Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) izomhod válasza huncutka1029 (#27187) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi!

(#27202) SzlobiG válasza sbalu1 (#27200) üzenetére


SzlobiG
félisten

A legtöbb új Tv már mind Edge Ledes nem? Melyik a jobb?

(#27203) sbalu1 válasza SzlobiG (#27202) üzenetére


sbalu1
senior tag

A 2013-as modellek közül úgy tudom, hogy csak a 620S modellektől felfelé edge ledesek a tévék.De ha felmész az lg.hu oldalra, ott tételesen össze lehet hasonlítani a különböző típusokat.

[ Szerkesztve ]

(#27204) huncutka1029 válasza SzlobiG (#27202) üzenetére


huncutka1029
addikt

inkább design, mint jobb- rosszabb
Az edge leddel vékonyabb falra símuló tv-t lehet eladni
A direct led, háttérvilágítással meg ki lehet szűrni a bevilágítást.... akkor is, ha nem tudzs, vagy nem akarsz tökölni a beállításokkal

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27205) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek az miért van, hogy a youtube appnál a vidoóbeállításoknál teljesre veszem a méretet,
akkor is visszaáll 4:3-ba. Hiába húzza szét a képet, ha kijövök a beállításból újra ott a fekete csík.
Eredeti méretnél vagy nagyításnál is. Nem volt ez mindig így, szerintem fw bug, csak azt nem tudom mióta :-o
Nálatok is ez a helyzet?

kép

[ Szerkesztve ]

Üdv: -=Yogibear=-

(#27206) gahor72 válasza demars (#27196) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hülye ötlet: Alt+64 ?

(#27207) coredump222 válasza sbalu1 (#27198) üzenetére


coredump222
tag

Koszonom !!! ;)

(#27208) B.i.L válasza Yogibear974 (#27205) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nekem is ez csinálja,nem sikerült semmit kicsikarni belőle.

Horgászni mentem...B.i.L

(#27209) demars válasza gahor72 (#27206) üzenetére


demars
addikt

Kipróbálom. Veszteni valóm nincs! :)

Más: a szoftverfrissítésről van valakinek tapasztalata? Érdemes vagy felejtős? Mondjuk ma reggel óta nem ajánlotta fel, én pedig nem-et nyomtam. Gondoltam előbb megkérdezek itt néhány tapasztaltabb kollegát!
LGLA39620s a készülék.
És erről jut eszembe. Ma szerettem volna beregisztrálni a készüléket az lg honlapján, de a típust csak a listából lehet kiválasztani, viszont ott nem jelenik meg! Ilyenkor mi a teendő?
Írtam e-mailt az ügyfélszolgálatra is. Egész délután ezzel vacakoltam!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27210) huncutka1029 válasza demars (#27209) üzenetére


huncutka1029
addikt

ÁÁh,

Még sosem volt róla szó a fórumon, senki nem kérdezte, és senki nem írta le...
használjátok már a keresőt az ég sszerelmére!

Egyébként nem érdemes mindig frissítgetni, ha jól működik, a régi CRT tv-k 39 évig elvoltak frissítés nélkül, mégis jött az adás
:Y

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27211) OldMike válasza demars (#27209) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Lehet hogy csak véletlenül írtad így, de az LG tévéknél előbb jön a méret, aztán a típus betűjele és a száma:

LG 39LA620s

42LM660S

(#27212) demars válasza huncutka1029 (#27210) üzenetére


demars
addikt

Köszi!
Igazad van! :K Keresőt nem használtam! Pár hsz-t olvasva frissítés kilőve! Teszi a dolgát egyenlőre!

OldMike: Valóban elírtam a típust! Bocs!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27213) OldMike válasza demars (#27212) üzenetére


OldMike
őstag

Regisztrálásnál okozhat gondot, ha ott is így írtad.

42LM660S

(#27214) demars válasza OldMike (#27213) üzenetére


demars
addikt

Nem! Ott nem engedett írni, csak listából kiválasztani! Épp ez a gondom, ha lehetett volna begépeltem volna a dolgokat, de nem is engedte!
Na majd holnap kiderül, remélem válaszolnak a mailre!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27215) dreim76


dreim76
csendes tag

sziasztok!
Van egy LA 660-om mágikus távirányítóval :K de mellé szeretnék egy hagyományosat is. Tudna valaki ehhez a tévéhez LG távirányító tipusszámot írni, hogy az alapján könnyebben találjak? :F

(#27216) huncutka1029 válasza dreim76 (#27215) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szerintem a 620s- gyári távja ehhez is jó, akinek ilyen van megírja a tipusát.
Remélem.

;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27217) etelex válasza etelex (#27117) üzenetére


etelex
csendes tag

Sziasztok,

Megakadtam az "in start"-nál, hogy lehet továbbmenni a hotel menühöz?
Valaki esetleg tud segíteni? LA660S 2013-as modell, már lassan három hetes :-)

Pár napja írtam, hogy szeretném lementeni a csatornákat, mielőtt újra nekifogok a keresésnek (egyelőre csak analóg előfizetésem van), de nem tudom előcsalni a hotel menüt. Válasz nem jött, de vettem egy nagy levegőt és szétszedtem két régi távirányítót az IR hack-hez.
Tapasztalat:
1) két IR LED egy régi fejhallgató kábelre forrasztva > GND-re a két LED azonos lába, L-R csatornákra a másik lábak
2) notebook-ra letöltve a wav fájlok, hangerő max-ra, fejhallgató helyére LED-es cucc > lejátszáskor a mobiltelefon fotó funkcióban szép kis villogást mutat :-) (mobilról nem tudtam "megszólaltatni...)
3) LED rámutat a TV-re, lejátszás > lássá csodát ott a jelszókérő ablak. A Magic Remote-tal be lehetett ütni a számot, csak fölé kellet állni a beviteli mezőnek és feldobja a számbillentyűzetet a képernyőre. Csak a 0413-as kóddal lépett tovább, pedig százat próbáltam a netről.

4) megérkezett az in-start menü, de sehogy sem tudok rájönni hogy lehetne eljutni a hotel menühöz. Nekem csak a csatorna kimentés-visszatöltés kellene, semmi máshoz nem merek nyúlni (egyelőre)

Valaki tud megoldást? Előre is köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#27218) huncutka1029 válasza etelex (#27217) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia
innen sehogy nem jutsz a hotel menühöz, az teljesen külön van!
Nem olvasol sűrűn fórumot ugye? :P
csak az első találatok a hotel mode kulcsszóra

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27219) dreim76 válasza huncutka1029 (#27216) üzenetére


dreim76
csendes tag

Köszi :)
Szóval akinek van la 620-a, a távirányító típusszámát megírná? :R

(#27220) demars válasza dreim76 (#27219) üzenetére


demars
addikt

Szia!

AKB73756502 a típusa ( ez a gombok alatt található közvetlenül)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27221) huncutka1029 válasza dreim76 (#27219) üzenetére


huncutka1029
addikt

demars adatai alapján itt kaphatsz ilyen távpiszkát

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27222) demars válasza huncutka1029 (#27218) üzenetére


demars
addikt

Szia!
Ha jól értelmezem a hotel mod az csak a csatorna lista szerkeztésre jó...
Lehet, h hülye kérdés vagy ötlet, de megvalósítható, hogy a TV-n keresztül vezéreljem a csatornákat?
A gond az nálam, h T-home-os beltérim van, ez scart csatival csatlakozik a TV-hez, s emiatt a beltéri távkapcsolójával tudok csatornát váltani, műsor infót nézni stb...
Létezik erre megoldás, vagy felejtős...?
Arra is gondoltam, hogy lemondom az előfizut, majd újra kötöm, mert akkor IP TV-t kötnek be, nethez pedig adnak egy wifis routert is. IP TV-n állítólag szebb a kép, s annak a beltérije tud PiP funkciót is!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27223) Watt25 válasza demars (#27222) üzenetére


Watt25
veterán

Ahhoz, hogy a tévével kapcsolgathasd a csatornákat, meg kell szabadulni a beltéritől. Nem írtad, hogy milyen T-Home-ról van szó, pedig ez fontos. Ha most is IPTV van, vagy műholdas, akkor felejtős, ha kábeltévé, akkor csak vegyél egy kártyaolvasót a tévébe és tedd abba a most a box-ban lévő kártyát.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27224) kmarci25 válasza demars (#27222) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha scart-tal csatlakozik, akkor nem fogod tudni irányítani a tv távirányítójával a beltérit.

Kérj IPTV-t, annak tényleg szebb a képe, plusz azon van hdmi kimenet. Nálam nem sikerült a tv távirányítójával vezérelni ezt sem, bár a SimpLink be van kapcsolva, de nem megy. Van valami PiP, de nem egy nagy szám, annyit tud, hogy néhány másodpercig (~5-10 mp) bele tudsz nézni a másik adás műsorába. Most akciók is vannak, kérhetsz mellé HD csomagot (közszolgálatik, plusz még néhány, a honlapjukon megtalálod). A scart bekötésnél tuti jobb lesz.

Watt: a simplink megoldás lehetne, de az stb nem kompatibilis sajnos. Egreat R6S-t, megfelelő fw-vel, tudom irányítani a tv irányítójával. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27225) demars válasza Watt25 (#27223) üzenetére


demars
addikt

Műholdas sajnos... koaxiális kábelen jön le, az megy a beltéribe ( amiben van a kártya )
Ez egy családi csomag, TV+telefon+internet cucc... elég régi, így nem tudom, hogy anno melyik csomag volt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27226) Watt25 válasza demars (#27225) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor nem igazán fog menni a dolog, hacsak nem sikerül mégis valahogy az említett SimpLink-kel összehozni. Ezt fusd át, ugyanez vonatkozik ide is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27227) dreim76 válasza demars (#27220) üzenetére


dreim76
csendes tag

hálás Köszönet :R

(#27228) demars válasza Watt25 (#27226) üzenetére


demars
addikt

no akkor amit leszűrtem... nekem tehát kábeltévém van, elvileg működhet a dolog, csak egy kártyaolvasóra van szükségem... ( műholdas )
EZT a cikket olvastam még el...
az én készülékembe milyen olvasó, illetve mediacard való? ( 39la620s )

Dreim76: szívesen

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27229) Watt25 válasza demars (#27228) üzenetére


Watt25
veterán

nekem tehát kábeltévém van, elvileg működhet a dolog, csak egy kártyaolvasóra van szükségem... ( műholdas )

Izééé... Döntsd már el... :) Kábeltévé, vagy műholdas? A kettő üti egymást! Ha műholdvevő antenna van a házadon és azt használod a tévénézéshez, akkor nem kábeltévéd van.
Az általad linkelt cikk meg ugyebár nem vonatkozik a T-Home-ra.
Azt pedig, hogy milyen kártyaolvasót kell venned, az dönti el, hogy a szolgáltatód milyen kódolást használ. (T-Home kábeltévé esetén azt hiszem, hogy Conax kell, de ezt inkább kérdezd meg T-Home-os fórumon.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#27230) a2d2


a2d2
addikt

Senki nem tapasztalt ilyent?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27231) demars válasza Watt25 (#27229) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm a segítséget!
Neki ugrok, összegyűjtöm az infokat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27232) huncutka1029 válasza demars (#27231) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha nincs hűségidőd akkor mondd te a tányéros tv-t, és keresd meg a helyi kábeltv szolgáltatódat, és egyezz meg velük okosba!
kamuzz be egy t-home os digitális ip csomag árat, hogy az milyen jó és olcsó, de ha tudnak ennyiért jobbat, HD csomaggal, vagy több csatornával, akkor váltasz.
hidd e belemennek. És te is jól jársz. A kábelesekkel meg úgy egyezz meg, hogy nem kérsz beltérit, csak CA modult a tvbe.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27233) sbalu1


sbalu1
senior tag

Nekem tréhomos kábel tv előfizum van és conax kártyaolvasóval váltottam ki a top-boxot.Azóta ott porosodik a kicsike.Egy hátrányát érzem a hiányának, most nem tudok egyszerre felvenni és közben egy másik csatornát nézni.Az összes többi csak előny: jobb képminőség, 1 távszabival való program kezelés, eggyel kevesebb áramfogyasztó, több elérhető csatorna (ez lehet, hogy csak ideig-óráig fog menni)...

(#27234) béati


béati
csendes tag

Helló,

a kérdés:

3x4m-es hálószobába, 2,5m-ről nézve a 42"-os tévé nem lesz zavaróan nagy? Nappaliban a 47-es 3m-ről nekem teljesen jó, sőt elviselnék nagyobbat is, de a hálóban nem akarok átesni a ló másik oldalára.

(#27235) kmarci25 válasza béati (#27234) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem. Ugyanilyen távolságból nézem én is a 42-est.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27236) sbalu1 válasza kmarci25 (#27235) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nagyjából én is.Jó.

(#27237) SG3rg0 válasza sbalu1 (#27236) üzenetére


SG3rg0
őstag

3m-ről egy 47" kijelzőt nézve?

(#27238) sbalu1 válasza SG3rg0 (#27237) üzenetére


sbalu1
senior tag

Benézted, 42-ről van szó!

(#27239) béati válasza kmarci25 (#27235) üzenetére


béati
csendes tag

Köszi, akkor ez eldőlt.

(#27240) demars válasza huncutka1029 (#27232) üzenetére


demars
addikt

Igen ez a tervem... keresek okosba egy jó szolgáltatót. Sajnos nálunk elég gyér a kínálat, a helyi is megszűnt ( eladták az invitelnek ), elvileg ezek most fejlesztenek. Holnap bemegyek és érdeklődök!
A hűségidőt nem tudom pontosan, da ha jól rémlik januárban hosszabbítottuk meg! Majd utánajárok!
Köszönöm a segítséget!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27241) huncutka1029 válasza demars (#27240) üzenetére


huncutka1029
addikt

az invitel nem rossz cég, és náluk lehet modult érni, ha jól tudom, az elsőt díjmentesen adják, a 2-ért már kell bérleti díjat fizetni,
valamelyik nap linkeltül a honlapjukat, a digitális csomagokról.
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27242) pistil


pistil
csendes tag

Sziasztok!

Megéri az LG 42LA620S-t megvenni? 150k-t tudnék max rászánni, ilyen árban ez jó? PS3-at kötném rá.

(#27243) cashboy04


cashboy04
újonc

Sziasztok,

mi a különbség a kettő TV között a 3D technikán kívül?

LG LA47575S vs LG LA47660S

Bocsánat, ha már valaki kérdezte és megválaszoltátok!

Köszönöm!

(#27244) huncutka1029 válasza pistil (#27242) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha van rá pénzed, akkor jó, és megéri.
ennyiért ilyen ár érték arányú készüléket nem igen találsz más márkák között sem

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27245) sch_a


sch_a
addikt

Nem teljesen ide tartozik, de gondolom használnak itt páran ilyesmit. Azt szeretném megoldani, hogy DLNA-n keresztül is tudjak filmezni. Milyen programot tudtok ajánlani, amivel a legegyszerűbben ki tudom szedni a felesleges hangsávokat, hogy biztosan a nekem megfelelőt játssza le a TV?

(#27246) huncutka1029 válasza cashboy04 (#27243) üzenetére


huncutka1029
addikt

mondjuk az egyik különbség, hogy az LN 575 s
a többire meg itt találsz választ.
LG.com összehasonlítás....
;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27247) huncutka1029 válasza sch_a (#27245) üzenetére


huncutka1029
addikt

TSMuxer a te programod,
vagy a MakeMKV

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#27248) sch_a válasza huncutka1029 (#27247) üzenetére


sch_a
addikt

Köszönöm!

(#27249) sch_a válasza sch_a (#27248) üzenetére


sch_a
addikt

Kiszedtem a felesleges hangsávokat, és így most rendesen akadásmentesen vitte DLNA-n azt, ami tegnap még akadt. Érdekes... Nem gondoltam, hogy ennyit számítana. 11 gigás fájlból lejött 2 giga.

(#27250) demars


demars
addikt

Hello!

Volt gondom az LG honlapján a termékregisztrációval. A készülék típusát csak listából lehet kiválasztani, de az enyém nem szerepel benne! Írtam nekik e-mailt az ügyfélszolgálatra, ahonnan automata válasz jött. Gondoltam bepróbálkozok az élő chat-tel. Roppant segítőkészek voltak. Ígérték, h 1 munkanapon belül javítják a hibát!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.