiestek... :((

[ Szerkesztve ]

(#27429) tturai17


tturai17
csendes tag

Hi-hi! Felhívtam a másik kettőt is, kiderült, ugyanaz a két honlap üzemeltetője... Ott is 1-2 hét...

Valakinek valami ötlet, honnan lehetne beszerezni? Természetesen keresem ezerrel a neten, ebben elég jó vagyok, de hátha tudtok valami helyet, ami nincs a neten... :F

[ Szerkesztve ]

(#27430) sz.z.csicsi válasza tturai17 (#27426) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

A shop digital és a digitalko egy és ugyanaz és 3 év garit ad és magyar LG garit és megbízhatóak.
Az Edigital 2 évet ad és semmivel nem különbözik a megbízhatósága az előző kettőtől.Vettem tőlük már laptopot és csináld magad ügyintézés volt hiába van bemutató terem vagy üzlet...de annak ellenére nem volt gond.

(#27431) tturai17 válasza sz.z.csicsi (#27430) üzenetére


tturai17
csendes tag

OK, köszi! Máshol meg nincs is egyáltalán - egyelőre... Ha valaki tud/talál, jelezze! Köszi! :F

(#27432) g0dl válasza sz.z.csicsi (#27430) üzenetére


g0dl
addikt

De hogy adnak 3 évet, ha az lg csak kettőt ad?

(#27433) huncutka1029 válasza tturai17 (#27429) üzenetére


huncutka1029
addikt

nézz privit!
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27434) tturai17 válasza huncutka1029 (#27433) üzenetére


tturai17
csendes tag

OK, köszi! :R

(#27435) sz.z.csicsi válasza g0dl (#27432) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Így írja a weblapján és ezt is mondta szóban . Barátom 2 hete vett tőlük 55LA740 tv-t.
De ahogy olvasom a honlapon 2 év teljeskörü és 1 év szavatosság(ha jól értelmeztem.

(#27436) Rellind


Rellind
senior tag

Valamelyik LG tévében van NFC támogatás? :U

[ Szerkesztve ]

(#27437) sz.z.csicsi válasza #16729600 (#27427) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Csak nehogy azt is Szlovákiába kelljen küldeni....mint a laptopot amit vettem tőlük.Igaz jött érte a futár vitte -hozta költség nélkül,de hogy itt Magyar.o-on nincs szervíze?...mármint a laptopnak.

(#27438) sz.z.csicsi válasza tturai17 (#27431) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Miért nem veszel 740-t .Sztem sokkal szebb a talpa és nem tudom van-e valami érdemleges dolog amivel alatta van a 790-nek?...és van közte mennyi is 60.000 Ft.

(#27439) balbekk12 válasza Rellind (#27436) üzenetére


balbekk12
tag

690S-ben van! és be is lőttem a telómat vele! Szépen muzsikál!

(#27440) tturai17 válasza sz.z.csicsi (#27438) üzenetére


tturai17
csendes tag

Ezen már túl vagyok! Azokat az apró különbségeket inkább megfizetem most! :K

(#27441) sch_a válasza sz.z.csicsi (#27437) üzenetére


sch_a
addikt

Több laptopgyártónak sincs Magyarországon szervize, erről nem a bolt tehet...

(#27442) Rellind válasza balbekk12 (#27439) üzenetére


Rellind
senior tag

Kár, hogy az a (47") tv 200k felett van.Szeretném megúszni alatta :U

Karácsonykor lentebb lesznek az árak vajon? :U

[ Szerkesztve ]

(#27443) huncutka1029 válasza Rellind (#27442) üzenetére


huncutka1029
addikt

inkább május elején fog lemenni, ha kijönnek az új modellek.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27444) Rellind válasza huncutka1029 (#27443) üzenetére


Rellind
senior tag

Az kb. mennyit jelent? Lemegy esetleg 200k-ra a LA690S? Mik a tapasztalatok?

(#27445) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
A napokban vettem egy Samsung UE46F6650 tv-t. Jelenleg a beüzemelését csinálnám de a Samart Hub szolgáltatást nem tudom elindítani. Kapcsolat van a router és a tv között de utána már azt írja hogy nem tud csatlakozni a szerverhez. Felhívtam a Samsung ügyfélszolgálatát és ott azt mondta az ügyintéző,hogy állítólag karbantartás van náluk és lehet,hogy ezért nem megy. Ő sem tudott rámenni a távoli karbantartással.Esetleg másnál is jelentkezett hasonló probléma?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27446) SirKero válasza SirKero (#27445) üzenetére


SirKero
őstag

Ú ez rossz helyre men bocs :B

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27448) solor


solor
tag

Sziasztok!
Most vettem egy 42la620s-t.Szeretném látni rajta a pc-n vagy mobilon (android) tárolt filmeimet wifin keresztül. Lövésem sincs, milyen progi vagy beállítás kellhet hozzá?Egyelőre csak a mobilon látom a tv-be dugott pendrájvot ill. a távirányítás müködik.

(#27449) Vincee


Vincee
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon vacilálok melyik LG tv mellett döntsek, és gondoltam ti talán tudtok nekem segíteni.

A problémám igazából az ár/érték arány eldöntése.

Lenne egy LG 47LM620S ami 175K lenne
Egy LG 47LA6208 ami 185K
és a végére a LG 47LA6136, LG 47LA640S, LG 47LA6608 ami ~ 200K

Nem lehet ennyi közül dönteni:)
Valaki esetleg segítséggel tudna szolgálni,hogy ár/érték arányba melyik éri meg leginkább?

Előre is köszönöm!

(#27450) Watt25 válasza solor (#27448) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.