Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Benicio


Benicio
csendes tag

Sziasztok!

LG 42LA620S vásárlásán gondolkozom. A prioritás WIFI-n keresztüli + pendrive-ról való film nézés.
WIFI-n keresztül milyen formátumú és felbontású filmek nézhetők? Ami leginkább érdekelne azok xvid, mp4 és mkv kiterjesztésűek. (Azt olvastam, hogy csak a 4.1-es mkv fájlokat lehet lejátszani... x264 kódolással mi a helyzet?)
Tudom, az ideális megoldás BR lejátszó v. médiaplayer lenne, de egyelőre a fenti megoldások jöhetnek csak szóba.

Üdv: Benicio

(#26302) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok! Egy LM660-as TV-m van. Melyik kimenetét használjam szerintetek hogy egy szteró erősítőre (RCA bemenet) kivigyem a hangot? (egy H/K - JBl rendszerről beszélek, fontos lenne minőségromlás nélkül) Próbáltam a fülhallgató kimenetet - RCA-val de nagyon halk lett az eredmény.

Köszi előre is.

(#26303) OldMike válasza tomiee85 (#26302) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Olvasd el a 26282-től kezdődő hozzászólásokat a D/A konverterekről. Ezek a sztereó erősítőhöz kapcsolhatók, illetve a másik felén a tv optikai kimenetéhez. Viszont hangerőt csak az erősítőn lehet állítani, mert a kijövő jel állandó erősségű.
Lényeges az erősítőd RMS teljesítménye is. Nekem a füles kimenetre 2.1-es aktív hangfal van (2*6 + 18W) kötve, amit teljes hangerőre állítok, és a tv hangerőszabályozóját általában elég 10 környékére tenni a nappali szoba betöltéséhez.
Egyébként nem tudom, hogy az optikán milyen a jel erőssége, azaz milyen teljesítményű erősítővel kell megszólaltatni. Talán van olyan, aki így használja, és segít.

42LM660S

(#26304) tomiee85 válasza OldMike (#26303) üzenetére


tomiee85
senior tag

Érdekes mert nekem ez egy 2x75wattos erősítő és fülhallgatón maxra tekerve is alig volt hangja.

(#26305) Lacinavi válasza tomiee85 (#26304) üzenetére


Lacinavi
tag

Ha feltekerted az erősítőn a hangerőt max-ra utána a tv hangerőt kell szabályozni és szól mint állat!

(#26306) OldMike válasza Lacinavi (#26305) üzenetére


OldMike
őstag

Ezt én is megerősítem, így kell használni, bár lehet hogy nem logikus.

42LM660S

(#26307) Papa18


Papa18
tag

Üdv mindenkinek.
[Erről] a televízióról valakinek van valami véleménye, esetleg tapasztalata?
Érdemes megvenni?
Számítógéphez használnám monitorként, főleg filezésre, játékra, de azért böngészésre is néha.
Előre is köszönöm.
Számítógéppel csak összekötöm és kész?
A 480-on mini hdmi van.
Z5500-al szólna, szóval a tv hangja nem érdekel, mert úgyis némítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26308) sch_a válasza Papa18 (#26307) üzenetére


sch_a
addikt

Ha gépre kötve használnád, akkor szerintem tök feleslegesek a smart funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#26309) Papa18 válasza sch_a (#26308) üzenetére


Papa18
tag

Ezt találtam, ami jónak tűnik, és a smart funkciókat nem használnám.
Csak az érdekelne, hogy képminőségben megfelelő lenne-e játékra, filmekre, funkciók, hang nem annyira érdekes.

(#26310) huncutka1029 válasza Papa18 (#26309) üzenetére


huncutka1029
addikt

Tök felesleges monitornak smart tv-t venni!
Értsd meg, sosem lesz olyan mint egy speckó monitor.
Persze lehet rajta játszani, meg minden, csak felesleges pénzkidobás.
Van rajta pc csati, akkor némítani sem kell, de HDMI-vel összekötve is jó, akkor az SPDIF beállításokban letiltod a hangot.
A tévén meg a HDMI bemeneti cimkéjét PC , vagy játékgép módba teszed, ezzel kikapcsol minden képjavítót, és 30-40 ms körüli input lag lesz. egy ugyanekkora monitort 10 ms válaszidővel kb ugyanennyiért kapsz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26311) Papa18 válasza huncutka1029 (#26310) üzenetére


Papa18
tag

Ahogy nézem olyan 130 körül vannak ugyanekkora monitorok, TN panellel, amit ígyis nehezen viselek 22 inchen.
Ez a smart funkció a képjavítókat takarja?
Akkor nekem nem kell smart?
Illetve samsung vagy Lg?

[ Szerkesztve ]

(#26312) Papa18 válasza Papa18 (#26311) üzenetére


Papa18
tag

Lejárt az idő.
Esetleg [ezzel] jobban járnék?
60% film, 20% játék, 20% netezés.
Ahogy néztem a filmek nem olyanok monitoron mint tv-n.
Láttam már 27-es dell-en is filmet, és az sem olyan minőségű mint tv-n.

(#26313) huncutka1029 válasza Papa18 (#26312) üzenetére


huncutka1029
addikt

túúinvan válasz:

A Smart a tv DLNA és internet képességét takarja, nem a képjavítókat.
Miracast, netcast, web browser, LG premium, apps store, stb
elvben egy teljes értékű böngésző van benne, gyakorlatilag, egy közepes mobil, állva hagyja őket.
Mivel ez egy LG topic, a samut nem ajánlom :B egyrészt, nem írja a panel típusát, az Lg legalább IPS paneleket használ az általad korábban linkelt tévékhez.
A film minősége, meg forrás függő, és a képmód beállítása is nagyban hozzájárul az élményhez.
ergo a 27 es dell, is lehet szép, ha jó kalibrált beállításokat használsz hozzá

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26314) Papa18 válasza huncutka1029 (#26313) üzenetére


Papa18
tag

Akkor nem hiszem hogy rosszabb lesz mint a mostani tn-es.

(#26315) Dave567 válasza tomiee85 (#26302) üzenetére


Dave567
addikt

Milyen H/K erősítöd van? Ha van optikai/coax a tvn akkor az lenne az egyszerűbb, vagy ha 3d képes az erősítő akkor meg hdmi.

(#26316) campers válasza Laca0 (#26297) üzenetére


campers
tag

Így már gond nélkül megy. Nagyon köszönöm! :R :R

(#26317) Laca0 válasza campers (#26316) üzenetére


Laca0
addikt

Szívesen! Örülök, hogy segíthettem! :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#26318) tomiee85 válasza Dave567 (#26315) üzenetére


tomiee85
senior tag

Egy LM660 as TV és egy HK670 sztereo erősítő a felállás.

(#26319) Dave567 válasza tomiee85 (#26318) üzenetére


Dave567
addikt

Jah ez régebbi fajta erősítő, optikai sincs rajta?
Vagy akkor tényleg csak a jack-Rca megoldás van.

(#26320) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

LG 42LA620V és Samsung UE40F6400-es tévén gondolkodom. De eddig senki sem tudott konkrét tapasztalatokkal szolgálni. Itt van valakinek ez az LG? Esetleg összehasonlítási alapja van valakinek?

Üdv!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26321) Dave567 válasza Flashback (#26320) üzenetére


Dave567
addikt

Nekem nincs, de válaszolok.
Ha jól tudom itthon nincs V csak S, de sokan használják és meg vannak elégedve vele Nightshadow kolléga linkelt egy tesztet róla, lapozz vissza kicsit, és meg talàlod.
Viszont sokan írják hogy feketében jobb a 6400-as, LA620s passzív , 6400 samu aktív ha kell a 3d akkor jobb lenne megnézni élőbe..
Üdv

(#26322) Doma88


Doma88
tag

Ha veszek egy LG 47LM620S-t és BR filmeket esetleg 3D-BR filmeket akarok rajta nézni akkor egy PS3 elég ehhez a feladathoz?

(#26323) tigipuf válasza huncutka1029 (#26313) üzenetére


tigipuf
senior tag

Én is érdeklődnék,mostanság nem figyelem a témát,de 42"lw4500-t cserélném esetleg nagyobbra,újabbra.
A lényeg,hogy hasonló szinvilágú IPS panelú Lg-nél maradnák(sőt ragaszkodnék hozzá).Remélem megmaradtak az ips-nél,mert 47" méretben kellene.A tnt-s samukat hanyagolnám köszönöm,nem azért mert nem jók de nekem jobban bejön az ips panel.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#26324) huncutka1029 válasza Doma88 (#26322) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor igen, ha a PS3 megkapta a beígért fw frissítést.
és támogatja 3D lejátszást.
De iso-t nem fog lejátszani.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26325) huncutka1029 válasza tigipuf (#26323) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az IPS maradt, csak az idei belépő szintű készülékeknél átálltak az EDGE led ről a Direct Ledre.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26326) Flashback válasza Dave567 (#26321) üzenetére


Flashback
addikt

:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26327) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Itt pihen az LG 47LA691S a nappaliban. Megtörtént az ismerkedés. Azt látom, hogy valóban mindent szénné lehet állítani benne, ebben nagyon nagy teret ad az LG, viszont a két user profile így elsőre kicsit kevésnek tűnik.

Úgy gondoltam, hogy írok egy beszámolót a készülékről, mert én magam is keveset találtam magyar nyelven, de ehhez előbb jól be akarom konfigolni.

Van pár kérdésem, amire szerintem itt már többen is tudják a választ.

* van olyan leírás (angol v. magyar) ami független forrásként leírja, hogy hogyan lehet egy ilyen TV-t jó beállítani?
* számítógépről használva találtam furcsaságokat: pl.: 60HZ-nek ismerte fel. Nem butítás ez, szerintem tudna többet is a TV?
* AMD 6800 szériás videokártyám van, kell valami spec szoftvert letölteni hozzá?
* Milyen lejátszó programmal lehet a gépről a legjobban kiadni a jelet?
* A filmfeliratoknak mi a titka? Próbáltam egyet 3D-ben, de szinte olvashatatlan volt.
* Található valahol jó összefoglaló SBS, OU stb. témakörben, hogy miket érdemes nézni rajta?

Válaszotok előre is köszönöm.

Üdv
Tibi

(#26328) Watt25 válasza xerobyte (#26327) üzenetére


Watt25
veterán

számítógépről használva találtam furcsaságokat: pl.: 60HZ-nek ismerte fel. Nem butítás ez, szerintem tudna többet is a TV?
Nem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26329) berbatov2 válasza xerobyte (#26327) üzenetére


berbatov2
senior tag

Grat a tv-hez várom az összefoglalót, hátha tudok belőle ellesni valamit!
Amúgy hogy tetszik, azt kaptad amit vártál tőle?

(#26330) kmarci25 válasza xerobyte (#26327) üzenetére


kmarci25
veterán

* Található valahol jó összefoglaló SBS, OU stb. témakörben, hogy miket érdemes nézni rajta?

Azt érdemes, amihez kedved van. ;] Ez azért segíthet, hogy mi kamu (utólagos 3d). Inkább OU-t próbálj, vagy teljes real 3d-t, plusz szánj időt külön a 3d-s beállításokra is, hogy megfelelő legyen az élmény. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26331) xerobyte válasza berbatov2 (#26329) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Szia!

Alapvetően gyönyörű a képe, a méret pont megfelelő ide.
Asztali monitornak 27"-os LG IPS-t használok, így nagyon tartottam tőle, hogy nem lesz fekete a fekete.
Ez természetesen részben igaz is, de beállításokkal lejjebb lehet vinni azt a fránya bevilágítást egy nem zavaró szintre, a képminőség kárpótol, nem túlszaturált anime minden film. Így hirtelen néztem rajta egy darkos thrillert, egy Avatart és egy animációsat, legalább is részleteket teljesen sötét szobában és nem lesz itt semmi gond.

A legtöbb aggodalmat elsőre a 3d jelentette. Leültem, bekapcsoltam, aztán a nagy semmi kb., az is elmosódva. Itt el kell fogadni, hogy kötelező pár óra konfiguráció, hogy a nézőhöz és a szobához igazodjon a TV. Példa gyanánt elsőre úgy éreztem keresztbe áll a szemem és elszédülök, kiderült csak a távolságot kell módosítani és már minden jó is lett.
Eddig 3D-t csak gépről mókolt half OU-val teszteltem, este egy BD 3D-t is kipróbálok, hátha leesik az állam, egyébként hozzá kell szokni.

Kiválasztáskor semmi jelentőséget nem tulajdonítottam a smart cuccoknak, de így utólag jópofák és a magic remote nagyon gyorsan elnyerte a tetszésem.

DUAL play-re még nem volt időm.

Következő lépésben az AMD kártyámhoz próbálok majd valamit szerezni, bár pontosan még nem tudom, hogy mit is keresek, ami tovább javítja az élményt, ami így összességében meggyőző.

Megjegyzésként annyit, hogy ha ugyanezt a modellt smart és 3d nélkül 150-ben meg lehetne kapni, akkor gondolkodóba esnék, hogy úgy vegyem-e és mondjuk a fennmaradó összeg hangcuccra menne.

[ Szerkesztve ]

(#26332) xerobyte válasza kmarci25 (#26330) üzenetére


xerobyte
aktív tag

vagy teljes real 3d-t
Ez alatt BD50 isokra gondolsz?

(#26333) kmarci25 válasza xerobyte (#26332) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, arra. 3D-hez: az első pár hónapban (tavaly novemberi a tv) nagy truváj volt a 3D, megnéztünk pár filmet, de mostanra kifáradt a dolog, nem is érdekel igazán, van ami 3d-ben van meg, mégis 2d-ben néztem, mert egyszerűen nem ad hozzá annyit.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26334) Laca0 válasza kmarci25 (#26333) üzenetére


Laca0
addikt

Mi még mindig szívesen nézünk 3D filmeket, pedig már 2 éve van ilyen tévénk.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#26335) huncutka1029 válasza Laca0 (#26334) üzenetére


huncutka1029
addikt

+1

csak sajna kevés a jó 3D film..... :(

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#26336) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok le lehet valahogy "tesztelni", hogy egy adott TV-nek (jelen esetben egy LA660S) mennyi az imput lag-ja?

Továbbá ti is tapasztaltatok már olyat, hogy miután kikapcsoljátok a TV-t eltelik egy pár másodperc (vagy akár több is) és fogja magát és újból visszakapcsol?

(#26337) Ravenloft válasza xerobyte (#26331) üzenetére


Ravenloft
tag

Kíváncsi lennék, hogy mi lesz majd a véleményed a Dual Play-t illetően.

(#26338) sbalu1


sbalu1
senior tag

Én is imádom a 3D-és filmeket.

(#26339) Watt25 válasza Ravenloft (#26336) üzenetére


Watt25
veterán

Itt úgy tűnik, hogy elég részletesen le van írva.
A lényeg, hogy fogsz egy régi CRT monitort, azt is rákötöd a számítógépre, úgy, hogy klónozod a képernyőt. Elindítasz egy stopper programot és lefényképezed a két képernyőt. (Úgy, hogy egy képen látszódjon a két képernyőn a stopper.) A fényképen a két képernyőn különböző értéket fogsz látni a stopperen. A különbség az input lag.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26340) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Tech jellegű kérdés:
Újdonsült passzív LG TV-men eddig HALF-OU-t próbáltam számítógépről, ekkor fullHD + 60Hz-t írt a TV és ugye egymás alatt jelentek meg a bal ill jobb szemnek szánt képek, benyomtam a 3D gombot és kiválasztva a megfelelő 3D-t kaptam is a képet jól.
Aztán fórumozgatás után letöltöttem a PowerDVD 13-at és kipróbáltam egy bemountolt bluray ISO-t. Sikerült valami olyan beállítást találnom, hogy 1080p 24Hz on HDMI 1.4 és teljesen olyan volt, mintha a TV hirtelen blu ray lejátszóként látná a számítógépet és a kép is sokkal jobb lett egy OU-hoz képest, nem láttam semmi felezésre utaló jelet, viszont a 3D beállításoknál nem is engedett semmit a készülék csak ki/bekapcs, szóval mintha ő magának megkapta volna, hogy mi is ez. Furcsaság volt, hogy egy minimálisan összement a kép, tehát hiába állítottam fit to full screenre, nem húzta ki a képernyő szélére, ennek mi lehet az oka?
Nem teljesen világos, hogy bluray 3D esetében a passzív 3D hogyan is működik, ha nem osztottan?
Jó beállításokkal próbálkozok egyáltalán vagy elbarmolom az egészet? : )

Üdv
Tibi

(#26341) Dave567 válasza xerobyte (#26340) üzenetére


Dave567
addikt

Sbs/ou ezek mind konvertált anyag, azért is ilyen kicsi a méretük, házilag barkácsolt.
A bd50 komplett anyag, és minőségben is jobb a konvertáltaknál, de ezt ugyan úgy lefelezi a tv-d, ha közelebb mész a tv-hez úgy hogy megy közben egy 3ds film, akkor látni fogod a vízszintes fekete sorokat, na ez aktívnál nincs, mert tű éles lesz a kép.

(#26342) Dave567 válasza Ravenloft (#26336) üzenetére


Dave567
addikt

Tesztelés nélkül meg mondom neked hogy sok, egyik fórumtárs írta hogy ez miatt vitte vissza a tv-t, de olyan 40-50 ms között lehet mint az LA620s, 30ms alatt ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#26343) sbalu1 válasza Dave567 (#26341) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én nem szoktam közel menni a tv-hez 3D film nézése közben, viszont nem is fájdul meg tőle a fejem egy 2 órás film alatt, mint ami az aktív verziónál lehetséges a villódzás miatt és számomra ez fontosabb mint az hogy, közelről nem tűéles a képe.
Itt egy jó kis, elfogultság mentes cikk a 3D-ről: [link]

(#26344) Dave567 válasza sbalu1 (#26343) üzenetére


Dave567
addikt

A vízszintes csíkokat távolról is észre lehet venni, persze aki nem bírja az aktívat annak marad a passzív,
nincs is ezzel semmi gond, csak a különbséget írtam le.

(#26345) sbalu1 válasza Dave567 (#26344) üzenetére


sbalu1
senior tag

Biztosan igazad van, valószínűleg az én szemem már nem olyan jó, mert én ezt nem tapasztalom abból a távolságból ahonnan én nézem.Lenyűgözőnek találom, hogy ma már ilyen minőségre képes a technológia, mégha szemüveg is kell hozzá.Persze hibát mindenben lehet találni, olyan hogy tökéletes sajnos nem létezik.

(#26346) Doma88


Doma88
tag

Nagyon sok helyen, köztük itt is olvastam a fórumon az LM6***/LA6*** széria input lagjáról és a vélemények megosztóak. Volt ahol 100ms lagról beszéltek de volt olyan is ahol 30ms körüliről. Mivel én is egy LM szériás TV-t szeretnék vásárolni és mivel nagyrészt PS3-mal lenne használva ezért fontos lenne tudni, hogy mi is a valóság. Tényleg ilyen nagy a lag vagy teljesen "normális" 30ms körüli?

(#26347) Papa18


Papa18
tag

Üdv.
[Ennek] a TV-nek mennyi lehet az input lagja?

(#26348) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! most vásároltam egy ilyen Tv-t

[link]

A kérdésem az lenne hogy miért hagy alul felül fekete csíkot? Ha egyszer 16:9 es a tv??
T Home beltéri van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#26349) Watt25 válasza K Norbi (#26348) üzenetére


Watt25
veterán

A beltériben is állíts be, hogy 16:9-es a tévéd.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26350) joco52


joco52
tag

Most hangoltam újra az LM620S tv-t(Invitel digitális kábel),be jött 3 helyen az OTA szolgáltatás,ez nem volt a régi csatornák között.A 3,7,9,csatornákon van,és nem tudok tőle megszabadulni,Mi ez "OTA" ? Hogy lehet ettől megszabadulni,mert így a 3,7,9,csatornákat nem tudom használni semmire. Üdv! :O

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.